Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty

Stál jsem nyní před velkým dilematem. Na jedné straně se nepochybně jednalo o nelegální akci, čehož jsem se chtěl rozhodně vystříhat. Na stranu druhou.. byl bych za chvíli na Corulagu a ještě si při tom nepochybně vydělal nějaký ten peníz.
Zapřemýšlel jsem nakolik byl první krok "na šikmé ploše" podobný u různých zločinců a podobně.
Hmm, a předpokládam, že ve chvíli kdy se člověk dozví podrobnosti, bude pozdě z toho vycouvat. Co?
Včera padawan, dnes pařerák a zločinec, možná i otrokář...
Podíval jsem se na sklenici se kterou jsem si točil v prstech.
Díky za nabídku, ale ne. Je to na mně najednou moc velkej skok. Možná toho budu za chvíli litovat. Ale raději do toho nejdu.
Položil jsem sklenici a zatáh svou útratu.
Každopádně díky za nabídku. Přeju ti hodně štěstí. Jestli se ještě uvidíme, tak drink platim já.
Zvedl jsem se a vyrazil za nabídkou, pro loď co poletí na Grizmallt.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty:
Svářilo se v tobě pro a proti - dostat se do svého cíle, nebo riskovat náklon na šikmou hranu, na což jsi ... ještě nebyl připravený. Rozhodně to nebylo nic, na co by tě během tvého dosavadního života připravovali nebo cvičili, ale i když jsi tahle léta nechal za sebou, tak nebylo jednoduché se od toho všeho oprostit. Nyní jsi však jasně řekl ne a odmítl jsi přijmout tuhle rizikovou zásilku, i když jsi ji několikrát zvažoval. Tímhle jsi považoval veškerý kontakt s Aurilem za uzavřený a chtěl jsi odejít, ale muž tě ještě zastavil s nechápavým výrazem.
Počkej, to si neposlechneš mou druhou nabídku? A navíc, to že se nedohodneme, neznamená, že spolu nemůžeme dál pít. Sakra chlapče, rvát se umíš, ale nějaká obecná pravidla ti toho zase až tak moc neříkají,
zakroutil nevěřícně hlavou a v jeho pokusu tě zastavit jsi neshledal žádnou agresi. Prostě doopravdy jenom chtěl, aby sis ho vyslechnul kompletně, než zase vyrazíš někam dál.
Jak jsem říkal, běžně takovéhle zakázky nepřijímám, zvlášť, když dopředu nevím, co bych měl převážet. Často si tím na sebe akorát tak upleteš bič a spíš víc ztratíš. Být tebou, tak se zamyslím, proč jsem tohle vůbec zmínil, když jsem se dozvěděl o tom, kam potřebuješ letět, nebo ode mě opravdu čekáš, že budu hledat zoufalce s cílem zrovna v té planetě, na kterou je nebezpečná zakázka, o níž dopředu nic nevím? To opravdu vypadám tak tupě jako nějakej corellian?
dodal ještě, když si byl jistý, že si ho vyslechneš a čekal, jak nyní zareaguješ. V podstatě ti druhou nabídku přímo neřekl, i když uvedl množství rozličných náznaků, které by mohly ledacos prozrazovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty

V duchu jsem si povzdechl a přisedl si opět.
Jak tupě vypadají coreliiané popravdě ani nevím. S žádným jsem se do řeči nikdy nepustil.
Zavzpomínal jsem na těch několik výletů s mistrem mimo chrám, kdy hlavní komunikaci zajišťoval právě mistr.
Nebo alespoň nevim o tom, že by to corelliani byli.
Dodal jsem.
Musel jsem mu však přiznat že v společenských způsobech jsem poněkud zaostalý. To, že nás učili jak Silou poznat poznat lež, popřípadě se představit jako Jedi a pak tahat za delší konec, jen díky představení mi bylo nyní dost na nic.
Takže, minimálně tím, že se s ním budu dál bavit, mi pomůže se přiučit jak mluvit s ostatními.
Nicméně poslouchám.
Vyzval jsem ho k druhé nabídce.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty:
Nepřemýšlel jsi příliš dlouho, jestli si poslechnout druhou nabídku nebo ne, přeci jen s tebou doposud Auril jednal na rovinu a nevypozoroval jsi nic, co by mohlo naznačovat nějakou snahu tě obalamutit. Byla sice pravda, že jsi u něho mohl pozorovat opatrnost, nicméně situace, která se odehrála na počátku tvého pobytu v této kantýně opět svědčila v jeho prospěch. Navíc ses to rozhodl pojmout i tak, že by ses mohl případně něco přiučit, protože diplomacii z tvých studijních let většinou obstarával tvůj mistr, nebo tvoje pozice v Řádu.
I když v mnoha ohledech působíš jako zelenáč, tak je na tobě něco, co mi říká, že bys mohl dost dobrý člen posádky. A co si budeme říkat, o dobré lidi, kterým bych mohl věřit jen těžko zavadím. Proto jsem si říkal, že bych tě cestou na Corulag zkusil přesvědčit, že by sis spoluprací se mnou mohl slušně vydělat, třeba se podívat po galaxii a tak podobně. To, že nechceš přijmout pochybnou zakázku tě jenom šlechtí a opět mi potvrzuje, že bych se v tobě nemusel mýlit. Navíc, ohánět se umíš docela slušně,
pousmál se Auril a naznačil směrem, kde se odehrál střet s ožraly.
Nebudu ti lhát, občas beru i trochu pochybnější zakázky, ale držím se dál od drog, zbraní, otroctví a tak podobně. Pokud by mě úřady s mými zakázkami zadrželi, tak dostanu maximálně pokutu a zabavení nákladu. Ale k věci, podnikni se mnou pár jobů, klidně to můžeme smluvit na tři práce s tím, že tě na konci jako součást platby klidně hodím na Corulag, pokud nebudeš chtít zůstat. Co se platu týká, 25% zakázky dávám na údržbu lodě, vybavení a zásoby, 10% ponechávám jako, řekněme nezbytné "dotace" pro další práce a zbytek dělím. S tím, že větší díl si, nečekaně, beru já. Takhle to dělám běžně, jen občas hýbu s náklady na loď a zásoby, pokud se někde něco pokazí, ale většinou mám nějaký servisní fond, takže toho není zapotřebí,
přešel konkrétněji k nabídce a trochu se napil.
Beru maximálně čtyřčlennou posádku, každý má vlastní kajutu a v případě potřeby můžu vytáhnout pár známostí nebo slev. Kdybys měl zájem a chtěl se ještě na něco zeptat, tak si posluž,
přenechal ti konečně slovo a možnost se rozhodovat, zda-li jeho nabídku zvážíš nebo ne. I kdyby jsi nasadil své Jediské smysly, tak bys nevycítil nic výrazně podezřelého.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty

Přepočítával jsem si v hlavě možnosti. Buď vsadím na jistotu a dostanu se na půli cesty ke Corulagu a budu mít možná o trochu více peněz. A nebo to risknu a půjdu s ním, ztratím více času, což zase vzhledem k tomu jak dlouho jsem čekal do teď zas až takovej problém nebude. Jak dlouho mu můžou 3 joby trvat? Když bude mít slušnej hyperpohon tak mu cesta zabere do tejdne, i kdyby letěl na okraj galaxie. Což snad nepoletí zase. Takže i kdyby měl fakt rozlítáno a ta třetí cesta skončila Sílaví kde, za měsíc bych měl bejt na Corulagu nejpozději a i s nějakym tim penízem navíc.
Kolik bych si vlastně moch vydělat za cestu? jak říkal ty podíly? 25% údržba, 10% "dotace", to zbývá 65% který se dělí mezi 5 lidí, včetně jeho s tim, že on bere víc, takže cca 10% by bylo mejch, kdyby si vzal 25%, což by si bral tedy sithskej podíl.
Vzhledem k tomu, že jsem netušil, kolik si může pašerák brát za práci tak jsem ani nehádal kolik by byl můj podíl vyjádřen v kreditech.
Mno, vzhledem k tomu, že co sem slyšel, tak pašeráci často lítaj v lodích na hranici rozpadnutí asi neberou nijak extra peníze.
Na druhou stranu, o pár pašerácích, co si vydělali dost a nechají pro sebe lítat i další lodě jsem taky slyšel.

Jak moc chudý je zrovna můj společník sem netušil a ptát se ho by bylo nezdvořilé. Nicméně jestliže je na lodi 5 lidí a každej má vlastní kajutu, tak loď prošla značnýma přestavbama, který taky nebyly jistě laciné, nebo se jedná o nějakou větší loď, která jistě unese více nákladu, tedy více výdělku.
A jestli pašuje jen věci, kvůli daňovejm a celním poplatkům...
OK. Tři cesty zní rozumně. Kam se mám hlásit?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty:
Po vyslechnutí nabídky jsi měl dost prostoru na to si ji projít, rozvážit a vyhodnotit všechna možná rizika a příležitosti, které z toho plynuly. Pečlivě sis prošel i nastolený platební systém, který ti toho však mnoho neřekl. Problémem byla neznalost toho, jakou hodnotu vlastně měla jedna zakázka, ale vzhledem k tomu, jak jsi na tom byl platově v rámci Řádu, to nejspíš bude i tak vylepšení a to z menšího kapesného na něco, za co bys měl být schopen si někde pronajímat bydlení, uživit se a ještě si něco koupit. Nakonec jsi tedy souhlasně přikývnul s tím, že asi stejně nic lepšího nenajdeš a jestli máš přiletět na Corulag o měsíc dřív nebo později, tak na tom vlastně až tak moc nesejde.
Po tvém souhlasu se Auril spokojeně usmál a mávnul na barman, aby přinesl dva panáky nějakého alkoholu.
Skvělé, připijme si na to, protože každý důvod k oslavě se musí využít. Přičemž každý důvod ke smutku musí být rychle zastrčen,
pronesl ještě a počkal, dokud si s ním alespoň neťukneš, než by do sebe obsah bez prodlení obrátil.
Dokuju s lodí na kosmoportu Centralia Memorial, západní sekce, dok 04A. Zítra před polednem se tam zastav a případně se ptej po lodi Tenshi. Pokud půjde vše dobře, tak po poledním budeme odlétat. Nějaké další otázky?
zeptal se Auril, potom co ti sdělil kdy a kde se máš hlásit. Trpělivě čekal, jestli tě nenapadne ještě něco, co bys rád věděl, případně si nechtěl o něčem pohovořit. Rozhodně nevypadal na to, že by někam výrazně spěchal. Každopádně mohlo být záhadné, proč prohledával kantýny u úplně jiného kosmoportu, než u kterého dokoval se svou lodí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty

Ťukl jsem si s ním a odložil jsem sklenici. Potřeboval jsem na chvíli jasnou hlavu.
Jak velká posádka je? Respektive kolik z těch 65% zbylejch procent ze zisku uvidim?
Přeci jen, pokud by měla mít posádka přes stovku lidí, moh by bejt můj podíl, coby nováčka, v praxi jen poděkování.
Napadlo mě, kolik lidí hledá "talenty" po kosmoportech. To nám v chrámu nikdy neříkali, ale taky to nemuselo být zcela normální.
Znáte chlapíka jménem Elwin Costra?
Napadlo mne, jestli jen nekejvam na stejnou nabídku jinýmu členovi stejné posádky.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty:
To, že sis s tvým novým zaměstnavatelem nepřipil, jej nikterak nerozhodilo, jen se pobaveně usmál a v klidu si počkal, až mu sdělíš svoje otázky. Svou prázdnou sklenku odložil bokem a barmanovi naznačil, že už si dá jenom velké pivo, přičemž nebylo zapotřebí spěchat.
Jak jsem zmiňoval před chvilkou, tak beru maximálně čtyřčlennou posádku - dohromady je nás tedy pět a droid. Toho mám především kvůli údržbě lodi - když se ostatní členové točí, je dobré mít někoho, kdo se v lodi vyznáš, zvlášť, pokud nejsi mechanik nebo se v tom alespoň trochu nevyznáš,
odpověděl ti na první z tvých otázek a po oku obhlédl kantýnu, aby vyhodnotil současnou situaci. Nezdálo se, že by jej něco upoutalo natolik, aby změnil pozornost od tebe, tak pokračoval dál.
Když budu počítat i tebe, tak mám zatím jedno místo ještě volné, ale zítra mám domluvené dva lidi, které zkusím přesvědčit. Konkrétní pozice - zatím budeš spíš pomáhat, kde se to hodí, cestou se třeba přiučíš něčemu dalšímu. V posádce mám aktuálně druhého pilota, který je i slušný navigátor a doktorku. Můžeš počítat s tím, že tě čeká práce s nákladem, možná zbraňová věž, pokud by vyvstal nějaký problém, víc dopředu říct nedovedu,
naznačil ti, koho můžeš potkat v posádce a stručně prozradil, co tě může čekat za práci.
Elwin kdo? ... počkej, myslíš pana "hledám talenty a naděje vesmíru"?
rozesmál se Auril, když si dotyčného vybavil a chvilku bojoval s návalem smíchu, než se vzpamatoval a trochu to zalil přineseným pivem.
Jsem zvědav, kdy ho někdo odbouchne, protože ti slíbí kajutu jak pro kancléře a jsi nakonec rád za pryčnu a pár kreditů na jedno slušné corelliánské pivo,
osvětlil trochu, co si o dotyčném myslí a čekal, jestli nepřijdeš ještě s nějakým dalším dotazem.
--------------
5959
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kantýna Na počátku cesty

Kapku mne uklidnilo, že s ním není kámoš. Na druhou stranu jsem si uvědomil, že jsem vlastně kývl na ten samý tah. Pouze lépe provedený.
Místo abych se učil ze svých chyb, tak svá dobrá rozhodnutí převádím na tu horší verzi?
OK. Zítra před polednem kosmoport Centralia Memorial, západní sekce, dok 04A.
Opět jsem se zvedl a tentokrát definitivně odešel.
Nešel jsem přímou cestou, spíše jsem se k danému doku dotoulal hned po odchodu.
Chtěl jsem si danou loď obhlédnout dřív, abych poté nebyl nemile překvapen a mohlo být už pozdě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kosmoport Centralia Memorial:
Najít dok 04A ti na daném kosmoportu nedělal sebemenší problém, stejně jako se do něj relativně nepozorovaně dostat. Mohl jsi tam spatřit loď, jíž v jistém slova smyslu mohl od zítřejšího dne říkat domov. Mohl jsi spatřit 30m dlouhou loď s hrdým nápisem Tenshi na svém boku. Nebylo problém sem tam zahlédnout nějaký škrábanec nebo známku opotřebení, ale vše nasvědčovalo pečlivé práci na trupu a kvalitní údržbě. Třídu jsi nepoznával, ale na první pohled se zdála jako klasický transport nebo frachťák, i když sis všimnul jednoho nebo dvou míst, která určitě nebyla původní a něco skrývaly. Jako původní se dle všeho nezdály ani dva laserové kanóny namontované po stranách na přídi.
Tohohle všeho sis mohl všimnout i za slabšího osvětlení doku, jinak ti tma nedovolovala vidět víc nebo se třeba zaměřit na některé detaily. Zpoza lodi se po chvilce vynořil oranžový droid série R2, který prováděl pravidelnou kontrolu lodi a využíval k tomu i svou sadu senzorů. Nikoho dalšího jsi zatím v okolí spatřit nemohl, takže pokud bys chtěl, mohl ses zkusit přiblížit více.

Různé bedny, nádrž a několik dalších věcí by ti v rámci doku mohly poskytnout různé krytí před droidem. A kdyby se přemístil k jednomu ze vchodů do doku, tak by ses i teoreticky mohl dostat ke vchodu do lodi, k němuž byla spuštěna rampa, ale byl úplně na opačné straně, než jsi se nyní nacházel ty. Všechny ostatní přístupy do lodi byly v současné chvíli uzavřeny a žádný tajný vstup jsi nikde neviděl.
------------------------
6000
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kosmoport Centralia Memorial

Pohled na loď mne kapku uklidnil. Nejednalo se o šrot již od pohledu. I jsem zjistil co za droida loď na opravy má.
Nebyl jsem sice žádný expert, ale co jsem slyšel tak série R2 bývá celkem spolehlivá. Snad tento není výjimka. Sám droid také nepůsobil příliš zničeně, takže jsem dok opouštěl o něco klidnější. Plížit se až k lodi nemělo cenu. Více informací bych nezjistil a začít pracovní vztah podobnou eskapádou by asi nebyl nejlepší nápad.
Nicméně nastala otázka co se zbylým časem a kde přečkat noc. Čas jsem se rozhodl strávit alespoň trochu produktivně a projít si mapy galaxie, nebo alespoň sektoru, abych se poté lépe orientoval. i když jsem si nedělal naději, že bych byl pak nějak výrazně zdatný v astronavigaci. Noc jsem se nakonec rozhodl strávit ve stejném hotelu jako předchozí noc. Na nocování na lavičce jsem se zatím necítil a jít do práce unaven a nevyspán se nevyplácí, alespoň jak jsem slyšel.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kosmoport Centralia Memorial:
Kontrola lodi a jejího okolí tě uklidnila do takové míry, že jsi nepotřeboval zjišťovat více a shledal jsi, že tvá volba přidat s k této posádce by nemusela být až tak špatným rozhodnutím. Proto jsi mohl spokojeně zamířit pryč a nakonec se vrátit do hotelu, kde jsi přespával předchozí noci a měl jsi tedy toto místo již ověřené.

I tentokrát byla noc v pořádku, takže jsi se druhého dne mohl sbalit a vyrazit na místo. Protože čas setkání byl až v poledne, tak jsi měl do té doby mnoho času ještě navštívit nějaké místo, zkusit si někde něco koupit, nebo třeba jenom posnídat. Jednou z variant mohlo být i delší vyspávání v hotelu, ale to vše již záleželo čistě na tobě.

Jakmile jsi k polednímu dorazil do doku, tak před lodí zrovna několik mužů vykládala bedny s nákladem a dohlížela nad tím zeltronka středního věku s červenou kůží a červenými vlasy, která již měla v obličeji několik vrásek. Tvářila se přísně a nepříliš nadšeně na muže, kteří vykládali náklad a po boku jí stál droid, kterého jsi mohl spatřit už včera při své obhlídce. Po chvilce byl náklad v podobě beden vyložen a zeltronka jen zavrtěla hlavou, když se rozhodla nakonec otočit hlavu tvým směrem a spatřila tě. Chvilku si tě prohlížela, než mávla tvým směrem, abys k ní dorazil. Dalo se tedy předpokládat, že tě asi už očekávala a Auril jí o tobě předal nějaké informace. Oranžový R2 mezitím začal objíždět okolo beden a dle svého je prozkoumávat, co mu senzory dovolovaly.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kosmoport Centralia Memorial

Prakticky celé dopoledne jsem se snažil uklidnit nervy. Moje první zaměstnání, kompletně nové prostředí a cesta mimo planetu bez dohledu mistra peskujícího mne za to, že dívat se na pozadí spolucestujících dívek není pro jediho vhodné.
Vzhledem k tomu, že nerad chodím pozdě, vyrazil jsem raději o něco dřív.
U lodi již byl čilý ruch pod dohledem jedné zeltronky.
Dobrý den.
Pozdravil jsem, raději slušně.
Xier Rolg, sem domluvenej s Aurilem Zeni, že nastoupím k posádce.
Rozhodl jsem se rozptýlit jakékoliv pochybnosti o tom kdo sem zač.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kosmoport Centralia Memorial:
Jakmile jsi byl spatřen, tak jsi s ničím dalším neotálel a trochu nejistě se vydal vstříc zeltronce. Té jsi se představil, stejně jako jsi jí sdělil důvod tvé zdejší přítomnosti. Pohledem si tě přeměřila od hlavy k patě, minimálně dvakrát, jak jsi byl schopen vyvodit z pohybů její hlavy nahoru a dolu.
Jsem Aniah, doktorka a překladatelka posádky a v současné době i něco jako zástupkyně kapitána. Auril mi o tobě říkal, takže jsem tě už očekávala a jeho popis byl trefný. Jen ještě než tě ubytuju - nějaké zdravotní potíže, alergie, nedávné nemoci? Mám ráda přehled o zdraví členů posádky - lékařské záznamy tedy přísně nevyžaduju, ale kdyby byly, byla bych, jak to říkal Auril? Šťastná jak mon cal v bactovém rybníčku,
představila se ti a hned se tě začala ptát na tvé lékařské informace. Nejspíš se dalo očekávat, že nějaké základy byly proto, aby jsi byl zdravotně způsobilý pro možnou práci nebo třeba neměl něco nakažlivého. I když se nezdálo, že by ji tvůj zdravotní stav na první pohled měl nějak výrazně trápit. Tedy alespoň to jsi mohl vyčíst z jejího výrazu tváře.
Jinak tohle je R2-G14, takový všeuměl a dá se říct, že hlavní správce lodi, zná ji skoro do posledního šroubku a má na starosti většinu oprav, doplňování paliva a obecně údržbu lodi. Sem tam mu pomáhá Auril nebo dle toho, co si vyžádá. V kokpitu provádí předstartovní kontrolu náš pilot Jon Dep. Nevím jestli rozumíš sullustansky, kdyžtak vás potom představím, kromě lékařské specializace jsem i zkušená překladatelka. Jinak co se Aurila týká, tak ještě něco zařizuje, ale brzy dorazí. Takže, nějaké otázky?
představila ti i astromecha, který něco zapípal a pokračoval dál ve své práci. Zároveň i zmínila pilota, který byl dle všeho někde v lodi a věnoval se svojí práci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kosmoport Centralia Memorial

Zapřemýšlel jsem na tím, co jí o mně asi tak řekl, ale pak jsem to nechal být.
Lékařskou dokumentaci nemam vůbec žádnou, natož u sebe.
Odpověděl jsem, snad příliš rychle. Fakt, že jí mám k dispozici, jsem hodlal tajit klidně i na smrtelné posteli. Ono z ní totiž nelze zakrýt, že byla vytvářená v chrámu jedi a tedy tak i vypadá. V dětském věku několik vyšetření na midichloriany a další testy spojené se Sílou.
Nicméně mam slabou alergii na peří Mrlssi.
Přiznal jsem a modlil se, aby jí to stačilo, a neptala se jak jsem to zjistil. Přiznání této příhody by mě před komplet celou posádkou zesměšnilo na celý život.
Sulustansky lehce rozumim.
Oznámil jsem.
Otázky? Snad jen kam si můžu dát věci a kde přiložit ruku k dílu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“