7. sraz Akademie Síly - plánování

Zde je uplatnění pro nápady, komentáře a novinky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Kde chcete mít sraz?

Klubovna - Olomouc
13
93%
Srub - na konci světa
1
7%
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od MrTukan »

Zdravíčko přátelé! Zase nám skončil jeden rok a překulil se již do třináctého tohoto tisíciletí. Jak je již zvykem, zakládám tento topic, abychom začali plánovat další letní sraz Akademie Síly, kde si určitě jako vždy užijeme hodně dobré zábavy. Je dobré naplánovat sraz, jeho místo a datum dost dopředu, aby si všichni, kdo budou chtít dorazit, udělali volno a poctili nás svou návštěvou. Nyní se rozhodně ještě nebudu ptát, kdo s námi pojede, ale nutné je vyřešit především otázky místa a data.

V prvním kole tedy musíme nejprve vymyslet, kam to vlastně pojedeme. Tímto bych rád vyzval všechny, kteří to myslí se srazem vážně, aby se zamysleli a případně navrhli místa (nejlépe nějakou chatu, ale klidně i dům nebo tak něco), kde bychom mohli strávit několikadenní sraz někdy v průběhu letních prázdnin. Ovšem prosím pouze o závazné návrhy - pokud něco navrhnete, tak bude počítáno s tím, že to v případě vybrání i zajistíte a sraz tam poté proběhne bez problémů (aby někdo nenavrhoval chatu a dva týdny před srazem potom nezjistil, že to tam vlatně být nemůže nebo že vlastně nechce, abychom přijeli).

Budu rád za všechny návrhy, zejména když jich bude víc. Následně vybereme ten nejlepší s přihlédnutím k místu, k místům konání posledních srazů, k dispozicím navržených míst atd. Letos by měly mít přednost místa na Moravě, ovšem přijímány budou i návrhy na místa v Čechách a posléze vybereme nějak kolektivně.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od Lance Skywalker »

Ja konkrétny návrh nemám, keďže miesta na Slovensku by vám príliš nepomohli, no ak sa bude zraz konať v dohľadnej vzdialenosti na Morave a počas letných prázdnin tak určite chcem doraziť! :D Potom by bolo dobré keby ma niekto vedel vyzdvihnúť vo väčšom meste, kam sa viem dopraviť vlakom z Bratislavy a nejako ma dopraviť na konkrétne miesto lebo v Česku sa absolútne nevyznám :D

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od East.Wood »

Já osobně jsem pro, aby se letos sraz konal na Východě. A to samozřejmě kvůli našim slovenským bratrům :-) ať mají solidní dojezd. Já klidně zajistím nějaké ubytování třeba v Beskydech. Ale bylo by dobré, kdyby se každý vyjádřil, jakou cenu je ochoten dát za jednu noc, aby se to vám z Čech a Slovenska vyplatilo.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od Lance Skywalker »

East.Wood hovorí dobre :) EAST (východ) mi vyhovuje :D a na cene mi absolútne nezáleží keďže suma v eurách by vám aj tak moc nepomohla tak v tomto sa prispôsobím :)

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od MrTukan »

Já osobně bych preferoval nějakou chatu ve stylu Vechtrovny v Srbsku. Nemusí to být nic nóbl, nepotřebujeme aby se o nás někdo staral, potřebu zvládneme vykonat na kadiboudě, voda by se hodila a elektřina neni nutná. Vždyť víš, Easte, jak to na Vechtrovně vypadá. :) Hodilo by se, kdyby byla nějak rozumně dosažitelná civilizace, nějakej obchod, hospoda a tak.

Vzhledem k tomu, že sraz bude dejme tomu od čtvrtka do neděle jako obvykle, to znamená 4 noci, bylo by fajn, kdyby cena nepřesáhla cca 100,- Kč na noc, což je podle mě ještě únosná cena, ale o moc víc by se nechtělo platit asi ani mě, natož klukům co to mají třeba ještě dál a vyplácnout ještě víc peněz za cestu. Znovu, však víš, kolik taková cesta přes celou republiku stojí. :)

Každopádně budu rád za jakýkoli návrh a potom se o něm můžeme pobavit. :) V Beskydech je krásně, tak by to tam mohlo být dost fajn. I když třeba z Bratislavy to bude asi tak stejně daleko jako ode mě. :D
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od East.Wood »

Ta cena se pak taky bude odvíjet od počtu účastníků - čím víc, tím levnější to bude. A nemusí to být sever Moravy, ale klidně jih :-) ta cena 100 Kč za noc je fajn, ale nevím kolik chat to má tak levně...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od Lance Skywalker »

100kč je okolo 5€ však? v tom prípade tá cena za noc je fakt luxusná ja som počítal najprv tak dvojnásobok - toto je fajn :) A juh Moravy ako povedal East je pre mňa fakt na skok (100-200km záleží kde) čiže to naozaj nemám ani do inej republiky problém

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od MrTukan »

Však ta cena je orientační. Každopádně čím víc ušetříme za chatu, tím víc můžeme utrácet za jiný věci (chlast). :D
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od Xavier »

Lance 100Kč je cca 4€, tedy ještě levnější.
Nicméně za každou cenu bych sraz na východ nehnal, nebylo by to poprvé co se ve snaze to slovákům přiblížit hnalo na východ a pak tam stejně žádný slovák nedorazil (teď doufám že se nikdo z našich slovenských kolegů neurazí, jen poukazuji na již uskutečněné plány)
nicméně aby se konal na moravě souhlasim, ať se nám to střídá morava -> čechy -> morava -> ...
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od Jordi Linx »

... souhlasím s Xavem, cena pro mě nehraje prim, protože s pravidelným výdělkem mě to tolik netrápí :D Ale budu tolerantní vůči ostatním a přizpůsobím se. Kde bude sraz mi také nevadí a rád bych se podíval na Moravu, protože moc jsem z ní doposud nepoznal. O místě na severozápadě čech nevím, které by mohlo být extra lákavé a proto opět nepřispěji do výběru, navíc stejně chceme jet na druhou stranu.
A co se cestování týká, tak to mi nijak nevadí - jednou za rok i ty dráhy zkousnu :D
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od East.Wood »

Tak jsem si dal tu práci a našel prozatím tři podle mě zajímavé varianty pro letní sraz. Všechny tři objekty jsou nabízeny Asociací TOM (sdružení mládežnických oddílů) a proto jsou cenově velmi dostupné! Na těch stránkách se ostatně můžete inspirovat i dalšími chalupami a základnamy i v Čechách, já jsem vybral tři na Moravě:

1) Chata "Kusalíno", nachází se kousek od Vsetína, cena 70Kč za osobu/noc. Tahle se mi zdá nejlepší, co se našich požadavků týče, stejně jako na Kornu máme poblíž větší město na celodenní výlet! :)

Kód: Vybrat vše

http://chalupy.a-tom.cz/chalupa/30-kusalino
2) Další zajímavou destinací je "Kamenka" v Oderských vrších. Nachází se v malé vísce mezi Vítkovem a Odrami, cena opět pěkná 90 Kč/noc + elektřina. Ve vesnici je podle popisu i hospoda a potraviny, takže ideální pro nás... ;)

Kód: Vybrat vše

http://chalupy.a-tom.cz/chalupa/34-kamenka
3) A když se podíváme více na jih, tak v kraji vinných sklípků jsem našel taky zajímavý tip. Je to hezký domek v místní části Sady, které spadají pod krásné město Uherské Hradiště, jež je od chalupy coby kamenem dohodil. Cena lidová, opět 70 Kč/osoba za noc + elektřina. Jedinou nevýhodou je, že správce domu bydlí hned vedle a jelikož je to umístěné v podstatě ve městě, je tam třeba dodržovat po 22. hodině striktně noční klid...

Kód: Vybrat vše

http://chalupy.a-tom.cz/chalupa/41-uherske-hradiste
Více info o chatách se dozvíte v odkazech... 8)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od keny »

děcka, jednička je naprostá idila... :D
a i s přístupem to vypadá líp jak v kornu, takže by to gart nemusel mít takový hardcorovy... :D
a vařit se tam bude na ohni nebo na kamnech jak je vidět, a dřeva tam bude habaděj, takže to je jednička... :D
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od MrTukan »

Ta první se mi taky hodně líbí. :) Jen je to ale asi z toho Vsetína docela štreka na kopec, když jsem tak koukal na tu jejich mapku tam. Protože to co ukazujou mapy po zadání adresy se neshoduje s tím, jakou mapku tam dali. :) Každopádně to vypadá zajímavě. :)
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 7. sraz Akademie Síly - plánování

Příspěvek od Lance Skywalker »

Ja súhlasím s kenym že tá number one je najlepšia aj z hľadiska polohy mi to vyhovuje mám to cca 100-150 km čo je super.. ceny vyhovuje čiže na tri noci by ma to vyšlo necelých 10 euro... za toľko u nás nezoženiete pobyt ani na jednu noc :D Začína sa mi Česko páčiť :D

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Jednička nebo trojka. Mám to jenom pár kiláků ze Zlína, stejně do Vsetína jako do Hradiště (a v Hradišti jsou příjemnější holky :) ), akorát to s tím nočním klidem bude asi problém (vždycky se může jít chlastat do lesa...)
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Odpovědět

Zpět na „Vše k Akademii Síly“