6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Převzal jsem si od seržanta výbušniny a pozorně jsem si poslech, jak s nimi zacházet a jak se aktivují. V hlavě už mi běžel poměrně rychlý a jednoduchý plán vycházející z toho, co jsem se od seržanta dozvěděl a dokázal jsem si dobře představit další postup, což mě těšilo. Situace byla sice nepříjemná, ale rozhodně nebyla bezvýchodná a zatím jsem z celé akce měl docela dobrý pocit, což se ovšem nedalo říct o tom, do čeho se to Republika a zejména potom Řád Jedi namočili.

Seržant mi nakonec poradil postup, kterým jsem se měl přiblížit k pozici ze které bych mohl dobře umístit výbušninu a ač patrně neměl úplně přesnou představu o mých schopnostech a inteligenci, nereagoval jsem na jeho radu nijak podrážděně a mile jsem mu poděkoval. Koneckonců to myslel dobře.

Děkuji seržante, provedeme to tak jak říkáte. Já jsem připraven, takže jdeme na to. Zbytečně neriskujte a neplýtvejte municí víc než bude potřebné, čeká nás ještě dlouhá cesta ven.

Odsouhlasil jsem plán, přechytil jsem si výbušninu do pravé ruky tak, aby se mi dobře nesla a do levé jsem si Silou přivolal světelný meč, který jsem zatím nechal vypnutý. Poté, co se vojáci rozmístili a začali s krycí palbou, jsem vyčkal ještě několik vteřin, zkoncentroval jsem kolem sebe Sílu, kterou jsem podpořil svoje smysly, zrychlil svůj běh a nechal vést svou ruku s již aktivovaným světelným mečem, který jako žlutá pochodeň prorážel temnotu. Běžel jsem rychle poděl stěny tak, abych nepřekážel palbě klonů za mnou a mečem jsem vykrýval střelbu, která přicházela mým směrem. Odpočítával jsem vteřiny k místu, ze kterého jsem již s jistotou mohl s využitím Síly vrhnout výbušninu vzhůru na stěnu jeskyně nad přístupovým tunelem. Pro trénovaného rytíře Jedi se to zdálo jako poměrně snadný úkol, pro vojáka by tato cesta byla patrně rozsudkem smrti. Takovými úvahami jsem se ovšem nenechával rozptylovat. Teď jsem musel splnit svůj úkol a potom jsem se musel vrátit za svými vojáky, abych je z těchto tunelů bezpečně vyvedl a splnil tak svou povinnost.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Nevědomí o možných schopnostech Jediů jsi klonům nemohl nijak zazlívat, nicméně navržený plán byl asi opravdu ten nejlepší možný a proto jsi jen počkal, až budou vojáci připravení. Trvalo to snad jen několik vteřin než poprvé zahřměla krycí palba a dalších pár, abys dostal pokyn k vyražení vpřed.
Pro ne-Jediho by to mohl být o něco náročnější počin, ale díky Síle jsi běžel výrazně rychleji a střelbu jsi nemusel odrážet až do doby, kdy jsi prakticky dorazil až na místo. A i tehdy to bylo pouze několik výstřelů, jak ti klonový soustřel poskytl takové pokrytí, že se geonosiani nezmohli na nic výrazného k tvému zastavení. K vržení výbušniny a nasměrování na správné místo pomocí Síly, jsi tak měl vzhledem k okolnostem nejlepší možné podmínky. Navedl jsi výbušniny na její místo a mohl jsi už v klidu ustupovat nazpět, i když se geonosiané pokoušeli více zamířit palbu tvým směrem. Nicméně tlak palby klonů a tvůj meč dost jasně protivníkům naznačil, že tudy to prostě nepůjde.

Když jsi dorazil zpět do krytu, tak seržant pokynul a stisknul detonátor. Měl jsi akorát tak dost času na to, aby ses přikrčil. Nálož byla dobře připevněná a zacílená, takže nehrozil zásah troskami, ale zvířený prach rozhodně nebyl nic příjemného. Nejprve jsi však mohl postřehnout jasný záblesk, následovaný hlukem exploze a padáním kamení, aby se už jeskyní rozvířil prach. Klonované jednotky se však nemuseli krýt a po chvilce vypálili několik výstřelů, aby je doprovázeli výkřiky zasažených geonosianů. Brnění klonů jim očividně dopřávalo množství výhod nehledě na nevlídnost prostředí.
Skvělá práce pane, tamtudy už nikdo neprojde,
pokynul ti klon, jakmile se prach přehnal a mohli jste spolu normálně mluvit. Tunel, kterým jste přišli, byl kompletně zhroucený a jeho odklizení by celé pracovní četě s plným vybavením trvalo více než den. Tuhle část problému jste tedy mohli považovat již za vyřešenou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Výbušniny dobře odvedly svou práci a bylo patrné, že alespoň nějakou chvíli bychom měli mít krytá záda. Na druhou stranu nám tím odpadla jediná ústupová cesta na povrch, kterou jsme znali. Nicméně teď už nebylo zbytí a museli jsme pokračovat vpřed. Byl jsem toho názoru, že bychom měli vyrazit co nejrychleji a to jsem také sdělil seržantovi.

Byl to dobrý plán seržante, neměl jsem na něm co zkazit. Teď bychom měli rychle vyrazit kupředu, dřív než se geonosiani vzpamatují z toho výbuchu. Znají to tu mnohem lépe než my, takže bychom neměli otálet a vyrazit najít východ z těchto tunelů. Přitom pošleme k zemi každého hmyzáka, kterého potkáme.

Oklepal jsem ze sebe prach a upravil jsem si vlasy, abych na ten nadcházející boj byl připraven. Teď už nezbývalo než vyrazit vstříc novým nebezpečím, která patrně skýtaly tunely před námi. Proto jsem se rozhodl postupovat v čele naší skupiny.

Jdu první, seržante budete postupovat za mnou a krýt mě, nechte také někoho, aby nám kryl záda a zajišťoval případné boční tunely. Však jistě víte, jak dělat svoji práci. Máte nějaké vybavení, které by nám mohlo pomoci zorientovat se v tunelech a najít východ, který hledáme?

Vydal jsem nějaké rozkazy a dotázal se seržanta na jeho možnosti, přičemž jsem již připravil svůj žlutý světelný meč, který jsem aktivoval a vydal jsem se rozhodným krokem do tunelu, přičemž jsem očekával seržantovo hlášení a další jeho rozkazy jeho mužů.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Neopomněl jsi seržantovi upřít jeho díl v akci, kterou jsi právě provedl a informoval jsi jej o tom, že bylo potřeba vyrazit dál. Seržant na nic také nečekal a dal signál celému týmu, aby se připravil k pochodu. Zranění si vzali injekci něčeho, bojovně se praštili do hrudi a zdálo se, že budou schopni pokračovat dál, aniž by byli nějak výrazněji na obtíž. Celou dobu samozřejmě dva členové neustále drželi hlídku.
Rozumím pane, co víme, tak hlavní cesta odsud je tamhleta, kam dorazíme však nejsem schopen říci,
souhlasil s tvým navrženým plánem a sám využil krátkého momentu, aby si překontroloval zásobník a celkově i stav munice. Nemohlo ti neujít, že si dva kloni předali zásobníky, i když nevypadalo, že by byl někdo nějak výrazně bez munice.
Jsme pouze schopni určit naši pozici vzhledem k povrchu, pro přesnější informace bychom potřebovali vyřadit ten zdroj rušení. Nicméně k němu jsme schopni se navigovat díky jeho intenzitě rušení a vede tam právě támhleten tunel. V helmách máme termální i noční vidění, které nám více než poslouží, ale nemáme žádnou navíc, pokud byste potřeboval a neviděl jsem, že byste měl vlastní,
předal ti informace o vybavení, které mají k dispozici pro průzkum tunelů a v podstatě nic speciálního vyjma svého brnění neměli. A pak samozřejmě munici a zbraně, kterými byli vybaveni, ale to také spadalo do odlišné kategorie.
Rozumím pane, půjdu s vámi ve dvojici, ostatní rozdělit do dvojic, pravá přední, pravá zadní, levá přední, levá zadní, zranění do předních, jedem, jedem, musíme vyřadit tu rušičku!
začal rozkazovat seržant, i když to přes helmu bylo slyšet hodně tlumeně. Nicméně jedno se začínala okamžitě šikovat a vy jste tak utvořili pět dvojic. Seržant očekával, že půjde s tebou v čele, zatímco ostatní dvojice kráčely při krajích a tím jste se tak mohli nejlépe krýt.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Výborně, vyřadíme z provozu rušičku a potom se odsud zdekujeme. Co se týká vybavení, myslím, že si poradím i bez helmy. Přeci jen mi to takhle sluší víc.

Zavtipkoval jsem, i když jsem nepředpokládal, že by to vojáky jakkoli zajímalo. Potom jsme vyrazili vpředu se seržantem vstříc nebezpečí, které skrýval tunel před námi. Soustředil jsem se v Síle a snažil jsem se vycítit všechny bytosti a ohrožení, které by se mohlo skrývat v tunelu před námi. Plán byl jednoduchý, teď ovšem záleželo na rychlosti, abychom dokázali rušící přístroje vyřadit dřív a zmizet, než bude Geonosianů taková přesila, které se již neubráníme. Postupoval jsem kupředu svižným tempem s aktivovaným světelným mečem před sebou a spoléhal jsem se na schopnosti vojáků, kteří nám kryli týl a boky. Měl jsem ve vojáky a jejich schopnosti důvěru i když jsem je znal zatím jenom malou chvíli, ale už teď jsem věděl, že jejich výcvik je opravdu brilantní.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Po tvém komentáři si kloni vyměnili jen několik nepříliš chápavých pohledů a pokrčení rameny, ale nikdo nahlas již nic neřekl. Takto jste mohli vyrazit kupředu do temných tunelů.

Cestovali jste půl hodiny a během té doby se vás dvakrát pokusili přepadnou. Jednou trojice geonosianů zezadu, kteří však byli natolik sebevědomí, že ani nečekali něco jako zadní hlídku. Byli sestřeleni rychleji, než vůbec stihli vystřelit. Naopak útok z jednoho z bočních tunelů už byl lépe připravený. Tedy, geonosiané stihli i několikrát vystřelit, než je zasypala palba klonů a následně je poslala k zemi, jednou jsi mohl dokonce odrazit výboj, který mířil do tvé blízkosti. Tohle vše jen nasvědčovalo tomu, že méně početné skupiny nepřátel měly jenom hodně málo šancí proti vaší skupině, která byla navíc dobře sehraná.

Každopádně po půl hodině cesty, která většinou mírně stoupala vzhůru, podle toho, jak jsi to mohl vnímat, jste dorazili k ústí větší jeskyně. Už kousek před ním tě seržant požádal o zhasnutí meče, abyste měli k dispozici výhodu překvapení a po připlížení se ke kraji jsi to shledal jako velmi dobrou poznámku.
Mohl jsi shlížet na rozsáhlou jeskyni na několika místech osvětlenou, kde se to hemžilo nepřáteli. Kromě těch lítajících jsi mohl vidět i pouhé pěšáky vybavené podobnými zbraněmi, ale také dva létající s brněním a nějakou větší zbraní, než s čím jste se zatím setkali.
Do středu se dalo sejít při boku, kudy se svažovaly dvě cesty, případně bys mohl zkusit seskočit zhruba dvacet metrů na dno jeskyně. Zhruba vprostřed bylo velké zařízení s několika anténami, které bylo jednoznačně v provozu. Nepřítel tu neměl žádná jasná opevnění, pouze se sem tam nacházela nějaká bedna s vybavením, které by mohly posloužit jako nějaké krytí. Vzadu napravo se pak nacházel nějaký generátor, který očividně celé zařízení napájel. A pak samozřejmě i další cesta vedoucí někam dál vzhůru. Celkem tu tak nakonec bylo nějakých čtyřicet nepřátel porůznu rozmístěných, kdy někteří ještě hlídkovali okolo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Společně se seržantem a vojáky, kteří zrovna netvořili zadní hlídku, jsem se krčil u ústí tunelu a pozorovali jsme situaci v jeskyni pod námi. Zdálo se, že geonosiani v jeskyni ještě nedostali informace o tom, že se blížíme k jejich pozici. Vzhledem k množství vedlejších tunelů a celé síti však nebylo jisté, jak dlouho takový stav ještě může vydržet, a tak bylo na místě jednat poměrně rychle. Začal jsem přemýšlet na plánem, který by znamenal rychlé vítězství při minimálních ztrátách. Potřebovali jsme vyřadit z provozu rušící zařízení uprostřed jeskyně, nejlépe i s generátorem poblíž. Obrátil jsem se proto na seržanta se svými dotazy.

Seržante, máte ještě nějaké výbušniny, které bychom mohli použít na zničení té rušičky a generátoru nebo budeme muset improvizovat? Doufám, že máte dost munice, protože tady to bude veselý. Jaký je váš efektivní dostřel? Dokážete zabíjet alespoň do poloviny té jeskyně? Hlavně mi jde o ty létající pěkně opancéřované bestie, ty by mohly nadělat dost škody se zbraněmi, které mají.

Počkal jsem na seržantovu reakci, abych se seznámil s našimi možnostmi a potom jsem sdělil seržantovi nástřel plánu, na kterém jsem s ním chtěl ještě dále pracovat.

Můj pracovní plán je zatím takový, že tam vlítnu a odlákám pozornost. Vy se rozmístíte do palebných pozic, rychle si najdete krytí a zachráníte mi prdel tím, že rozstřílíte všechno co má zbraň. Nejdřív je ovšem naprostou nutností vyřídit ty dva s těma kanónama.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Vyhodnotil jsi celou situaci a rozhodl sis vyžádat hlášení od seržanta, abys měl přehled jakouže výzbrojí a vybavením to vlastně disponujete. Zároveň jsi i nastínil relativně jednoduchý, ale prostý plán, který sis představoval a kde jsi vyloženě spoléhal na systém návnady a momentu překvapení.
Pane, dostřel zbraní je až na druhou stranu jeskyně - efektivní záleží na situaci, ale jsme schopni bez problémů trefovat do půli jeskyně. Máme tu i dva granátomety, které by mohly stačit na ty vysoce opancéřované. Jinak disponujeme ještě slušným množstvím výbušnin, ale pokud dovolíte, tak bych měl vlastní návrh,
odpověděl ti ohledně stavu vašeho vybavení, munice a všeho podobného. Pak se posunul tak, aby mohl rukou ukazovat do jeskyně před vámi.
Je jasné, že generátor pohání rušičku - když ho odděláme, tak to bohatě stačí a náš technik to vyřeší jednoduchým přetížením, díky tomu ušetříme výbušniny a můžeme třeba potom ještě zasypat nějakou přístupovou cestu. Víme, že chtějí rušičku chránit, takže bych nejprve obsadil půlku jeskyně a několik lidí poslal krýt se za rušičku, zatímco půlka by je podporovala zezadu. To by i mohlo omezit jejich palbu, protože si ji nechtějí poškodit. Hlavně to tedy znamená získat do moci nám teď bližší půlku jeskyně a pak je postupně zatlačit. Jednoho z těch obrněnců bychom mohli sundat v rámci momentu překvapení granátometem - na toho druhého to dle všeho nedostřelí,
předložil ti své návrhy a zároveň ti to celé popisoval. Byl to jednoduchý nástin úvodní situace s důrazem na některé detaily a poznatky ohledně vaší situace.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Seržant mi nejdřív objasnil stav naší výzbroje a její možnosti, aby potom přišel s vlastním návrhem, jak budeme pokračovat. Začínal jsem mít toho chlapa docela rád. Byl metodický, velmi efektivní a evidentně byl jeho výcvik velmi vytříbený. Neměl jsem důvod pochybovat o tom, že to u jeho mužů bylo podobné. Začínal jsem mít pocit, že tohle není vůbec obyčejná armáda a že tenhle konflikt taky nebude tak úplně obyčejný. Měl jsem z toho čím dál tím horší pocit, na druhou stranu s tímto přicházel příslib dobrodružství a adrenalin vyplývající z boje mě vždy uspokojoval. Alespoň prozatím.

Výborně. Váš plán se mi líbí. Udeříme ze zálohy, zkusím trochu odlákat jejich pozornost a vy zatím obsadíte pozice se svými chlapci a budete krýt můj zadek a zadek kluků, který pošlete k rušičce. Primární cíle jsou ti obrněnci, samozřejmě. Umístěte do tunelu za nás také nějakou nálož, odpálíme to až budeme trochu dál v jeskyni, aby tudy nemohly přijít posily. Stejně tam nemáme kam ustupovat. Souhlasíte?

Zeptal jsem se seržanta, jestli jsem uchopil jeho plán správným způsobem, šlo ovšem spíš o dotaz, zda chce ještě něco doplnit. Bylo mi jasné, že svým mužům bude velet mnohem lépe a mnohem efektivněji, než bych to svedl já, a tak jsem nechal na něm podrobnosti. Stačilo, když jsme se shodli na celkovém plánu, který zvládneme realizovat. Skoro už jsem se těšil do boje, což ovšem mohlo při hlubším zamyšlení působit nepatřičně. Nebyl ovšem čas na duchovní rozjímání, teď bylo potřeba přežít a zvítězit a to nikoli jen pro záchranu vlastního života, ale také pro vojáky, které jsem nalezl a o které jsem se hodlal postarat.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
S plánem jsi nemohl nesouhlasit a naopak jsi byl možná až trochu překvapený, jak dobře vycvičení tito muži byli. A to jsi zde měl k dispozici pouze hrstku mužů, zatímco někde tam venku se po bojišti proháněla celá armáda takto vycvičených vojáků. Nyní však bylo nutné soustředit se na vaši situaci a ty jsi navrhl odpálení jeskyně, kterou jste přišli, tedy, jakmile bude po všem.
Pane, jestli mohu, tak tu rušičku můžu být schopen nastavit tak, aby se přetížila, jakmile by se pokusil ji někdo znova nahodit,
ozval se nahlas jeden z klonů, který byl poblíž. Velitel se na něj otočil a chvilku tiše přemýšlel, než se zadíval zpět na tebe. V tu chvíli jsi nemohl tušit, jestli si mezi sebou něco nepovídali na komlinku svých přileb.
Pane, to není vůbec zlý nápad. Místo abychom cestu zasypávali, tak ji necháme otevřenou, upravíme rušičku tak, aby se přetížila, jakmile se jí pokusí znovu zapnout, o což by se mohli pokusit, když zjistí, že je vcelku a tím jim způsobíme ještě větší škody. Navíc nevíme, co všechno nás ještě čeká, tak by bylo rozumné si šetřit výbušniny pro horší časy,
přednesl nakonec úpravu vašeho plánu seržant a nebylo pochyb o tom, že si se svým podřízeným opravdu vyměnil pár slov na lince, která ti byla nepřístupná díky tomu, že jsi neměl stejně brnění jako oni.
A ještě, jestli můžu mít dotaz - jakou formu upoutání pozornosti máte na mysli, pane?
zeptal se tě seržant, který si chtěl ještě upřesnit některé detaily plánu, než se rozhodnete spustit. Bral to s naprostou vážností a rozhodně si nechtěl nechat ujít některé detaily, které by se mohly ukázat jako osudové.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Patrně technik z naší skupiny navrhl zajímavou možnost, kterou poté ještě upřesnil seržant a nabídl mi ji jako variantu, kterou bychom mohli rozhodně využít. V první chvíli mě napadlo, že je to výborný nápad, ve druhé chvíli jsem ovšem pomyslel na zákeřnost tohoto plánu, který počítal z vražděním bytostí a to dokonce nikoli ve chvíli, kdy věděli že mohou zemřít, ale i lstivě, ze zálohy, mimo jakékoli myslitelné riziko. V tu chvíli mě přeběhl mráz po zádech a už jsem měl na jazyku zamítavý rozkaz.

Ale to...

Při těch slovech jsem si však všechno znovu přehrál v hlavě. Z toho, co jsem viděl tam venku a i tady v tunelech, mi bylo jasné, že musí jít o něco víc než o drobný konflikt, že jde o víc, než uprchnout z tohoto komplexu chodem a potom bude všechno zase dobré. Jak řek seržant, bylo potřeba uškodit nepříteli co nejvíc, protože to jediné mohlo zvýšit naše šance na přežití a vítězství. Proto jsem změnil obsah své myšlenky, kterou jsem vojákům předal.

... pokud si jste jistí, že takové nastavení nedokážou obejít a určitě znovu rušičku nezprovozní, tak tento nápad schvaluji. Pokud by však byla reálná možnost, že ji dokážou opravit, radši bych ji viděl shořet. Nechám to na vás.

Pohledem na seržanta jsem toto téma ukončil a přesunul jsem se k dalšímu bodu plánu a to byl seržantův dotaz na moje odpoutání pozornosti. Na to jsem se usmál, možná až příliš šíleně a trochu veselým a zároveň však povzbudivým hlasem jsem jim oznámil.

Půjdu rovnou za nosem, skočím do toho rovnýma nohama nebo klidně po hlavě, zaseju paniku do jejich srdcí a budu doufat, že jste opravdu tak dobří, abyste zvládli obsadit vytyčené pozice, pokrýt mě a přitom si zahrát hru na "zachraňte svého generála" před tím, než mě sejmou. To je fér, ne? Nezapomeňte, že ti nejnebezpečnější jsou primární cíle, ale to vám asi nemusím říkat. Takže se připravte, ať můžeme tu šou odpálit!

Zamával jsem jim před očima zatím deaktivovaným světelným mečem a cítil jsem, jak se moje tělo začíná připravovat na bitvu. Rozhodl jsem se, po tu chvilku, kdy se budou vojáci ještě připravovat a radit, zkoncentrovat svoji mysl na Sílu a pomocí ní si dodat sílu, rychlost a ostražitost, které budu potřebovat. Plán byl prostý, V momentě překvapení, kdy vojáci odstřelí ze zálohy několik cílů, vyrazím pořádným skokem dolů na dno jeskyně mezi zmatené nepřátele, které budu kosit jak mečem, tak i Silou, abych ubral svým mužům co nejvíce starostí a také co nejrychleji eliminoval palebnou sílu nepřítele. Tahle akce zněla dost sebevražedně, ale s vírou v mé vojáky a jejich schopnosti byla dost velká šance, že mě dokážou pokrýt a tím dojdeme k úspěchu.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Po popisu své formy upoutání pozornosti si nejbližší kloni vyměnili pohledy helmou a ty sis mohl jenom domýšlet, kvůli čemu to vlastně asi doopravdy bylo. Nakonec na to už nic dalšího neřekli a seržant pokynul tedy souhlasně hlavou, že tomu dobře rozuměl. Gestem ti pak naznačil, abys ze začátku vyrazil směrem doprava, kde bylo méně nepřátel a začal rozestavovat svoje muže do pozic. Mohl jsi vypozorovat, že dva si chystali granáty, dva s odstřelovačkami se posunuli až k pravému kraji a zbytek úměrně dle toho, zatímco sám seržant se chystal do skupiny na steč. Za chvilku byli připraveni a i ty jsi mohl vyrazit, kdy jsi vlastně svým výpadem zahajoval svou akci.

Jakmile jsi vyrazil spustila se palba.
Jako první výraznější zvuk třeskly dva granáty - jeden nalevo ve větší skupině geonosianů, což bylo místo, kam jsi byl odrazen vyrazit. Druhý třesknul přímo nad tebou, když si probíhal pod jedním z více obrněných geonosianů a mohl jsi z části vnímat žár nad tebou. Zvuk, který to doprovázel však napovídal, že tenhle obrněnec výbuch neustál.
A zatímco největší salva klonů vedla na druhou stranu, než jsi postupoval ty, tak tebe doprovázela střelba sniperů, kteří ti prakticky vyklízeli cestu. Znamenalo to pro tebe mnohem méně práce, v podstatě pouze pár geonosianů na začátku, které jsi přesvědčil několika rychlými seky a pak jsi v podstatě mohl běžet dopředu.
Když jsi míjel rušičku, tak už půlka klonů postupovala vpřed, aby obsadila vytyčené pozice a vzhledem k soustředění palby tvým směrem jim to geonosiané jen o to více usnadňovali. Problém však byl s druhým obrněncem - ustál jeden výstřel od snipera, kterým byl pouze zraněn a pak se předním skryl za samotnou rušičku. Jenomže, jakmile jsi proběhl do druhé půlky jeskyně, tak po tobě začal pálit ze své zbraně.
Krátce po tvém úskoku tě polila nová vlna žáru, když jeho zbraně šlehal soustředný přetrvávající paprsek, který táhl za tebou a tys před ním musel utíkat. Po chvilce ustal, ale jistě jsi tušil, že brzy přijde druhá salva a nebyl sis jistý, jak dobře bude v tomhle směru fungovat tvůj světelný meč a hlavně, zda-li i ty sám vydržíš ten tlak od síly paprsku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Po tváři mi přejel letmý úsměv, když jsem si povšiml reakcí vojáků na můj způsob odlákání pozornosti. Byl jsem si jistý, že stejně jaká já obdivuji jejich schopnosti, mohli by oni obdivovat ty moje, což mi přinášelo určité uspokojení. To už jsem však vyrazil směrem, který mi seržant doporučil, abych geonosiani rozptýlil po okolí svým světelným mečem a také jejich pozornost od mých vojáků. Doufal jsem, že se většina našich nepřítel bude soustředit na mě a mé zabití a přitom budou mít kloni dostatek času celý prostor vyčistit. Tenhle plán měl nebývalý úspěch a zdálo se, že máme jasnou převahu.

Zbývalo jenom vypořádat se s obrněným geonosianem, který se rozhodl, že mi ogriluje zadek a téměř se mu to také povedl. Jen tak tak jsem utíkal před žárem, který šlehal z jeho zvláštní zbraně. Když jeho palba na okamžik ustala, vycítil jsem vhodnou příležitost. Natáhl jsem se k Síle a zkusil jsem obrněncem mrštit co nejtvrději o zem, bokem tak, abych se dostal mimo jeho palebné pole. Rychle jsem potom změnil směr, abych se dostal blíž k němu a mohl ho dodělat svým světelným mečem. Po cestě jsem geonosiana pozorně sledoval a odrážel jsem mečem případné střely ostatních zatím přeživších. Během přibližování jsem byl připraven znovu použít Sílu a odstrčit obrněnce nebo jeho zbraň, pokud by se mu podařilo dostat mě znovu na mušku dřív, než se k němu dostanu a nadělám z něj paštiku.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Nacházel ses uprostřed palebné zóny a ještě k tomu tu byl jeden protivník, který byl obzvlášť nebezpečný. I proto jsi se rozhodl riskovat soustředěním většiny pozornosti na něj, abys ho co nejrychleji neutralizoval. A nebylo vhodnějšího momentu než přebíjení - jako první jsi přikročil k negaci jeho výhody pohybu ve vzduchu a prostě jsi jej pomocí Sily poslal k zemi. Protivník, který tohle vůbec nečekal, tím byl naprosto zaskočen a relativně tvrdě si ustlal na zemi.
Ale i když jsi k němu vyrazil plnou rychlostí, bylo jasné, že geonosian byl tužšího kořínku a bude na nohou dříve, než se k němu dostaneš a budeš moct provést finální úder. Naštěstí jsi však něco podobného očekával a udeřil jsi do obrněného brouka s pomocí Síly podruhé, tentokráte směrem do strany. Tentokrát už ti to stačilo poskytnout dostatek času k tomu, aby ses dostal na dosah a mohl prvním sekem zničit jeho zbraň a posléze jej dorazit bodnutím, kdy jsi neměl problém prorazit jeho brnění a dorazit ho.
Sotva jsi vytáhnul světelný meč, už jsi dostal v Síle varování a v podstatě intuitivně se ohnal za sebe, abys odrazil jeden výboj, jenomže druhý tě zasáhl do levé nohy a poslal do koleny.

Dotyčný však neměl šanci na druhý výstřel, protože se dopředu vyhrnuli klony a koho nesundali, toho minimálně zahnali do skrytu. A na nic dalšího se vlastně už geonosiani ani nezmohli, protože i když se mohl zdát postup klonů pouze pohybem kupředu, zcela automaticky se pohybovali směrem ke krytům, navzájem se podporovali a situaci velice rychle ovládl pod kontrolu. A to dokonce do takové míry, že seržant si dovolil posledního geonosiany omráčit, místo výstřelu z jeho blasterové pušky.
Díky tomu všemu jsi měl možnost podívat se blíže na své zranění a zjistit, že šlo naštěstí jen o škrábanec a nic hlubšího, i když spálené místo rozhodně nebylo nic příjemného a pálilo jak čert.
A zatímco klony zajišťovaly prostředí, jeden se začal věnovat generátoru, tak k tobě přistoupil seržant a ještě jeden z klonů, který měl k dispozici lékařské vybavení.
Máme jednoho zajatce, co s ním? Popravit, nebo ho povlečeme s sebou?
zeptal se tě a podíval se na medika, který potvrdil, že tvoje zranění není nic vážného jednoduchým gestem. To dle všeho seržantovi stačilo a neměl potřebuj se dále ptát na tvůj zdravotní stav.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Můj plán vyšel téměř dokonale a i když jsem se docela zapotil a utrpěl jsem drobné zranění, bylo jasné, že se nám podařil tento útok velmi dobře. S bolavou nohou jsem mohl ještě pozorovat závěr útoku klonů, kteří dobře vyčistili a zajistili prostor, přičemž bylo patrné, že jsou mistrnými bojovníky, kteří se mi svými schopnostmi v lecčem vyrovnali a předčili mě. Následně jsem nechal medika, aby mi zkontroloval nohu, ale evidentně to nebylo nic vážného. Věnoval jsem chvíli času tomu, abych pomocí Síly zmírnil bolest a nastartoval léčivý proces. Než jsem se začal věnovat seržantovi, postavil jsem se na nohy, abych si ověřil že je vše v pořádku a rozhlédl jsem se kolem.

Mám za to, že střílet neozbrojené, civilisty a zajatce je asi tak trochu proti dobrým mravům, nemluvě o tom, že v nějakém z Vašich válečných řádů budou takové věci patrně také zakázané. Takže mi příště tuhle variantu nenavrhujte seržante, ano?

Mluvil jsem klidným vyrovnaným hlasem, který ovšem nesl náznak odporu vůbec se myšlenkou na popravu zabývat a měl seržantovi dát jasně najevo, že tato varianta nepřichází v úvahu. Nicméně bylo jasné, že je potřeba situaci nějak vyřešit, a tak jsem pokračoval dál.

Předpokládám, že by nám zajatec k ničemu nebyl a jenom by nás zdržoval. Nicméně ten chudák je v bezvědomí, neví nic o tom, co se tady stalo a stane od obsazení jeskyně, nemůže nám tedy nijak uškodit. Svažte ho, případně mu dejte ještě nějaká sedativa, aby se probral až za několik hodin, pokud teda něco takového máte. To už budeme dávno pryč a bude záležet jenom na jeho lidech, jestli tady ta jeskyně v té době ještě bude nebo ne.

Rozhodl jsem se nechal život zajatce, který byl patrně absolutně obyčejným řadovými geonosianským vojákem, na jeho vlastním druhu v závislosti na tom, zda si budou počínat tak hloupě, jak kloni předpokládali a pokusí se znovu zapnout generátor, který se následně přetíží nebo zda se jim podaří situaci vyřešit nějak chytřeji.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“