Výcvik pro Miiareho - Na oltář vědy (Jordi Linx)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Výcvik pro Miiareho - Na oltář vědy (Jordi Linx)

Příspěvek od Garth Devilman »

Kdo že je osobnost...? - hangár neznámé lodě

Rozhodně jsi svým vystoupením zapůsobil. Podařilo se ti prolomit "mrtvý" bod v konverzaci tím, žes odvedl pozornost na někoho s konstruktivním typem uvažování; v tomto případě sebe. Nejen svým zjevem, ale i prořízlými ústy, sis získal nárok na svou minutu slávy.
U zjevného velitele jsi zaznamenal alespoň chvilkové překvapení, zatímco u postarších jedinců sis vysloužil udivené výrazy a pokyvování hlavami. Nepochybně i díky tvému, nepochybně známějšímu soukmenovci.

Taky tě ráda vidím dědečku. Promluvila Frann úsečně.

"Dědeček" si tě chvíli měřil načež zvedl pravou ruku a jeho tvrdé rysy podepřené hlubokými vráskami poněkud zjemnily:

Předpokládám, že to vám mám co děkovat za život své vnučky nemýlím-li se?

Jako jeden muž kruh zbraní sklopil své ostré hrany a hlavně.

Vítejte na palubě "Buzzardu!"
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Miiareho - Na oltář vědy (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Buzzard, Hangár:
Moje představení mělo možná pozitivnější dopad, než jsem mohl i původně očekávat. Hlavní však bylo, že to největší napětí polevilo a dědeček Fran si domyslel, že jsem v jejím příletu měl svůj vliv. Na tuto poznámku jsem se jen pousmál a pokrčil tak trochu nejistě rameny. Situace, kterou jsme s Fran zažili byla poměrně rozmanitá a z mnoha úhlů pohledu se o ní dalo mluvit různě.
Než jako záchranu, spíše výpomoc nazval bych to. Vnučce vaší trochu s potížemi pomohl jsem a ona za to štědře svezení nabídla mi. Dokonce několik zvířátek na cestu nás vypravit se vydalo, nicméně nelibostí těch další lidí na úprk zamířilo. Až lodě své opraví nejspíše těsno jim bude,
rozhodl jsem se stručně popsat situaci, kterou jsem s Fran zažil, abych vysvětlil svou roli ve víru událostí, které se seběhly. Zaváhal jsem na chvilku, jestli nemám být opatrnější, ale na to již bylo pozdě. Navíc mnoho jedinců, s kterými jsem se setkal, mě i přes můj nadprůměrně vysoký vzrůst jen těžko považovalo za hrozbu. Že někteří z nich později pochopili svůj omyl, ať bolestivěji než zamýšleli, bylo již dílem situace.
Ale jméno pro loď vaši vhodně vybrali jste. Dravě vypadá všude, kam hledět lze. Z venčí, zevnitř, ve tvářích vašich. Jistě dobře létá, když zapotřebí jest. Ale mohu-li smělým býti, s kým přesně tu mám čest? Že dědečkem Franiným jste sic mnoho říká, nicméně dědečkem zváti vás bych neměl, seč na dedečka mého trochu mlád jste,
poznamenal jsem ještě na adresu této lodi a rozhodli se zeptat na nějaká jména a představení alespoň některých klíčových osob. Navíc představování bylo ve většině kultur důležité, ne-li někdy ceremoniálem a i proto jsem jej pokusil vyvolat několika lehčími slovy, která snad i pobavit by mohly.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Výcvik pro Miiareho - Na oltář vědy (Jordi Linx)

Příspěvek od Garth Devilman »

Buzzard

Děkuji, že mi lichotíte a máte pravdu. V porovnání s vámi, si nezasloužím ani přízvisko ctihodný kmet. Soron Port, těší mě.

Po tomhle představení, se celý ansámbl uvítacího výboru rozprchl po své práci. Soron, evidentně nadšený z návratu své vnučky byl o poznání klidnější. Prošli jste se po areálu, až jste se dostali do skromné soukromé kajuty. Postel, malý pracovní a konferenční se sadou polic nad sebou.

Čaj? Zeptal se hostitel, zatímco konvice zapištěla připravena k výkonu.

Nemá cenu se ptát, zdali si uspěla Frann… Nadhodil Soron téma.

Promiň, dědečku byla to hloupost, neměla jsem ---

To máš pravdu, příště uvažuj, než něco uděláš. Zdálo se, že chvilka klidu byla pryč.

Je to můj otec, snad nečekáš, že budu sedět s rukama v klíně!

Čekám, že zkombinuješ rozum a emoce. Rozumný voják, ne, rozumný tvor si vezme zálohu a lidi, kterým věří. Ne, že bude spoléhat na rádoby jisté kontakty. Odpověděl velitel příkře.

Nedovolil bys mi to, nemáš právo mě soudit. Na mým místě bys udělal to samý. Odsekla Frann.

Mínus zbrklost. Povězte mi příteli, otočil se Soron k tobě.

Víte něco o současném dění v ostatních systémech?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Miiareho - Na oltář vědy (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Buzzard, Soukromá kajuta kapitána:
Dostalo se mi představení od velitele Buzzardu, čím nadobro zlomil jakoukoliv možnost nevraživosti a posádka se tak jasně vydala nazpět ke své práci. Mě zůstala ta čest doprovodit Fran a jejího dědečka Sorona Porta do jejich soukromé kajuty.
Soron mi potvrdil domněnku, že ať už se živí čímkoliv, rozhodně je to slušný člověk - nabídka na občerstvení mezi tyto zvyky patří v naprosté většině kultur. Některé si na tom dokonce mnoho zakládají a nutno podotknout, že i v mé kultuře měl tento zvyk svou významnou roli.

Vzájemná diskuze těch dvou však již nepatřila mezi ty příjemnější pro oba dva - s desetiletími zkušeností však dobře poznáte, že to je taková nutnost. Starší členové rodiny mají vždy nutkání co nejvíce chránit ti mladší, kteří to zase naopak skoro vždy vidí spíše jako omezování, než cokoliv jiného. V takovýchto případech většinou neexistuje strana, která by měla vyhrát - obě mají svou část pravdy, pokud tedy jedna nepřekročí mez. V klidu jsem tedy upíjel svůj čaj a čekal na změnu tématu.
Subjektivní jak hodně je, že druh můj za vyspělejší vnímám?
uvažoval jsem na svou vlastní zkušeností, kdy je pro můj druh příznačnější vydávat se na cestu za pochopením mnoha sil a zákonů galaxie. Na cestu, která mě má přivést k poznání sebe sama.

Jak dlouho v přírodě pobýval jsem, jistě říci nemohu. Jistě tvrdit však lze, že nadhled aktuální určitě nemám. Na mnoha místech i informace jedno dne starší archaickou jest,
odpověděl jsem po pravdě, nehledě na to, že politiku jsem během svých cest příliš neřešil. Ano, věděl jsem, že existovaly Nová Republika a jakýsi pozůstatek Impéria, stejně jako několik nezávislých skupin, ale zdálo se, že po mnoha bojích vše konečně vypadalo na mír na většině světů. Jak s tímto mohl zamávat čas, který jsem byl od posledních informací, to jsem již říci nedovedl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“