6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Ještě předtím než medik odešel ti nicméně ránu postříkal bactovým sprejem, což v prvním momentě zapálilo o trochu víc, ale pak se to celé uklidnilo a bolest odezněla o poznání rychleji, než kdyby ses soustředil jen na hojivý trans a další léčivé techniky. Medik se poté rychle rozhodl věnovat i svým kolegům, kteří byli zraněni dříve, nebo třeba utrpěli nějaký škrábanec nyní. Naštěstí vše nasvědčovalo tomu, že se nikomu nic vážného nestalo a většinu nepřátelských zásahů zastavilo brnění klonů.
Rozumím pane, sice bych neinterpretoval našeho zajatce jako civilistu, ale váš plán má i druhotné využití. Když zjistí, že je generátor v pořádku, bude moci informovat své kolegy, že by jej mohli znovu zprovoznit. Proto mi dovolte navrhnout, abychom mu jeho pouta připravili poněkud ... ledabyle,
navrhnul seržant a mezitím zkontroloval všechny své muže, kteří zkontrolovali všechny nepřátele a ověřili si, že jsou mrtví, doplnili munici a jeden z nich se už věnoval generátoru a pracoval na jeho likvidaci.
Opřel bych zajatce o rušičku z druhé strany, aby jej nijak neohrozila exploze a potom to můžeme odpálit na váš pokyn. Předpokládám, že jakmile bude generátor mimo provoz, tak se obnoví komunikace a budeme se moct spojit se zbytkem sil. Jen lze předpokládat, že z počátku bude na linkách dost rušno,
pokračoval dál seržant a naznačil jaký plán byste mohli použit a že v podstatě byl další postup na tvém rozhodnutí. A opravdu netrvalo dlouho a klon přikývl, že je všechno připraveno a bude moci generátor odpálit, jakmile k tomu dostane pokyn. Na ten ostatně čekali i zbylí kloni, kteří mezitím hlídali přístupové cesty a dva se vydali trochu dopředu jako předsunutá hlídka.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Bylo dobré vidět, že všichni moji muži byli víceméně v pořádku a utrpěli maximálně taková lehká zranění jako já. Jejich brnění muselo být patrně poměrně kvalitní, protože jsem na něm mohl zahlédnout šmouhy od zásahů, které však viditelně nepoškodili zdravotní stav jejich nositelů. Dobrá výbava rozhodě zachraňovala životy a já jsem věnoval jeden okamžik představě, jaké by to asi bylo, kdybych taky nosil nějakou zbroj. Na jednu stranu by mi asi náhodný zásah nemusel dělat starosti a mohl bych se méně soustředit na svoji obranu, na druhou stranu omezení pohyblivosti bych jistě pocítil víc. Navíc nebyl čas se teď zaobírat zbytečnostmi, a tak jsem tyto myšlenky zavrhl a obrátil se na seržanta, který mě zatím seznámil s ideálním plánem, který byl naplňován rychleji, než jsem vůbec očekával.

Výborně seržante, myslím, že to tak bude ideální. Pohneme se tedy směrem k východu z tohohle bludiště a za sebou to potom odpálíme. Jakmile budeme v bezpečné vzdálenosti, tak to můžete spustit. Potom se zkontaktujte s velením a požádejte o další rozkazy. Předpokládám ovšem, že bychom se měli vymotat tady z toho podzemí, když už nebude nic rušit komunikaci.

S těmi slovy jsem se vydal směrem k tunelu vedoucímu vzhůru z jeskyně za předsunutou hlídkou a očekával jsem, že mě zbytek vojáků bude následovat, abychom mohli z bezpečné vzdálenosti odpálit rušičku a konečně se spojit s velením.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Věnoval jsi chvilku obdivování brnění klonových vojáků a pohrával si s myšlenkou, do jaké míry by bylo využitelné i pro tebe. Úvahy nad tímto jsi však odložil na později a vybídnul jsi seržant k pokračování vašeho úkolu. Ten ti nejspíš i spokojeně přikývnul, že nad ničím neztrácíte čas a zavelel k ústupu celého týmu k východu. Technik mezitím potvrdil, že je vše připraveno a po chvilce odběhl od generátoru, aby se včas dostal do úkrytu.
Výbuch nebyl jeden z těch největších, ale ozvěna v tunelech tě na chvilku ohlušila a pociťoval jsi mírné vibrace okolí. Vše tedy jen potvrzovalo, jak dobře se šíří vjemy v jeskynním tunelu. Následovala chvilka ticha, kdy seržant dorazil k tobě.
Uspěli jsme pane, máme spojení s venkem. Jen se tam teď všichni předhání v organizaci sil a předávání rozkazů - vyrazil bych dál tunelem. Než někam dorazíme máme dost času na to, aby jsme počkali, než budou vyřízeny prioritní rozkazy,
informoval tě seržant a tobě nezbylo než souhlasit. Vyrazili jste tedy kupředu a v čele kráčeli dva kloni připraveni na cokoliv a hlídka byla i na chvostu. Postřehl jsi, že jste po chvíli začali stoupat vzhůru, tedy blíže k povrchu. Po několika dalších krocích náhled seržant dál signál k zastavení a kloni automaticky zaujali obranné pozice.
Máme tu díky od velitele za dobře odvedenou práci a další úkol. Kousek od naší pozice uvízlo jedno z našich komand. Na pomoc se jim vydal už jeden rytíř Jedi, ale my jsme výrazně blíž. Dokonce máme od tohohle týmu i nějakou mapu tunelů, takže víme, kde jsou různé vstupní body do další sítě tunelů,
prozradil ti seržant instrukce, které se dozvěděl z vysílání a čekal na tvou reakci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Odpálení generátoru byla docela šlupka, a proto mi začalo trochu dělat starosti, že to patrně přivolá spoustu našich nepřátel. Zatím nás ovšem nikdo neohrožoval, nedalo se na to ovšem dlouho vsázet. Poté, co mě seržant informoval o našem úspěchu jsem jenom spokojeně odvětil a potvrdil jeho návrh postupu.

Dobrá práce seržante, vede si s vašimi muži velmi dobře. Souhlasím s vámi, budeme ale postupovat obezřetně, ten výbuch určitě přiláká další ty lítající bestie.

Z našeho dalšího postupu mi bylo jasné, že asi zbytečně upozorňuji na možné nebezpečí a opatrný přístup, protože kloni se velmi disciplinovaně drželi všech myslitelných bezpečnostních opatření, která byla nezbytná k pohybu na nepřátelském území. To už jsme ovšem na pokyn seržanta zastavili a já si vyslechl zprávu, kterou obdržel.

Výborně, zkoukněte tu mapu a vyberte nějakou pěknou cestu. Musíme se tam dostat co nejrychleji to pude, samozřejmě ale s ohledem na naši vlastní bezpečnost. Ty tunely jsou rozhodně zamořeny nepřáteli.

Rozkaz zněl jasně, a tak jsem jenom čekal, až seržant naplánuje cestu, abychom mohli vyrazit na další záchrannou misi.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Neodpustil sis další pochvalnou poznámkou směrem ke klonům a požehnal jsi v záchranné akci, o kterou jste byli požádáni. Seržant vytáhnul datapad a přijímal data s mapou, aby po chvilce na zemi rozložil přenosný holoprojektor. Do několika vteřin jsi už mohl hleděl na spletitou síť tunelů, zelené kuličky, kterou jste dle všeho představovali vy. O notný kus dále se pak nacházela červená kulička, což byl dle všeho tým, který jste měli zachránit. Mezi vámi však byl notně mohutný spletenec tunelů, který se vinul pomalu všemi směry.
Veliteli, máme tu dvě nejvhodnější cesty, aniž bychom museli někde šplhat neb slaňovat, ta jedna, kratší, je přímější, ale má mnohem více křížení s jinými velkými cestami. Ta druhá je trochu olo, ale míst se na ni napojují pouze menší tunely a teoreticky by tak měla být klidnější a bezpečnější,
informoval tě o dvou možných variantách, které připadaly nejvíce v úvahu. Obě cesty se jasnější barvou vyznačily a tys mohl vidět, kudy přesně vedly. Okolo jsi viděl i několik dalších variant, ale všechny odpovídaly tomu, co ti k tomu říkal seržant. Vzhledem k vzdálenosti mohl rozdíl v trvání cesty činit zhruba deset až patnáct minut, ale u větší cesty byla pravděpodobnější možnost nějakého přepadení. Jenže to jste nemohli vyloučit ani u té druhé cesty - vlastně jste kromě mapy neměli žádné další detailnější informace.
Kudy vyrazíme veliteli? V zájmu rychlosti bychom mohli zvolit tu přímější. Největší překážku bych možná očekával v této jeskyni, ale to je až poté, co se cesty zase spojí dohromady,
označil ještě jedno větší místo, které bylo kousek za spojením cest a před místem, kde podle všeho nějak trčeli uvízlí další vojáci, jmenovitě komando. Kolika členné bylo, jaké mělo úkoly a nějaké další informace jsi vůbec netušil, snad jen to, že se jednalo o podobné klony, s kterými si tu nyní byl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Podle holomapy a informací od seržanta jsem rychle zhodnotil situaci. Bylo potřeba postupovat rychle, na druhou stranu jsme ovšem také museli být opatrní. Pokud bychom narazili na cestě na nějaký větší odpor, mohli bychom se tam zdržet příliš dlouho na to, abychom efektivně mohli pomoci komandu, které bylo v ohrožení o něco dál. Také vzhledem k tomu, že seržantem nejproblematičtější bod byl až za spojením obou vyznačených cest, nebylo rozhodování příliš těžké.

Vezmeme to tou přímější cestou seržante. Musíme se tam dostat co nejrychleji, samozřejmě ale musíme dbát i na svou bezpečnost. Vyrazíme a budeme postupovat stejným způsobem jako de teď.

Připravil jsem se na cestu a znovu jsem se zkoncentroval v Síle, abych měl nějaký výhled před sebe. Snažil jsem se vycítit bytosti a zejména potom ty s nepřátelskými úmysly v bezprostřední blízkosti před námi. Meč jsem měl připravený k aktivaci a použití. Držel jsem se spíše v přední části naší skupiny, abych mohl v případě přepadení zepředu rychle zaujmout obrannou pozici, přičemž bych klonům dal dostatek času zaujmout vhodné pozice a opětovat palbu.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Nechtěl jsi nijak výrazněji otálet a tak jsi vydal jasný rozkaz - přímý postup i za cenu většího rizika konfliktu. K jeho rychlému vyřešení a předejetí jsi pak chtěl napomoci vlastními silami a pohybováním se vpředu.
Než jste vyrazili a zatímco jste se radili, zatím zapracoval medik týmu, který překontroloval zraněné a případně poskytnul další ošetření a plně tak využil drobného prostoje, který se tu vyskytl. Mohli jste tedy vyrazit hned po ukončení vaší porady a na nic výraznějšího jste ani nečekali.
Tým se tentokrát rozdělil na dva a každý kráčel při jedné straně chodby - šli jste tak v dlouhé nudli při stěně a před tebou kráčel jeden klon. Seržant kráčel na druhé straně na podobné pozici jako ty, nejspíš i proto, že velitelé většinou neměli být vpředu, aby to při nějakém přepadu neschytali jako první.

Takto rozdělení jste postupovali rychle vpřed a narazili jste pouze na dvě malé skupiny geonosianů. Ale ty vás nijak nezbrzdily - i proto, že tu první jsi zachytil dřív, než mohli zachytit vás a ta druhá neměla tušení o druhé části jednotky na druhé straně chodby v jedné z křižovatek.
Už jste se blížili ke spojení s tou pomalejší cestou, když jsi před poslední velkou křižovatkou zachytil, že v jedné z napojujících chodeb byla relativně velká skupina nepřátel. Odhadem jsi mohl říci, že to bylo někde okolo deseti jedinců, plus minus několik kusů.
Dle situace jsi rychle vyhodnotil, že by vám proplížení nejspíše nijak nepomohlo a boj tak byl nevyhnutelný, nyní tedy bylo zapotřebí to co nejlépe sdělit seržantovi a případně vymyslet co nejrychlejší a nejúčinnější plán, abyste mohli opět co nejdříve pokračovat kupředu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Zatím jsme postupovali tunely bez větších potíží, ovšem bylo potřeba být stále ve střehu, abychom nenapochodovali do nějakých problémů. Opatrnost se mi vyplatila, když jsem zachytil další skupinu nepřátel, kteří se nacházeli kousek před námi. Poklepal jsem rychle na rameno vojákovi před sebou na znamení, aby zastavil. Vzhledem k tomu, že kloni spolu mohli komunikovat skrz své helmy, nebylo nutné mluvit přímo se seržantem nebo na sebe zbytečně upozorňovat hlasitým projevem. Potichu jsem proto sdělil informaci, kterou jsem díky Síle zachytil, klonovi před sebou.

Kousek před námi je přibližně deset nepřátel. Vyrazím první a odlákám jejich pozornost, zkusím je vylákat z postranní uličky, abyste měli dobrý výhled, vy je potom dostanete. Tlumočte to seržantovi a připravte se mě s malým zpožděním následovat.

Udělil jsem celkem jasný pokyn a moment jsem počkal, až voják přetlumočí moje pokyny seržantovi. S připraveným světelným mečem, který jsem zatím neaktivoval, jsem vyrazil vpřed. Plán byl jednoduchý, chtěl jsem vylákat nepřátele do uličky, ve které jsme se nacházeli, a tak jsem si to namířil přímo vpřed. Pomocí Síly jsem se snažil zvýšit svoji rychlost, abych byl horším cílem pro zasažení. Ve chvíli, kdy mě mohli geonosiané spatřit, jsem navíc aktivoval svůj světelný meč, abych pořádně upoutal jejich pozornost a potom jsem pokračoval dál původní chodbou v očekávání, že mě budou pronásledovat. Byl jsem připraven odrážet střely a následně se případně otočit a bojovat s pronásledovateli, pokud to bude potřeba. Doufal jsem, že jim moji vojáci vpadnou do zad a moment překvapení bude dostatečný k rychlému vyřízení celé skupiny.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Ohledně komunikace se seržantem jsi nevymýšlel nic extra složitého a prostě jsi to nechal přetlumočit přes klona poblíž tobě. Vše zafungovalo dle potřeby a vaše skupina se nejprve zastavila, aby byl následně předán i plán, který jsi připravil. Odpověď od seržanta nepřišla hned, nejspíše něco řešil ještě s některým z dalších klonů, ale nakonec se na tebe tvoje "vysílačka" přeci jen obrátila s odpovědí.
Seržant souhlasí, jen na soupeře nejprve zkusí použít granát, aby nemuseli tolik střílet a pošetřili munici. Říká, že nelze vyloučit nutnost podělení se se zachráněnými jednotkami,
přetlumočil ti zprávu od seržanta klona a čekal, jestli nebudeš mít nějaké další instrukce, ale tys souhlasil a hodlal jsi vyrazit do akce. Navíc jsi měl dopředu i varování, že dojde k menší explozi, což určitě nebylo špatné vědět.

Vyrazil jsi jistě vpřed a div, že jsi na skupinu místních nemusel mávat, aby tě vůbec zaregistrovali. Každopádně světelný meč zafungoval skvěle a skupina geonosianů se za tebou okamžitě vypravila za doprovodu střelby jejich zbraní. Jak se ukázalo byla to jen běžná jednotka, takže jsi nehodlal čekat na jejich náhodný zásah a pokračoval jsi dle původního plánu. Banda geonosianů se nahnala přímo do místa, kde vteřinu nato dopadl granát a většinu jich rozprášil. Ani ses nestihl otočit a několik přesných výstřelů dorazilo celou útočnou skupinu geonosianů. Vaše past zafungovala skvěle a mohli jste pokračovat dál, nicméně seržant za vámi nechal dva klony něco připevnit naproti sobě ke stěnám. Netrvalo ti dlouho přijít na to, že nejspíše muselo jít o nějakou výbušninu.
Heh, ta světelná hračka je pěkné lákadlo na brouky, slítávali se na to, jak moji bratři na dezert k obědu,
pronesl jeden z klonů dostatečně nahlas, abys to slyšel i ty a dle toho, co jsi mohl vidět se tomu usmálo více klonů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Můj plán vyšel na jedničku a díky tomu, že mě vojáci informovali o použití granátu, ani jsem nebyl překvapen, když vzduchem začali létat kousky náhradních dílů geonosianů. Vzhledem k tomu, jak byli tupí, se ani nebylo čemu divit. Jednu chvíli jsem měl skoro pocit, že na ně budu muset skutečně začít volat, aby pochopili moji přítomnost. Nicméně nakonec vše vyšlo tak, jak mělo a já jsem měl, i přes to že právě zahynulo strašlivou smrtí alespoň deset živých bytostí, docela radost, že se vše tak dobře povedlo. Kdybych byl trochu zapálenější Jedi, dělalo by mi asi velké starosti, že necítím určitou porážku nebo alespoň znechucení z nutnosti zabíjet. Vlastně mi tenhle stav docela vyhovoval. Válka, jak se začínalo zdát, byla to, pro co jsem byl vycvičen.

Komentář jednoho z vojáku týkající se mého světelného meče mě docela pobavil, což jsem ani neskrýval a vesele jsem se ušklíbl, abych vojákovi dal, alespoň podle mě, vtipnou odpověď.

Je to zkrátka super návnada, i když ne jen to, zvlášť dobrý to je na to, aby byly v trochu větší pohodě ty vaše naleštěný bílý zadky a mohli jste dobře úřadovat bouchačkama!

Zasmál jsem se a potom jsem vojákům pokynul, abychom pokračovali v postupu, přičemž jsem se zařadil na svoje místo a pořád ještě s úsměvem na rtech jsem se znovu ponořil do Síly, abych se připravil na vysekání komanda z problémů, od kterých jsme mu měli pomoct.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Nemohl sis odpustit navrácení komentáře k vojákům, kteří jim byli z počátku poněkud zaskočeni. Z toho je vytrhl až seržant, když je instrukcí "Naleštěný bílý zadky vpřed!" vyzval k pokračování v pohybu a cestě dál tunely. Zdálo se, že se plně soustředil na to, aby jste se na místo dostali co nejdříve a zvýšili tak šanci na přežití právě zmíněného komanda.
Opět ve formaci jako prve jste pokračovali dál tunelem co nejrychleji, ale zároveň ne tolik, abyste zbytečně riskovali nějakou chybu nebo vkročení do pasti. Dle toho, co sis vybavoval, jste se blížili skoro mílovými kroky a každou chvíli jste se už museli dostat k pozici obklíčeného komanda. Nicméně klid a ticho, které se nesly chodbou neprozrazovaly nic dobrého.

Konečně jste se objevili na kraje větší jeskyně a četa se roztáhla, aby pokryla více prostoru a snažila se posvítit si co nejdále. Skoro hned jste nalezli desítky rozstřílený mechanických těl bitevních droidů - především modelu B1. Ale zanedlouho jste nalezli i nějaké B2, ale doposud stále žádné těla klonů. Na několika místech jste mohli vidět výbuchy granátů a v jejich okolí byla většinou značná skrumáž šrotu.
Jak jste postupovali kupředu bylo jasné, kde bylo komando obklíčeno a že se jim povedlo prorazit cestu a ustupovat hlouběji do tunelů, kde by mohli být krytí.
Trojúhelníková formace, postupujeme vpřed,
zavelel seržant a jednotka se přeskupila, aby jeden klon šel vpředu a po každé straně s mírným odstupem a trochu za ním byli další dva. Zbytek následoval v rozestupech za nimi.
Netrvalo dlouho a mohli jste zaslechnout palbu a rozhodně to nebyly jen dvě nebo tři pušky, ale možná hned několik desítek. Seržant se na tebe otočil a ani se nemusel ptát - jasně si vytušil, že chtěl vědět, jak tam zkusíte nalítnout - zda-li prudký útok, nebo zvolíte jiný postup.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Trochu se mi zdálo, hlavně ze začátku, že vojáci byli z našeho vzájemného vztahu skoro stejně rozpačití jako jsem byl já. Já jsem nebyl prototypem vojenského velitele, kterého ve mě očekávali a oni naopak nebyli obyčejnými tupouny s blastery, což jsem čekal zase já. Po pár prohozených vtípcích, i když to klonové vojáky z moji strany zaskočilo, mi připadalo, že už jsme vzájemně věděli, co od sebe můžeme očekávat a napětí, které panovalo při seznámení již opadlo. Velkou zásluhu na tom měl seržant, který byl přirozeným vůdcem těchto mužů a dokázal se žebříčkem velení pracovat tak dobře, že stále mohl vydávat mě za velkého generála, který motivoval a vedl jeho muže a přitom vhodně ovlivnit podstatná vojenská rozhodnutí. Fungoval také jako hnací motor celé skupiny a byl to právě on, který nás i nyní hnal dál splnit náš úkol.

Brzy jsme dorazili k místu, kde došlo k prvotními střetu a podle množství trosek a chybějících mrtvých těl klonů už teď bylo jasné, že komando bude asi pěkně výkonné. Při dalším postupu jsme již brzy mohli slyšet střelbu a zdálo se, že je před námi pořádný střet. Ze střelby bylo zřejmé, že tam jsou stále nějací naši vojáci, kteří potřebují pomoc. Nebylo tedy na co čekat, komandu mohla každou chvílí dojít munice nebo mohli podlehnout přesile.

Moment překvapení byl na naší straně, a tak bylo potřeba jej využít a nepromeškat. Gestikuloval jsem tedy na seržanta, abychom nemeškali a postupovali kupředu, přičemž jsem se protlačil do první řady k pravé stěně, aby o mě vojáci za mnou dobře věděli a počítali s tím, že se pustím do boje od pravé strany, odkud je budu chránit, ale zároveň budu potřebovat krytí. Ze své pozice jsem se potom otočil zpátky na vojáky, zda jsou nějaké připomínky a poté jsme již mohli vyrazit do boje. Svůj meč jsem měl připravený v ruce zatím neaktivovaný a soustředil jsem se v Síle na následující boj. Srdce mi zrychleně bušilo a do hlavy se mi znovu dostával opojný pocit způsobený adrenalinem, což způsobovalo, že jsem se na bitvu skoro až těšil.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Seržantovi jsi jasně naznačil, jak bys chtěl postupovat - tedy přímo bez dalších prodlev a sám ses nalepil k pravé stěně, odkud jsi chtěl vést svůj postup, jakmile narazíte na nepřítele. Vaše formace se rozvinula do Včka, kdy právě kraje byly nejvíce vepředu a směrem ke středu se formace více a více prohlubovala.

Postupovali jste svižným tempem a zanedlouho jsi mohl spatřit záblesky a také první skupinu droidů. I když většinu tvořily B-1ky, tak jsi mezi nimi zahlédl i několik B-2 a všechny pálily do jedné boční chodby. Počet se opravdu zastavil na několika desítkách - nicméně soustředná palba a sem tam nějaká výbušnina je výrazně zpomalovaly v dalším postupu. Nemusel jsi ani moc tahat k Síle, abys vytušil, že tenhle výklenek byl nakonec slepou chodbou a kdo se v něm skrýval.
Chtěl jsi vyrazit kupředu, ale zastavila tě ruka klonového vojáka s informací, abys ještě posečkal. Důvod se dostavil náhled - do skrumáže vlétly dva tříštivé granáty a dva iontové, než se spustila palba. Kdybys nebyl zastaven, tak jsi mohl schytat část výbuchu, což by rozhodně nebylo dobré. Po výbuchu však ruka klona spočala na pažbě jeho pušky a tys mohl vyrazit kupředu. Boční útok jednotky droidů dokonale rozhodil a jejich počet dostal citelnou ránu, než se nějak stačily zformovat. To už jsi byl ale mezi nimi a hezky od kraje sundaval jednoho droida za druhým promýšlenými seky světelného meče. Takhle zblízka měli droidi problémy tě zamířit nebo nějak dobře označit a tvou hlavní starostí tak bylo držet se mimo palebnou zónu tvé čety. To ti nedělalo žádný větší problém, dokud jsi nepocítil jisté vibrace povrchu.
Přetnul jsi další B-1ku a mohl jsi vnímat, že počet droidů se ztenčil zhruba na polovinu, když jsi se přiměl intuitivně uskočit nazpět. Místo, kde jsi ještě před chvíli stál se v podstatě odpařilo i se zbytky přetnutého droida od mohutného zásahu blasterového děla. Rychlý pohled doprava ti prozradil, co bylo příčinou.

Z druhé strany chodby se blížily další posily - dva velcí čtyřnozí droidi s kulovitou hlavou a silným blasterovým dělem, kterým přinutili klonovou četu trochu ustoupit. Okolo nich pochodovalo asi šest B-2jek a dvě desítky B-1tek, které tvořily soustavnou zeď blasterových výbojů.
Musíme ustoupit a přeskupit se, jinak si z nás cvičné cíle,
zaznělo od seržanta a tys musel přiznat, že běžet proti té přehradné palbě by bylo velmi, ale velmi sebevražedné.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od MrTukan »

Geonosis, Jeskynní tunely:

Cupování základních droidů, ale i jejich silnějších kolegů pro mě byla docela zábavná hra. V tomto počtu a překvapeni pro mě nepředstavovali značnou hrozbu, a tak jsem si užíval snižování jejich počtu. Bitva se vyvíjela dobře a zdálo se, že velmi brzo z této driodí jednotky nic nezbude, my osvobodíme komando a vyrazíme společně dál. Bylo by to krásné, ale bohužel byla realita jiná. Díky Síle jsem včas zareagoval a uskočil před nepříjemně se tvářícím výstřelem těžkého droida, který se k nám blížil i s kolegou a tlupou menších droidů z druhé strany. Posily byly tu, což neznačilo nic dobrého. Seržant měl pravdu a v tuto chvíli se nedalo než ustoupit. Potvrdil jsem tedy jasným povelem seržantova slova.

Stahoval jsem se zpět za svými vojáky, přičemž jsem kryl svůj i jejich ústup a doufal jsem, že uvězněné komando ještě chvíli vydrží, než zvládneme připravit nový plán. Současné útočníky jsme dobře pocuchali, nicméně až se sem dostanou ti dva velcí droidi, patrně dost zamíchají s rozložením sil vzhledem k obléhání komanda.

Dělal jsem zadní voj celé čety dokud jsme nebyli v relativním bezpečí některého ze záhybů tunelů nebo některého z vedlejších tunelů tak, aby nás nemohli droidi momentálně ohrožovat. Potom jsem spěchal za seržantem.
Seržante, jak jsme na tom, hlavně jak to vypadá s výbušninama? Dokážete se spojit skrz ty vaše helmy s komandem, abychom zjistili, jak jsou na tom oni? Musíme jednat rychle, protože až se sem dostanou ty dvě bestie, tak už nebude koho zachraňovat.
Chvli jsem se odmlčel a čekal jsem na informace od seržanta, abych pak pokračoval co do otázky našeho dalšího postupu.
Promítněte mi tady ty chodby, potřeboval bych nějakou zkratku, jak se jim dostat do zad. Vaše četa a uvězněné komando by mohlo držet droidy křížovou palbou v šachu a až bych se tam dostal, mohl bych vyřídit ty dvě bestie a vnést tam dost chaosu na to, abychom je dorazili. Co říkáte? Jen musíme najít cestu, kterou by to netrvalo přiliš dlouho.
Přednesl jsem seržantovi svůj plán, který byl ovšem závislý na spletité síti tunelů. Jeho realizace by ale mohla zachránit mnoho životů mých vojáků. Proti přehradné palbě droidů v takovémto počtu jsem ani já nemohl být zcela úspěšný, nicméně pokud by se mi je podařilo překvapit a vrazit jim do zad, moje šance by se výrazně zvýšily, stejně jako šance obou klonových jednotek.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 6. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Příspěvek od Jordi Linx »

Geonosis, Jeskynní tunely:
Přidal jsi se k ústupu čety klonů a snažil ses je podporovat v pozici člena zadního voje. I díky tomu jste nakonec mohli ustoupit relativně rychle a bez většího zranění do bezpečnějšího místa, kde se seržantovo muži rozestoupili, našli několik krytů a získali pevnější opěrný bod pro boj s droidími jednotkami. Nijak jsi nelenil a rozhodl se využít této chvilky pro taktickou poradu, na což seržant nic nenamítal. Netrvalo dlouho a oba jste společně mohli hledět do prostorového hologramu znázorňujícího mapu tunelů, v nichž jste se nacházeli.
Spojení se povedlo navázat a zatím jsou dobře krytí - měli by nějakou dobu vydržet i útok těch posil, ale s municí na tom nejsou až tak dobře a to by mohl být ten vážnější problém. Totéž platí o našich výbušninách, máme ještě pár granátů a jednu pevnou nálož, ale není to dost na vyřízení celé téhle skupiny, už vůbec, když nás čekají a zaujmou pozice, abychom jim granátem nadělali co nejmenší škody,
předal ti první várku informací, které tě zajímaly asi nejvíc, zatímco jsi mohl sledovat tunely. Ani tohle ti nepřineslo nic optimističtějšího, protože k obejití nepřítele bys musel zvolit hodně dlouhou cestu a to včetně dvou větších jeskyní, kde jsi nemohl tušit, co všechno se tam nacházelo.
S tím obejitím to nevidím reálně pane, rozhodně ne včas. Zkusil bych nejdřív, co nejvíce zredukovat běžné plecháče a pak zkusit soustřednou palbou a použitím zbylých výbušnin zrušit ty dva pavoučí droidy - jakmile je nebudou moct krýt běžné plechy, tak by už nemuseli být takový problém,
předložil ti seržant asi nejvhodnější taktiku, která však nepřinesla rychlé řešení a nesla mnoho rizik, která nemusela vyjít, nicméně ze seržantova hlediska to mohla být asi nejlepší volba.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“