1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Restaurace Omiro: (82BBY)
Oproti první misi byla ta druhá prakticky procházka růžovým sadem. Po několika dnech jste na Vandelhelmu dokončili opravy, na nichž se podíleli prakticky všichni, aby následovalo více jak týdenní hledání vhodného nákladu. Do něho Auril zapojil všechny a ty sis až tehdy uvědomil, že těch možností nákladů bylo hodně, od různých lidí a různé sumy. Možná mohlo budit dojem, že byl Auril vybíravý, ale když jsi měl možnost vidět polovinu zadavatelů, tak by sis u nich netroufal s jistotou říci, že budou schopni zaplatit.
Nakonec Aniah narazila na transport nákladu nějakých léčiv na Venu a od té doby šlo všechno dobře, dokud jste nemuseli procházet půldenním ověřováním a kontrolou před přistáním. Vše se nakonec povedlo vyřešit a silně izolacionistická planeta vás tak přivítala na svém povrchu, jen aby další kontroly proběhly v kosmoportu.

Teď jsi mohl společně s Jonem obědvat v restauraci naproti kosmoportu poté, co jste na planetě byli zhruba tři dny. Rozhodně to bylo dost času na to, abyste si udělali obrázek o tom, jak o venané, v podstatě lidé, ale s bledou kůží, smýšlí o cizincích. Nebyli vyloženě nepřátelští, ale všude dávali dost najevo, že nepatříte mezi vítané hosty - pouze v restauraci Omiro to bylo relativně v pořádku.
Snad Auril uspěje s tím nákladem, abychom odsud mohli odletět a nemuseli letět naprázdno,
pronesl Jon, zatímco žvýkal ucházející maso. Ve srovnání s Kasiinou kuchyní to bylo pouze "průměrné" jídlo, i když nepatřilo zrovna k laciným. Zároveň tvůj kolega zmínil výraz - "letět naprázdno", což znamenalo přelétávat mezi planetami bez nákladu a tedy bez zisku.
-----------
Tak a jedeme dál - z Vandelhelmu jste letěli přímo na Venu s mezizastávkami na Lankashiiru a Onderonu a k tomu, co jste vydělali na Vandelhelmu máš nově na kontě dalších 720 kreditů. Cca to vychází, že máš 12% podíl ze zakázky - hrazené jsou zásoby na palubě a případné nákupy pro loď (takže i nějaká munice, součástky či schválená vylepšení). S ohledem na navštívená místa sis mohl ze svého majetku něco nakoupit, jen ber prosím ohledy na lokace, případně dle domluvy.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Restaurace Omiro

Pomalu jsem jsem žvýkal svůj oběd. Ač jsem byl zvyklý na mnohem horší stravu z chrámu, Kasiina kuchyně mě stačila za tu krátkou dobu celkem rozmazlit a zvyknout na lepší, ale nestěžoval jsem si. Nebylo komu.
V klidu jsem přemýšlel nad svou současnou situací. Ke Corulagu jsem se nijak nepřiblížil, místopisně naopak vzdálil, ale věřil jsem že Auril dodrží slovo a vezme mě tam až si odkroutím kontrakt. Výhodou bylo, že jsem si vydělal nějaký ten kredit,což se vždycky hodí, obzvlášť když je člověk na volné noze s nejasnou budoucností.
Horší bylo to, co se stalo během mé první cesty. Konkrétně útok pirátů jsem moc s nervama nevydržel. Aniah se na mne nyní dívala jak na sociopata a poté co se mi povedlo ono faux-pa během té lékařské prohlídky, kterou jsem u ní Sílaví proč musel na cestě sem absolvovat, jsem se před ní styděl i jen ukázat. Chodil bych kanálama, kdyby na Tenshim nějaké byly.
Když jsem se na celý ten útok zpětně podíval, sám jsem se mírně podivil, kde se ve mne vzala taková... sadističnost. Nevěděl jsem jestli to ve mne bylo furt a jen když jsem opustil řád tak to vyventilovalo, nebo se něco hluboko ve mně snažilo rebelovat oproti morálním zásadám řádu a nyní jsem se tomu dost nebránil.
Z úvah mne vyvrhl Jon.
Hm? Jo aha, to máš recht, to by bylo fajn.
Vzhledem k tomu, že jsem příliš nedával pozor jsem si nebyl zcela jist co řekl, přeci jen má sulustanština stále má mouchy, ale z jeho výrazu jsem usoudil, že jsem asi trefil přijatelnou odpověď.
Opět jsem se vrátil ke své porci. Návrat k nošení beden by mi asi nyní prospěl. Nějak bych se vyventiloval.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Restaurace Omiro:
Dopady a obecně vývoj tvého prvního letu s Aurilem na tobě zanechal stopy a prozradil ti o tobě věci, kterých sis až doposud nebyl vůbec vědom. Něco, co se dle všeho vůbec nelíbilo Aniah a ty sám jsi nejspíše netušil, jak s tím naložit. Tvého sullustanského kolegu naproti tobě to však očividně netrápilo a možná až překvapivě si vychutnával donesené jídlo.
Chtěl bych zase někdy zavítat na Telos, tam je docela hezky,
pokračoval Jon, jak se snažil navázat nějakou komunikaci a zmínil planetu, která byla nejspíše jeho oblíbenou destinací. Nicméně ti neušlo, že to bylo spíše přání a v podstatě asi budete rádi za cokoliv, co seženete směrem z této planety.

Před další diskuzí vás však zastavil příchod dvou osob, Auril s poměrně dobrou náladou a Aniah, která byla ... hodně bledá. Chvilku ti trvalo, než ti došlo, že bledost její tváře byla navozená uměle. Jestli to bylo make-upem nebo nějakou kouzelnou medicínou, kterou si Aniah připravila, se ti nedařilo zatím určit.
Dvojice dala vědět číšníkovi, že si bude chtít taky objednat a přisedli si k vám.
Dobré zprávy, díky Aniah a jejímu úžasnému vzhledu máme zakázku a zítra můžeme letět. Nakládat bychom měli ráno, takže do té doby ještě pohov a dneska pít jenom mírně,
předal info Auril a vyhlížel číšníka a nejspíše i své pití, které by si chtěl objednat.
To mě napadá, Xiere - můžeš, až dojíš samozřejmě, zajít na hlavní promenádu a najít tam Kasiu a informovat ji o odletu? A případně pomoci, pokud by bylo zapotřebí nějakých zásob, měla by o tom mít přehled,
natočil se k tobě Auril. Aniah mezitím znaveně vydechla a očividně měla za dnešek již dost a těžko si tak domyslet, co všechno s Aurilem řešili, aby sehnali zakázku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Restaurace Omiro

Když začal Jon snít o Telosu, zamyslel jsem se co té planetě vlastně vím a jestli ho tedy mám podpořit, nebo odradit.
Celá planeta jedno město. Moc podobný Coruscantu. Mínus.
Kdysi tam byl masakr padawanů. Mno... tak bylo to už dávno, a byla to jednorázová záležitost, nezdálo se, že by si tam z toho udělali zvyk.... moment vždyť já už vlastně padawan nejsem, tak co se staram.

Vzhledem k tomu, že jsem si nebyl schopen vzpomenout na víc, tak jsem jeho volbu vhodné planety nijak nekomentoval a jen neurčitě pokrčil rameny.
Z onoho nepříliš přínosného rozhovoru nás vytrhl příchod našich dvou Áček, Auria a Aniah. Pod pohledem té druhé jmenované jsem pocítil, že by mi taky bodnul nějaký make-up, neboť jsem se začal trapně červenat.
Když Auril prohlásil, abych vyrazil za Kasií, pohlédl jsem na svůj talíř, přes půlku jsem již v sobě měl a do dalšího normálního jídla bych měl vydržet v poho.
Stejně sem už v podstatě najezenej, vyrazim rovnou.
Odvětil jsem, rychle se zvedl, zatáhl útratu a vyběhl z restaurace směrem na promenádu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Restaurace Omiro:
Proti žádosti o vyhledání Kasie jsi nic nenamítnul, ba dokonce jsi se rozhodl vyrazit i hned, až to přiměla Aurila k pobavenému úsměvu. Nikdo další se k tomu nijak více nevyjadřoval nebo netvářil, takže jsi mohl vyrazit, nebýt tedy doplňující poznámky od Aurila.
Kdyby něco, zavolej na komlink, přeci jen v tomhle městě nejsme tak populární,
dodal ještě Auril, než se za tebou zavřely dveře do restaurace a tys vyrazil směrem k hlavní promenádě.

Na hlavní promenádu jsi to měl asi deset minut cesty, pokud jsi použil zkratku, kterou jste objevili s Aurilem. Ostatně, jakmile jste měli v nějakém městě pobývat déle, tak vás Auril vždycky nutil naučit se orientovat minimálně v okolí přístavu a pak trasy k hlavním bodům. Běžnou trasou by ti pak cesta zabrala pět až deset minut navíc dle počtu lidí. Nevýhodou těchto bočních tras pak bylo samozřejmě to, že se tu sem tam mohl vyskytnout jeden z těch méně vlídných jedinců, ale tentokrát jsi se s nikým podobným nesetkal.

Promenáda patřila mezi ty klasické široké ulice, které po obou stranách lemovaly obchody. Samozřejmě s Coruscantem se to tu rovnat nemohlo, ale i tak tu bylo více než rušno a tys tušil, že najít tady Kasiu nebude jednoduchý úkol a to ani přesto, že se na pohled lišila od místních. Nehledě na to, že mohla být zrovna vevnitř některého z obchodů a to, že se promenáda táhla dobrých pár set metrů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, promenáda

Dorazit na promenádu nebyl zas až takový problém, co už jako problém vypadalo, bylo najít Kasiu, která mohla být kdekoliv.
Nebudu měkej! Nebudu měkej! Nebudu měkej! Já tu Sílu nepoužiju.
Zakázal jsem si neférové zjednodušení a vyrazil svižným krokem promenádou a rozhlížel jsem, zda jí neuvidím, byl jsem také nucen nahlížet do obchodů, zda není zrovna v nich. Tedy nahlížel jsem jen do těch, u kterých jsem předpokládal, že by do nich mohla vejít.
Z nějakého důvodu se mi nezdálo pravděpodobné, že by vešla do geekshopu či prodejny s erotickými pomůckami. Vynechával jsem i obchody které budily dojem, že by ne-venana nenechali vejít dovnitř, tedy drahá klenotnictví a podobně.
Po celou dobu mi nezbývalo než doufat, že mě nebude mít někdo za zloděje a nezavolá na mne četníky.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní promenáda:
Při svém hledání Kasii ses spoléhal pouze na své běžné smysly, i když někdo by mohl říci, že Síla je pro Jedie také naprosto běžným a přirozeným smyslem. Hlavně ses u toho všeho snažil také vypadat co nejméně nápadně, aby se tě místní obyvatelé nerozhodli z něčeho obviňovat a hlavně ses tak vyhnul i případným možným potencionálním problémům.
Škála obchodů tady byla více než pestrá a u dobré poloviny z nich jsi mohl tipovat, že by tam mohla Kasia zavítat. Jak jsi mohl pozorovat skupiny lidí, tak procento žen v obchodech s oděvy bylo podobné jako na Coruscantu a podobně i další rozložení, jež sis mohl vybavit. Nezáleželo tedy na druhu, ale ženy i muži různých druhů měli tedy podobné tendence.

Prošel jsi již více jak polovinu promenády a občas jsi nahlížel i do bočních uliček, kterých tu bylo také mnoho a ukrývaly dohromady snad ještě více obchodů. Nejspíše to nebyly ty nejznačkovější, ale už proto jsi je mohl podezírat z toho, že mohli být tolerantnější k druhům mimo Venu.
Dosáhl jsi tři čtvrtě náměstí, když se opět ozval ten povědomý pocit, který tě navedl o další dvě ulice dál, kde jsi na konci zahlédl, jak zrovna za roh mohla mířit kýžená osoba. Zrychlil jsi krok, začal od sebe odhrnovat dav a pokoušel se postupovat co nejrychleji, abys dotyčnou neztratil, nebo spíše znovu zahlédl.
Dav naštěstí postupně řídnul a tys tak mohl brzo zahnout doleva, na konci doprava a .. spatřil jsi, jak dvojice Venanů strká do landspeederu Kasii, rozhodně proti její vůli. Ale i kdyby ses rozeběhl plným tempem, tak bylo jasné, že stihnou odjet.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní promenáda

Himlhergot!
Zaklel jsem když jsem viděl jak Kasiu unášejí.
Na holka má až nechutnou tendenci být dámou v nesnázích.
Pomyslel jsem si a rozběhl se k nim. To, že to nemam šanci stihnout mi došlo hned a začal jsem v kapse lovit komlink, abych přivolal kavalerii, tedy Aurila, který by mohl vědět co sakra dělat.
Hej! Stůjte! Nechte jí!
Vykřikl jsem za nimi. Nedělal jsem si nejmenší iluze, že by se cokoliv změnilo.
Sice zde byla teoretická možnost je zastavit. Tedy střelit jim do kapoty speederu, jedna či dvě dobře mířené střely by vozidlo znehybnily, není-li pancéřované, ale nebyl jsem dostatečně dobrý střelec, na to abych se trefil, to bych spíš trefil Kasiu, nehledě na to, že jsem si nebyl vůbec, jist jak by únosci zareagovali, nejspíš by mne zastřelili.
Nezbývalo tedy než doufat, že se mi alespoň podaří spatřit dostatek detailů, co je to za speeder, jeho espézetku, či kam pojede. Nic víc už jsem stačit nemohl, sílaví zda vůbec to.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Boční ulice:
Podle očekávání na tvoje zvolání útočníci nereagovali - tedy, ne tak, jak by sis přál, přilétlo k tobě několik blasterových výstřelů, kterým ses naštěstí dovedl dobře vyhnout.
S vědomím, že je nestihneš zastavit, ses soustředil na to, abys zjistil co nejvíce detailů ohledně landspeederu, kterým únosci ujížděli. Vůz by žluté ošuntělé barvy, krytý, což u landspeederů nebývalo tak obvyklé a stavěn jako čtyřdvéřový. Svá nejlepší léta měl navíc jistě za sebou a moc by tě nepřekvapovalo, kdyby nemusel dojet někam daleko. Všiml sis i jasného šrámu na pravém zadním blatníku, který také určitě nebude až tak obvyklý - rozhodně ne v takovém rozsahu, jako to bylo na tomhle voze.

Útočníci po tobě poslali ještě několik výstřelů a ty ses skryl za výklenkem a využil příležitosti, abys navázal spojení s Aurilem, který to zvednul bez nějaké větší prodlevy.
Krátce jsi shnul, že unášejí Kasiu a Auril se tak nestihl optat, zda-li ji nemůžeš najít nebo něco podobného. Rychle jste si navíc vyměnili informace, kterým směrem se landspeeder vlastně rozjížděl.
Možná zazmatkovali nebo to nemají úplně optimálně naplánované - každopádně jedou přímo do kolony na hlavní silnici u konce promenády. Zkus je dostihnout, mohl bys to stihnout, já jdu rychle sehnat vozidlo a vyrazíme naproti. Kdybys měl něco nového, tak dej vědět,
odpověděl ti nakonec Auril a předal ti informace, které se mu povedlo získat. Nepochyboval jsi o tom, že to zjistil díky nahlédnutí do mapy, kterou jste měli všichni staženou v datapadech díky algoritmu z počítače, který používáte primárně pro vyhledávání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Boční ulice

Neváhal jsem a poslechnul Aurila a vyrazil za únosci.
A to jsem si myslel, že takovýhle situace mi nehrozí, když už jsem odešel z řádu.
Usoudil jsem, že jestli Síla opravdu určuje naše osudy, tak má fakt zvrácenej smysl pro humor.
Běžel jsem směrem, kudy jeli a snažil se je spatřit a případně i k nim přiblížit. Zatím nemělo příliš smysl se skrývat, neboť jsem byl ještě daleka, ale jakmile bych se dostal blíže a hrozilo by, že by si mne mohli všimnout a začít opět pálit, vzal bych to raději tak, abych byl alespoň částečně chvílemi krytý za ostatními speedery a podobně.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Boční ulice:
Jakmile jsi dostal informace od Aurila, tak jsi déle neváhal a vyrazil jsi přímo ve stopech landspeederu s nadějí, že dopravní špička jednou zafunguje ve tvůj prospěch. A opravdu, nebylo tomu dlouho a dorazili jsi k hlavní silnici, kudy se táhla rozsáhlá kolona. Jenomže jsi to neměl tak jednoduché - na první pohled jsi je neviděl a kolonu tvořily hned čtyři pruhy landspeederů.
Výhodou pak samozřejmě bylo, že se pohybovali prakticky krokem, tudíž dohnat je v tomto zhuštěném provozu by pro tebe neměl být problém, tedy jakmile bys zjistil, kde se vlastně nacházeli.

Xiere, za chvilku budeme mít vozidlo, nicméně budeme potřebovat navést naproti nim. Jestli vlítneme do zácpy jako oni, tak je v životě nedoženeme, ledaže by sis na ně troufnul sám,
ozval se ti z komlinku Auril a dal ti vědět, že pokročili, ale stále bude zapotřebí tvojí navigace, aby mohli únoscům nadjet.

Rychlá kontrola prostoru okolo ti nabídla několik možností, jak jsi mohl postupovat dál. Jednou z možností by mohlo být vylezení na některý z domů při téhle straně ulice, ale cesta nahoru nebyla příliš jednoduchá. Na protější straně ulice byly přístupnější střechy domů, ale to by znamenalo dostat se přes čtyři pruhy landspeederů natěsnaných vedle sebe. Pak jsi samozřejmě mohl zkusit postupovat třeba po landspeederech samotných, ale jejich majitelé by se na to asi netvářili úplně nadšeně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, ulice

Domy na mé straně silnice vypadaly dosti nepřístupně, ty na té druhé byly sice lepší, ale za čtyřmi pruhy landspeederů. Že bych to vzal prostředkem po vozidlech jsem zavrhl rovnou, zaprvé bych byl příliš nápadný a všimli by si mne pravděpodobně dřív než já jich, a za druhé by mi ještě dřív někdo z majitelů rozbil ciferník.
Nadechl jsem se a se slovy:
Ještě že je zácpa.
Jsem začal kličkovat mezi speedery na druhou stranu ulice. Tím že jeli krokem se mezi nimi dalo docela bezpečně (čti: téměř sebevražedně) proplést na druhou stranu.
Po cestě jsem trousil slůvka omluv podle toho kdo a jak na mne nadával.
Na coruscantskou dopravní situaci to stále ještě nemá. Ta mne dobře vycvičila.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Z možných variant sis nakonec vybral tu, která znamenala překročení hlavní ulice. Jindy nemyslitelná varianta, obzvláště na zemi a nikoliv po kapotách landspeederů, však byla díky zácpě proveditelná. S naštvanými výrazy a nadávkami jsi počítal dopředu, tedy ses obrněn vydal vpřed.
A opravdu, ostrá slova tebe létala více, než palba z tvé první mise s Aurilem, nicméně nešlo jen o obyčejné nadávky - jakmile místní viděli, že jsi původem mimo Venu, tak nadávek přibylo a než jsi se dostal na druhou stranu, tak přilétlo i několik kelímků od nápojů. Schopnosti místních házet objekty však nebyly valné a ty ses všem zásahům řádně vyhnul do doby, než jsi překročil na druhou stranu. Ve výrazech několika jsi pak mohl vidět, že by i nejradši šlápli na plyn a srazili tě, ale vozidlo před nimi je od toho dostatečně odradilo.

Na druhé straně jsi se příliš dlouho nezdržoval rozhlížením a vyrazil jsi k jednomu z domů, jehož střecha byla zespodu co nejlépe přístupná. Trénink, který jsi v minulosti absolvoval ti v tomhle pomohl a nahoře jsi tak byl během krátké chvilky. Pozitivem pak jistě bylo i to, jsi se po střechách mohl pohybovat podél silnice, i když se nedalo pochybovat o tom, že by si některé mohli vyžadovat trochu nadlidského úsilí pro přeskočení.
Posunul jsi se nejprve o dva domy dopředu, než jsi se začal rozhlížet po vozidle únosců, zhruba o tuto vzdálenost se zatím mohla pohnout kolona, zatímco jsi překračoval silnici.
Značný kus před sebou jsi pak spatřil vozidlo podobné tomu, v němž byli únosci, barva, střecha, typ, vše tomu dle všeho odpovídalo, jistý sis však mohl být jen po přiblížení o několik dalších střech, jedné s větším přeskokem. Vozidlo se zatím nacházelo v levém prostředním pruhu ve směru jízdy.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Vena, Hlavní ulice

Kupodivu jsem se dostal na druhou stranu silnice.
Aby ste se nezbláznili rasisti jedni pitomí.
Vzkázal jsem jim, raději jen v duchu.
Dostat se na střechu zas až tak extrémně těžké nebylo, až jsem byl poněkud překvapen, že to nebylo těžší.
Rovnou jsem vyrazil dál a rozhlížel se po správném speederu. A skutečně jsem po chvilce spatřil vozidlo které by mohlo být to, co jsem hledal. Vyrazil jsem tedy co nejrychleji vpřed.
Ať žije parkour.
Povzdech jsem si, když jsem byl nucen přeskočit mezeru mezi domy, která byla přeci jen o nějaký ten centimetr širší než by mi bylo příjemné a pokračoval blíže ke speederu, abych si mohl být jistý, jakmile bych si byl jistý, že jsem našel správné vozidlo, zavolal bych Aurilovi, kde se nachází.
Doufal jsem, že nenajdu příliš širokou mezeru na přeskočení, a nebudu muset slézt dolů, neboť to by mi dost skrouhlo rozhled. A hlavně jsem doufal, že si mne nevšimne někdo, jak běžím po střechách a nezavolá na mne četníky, či na mne nespustí palbu. To by mi vyloženě zkazilo náladu. Tedy alespoň ten malinkatý zbytek, co jsem ještě měl.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Xaviera (Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vena, Hlavní ulice:
Přiblížil ses a opravdu si ověřil, že to bylo to vozidlo, které jsi hledal. Sice jsi nemohl vidět dovnitř vozu, ale vše nasvědčovalo, že bude plné, nehledě na to, že všechna okna byla zavřená. Nejspíše sice mohla běžet klimatizace, jednoznačně však nechtěli, aby bylo ven něco slyšet.
Aurilovi jsi vylíčil co nejpřesněji svou pozici, stejně jako pozici vozidla, které jste právě pronásledovali, aby ti odpovědí byla chvilka ticha.
Když budeme předpokládat, že budou sjíždět doleva, tak jsme schopni jim nadjet a počkat si na ně. Zkus je trochu předehnat, když to bude možné a zmapovat dopravní situaci na nejbližších dvou, třech odbočkách do obou směrů. Můžeme sice předpokládat, že jedou na konkrétní místo, ale s unesenou osobou se budou chtít co nejvíc vyhýbat zácpám a tedy odbočit z hlavní,
ozval se nakonec a bylo jasné, že Auril konzultoval zbytek týmu a především dostupné mapy, aby mohl zkusit vymyslet trasu, kdy byste se dostali únoscům na kobylku.
Mimochodem, kdyby sis někde mohl půjčit speederovou motorku, tak by to možná pomohlo,
dodal ještě Auril a zmínil dopravní prostředek, který to má s průjezdností v podobných situacích rozhodně nejlepší. Co vše si představoval pod pojmem vypůjčil ti však již neřekl, protože přerušil spojení. Mohl jsi pokračovat dál po střechách na téhle straně, ale o dva domy dále byla mezera, kterou by běžný člověk jen tak nepřeskočil - sice jen o metr nebo metr a půl, ale i tak. Ve tvůj prospěch pak ale hrálo, že o tvém výskytu na střechách zatím dle všeho nikdo nevěděl a to i díky tomu, že ses od místa svého přeběhu vzdálil už docela dost.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mise SR“