Výcvik pro Zakartha (Marckus bis Euralia)

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Výcvik pro Zakartha (Marckus bis Euralia)

Příspěvekod Marinho » 30.10.2018 15:16:32

Coruscant, kancelář Děkana

Když jsi byl vpuštěn do pracovny děkana, několik dílčích hovorů mezi asi desítkou osob různých ras a pohlaví postupně ustala. Mezi přítomnými jsi poznal děkana, prorektora, vedoucího tvé katedry, ředitele úseku, kde jsi měl diplomatickou stáž a pár dalších osob. Někteří byli sekretáři a tajemníky, důvod přítomnosti ostatních jsi neznal nebo jen odhadoval podle způsobu, jakým se chovali k ostatním nebo o čem mluvili.

Takže Marckus bis Euralia.
Děkan nechal chvíli pauzu, než se opravdu všichni utišili.

Podal žádost o prominutí posledního ročníku a s tím spojených zkoušek a prací. Lhal bych, kdybych řekl, že takovou žádost dostávám poprvé do rukou, ale v této žádosti chybí nabídky úplatků nebo výhružky likvidace mé osoby, rodiny či celé fakulty. Místo toho nabízí prokázání všech nutných znalostí přímo v terénu. Nebudu vás kolego napínat a zdržovat, povolení univerzity k misi máte, podmínky vám budou zaslány a do týdne si to rozmyslete.

Seznam podmínek byl dlouhý, rozsáhlý a neúspěch by znamenal nejen konec studií na fakultě, ale i náhradu způsobených škod. S tímto ses musel poradit s rodinou, protože škody by snadno mohly přesáhnout možnosti finančních prostředků tvého otce. A nevěděl jsi, kam tvá mise bude mířit, takže jste nemohli použít svých kontaktů ke zvýšení šancí na úspěch. Víceméně jste vsadili na to, že uspějete a pokud ne, škody nebudou příliš velké Takže poté, co jsi s požehnáním otce a nejstaršího bratra přijal podmínky, čekalo tě několik dní čekání. Těchto pár dní jsi věnoval zjišťování všech možných scénářů. Vzhledem k bouřlivému vývoji v celé galaxii ale nemusely být včerejší smlouvy a spojenectví již platné, ale nic lepšího jsi dělat nemohl. Věděl jsi jen, že nebudeš pracovat na Coruscantu, protože jsi obdržel diplomatický pas.

Hyperprostor, cesta do sektoru Xorrn
Jen pár hodin před odletem jsi získal informaci o tom, kam letíš vlastně. Zdá se, že někdo tlačí na to, aby ti úkol co nejvíce znesnadnil. Podezřelí jsou vlastně všichni, od šéfů z univerzity, kteří nemají žádný zájem na tom, aby studenti obcházeli studijní řád, přes "kolegy" v diplomacii, přes které se dereš rychle nahoru a z jejich pohledu zadarmo po protivníky tvého otce, kteří ve tvém neúspěchu vidí potenciál zisku. Nyní ti nezbývá, než nastoupit na loď a nechat se hnát hyperprostorem vstříc tvému úkolu. Čeká tě asi třídenní cesta s krátkou zastávkou na Corelii a na stanici poblíž Bothawui. Je jen na tobě, jak přestávky a samotnou cestu strávíš.

//dlouho jsem nemoderoval, takže je to takové kostrbaté a některé části možná nedávají třeba smysl, ale snad se do toho brzo dostanu. Toto a případně další kolo využij určitě k tomu, popsat blíž vztah s otcem a bratry (alespoň nejstarším), případně dalšími postavami. Nyní máš volnou ruku v tom, jestli si s sebou vezmeš nějakého asistenta či někoho podobného. Pokud budeš požadovat informace nebo reakci jiné postavy než tvojí, příspěvek ukonči svojí otázkou a případně možnostmi, jak tvá postava zareaguje dál ... no zkrátka napiš odpověď a na základě toho si vyjasníme naše pohledy na výcvikovou misi :) hodně štěstí se mnou a snad nejsi příliš odrazen dlouhým čekáním.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky
Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies

Re: Výcvik pro Zakartha (Marckus bis Euralia)

Příspěvekod Zarath » 23.8.2019 17:26:27

Kancelář děkana, Fakulta Sociověd, Coruscant

Posedával jsem před kanceláří na lavičce, na kterou mi ukázala robotizovaná sekretářka. Nekonečné množství byrokracie, formulářů a padání informačního systému univerzity, spolu se značnou dávkou networkingu a jemného tlačení na správných místech mělo konečně vyvrcholit.
Tyhle holosekretářky musely výrazně omezit kariérní postup některých dvacetiletých blondýn...
Můžete vstoupit.
oznámila mi, jakoby tušila o čem přemýšlím. Vstal jsem tedy, naposledy se lehce upravil a vyrazil do jámy lvové.
Wow, kolik se tady šešlo lidí... Zjevně se rozhodl udělat skutečně veřejnou akci, alespoň v blízkých kruzích, to znamená že neúspěch by byl ještě dražší.
Při vyslechnutí verdiktu mi spadl kámen ze srdce, i když podle přítomnosti takového publika se to dalo očekávat.
Mnohokrát děkuji za tuto příležitost, pane profesore. Věřím, že vaši důvěru nezklamu.
Řekl jsem hlasem, o kterém jsem jenom doufal, že se nazatřásl.

Domov, Coruscant

Při přečtení podmínek mi trochu spadla brada. Na několik okamžiků jsem zapochyboval, jestli je tenhle podnik vůbec smysluplný, ale po rodinné poradě jsme se dohodli, že jdeme na to. Poslal jsem vzkaz se svým souhlasem a začal se připravovat.
Samozřejmě, připravovat se na budoucí cestu do neznáma je obtížné, ale prošel jsem si znova své materiály na zkoušky z relevantních předmětů, zašel na střelnici, zkontroloval diplomatické róby, rozloučil se s děvčaty, s maminčinou pečlivou pomocí si sbalil a obdržel nepřeberné množství rad.
Ah, vlastní diplomatický pas... Záruka teoretické beztrestnosti, dokud se něco nepojebe...
Až těsně před odjezdem turboUberem jsem se dozvěděl o svém budoucím působišti, takže jsem po cestě nastudoval co se dalo, ale moc se toho nedalo.

Hyperprostor

Po nástupu jsem prohodil pár slov s posádkou a uklidil se do své kajuty.
Tohle zadání je... nepříjemné. Přece mě nemohli, jako mladého začínajícího nevystudovaného diplomata poslat do tak problematické oblasti, to nedává smysl. Někdo se mi snaží zhoršit výchozí pozici a může to být kdokoliv. Ne že bych měl tolik nepřátel, spíš spoustu těch, kteří by mi nepřáli. Ze školy, diplomaty, rodinné nepřátele, v podstatě všechny.
Několikrát jsem si přečetl zadání mise, osvěžil znalosti o regionu a usoudil, že nemám moc dalších možností, než jenom cestu přečkat.
Možná na některé zastávce můžu vyrazit ven, zjistit novinky a doplnit informace. Přinejhorším můžeme zajít na pivo s posádkou.
Natáhl jsem se na posteli a odpočinul si.
Augustus -> Traianus -> Marcus Aurelius -> Hadrianus -> Aurelianus

The world needs more geniuses with humility, there are so few of us left.
Uživatelský avatar
Zarath
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 4
Registrován: 20.7.2018 15:36:56


Zpět na Výcvik SR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron