Zbraně Staré Republiky

Obsáhlý archív mapující období od konce Nových Sithských válek až po konec Klonových válek.

Moderátor: Archiváři

Zbraně Staré Republiky

Příspěvekod Jordi Linx » 01.5.2008 17:36:24

Nejznámější zbraně v období Staré Republiky
Zbraně pro boj zblízka
Světelný meč
Designem vhodný jak pro boj tak k ceremoniálním účelům byl symbolem Jediů, ale i Sithů. Jednalo se o čepel čisté energie vycházející z jílce, jež si každý jeho uživatel upravil dle svých potřeb. Základem každého světelného meče byl hlavní ostřící krystal, který dodával čepeli barvu a základní vlastnosti, dále se však využívali dva další krystaly pro upravení vlastností světelného meče a zlepšující efekt mohli mít i ostřící čočky a další komponenty. Světelný meč uměli budovat pouze Jediové a Sithové, protože při jejich konstrukci bylo zapotřebí krystalů posílených Sílou a průměrná délka, kdy se vytvářel kvalitní světelný meč se pohybovala okolo měsíce, ale bylo možné jej zhotovit i během dvou dnů. Tato zbraň vyvolávala respekt sotva byla zaktivována, proti ní je známo pouze málo obran - jako například voda, Cortosium, Phrik nebo Mandaloriánské železo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Světelný bič
Jedná se o vzácnou verzi světelného meče ve formě biče. Princip je tedy stejně tak založen na paprsku energie, který je však delší a pružný, v jistéms myslu je však bič méně efektivnější než světelný meč. Některé světelné biče se dali užít i bez aktivace světelného paprsku, protože jejich 'čepel' měla pevný podklad většinou z materiálu odolného světelným mečům. Slabiny měli totožný se světelnými meči, jen jejich ovládání bylo ještě náročnější.
Obrázek

Cortosiová tyč
Byla to asi jeden metr dlouhá tyč, jejíž tělo bylo z Cortosia, jednoho mála přírodních nerostů, jež jsou odolné světelným mečům. Součástí tyče byl malý elektrický generátor, který vytvářel energetickou čepel. Nejproslulejšími držiteli těchto zbaňí byli Morgukai.

Elektrotyč
Byla to tyč vyrobená z Phriku, jež měla na obou koncích elektromagnetické pulsní generátory. Celkově byli delší než světelné meče, takže uživatel mohl zůstat mimo jejich dosah. Nejvíce je využívali droidi IG-100, tzv. Magnaguardi.
Obrázek

Silové Kopí
Kopí jehož vršek byl vybavený omračovačem, který byl schopen bez problémů omráčit dospělého wookieho, vše založené na přetížení nervového systému zasaženého subjektu. Ovládání a zdroj energie byli umístění v rukojeti kopí. Byli známi už po dlouhou dobu, ale největší využití našli u senátní republikové gardy.
Obrázek

Šokový Omračovač
Omračující zbraň krátkého dosahu, která zásahla organické cíle silným elektrickým šokem. K využití této zbraně bylo potřeba se fyzicky dotknout cíle. Nejčastěji se využívali pro kontrolu davu nebo je také využívali otrokáři.
Obrázek

Vibromeč
Jedná se o delší a silnější verzi vibročepele, kterou bylo většinou nutné držet obou rukou. Byl založen na ultrasonický vibracích, jež měli zvýšit schopnost seku. Některé měli pocortosiované čepele, takže bylo možné s nimi bojovat proti světelnýmu meči, využívali se však převážně na zaostalejších světech.
Obrázek

Vibrotyč
Jedná se o ty s čepelí na obou stranách. Tyč obsahovala vibrogenerátor podobný jako u vibromečů, který však pracoval pro obě čepele(existují i verze s jednou čepelí). Byli často využívány u různých královských stráží a gard.

Střelné zbraně
DC-15S Blaster
Jedná se o blasterovou karabinu, která patřila mezi běžnou výzbroj klonových jednotek. Střílela plasmové dávky, vystřelované Tibannovým plynem umístěním v zásobníku. Jeden zásobník vydržel zhruba 500 ran.
Obrázek

DC-15S Ruční Blaster
Blasterová pistol nejčastěji používaná klonovými komandy jak orezervní zbraň. Schopna vystřelit zhruba sedm ran za sekundu byla vhodná pro boj v malém a složitém prostoru.
Obrázek

DC-17 Blaster
Jedná se o lehkou opakovací blasterovou pistol, kterou využívali ARC jednotky a velitelé klonových jednotek. Dalo by se říct, že se jednalo o lepší, menší verzi DC-15s ručního blasteru, hlavním plusem byla rychlejší palba.

S-5 Těžká Blasterová Pistol
Mohutná pistol s dřevěnou rukojetí a dvěmi zaměřovači pro pozorování a střílení. Byla také schopna střelby šipek obsahujicícíh různé náplně nebo vystřelovacích háků o laně délky až 20m. Cena této pistole se pohbovala okolo 900 kreditů. Jedním ze známých uživatelů této zbraně byl kapitán Panaka.
ObrázekObrázek

SE-14 Blasterová Pistol
Menší blasterová pistol, kterou využívali především droidi federace během klonových válek. Měla trochu neobvyklý design a dala se popsat jako trubka s rukojetí a malým zásobníkem.
Obrázek

WESTAR-34 Blasterová Pistol
Jedná se o menší stříbrnou blasterovou pistol z dallorianové slitiny, která byla velice silná na krátkou vzdálenost, jež byla speciálně zkonstruována, aby byla schopna absorbovat více tepla než běžný blaster. Známým uživatelem byl především Jango Fett.
ObrázekObrázek

Wookijská kuš
Jednalo se o projektilovou zbraň krátkého dostřelu, jež vystřelovala kovový quarrel obklopený v energii. Hranice maximálního dostřelu se pohybovala k 30 metrům. Quarrel byl vystřelen do urychlovače s pomocí nataženého lanka, které tvořilo základ kuše a jež bylo náročné nátahnout pro obyčejné druhy(existovali i automatické verze).
ObrázekObrázek

WESTAR-M5 Blasterová puška
Zbraň, kterou nejčastěji využívali jednotky ARC a stínoví vojáci(speciální průzkumná jednotka). Měla několik režimů palby(automatický, dávkový, ...) a bylo možno použít velké množství přídavných modulů včetně mikro raketometu. Vycházela původně z designu DC-15, ale lépe se s ní mířilo a měla větší zásobník.
Obrázek

DC-15A Blasterová puška
Puška vyrobená pro střelbu na větší vzdálenost na základě blasteru DC-15S, ale stěžovalo to míření s touto zbraňí, což však perfektně trénovaní kloni svými schopnostmi dobře vyrovnali. Navíc jejich zamřování mohli kloni propojit s vizorem své helmy. Na maximální výkon byl dostřel této puška až 10km.
ObrázekObrázek
Obrázek

E-5 Blasterová puška
Základní blasterová puška jednotek CIS, která byla lehká, silná, ale ne příliš přesná. Její síla byla díky silnému zásobníku na tibannový plyn. Hlavní využití měli u B-1 droidů. Zajímavosti je, že měli stejnou palebnou sílu jako DC-17m univerzální pušky klonových armád.
Obrázek

ZX Miniaturizovaný Plamenný Projektor
Jedná se o osobní, zásuvný(do brnění či jiných zbraní) plamenomet, který začala vyrábět společnost Czerka. Byl schopen vystřelit až pětimetrový plamen, schopný udržovat po dobu až tří minut, díky kabelům vedoucím do zásobníkům připevněným na brnění.
ObrázekObrázek

DT-57 Těžká Blasterová Pistol
Jednalo se o vysoce výkonnou pistol, které se také předzdívalo Anihilátor. Vzhledem se trochu podobala pušce E-5 a měla dostřel na 50m. Dala se pořídit za 850 kreditů a jeden model měl i generál Grievous
Obrázek

EWHB-12 Těžký Opakovací Blaster
Těžký velký blaster s velkou rychlostí střelby často využívaný na obrnných pozicích proti pěchotě a lehkým strojům. Avšak měl pouze prmůerný dostřel, stejně tak i přesnost.
Obrázek

E-Web Těžký Opakovací Blaster
Jednalo se o jeden z nejsilějších opakovacích blasterů vůbec. Optimální dostřel byl 200m, zatímco maximální 500m. Zbraň byla nabíjena generátor třídy 4T3 a dala se složit a přenášet, k její obsluze byla ideální osádka dvou mužů. Jeho cena se pohybovala okolo 8000 kreditů a největší nevýhodou byla jeho montáž trvající 15 minut dvěma mužům.
Obrázek

PLX-1 Raketomet
Jednalo se o velice efektivní raketomet proti všem různým strojům. Měla dvě možnosti střelby, kdy jedna byla střelba na předprogramované typy cílů. Jednotka několika vojáků s PLX-1kou mohla bez problémů jednou salvou zničit AAT, čímž vysoce smázavali jeho výhodu v těžce obrněném palebném stroji.
Obrázek

KiSteer 1284 Projektilová Puška
Ostřelovací puška využívající chemické sloučeniny k vystřelení pevného projektilu ve velké rychlosti. Díky dobré optice byla velice přesná, i když střely nebyli nijak vysoce průrazné. Známým uživatelem této poušky byla Zam Wessel.
ObrázekObrázekObrázek

DC-15x Odstřelovací puška
Ostřelovací puška s vysokým dostřelem s přídavnou optikou byla v rukou specialisty neuvěřitelně přesnou a smrtelnou zbraňí. Jednalo se o hlavní sniperskou zbraň klonových armád.
Obrázek

DC-17m Univerzální puška
Byla to univerzální puška, které využívali klonová komanda a vycházela z modelu DC-15, ale byla mnohem lehčí a menší. V základním provedení se mohla upravit na tři různé zbraně - Blaster, Sniperskou pušku a Průraznou pušku(střílela explozivní granáty, jež proráželi brnění a měli široký dopad). Později bylo představeno čtvrté rozšíření - pulsně energetickou projektilovou pušku.
ObrázekObrázek
Obrázek

Výbušniny
Booma
Také známá pod názvy Bouchajda nebo Energetický balón byla kulovitá výbušnina používaná gungany. Skládala se z plasmy v křehkém obalu, který se při prudším vrhnutí protrhnul, byli velice efektivní proti droidům a vozidlům i vzhledem k jejich EMP efektu.
Obrázek

Výbušninový balík
Jednalo se o malou výbušninu, která se odpalovala dálkovým detonátorem, který mohl mít i třívteřinové zpoždění. Vybušninu bylo možné odpálit i zásahem z blasteru. Nejčastěji se využívali pro odpalování dveří nebo klíčových částí zařízení.
Obrázek

EMP Granát
Také známý jako ECD byl jednou z nejčastěji používaných zbraní proti droidům. Tato neničivá zbraň pouze vyřadila elektronické součástky a zařízení, ale mohla také ochormit blízko stojící organické formy života.
Obrázek

Oslepovací Granát
Granát, který po vržení oslepil všechny ve svém dosahu. Novější verze byli schopné oslepit jak organické, tak i neorganické formy, a i proto našel tento granát velké využití u klonových komand.

Protonový Granát
Jednalo se o malý balíček výbušnin, který bylo možné vrhat ručně, vystřelit minometem nebo torpédometem. Aktivoval se přepínačem a explodoval při nárazu. Především je využívali neoficiální složky(třeba pašeráci) a CIS.
Obrázek

Seismická Nálož
Také známá jako sonická mina vytvořila po svém výbuchu silnou šokovou vlnu, která pohltila vše okolo. Běžně byli plněny mixem Baradia a těkavým plynem collapsia.
Obrázek

Termální Detonátor třídy A
Detonátor čistě pro vojenské složky(jinak ilegální) měl rádius exploze 20 metrů, což z něj dělalo nejničivější zbraň svého druhu. Náklady na jeho vojenskou výrobu byli zhruba 2000 kreditů za kus. Exploze bylo dosaženo fúzí Baradia v detonátoru.
Obrázek

Termální Detonátor třídy C
O něco slabší detonátor oproti třídě A, který byl k dostání i v běžném prodeji, jeho rádius exploze se pohyboval okolo pěti metrů. S oblibou jej využívala například Aurra Sing.
Obrázek

HX2 Pěchotní Mina
Jednalo se o dotekovou minu běžně užívanou během klonových válek. Měla tvar disku a bylo jednoduché ji na bojišti zamaskovat, k explozi došlo po aktivaci dotekového senzoru(často také otřesového). Byla hojně využívána jak CIS tak ARc jednotkami.
Obrázek
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6606
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Zpět na Archiv Chrámu Jedi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron