Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 03.6.2018 21:21:53

Stanice Void, Hotelový pokoj:
Zatímco jsi mistrovi převyprávěla, co tě potkalo, připravila sis datapad, kde jsi chtěla pročíst informace ohledně nadcházející části zkoušky. Bylo to přesně, jak jsi očekávala - instrukce vedoucí k budově, kde se konaly pohovory, stejně jako upřesnění času, kdy má tato část zkoušky začít. Byl tam také souhrn, který ti už ale řekla žena u pohovoru - a tedy, že se bude zkouška zaměřovat především na test zručnosti.
Hmm, ještě nemáš vyhráno a nebude to tak jednoduché. I s ohledem na informace, které se mi povedlo zjistit od jedné z účastnic staršího pohovoru. Důvodem je to, že tam mají opravdu dost hodnotících kritérií a i když tam třeba přijde zkušená služebná, tak to neznamená automatickou výhru,
prozradil ti mistr a poposedl si, když si v hlavě znovu přehrával informace, které se mu povedlo získat, aby ti před testem mohl ještě co nejvíce pomoci.
Podle všeho byly klíčovými kritérii univerzální šikovnost - nemusela jsi umět vařit nebo stlát, ale být schopna úkon si zapamatovat a dobře jej zreplikovat. Byl tam i nějaký test na čas, který měl co dělat s dochvilností a v neposlední řadě, na čemž se hodně kandidátek dle všeho spálilo - zkouška kooperace. Neříkali to nahlas, ale byl tam test, který vyžadoval spolupráci dvou a více adeptek a ty, které v něm dobře vystupovaly získaly pozitivní body. Konkrétní testy ti neřeknu, měnily se - ale vždy se vztahovaly k činnostem, které služebná vykonává,
prozradil ti mistr informace, které se mu povedlo získat. Přesto však nemohl být příliš konkrétní, ale naznačil pouze výrazná vodítka.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6558
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 11.6.2018 20:34:07

Stanice Void; Hotelový pokoj:

Chvíli jsem o nových informacích přemýšlela. Zprvu jsem se trochu děsila toho, že po mně budou chtít nějakou činnost, o které jsem ještě v životě neslyšela, a nebo kterou jsem neměla šanci se dodnes naučit. Tím líp pro misi.
Po chvíli jsem se rozhodla, že už radši půjdu. Sice jsem měla ještě hromadu času, ale kdo ví, třeba zabloudím a pořád je lepší přijít dříve než později. A tak jsem popadla datapad rozloučila jsem se a vydala jsem se zpět.
Jakmile jsem dorazila do budovy, rozhodla jsem se vyhledat místnost, ve které jsem před tím čekala na pohovor. Přešla jsem do koutu, kde jsem stála i před tím, zapnula jsem datapad a četla jsem si znova informace ohledně praktické části.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 16.6.2018 13:39:17

Stanice Void, Zaměstnanecká agentura:
Ještě předtím, než jsi opustila pokoj, aby ses vrátila k další části pohovoru, tě zastavil gestem tvůj mistr a pokusil se o jeden z těch moudřejších výrazů, kterých byl schopen.
Pamatuj si, že jako Jediové nejsme moudřejší díky Síle, ale díky tomu, že ji správně používáme. Pro nás jako pro Jedie je klíčové vnímat více než vnímají ostatní, být hlouběji spojení s okolím a díky tomu vidíme více a jsme na to schopni reagovat dříve. Pamatuj si tohle a pomůže ti to v nadcházejícím úkolu,
poradil ti, než jsi mohla vyrazit do budovy zaměstnanecké agentury.

Již po vstupu do budovy jsi chtěla zamířit na místo, kde jsi předtím absolvovala pohovor, ale nemohla jsi přehlédnout tabuli, která dávala instrukce, jak bylo zmíněno na konci pohovoru a také na datakartě. Naváděla tě o patro níž, kde by se vše mělo odehrávat v jedné hlavní místnosti a test by měl probíhat pro všechny adeptky souběžně. A protože jsi neviděla důvod jít jinam, zamířila jsi do místnosti dle instrukcí.
Již po vstupu jsi byla nasměrována do provizorní šatny, kterou tvořil paravan, aby ses převlékla do úboru služebné. Lidská asistentka ti pomohla s velikostí a samozřejmě tě informovala, že pokud bys s absolvováním zkoušky v úboru služebné nesouhlasila, tak jsi mohla dobrovolně odejít.

Již na první pohled jsi tak mohla vidět, že úbor by byl pro Jediho naprosto nevhodný, protože byl v horní části děla poměrně upnutý, zatímco spodek tvořila sukně po kolena. Celý úbor měl dvě vrstvy oblečení, takže nic pro slunění v parných dnech a na několika místech byl zdoben krajkou, ale ne tak, aby ti překážel u prstů. Hybnost rukou byla střihem taky omezena - tedy pokud bys potřebovala provádět sek širokým obloukem světelným mečem, ale pro běžné práce se to zdálo dostatečně vyhovující. Pokud jsi tedy přihlédla k faktu, že jeho oblékání rozhodně nebylo jenom nasadit a jít.

Každopádně bez ohledu na peripetie s oblékáním jsi měla ještě dost času před testem samotným, zhruba půl hodinu, a obhlídka velké místnosti ti prozradila, že zde byl připraven jídelní stůl, kuchyňská linka, několik postelí a další věci, které patřily do náplně služebných.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6558
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 17.6.2018 20:02:23

Stanice Void; Zaměstnanecká agentura:

Chvíli jsem přemýšlela, co podniknu dál. Každopádně jsem se chtěla projít, abych si na šaty zvykla. A tak jsem zamířila zpět do horního patra. Už při prvním kroku jsem málem upadla - mojí róbě se to moc nepodobalo. Teda kdo tohleto...
Doufala jsem, že na chodbě nikoho nepotkám. To poslední, co potřebuju jsou zvědavé a pohoršené pohledy. Ale pořád lepší teď, než abych se ztrapnila při provádění nějakého úkolu.
Nakonec jsem si na šaty zvykla až na to, že jsem se nemohla pořádně rozmáchnout. Což by mně jako služce moc vadit nemělo, ale v případě… neočekávané situace by to trochu mohlo vadit... No jo jenže já tady řeším to, že nebudu moc pořádně hýbat se světelným mečem, ale kam si ho dám? Do uplých šatů ho jen tak neschovám a žádnou kapsičku nemají… Batoh mám, ale ten jako služka nebudu moct nosit všude sebou. Trochu jsem znejistěla. Nakonec jsem světelný meč dala co nejhlouběji do batohu, jak jen to jeho velikost dovolovala. Budeš se muset nějaký čas obejít bez něj.
Zamířila jsem zpět. Úplně jsem ztratila pojem o čase - budu si muset pospíšit. A tak jsem si poprvé zkusila běh v úplně nových šatech. Už se těším až se jich zbavím.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 25.6.2018 20:56:34

Stanice Void, Zaměstnanecká agentura:
I přes vědomí časové rezervy jsi i tak neváhala a rozhodla se co nejdříve převléci a vyzkoušet si pohyb v pro tebe tak netypickém oděvu. Tato předvídavost se ti nakonec vyplatila - sice jsi po nějaké době stále ještě nemohla říci, že jsi byla na šaty úplně navyklá, přesto jsi už znala omezení a byla schopna se pohybovat bez toho, aniž by tě šaty omezovaly.
Během procházky okolo jsi zaregistrovala další příchozí adeptky, ale až na jednu nebo dvě, většina z nich váhala s tím, zda-li se převléknout nebo nikoliv. Většinou se však rozhodly spíše počkat na pozdější chvíli. Tys zatím dospěla k tomu, že budeš muset minimálně na dobu zkoušky oželet svůj světelný meč.

Když se ozval signál vyzývající účastnice k nastoupení, tak jsi mohla zaregistrovat, že několik děvčat se nestihlo včas navléci a dorazily pozdě. Nebyly rovnou vykázány, ale neušlo ti, že si "rozhodčí" udělali poznámku - alespoň takhle bys mohla označit skupinu zhruba dvanácti mužů a žen v uniformách náborové společnosti. Přesto jsi postřehla, že dvě z žen si nepřipadaly v těchto uniformách úplně své - tmavě blonďatá lidská žena ve středním věku a twi'lečka, která byla ještě dost mladá.

Po prezentaci jste byly rozděleny do deseti skupin po třech - měla jsi tedy 29 dalších konkurentek. Nad každou skupinou dohlížel jeden člověk společnosti, ve vašem případě to byl lidský muž s počínajícími šedinami.
Postupně jste pak obcházely jednotlivá stanoviště a snažily jste se plnit úkony dle předchozí prezentace holovidea, kterou vždy jednou ukázal muž. Celé tohle první kolečko trvalo skoro celou hodinu a ve většině případů sis vedla obstojně. Připomněl se ti v tom dril z Chrámu, kdy jsi už jako youngling byla vedena k ustílání vlastní postele, výpomoci v kuchyni a třeba i úklidu učeben.
Po tomto kolečku následovala drobná chvilka, než došlo ke zadání dalšího úkolu.
Takže budete mít deset minut na to, abyste společně vykonali následující - sestlání postele, přípravy čaje a lehké snídaně a její správné naservírování a to pro čtyři osoby. Kromě sestlání jde i pak o složení oblečení a jeho správného založení do skříně. Samozřejmostí je pak i sklízení nádobí,
představil vám úkol a tys mohla postřehnout, že najednou budou úkol plnit vždy dvě skupiny současně a kromě vašeho dosavadního dohlížitele se účastní i jeden další, konkrétně z těch, co zatím byli bokem a procházeli během prvních "disciplín" mezi všemi. Rychlé obhlédnutí pak napovědělo, že se mělo jedna o velkou dvoulůžkovou postel
Tvá skupina měla jít až do druhého "kola", takže jsi ještě měla deset minut času, stejně jako tvé konkurentky-kolegyně na další přípravu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6558
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 27.6.2018 20:35:49

Stanice Void; Zaměstnanecká agentura:

Dvě skupinky dohromady… Tak to bychom si to mohli rozdělit do dvojic, ale muselo by všechno klapnout do puntíku a byly bychom na sebe vázané… A kdo ví, jestli se mnou vůbec budou souhlasit.
Můj plán byl takový: jedna dvojice by už od začátku skládala a rovnala oblečení, zatímco ta druhá by dělala snídani a servírovala a ta třetí by stala postel a pomáhala se servírováním. Všechny by pak mohli sklízet ze stolu, ale když by to nějaká z nich nestíhala, mohly by si navzájem pomoct.
Ale v těch dvojicích bychom si práce také musely rozdělit, například tu, která by měla na starost oblečení - jedna by skládala oblečení a druhá by ho rovnala do skříně.
Podívala jsem se na dívky, které měly být se mnou ve skupince, a nervózně jsem polkla. Nevypadaly nepříjemně, nebo hrozivě, ale můj Jediský výcvik mi radil, abych nikoho nesoudila podle prvního pohledu.
A prostě se mi jenom nechtělo s nikým začínat rozhovor.
Ale věděla jsem, že musím, a tak jsem jim svůj plán vyložila.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 30.6.2018 20:14:07

Stanice Void, Zaměstnanecká agentura:
Nebyla sis jistá tím, jak budou tvé "kolegyně" reagovat na to, že se jim pokusíš něco navrhovat, ale vnímala jsi, že jinak byste si spíš překážely než naopak a neuspěly byste ani jedna.
Po sebrání kuráže jsi se nakonec rozhodla je obě oslovit a předložit jim svůj plán. Lidská tmavovláska sena tebe nedívala moc důvěřivě, zatímco zabracká dívka dle výrazu projevila jakýsi pozitivní zájem.
A jak to chceš rozdělit? Já jídlo neumím připravovat moc dobře, ale se vším ostatním si poradím,
zeptala se zabračka, ale než jsi mohla jakkoliv zareagovat, tak předstoupila černovláska a už dle postoje jsi poznala, že nebude příliš souhlasit s nějakou ideo spolupráce.
Proč bych měla spolupracovat s konkurentkou? Určitě budeš chtít dělat servírování, což je nejdůležitější - abyl byl pán aktuálně spokojený, co? A když to nepůjde podle tvého, tak připravíš hůř jídlo, aby to padlo na tu co servíruje, že?
pronesla vůči tobě ostrým tónem a bylo hned očividné, že zde všechny považuje za své soupeřky a pokud, bys ji měla přesvědčit ke kooperaci, tak to vyžadovalo nasazení všech dovedností, pokud by to tedy bylo možné. Navíc času jste na případnou domluvu už neměly mnoho, protože zbývalo zhruba pět minut. Rychlé pohlédnutí na plac ti navíc jen potvrdilo, že bez domluvy si budou adeptky spíše překážet, jak se právě stalo u jednoho ze tříčlenných týmů.
-------------------------
Koukám, že jsme se úplně správně neochopili - zkoušku dělají souběžně dvě trojice, ale myšleno jako každá trojice za sebe. Abychom postupovali vpřed, tak jsem bral v potaz, že se budeš chtít rozdělit i v rámci trojice a nějak se domluvit. Pokud si nejsi něčím jistá, tak se neboj mi napsat soukromou zprávu a já ti odpovím, co nejdříve budu moct.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6558
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 01.7.2018 19:43:56

Stanice Void; Zaměstnanecká agentura:

Zamyslela jsem se.
Tak jestli chceš, připrav a naservíruj to jídlo sama. Nechci se hádat, a práce je tam kromě toho celkem dost. Snažila jsem se o smířlivý tón.
Navíc, body za to dostaneme všichni dohromady, takže když bych ti to sabotovala, strhla bych tím body i sobě. Doufala jsem, že mé argumenty zní alespoň trochu přesvědčivě. Pak jsem se otočila na zabračku.
Nevím, co chceš dělat ty, ale mně je to úplně jedno. Ale každá z nás by měla dělat jinou věc, abysme skončili tak nějak nastejno, nebo si pomoct navzájem, nebo pomáhat s odnášením. Podívala jsem se zpět na černovlásku.
Ale když budeš chtít, necháme všechno kolem jídla na tobě. Ale rozhodněte se rychle - máme už jenom tak tři minuty.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 10.7.2018 20:27:46

Stanice Void, Zaměstnanecká agentura:
Zaujala jsi mírný postoj, kdy ses nechtěla pouštět do nějaké hádky nebo tahanice o to, kdo bude co připravovat a podle první reakce u černovlásky jsi mohla zaregistrovat, že to nebyla špatná volba a trochu polevila v ostražitosti.
Je pravda, že připravit celou snídani nebude až tak jednoduché, ne za deset minut a vedla jsem si dost dobře sama, takže mám spíš náskok před ostatními než naopak,
začala uvažovat a přepočítávat své šance černovláska a opět o něco polevila v obezřetnosti. Naopak mírně připustila, že by to celé sama rozhodně nemusela zvládnout.
Já si klidně vezmu na starost postele a oblečení, u jídla bych spíš překážela,
pronesla zabračka, která v možnosti spolupráci vycítila možnost, jak si celkově polepšit. Zároveň se přihlásila k práci, která byla "mimo" hlavní pozornost, jak uvedla černovláska. Ta jenom pokynula na souhlas, že proti tomuto nic nemá a v podstatě to odsouhlasila. Pak se její pozornost upřela tvým směrem.
Co umíš v kuchyni, hlavně u jídel na snídani a tak okolo? Nebo v čem jsi nejlepší? Ať se vytasíme s tím nejlepším, co dovedeme. Já umím dost slušně hlavní jídla, ale to není úplně vhodná volba pro snídani,
nadhodila nakonec a tys mohla vnímat, že tohle byla asi největší šance, jak nějak promluvit do blížící se části zkoušky. Nebylo pochyb o tom, že si černovláska chtěla ponechat iniciativu, ale připustila své slabé místo. Čas se navíc neuvěřitelně krátil, aktuální soupeřící týmy finišovaly a vám zbývala nějaká ta minutka a něco málo navrch.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6558
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 11.7.2018 18:33:02

Stanice Void; Zaměstnanecká agentura:

Před tím jsem trochu doufala, že se vaření vyhnu.
Tak já něco udělám k jídlu a ty to naservíruješ? zeptala jsem se opatrně. A když budu mít štěstí tak se mi to tak nějak povede.
Nikdy jsem neměla z vaření dobrý pocit a spíše jsem se mu snažila vyhnout. To, že ani jedna z mých kolegyň-soupeřek neuměla udělat nic ‘lehkého k jídlu’ mi to ale tentokrát neumožnilo. Ledaže bych tu černovlásku přemluvila.
Ale na to jsem neměla dost času.
V čem jsem nejlepší? Na to radši nebudu odpovídat. Ani jsem si nechtěla představovat její reakci na to, kdybych řekla ‘rozsekávání droidů obchodní federace na malé kousíčky mým světelným mečem, ale nemůžu se srovnávat se svým mistrem, ani s jinými mistry, které znám’.
Čekala jsem na její reakci, a zároveň jsem přemýšlela o tom, co vůbec udělám k jídlu.
Nakonec jsem se rozhodla pro nějaké pečivo, které něčím namažu - to záleží na věcech, které budu mít k dispozici.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 18.7.2018 21:10:21

Stanice Void, Zaměstnanecká agentura:
Z toho, že bys měla vařit jsi nebyla příliš nadšená, ale šlo tu o úkol, jenž byl tvoji cestou ke splnění toho hlavního, proč jsi vlastně na stanici Void byla. Na tvou otázku mírným tónem černovláska poněkud znejistěla, ale vzala si několik sekund na rozmyšlení, než se rozhodla odpovědět.
Jestli zvládneš nějaká teplá jídla, tak se můžeme takhle dohodnout, ale nezapomeň, že je potřeba připravit stůl, připravit nápoje - horké, teplé jídlo, možná něco studeného na chuť. Jen nevím, co přesně by měla být teplá jídla k snídani,
odpověděla nakonec a napověděla i tak, že o tomhle již něco věděla, nebo se alespoň důkladně připravovala na to, co práce takové služebné může obnášet. Zabračka vás zatím jenom sledovala a rozhodla se držet své role, k níž se přihlásila.
K pití určitě nějaký čaj a džus, ať je teplé a studené, z teplého jídla možná nějaká vajíčka ...
rozmýšlela nahlas černovláska, když se ozval hvizd prozrazující, že skončilo kolo aktuálních týmů a blížila se řada na vás. A byť jste měli role i tak nějak rozdělené, pořád jste nebyly domluvené nebo rozhodnuté nad tím, jak si s černovláskou role vlastně rozdělíte. Zbývaly už jenom sekundy a organizátoři a rozhodčí zároveň vám naznačovali, abyste se připravily, zatímco se objevil pomocný personál, který "chystal" scénu na další vystoupení. Poklidili ze stolů, rozestlali postele a také uklidili v kuchyni, abyste měli připraveno co možná nejčistší prostředí.
Vybavila se ti zároveň vzpomínka na práce v chrámové kuchyni, kdy starší padawani mající službu rozdělovali práci tak, aby jeden obstarával nápoje a nějakou přípravu, zatím se další věnoval přípravě, přičemž další pomáhal s ingrediencemi. Dělba a organizace práce tam pak zahrnovala dozor na desítkou padawanů, kteří pomáhali běžnému kuchyňskému personálu v rámci svého vlastního výcviku.
--------------
Drobná poznámka - období je ještě krátce před zahájením klonových válek a tedy sekáním droidů - pozor na to ;)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6558
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Předchozí

Zpět na Výcvik SR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron