MODERÁTOR ROKU 2015

Zde je uplatnění pro nápady, komentáře a novinky.

Moderátor: Moderátoři

Kdo se má stát moderátorem roku 2015?

Anketa končí za 05.1.2016 23:43:28

Shisco
3
12%
Kazma
0
Žádná hlasování
Gnost Kohn
9
36%
Mandalorian
4
16%
Phate
6
24%
Korchon
0
Žádná hlasování
Garth Devilman
0
Žádná hlasování
Atalon
0
Žádná hlasování
Waylin
0
Žádná hlasování
Gwendolin
3
12%
Needay
0
Žádná hlasování
Lance Skywalker
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 25

Re: MODERÁTOR ROKU 2015

Příspěvekod Sillencio » 04.1.2016 07:38:27

Volím Gnosta.
Sillencio
Učedník
Učedník

Příspěvekod MrTukan » 04.1.2016 08:40:05

Za mě je to pro tento rok Phate za jeho dlouhodové stabilní výsledky a dále potom Mandalorian za jeho loajalitu Akademii a dlouhodobou činnost nejen jako moderátor, ale také jako archivář. Pokud bych měl třetí hlas, byl by to Gnost, ovšem to bych vynuloval vlastní hlasování, takže tak. :D

MrTukan
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.
MrTukan
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Alyatur » 04.1.2016 15:26:46

Taktéž si dovolím přispět troškou vody do mlýna.

Gnost - Myslím, že není ani potřeba vysvětlovat. Enormní roční výkon, dech-beroucí aktivita etc...
Stálice akademie na cestě za dalším triumfem. :D

Mandalorian - Chtěl bych vyjádřit díky, za archivářskou práci. Opravdu velice prospěšná, prosím vytrvej. :)
Obrázek
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi

Příspěvekod MrTukan » 06.1.2016 16:57:41

Letošní dosti napínavá anketa byla ukončena, hlasy byly podle pravidel sečteny a nyní již mohu ohlásit, že moderátorem roku 2015 se stává, s roční přestávkou,

Gnost Kohn

Kompletní výsledky:

1. Gnost Kohn: 7 platných hlasů
2. Phate: 6 platných hlasů
3. - 4. Shisco a Mandalorian: po 3 platných hlasech
5. Gwendolin: 2 platné hlasy

Gnostovi gratuluji a doufám, že v příštím roce bude mít ještě větší moderátorskou konkurenci než v roce letošním!

Pokud by někdo došel k přesvědčení, že jsem při sčítání hlasů podle vyhlášených pravidel udělal nějakou podstatnou chybu, může na ni do pěti dnů upozornit. Ale předpokládám, že k žádné chybě nedošlo.

MrTukan
Obrázek

MrTukan
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Gnost Kohn » 07.1.2016 04:06:33

Pokud jste to ještě někdo nevěděl... Jsem to já, nejdéle sloužící moderátor na akademii. Patrně jeden z nejzkušenějších. Já, Gnost Kohn. Ovládl jsem tuto soutěž ve třech ze čtyř let. V letech 2012, 2013 a nyní, 2015. Co to znamená? Očividné jsem ten nejlepší moderátor. Jakoukoli konkurenci, kohokoli, kdo se mi postavil jsem porazil. Jediný, kdo mě porazil byl Shisco. V roce, kdy jsem nebyl aktivní. Byl jsem to Já, Gnost Kohn, kdo dovolil nékomu jinému nosit a honosit se tímto titulem. A kdokoli jiný se jím bude pyšnit příští rok, bude to protože mu to já dovolím. Nemáte mě rádi? Smiřte se s tím, protože moje autorita tady bude ještě dlouho a dokud tad budu, vyžaduji respekt a úctu, kterou budete mít a nebo si ji vydobyju.

A nebo budu prostě čurák a nebudeme se mít rádi, takže teď přejdeme k tomu vážnéjšímu soudku a tomu, proč tenhle příspěvek píšu, takže jsem vás náležitě zhnusil a teď příjde to hlavní. Děkuju těm, co mi dali hlasy. Bylo mi jasné, že pokud vyhraju letos, když porazím Phata, který se ukázal opravdu soupeřem, bude to pravděpodobně naposled. Minimálně na dost dlouhou dobu. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Jsem nejlepším moderátorem? Nejsem, tenhle titul je jenom taková fraška abysme se cítili dobře. Nejde vybrat jenom jednoho a říct: "Tys byl letos nejlepší." Tohle oceňování je dobrá věc, ale rozhodně není úplně dotažená. Tohle hlasování je nakonec vždy o jeden až dva hlasy a co to znamená. Je to soutěž o sympatiích, nikdo se nepodívá a podrobně nerozebírat práci moderátorů aby řekl, komu dá spravedlivě hlasy. Dá se to těm, kdo jde vidět nejvíc. Tomu, koho si získaly naše sympatie. Moder v roce jen titulem a dostává hlasy, ale někdo, kdo vedl hráče, nováčky ze kterých málo kdo vydrží druhý měsíc, pracuje na archivech a nakonec nemá ani jeden. Až když se nad tím pár lidí opravdu zamyslí a někdo dá ten první, tak se teprve zvedne ohlas pro toho zapomenutého. Je snadné dávat hlasy pro svého modera, nebo pro toho, kdo jde vidět nejvíc. Mohl jsem se zachovat jako největší sobec, nebo... minimálné větší než jsem a dát hlasy tak, aby mě neohrozily. I když jsem v té době věděl že už vyhraju, pokud se magický někdo neobjeví. Ale to už je jedno.

Chtěl bych vám tedy všem poděkovat. Všem myslím kolektiv akademie, srazistům za to, že jsem je poznal i jinak, než z akademie a pár těch dalších, co se tam ještě nedostali. Hřeje mě, že si mě budete pamatovat až rad jednou nebudu, pokud to tady dŕív nezapálíme. Někteří mě holt máte rádi, někteří ne (a já nemám rád, je jedno z jakého důvodu) každého z vás jistým způsobem respektuji a věřím že je tomu minimálné i naopak. Někteří mě budete mít za "Toho, kdo tady sedí skoro pořád", jiní za "Svátečního moderátora", "moderátora roku", "srazového výpitka", "magora", "vzrahovačného arogantního zmetka, sobce, pokrytce a oportunistu"... Kterým jsem. Nebo za "Prostě Gnosta". Je mi to jedno. Ale jednou už tady nebudu. Za rok, za pět let, dojde ten čas kdy už další slovo nezvládnu napsat. Jednou už to přišlo. Odešel jsem, oklepal se a zase vrátil.
Jsem perfekcionalista snažím se moderovat, jak nejlépe dovedu. Snažím se hráče vést jak jim to vyhovuje, aby cítili, že to není jen další příběh, ale příběh jejich postavy. Abych to zvládl, musím se vcítit do postav, vědět proč co dělají, co je dovedlo až sem. Ne vždycky to jde, ne vždycky je to snadné, ale jinak to neumím. A když vytvoříte tolik postav, tolik příběhů, aby se neopakovaly, časem se to začne obracet. Jednoho dne jich už bude prostě moc. Člověk může umět hrát role jak dobře chce, ale časem se v tom začne ztrácet. Je to zábava, tohle mě na tom baví, mám to rád, ale chápete. Časem budu muset přestat a to na hodně dlouhou dobu. Takže... to berte, Tohle, trětí vítězství berte, jako můj poslední sobecký čin pro Akademii.

Teď bych chtěl poděkovat jmenovitě několika ( možná hodně z vás) a často to nedělám, naposledy když jsem myslel, že už se sem nevrátím. Ale nebojte, ještě hodně dlouho vám tady budu smrdět.

Jordi, Jordi je Akademie, bez něj jako tahače bysme tady nebyli, pokud máme stálost tak je to Jordi. Pomůže vám s čímkoli, dělá pro akademii hodně, aby nás udržel při životě. Často k němu chodím pro rady, moderuje mě, i když zlobím a neodpovídám, vím, že až odpovím, Jordi rad bude. A myslím že bychom se měli skládat na pravidelná vyšetření celého těla, aby nám dlouhé věky vydržel.

Xavier, Xavier byl můj první moder, hodně mi dal, naučil jsem se pod ním hodně. Občas i blbuvzdornou pomoc v misi jsem dokázal svoji podivnou logikou obejít jako nevyhovující. Ale Xavovu trpělivost zkoušela spousta jiných. S Xavem se dají vést dlouhé debaty, ať uź je to o Mass Effectu, Zaklínači, Star Wars, já nevím co všechno... no a nebo prostě si zahrát Diablo.

MrTukan, teď si připadám, jako bych psal závěť. Tukan na první pohled vypadá jako flákač, co tady nic nedělá. Dobrá teď vede velmi aktivně hráče. Až když jsem se dostal k zeleným plášťům, vidél jsem že Tuky se stará o nás moderátory, komanduje a... Pár dalších věcí. Jsme podobní ochlastové a tak dále, takže jsme si celkem sedli, až Shisco navrhoval změnu mého nicku na "Malý Tukan" dle "Malého Hora" z warhammeru 40k

Lilith, Lil je taková ta šílená teta, zajímavá a pochybná mysl, která vás jednu chvíli obejme a ve druhé mlátí berlí, na akademii za jejího přispéní došlo ke spoustě zajímavých projektů, jenž nejaktuálnější vypadá velmi slibně. Ale hlavně až to budete nejvíc potřebovat, Lil vás kopne do prdele a řekne "Vypadni!" Mě to tenkrát donutilo nemlátit slámu že odejdu a konečně to udělat.

Shisco, vemte dva dosti odlišné lidi, dejte je k sobě a co vznikne? Asi tak nějak se to dá popsat. Společná věc? Dáváme si záležet na tom, co píšeme. Dokážeme pochopit postavy toho druhého a poradit si. Navzájem se moderujeme, takže tady jde spíše o společné psaní dvou povídek. Občasná neshoda k tomu patří, pak by to klapalo až moc a to nikdy není dobré znamení.

Alyatur, dá se říct moje zločinecké dvojiče, ale asi jsem já ten zlejší. Každopádně se díváme na vétšinu věcí ze stejného pohledu, došlo na néjaké to moderování, neplechu, zjištění že nám oběma sedí přístup šedé eminence, další neplechu, rozpad a nedávné znovushledání a samozŕejmě víc neplechy, kterou brzo Tukan s Jordim poznají až prezentujeme náš brutálně mazaný plán.

East, ze začátku to byl ten jedi v NR. Potom ten neporazitelný Hráč Měsíce. Pak ten, co mě porazil v boji o zelený pláš. Nechápu jak ale nikdy se u mě nevyvinula k pistolníkovi zášť. Až na srazech jsem se s Eastem seznámil lépe, hlavné protože on je lyšák mazaný a já věčně ožralý nebo s kocovinou. Ale čím víc srazů spolu zažijem, tím víc se s ním dávám do řeči a rozhodně se těším, kam nás jeho výcvik zavede.

Garth, Gartha jsem bral, jako modera s výpadky, něco jako já teď. Ale jinak odvádí dobrou práci. Jsem zvědavý co nás postihne teď, když jsem obnovovat výcvik. Garth mě moderoval, odhodlal se do mojí nejšílenější postavy a zhostil se toho s neutuchajícím odhodláním. Jenom se ukázalo, že tu šílenost nezvládám hrát v 800 letech a psát povídku ve 300 letech. Gartha poznáte na srazu, jako super člověka, na svých kolech zanechávajíc plamenné stopy se spoustou materiálu a témat k diskuzím.

Mandalorian, ze staré gardy asi poslední, koho budu zmiňovat. Nad některými délkámi příspěvků zůstává rozum stát, detailně a barvitě popisovaná bitva o Yavin v jednom mě nechávala v nejistém stavu. Jakožto srazistu jsem Manda poznal jako kapacitu informací, pojídače rohlíků a pijana prapodivných kombinací ochucených alkoholových nápojů. Spoluvynálezce nejděsivějšího stíhače, který galaxie poznala, Gnost-wingu. Nesmíme opomenout, že se spolu se Xavem a Jordim starají o archivy.

Když už po několika hodinách psaní tohoto příspěvku docházejí mozkové buňky, než se vrhnu na práci, tak mi zbývají už jen asi dvě, tři jména, ale moc toho k nim nemám co napsat. Vlastně jsou čtyři, ano jsem líný ten text mazat. Gwen, Eli a Atalon, dobří moderátoři, Gwen "vedu výcvik", sranda s ní hrát, s Eli jsem občas hodil řeč, půjčil jednu postavu, planetu :) a Atalon, aneb zahraj si svoji knížku a vždycky na mě působil jako jeden z nejlepších moderátorů, jaké akademie kdy měla.

A nakonec je to Phate, kterému jsem vyfoukl tuhle frašku. Svůj list zakončím, připadám si fakt jak kdybych psal závěť a loučil se s vámi, ale k věci. Čestný akademik, zakladatel/spoluzakladatel, nevím akademie, aktivní a kvalitní moderátor. Pod ním a Atalonem bych si chtěl někdy zahrát a vědět, že dokážu aktivně odpovídat, už asi hraju, ale nějak se k tomu nedostávám. Phate je tady poměrně často, co koukám, kvality se mu nedají odepřít, ani to že se s ním dá normálně bavit a určitě by měl dotáhnout na sraz, ať si o něm rozbijeme iluze a poznáme realitu. Abychom si byli všichni rovni.

Co dodat nakonec. Nevím čím jsem začal, ale asi jsem vyjmenoval všechny, které respektuju, nejvíc. Takové ty lidi, no jo ještě Dash, vedu mu výcvik, dlouhodobej hráč, ztracená helma, fajn týpek, víc lidí si nezaslouží být zmiňováno, Gnost má jen omezené body lásky, které může rozdat. Tak, já ani nevím jakej to má smysl, nějaký malý poděkování by stačilo, ale to už tady bylo, chtěl jsem něco víc tak snad se mi to tak nějak částečně povedlo.Pokud jsem vás nedojal, tak vás nemám rád, protože já jsem dojat svojí velkolepostí. 8)
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor

Příspěvekod MrTukan » 07.1.2016 16:53:05

Krásně jsi to napsal. :)
Obrázek

MrTukan
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod East.Wood » 07.1.2016 17:33:37

Tolik keců kvůli jednomu titulu... :lol:

Ale vážně pane, něco jsi dokázal a jsi za to oceněn. Tak to takhle ber, dobrých a zkušených lidí si tu vážíme, resp. Jordi s Tukanem. Já si tě vážím jako parťáka do nepohody. A slibuju, že na letošním srazu se pokusím dostat se blíž do stavu, kdy si i ve tři ráno budem moct pokecat a budu ti rozumět! :P
Obrázek

"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi

Předchozí

Zpět na Vše k Akademii Síly