4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Acclamator Peacemaker, Tvá ubikace: (21.6 BBY)
Byl to skoro celý týden na ošetřovně, než tě doktoři prohlásili za kompletně zdravého a potom další týden tréninku, než tě opět připustili do aktivní služby. Tomu následovala jednoduchá mise spočívající v odstranění jednoho cíle na neutrální planetě, která trvala několik dní, abys po dalším týdnu na Peacemakeru dostal další předvolání pro zadání mise. Jakoby snad život ve válce znamenal jenom spánek, jídlo, mise, bactu, mise.
Když jsi dorazil do taktické místnosti, tak tam nebyla generál Allie sama. Společnost jí dělal muž v důstojnické uniformě, který rozhodně nepatřil ke klonovým silám. Hodnostně to byl plukovník a generálce něco ukazoval na datapadu, než ho přerušila, aby se k tobě otočila.
Vítejte Dashi, pohov a pojďte blíž, tohle se týká vašeho úkolu. Agente Fowe, můžete instruovat seržanta o zjištění na základě vašeho výslechu?
přivítala tě Stass Allie a zároveň vybídla muže po její levici, aby ti prozradil informace, jež pro tebe měl k dispozici. Agent Fow se nezatvářil příliš nadšeně, ale bylo jasné, že se nechce protivit rozkazu generála.
Takže, ehm, seržante, naše oddělení SBI získalo informace vztahující se k nedávné reakvizici křižníku třídy Acclamator, známého jako Fierceless. Na základě předložených výslechů zajatců se nám povedlo zjistit, odkud byla zahájena mise, která vedla k jejich pokusu o odcizení naší lodi. Pravděpodobně vás překvapí, že to nebude nějaká běžná huttská planeta jako Nar Shaddaa, ale na Telosu, který leží v separatisty ovládané části vesmíru,
začal ti sdělovat agent a tvářil se přitom neuvěřitelně důležitě, jakoby jeho objev mohl vyhrát celou válku.
Hlavně jsme ale dovedli určit tohoto muže,
podal ti datapad s podobiznou rodiana,
který stál za celou touto akcí. Sice jednal na rozkaz Gordully, ale v SBI jsme přesvědčení, že jeho dopadení zamezí všem dalším akcím, které by mohly být namířeny proti nám. Jeho zajetí, živého, je tedy vaší hlavní prioritou,
dokončil hrdě zadání, zatímco sis mohl prohlížet podobiznu Etana Zapala, jehož získání se tedy jevilo jako tvůj další úkol. Následné ticho potom naznačovalo, že nyní jsi měl k dispozici prostor pro případné otázky.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Acclamator Peacemaker, Ubikace:

Když jsem podal hlášení u generála odešel jsem na ošetřovnu. Nebylo to něco co bych chtěl, ale ve stavu v jakém jsem byl mi nic jiného vlastně nezbylo. Lékařský droid ze mě málem dostal zkrat, že jsem nepřišel hned. Na to jsem já nedbal. Vždyť na to jsem stvořený a cvičený. Dostat co největší nakládačku, přežít, rozbít toho co mi to udělal a vrátit se. Mariňáci na to měli svoje heslo.
My nejdeme do pekla, my se jdeme jenom přeskupit.
Asi ho začnu používat taky, protože já se chodil vždycky přeskupit a pak jsem po hlavě skákal do další a další akce. Sundal jsem ze sebe zbroj a odzbrojil se. Zároveň jsem také dohlédl na to kam je ukládají, protože kdyby něco chtěl jsem o nich vědět. Pak už jsem se svěřil do lékařských rukou a nechal se naložit do bacty a pracovat na sobě řezníky. Týden jsem musel vytrpět ty jejich řeči o tom, jak bych neměl vstávat a měl bych odpočívat.
Když jsem ještě nebyl v bactě řídil jsem Acclamator ve stavu kdy oni by si nedošli na záchod sakra!
Létá mi toto a podobné myšlenky pernamentně hlavou. Po týdnu mě konečně propustili a já na sebe mohl nahodit zbroj. Bylo to jako bych jí skoro nesundal. Chyběl jí ovšem jeden velice důležitý prvek, pro který jsem okamžitě zamířil do zbrojnice. Vyzvednul jsem si novou helmu, která byla bílá jako sníh. Nechal jsem na ní nastříkat zelené pruhy, které symbolizovaly moji hodnost. Na hlavě mi seděla, ale prostě už to nebyla moje helma. Budu si na ní muset pořádně zvyknout. Týden jsem si zvykal a myslím, že zvykl celkem rychle. Vyšší místa si myslela, že nejsem schopný služby a tak jsem jim to týden musel dokazovat, že jsem schopný služby. Pak jsem se konečně dostal do akce, ale do takové, kterou by zvládl kde jaký druhořadý zabiják a věřím, že i Eta by to možná zvládla. Vyslali mě na jednu z neutrálních planet, abych zastřelil jeden cíl. Jelikož se jednalo o neutrální planetu, tak jsem samozřejmě přiletěl v civilu, civilní lodí. Nebylo to nic těžkého. Vyhlédl jsem si kde dotyčný bydlí a zjistil jeho lásku k raním snídaním na terase. Upřímně řečeno více mi to usnadnit nemohl. Našel jsem si vhodnou pozici a jednou střelou z odstřelovací pušky mu udělal další díru na dýchání na čele. Jestli ta mise měla procvičit moje schopnosti tak se jí povedlo připomenout mi můj odstřelovačský výcvik. Trošku problém byl uniknout místním orgánům, ale naštěstí se mi povedlo včas zmizet než se uzavřel jejich kordon. Pak po mě týden zase nic nechtěli až si mě zavolali znova. Asi si udělali rytmus v kterém mě budou povolávat do akce. Je pravda, že týden byl na vyspravení vojáka tak akorát když se mu něco stalo. Skoro jako vyspravení droida. Nechtěl jsem nechat generála čekat, ale zpráva mě zastihla na ubikaci když jsem neměl na sobě brnění. Rychle jsem se ustrojil a ozbrojil. Nikdy bych už nešel po tom co jsme viděl na Fierccles bez zbroje a helmy. Prošel jsem Peacemakerem a vešel do taktické místnosti. Byl jsem upřímně rád ,že tam nevidím Etu. Jenom generál a nějaký vyšší důstojník. Postavil jsem se do pozoru a čekal. Klapot mých bot musel upozornit oba, že jsme vešel. Chvíli ještě něco řešili, než se generál otočila a dala mi pohov.
Děkuji madam.
Odpoví, stroze generálovi a otočím se na plukovníka. Ten agent nevypadal zrovna nadšeně. Buď to bylo mojí přítomností, což pokud bych zjistil že má nějaký problém s klony asi bych si to s ním musel vyřešit jinak nebo prostě nerad mluvil o věcech s neagenty. Hlavně se tvářil, že mu mířím blasterem do obličeje a mačkám spoušť. Já jsem tam zatím stál ve svém perfektně nablýskaném, i když silně omláceném brnění a s očima upřenýma na něj skrz průzor helmy a čekal. Poslouchal jsem ho a kdyby viděl skrz můj průzor asi by viděl spoustu šklebů.
Prý rekvizici. Ta rekvizice stála život tisíce mých bratrů. Tisíce životů vojáků republiky.
Pod helmou mi to vře a nepřítomně svírám ruce v pěst. Musím se přemáhat, abych se uklidnil. Poslouchám dál. Sdělení, že rozkazy přišly z Telosu mě nijak nevyvádí z míry. Telos, Nar Shaddaa nebo třeba Nal Hutta. Všude je někdo kdo chce ohrozit Republiku a mým úkolem je jí chránit. Převzal jsem datapad a prohlížel si rodiana. Prohlížel jsem si každý detail a snažil se zapamatovat jeho tvář. Tvář někoho kdo je další na seznamu těch kdo zabil mé bratry. Jen pokyvuji, když dál poslouchám.
Škoda, že ho musím přivést živého.
Ta myšlenka mě moc netěšila.
Rozumím. Najít, zajmout a přivést. Nachází se stále na Telosu nebo se jeho lokace nějaký způsobem změnila? Půjdu do toho sám nebo mi bude někdo přidělen madam? Máme nějaké bližší informace o jeho bližším okolí? Příkladně jak moc má rád ozbrojený doprovod nebo jiné napomáhající informace?
Položím prvních pár základních otázek a uvidím kam se posunu dál. Otázky směřuji hlavně na generála, protože pro mě je tu v místnosti autorita ona. Ne někdo kdo se tváří, že jeho práce spasí vesmír.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Acclamator Peacemaker, Taktická místnost:
Z agenta SBI jsi nebyl příliš nadšený a dával jsi to patřičně najevo, pod helmou. Někdo by možná mohl i říci, že sis své helmy tímto způsobem užíval a radoval se z ní. Nehledě na to ses však okamžitě začal soustředit na náplň tvé nadcházející mise a položil jsi sérii otázek. Agent se zatvářil trochu napjatě, ale vyžádal si od tebe nazpět datapad, aby v něm nejprve chvilku listoval, než si odkašlal, aby tím na sebe upoutal pozornost.
Jak jsem prve nepřímo zmínil, tak se dotyčný nachází i nadále na Telosu, odkud byla zahájena mise vedoucí k pokusu o získání republikového křižníku třídy Acclamator. Byl tam nedávno spatřen na dvou lokalitách, jednalo se o dva bary pochybné kvality. Dle toho jsme zhruba určili, že se může nacházet někde v Artheni, což je jedno z větších měst při pobřeží jednoho z moří. Přesnou lokalitu v současné době neznáme,
odrecitoval nejspíše z nějakého hlášení, než si vydechl na pauzu, ale generálka Allie jej v čemkoliv dalším předběhla.
A to je v podstatě vše, co víme, Dashi. Jak jistě víte, nebo jste si domyslel, Telos je v separatistickém území, což naši agenti doposud nemají příliš zmapované. Máme k dispozici mapy města a nějaké "přátele", kteří jsou schopni zajistit odbavení v kosmoportu a místo k bydlení, ale nejedná se o špiony. Navíc nechceme, aby se poznalo, že se jedná o republikovou akci, i proto, že nechceme více pobouřit obyvatelstvo na Telosu, ale také proto, že by to mohlo ohrozit připravený způsob dopravy,
ujala se praktičtějších informací a nebyla příliš nadšená ze všeho, co ti právě sdělovala.
Na misi budete nasazen sám, pouze vám zajistíme transport na místo a pryč a ubytování. Zbytek bude již plně ve vaší kompetenci, včetně zjištění přesné lokace, některých dalších faktů. Rozsah vašeho výcviku vás k tomu doslova předurčuje, navíc jsem přesvědčená, že by vás tato mise mohla zajímat i z jiných důvodů,
doplnil generálka nějaké další údaje a vlastně jen potvrdila, že více informaci asi už nedostaneš. Nyní ti nechala prostor pro tvou případnou odpověď.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Acclamator Peacemaker, Taktická místnost:

Agent si vyžádal datapad zpět a já jsem mu ho podal. Upřímně jsem se zaksichtil, když si ho přebíral. Osobně jsem si nedokázal toho chlapa zařadit. Stále na mě přišel jako někdo kdo je strašně otravovaný tím, že tady musí být a musí mi něco říkat. Sledoval jsem spíše chování generála než agenta. Vlastně jsem tak porušoval i subordinaci, když jsme takhle okázale ignoroval vyšší šarži, ale bylo mi to jedno. Otočil jsem se zpět k agentovi, abych si vyposlechl co mi chtěl říct. Opravdu mluvil jako někdo kdo čte hlášení a ne někdo kdo přesně ví o daném případu něco z vlastní hlavy. Už toto mi ho poslalo zase o nějakých pár příček níže než byl doposud. Opět mluvil o Fierceless jako o nějaké lodi a pravděpodobně i nějaké posádky, která se náhodou připletla do cesty akci nějakého žoldáka nebo jiné kreatury. Dotyčný měl štěstí, že jsem dokázal udržet svoje nervy na uzdě a nevysvětlit mu to jinak. Generál zřejmě díky jejím schopnostem vycítila potencionální nebezpečí a proto zasáhla. To co říkala se mi na jednu stranu líbilo a na druhou ne. Jít do akce sám mi nedělá problém, protože má pravdu že na takovýto druh misí jsme také byli cvičeni. Zároveň taky ví, proč tam poslat zrovna mě. Evidentně se nenajde nikdo tak motivovaný jako jsem já. Bohužel jsem nemohl už nechat tu věc s křižníkem jen tak někde ležet.
Děkuji madam. S Vaším dovolením bych něco rád řekl tady plukovníkovi.
Otočím se na plukovníka a sundám si helmu, aby viděl mě do očí a ne pouze T průzor.
Omlouvám se pane plukovníku, pokud to bude znít neuctivě, ale rád bych Vám řekl jenom svůj názor na Vás a vyslovil jednu žádost. V první řadě nechápu proč se tváříte jako bych Vám něco dělal. Myslel jsem, že rozvědky pracuje s námi a ne proti nám. Pokud je to tím, že jsem klon, tak bych Vás prosil aby jste mi to sdělil hned a můžeme si ušetřit vzájemné problémy. Ta druhá věc souvisí s tou první. Rád bych Vás poprosil, aby jste se příště pokud budete jednat s ARC, komandy i řadovými mými bratry nevyjadřoval o nás jako o věcech, ale o živých bytostech. Když mluvíte o křižníku třídy Acclamator já vidím šestnáct tisíc obličejů, mých bratrů zabitých pro nic, kteří zemřeli v chladu vesmíru místo v žáru bitvy pro kterou jsme se zrodili. Rád bych Vás pro příště požádal o více taktu. Děkuji pane!
Zakončím svoji řeč směrem k plukovníkovi, abych se mohl otočit zpět na generála.
Rozumím madam a děkuji, že jste vybrala mě. Máte pravdu, že v této věci mám osobní vlastní zájem. Věřím, že si s misí nějak poradím a vyřeším dle pokynů. Poslední dotaz madam. Kdy odlétám? Ve své podstatě jen vyfasuji nějaké vybavení ne standartní naší výrobě, abych nevybočoval a můžu se hlásit.
Soustředím se na generála a okázale ignoruji plukovníka, který předpokládám právě teď lapá po dechu. Pravděpodobně jsem byl drzý více než jsem chtěl, ale osobně už jsem měl plné zuby toho jeho jednání. Pokud se v něm pletu tak se omluvím, ale myslím že jsem se trefil přesně do daného typu. To mi připomnělo, že bych se rád ještě podíval na deník kapitána Fierceless, protože i on mluvil zpočátku podobně.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Acclamator Peacemaker, Taktická místnost:
Nešetrná zmínka agenta směrem k Acclamatoru a jeho posádce se tě výrazně dotkla a to natolik, že sis to nenechal líbit. Generálka ti dala svolení k mluvení, ale neušlo ti, že toho nejspíše po chvilce litovala, jak jsi pokračovala ve svém proslovu. Agent před tebou doslova ztuhnul a nechápal, co se dělo, nebo snad, že by něco udělal špatně. Ze šoku se však postupně stával vztek a vypadalo to, že i on hodlal něco říci, než před něj předstoupila generál.
Seržante, měl byste si hlídat tón, když mluvíte s nadřízenými! Vzhledem k nutnosti situace to vyřešíme napomenutím, ale ať se to neopakuje!
jasným gestem navíc naznačila, že nechce nic slyšet a natočila se směrem k agentovi, aby mu něco mimo tvůj doslech řekla. Ten jenom přikývnul a nejistě odešel z místnosti. Ticho zůstávalo až do doby, kdy uplynulo několik desítek sekund od agentova odchodu.
Dashi, chápu vaše rozčilení, ale vzhledem k nedostatku personálu potřebujeme všechny dostupné informace, i když musí přijít od takových jako byl on. A obávám se, že s takovými lidmi jste se rozhodně nesetkal poprvé. Mějte také na paměti, kolik planet a světů musíme chránit a jak dlouho máme nějakou armádu, byť je složená z perfektně cvičených mužů,
promluvila mírnějším hlasem a vybídla tě, aby ses klidně někde o něco opřel nebo posadil. Sama se opřela o kraj stolu a zhluboka se nadechla - dle všeho ani ona neměla s agentem úplně jednoduché jednání.
Odlétáte v 16:00 lodního času, takže za nějaké dvě hodiny. Z lodi si vezměte své klasické vybavení, váš transport zařídí, aby se jej provedlo propašovat, stejně jako se postará o vybavení, které budete mít k dispozici. Je to spolehlivý člověk, takže se v tomhle směru nemusíte obávat. Chtěla jsem vám ale říci něco jiného, co by agent asi neschvaloval, ale dle mého to potřebujete vědět. Ten člověk, který získal kontrolu nad naší lodí, tak učinil přes přístupové kódy, které patří k těm nejtajnějším v celé naší flotile. Všechny ostatní jsme museli změnit, ale i tak to ukazuje na někoho hodně nebezpečného, tudíž doopravdy netušíme, co vás tam může čekat,
prozradila ti Allie něco, co jsi už věděl, ale zatím se s tím nikde příliš nešířil.
Všechny informace jsou na téhle datakartě, takže si je cestou můžete zopakovat. Ještě nějaké otázky?
podala ti datakartu a čekala, jestli si ještě nevzpomeneš na něco, co by bylo zapotřebí zařídit před tím, než se odebereš připravovat na misi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Acclamator Peacemaker, Taktická místnost:

Uvědomoval jsem si, že tento můj výstup může mít nějaké následky a dopady zřejmě i na generála, ale mlčet už nešlo. Tak to prostě šlo všechno ven jak mi to přišlo na jazyk. Výraz agenta se měnil z růžové na bílou a krásně rudou. Bylo vidět, že prvně netušil která bije a to mě celkem potěšilo. Když už se sbíral k odpovědi, tak zasáhl generál a vzorně mě vycepovala. Myslím ,že s tím napomenutím se smířím. Bylo řečeno co muselo být řečeno. Generál poslala toho agenta pryč a ten s ne zrovna jistým krokem opouštěl místnost. Už jsem mu nevěnoval pohled a stál jsem v pozoru od doby co jsem dostal napomenutí. Generál zpočátku nemluvila a já částečně čekal další výbuch hněvu, který mohl přijít. Nestalo se tomu tak. Na pokyn generála jsem si dal pohov, ale zůstal jsem stát na místě s helmou v podpaží.
Madam omlouvám se Vám. Nechci, aby jste kvůli mě měla nějaké potíže, ale už jsem to nemohl poslouchat. Víte, já jsem poměrně už zvyklí že se na mě dívají jako na něco divného, jako věc která je nic nestojí a nejlíp i necítí. Tak tomu bylo, ale tohle mé já zůstalo na Fierceless. Procházel jsem tam ubikace madam. Viděl jsem co všechno máme my kloni. Nemáme nic a přeci se najdou odchylky. Odchylky, které nás odlišují od droidů. Viděl jsem před sebou tváře bratrů, které jen tak někdo vysál do vesmíru a pak poslouchám někoho jako je on, který o nich mluví jako o položce na nudném hlášení. Omlouvám se madam znovu, ale nemohl jsem mlčet. Vím, jak dlouho má Republika armádu a že nás je málo, ale všichni budeme sloužit dokud budeme moci držet zbraň a bránit Republiku. K tomu jsme byli vycvičeni. Do příště budu trénovat sebekontrolu, abych takto nevybouchnul. Vím, že takových jako je on jsou celé zástupy.
Bohužel.
Dodám si v duchu, protože kdyby bylo více takových lidí jako je generál, vše by bylo lepší. Chudák generál vypadala, že mě nebo agenta už má dost. Sázím, že asi obou ono to s ním asi nebyl žádný med a já jsem si ještě přihřál polívčičku.
Děkuji madam. Jsem rád, že své vybavení nebudu muset nechávat doma, i když brnění budu muset nechat někde v závětří. Jsem si vědom, že to není jen tak někdo. Vím, že ty kódy jsou z nejvyšších míst. Zjistili jsme to na lodi, když jsme se prohrabovali počítači. Myslíte, že by do toho mohl být zapletený někdo z velení flotily madam?
Byl jsem rád ,že svoje oblíbené DeCky nebudu muset nechat tady a můžu si je vzít sebou. Jen se svou nově nabitou helmou se holt musím rozloučit na dobu delší než by mi bylo milo. Rozhodl jsme se vyjít ven s tím, že o těch kódech vím. Myslím si, že být ke generálovi upřímný zrovna v tomto případě nebude na škodu a oni jediové stejně vycítí když někdo lže.
Já myslím ,že už více otázek nemám madam. Vím, že bude nebezpečný, ale to já taky. Má u mě dluh, který musí splatit a taky je nutno zajistit, aby už nikdy neudělal to co udělal. S Vaším dovolením si půjdu sehnat svoji výbavu a ještě něco zařídit. Ať Vás provází síla madam.
Zasalutuji a rozloučím se po jejich způsobu jak už jsem se stihl naučit. Nasadím si helmu a vyrazím směr sklad, abych nafasoval svoje vybavení. Svoji typickou sbírku granátů a jetpack,o který jsem přišel a šoková pouta, která budou později určitě nezbytností. Po skladu mám jasný cíl a to sehnat informace o Telosu IV, abych si doplnil znalosti. Deník kapitána počká třeba na cestu.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Acclamator Peacemaker, Taktická místnost:
S vědomím, že trest pro tebe byl nejspíš oprávněný, ses chystal přijmout případný trest, který však jen tak nepřišel a kromě pokárání a přislíbení napomenutí před agentem, jsi žádné další vynadání neobdržel. To a také fakt o tom, že ti generál řekla o použití kódů s nejvyšší prioritou pro tebe znamenaly další navýšení tvé důvěry vůči ní. Možná i proto ses rozhodl odůvodnit svůj výbuch vůči agentovi.
Dashi, v tomhle vás chápu možná lépe, než byste čekal. Ostatní Jedie vnímám podobně, jako své sestry a bratry a ztrátu velkého množství z nich bych také těžce nesla. I když se neřídíme emocemi, neznamená to, že je nepociťujeme. Ale tady jsme ve válce a čím vyšší pozici v hiearchii máte, tím lepší je pro vás dívat se na vojáky jako na čísla. Oběti se totiž časem stávají nutností a truchlit pro každého by pro ty nejvýše postavené bylo nekonečné,
prozradila ti částečně svou filozofii a též něco o více Jediích Stass Allie. Zároveň se také podělila o krutou pravdou při vnímání, kterému se musela naučit, nebo jej používat ze své vůdčí pozice.
Fakt, že jsi o kódech taky věděl ji však nijak výrazně nepřekvapil, pouze se zatvářila zamyšleně a soustředěně.
Nevíme, odkud unikly a jen doufám, že to nebylo z nejvyššího velení. Už jsme to nasadili naše lidi, ale právě úspěch této mise by mohl prozradit více. Určitě nemusím připomínat, jaký následek by mělo, kdyby tohle mohli udělat u celé naší flotily. A Dashi, nenechte se zaslepit touhou po dosažení spravedlnosti, až budete cíl zajímat, dokud ho nevyslechneme, tak je zatím jen podezřelý. Síla vás provázej, Dashi,
dodala ještě generál, než se ti pokusila dát jakousi poslední radu, kterou bys mohl využít a popřála ti štěstí podobným způsobem, jako ty jí a jak bylo zvyklé především pro Jedie.

S nafasováním požadovaného vybavení nebyl žádný problém, takže jsi si to po chvilce mohl štrádovat do svého pokoje se vším, co sis měl v úmyslu vzít s sebou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Acclamator Peacemaker, Taktická místnost:

Generál mi vyložila svůj pohled na věc a já musel uznat, že má pravdu. Velitel se musel dívat na své vojáky jako na figurky, které je občas potřeba obětovat v rámci prospěchu celku. To víme všichni ARC, neboť nám to vtloukali do hlavy. To je, ale věc ztrát v boji a ne jen tak nějakých ztrát, když si někdo usmyslí pustit velitelské kódy na špacír.
Já to chápu madam, ale Vy dokážete soucítit i s klony. Pro Vás jsme lidské bytosti a ne jen čísla na seznamu jako pro někoho pro koho jsme jen něco co se dá snadno vyměnit. V tom je ten rozdíl mezi veliteli madam.
Zase jsem byl o něco blíže pochopení toho, proč Jediové dokáží s námi mluvit jako s bytostmi a ne jako stroji, jak to často dělá zbytek bytostí, které se s námi jako například ten plukovník musí dorozumět. Sledoval jsem dál generála a celkem mě překvapilo, že neměla výhrad k tomu, že já nebo ostatní klony víme o tom odkud jsou ty kódy. Evidentně chápe, že tajit to nemá cenu a myslím, že je to lepší.
Doufám madam, že Vaši lidé najdou stopy, které nás dovedou k jejímu vyřešení. Pokud by to byl někdo z vrchního velení bylo by to velmi zlé madam. Já se pokusím udělat co bude v mých silách a jak to jen půjde. Budu se chovat tak, abych ho co nejmíň poškodil, ale už teď mám tušení že sám madam asi nepůjde.
Rozloučím se a jdu do skladiště. Skoro mě mrzelo, že mě posílají samotného a ne v doprovodu nějakého jediho. Bylo zajímavé je sledovat a co si pamatuji z Kamina i v boji jsou to vítaní spolubojovníci. V těhlech myšlenkách jsem se dostal až do skladu, kde měl aktuálně službu jeden z klonů, kteří byli v rekonvalescenci a odbýval si tu službu. Podle označení CT-345896, pro mě nyní Skladník.
Zdravím Skladníku. Potřebuji vyfasovat nějaké vybavení na misi. Standartní výbavu jen s pár maličkostmi jinak. Vezmu si Jetpack, obvyklou sadu granátů mi prosím obohať o dva omračující navíc. Rád bych ještě šoková pouta, jestli nějaká máme. To bude asi všechno. Co nebudu mít bez toho se budu muset obejít.
Řeknu Skladníkovi a počkám si na dodání své nové výbavy. Přemýšlel jsem, co se ještě může hodit, ale tahle mise bude lepší když se zvládne rychle a bez větších okolků. Na nějaké složité zařizování stejně nebude ani zázemí ani čas. Ověsil jsem se novým vybavením a vyrazil do své kajuty. Po cestě jsme byl samozřejmě sledovaný spousty očí, které mi buď záviděly nebo nezáviděly že musím opět do akce. Já, ale do ní šel rád a s nadšením. Mám s dotyčným nevyřízené účty. Teď je ještě chvíli čas na to, abych si prohlédl kapitánův deník než se vydám na shromaždiště. Teda shromaždiště pro jednoho ARC.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Acclamator Peacemaker, Tvoje kajuta:
Od generála jsi zamířil rovnou do skladu, kde se ti dostalo všeho, co bylo zapotřebí. Skladník si jako obvykle zapsal tvoje služební číslo a vše ti bez námitek vydal. Být ARC bylo v tomhle směru výhodné i v tom, že se tvým požadavkům málokdy říkalo ne, tedy pokud sis zrovna nevyžádal celou bitevní loď. S plnou výbavou ses tedy vrátil na svůj pokoj, abys před odchodem na misi ještě nakouknul na několik řádku z deníku kapitána lodi, kterou se ti povedlo společně s dvěma komandy zachránit.

Datace záznamu, který sis tentokrát pustil byla pozdějšího data od záznamu, který jsi mohl zaslechnout na Fierceless.
... dnes se nám povedlo zastavit separatistickou zásobovací karavanu. Utrpěli jsme jen menší poškození a velký díl na tom mají kloni, posádka. Zařekl jsem se, že jim budu alespoň pro sebe říkat posádka, abych se zbavil toho špatného pocitu, který z nich mám. Jde to ale dost ztěžka - i když u některých pozoruju zajímavou kreativitu. Třeba střelec při té bitvě trefoval naprostou většinu svých ran, i když nešly do stejného cíle. Zaměřil se v tomhle na větší počet rozdělených zásahů a rozhodně to nebylo od věci. A pak, když si vzpomenu ráno na toho jednoho v tělocvičně. Zkoušel se učit nějaké bojové umění, které neměli jako součást výcviku a i když místy vypadal komicky, tak mi v tu chvíli připadal jako naprosto normální člověk. Takže ... pomalu nevím, co si mám o nich myslet. No, teď si je hlavně přestat plést ...
přečetl sis a mohl ses zaměřit i na vývoj názoru kapitána na jeho posádku. Na více ti však nezbýval čas, protože bylo zapotřebí vyrazit do hangáru.

Tam na tebe už čekal léty ozkoušený corelliánský frachťák, o jehož jednu vzpěru se opíral muž okolo čtyřicátého roku s tmavě zrzavými vlasy. Oblečení bylo relativně nevýrazné a obecně by působil kdekoliv nenápadně, tedy kdekoliv mimo hangáru válečné lodi Republiky.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Acclamator Peacemaker, Tvoje kajuta:

Už jsem si skoro neuvědomoval, že být ARC má své nepopsatelné výhody. Do hlavy mi skočila vzpomínka na Kamino, kde jsem si chtěl vyzkoušet různé druhy zbraní a jen jsem chodil k pultu a odebíral je zatímco řadový klon se tam sáhodlouze dohadoval s výdejcem zbraní a já si zatím užíval střelbu ze Z-6tky, kterou jsem právě zkoušel. Do akce mi nikdy nehodila a tak jsem si musel užít aspoň při tréninku. Myšlenka na vypůjčení bitevní lodi mi v hlavě hrála celou dobu co jsme šel ,,domů". Ono já se vlastně nemusel ani ptát, protože bitevní loď mi půjčili v minulé misi. Z prvotního úsměvného záchvěvu jsem se propadl do jakési letargie kdy jsem si vzpomněl jak to moje půjčení dopadlo a čím bylo podmíněno. Zatřepal jsem hlavou a vzpomněl jsem si na slova generálky Allie.
Jsou to jen čísla Dashi. Musíš se to naučit.
Opakoval jsem sám sobě, abych zahnal ten tíživý pocit co mě svírá od mise na Fierceless. Došel jsem do své kajuty a shodil na zem výstroj. Ještě jsem jí rychle probral, abych se přesvědčil, že mám všechno připravené a zapnul jsem část deníku z Fierceless. Už při jeho sledování jsem o něm přemýšlel. Kapitán se zjevně nedokázal vypořádat s faktem, že pod ním slouží kloni, kteří jsou úplně stejní. Co ovšem bylo zajímavé tak fakt, při kterém ocenil práci jednotlivců, kteří se aspoň dle jeho názoru vymykali tomu standartu, který očekával. Bylo cítit možný přerod v jeho myšlení, že třeba se původní myšlenka změní v něco úplně nového. Byl bych rád toho muže poznal, kdyby ještě žil a zeptal se ho na jeho názor jaký byl po delší době. Podíval jsem se na chronometr a viděl jsem, že mám skoro zpoždění. Vypl jsme datapad a vzal na sebe svoji výstroj. V hangáru jsme byl za chvíli a jen co jsme přišel všiml jsem si té jasné neokýzalosti tvořené starým frachťákem a jeho pravděpodobně zrzavým pilotem. Možná by zapadl ve spodních patrech Coruscantu, ale tady na vyleštěné palubě křižníku Republiky byl jasným rušivým faktorem. Vše směřovalo k tomu, že on je můj odvoz a tak jsme zamířil rovnou k němu.
Zdravím. Já jsem Alpha-63 Dash. Předpokládám, že vy jste můj odvoz?
Na přáhnu ruku k pilotovi v pozdravu.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Acclamator Peacemaker, Hangár:
Sledování kapitánova deníku jsi shledával zajímavým hlavně z náhledu vývoje vztahu kapitána Fierceless vůči jeho posádce, který se s postupem času zdál být odlišný. Z přehledu jsi věděl, že záznamů tam bylo ještě více, prakticky po celou dobu života Fierceless před tou událostí. Ale nyní bylo potřeba, abys vyrazil na svou misi.
Najít tvůj pravděpodobný odvoz nebylo nic složitého a tak jsi bez váhání přistoupil a představil se svým označením včetně přezdívky, která tu už nějakou dobu provázela.
Špatně chlape, měl by sis vymyslet nějaké krycí jméno a zařídit krycí identitu. Obzvlášť, pokud máš chodit mezi civilama bez brňa. Jinak já jsem nějakej Chad Joltier, dopravce, přepravce a prodejce,
zakroutil nejprve hlavou, než ti také podal pravici a se slušným, ale ne příliš silným stiskem si s tebou potřepal. Potom na tebe pokývnul, abys ho následoval do frachťáku, v němž jsi měl za chvilku pocit, že polovina věcí byly opravy jiných oprav, zatímco zbytek byly jen opravy.
Zastavil se až v chodbě vedoucí přímo do kokpitu u jedněch dveří a poklepal na ně.
Tohle bude tvoje kajuta, není to sice žádnej luxus, ale supr plac, kam žuchnout, když jsi mrtvej. Moje je naproti, tam nechodit. Klidně se ubytuj, já zatím vodstartuju. Až budeme v hyperu, tak spolu probereme pár věcí, včetně tvé vizáže. Než dorazíme do cíle, tak nás čeká pořádná fuška,
usmál se a mávnul na tebe, že vyráží do kokpitu, aby s vámi odstartoval z paluby. Zároveň se zdálo, že se řídil podle nějakého plánu, o jehomž autorovi ses mohl jenom domnívat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Acclamator Peacemaker, Hangár:

Reakce mého dopravce nebyla asi taková jaká bych čekal, ale musel jsem mu nechat, že se pravděpodobně choval jako profík. Zase tak zběhlý v pašeračině a věcech podobných jsem nebyl zrovna dobrý. Ovšem chtěl jsem zareagovat rychle, abych mu zavřel pusu. Nemám rád, když se někdo nade mně povyšuje.
Samozřejmě, že tak mě znají tady. Jinak jsem Iz'mael Crown z Coruscantu, žoldák a tělesný ochránce.
Šel jsem za Chadem do lodi a rozhlížel jsem se po jejím vnitřku. Když jsem přejel jen ze začátku lodi, tak už jsem se zděsil. Loď vypadala hůř jak já, když jsem se dostal z Fierceless. Proti té lodi mě vůbec nic nebylo. Pokračoval jsem za Chadem a stále se nestačil divit jak tahle loď může držet v jednom kuse. Našlapoval jsem opatrně a asi na mě bylo znát, že se mi tu moc nelíbí. Byl jsem zatím zvyklý cestovat na lodích Republiky, které jsou všechny perfektně připravené a udržované. Tohle byl pro mě prostě šok. Zastavili jsme u nějakých dveří, na které Chad poklepal. Podle toho co říkal to byla moje kabina. Musel jsem se smát, když poznamenal že do jeho kabiny nesmím. Pravděpodobně to mělo být upozornění, že by se mi něco potom mohlo stát. Jestli si chlapec myslel, že by mi mohl ublížit musel bych ho vyvést z omylu. Tak jako tak si na něj budu muset dát pozor, tihle pašeráci věděli jak případně zasáhnout, ale poznámku jsem si nemohl odpustit.
Pokud bych byl mrtvej, asi by jsi mě na tu postel musel vysypat z lopatky.
ARC prostě padnou, až roztrhaní na kusy, do té doby bojujeme.
Já se tu vybalím a přijdu za Tebou do kabiny.
Řeknu Chadovi a sám se snažím vybalit, i když nemám co vybalit. Hodím na postel batoh, stejně jako tryskový. DeCku tam hodím taky a vydám se za Chadem do pilotní kabiny. Jsem zvědavej co všechno se mnou bude dělat. Začínám se bát kdo a co na mě vymyslel.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Srovnání frachťáku s loděmi, na jaké jsi byl zvyklý z flotily, bylo až děsivé. Až jsi pochyboval o schopnosti tohoto stroje letět, ale radši ses tím nezabýval a na Chadův pokyn sis prohlédl svou kajutu a trochu si odložil. Při ozkoušení jsi musel shledat, že postel se zdála být až nečekaně pohodlná a celkově to vypadalo útulně. Nebylo tu sice moc místa, ale šatník a podobně nepřekáželi, protože byli většinou zabudovány ve stěně. Navíc jsi při vchodu měl pocit, jakoby jsi šel po něčem dutém, ale hlouběji v kajutě už jsi na nic takového nenarazil. Kromě postele a šatníku tu pak byl i stolek, zdířka pro připojení, dvě židle a holoprojektor.
Když jsi dorazil do kokpitu, tak Chad právě dokončoval výpočet souřadnic pro skok do hyperprostoru a zatáhnul za páku, aby loď trochu poskočila. Jinak se ale vše zdálo být v pořádku a loď nijak dále neprotestovala. Chad udělal ještě jednu kontrolu, aby se poté otočil na tebe a v případě, že bys měl na sobě helmu, tak by ti naznačil její sundání.
Takže, sice mimo Republiku nebývá zvykem vědět, jak vypadá klon mimo brnění, tak na Coruscantu už je to dost běžné a vaše tváře začínají být hodně profláklé. Proto tě budeme muset trochu upravit, abys nevypadal jako by tě právě vytáhli z nádrže,
vysvětlil Chad, co s tebou má v plánu dělat.
Ale nejdřív se zeptám, jestli jsi při nějaké své misi už nějaké maskování tímto způsobem používal, nebo ses schoval pod nějakou kapuci, žoldácké brnění a podobně?
zeptal se, zatímco přešel k velké bedně, kterou měl opřenou o stěnu a otevřel ji. Ukázal tak její obsah, který se sestával ze značného množství líčení, několika různých paruk, sprejů a dalších přípravků, kdy jsi některé z nich viděl poprvé v životě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Kokpit:

V kontrastu s celou lodí byla ta kajuta poměrně dobrá. Aspoň někam jsme se případně mohl uchýlit, když bych toho měl na té lodi plné zuby. Tyhle malé prostory jsem neměl rád. Ne, že by kajuty na křižnících byly větší, ale i jen chodba byla větší a rozměrnější než celý tenhle starý rezavý frachťák. Když jsme chvíli seděl a rozhlížel jsem se, tak jsem naznal, že to duté místo budu muset později blíže prozkoumat. Teoreticky by tam mohla být jen nějaká servisní šachta, ale to si nemyslím. Líbilo se mi i holoprojektor. Ten možná využiju později k nějaké zábavě v podobě kapitánova deníku, pokud budu mít čas. Ozbrojený jen 17ckami jsem se vydal do pilotní kabiny. Zrovna ve chvíli kdy jsem stál ve dveřích jsme vstoupili do hyperprostoru a já jsem se rychle zapřel o futra, abych se po zádech nevrátil do chodby před pilotní kabinou. Sám jsem byl překvapený, že loď letěla tak jak letěla a neprotestovala proti vstupu do hyperprostoru. Sednul jsem si a čekal až co Chad ještě překontroluje. Byl jsme rád, že radši provádí ještě kontrolu a budeme mít větší jistotu, že se tahle loď nerozsype. Už jsme se těšil až budu stát nohama na pevné zemi. Na žádost Chada jsem si sundal helmu a položil si jí do klína. Nerad jsme se jí zbavoval. Byla to i taková jistota, kdyby se něco pokazilo. Celkem jsem se divil, že mimo Republiku i tak nikdo nezná naše tváře. Je nás tolik a média jsou všude kam se kolikrát člověk hne. Na druhou stranu, ale právě naše helmy byly záruka naší vlastní anonymity a jakéhosi maskování. Což mi dává aspoň šanci na přežití.
Když jsem potřeboval využíval jsem právě toho pláště. Málo kdy chce Republika někoho živého a na operace udeř a uteč nepotřebuješ zrovna moc maskování. Takže když se dívám do té tvé bedny tak jsem samozřejmě už něco viděl, ale na sobě moc nepoužíval.
Odpovídám Chadovi a se zájmem si prohlížím vnitřek jeho bedny. Už chápu proč jsou tak často pašeráci tak špatně polapitelní. Vždyť jen poznat je když nechcou musí být něco hrozného. Byl jsme rád, že droida člověk pozná vždycky.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Připustil jsi pašerákovi, že maskování doposud nepatřilo mezi tvé silnější stránky a pokud, tak jsi se spoléhal spíše na zakrytí, než jiné formy. Na tváří muže se však nezračilo žádné překvapení nebo něco podobného, jakoby snad podobnou odpověď i čekal. Podíval se na tebe zkoumavým pohledem a sledoval detaily tvého obličeje.
No, protože chceme, abys nebyl nápadný a v brnění se tam rozhodně nebudeš moci pohybovat, tak tě trochu upravíme. Základní problémem u vás klonů je v tom, že všichni nejenže vypadáte stejně, ale dodržujete i podobné předpisy, což věci mnohdy komplikuje. Krátce střižené vlasy, vždy čerstvě oholení, případně tetování, která máte podobné,
vyjmenoval Chad několik typických prvků stejných pro všechny klony a prstem naznačoval na tobě, čeho se dané oblasti týkaly. Mezitím si tě vyfotil pro svůj datapad a začal si s ním aktivněji hrát.
Horší pak je, že máte i prakticky totožný hlas, výšku a spoustu návyků. Takže jakmile vás někdo více viděl, tak vás dovede docela spolehlivě odlišit, ať jsi celý zahalený kapucí, nebo pochoduješ uprostřed náměstí v brnění,
pokračoval dál pašerák a věnoval se dost usilovně svému datapadu s tím, že občas mrknul i tvým směrem. Dozvěděl ses však, co dalšího máš společného se svými bratry, nebo jak to mohou vnímat ostatní.
Bylo mi řečeno, že jsi v jistém smyslu odlišný od ostatních a taky jsi dost učenlivý. Plus pro tebe a začal bych s odvykáním některých běžných návyků, jako třeba chůzí v brnění, která přináší jistou těžkopádnost. Potom držení těla, ramen, typicky vojenský postoj - cokoliv z toho skryješ nebo odbouráš, o to lépe pro tebe. A mimochodem, co na tohle říkáš?
radil ti, čím by sis mohl lépe pomoci k tomu, aby ses vyhnul odhalení. Zároveň ti ukázal datapad, na němž se nacházela osoba s delšími rozcuchanými vlasy, neoholenou tváří, několika vráskami na čele a množstvím pih, které seděly k zrzavým pačesům dotyčného. Až po chvilce sis začal uvědomovat, že tam byla jistá podobnost s tvou osobou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“