9. Sraz Akademie Síly - 1. - 5. 8. 2015

Zde je uplatnění pro nápady, komentáře a novinky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

9. Sraz Akademie Síly - 1. - 5. 8. 2015

Příspěvek od MrTukan »

Tohle je topic pro zaznamenání toho, jak byl letošní sraz zase úžasný a skvělý! :) Každý účástník se tu může dle libosti vyjádřit a všichni se jistě těšíme na Jordiho každoroční koláž. :)

Za mě byl sraz opravdu super a každý, kdo s námi nejel, udělal velikou chybu.

MrTukan
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 9. Sraz Akademie Síly - 1. - 5. 8. 2015

Příspěvek od East.Wood »

Jaký byl ten letošní sraz AS?

Rád bych řekl, že zas o kousek lepší, než ty předchozí. Ale to bych křivdil Kornu, Olomouci, Malé Skále... každý sraz je super! A ten letošní nebyl vyjímkou.

Pro mě jako "pořadatele" bylo příjemné, že jsme se zase sjeli ze všech koutů republiky a prožili parádních pár dní v lůně přírody. Věřím, že každý si sraz užil tak, jak si představoval. Třeba pro mě je každoroční setkání s vámi únik od každodenních starostí, setkání s lidmi, které vždycky rád uvidím a regenerace. Někdo si sraz užije tím,že ho prochlastá a prohulí, jiný se dokáže na chvíli odpoutat od reality a sní si ty svoje sny. Každopádně se pět dní v kuse bavíme, hrajeme si, nebo putujeme po okolí. A tak to má být, soudruzi... :mrgreen:

Letos bych vyzdvihl kluky - motoristy, že neváhali nastartovat svoje káry a nejen dovézt všechny kolegy na sraz, ale nasadit motorizované jednotky i při zásobování. Zas jsme se posunuli o kousek dál, než když jsem já osobně začínal na prvním Kornu. Tam jsme si basičky píva nosili ručně až do chaty, ale auto je holt auto. Takže díky vám, chlapci!

Rád budu vzpomínat na návštěvu HEIparku v Tošovicíh. Věřte, že když jsem promýšlel program, co můžeme na akci podniknout, právě tohle byl hlavní a skoro jediný bod. Proto jsem rád, že jste statečně vydrželi nesnesitelné vedro a zašli si užít pěkné odpoledne v bazénu, na bobové dráze nebo na býkovi. I u pivečka bylo dobře a znamenitý oběd a místní obsluhu netřeba připomínat.

V návaznosti na to mě napadá, že nás doslova zachránil náš "děda", aneb provozovatel budky, někteří honosně nazývali toto zařízení "hospoda"... :D Když jsem do Vrchů v sobotu ráno přijel a při čekání na vás obhlížel místní podmínky, zatrnulo mi, když jsem zjistil, jak se věci mají a že možná vyjma prvního večera nebudem mít kde zajít na točené. Pravda, lahváčů jsme měli dostatek, ale ono se přece jen sedí jinak u láhve při ohýnku (zvláště, když se tak rády a lehce převrhávají) a jinak se klábosí u natočeného zlatavého moku na útulném posezení ve vesnici. Tam mi bylo každý večer dobře a za to patří panu vrchnímu velký dík!

Podle ohlasů jsem usoudil, že místo srazu všem víceméně vyhovovalo a to mě taky těší. Že jsem pro vás vybral chatu, která splnila mnohdy přísná kritéria a každý si zde našel vlastní kout, kde mu bylo nejlíp. A jsem taky rád, že s námi byl coby s nájemníky spokojen pan domácí a nenašel při odjezdu jediný nedostatek. Třeba se sem za pár let zase vrátíme...

Co se účastníků týče, nemůžu říct, že by mi letos někdo chyběl. Teď tedy mám na mysli pravidelné srazisty. Takže snad jen Garth, Lilith. Bohužel totéž nemůžu říct o mě "neznámých" lidech, jako jsou Han, Gwen, Phate a jiní, kteří vytrvale odmítají, nebo zkrátka nemohou přijet. Mrzí mě to, ale do budoucna s tím asi moc nenadělám a zas se budu těšit na tu naši starou dobrou partu.

A co dodat? Raději už nic, protože to všechno, co jsem zde napsal, bylo aktuálním počinem mého mozku a tak to taky cítím.

PS.: Odvezl jsem si kromě spousty zážitků taky natelkou hubu, ale vězte, hojí se to... 8)


East.Wood
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 9. Sraz Akademie Síly - 1. - 5. 8. 2015

Příspěvek od Jordi Linx »

Zatímco loni jsme svolávali akademickou obec za účelem náhle změny událostí, letos byl účel mnohem kritičtější. Koncem roku přichází nová hrozba našemu bytí a bylo tak nezbytné, abychom dali hlavy dohromady a přišli s protiopatřeními, které by měly zamezit našemu konci. Impérium Myši je nepředvídatelné, stejně jako jeho nejvyšší úředník Darth Mickey a proto vše probíhalo v nejvyšším utajení na místě odlehlejším než pusté pláně Hothu. Na místě, jež převyšovalo i nejvyšší úrovně Coruscantu a zalidněním se sotva blížilo Endoru po odvetném nájezdu Impéria.

Vzhledem ke katastrofickému selhání hyperpohonu mého starého vozu jsem byl nucen si pořídit nový stroj. To provázelo složité vybírání ze strojů mnoha značek, od CEC, přes Incom až po Kuat nebo loděnice na Mon Calamari. Volba nakonec padla a na letošní sraz jsem tak vyrážel v novém stroji s ještě lepší třídou hypermotoru, lepší výbavou a samozřejmě krycím identifikátorem, který maskuje můj skutečný původ. Nicméně jsem vyrazil později, než bylo plánováno a likvidace vesmírných much a dočerpávání antihmoty mé zpoždění ještě prohloubila. Pověstnou třešinkou na dortu pak byl přehršel farmářů směřujících z Tanaabu někam směrem ke Coruscantu. Ztrátu se pak nepovedlo dohnat ani po připojení na hlavní hyperprostorovou trasu a sešlápnutí hyperpohonu až k zemi. Kolegu Xaviera jsem tak vyzvednul až s hodinovým zpožděním, alespoň jsem jej však o existenci zpoždění informoval předem. Po jeho nalodění jsme pak bez dalšího prodlení vyrazili směrem k Olomouci a cestou jsem vyslali zprávu, že dorazíme cca o hodinu později. Nicméně výkon nového stroje byl proti a ze ztráty se povedla více jak polovina ukrojit k překvapení zbytku skupiny, která na nás na místě čekala.

Na místě dalšího setkání čekalo téměř veškeré zbylé osazenstvo nadcházejícího srazu, včetně Dashe Spience a MrTukana, kteří se nalodili na mé plavidlo. Druhou posádku tvořila Shiscova loď, jenž vezla Hayasan, Kenyho a Gnosta Kohna. Vzájemně jsme se přivítali, občerstvili Nerfími burgery, byť nebohý Dash musel zopakovat, cože to vlastně chtěl, když kličkující číšník příbuzný s králem gunganské náplavy nějak vytratil jeho objednávku. Div, že po něm Dash nemrštil přilbou, kterou neměl. Nicméně po občerstvení cesta pokračovala dál, ale opět rozdělená - i proto, že jsem si opatřil povolení na hlavní hyperprostorové trasy, zatímco Shisco to pojal spíše tréninkem na průlet okolo Kesselu. Zbytek cesty proběhl relativně rychle a po menší odbočce k průzkumu blízké osady jsem dorazil na msto našeho srazu, kde čekala zbylá trojice - East.Wood, Mandalorian a Merthor. Opět následovalo společné přivítání a podrobný průzkum pevnosti, která překvapila svou mohutností a rozlehlostí. S nějakým zpožděním dorazila i Shiscova loď a osazenstvo se mohlo považovat za kompletní. Nicméně byla ustanovena komise ze mě, Tukyho a hladovějícího East s Mandem, abychom vyrazili pro zásoby.
K naší smůle jsme museli navštívit o něco vzdálenější planetu, protože lokální zdroj zásob byl ubohý (nejspíš to vyžrala banda zcestovalých huttů) a tak se zásobovací kolečko poněkud protáhlo. Zbytek poctivě bránil základnu a odolával svodu místního prodejce tekutin, který měl poněkud specifickou otevírací dobu. Po návratu zásobovačů se tak mohlo konečně vyrazit v ústrety prvnímu občerstvení, jež přineslo místnímu zásobiteli lihu obnos kreditů minimálně na nadcházející měsíc. Zároveň mohu s klidným svědomím říci, že jsme zanechali dobrý dojem u domorodců i obyvatel z ne až tak daleké rádoby důležité planety.

První večer posléze už doběhl v klidu a my se rozhodli hned první den vyrazit na bezpečnostní průzkum nejbližšího osídlení a to samozřejmě hezky pěšky. Jak je již při podobných pochodech zvykem, relativně brzo se rozdělili účastníci na přední a zadní voj, v němž mířili dále. Cesta vedla skrze pole, lesy, podél přírodní bobové dráhy až na kraj nedaleké vesnice. Cestou byl spatřen i rozestavěný hangár na TIE (oni je opravdu budujou snad všude - ale nelze se divit k jejich spotřebě) a několik místních swoopařů, kteří se ale od nás (rozumně) drželi dále. Na konci cesty nás všechny přemáhala žízeň s hladem a tak jsme relativně brzo zabrousili do podniku, jenž se honosil pivem z ATčka. Jenže neměl ani ATčko, ani pivo z něj, ba ani tak tuctové nerfí steaky a po jednom jsme tedy vyrazili hledat jídlo dále. Naštěstí nás East s Mandou navedli dle své zkušenosti snad na jediné místo, kde se ten den podávalo jídlo (možná i ostatní dny) a stalo se tedy, že jsme obsadili místní pizzerii. Pohoštěni jsme byli výtečně, i když panovaly obavy z dostatečného zásobování, což se naštěstí nenaplnilo. Po krátké obcházce místního města pak už následoval návrat zpět na základnu, kdy se jedna skupina oddělila (Kenyho stopovací grupa, jenž hledal místní spanilou pannu) a skončila u místního hospodského, zatímco zbytek dorazil na základnu a jal se procvičovat strategii pozemního boje. Ta se pak stala velice populární i po zbytek srazu, včetně různých taktik.

Před návratem stopařů se pak začalo se shromažďováním zásob nerostů ke spálení, kdy si někteří rozhodli po úspěšném splnění úkolu procvičit strategii v osobním boji se cvičnými zbraněmi. I tak byla drobná zranění, ale naštěstí nic vážného a vše směřovalo k večernímu rožnění masa na kameni, pod vedením vrchního alchymisty Kenyho. K tomu se pak přidala i zábava v podobě dalšího velkolepého Eastova koncertu a nejlépe se do rytmu chytal Gnost, jenž v něm však zůstal i dlouho poté, co dozněl poslední tón. Zábava pokračovala do hluboké noci a Gnost jel celou dobu v plném tempu, což mohlo skončit jediným způsobem a tak se také stalo. Do detailů zacházet netřeba, jen shrňme, že ráno bylo krušné a bolestivé.

Další den byl nakonec odsouzen jakožto odpočinkový a regenerační, což přivítal nejen Gnost, ale i třeba má maličkost, která utrpěla zvolením nevhodné obuvi a dopadl bych lépe, kdybych snad šel i boj jako wookieové. V rámci pobytu na základně tak bylo nakonec rozhodnuto, že se budou pilovat různé strategie - tedy opět pozemní vozový park, ale také čistě pěchotní souboje pod taktovkou Gnosta, který jako své spolubojovníky pojal Xava, Shisca a Mandaloriana. Tukan samozřejmě rozbalil i svou upravenou verzi Imperiále nezlob se. V rámci toho došlo i k další zásobovací jízdě pro doplnění stavů a nasbírání surovin pro další alchymistické dílo z rukou Kenyho, které tentokrát nabralo podobu polévky, která se skvěla ve velkém hrnci ještě z prvních sithských válek. Mezi perličky pak patřila dokončení likvidace zásob masa a večerní hazardní partie v hold-em sabaccu, kdy Keny účelně vylikvidoval svou konkurenci a prokázal své karbanické vlohy.

Následující den přichystal další výlet a to do galaktického zábavního centra, kterému předcházel tvrdý pochod kasyyyckými lesy, planinami Naboo, přístavbou Tarisu a následným nemilosrdným stoupáním v závěru, které prověřilo i ty nejotrlejší. Po doražení do cílové vesnice následovala ještě chuťovka v podobě cesty lemované lampami, která vše o nějaký ten klik prodloužila. Nakonec jsme však dorazili k vodní nádrži s barvou vod Mon Calamari, jejichž potomstvo v nejranější fázi se zde také vyskytovalo. Nejprve přišlo na řadu svlažení, kdy většina členů výpravy vyzkoušela místní vody, než následoval oběd. Zde se místní personál dopustil drobné chybky, kterou však bez prodlev připustil, napravil a ještě zajistil dezert jakožto drobnou satisfakci za své pochybení. Vše prozradilo velkou míru profesionality a po obědě mohla většina akademiků vyrazit za místními zábavami.
Jako první na řadu přišla rychlodráha pro testování stíhacích pilotů. Někteří prokázali vlohy pro manévrování v X-Wingů, zatímco jiní se soustředili na rychlost A-wingů. Jedinou obětí cvičení byla Merthorova kšiltovka, která někde během cesty utrpěla kritický zásah.
Bratři ve zbroji - Dash a Gnost se pak odhodlali vyzkoušet jízdu na reekovi (trochu dravější obdoba býka) a jejich zápolení přineslo mnoho napínavých momentů. Gnost si odnesl i drobné škrábance, které však později alchymista Keny řádně vyléčil svým speciálním lektvarem pro mnohá použití. Nicméně i díky většímu riziku Gnost tento bratrovražedný minisouboj vyhrál.
Když dojde energetický článek do blasteru, tak se i ten nejzarytější stormtrooper rád obrátí třeba k luku. Tréninkových střeleb se zůčastnil Merthor, moje maličkosti, Gnost, Dash a Mandalorian. A zatímco Merthor chtěl střílet z energetického luku, jako ze starodávného klasického, ostatní se přizpůsobili. Překvapil Mandalorian, který se jinak specializuje na zbraně mnohem těžšího kalibru a nezklamal jsem ani já, když jsem plně zúročil zkušenosti ze svého světelného luku. Ostatně právě příliš blízká vzdálenost mi nakonec byla největší překážkou k lepším výsledkům.
Závěr atrakcí patřil jízdě na pneumatice z Juggernauta, nicméně se ukázalo, že místo standardní letní, jsme obdrželi protiskluzovou zimní a celá jízda tak byla nakonec o poznání pomalejší, čímž jsme tak s Merthorem byli ochuzeni o plný zážitek. Po závěrečném občerstvení a usušení posledních rádoby quarrenů celý tým vyrazil na zastávku nejbližšího transportu.

Než jsme dorazili nazpět do naší pevnosti, tak jsme absolvovali mezipřistání v přilehlém městě, čehož bylo využito pro doplnění akutních zásob. Po rychlém nabytí zásob poslední žízně se nakonec Mandalorian a Shisco vypravili pro zásoby do budoucna. Aby si vypomohli, tak si vypůjčili (bez možnosti vrácení) lokální landspeeder (nákupní vozík) a i díky tomu, vše stihli včas. Nastala diskuze, zda-li to bylo morálně správně, nebo či je Tukan prostě bantha a neví, jak se půjčují landspeeder (odkazují na 7. sraz). Ať tak či onak - dokončili jsme přestup a pokračovali dále k naší základně, kdy jsme ještě předtím poctili poslední návštěvou místní minihospodu.
Poslední večer probíhal v duchu likvidace zásob a také rozloučení s Hayasan, která nás musela opustit o pár hodin dříve. Přišla tak o další taktické boje, další partičku sabaccu, ale také o unikátní sportovní klání v holostolním tenise (chvílema byl ten stůl opravdu holografický). U stolu se postupně vystřídala moje maličkost, Dash, Xav, East, Merthor, krátce i Gnost a i přes chatrné vybavení se nabídla unikátní podívaná plná zajímavých úderů, výměn a to i slovních. Keny mezitím pracoval na místní kolonii létajících insektoidních druhů(nějací příbuzní geonosianů) a těžkým dýmem je pomalu dostával pod kontrolu své temné strany. Audio záznam z této akce si lze vyžádat u Gnosta.
V úplném závěru jsem byl ještě vyzván Dashem a Merthorem k taktické bitvě pozemní techniky, kterou jsem v rámci únavy a pozdních hodin vedl ve stylu "Hrrrrr na ně". Tato Solovská taktika z první Hvězdy smrti mi přinesla rychlé vítězství a mohl jsem tak brzy spočinou v loži a odpočívat na další den, který znamenal konec našeho sezení.

Ráno bylo pro některé opět perné, ale všichni jej ustáli se ctí a brzy se pustili do likvidace důkazů naší přítomnosti a to ve stylu, že by i inkvizice měla co dělat, aby cokoliv nalezla. Padly i poslední zásoby a jako první odjela Shiscova skupina, která přemístila Mandaloriana do nejbližší vesnice, kde působil jako předsunutá hlídka pro mé vozidlo. Po předání pevnosti k rekonstrukci (ponechali jsme i doporučení na vylepšení obrany) jsem vyrazil i já se svým týmem. Vyzvedli jsme v přilehlém městě Mandaloriana a vyrazili jsme do místa, kde na něj čekal jeho hromadný imperiální transportní, prakticky až někde u hranice. Cestou i on mohl ocenit rychlost mého vozidla a co nevidět jsme tak dorazili do místa, kde již čekali Gnost s Kenym a to na místě, kde jsme na letošním sraze i poprvé střetli. Využili jsme tedy stejného zařízení pro občerstvení, rozloučili se s Xavem a Tukanem a ve skupině posledních čtyř členů komanda jsme vyrazili v ústrety naší cílové stanice. (ano nazpět jsem jel jinam, abych zmátl případné pronásledovatele - úspěšně). Nakonec mohli přednosti nové technologie ocenit i Gnost a Keny, byť provoz a mnoho řidičů-bothanů (samolibí parchanti, kteří si myslí, že jim patři levý pruh) se pokoušelo cestu zkazit. Ale bez potíží jsme dorazili do cíle, rozloučili se na kosmoportu s Dashem a Gnostem, než jsem zamířil k místu Kenyho základny. Sice bylo zapotřebí použít několik zkratek (přestavba trasy), ale i Keny nakonec spokojeně dosáhl svého osidla a já se posunul již jen o kus dále. Tímto tedy skončil i náš sraz.

Závěrem mohu úspěšně zhodnotit, že se jsme dobře připravili na to, co může přijít koncem roku. Ať by nám z toho mělo být hodně zle a tedy se vypořádat s následky, nebo kráčet dlouhou cestu, abychom nalezli pravdu. Připraveni jsme i na případný boj, ať už bude využívat techniku nebo pěchotu a rozhodně se nebudeme bát ani trochu riskovat. Jak nakonec obstojíme, to se dozvíme na dalším sraze, ale věřím, že se opět dostavíme minimálně ve stejném počtu a nenecháme se tak zmoci galaxií a jejími nástrahami.

S úctou podepsán Jordi Linx, toho času administrátor, velmistr Jedi a jeden z účastníků IX. srazu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 9. Sraz Akademie Síly - 1. - 5. 8. 2015

Příspěvek od Merthor »

Na minulém sraze jsem se nechal slyšet, že by silnější esence temné strany Síly, mohla zapůsobit na mé smýšlení.
Přesto, že na mě zapůsobilo víc faktorů, v rámci možností jsem dostál svým slovům a na letošní sraz dorazil již poznamenaný vlivem temné strany. Jinak si ani není možné vysvětlit jisté aspekty komfortu, které by si správný Jedi nemohl vždy dovolit.
Prvním takovým aspektem bylo, že jsem na základnu vyrazil speciální a hlavně nejméně naloženou osobní lodí, kromě moderní techniky vybavenou i zkušeným pilotem a navigátorem. Přistání na základně bylo mírně odloženo, první byl na řadě předběžný taktický průzkum. V rámci předběžného průzkumu jsem zjistil, že se posádka opevnění v nejbližším městě nějak dozvěděla o naší přítomnosti, takticky ustoupila na opačný konec galaxie a nejspíš tam z opatrnosti ještě nějakou dobu zůstane.
Průzkum opevnění se konal pouze z venčí, odkud šly vidět strategické body, ale už ne plná zbraňová výbava.
Trochu mě zklamali místní nelegální překupníci, obsadivším stravovací a ubytovací kapacity. Snad s nimi impérium zatočí.
Vydal jsem pokyny k obhlídce dalšího strategického bodu, jehož vyhodnocení už dopadlo lépe a taky tam bylo možné obědvat.
Na základnu jsem dorazil až po obědě, že ziskem bronzové medaile. East tam byl od rána a s ním tam seděl i Mandalorian.
Rovnou jsem si vybalil nejdůležitější věci, počítaje mezi to i vlastní dávku silnější esence temné strany. Její sílu a skutečnou účinnost, coby ryzího nápoje temnou strany, mohou potvrdit Keny, Shisco a Jordi. Díky této esenci jsem byl bohatší o zkušenost, jak těžké to může mít pašerák a že propašovat tak cennou věc, přes imperiální bezpečnostní složky, pro jistotu obhlížející vaše zavazadla, může být i docela sranda.
S Mandem a Eastem jsme si řekli, že je škoda na něco čekat. Okamžitě jsme tedy rozdali karty a začali hráč Kamino light Sabacc (neboli prší). Hru nám zpestřilo několik pochutin. Mezi nimi na prvním místě vylepšený galaktický medový elixír.
Naštěstí elixír nebyl mandlový ale ořechový, neboť jsem se poslední dobou setkal s daleko větším množstvím hořkých mandlí, než by bývalo záhodno. Jinak proti mandlovému galaktickému elixíru vůbec nic nemám. Kvalitních galaktických elixírů bylo vůbec dostatek, což bylo samozřejmě jedině dobře. Ze hry nás dostal až příjezd Jordiho skupiny, po němž se program částečně změnil. Dále převládaly hlavně diskuse s převáděním účinků použití Síly. Úplně nakonec se projevily i doprovodné účinky používání Síly. Třeba Jordi silovými technikami určitě nijak nešetřil, což se pak projevilo na jeho značném vyčerpání.

Výšlap dalšího dne, mi ukázal dost zajímavou věc. Jak snadné je při druhém pokusu najít věc, kterou jste při tom první hledali a nenašli. Místní kantýny patřily k těm málo věcem, které jsem v rámci průzkumu předchozího dne neobjevil. Přičítám to hlavně faktu, že mají místní domorodé bytosti poněkud zvláštní orientační smysl a naopak někteří členové naší výpravy mají v tomto směru orientační smysly naprosto báječné. Za sebe bych to nazval sedmým speciálním orientačním smyslem.
Oběd byl dobrý a jako vždy i během něj probíhala celá řada zajímavých debat. Jinak jsem asi všechno viděl už před tím.
Po návratu jsem se měl příležitost zapojit prakticky do všech aktivit a to sbírání dřeva i praktických cvičných soubojů. Stanul jsem proti Mandalorianovi a popravdě musím uznat, že v boji opravu nejsou pro-imperiálně smýšlející mandaloriani špatní.
Já se v zásadě moc nepředvedl. Kromě mých zrakových omezení ovlivňujících reflexy jsem dost vyšel ze cviku.
Večer se zase jednou pořádně vytáhl Keny. Vedle esence temné strany, převedl i další tradiční kousky. Výsledky jeho snažení byly opravdu chutné, ale protože se jedná o sithskou alchymii, raději se opravdu nebudu pídit, s jakých tvorů získal materiál.
Tenhle večer jsem svoje sliby docela plnil a neodmítal lákání svodů temné strany. Naštěstí chladnokrevně a bez následků.
Jinak East s kytarou a Gnost opravdu patřili k hvězdám večera, jež nešlo jen tak snadno přehlédnout a to myslím zcela vážně.

Třetí den jsme vstali trochu později a tak se místo dalšího výletu opět provozovala nějaká ta alchymie.
Já jsem využil příležitost vypravit spolu s logistickou jednotkou na proviantní výpravu a při tom si dobře okoukl Joridho loď.
Její letové vlastnosti jsem musel pochválit, i když souhlasím s Mandem, že by to chtělo dovybavit ještě pár turbolasery.
V dalším kole jsem mohl ocenit i Jordiho taktickou hru. Pokud šlo o hry, tato se mi líbila asi ze všech využitých nejvíce.
Ani v jedné z prvních her jsem si nevedl špatně, i když jsem se teprve začínal orientovat a těsně je prohrál. Doufám, že se ještě uvidím, pokud tato hra bude znovu na srazu a jestli si ji budu mít možnost ještě párkrát, abych dostal taktiku pod kůži.
Mezi taktickou hrou a večerem plným her čas vplnila ještě krátká meditace jedné skupiny a doplňování tekutin druhé.
U večera plného her stále přemýšlím, proč se mi nedařilo a nic jsem nevyhrál, kdy má většina z vás v lásce větší štěstí, než já. Že by to svědčilo o tom, že se přeci jen hodím k jenskému poslání víc, než k temným silám? Na druhou stranu jsem v Sabaccu přeci jen vydržel ve hře o kolo déle, než admíni a to taky asi o něčem vypovídá.
Jordi tady na fóru psal něco o galaktické obdobě hokeje a tu jsem si na konci večera ve zmenšené verzi vyzkoušel.
Sílu jsem mohl používat, jak jsem chtěl, stejně jsem dostal kartáč od našeho seržanta. Tahle klonová komanda jsou opravdu svérázná, když nemají ani v nejmenším problém zlikvidovat výše postavené důstojníky, nebo generály, popřípadě i ostřílené harcovníky inkvizice. Mám z toho takové smíšené pocity. Ani nevím, jestli ho mám spíš pochválit za um a odvahu, nebo poprosit velmistra Linxe o prodloužení sazby bez helmy, coby kárné opatření. Čistě teoreticky by bylo možné udělat obojí.

S výletem do parku HEI-galaktic mel trochu složitější začátek, než první procházka. Ne, že by se příslušná vzdálenost nedala ujít. Když jsou podmínky, dá se ujit minimálně dvakrát tolik. Jen by bylo o dost pohodlnější, kdybychom vztávali maličko později, potom, co jsme šli pozdě spát a kdyby zvlášť v té závěrečné fázi cesty tam, se stoupáním, nebylo takové horko. Nicméně i tak byla ta trochu pohybu vítaná. Jít se po té cestě vykoupat a naobědvat byly určitě dva dobré nápady. Asi jsem nebyl jediný, komu to udělalo dobře a o stupeň pozvedlo náladu, jakkoliv to byla jen příprava na odpolední program.
Z disciplín speciálního galaktického čtyřboje, mě asi nejvíc bavila speedová dráha. Možná jen to chtělo ještě jednu jízdu.
To už bych si přišlápl páky, jako Hayasan. Tak jako tak to byla dobrá troška adrenalinu. Ostatní tři kategorie, včetně střelby a divoké galaktické zvěře, byly taky dobré. V každé disciplíně se našel někdo, kdo zazářil a vynikl. Celkově vyhráli všichni.
Ztráta důstojnické čepice mi dobře načaté odpoledne nemohla pokazit. S odstupem času si říkám, že je to dobře.
Dashovi už nemusí být líto, že je jediný, kdo ztratil svou pokrývku hlavy. Pak je ještě nutné přihlédnout k tomu, že. Dash ten večer naopak novou pokrývku hlavy získal. Portrét imperiální uklízečky mixnuté s klonovým seržantem, vypadal zajímavě a rozhodně patřil k vtipným momentům.
Poslední večer se nesl ne jen v duchu závěrečných bitev, ale i dalších zázračných galaktických elixírů, nejen těch medových.
Manda nám všem ukázal důvod, proč se Pear se svými činy na Akademii dlouze odmlčel. Mandalorian nám totiž ukázal, že má Peara pro jistotu v zmraženého v karbonytu. To je jeden z nejlepších způsobů, jak pomoci admínům udržet vše v pořádku.
Ve sportovní simulaci, coby obdobě sporovních her (stolní tenis) jsem se už snažil vypomáhat si silou jen minimálně.
Zaprvé se do ní pletla značná dávka esence temné strany a za druhé, zkuste vyzrát Sílou na mistra Linxe, nebo na tak přesného střelce, jako je East.Výsledky mě celkem potěšily, Nebyvše sami obvlivněni temnou stranou, ti dva by mě porazili levou zadní.
Pokud jde o poslední taktickou hru, Jordi v ní pospíchal tolik, že by taktiku Hana Sola nejraději zvedl o dvě úrovně nahoru.
Vypadalo to asi tak, jako, že kdyby to šlo, střílel by nejen první, ale ještě na svázané a neozbrojené. Vyhrál zaslouženě.

Spakování mých věcí proběhlo dobře, zpátky už jsem necestoval nejméně naloženou osobní lodí, ale tou plně obsazenou Shiscovou. Po cestě jsme měli tu smůlu, že se nám do cesty připletl celý zásobovací konvoj, s čímž si Shiscova plně naložená nakonec poradila, i když tak tak. Sraz pro mě skončil, když mě Shisco vyklopil na autobusové zastávce v Olomouci.
Dodat vlastně není co. Snad jen, že jsem si tento sraz maximálně užil a že na něm bylo něco lepšího, než na těch předchozích.
Návštěvu zábavního centra jsem bral za parádní zpestření programu. Doufám, že poblíž místa dalšího srazu bude něco jiného, co bude tak dobré, jako tento cíl výpravy. I jinak jsem z tohoto srazu vytěžil nejvíc. Nemusel jsem se kontrolovat, mohl jsem si dopřát co jsem chtěl a stejně to nemělo žádné větší následky. I ubytování bylo dost komfortní. První noci jsem pros sebe mohl mít až na jednu tašku pokoj a další dvě spodní patro. Takže jsem v důsledku i měl takový napůl cestovní spacák.
Asi jsem si dobře vybral, protože by se tam vešlo ještě dost dalších.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 9. Sraz Akademie Síly - 1. - 5. 8. 2015

Příspěvek od Jordi Linx »

Konečně přichází i dlouho očekávaný fotomateriál! Nuže -

Epizoda IX - Nejasná budoucnost

Akt I. - Pevnost vrchy, první příjezd
Naše pevnost a plavidla účastníků s nimiž dorazili, stříbrný ďábel velmistra Linxa a vytrvalý držák Shiscův.
Obrázek

ObrázekObrázek

Akt II. - F'lnek, blízké osídlení
Invazní tým do nedalekého osídlení a obranné turbolaserové baterie, které jsme museli překonat.
Obrázek
Obrázek

A zatímco Dash zkoušel vidláckou kamufláž, Manda prozradil svou přítomnost k Impériu Ruky.
Obrázek Obrázek

Nakonec Manda zkoušel nový prototyp stíhače - Gnost-Wing
Obrázek

Zamyšlení nad naším útokem a následná oslava vítězství (hudbou a jídlem)
Obrázek Obrázek
Obrázek

Akt III. - Rožnění nerfů
A zatímco Gnost s Mandou trénují boj s cvičnými zbraněmi
Obrázek

O nerfí maso se staral vrchní alchymista
Obrázek Obrázek

Gnost na konci předvedl tanec a lá Mara Jade a přidal k tomu i levitující lahev
Obrázek

Akt IV. - Hody pokračují
Měli jsme přehršel zásoby a každý se tak mohl najíst do syta, Gnost navíc připojil vypovídající hodnocení.
ObrázekObrázek
Obrázek

Tajný alchymistický preparát
Obrázek

Akt V. - Strategické plánování
Zatímco Dash procházel Teorii, na stolech docházelo k rozsáhlému plánování.
Obrázek
ObrázekObrázek

Akt VI. - Strategické doplňování sil
Mandalorian se jasně dožadoval další porce proviantu, ale Keny měl vše pevně v rukou.
Obrázek
ObrázekObrázek

O tekutý proviant se staral notně East a zásoboval velice pilně
ObrázekObrázek

Byli jsme nuceni hledat i síly do kuchyně a Dash zkoušel nový typ helmy i přesvědčení.
ObrázekObrázek

Akt VII. - Noční operace
Cvičné simulace nebyly výjimkou včetně publika
ObrázekObrázek

Jiní zase prostě regenerovali
ObrázekObrázek

Keny byl nakonec ráno nalezen za mřížemi za pokus o otravu jistého člena týmu
Obrázek

Akt VIII. - Výprava do testovacího střediska
Do střediska vedla dlouhá cesta, přesto bylo zpočátku vidět nadšení.
Obrázek

To nevyprchalo ani při výletu z hangárů
ObrázekObrázek

Vlastně vydrželo i během testovacích letů
ObrázekObrázek
Obrázek

... přesto byli někteří šťastní, že to ve zdraví přežili
Obrázek

Někteří z pilotů se navíc dočkali ocenění
Obrázek

Akt IX. - Divoká jízda
Gnost se pustil do boje s reekem a držel se statečně.
ObrázekObrázek

Bojoval i Dash, ale absence helmy byla znát.
ObrázekObrázek

Akt X. - Na střelnici
Profesionální soustředění člena elitních ARC jednotek
ObrázekObrázek

Opatrnost Jediského rytíře
Obrázek

Odhodlání imperiálních sil
ObrázekObrázek

Jasné stanovisko velmistra Řádu
ObrázekObrázek

Akt XI. - Poslední vůle
Zatímco East nechtěl jízdu ukončit, Keny si závěr vychutnal s cigárem v koutku.
ObrázekObrázek

A nakonec samozřejmě snímek všech přítomných na srazu:
Horní řada zleva: Keny, MrTukan, Gnost Kohn, Hayasan, Shisco, Merthor, Xavova záda, Mandalorian
Spodní řada zleva: Jordi Linx, Dash Spience, East.Wood
Obrázek

A závěrečný bonus - účastníci zachyceni umělcem z Hapesu:
Obrázek
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Vše k Akademii Síly“