Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho

Když mi,i když jen z legrace, navrla čištění udělalo se mi poněkud mdlo, už jen z té představy. A poněkud jsem zapochyboval nad tím, zda budu schopen ono jídlo sníst.
Tys opustila mámu?
Podivil jsem se při jejím vyprávění. Napadlo mne, že je na tom zcela obráceně než já, ona od rodičů utekla, já utíkám k nim, byť "kapku" oklikou.
Musel jsem však uznat, že důvod mohl být pádný. Nebyl jsem si tedy jistý jestli to myslela tak, že její máma šlapala chodník, či si hledala nového partnera měla špatný vkus, v obojím případě to mohlo být dost zlé.
To... muselo být dost drsné.
Okomentoval jsem jsem její minulost a zamyslel se, zda bych to na jejím místě takto ustál.
Pravděpodobně ne.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho:
Při komentáři, že to bylo dost drsné, se jen chabě pousmála, jakoby sama nevěděla, co si o tom pořádně myslet. Chvilku o tom přemýšlela, jakoby si snažila vybavit detaily, které se toho týkaly, než se rozhodla znovu odpovědět.
Bylo to hodně těžký - i přes to všechno jsem mámu měla ráda, ale nemohla jsem to tam už vydržet. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla tehdy ještě mladá a musela rebelovat nebo tak, ale zpětně toho nelituju. Jak řekl jeden můj starší nadřízený, tak jsem musela dostat tvrdou lekci toho, jaké to je žít na vlastní pěst. Ale jsem za to ráda, dokázala jsem se pracovat nahoru a myslím, že jsem potom na tom byla lépe než matka,
pousmála se a její výraz prozrazoval, že to nebyla jednoduchá kapitola jejího života.
Později jsem jí i napsala a dokonce jsem dostala odpověď. Přes známého o mě měla informace a viděla, jak se mi daří, ale nikdy se neodvažovala mi napsat první. Bohužel na tom byla pořád stejně a tak zůstalo jen u občasné korespondence, ale jsem ráda, že je tak nějak v pořádku,
dodala nakonec a znovu zkontrolovala troubu.

Než jsi mohl něco odpovědět, tak do místnosti vešel Auril a po začichání se spokojeně pousmál.
No teda, taková jídla jsme na Tenshim snad ještě neměli, to poznám podle čuchu. Ale co, jak jste se zatím zabydleli?
pousmál se, zatímco ulovil něco k pití a opřel se o stěnu vedle lednice.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho

Další vylévání srdce jsemposlouchal jen mlčky, popřípadě mírně přikyvoval, že chápu.
Poněkud jsem se začal bát, páč se diskuze, respektive její monolog, řítil stále více a více do hlubokých emotivních osobních věcí, kde jsem si nebyl moc jistý v kramflecích a bál jsem se stále víc oné otázky? "No a co ty?". Respektive nějaké její varianty.
Z vysoce soukromého rozhovoru nás nakonec zachránil svým příchodem kapitán.
V pohodě.
Odpověděl jsem na otázku.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho:
Zatímco některým by vyrušení mohlo vadit, ty jsi ho přivítal, protože to vše pomalu směřovalo do oblastí, které pro tebe byly takové tvé okraje galaxie, o nichž jsi nic nevěděl a doposud jsi tam necestoval. Každopádně tvá prostá odpověď Auril příliš nepřesvědčila, i když to dovedl dobře skrýt a navenek se jen jasně usmál.
No, nedával jsem vám hlubší prohlídku lodi a co všechno se na ní nachází. V podstatě se tady dá pořád něco dělat, ale na opravy je potřeba mít kvalifikaci a teď naštěstí kromě nějakých lehkých úkon nic nepotřebujeme,
poklepal z pověrčivosti na desku, kde jste před nějakou dobou připravovali jídlo.
V nákladovém prostoru vždycky bylo trochu místo, pokud chtěli někteří členové posádky trénovat, třeba box. Nebo si třeba jen zacvičit, ale po mně to nyní prosím nechtějte, mám teď dost papírování a podobných hovadin, kterými vás nebudu nudit. Jinak tu máme možnost spousty gamblerské zábavy, pazzak, sabacc a množství dalších karetních her, stejně jako holoher. Značná databáze holofilmů a holoknih, některé jsem dokonce získal tou správnou cestou,
zazubil se a nevinně pokrčil rameny, jakoby nespáchal nic závažného. Rozhodně ho to však nijak netrápilo.
A potom je v lodním počítači docela obsáhlá databáze dat, kde se pravidelně aktualizují okruhy, které vyhledáváme když jsem mimo hyperprostor v dosahu holonetu. Jeden šikovný programátor mi to tam aktualizoval - takže jsem třeba vyhledal resorty na Mon Calamari a do offlinu, nebo jak se to říká, počítač stáhne i resorty planet, které nejčastěji navštěvujeme, jsou poblíž Calamari a potom i seznam a informace o dostupných resortech na základě útrat, které jsem do toho v minulosti investoval. Místy až trochu děsivé, co všechno to obsáhne, ale funguje skvěle. Jenom hudební nástroje tu žádné nemáme, Aniah z mého posledního pokusu nebyla moc nadšená a vyhodila tu elektronickou tubu přetlakovou komorou. No, to je asi to hlavní, kdyby něco jsem u sebe, počítám, že do půl hodiny večeříme?
dodal ještě Auril, aby si získal souhlasného pokývnutí od Kasie a s mávnutím ruky odešel zpět za svou prací.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho

Karty a podobně s váma hrát nebudu! Nemusim vás zasponzorovat veškerejma svejma úsporama a ještě se zadlužit.
Odmítl jsem okamžitě hazard. Má zručnost v karbanu byla taková, že i younglingové, co viděli karty poprvé před týdnem už ze mně tahali dezerty k večeři na měsíce dopředu.
Což mi připomíná, že tomu arogantnímu skřetu už asi ten rok zákusky dávat nebudu. Hehe.
Ovšem to, že je zde celkem rozsáhlá databáze planet mne celkem zaujalo, přípravu v chrámu jsem dosti podcenil a tak by se mi celkem hodilo si zjistit nějaké informace o Corulagu, abych až se tam dostanu šel kapku více na jisto. Rozhodl jsem se se tou databází probrat hned po večeři a radši příliš neřešit, její legálnost.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho:
Část nových informací tě zaujala a Kasiu pobavil tvůj názor na karetní hry, zatímco sama se jen pousmála a rozhodla se jít nahlédnout do míst, kam Auril odkázal, že by se měly karty nacházet.
Abys porazil většinu, tak stačí většinou znát dobře pravidla. U půlky zbylých dovedeš dobře odhadnout, kdo kdy má dobré nebo špatné karty a ten zbytek, to už je na obsáhlejší pozorování. Aspoň něco navíc mi bývalá práce věnovala - jak jsem se motala okolo návštěvníků, tak karty různých druhů tam byly každodenní zábavou,
usmála se a úsměv ji ani neopustil, když opravdu nějaké ty karty nalezla. Byly to staré sehrané karty pazzaku, ale po chvilce si s nimi už hrála, jakoby s nimi vyrostla od nepaměti.
Jeden starý štamgast tam vždy zůstával dýl nebo chodil brzo a protože tam kromě něho nikdo jiný nebyl, tak mě učil karty. Tedy do té doby, než jsem ho porazila a v rámci sázky musel uklidit půlku hospody. Ale to byla světlá výjimka, Keirin se jmenoval,
poznamenala, zatímco si dál hrála s balíčkem karet a obratně jej promíchávala jednou rukou. Z dalšího hovoru vás vyrušil signál trouby.

Další část jste strávili přípravou zbytku, přílohu a také nadekorováním jídla - i zde se Kasia vyznala. Prozradila, že kromě domácího vaření občas vypomáhala v kuchyni a také tam nabrala dost zkušeností.
K jídlu chodila posádka postupně, jako poslední Jon Dep, když ho navečeřený kapitán vystřídal v kokpitu. Po výpomoci s umytím jsi pak měl možnost zasednout k terminálu a podívat se na informace o Corulagu - k dispozici však byly jen nějaké základní a kapitánova poznámka ke dvěma obchodním kontaktům, včetně jejich adres a číselného hodnocení, které mělo hodnoty 4.2 a 2.5. Nicméně se v rámci terminálu nad záznamem objevila hvězdička s informací, že při dalším kontaktu s holonetem se dotáhnou i další informace, než jen základní geografické.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho

Současné informace co jsem si našel mne moc neuspokolily. Sice mi počítač slíbil, že stáhne další informace, ale zatím nic co by mi pomohlo.
Vyhledal jsem si tedy, co počítač věděl o Teyru, kam jsem letěli, abych pak nebyl moc překvapený.
Po přečtení nějakých těch informací jsem zapřemýšlel co dál. Na další společenskou interakci jsem se moc necítil a tak jsem se rorhodl, že se na chvíli budu potulovat po lodi a zjišťovat co kde jak je a pak se možná i uvidí.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho:
O Teyru jsi našel o poznání více informací, než o Corulagu. Kromě běžných informací, tam byla spousta přidružených článků o pirátské aktivitě v blízkých sektorech, množství obchodních informací, ceny různých paliv a zásob, které by vám mohly být k užitku a mnoho dalšího, co se mohlo týkat různých obchodních aktivit, které by mohly mít užitek pro vaše podnikání.
Kromě toho tam bylo k dispozici i dost článků o dění v okolí kosmoportu, který měl být asi vaším cílem - primárně pak zaměřené na vše, co vypadalo jako nějaká hrozba, ale zde zdálo vše v pořádku a nikde v okolí nebyly žádné nepokoje nebo nic podobného. Zajímavé pak bylo, že bys v případě zájmu mohl projít veškeré právní spisy a úřední vyhlášky, které podle indexu obsahovaly více než několik set stránek. Kdysi jsi mohl vidět sbírku těch Coruscantských a zdálo se, že tyto jim mohly směle konkurovat.

Před uložením se k odpočinku ses vydal na zevrubnou prohlídku lodi. Neodhalil jsi nic neobvyklého, ale dobře sis uvědomil šířky a výšky dveří, případné zákruty a místa, které mohla svým profilem být za jistého ohledu nebezpečná. Ať už jsi odešel z Chrámu pro jakékoliv důvody, tak následky výcviku jsi rozhodně nemohl jen tak zapomenout a poskytovalo ti to tak unikátní náhled na místa, jenž mnozí neměli. Před průzkumem skladu jsi narazil na R2-G14, který něco šteloval a zatrylkoval tobě nějakou nesrozumitelnou poznámku, když jsi procházel okolo. Jakmile jsi mu nevěnoval pozornost, tak spokojeně pracoval dál.
Kontrola skladu tě jen ujistila, že i zde bylo vše na svém místě a náklad byl nepoškozen. Byl tu i dostatek volného prostoru pro různé cvičení nebo zmíněné "tréninky".

Po tom všem jsi relativně v pohodě usnul a probral se až ráno a trochu povědomě i dorazil ke snídani, kterou právě dojídal Auril.
Za dvě hodiny dorazíme na Teyr, v tu dobu buď připravenej, provedeme nějaké kontroly na lodi a myslím, že by se ti to mohlo někdy hodit. Určitě se najde i hodinka, dvě, kdyby ses chtěl podívat po městě, ale moc dlouho se tu zdržovat nehodláme,
poznamenal, zatímco dokusoval kus pečiva a čekal, jestli se k tomu budeš chtít ještě nějak vyjadřovat nebo nikoliv.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho

Coby Jedie mne cvičili abych necítil nenávistani žádné podobné negativní emoce. V jednom případě jsem si však nemohl pomoci, brzká rána jsem opravdu z duše nesnášel. První pracovní den obzvlášť, což bylo zvláštní, protože se v chrámu na pracovní dny ani výkendy v podstatě nejelo, ale stejně jsem si nemohl pomoci a Atundu ráno jsem byl vždy nevrlý.
U snídaně jsem tedy jen zavrčel pozdrav a usedl jsem k tomu, co jsem pro nedostatečnou slovní zásobu pojmenoval snídaně.
Na výzvu, abych byl připraven jsem tedy jen pokýval hlavou a po zdolání své porce šel ze sebe nějak udělat člověka a připravit se na nový den. Naštěstí jsem nebyl takový louda abych vypotřeboval celé dvě hodiny, a tak jsem už po chvíli stál připraven vcelku použitelný.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Paluba Tenshiho:
Neměl jsi potřebu se Aurila na něco ptát a proto si jej nechal v klidu odejít a sám ses soustředil na řádné doprobuzení se a zkulturnění svého zevnějšku, abys byl mezi populací většiny světů rozeznán za člověka a nebyl zaměněn za bothana, nebo v tom horším případě i nedorostlého wookieho.
Probuzený jsi byl ke svému štěstí během chvilky, ale to nijak nezkrátilo čas, za který jste měli přistávat a tak jsi nakonec skončil v kokpitu, kde tě uvítal Auril s Jonem a naznačili ti, že se můžeš posadit do volné sedačky, kterou mohl ovládat technik, nebo pomocný střelec.
Oba muži prováděli kontroly systémů před vyskočením z hyperprostoru a několikrát jsi mohl postřehnout spor mezi tím, zda-li mělo být nastavení takovéto nebo jiné. Nakonec se však dvojice vždy shodla a zbytek času uplynul relativně rychle. Mohl jsi tak konečně spatřit i něco jiného než čáry protažených hvězd.
Před vámi se skvěla planeta terestriálního typu, jež už na první pohled vypadala přirozeněji, než ferobetonový Coruscant. Nicméně provoz na orbitě napovídal opaku, protože jsi mohl spatřit nezměrné množství plavidel. Většinou šlo o luxusní jachty, výletní plavidla nebo jiné turisticky zaměřené vesmírné lodě. Nebylo pochyb, čím byla tato planeta proslulá na široké galaktické veřejnosti. K tvéum překvapení jste se však nezařadili do fronty plavidel chystající se k přistání, ale normálně jste je předběhli a to poté, co Auril důrazně vysvětlil autoritám na povrchu, že má potřebné oprávnění.
Během chvilky dosedneme, můžeš jít prosím tě zkontrolovat bednu umístěnou na pozici Aurek-3? Za chvíli dosedneme a já vyrazím hned po přistání. Potom budeš tady s Jonem provádět kontrolu, počká na tebe tady v kokpitu,
informoval tě Auril a čekal, jestli nebudeš mít nějakou otázku, než by se opět navrátil ke koordinované pilotáži s Jonem, která sem tam přinesla sullustanskou nadávku a jasné odseknutí v basicu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Paluba Tenshiho

Potichu jsem pozoroval jak se vynořujeme z hyperprostoru a přibližujeme se planetě. Vypadala o hodně lépe než Coruscant, který přpomínal spíš gigantickou ZOO, než místo pro život.
Divné však bylo, že jsme letěli rovnou na přistání a nestoupli si do fronty. To byla další věc kterou jsem nehodlal raději řešit.
Tedy ne že bych podobnou situaci nikdy nezažil. Ale tentokrát to bylo bez ohánění se titulem rytíře, či rovnou mistra Jedi co byl na palubě.
Jasně.
Odpověděl jsem kapitánovi a vydal se najít a zkontrolovat danou bednu přemýšleje, zda je to nějak důležitá či křehká bedna, nebo zda mne prostě Auril nechtěl v kokpitu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Teyru, Paluba Tenshiho:
Radši ses rozhodl nepřemýšlet, jaktože jste se dostali na povrch prakticky bez čekání, nebo zda-li tě Auril potřeboval jednoduše a v míru "odklidit" z kokpitu a octnul ses tak opět v nákladovém prostoru, kde jsi již bez problémů nalezl pozici Aurek-3. Skladové pozice byly očíslovány a označeny dost přesně a tys neměl problém se v tom velmi rychle zorientovat už poté, cos byl ve skladu teprve párkrát.
Na vyznačeném místě byla středně velká bedna, kterou bys neměl problém unést. Byla řádně připevněná a míra křehkosti byla střední - což znamenalo, jak jsi se mohl již dozvědět dříve, že ji mohl v klidu nosit a překládat i naštvaný wookie do doby, než by s ní hodil. Auril obecně dbal na řádné označení nákladu - tedy křehkost, pozice, váha a případně stručný popis, pokud to nebylo tajné. V tomto případě se o nic tajného nejednalo a mohl jsi tak zjistit, že se jednalo o různé zboží, jehož celková hodnota by rozhodně nestála za samotnou cestu expresně frachťákem.
Během chvilky jsi mohl vnímat, jak jste dosedli na povrch a prakticky hned poté se ve skladu objevil Auril. Na nevyřčenou otázku jsi mu potvrdil, že je vše v pořádku a výměnou gestikulace jsi začal bednu odvazovat a připravovat k odnešení.
Dobře, zavezu ji k obchodníkovi, který si ji objednal a vyřídím i finance a papírování. Zastav se za Jonem, jak jsme se prve domlouvali. Měla by to být rutina, takže potom budeš mít cca 2h volno. Chci odlétat za 3 hodiny, ostatním jsem to už říkal. Ideálně půl hodiny před odletem, abys byl zpátky - nic nového nakládat navíc nebudeme, takže tohle bohatě stačí. Kdyby nějaké zpoždění, tak tady je moje číslo na komlink, kdyžtak si ještě vyžádej postupně čísla Jona a Aniah. Nějaké dotazy?
zeptal se Auril, zatímco začal otvírat přistávací rampu a čekal, jestli se na něco nezeptáš. Jakmile by bylo obojí vyřešeno, tak by se chopil bedny a vyrazil za svým cílem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Paluba Tenshiho

Vše jasný.
Odpověděl jsem a raději polkl otázku kolik piv je povoleno. Vyrazil tedy zpět do kokpitu. Abych pomohl s kontrolou. Doufal jsem, že Jonovi budu nějak rozumě rozumět. Přeci jen znám spíše konverzační fráze ane příliš technických výrazů.
Bude ještě sranda.
Vešel jsem do kokpitu.
Tak co je potřeba?
Zeptal jsem se pilota, abychom mohli začít.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Teyr - kosmoport, Paluba Tenshiho:
Jona jsi našel v kokpitu, jak dokončoval procedury po přistání a společně s ním se tam nacházel i palubní astromech R2-G14. Malý sullustan na tebe mávnul, ať mu dáš minutku, než něco doklepal na klávesnici, aby pak poklepal G14ce na hlavu a vyrazil vpřed se slovy "Následuj mě" v jeho rodném jazyce.
Droid na tebe předtím pípnul a na pomocném displeji zobrazil překlad Jonovo fráze v basicu, takže se dalo domyslet, proč vám měl asistovat.

Během cesty ven z lodi k tobě pilot úsečně mluvil, což ti pomohlo mu dobře rozumět. V podstatě ti sdělil, že kontrola má dvě části - venkovní a vnitřní s tím, že se začíná tou venkovní, aby se vnitřní systémy stačily ochladit. Venkovní byla v podstatě pouze vizuálního charakteru, ale i tak Jon cestou sebral dva hydroklíče a jeden ti stihl podat.
Venku ti nejprve ukázal, co máš dělat - poklepával postupně na povrch a vysvětlil ti, že takhle má loď správně znít, přesněji plátování. Celé se to dělalo preventivně - včasné odhalení poškození plátování totiž bylo nejenom levnější na opravu, ale také rychlejší a loď díky tomu nemusí stát tak dlouho. Navíc se tohle dalo zjistit nejlépe krátce po průletu atmosférou, která trup namáhá paradoxně víc než vesmír.
Doplnil i informace o kontrole několika specifických oblastí trupu a pak jste si rozdělili loď, s tím, že jste se oba vyškrábali nahoru.
Zrovna když jsi se blížil konci své části, tak jsi mohl spatřit, jak z lodi vycházel váš kolega Toro Dinterra, nenápadně se rozhlédl okolo a velmi rychlým krokem vyrazil pryč z doku, kde jste stáli. Tebe si vůbec nevšimnl, i proto, že Jon zrovna vehementně mlátil do přední části trupu a sullustansky u toho nadával.

Po vnější kontrole následovala základní vnitřní - jež spočívala v kontrole těsnění, kabeláže a všeho, co je lepší kontrolovat, pokud je loď neaktivní. V podstatě nešlo o nic náročného z technického hlediska, jen množství dobrých zvyků. Jak zmínil Jon, tak vážnější opravy se stejně házely na G14ku, případně Aurila samotného a ostatní jenom pomáhali.
Zbývala vám už jen kontrola palivové soustavy a měli jste mít hotovo - i zde vše vypadalo v pořádku a blížila se tak chvíle tvého volna.
Pozitivum také bylo, že Jon tě bral v pohodě a to, žes mu dost slušně rozuměl ho i trochu přimělo "nebýt" tak ostražitý. Přesněji jsi vnímal, že vůči tobě začal zachovávat spíše přátelštější postoj, než čirou neutralitu, kterou jsi vnímal z počátku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Teyr - kosmoport, Paluba Tenshiho

Začali jsem kontrlovat. Zprvu jsem hydroklíčem klepal jen zlehka, ale když jsem viděl, že se Jon nebojí přitlačit, tak jsem i já kapku přidal.
Už je mi jasný, proč tyhle lodi furt vypadaj omláceně. Od neustálejch kontrol.
Přemýšlel jsem zda i vnitřní kontrola se bude sestávat z mlácení do různých částí lodi.
Nakonec nekonala, což bylo jen dobře, neboť uvnitř lodi by se zvuk jistě dosti rozléhal.
Nakonec vše dopadlo bez problémů a kontrola byla za námi.
Co se volna týče, neplánoval jsem kdovíjaké štreky a jen se šel podívat po kosoportu jak to zde vypadá a zase se pak vráit, a mrknout se rovnou do databáze lodi, co nového o Corulagu počítač stáhl. stáhl-li něco.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“