4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Kokpit:

Neměl jsme problém přiznat, že maskování není moje silná stránka. Taky proč bych se nepřiznal a taky proč bych se maskoval. Moje mise doposud kromě té jedné krátké nic z maskování nevyžadovaly. Na Kaminu na ně nebyl čas, na Togorii bych se za togoriana těžko namaskoval a při záchraně Fierceless jsem se mohl zamaskovat možná jako nějaký z řídících pultů. Chada se netvářil nijak překvapeně. Předpokládám, že takovou odpověď čekal. Nevypadá na hlupáka a určitě ví, že naši mise jsou většinou v zákopech pozemních bitev jak v temných zákoutích. Chad sledoval moje rysy a já se mu z příma díval do obličeje, aby viděl co potřebuje. Jeho postesk s naším dodržováním předpisů jsem chápal. Zamaskovat někoho, kdo je prostě udržovaný jako jsme byli my všichni je těžké.
Chce to tak služební řád tak to dodržujeme. Kdybych to věděl dříve nechám si narůst aspoň trošku vlasy.
Jenom to zkonstatuji. Stejně by mi to asi nebylo moc příjemné, protože jsme zvyklý být spíše bez vlasů a dlouhé vlasy jsou mi nepříjemné. Jsem rád, že aspoň nemám tetování, aby nebylo potřeba zakrývat ještě to. Musím, ale říci že jsme o něm už i uvažoval. Pravděpodobně na hřbety rukou nějaké vyobrazení, ale to je věc budoucna. Teď jsem rychle zamrkal po zásahu očí z blesku datapadu. Podle výrazu tváře byl Chad zabrán do zkoumání mé fotografie. Pokračoval dál ve výkladu a mě se trošku protáčely panenky a všechny závity mi šrotovaly. Vlastně podle něj musím odbourat většinu toho, co jsem se naučil a co je do nás drilováno. No nejhorší bude asi chůze bez brnění, protože to je součást klona od začátku výcviku.
Budu se snažit. Přeci jenom brnění na sobě máme od začátku skoro a to jen tak dolů nepůjde. Zkusím udělat co půjde. Buď to a nebo tam zůstanu. Ovšem mám své důvody proto to přežít.
Natáhnu se pro datapad a prohlížím si na něm obličej. Ten dotyčný co tam byl, v první chvíli mě napadlo nějaký můj kontakt, vypadal vlastně úplně jinak jak já. Až o chvíli později jsem si uvědomil svůj prvotní omyl a našel v tom obrázku sebe. Jediné co jsme skoro netušil bylo to, jak to chce Chad udělat.
No, to je něco co jsme nečekal. To ze mě dokážeš udělat?
Ptám se s údivem, protože tohle šlo prostě úplně mimo mě. Počkám na pokyny od Chada. Předpokládám, že si budu muset jít sundat brnění a pak se vrátit, aby jsme mohli začít.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Když jsi nevěřícně sledoval svůj pravděpodobně budoucí obraz, tak si Chad neodpustil triumfální úsměv a ten se mu do tváře vrátil ještě tehdy, když jsi se ho zeptal, zda-li tohle dovede s tebou provést. Možná se k tomu přidala ještě jakási pýcha a sebevědomí nad tím, co všechno dovede.
Hele, kdybych měl čas a rozpočet, tak z tebe udělám klidně i wookieho. S ewokem by to bylo už horší a nebo insektoidy, ale třeba takovej bothan je docela v pohodě,
pochlubil se, co vše by za jistých podmínek dovedl, než ti nechal plavat a vyžádal si od tebe nazpět datapad, aby si tě přeměřil na obrázku, v reálu a pak znova na datapadu. Potom už ze svého vybavení vybral něco, co vypadalo jako měřící forma, dle níž se měla určit velikost helmy. Gestem ti naznačil, že ti to na chvilku přiloží na hlavu, aby si ji nakonec přeměřil.
Běžná velikost, to je dobře, nebudu muset dělat nějaké rozsáhlejší úpravy na paruku i obličejovou masku. Ta přidá pihy, zhrubší kůži a hlavně se na ní budou dobře dělat vrásky. Jen musím předem varovat, aby ses vyhýbal výrazně horkým místům, dlouhodobý pobyt na poušti, v sauně, u nějakého kotle a podobně by mohl vést k rozpuštění části masky. Vlhkost pak nevadí, ta pomáhá masku udržovat dobře na kůži. Na oči použijeme optočočky a na vousy tu mám přípravek, který dočasně urychlí jejich růst. S tím vlastně můžeš začít, natři si to na bradu, okolo úst a v podél čelisti,
pokračoval ve vyhodnocování a vylovil krém, jenž měl na sobě informaci, že by se neměl používat bez předchozí konzultace s odborníkem. Název ti nic neříkal a možná by se dalo pochybovat, jestli to byl legitimní předmět z trhu.
Stačí jedna mírná vrstva, možná tě pak bude nějakou dobu lehce škrábat čelist, ale když to roste, tak to prostě roste. Až, s tím budeš hotový, tak si oscanuju tvůj obličej holoscannerem, než budu vytvářet masku - tam je důležité aby dobře padla,
doporučil ti ještě, jak maz použít a informoval, co bude dalšího na plánu. Tvůj nový vzhled tedy byl schválen a mohl ses tak těšit na zrzavý porost vlasů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Kokpit:

Sleduji vítězoslavný úsměv někoho, kdo je evidentně spokojený sám se sebou. Mě se to nelíbilo proto, protože jsem netušil co se mnou bude dělat a upřímně jsem to nesnášel. Myšlenka, že by ze mě dělal wookieho nebo nedej bože ewoka byla více než zajímavá.
Takže vlastně je jedno jak kdo vypadá, ty z něj prostě uděláš co chceš při troše peněz jo? To je pro mě fascinující, já se dokážu zamaskovat možná tak v terénu.
Aspoň nějak jsem se mu mohl vyrovnat v maskování i když to zrovna nebylo něco extra. To co ovládá on by bylo potřeba mnohem častěji. Mise jako je tahle není zrovna z těch co se neopakují a tak to je potřeba. Nechal jsem si přeměřit hlavu a co bylo potřeba. Bral jsem to jako lékařskou prohlídku a trpělivě snášel všechny procedury, které se musely udělat. Poslouchám dál a pomalu se smiřuji s tím co budu muset mít na obličeji. Nejsem zrovna nadšený z toho, že budu muset dávat pozor kde se pohybuju a jak dlouho se tam pohybuji. Kolikrát si nemůžu vybrat zrovna místo kde se budu pohybovat.
To jsi mě moc nepotěšil. Sám víš, že když se pleteš mezi tyhle parchanty, tak si moc nevybíráš kde se budeš pohybovat. Budu muset doufat, že mě vezmou do nějakého akvária nebo tropického pralesa, abych se nemusel bát demaskování.
Vzal jsem do rukou krém a rychle to prolétl. Asi jsem nebyl vůbec překvapený, že ten přípravek bylo nutné konzultovat s lékařem. Radši jsem to nekomentoval. Nabral jsem si na prsty hustý krém a začal si ho patlat po obličeji.
No potěš koště. Snad to přestane brzy nebo tam přijedu a budou si myslet, že mám svrab.
Pak mě napadla jedna velká věc.
Nesnáším čočky, to budu muset sakra rychle vyřešit, abych se jich zbavil.
Trošku naštvaně svěsím ramena a pokračuji v natírání.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Ze seznamu úprav, které tě čekaly, jsi nebyl až tak nadšený, jako při zjištění, že tě dovede dotyčný dost solidně "proměnit" v někoho jiného. Mise je však mise a tak ti nezbylo, než se vnořit do maskovacího procesu, jehož cílem měl být úplně jiný klon. Začal jsi tedy s roztíráním krému, kdy sis vzal rozumnou vrstvu a postupně ji rozetřel na všechna označená místa. Zprvu se zdálo být vše v pohodě, ale už po chvilce tě to začalo mírně škrábat, nicméně to rozhodně nebylo nic, co bys nevydržel. Vlhko v botech bylo ve srovnání s tím nepříjemnější.
Tak dlouho to fungovat nebude, když to nepřeženeš s tím krémem, tak je do 24 hodin hotovo a stihneš si ty vousy i trochu zarovnat a obarvit. Na to se nesmí zapomenout - barva vlasů, obočí i vousů musí alespoň částečně odpovídat,
upozornil Chad, zatímco dokončil přeměření tvého obličeje a zaznamenal si vše do datapadu. Jakmile jsi měl hotovo, tak vytáhnul něco vzdáleně podobného makrobinokulárům, jen s obrovskými čočkami, které vypadaly mnohem složitěji.
Dívej se prosím přímo za mě a snaž se nehýbat svaly ve tváři,
vybídnul tě a počkal, až tak učiníš, aby si následně proscanoval tvůj obličej. Jednalo se o jakousi světelnou mřížku, díky ní jsi pocítil drobné zašimrání po celém obličeji. Když skončil, tak ti pokynul, že je vše v pořádku a můžeš se narovnat do výchozí pozice. Následovalo klepání do datapadu, než ho k tobě natočil a ukázal ti digitální verzi tvého obličeje, k nerozeznání od skutečné.
Takhle vypadáš digitálně - na základě tohohle teď budu připravovat masku. Čím přesněji se povede, tím lépe bude sedět a tím méně nepříjemná bude. Některým ani nepřijde, že ji mají na sobě, jiným občas i trochu vadila. Nicméně u tebe neočekávám žádný problém. Jinak říkal jsem výrazně horká místa a delší dobu, ostatně to poznáš, když budeš mít pocit těžknoucího obličeje a že ti maska přestává sedět. A používám jenom kvalitní optočočky, skoro nikdo si na ně zatím nestěžoval,
doupřesnil některé informace a rozhodl se zkontrolovat kontrolky lodi, ale vše se zdálo být v pořádku. Pouklidil si ještě pár věcí, než se opět natočil k tobě.
Teď mě pár hodin neruš, budu připravovat masku - pokud nepotřebuješ spát, tak bych ti doporučil zkusit nacvičovat nepoužívání pohybů, na něž jsi navyklý ty a tví bratři. Jinak takovéhle maskování většinou moc neupotřebíte, když víte, jaké oblečení, paruky si zvolit, tak to dost často vystačí. Vem si Jedie - hodí si přes hlavu kapuci a hotovo,
uzavřel současnou diskuzi a s datapadem vyrazil do místnosti, u níž sis všiml nápisu "dům čar a kouzel", pod nímž byla přerytá jmenovka "Bothanazar Veliký", kdy místo tohoto jména tam bylo "Chad Mnoha tváří". Jinak jsi měl nyní čas jen pro sebe a to minimálně do doby, než bude maska hotová.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Kokpit:

Člověk by si myslel, že vlastně na sebe patlá nějaký krém bez účinků. Čekal jsem, že něco ucítím hned, ale musel jsem si počkat. Tváře a čelist mě začaly svědit a já okamžitě začal mít pocit, že se musím škrábat. Zatnul jsem ruce do pěstí a držel se silou vůle. Musel jsem si prostě zvyknout. Pravda je taková, že když mu nějaký vtipálek dá mýdlo do bot je o hodně horší.
Já myslím, že bych neměl. Dal jsem toho akorát, tak uvidíme jaký krásný vous mi vyroste. Asi nejdelší v celém mém životě.
Řekl jsem s úsměvem a vlastně jsem měl pravdu. Nikdy jsem neměl vlastně delší strniště než jeden den. Náš seržant na to dbal a já jsme se rád udržoval v bezvadném stavu. Sledoval jsem konec přeměřování a nástroj který vytáhl Chad potom. Jeden by řekl, že je to malý dalekohled do kapsy, ale když se zadíval líp tak mě to trklo. Evidentně šlo o nasnímání očí pro čočky. Nesnášel jsme tohle snímání, ale zatnul jsem zuby. Uposlechnul jsem pokynů Chada a zadíval se přímo do přístroje. Nesnášel jsem tohle sledování jednoho místa, ale držel jsem. Byl jsem rád, když celý proces skenování očí byl zamnou. Ovšem jak jsme zjistil šlo o proskenování celého obličeje a ne jen očí. Bylo zvláštní cítit šimrání od toho přístroje. Narovnal jsem se a sledoval svojí tvář na datapadu. Mě osobně tohle přišlo jako kouzla. Já sám samozřejmě tyhle principy znám, ale vidět je v praxi je pro mě něco prostě jiného.
Už to vidím, budu si s někým povídat a on najednou. Proč máš tak protažený ksicht?
Neubráním se vtipu a přemýšlím nad optočočkami.
O to nejde já věřím, že jsou v pohodě. Jen já mám prostě nějaký osobní blok kvůli všemu co se týká mých očí.
uvedl jsem na pravou míru svoji myšlenku s čočkami. Stejně jako Chad jsme prohlédl kontrolky lodi s ním, ale mě to moc neřeklo, protože jsem na ně pořádně neviděl.
Dobře, já něco zkusím. Holt být jedi má své výhody. Mávneš rukou a ani nevíš že jsi ho potkal.
Zkonstatuji, když si vzpomenu na myšlenkové triky jediů. Sledoval jsem už jenom záda a Chada přečetl si nápisy na dveřích. Z těch se dalo vyvodit to, že majitel této lodi byl prvně někdo jiný možný bývalý Chadův šéf a dnes je to Chad. Pravděpodobně kouzelník nebo iluzionista. Zvedl jsem se z křesla a vyrazil do své kajuty. Tam jsem si sundal brnění a začal jsem přemýšlet jaké pohyby vlastně máme s bratry stejné. Rozhodně je to chození zpříma. Proto jsem začal tím, drobně se nahrbit, abych nebyl takový přímý. Rozhodně jenom fungování bez brnění je něco co se musím pořádně naučit na delší dobu. Chůze a automatické pohyby, to je něco co se snažím tu dobu odnaučit. Chvilku si ovšem vymezím i na kapitánův deník.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Tvá kajuta:
Na tvůj vtípek se Chad pousmál, ale nic dalšího neříkal - dalo se říci, že jsi v něm spatřil míru soustředění, která ti připomínala tu tvou, pokud jsi byl v nějakém střetu nebo přestřelce. To bylo ale také to poslední, co jsi viděl, než se vaše cesty dočasně rozdělily a ty ses vrátil do své kajuty.
Volný čas jsi se rozhodl věnovat té části přípravy, kterou jsi mohl ovlivnit ty sám. První krok spočíval v tom, že ses octnul bez svého věrného brnění, které ti už párkrát zachránilo život, když schytalo to, co nepřítel mířil pro tebe. Někdo by mohl komentovat, že ses tvářil jako želva bez krunýře. Pro úspěch mise a i tvé budoucí uplatnění to však bylo nezbytné a ty ses s tím musel vypořádat co nejlépe. Rozvzpomněl sis tedy na své bratry a vlastně i sebe samého na počátcích výcviku, na rázování sem a tam, v jednom pluku, četě či jakýchkoliv jiných útvarech a jasně si to vybavil. Promítnul sis to do sebe samého, porovnal sis to s ne-bratry, které jsi znal, aby sis uvědomil, jak pevný, rázný a sebevědomý máte krok. Nedalo se to popsat jako vyložené dupání, ale jasný a pevný krok. Navíc některé pohyby mohly působit dost mechanicky, na čemž se mohlo podepsat nošení brnění, které mělo své úhly a omezení, čemuž jsi i ty přizpůsoboval své pohyby. A právě nyní ses pokoušel chodit tak, aby ses tohohle vyvaroval. Prvních pár kroků bylo složitých, ale pak se ti to nějak povedlo a pokračoval jsi v tom chození, dokud sis neuvědomil, že opět chodíš stejně jako prve. Znamenalo to tedy začít odznovu a pokračovat takhle dokola. Ale ani po hodině cvičení sis nemohl být jistý, že jakmile přestaneš dávat pozor, tak se vrátíš k tvé typické chůzi, která ti prostě přišla typická a ideální. Cokoliv ostatního mělo dojem něčeho zvláštního a neobvyklého.
Abys přišel na chvilku na jiné myšlenky, tak ses rozhodl si přečíst další záznam z deníku kapitána Fierceless.
... skvělé, vrchní inženýr potvrdil, že je to vážnější porucha, než jsme si všichni mysleli a míříme tedy zpátky do doků na opravu. Když jsem to zmiňoval před Mikem, tak jsem začal říkat jednomu z vyšších důstojníků, kterého zaujala deska Mika Fenryho, tak se tvářil trochu bezradně. Ptal jsem se ho proč, vždyť mohl mít chvilku volna a oddechu a on mi řekl že vůbec netuší, co bude dělat. Když jsem se rozesmál, tak na mě koukal opravdu divně a došlo mi, že to myslel vážně.
Čím víc je poznávám, tím víc mám dojem, že kromě armády ti chlapci nic nemají. Zařekl jsem se tedy, že Mika a pár dalších vezmu na menší procházku. Možná i víc dalších, přeci jen ta oprava vypadá na nějakou dobu ...
pročetl sis další část deníku kapitána.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Tvá kajuta:

Podle toho co jsem zatím stihl zatím zjistit byl Chad někdo kdo má smysl pro humor a je vidět, že je to profesionál. Je těžké si to přiznat, když vezmu v potaz že to má být lůza vesmíru, kterou máme chytat a zavírat. Ovšem to co zatím ukázal mě o tom přesvědčuje a vidět výraz, který mám občas sám na někom jiném je zvláštní. Ovšem dál už nebylo co zkoumat. Zavřel jsem dveře za svými zády a zbavil se posledních kousků brnění. Pokud by někdo použil obrat želva bez krunýře nebo hlemýžď bez domečku, asi by to bylo furt to správné. Nikdo kdo není v brnění tak dlouho jako já nebo někdo z mých bratrů to prostě nedokáže pochopit. V principu v něm kolikráte i spím a teď budu muset fungovat bez něj. To je něco s čím se blbě smiřuje, ale to je prostě už úkol a já ho musím splnit. Chvíli jsem přemýšlel jak to vlastně celé je a jak to vypadá. No nijak valně, když si uvědomím jak nás vydrilovali. Schopnost chodit v tvaru a v brnění do nás doslova tloukli dlouhé hodiny. Vzpomínky se míhaly hlavou jako velká povodeň. Třeba na Alphu-31 alias Bouchače. Už jako malý byl vymakanější než my všichni ostatní a na kontaktní boj nejlepší, ale tohle mu hrozně nešlo. Seržanti ho stále a stále dokola buzerovali a on byl tak perfektně nemotorný. Nakonec se to taky naučil, ale většinou když se řvalo tak na něj. Já se to naučil celkem rychle a teď jsem byl na sebe skoro ještě naštvaný. Už jsem tím byl v principu strašně zdegenerovaný. Hlavou mi letí obrazy jediů, které jsem zatím potkal, kamiňoňanů a dalších, ale spousta z nich má svůj styl chůze už druhově a nebo prostě má armádu v krvi, jako mnoho jediů. Postavil jsem se a zkusil se projít. Prvních pár minut bylo no prostě upřímně stálo za nic. Furt jsem chodil jako v brnění, i když mě tolik neomezovalo. Dalších pár minut, i když vlastně desítek minut bylo lepších. Stačí, když se dostanu do nějaké mezifáze. Žoldáci často mají relativně armádní krok, ale nesmím si to kráčet jako na přehlídce. V jednu chvíli jsem byl maximálně spokojený a zrovna v tu chvíli jsem si uvědomil, že chodím normálně. V první chvíli mě chytil vztek a pak jsem si radši sedl. Už jsem cvičil přes hodinu, podle chronometru a musím trošku vypnout. Vydržel bych to ještě, ale bez nějakého rozptýlení by to asi nemělo moc cenu. Proto jsem vzal deník kapitána a pročetl dalších pár řádek. Četl jsem to poměrně s napětím, protože jsem cítil přerod z kapitána, co v nás vidí stroje v někoho kdo vidí lidské bytosti. Ovšem na konci mě zasáhlo jeho konstatování, že kromě armády nic nemáme. On má vlastně pravdu. Vytvořili nás, vycvičili nás a to je jediné co umíme. Přijít, vykonat a odejít. Jediné co máme jsou bratři, kteří jsou naše rodina. Ostatní to nevidí, ale věřím, že všichni to tak cítí. Bohužel pokud válka skončí, my postupně zestárneme a oni nás pravděpodobně někam odloží, protože už nebudeme k užitku. Potom možná někdy vypěstují další, ale to my už asi nebudeme žít. Byl jsem, ale velice rád, že se najdou takoví lidé, kteří prohlédnou a snaží se nám pomoci. Takoví, kteří tohle všechno prohlédnou a pomáhají. Sice jsme vycvičení a Ti nejlepší, ale i my máme své duše a city, které občas utrpí velké rány. Zhruba jako já, když čtu řádky tohoto deníku. Vždy se vrátím v myšlenkách na tu loď a na prázdné kóje a postele. S těmito chmurnými myšlenkami, ale s o to větším odhodláním se vrhám opět do nácviku chůze. Není pro mě teď větší motivace, než ta že bojuji za ty co nemohou. Za ty, kteří už své životy položily, aby Republika byla v bezpečí. Já je, ale pomstím. Bude to možná trvat dlouho, ale vrah trestu neunikne.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Tvá kajuta:
Při tréninku běžného stylu chůze pro většinu obyvatel galaxie ses mnohokrát musel napomínat, znova soustředit a vztekat se na sebe. Co ti nakonec nečekaně prospělo, byl další úryvek z deníku, který se ti podařilo získat. Postřehy kapitána, který se sžíval se svou posádkou, jeho shrnutí toho, čím vlastně klony tak nějak od počátku jsou, to celé se ti tvrdě zarylo do kůže. Ale stalo se to jenom dalším stimulem, který tě namotivoval a přiměl pokračovat ve tvém cvičení. Ignoroval jsi čas, únavu a neúspěšné pokusy a prostě a jen jsi trénoval natolik, aby ses zbavil své typické vojenské chůze.

Z tvého nácviku tě vyrušilo až druhé zaklepání na dveře, aby sis uvědomil, že tu cvičíš už dobrých pár hodin. Ani sis neuvědomil, kolik jsi toho nachodil a následkem toho ses i docela slušně zapotil. Vyzval jsi tedy zdroj klepotu, kterým byl samozřejmě Chad, aby otevřel a případně vstoupil dovnitř.
Mám hotovo, můžeme ... počkej, tos tu těch pár hodin v kuse posiloval, že jsi tak zpocenej? Sakra vy jste hrozný mašiny, nepotřebujete někdy taky spát, jíst nebo se třeba jít napít?
zarazil se, když tě viděl v tvém současném stavu. Zároveň tím připomněl, že brnění dovedlo skrýt mnohem více než jenom tvůj obličej. Fyzická námaha pro tebe ani tvé bratry nikdy nebyla nic neobvyklého, stejně jako její následky v podobě hektolitrů potu a dalšího, nicméně i tohle dovedlo brnění dost dobře skrýt a také i neutralizovat. Každopádně Chad tím byl spíš podiven a zaskočen, než cokoliv jiného.
Každopádně, trochu se otři a stav se v kokpitu, vyzkoušíme připravenou masku. Naštěstí jsou tyhle věcičky stavěné tak, aby je pot neovlivnil, naopak pomáhá přilnavosti a proniká skrz ní, což jenom o to více dodává na realitě,
zkonstatoval nakonec Chad s úsměvem, zatím ti mávl a vyrazil napřed do kokpitu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Tvá kajuta:

Pro miliardy bytostí v galaxii je to zcela běžná věc. Pro mě to je něco co asi začnu nenávidět. Jeden by si řekl, co je tak těžkého na tom, abych chodil normálně. Nic, ale mě to opravdu nešlo. Soustředil jsem se a nevnímal pot, co mi tekl mezi lopatkami už skoro proudem. Vnímám jenom svůj krok nic jiného a najednou slyším klepot. Zaklepu hlavou a slyším ještě jedno zaklepání. Otočím se čelem ke dveřím, abych viděl na příchozího.
Jo. Volno!
Křiknu a čekám kdo vyleze. Jsme tak zblbej, že jsme si ani neuvědomil, že to může být jenom Chad. Poslouchám Chada a moje maska soustředění se rozplývá. Je toho tolik co normální lidé o nás neví. Je toho vlastně i tolik co o nás Ti co nás stvořili neví, ale tím se jim chlubit nebudeme.
Na spaní, jídlo a pití je čas jindy. Pokud mám úkol tak ho plním a pak si třeba lehnu. Když si tu jen tak pochoduju nic to není. V bitvě je to horší.
Zkusím nahodit aspoň trošku toho konverzačního tónu a nějaký žert. Cítím, že Chad i když je pašerák a mě tedy vlastně nepřátelský živel je stejný profesionál jako já a pokud s ním mám spolupracovat musíme to trošku uvolnit.
Dobře. Hned tam budu.
Odpovím a chmátnu po ručníku. Na chvilku si zase sednu a osuším si hlavu a krk. Nevím jak dlouho bych trénoval, kdyby Chad nepřišel, ale asi by to bylo dlouho. Už teď jsem věděl, že to ještě chvíli potrvá, ale pokud budu mít čas budu to trénovat. Zvedl jsem se a zamířil do pilotní kabiny. Nejlépe nevojenským krokem. Nacvičovat je nutno v každém případě a vždycky.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Tvá kajuta:
Svoji přípravu jsi mírně zlehčil a jasně jsi definoval, co je tvým hlavním motorem a co tě vlastně žene kupředu. Chad se jen pousmál a dál ti chvilku prostoru k tomu, aby sis mohl oddechnout a upravit se. To ti netrvalo příliš dlouho a už jsi byl na cestě do kokpitu.

Tam jsi našel Chada v pokleku s maskou, na níž ještě ručně dodělával nějaké detaily s podobným zápalem, jako jsi předtím nacvičoval svoji chůzi. Vytvářel něco v prostoru, který bys měl mít nad levým obočím, ale nepovedlo si identifikovat, co přesně to mělo být. Když tě zaregistroval, tak Chad jenom naznačil, ať si sedneš do nejbližšího křesla a ještě dokončoval drobnost, která jej natolik zaneprazdňovala.
K té chůzi, možná by ti pomohlo, kdybys zkusil chodit nepravidelně, ne rovně, pomaleji. V horším případě si můžeš dát něco do jedné boty, aby ti to překáželo, to dovede taky pomoct,
dodal jen tak mezi řečí, aby dokončil svou práci, pohledem zkontroloval masku, která mohla trochu vypadat jako něčí odlouplá kůže a zamířil k tobě.
Budu ti muset tlačit na některá místa v obličeji, tak prosím o vstřícnost, vím, že to není nic extra příjemného. Ale čím lépe dosedne, tím lépe pro nás. Kdybys s tím měl zkušenosti, tak tě nechám, ať si ji nasadíš sám, ale u tohohle typu je opravdu lepší mít asistenci někoho jiného,
varoval tě dopředu a chystal se ti masku opatrně přiložil k hlavě, tedy pokud bys nevznesl nějaký poslední protest.
Jinak jsem ji ještě trochu odladil, aby nebyla úplně symetrická. Jsou to možná jen detaily a málokdo si všimne symetričnosti, kterou má většině masek ... nebo jsi snad už potkal někoho, kdo měl obě půlky obličeje stejné?
zazubil se sebejistě, aby přikročil k položení masky na obličej.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Tvá kajuta:


Asi nikdo nepochopí a já možná taky ne, proč vydržíme tolik co vydržíme. Naši výcvikoví seržanti, se snažili tréninkem do nás nacpat co nejvíce se do nás vešlo. Vždycky říkali, že náš výcvik nás zachrání. Musím uznat, že částečně měli pravdu, ale při mém nasazení na acclamatoru a konfrontací se smrtí mých bratrů mě dál hnalo ještě něco. Pomsta, nutnost vydržet a zakořeněná povinnost dokončit misi. V kokpitu jsem viděl Chada jak zápasí s maskou, teda aspoň tak to přišlo mě. Podle jeho výrazu určitě dělal něco na co se muselo soustředit, dle mě asi jako já když jsem se učil chodit nebo prostě jen čistil zbroj.
Díky, uvidím jak to půjde ještě než dorazíme na místo. To s tou botou bude určitě fungovat tak jako tak, takže to nechám jako poslední možnost. Zase si pak někde sundám boty a budu v hromadě banthího hnoje.
Suše zkonstatuji, když si vzpomenu na můj trénink teď. Kdybych neměl žádné omezení, moje chůze bude vypadat zase jako na buzerplace. Díval jsem se na tu masku a ta myšlenka, že jí někomu seškrábli z obličeje nebyla zrovna příjemná.
Už mě do obličeje tlačila hlaveň blasteru, vibročepel, úlomky řachanů, ferobeton a bůh ví co ještě. Věřím, že Tebe i s maskou přežiju. Kdybych si jí nandával já, jsme jí schopný zničit a to by jsi asi pak zkusil zničit mě.
Odpovím a u toho se směji. Je fajn moci mluvit s někým jiným než s bratry nebo důstojníky. Bratři mají svůj humor to ano a rozumíme si, ale poslední dobou stále vidím prázdné kajuty na Fierceless. Před samotným přiložením masky se zamyslím nad jeho poslední větou a vybavím si jak vypadá můj obličej.
Myslím, že jsme jich pár tisíc viděl.
Podotknu, protože jak bratři tak já máme obličej stejný a dle mého názoru symetrický. Zhluboka jsem vydechl a připravil se na nasazení masky.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Potvrdil jsi Chadovi, že jsi mu rozuměl ohledně jeho varování před nasazením masky a odsouhlasil jsi, že ho za to nebudeš nějak napadat. Spokojen s ujištěním svého bezpečí ti naznačil, kde se máš v klidu usadit a sám se posadil přímo naproti tobě hned poté, co si omyl ruce.
Tisíc obličejů, ale s každým rokem se od sebe liší víc a víc. Přibývají jizvy, drobné škrábance, každý z vás se může holit jinak, někomu se dokonce objevují dříve vrásky - to všechno má vliv na vývoj spousty drobných rozdílů, které možná nezaregistruješ, protože máš ten obličej v paměti a vidíš ho vždycky podle toho. Já si snažím vždy všímat právě těchto detailů, protože i ty dovedou prozradit něco víc o jejich majiteli,
odpověděl na tvůj komentář tisíce tváři, než ti lehce omyl vlhkou houbičkou obličej, přičemž ti předtím naznačil, abys zavřel oči. Potom ti už k obličeji přiložil zlehka masku a od nosu ji začal tvarovat dál. Dál se soustředil na oblast očí a úst, kde místa silněji přitlačil, ale nikdy natolik, abys pocítil jakoukoliv bolest. Většinou jsi to mohl vnímat spíš jenom jako tlak.
Pokračoval dál, promnul ti bradu, promačkal tvář, prohnětl čelo, aby skončil u krku a prostoru okolo uší.

Pocit mohl být zkraje nepříjemný, ale jakmile bylo hotovo, tak jsi skoro svůj nový obličej ani příliš nevnímal, rozhodně ne víc, než trochu delší porost vousů nebo něco podobného. Maska ti seděla perfektně, až to mohlo být trochu děsivé.
Hotovo, zkus si opatrně prohmatat obličej a lehce se opláchnout, zjistíme, jestli se nějaké místo neuchytilo dobře. Jinak musím říct, že to je skvělé dílo, vypadáš hned o dost osobitěji. Nic proti tvému starému obličeji, ale je takový ... okoukaný,
zazubil se Chad a tobě bylo jasné, že to celé vyznělo jako vtip. Měl jsi nyní možnost se i podívat na svou novou vizáž, alespoň co se obličeje týkalo.

Nos jsi měl o něco větší a zdálo se ti, že byl trošku nakřivo - nic co by tě však ohavilo, jen prostě tam byl ten pocit. Ústa se zdála být o něco méně výraznější a nemohl sis nevšimnout drobné jizvičky. Nechybělo ti ani několik pih a znamínek, něco co jsi ze své tváře prakticky neznal. Nejodlišnější bylo asi čelo - to vypadalo méně výrazněji, naopak oči jakoby se zdály být větší. Celkově jsi pak shledával svůj obličej o něco kulatější, než jak jsi byl zvyklý. Přesto jsi tam stále dokázal rozpoznat některé své rysy a obličej si neodporoval s tvou propracovanou postavou. To vše navíc ještě trošku zkreslovalo, protože jsi doposud neměl optočočky a ani úpravu vlasů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Kokpit:

To co říkal Chad byla pravda. Já už jsem se na to díval jinak. Svoje bratry jsem vídal denně se zbrojí i bez ní, ale každý se něčím asi lišil. Nejvíce shod bylo hned potom, co jsme začali cvičit, potom už měl každý svůj osobitý styl. Já jsem nikdy moc nevybočoval. Možná jsem si někdy více oholil hlavu úplně dohola, ale to nebylo moc časté. Celé moje přemýšlení probíhá se zavřenýma očima, kdy si nechám omývat obličej. Upřímně nemám moc rád, když se mě někdo takto dotýká. Je to nějaký reflex, že většina lidí co se mě chce dotknout mi chce nějakým způsobem ublížit. V principu se držím jenom silou vůle a je to na mě asi trošku cítit. Cítil jsme jak se maska přibližuje a potom jak mi jí Chad od nosu rovná na obličeji. Cítil jsme jak se mi maska od nosu ,,přisává" k obličeji a tam kde tlačil Chad jsem se mu snažil trošku pomoci a tlačil jsem do protipohybu. Když Chad skončil práci za mýma ušima, tak jsem se snažil nějak s maskou sžít. Ten počátek, kdy se ode mne Chad odtáhnul a já měl na obličeji tu masku nebyl příjemný. Furt je to něco co máte přimáčklé na obličeji. Není to jako helma, ta je trošku vzdušnější a není tak přilehlá. Co se musí nechat je to, že po chvilince jsem už masku necítil. Díval jsem se na svou novou vizáž. Najednou to na mě bylo mnoho nového a jaksi nezvykle nezdravého. Nos nakřivo, trošku ale když má někdo odkoukanou tvář jako mám já je to prostě nezvyk. Znamínka, jizva a celý profil byl sice můj, ale prostě jiný. Musel jsem uznat, že až to bude kompletní, tak to bude opravdu úžasné.
Mě nepřijde okoukaný, ale přirozený. Teda aspoň pro mě a věřím, že i pro bratry. Vím, že to není kompletní, ale musím říct že se Ti povedla a opravdu se vyznáš. Skočím se opláchnout, ať víme co to udělá.
V hlavě jsem se stále snažil sžít s novým obličejem, který se mi pro pár dní asi stane mým vlastním a rychle jsem zamířil do kajuty a k vodě. Potom se zase vrátím za Chadem, aby jsme mohli pokračovat případně sundat masku.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Corelliánský frachťák, Kokpit:
Když jsi Chada pochválil, tak se spokojeně usmál, ale nenechal se tím rozptýlit v dalších přípravách a dál tomu věnoval své plné úsilí. Rozhodně jsi však mohl vědět, že ho tvoje slova potěšila.
Nyní si začal chystat nádobu s nějakým barvivem a připravil si větší bednu, do jejíž útrob jsi neviděl. Teprve, když vyndal první paruku, ti bylo jasné, co bylo vevnitř. Jako první se mu v rukou objevila s krátkými rozcuchanými vlasy v blond barvě.
Mám je všechny ve výchozím stavu světlé, líp se potom barví. Jinak máš nějakou preferenci, nebo to necháš na mně? Případně, jestli ti naopak něco vadí - jako hodně dlouhé vlasy, neučesané vlasy a podobně, abych k tomu vybral odpovídající paruku,
prozradil předtím, než sis odskočil opláchnout se, takže jsi měl krátkou chvilku k tomu, abys přemýšlel o tom, jaký styl vlasů, kromě svého klasického zažitého krátkého sestřihu, bys vlastně chtěl mít.

Když jsi byl u sebe v kajutě, tak jsi měl de facto možnosti si v klidu a do detailu prohlédnout svůj obličej a studovat různé detaily. Nejprve ses však opláchnul a zjistil si, že předtím matně rozpoznatelné kraje prakticky splynuly a měl jsi problém je nalézt nebo jakkoliv identifikovat i zblízka. Opláchnutí navíc i přes masku působilo osvěžujícím dojmem a po něm sis mohl všimnout několika dalších detailů, jak maska úplně dolehla. Prohmatání a namátková kontrola neodhalila žádnou bublinu ani nic, co by se tomu podobalo a v podstatě bys mohl nyní říct, že už máš hotový nový obličej. Při natočení z profilu bys dokonce mohl poznamenat, že tvar nosu je odlišnější, což o to víc měnilo dojem z tvé tváře. I když jsi věděl, jak bys měl vypadat, tak i při té snaze jsi jen těžko hledal ty klasické Fettovské znaky, na jejich potlačení nebo úpravu se Chad nejspíše zaměřil nejvíce.

Po návratu do kokpitu už bylo na stole na můstku vyskládáno několik paruk - s delšími nebo kratšími vlasy, s rovnými, lehce zvlněnými i plně kudrnatými. Možností prostě bylo hodně a kromě nějakých extrémů sis teoreticky mohl zkusit vybrat vše, co bys chtěl zkusit nebo by ti mohlo vyhovovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Corelliánský frachťák, Kokpit:

Ještě než jsem odešel, tak jsme si všiml bedny, kterou Chad vytáhl. Vůbec mě nenapadlo, co ještě chybí nebo co by se mohlo nacpat do takové bedny jako byla tahle. Přijdu si trošku blbě, když vlastně nevím co od tohohle všeho můžu čekat, ale vše je mi jasné, když vidím první paruku. Jenom jsem přikývl na jeho sdělení a prohlížel si co všechno vytahoval. Potom jsem odešel, samozřejmě nevojensky do své kajuty. Namočil jsme si ruce a otřel si obličej, tedy masku, i když v tuhle chvíli je to jedno a to samé. Sleduji svůj obraz v zrdcadle a snažím se ho zapamatovat. Je sice můj, ale prostě jiný. Snažil jsme se najít okraje, ale věděl jsem kde končí tak jsme je viděl, ale pro ostatní snad nebudou viditelné. Musím věřit, že Chad se ve své práci vyzná. Už jsme to nebyl já nebo to prostě nebyl ten obličej co jsem znal. Byl jsem někdo jiný. Teď jsem Iz'mael Crown a ten nemá s žádným Fettem nebo klonem nic společného. Jenom mě pod tou celou maskou. Když jsme viděl svůj nos, tedy ten nos masky, tak jen ten by možná stačil a moje rysi byly rozbořené. Koukal jsem na sebe co by mi tak nejvíce slušelo a jen tak jsem si představoval jaké vlasy by se nejvíce hodily. Stále jsme měl obraz krátkých sice delších než mám běžně, ale prostě krátkých. Pak mě napadlo, že budou lepší dlouhé. O něco více ještě rozbijí tu možnost, že jsem klon a přivedou mě ke Crownovi. Vrátil jsem se tedy do pilotní kabiny. Tma už byly paruky připravené a když jsme viděl ty dlouhovlasé, tak jsem se usmál.
Fajn, tak jsem nad tím přemýšlel a myslím, že zvolím nějakou dlouhovlasou. Když už se mám změnit, tak ať je to pořádně. Možná prvně zkusím čistě rovné vlasy a pak jemně kudrnaté vlasy. Uvidíme co více sedne k postavě. Nebudeme to nijak komplikovat.
Řeknu Chadovi a ukážu na první paruku.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“