Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »


Nechtěná diplomacie


Galaktická republika, prozatím jediné a mocné uskupení spojující tisíce planet v galaxii je viditelně zkostnatělou organizací, kterou ovládají skrze zkorumpované politiky a úředníky velké korporace, jejichž zájmy se dají sledovat po celé galaxii. Těžba nerostného bohatství, využívání až zneužívání přírodních i lidských zdrojů, produkce a obchod kvetou v celé Republice a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by tomu v budoucnu mělo být jinak.

Planeta Tarhassan z větší části pokrytá vegetací mírného pásu, tedy lesy, poli a loukami, v některých oblastech však hornatá či zavodněná, ležící v sektoru Harron v Expanzivní oblasti na sebe upoutala pozornost korporací díky své výhodné poloze, kvalifikované pracovní síle a hlavně poté kvůli zásobám nerostného bohatství jak na planetě, tak i v blízkých systémech, jejichž místním průmyslovým centrem by se Tarhassan mohl stát.

Po staletí je Tarhassan zmítána nepokoji a ozbrojenými konflikty mezi jednotlivými frakcemi ovládajícími planetu. Z velké části lidská populace na planetě se do dnešních dnů byla schopna dohodnout pouze na velmi omezené planetární reprezentaci v podobě Rady pro planetární diplomacii, ve které zasedají zástupci všech frakcí na planetě. Planeta žila v neustálém očekávání války, což pro korporátní investory z Galktické republiky nebylo vhodné prostředí k rozvoji průmyslu a těžby na planetě v okolních systémech.

Přesto se, vlivem republikových diplomatů a korporátních vyjednavačů, Tarhassan v posledních letech stával klidnějším místem k životu a tedy i k podnikání. Ozbrojených konfliktů ubylo, vůdcové frakcí si uvědomili, co by mohli získat s příchodem republiky a zejména kapitálu korporací, a tak se válka přesunula spíše do diplomatické roviny, ve které chtěla každá frakce získat co nejvíce výhod. Korporátní vyjednávání probíhalo ruku v ruce s republikovým vyjednáváním o připojení planety ke Galaktické republice a zapuštění celého systému do struktur Republiky.

V posledních měsících byl Dandahass ohrožen bombovými útoky na budovy politických orgánů, ambasády a představitele veřejné moci. Vyhrožování bylo na denním pořádku a ani o přepadení nebylo nouze. Po vážném zranění korporátního vyjednavače barona von Tryera se cizí diplomaté a vyjednavači stáhli do dobře hlídaného diplomatického komplexu, který neopouštěli. Díky tomu ovšem byli také méně nakloněni ustupovat požadavkům Tarhassanu, a tak jednání již delší dobu v podstatě stagnovala.Podle mínění republikových diplomatů se někdo pomocí těchto útoků snaží rozklížit křehké příměří uzavřené mezi frakcemi a zhatit tak přístupové rozhovory a vstoupení investorů na Tarhassan.

Do hlavního města Dandahass, které je sídlem nejsilnější umírněné frakce zvané Demokratická frakce Tarhassanu, je proto oficiálně za účelem vedení diplomatického jednání povolán poměrně mladý rytíř Jedi, avšak zkušený vyjednavač, lidský muž Talik Amvarin se svým prvním padawanem Gideonem Cranem. Ten se má již brzy stát rytířem Jedi, avšak musí splnit ještě poslední ze svých zkoušek.


Časové umístění: rok 59 BBY

Tarhassan - ulice hlavního město Dandahass
Rytíř Jedi Talik Amvarin zasmušile kráčel po potemělé ulici Dandahassu směrem k malému hotelu v centru města, který pro vás vybral namísto ubytovacího komplexu pro diplomaty, kde se zdržovali ostatní významní republikový vyjednavači. Přestože byl zkušeným diplomatem, nikdy si neoblíbil výsady, které této kastě osob náležely. Příslušnost k Řádu Jedi a jeho vnitřní kompas ho vedly ke skromnosti. Talik Amvarin nebyl asketa, avšak neholdoval luxusu a poklonkování. Navíc měl rád své soukromí a dbal na samostatnost, přičemž neměl obavy o své zdraví jako ostatní diplomaté na planetě.

Již druhý týden na této planetě jsi svého mistra dennodenně doprovázel na diplomatická jednání, která začínala honosným obědem a běžně se protáhla až do pozdních večerních hodin. Tato jednání se odehrávala přímo v budově Rady pro planetární diplomacii a postup v nich byl velmi pomalý zejména kvůli v posledních měsících se množících útokům, které zasévaly nedůvěru mezi diplomaty a představitele jednotlivých frakcí. Křehký mír a s ním i přístupové rozhovory včetně investic byly ohroženy.

Kráčei jste tiše ulicí, ze které se vytratil denní život. Na chodníku se válel sem ta nějaký bezdomovec a v okolních uličkách bylo možné zahlédnout partičky různých existencí přes úředníky vracející se z pitky, až po mladé rváče vyrážející za dobrodružstvím. Noc se převalila do své druhé poloviny, což byl také důvod, proč jednání obvykle další den začínala až obědem. Bylo to zde patrně tak zvykem. Tvůj mistr i ty jste byli vyčerpání z celodenního jednání, avšak nepříjemná předtucha tě vytrhla z letargie a představ o sprše a spánku. Začal jsi pociťovat intenzivní nebezpečí, které se rychle blížilo. To zřejmě zachytil i tvůj mistr, který se na tebe tázavě podíval.

Těsně před Vámi ze vchodu jednoho z domů vyšli dva muži, přičemž v rukou svíraly blastery mířící na vás. To už se také z boční uličky, kterou jste právě minuly, vyřítil velký černý nákladní speeder, který vám zatarasil ústupovou cestu. Také jsi slyšel, jak se otevřely jeho trochu vrzající posuvné dveře. Jeden z mužů před vámi promluvil nedokonalým basicem s přízvukem.

Cizácky špíny, půjdete s nama! Nic nezkoušejte nebo vam ustřelim palice!

Muž, který vás evidentně považoval za cizí diplomaty, zněl výhružně a rukou s blasterem Vám pokynul, abyste nastoupili do speederu za vámi. Za sebou jsi cítil několik dalších osob, bohužel jsi však zatím neměl čas zjistit, jaké pozice ve speederu zastupují a jak vám v tuto chvíli mohou být nebezpeční.



Takže, jedná se o úvodní příspěvek, který by tě měl trochu uvést do problému. Na tento příspěvek můžeš reagovat jak do hloubky (před příletem na Tarhassan, po příletu), tak i konkrétně na nastalou situaci zhruba od doby kdy jsi dostal varovný pocit až do současného jednání reagující na poslední podnět.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - ulice hlavního město Dandahass

Kráčel jsem za mistrem, ztracen ve vlastních myšlenkách. Na neony a pachy Dandahasských ulic jsem si zvykl tak, že jsem je přestal vnímat. Vzpomínal jsem na všechna jednání, kterých jsme se s mistrem Amvarinem zúčastnili. Často jsem na nich měl nutkání vyskočit a promluvit, když jsem si všiml možnosti řešení, ale věděl jsem, že úlohou padawana je mlčet a učit se. A bylo se co učit. Mistr Amvarin si zjevně všiml všeho co já, a mnohého dalšího. Nikdy ale nenavrhl řešení sám. Vhodně zvolenými otázkami dovedl ke kompromisu někoho z jednajících a dal jim tak pocit, že řešení vymysleli sami. Obdivoval jsem ho za to, že se ve spletitých vztazích mnoha frakcí dokáže zorientovat, i za to, že pouhou svou přítomností dokáže zmírnit strach z teroristických útoků. Pověst rytířů Jedi mluvila za vše a já byl hrdý na to, že k nim můžu patřit. Sám jsem zatím nedokázal odhadnout, jak jednání dopadnou, ale byl jsem rád, že jich mohu účastnit.

Vtom mě z úvah vytrhl pocit, jako kdyby mi někdo přiložil studenou čepel nože na krk. Neklidně jsem se dotkl svého meče pod pláštěm a pohlédl na svého mistra. Ve chvíli, kdy na nás namířili první dva muži svoje zbraně, jsem chtěl tasit a rychle je vyřídit. Ač jsem nikdy nebyl nejlepší v odrážení střel mečem, byl jsem si jistý, že bychom je ve dvou zvládli. Ale protože mistr nereagoval, a protože se za námi objevili další, rychle jsem svoje mínění přehodnotil.

Jestli nás skutečně mají za diplomaty, nebudou čekat, co zvládnou mistr a padawan řádu Jedi. A mohlo by být výhodné se octnout ozbrojeni a připraveni k akci přímo u někoho, kdo chce zmařit přístupová jednání. Pomalu jsem zvedl ruce nahoru, připraven k nástupu do speederu, a po očku sledoval svého mistra, připraven se bít, kdyby k tomu dal jakýkoliv signál.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - ulice hlavního město Dandahass

Ani jsi nestihl dát ruce pořádně nahoru, když se tě zezadu chopily dva silné páry rukou. Jeden z mužů ti bolestivě zkroutil ruku za zády a druhý mu pomohl tě vtáhnout do speederové dodávky. Stejný osud současně postihl i tvého mistra, který na sobě nedal nic znát a snášel útrapy se skrytým, leč tobě dobře známým, mírným úsměvem. To tě mohlo mírně uklidnit, i když současná situace zrovna nepatřila k těm nejpohodlnějším.

Celá scéna se od projevu jednoho z mužů, kteří vám zatarasili cestu, již odehrávala v naprosté tichosti a po několika vteřinách bylo po všem. Muži na ulici za vámi zavřeli dveře speederu a zmizeli do noci. Vy jste se nyní mačkali se čtyřmi dalšími muži v nákladním prostoru speederu. Vaši únosci patrně nebyli úplní amatéři, protože vám uvnitř ihned spoutali připravenou páskou ruce, a to za zády, což způsobilo, že sezení bylo dosti nepohodlné. Na hlavu vám nasadili černé látkové pytle, skrz které nebylo nic vidět. Poté tě, stejně jako tvého mistra, prošacovali a zabavili všechno, co nebylo součástí oblečení. V obou případech šlo o komlink, datapad a světelný meč. Z chování mužů nebylo zřejmé, zda vědí, k čemu tyto kovové válce slouží, avšak patrně se drželi pokynů a zabavili vše. Během vašeho zpracování s vámi muži nezacházeli nijak surově, ale jejich stisk byl pevný a odhodlaný.

Tou dobou už vás speeder odvážel daleko od místa přepadení. Jediným zvukem, který byl ve speederu slyšitelný, bylo neustálé mírné hučení klimatizace a vzdálený zvuk motoru a repulzorů. Po nějaké době jsi mohl díky Síly pozorovat úbytek myslících tvorů a emocí v okolí. Jeli jste určitě několik dalších hodin, po kterých jsi mohl zase pociťovat nárůst počtu myslících bytostí a emocí v okolí. Po nějaké době, kdy už jsi necítil za zády spoutané ruce a byl jsem celkově přesezený a rozlámaný, jste konečně zastavili. Ozval se zvzuk otevírajících se dveří a dva páry rukou tě zvedli na nohy a následně vedli ven ze speederu.

Tvoji únosci tě vedli od místa, kde jsi vystoupil, po tvrdém povrchu, zřejmě nějaké podlaze, prošli jste několika automatickými dveřmi a podstoupili cestu výtahem směrem dolů. Mohl jsi odhadovat, že šlo alespoň o dvě až čtyři patra v závislosti na rychlosti výtahu. Ozval se další zvuk automatických dveří, někdo ti sňal z hlavy pytel, přeřízl pásek, kterým jsi byl spoutaný a postrčil tě dovnitř malé potemnělé místnosti před tebou. Ihned se za tebou dveře s řachnutím zavřely.

Ocitli jsi se v malé místnosti nápadně připomínající celu nebo malý skládek. V místnosti nebylo žádné okno, byla zde jedna poměrně dobře vypadající postel, automatický záchod a umyvadlo. Všechny tři komponenty v místnosti působily poměrně cizi a hlavně zářily novotou. Místnost ozařovalo tlumené světlo zabudované do stropu. V rohu místnosti byla malá větrací mřížka. Zdi byly hrubě omítnuty a dveře, které byly nyní zavřené za tebou, působily poměrně pevně a kovově. Vevnitř byl sice ovládají panel, ale působil zataveně a nepoužitelně.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Po cestě jsem se snažil oprostit od bolavých rukou i nohou a vnímat v Síle své okolí, uklidnit se skrze ni. Ztráta světelného meče mě zabolela. Byl jsem na něj zvyklý nejen jako na zbraň, ale i jako na symbol toho, kým jsem - učedníkem řádu. Profesionalita únosců mi dělala starosti. Pokud má ten, kdo je za tím, dost peněz k najmutí profíků, nebo dokonce k jejich vycvičení, nevěstí to nic dobrýho, pomyslel jsem si. Kam jsme asi dorazili? Další město? Nebo základna nespokojenců? Zatraceně, pokud si takovej únos někdo dovolí v hlavním městě, musí si fakt věřit. Co po nás můžou chtít?

Když mě strčili do cely a sundali mi pytel z hlavy, nejprve jsem rozhýbal ztuhlé ruce a nohy. Poprvé za celou dobu mě popadl strach. Klid, napomenul jsem se. Je to cesta k temný straně, a vůbec. Kdyby nás chtěli zabít, už by to udělali. V tuhle chvíli jsou na tahu oni. Zase ta otázka. Co po nás můžou chtít? A ví, že jsme jediové, nebo nás maj za obyčejný diplomaty? Jenže na to mi nikdo neodpoví. Tak jinak. Co tu máme. Nejspíš to původně bejt cela neměla. Nový vybavení, panel u dveří je zatavenej. Někdo si to připravil nedávno. Chtěj unést víc lidí a držet je tu do konce jednání? Žádat výkupný? Nebo snad něco horšího? Tohle nikam nevede.

Pečlivě jsem prohledal místnost a hledal něco, co by skýtalo šanci k úniku anebo aspoň něco, co by se dalo použít jako zbraň. Moc šancí jsem si ale nedával. Pokud někdo věnuje tolik práce únosu, těžko udělá nějakou školáckou chybu. Navíc i kdybych se dostal ven, jenom Síla ví, co plánuje můj mistr, a jestli bych to tím nějak nepodělal. Kdyby ale možnost utéct existovala, je lepší o ní vědět, řekl jsem si a současně s prohledáváním cely jsem se natáhl svou myslí v Síle a pokusil se vypátrat mistra Amvarina, případně zjistit víc o ostatních živých tvorech kolem sebe.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Když ses uklidnil a ocitl v určitém bezpečí cely, začala se na tobě pomalu projevovat a stupňovat únava probdělého dne plného vyjednávání a procestované noci, která dle tvých odhadů již patrně skončila.

Pustil jsem do zevrubnější prohlídky místnosti, přičemž jsi objevil malý polštář a lehkou deku složené na posteli, což byla patrně pozornost od tvých věznitelů. Bližší průzkum ovládacího panelu ti prozradil, že by ses pod zatavený panel mohl dostat snad jenom s použitím hrubé síly a potřebných nástrojů, avšak úroveň zatavení byla taková, že nebylo zřejmé, zda by pod krytem vůbec bylo ještě něco nespečeného, s čím bys mohl manipulovat. Dále jsi prozkoumal větrací šachtu, která byla velká zhruba 25cm na 25cm a byla zakrytá tenkými kovovými plátky mezi kterými proudil vzduch. Dále jsi prozkoumal umyvadlo, které mělo poměrně velkou kovovou baterii, která by patrně byla způsobilá k použití jako zbraň. Potíž byla v tom, že ti chybělo základní nářadí, kterým bys ji mohl vymontovat. Co se týkalo automatických součástí umyvadla a toalety, objevil jsi servisní krytky, skrz které by ses mohl k mechanice dostat, ovšem byl zde podobný problém s nedostatkem nástrojů jako v prvním bodě. Z průzkumu omítnutí vyšlo najevo, že jde patrně společně s podlahou a větracím průduchem o nejstarší část místnosti. Omítka se ti drolila pod rukama a i přes odvětrávání byla mírně navlhlá.

Pokusil ses také vycítit svého mistra v Síle, avšak nepodařilo se ti ho zachytit nikde ve tvé blízkosti. Používání Síly tě také více vyčerpávalo a přidávalo na intenzitě tvé únavě.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Od průzkumu cely jsem si moc nesliboval a nebyl jsem tedy zklamán. Chvíli jsem uvažoval nad tím, že se pokusím dostat k baterii či k ovládacímu panelu dveří pomocí Síly, ale rychle jsem si to rozmyslel. Baterii bych stejně neupotřebil. V nouzi by mi jako lepší zbraň pravděpodobně posloužila i ta deka. Navíc se mi už při hledání mistra zatočila hlava únavou a chvíli mi trvalo, než jsem usilovným mrkáním zahnal mžitky před očima. Neměl jsem plán, co dělat, i kdybych se dostal ven, a byl jsem vyčerpaný.

Špatná kombinace. Potřebuju si aspoň chvíli odpočinout, nebo se spíš pořádně vyspat, doplnit energii. Na tahu jsou každopádně ti, co mě unesli. Radši ani nebudu zkoušet vymyslet, co po mě můžou chtít. Pokud by nepřišli ani až se vyspím, zkusím otevřít ty dveře Silou, i když si v tom zas až tak nefandím. Ale spíš sázím na to, že se objeví někdo z nich. A na ně budu potřeboval energii, ať už budou chtít cokoliv.

Opláchl jsem si obličej studenou vodou a pořádně se napil. Pak jsem si lehl na postel a pokusil se zahnat černé myšlenky. Podařilo se mi to spíš díky vyčerpání, než díky vnitřnímu klidu a souznění se Silou. Po chvilce jsem usnul a propadl se do neklidných snů.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Po zhodnocení svých možností jsi se rozhodl, že odpočinek bude nejlepší způsob jak využít čas, který jsi nyní patrně měl, a tak ses již brzy přikryt dekou a s hlavou na polštáři propadl do neklidného spánku plného podivných snů. Ocitl ses v situaci, jakou jsi dřív nikdy nezažil a pocítil jsi určitou bezmoc, se kterou ses jenom těžko vyrovnával. Ve snech tě trápily parodie na nastalou situaci a různé postavy s tvářemi tvých známých z chrámu zpochybňovaly tvé rozhodnutí vzdát se a naznačovali tvůj neúspěch v rytířské zkoušce.

Několikrát během spánku jsi se neklidem vzbudil a napočtvrté, když už ses cítil alespoň trochu odpočatý, to bylo právě včas, abys z chodby zaslechl dva mužské hlasy a kroky směřující směrem ke tvé cele. Podle odhadu vzdálenosti hlasů a kroků jsi měl dobrých pět až deset vteřin, než se osoby na chodbě dostanou k tvým dveřím a začnou je otevírat. To samozřejmě za předpokladu, že jenom neprojdou dál po chodbě, aniž by se zastavili u tvých dveří.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Najednou jsem stál zpátky ve známé sloupové síni chrámu. Tos to pěkně podělal, uslyšel jsem hlas Dereka Rina, ryšavého padawana a největšího talenta naší skupiny v boji proti soupeři s palnou zbraní. Měl jsi je vyřídit už tam na ulici. Teď's přišel o meč. Chceš bejt prvním rytířem beze zbraně? Měl by ses bít! Ukázat jim, co to je ohrozit řád Jedi!
Nestihl jsem nic namítnout, když se Derekův obličej změnil v širokou tvář Ricka Harringtona, dalšího z mých přátel, nejlepšího hackera mezi námi. Kdybys aspoň otevřel ty dveře, když se to tak nabízelo, ušklíbl se. Ale ne, pán si tady bude sedět a čumět. Kdyby ti sem dali knížku nebo datapad, nic by ti nechybělo, co? Zůstal bys tu klidně dál, i kdyby měli mezitím vyhodit do povětří celý přístupový jednání. Nikdy se nestaneš rytířem.
Znovu jsem naprázdno otevřel ústa, když v tom Rick zmizel a ze tmy spoza sloupů vyšla Tanja. Byla starší, než jsem si ji pamatoval. Dlouhé hnědé vlasy měla stažené do jednoduchého uzlu a na tváři ji přibyl křivý rudý šrám. Myslela jsem, že ty mě zachráníš, teď, když to potřebuju. Její hlas byl sotva hlasitější než šepot. Ale než přijdeš, bude stejně pozdě.

Vykřikl jsem, v uších stále ozvěnu jejího posledního slova, a vtom jsem se probudil. Uslyšel jsem příchozí. Popadla mě touha stoupnout si za dveře a jak vejdou, zaútočit. Na jednoho z nich hodit deku a pokusit se druhého vyřídit dřív, než by se vzpamatovali. Pak si vzít zbraně a dostat se pryč, třeba se prostřílet.

Ne, zchladila mě vzpomínka na výcvik. Rytíř Jedi se bije jen v obraně. Nebudu poslouchat noční můry, i když si půjčily tváře mých přátel. Budu připravený, ale zkusím to vyřešit mluvením. To mi vždycky šlo nejlíp. Sakra. Síla se mnou.

Postavil jsem se zpříma proti dveřím, s přikrývkou několikrát přeloženou a přehnutou přes ramena jako šál. Kdyby nebylo zbytí, šlo by ji použít jako nouzovou zbraň, ale doufal jsem, že k tomu nedojde. Zhluboka jsem se nadechl a pokusil uklidnit své myšlenky a dotknout se Síly, když kroky dorazily k mým dveřím.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Hlasy zmlkly a kroky se zastavily před tvoji celou. Potom už jsi jenom uslyšel a uviděl, jak se otevírají dveře tvoji cely. Na chodbě jsi spatřil dva muže atletické postavy oblečených v černých tunikách přepásaných stříbrným pásem a se znakem jakéhosi trojúhelníku, který mohl s trochou představivost být horou. Ihned sis tento znak spojil s jednou z významnějších frakcí, která se účastnila přístupových jednání v Radě. Jednalo se o frakci Východní vrchoviny, která byla, alespoň na základě tvého sledování, při jednáních vždy umírněná. I když se snažila získat výhody, nikdy se nezdálo, že by ji republikoví nebo korporátní diplomaté vadili, což se ovšem nedalo říct o některých jiných frakcích.

Vyšší z mužů držel v ruce blaster, se kterým na tebe mířil, druhý ti pokynul páskou v ruce, čímž ti patrně chtěl naznačit, že tě čeká podobný osud jako při přesunu. Svoje gesto následně trochu netrpělivě doplnil příkazem basicem nesoucí přízvuk, který jsi slyšel již při vašem zajetí.

Tak se otoč a ruce za zada, nemame na tebe cely den.

Zatímco vyšší z mužů zůstal venku na chodbě a byl od tebe vzdálen zhruba čtyři metry, druhý, s páskou v ruce, k tobě netrpělivě vykročil s jasným úmyslem tě spoutat, přičemž ani nečekal až uposlechneš jeho výzvy.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Symbol Východní vrchoviny mě překvapil, i když se z něj nedalo vyčíst moc. Nebylo by to poprvé, kdy si na sebe někdo vzal cizí uniformu. Znovu mi probleskl hlavou nápad postavit se jim se zbraní - tedy s přikrývkou - v ruce, ale zavrhl jsem ho. Potřeboval jsem informace. A i když jsem v působení Silou na předměty nebyl nejlepší, věřil jsem, že bych se pout v případě potřeby dokázal zbavit.

Nenápadně jsem se svou a zkoumal skrze Sílu jejich emoce. Nechtěl jsem je ovlivnit. U dvou horlivých vojáků bych nejspíš neuspěl. Ale potřeboval jsem vědět, na čem jsem.

Nebudu vám dělat problémy, řekl jsem, když jeden z nich přikračoval ke mě. Co ode mne vlastně chcete? Jsem si jistý, že celé tohle zacházení není nutné. Určitě se můžeme dohodnout...

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Při rychlém zkoumání emocí jsi vycítil jenom určitou netrpělivost a podrážděnost, ovšem nic nenaznačovalo tomu, že bys v dvojici svých věznitelů vzbuzoval nějaké prudší emoce. Po tvé otázce obě tyto emoce stouply a hned ti odpověděl menší voják podrážděným hlasem.

Teď zrovna chci, aby ses otočil a dal ruce za zada!

To už však byl u tebe, stáhl ti přikrývku z ramene, za které tě posléze chytil a snažil se tě otočit do pozice, kterou po tobě požadoval, aby ti mohl spoutat ruce za zády. Svým počínáním se také dostal do postavení mezi tebou a druhým vojákem.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Znovu mě napadlo, že využiju bližšího vojáka jako živý štít, vrazím mu loktem do hrtanu a pod jeho krytem se rychle přiblížím k druhému, a potom... Potom? To byl ten problém. Nevěřil jsem si, že se potom sám, bez meče a bez možnosti spojení s okolím dokážu dostat do bezpečí a po cestě najít svého mistra.

Musel jsem se překonávat, ale poslechl jsem a nechal jsem se znovu spoutat a vykročil jsem mezi muži Východní vrchoviny tam, kam mě vedli. Se skřípěním zubů jsem si v duchu opakoval, že povinností rytíře Jedi je pokusit se nejprve o mírové řešení. Navíc jsem chtěl konečně zjistit o co tu jde a doufal jsem, že mě odvedou za někým, kdo mi to pomůže zjistit.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - neznámo kde, cela

Dobrovolně ses nakonec otočil a nechal sis spoutat ruce za zády, což bylo již od počátku poměrně nepříjemné. Voják u tebe tě chytil za paži a vyvedl tě z cely. Oči ti nezakrývali tak, jak to udělali při vašem únosu, takže jsi teď mohl vidět špatně osvětlenou chodbu, která ti evokovala myšlenku na navlhlé skladovací prostory. Zdi byly hrubě omítnuty a chodba byla na několika místech osvětlena ne příliš výkonnými zářivkami.

Vyšší muž, ten s blasterem, kráčel mírně za tebou vlevo, zatímco ten, který tě spoutal, tě stále držel za paži a vedl tě směrem ke dveřím výtahu. Dveře se otevřely prostým zmáčknutím tlačítka a po několika krocích jste se všichni tři ocitli v poměrně těsném prostoru výtahu. Vedle dveří byl ovládací panel s šesti možnostmi, přičemž vyšší z mužů vybral druhé tlačítko od vrchu, které stiskl. Výtah se dal do pohybu líným způsobem a bylo ti jasné, že šlo o tentýž výtah, kterým jsi původně putoval se zavázanýma očima.

Výtah po překonání čtyř pater, což jsi mohl sledovat na ovládacím panelu, zastavil a oznámil: Druhé nadzemní podlaží. Vstoupili jste do chodby, která už nepůsobila jako sklad, ale svou výmalbou a nudným osamoceným obrazem na stěně působila jako prostá kancelářská chodba. V chodbě jste se však dlouho nezdrželi, protože jsi byl veden přímo k nejbližším dvojkřídlým dveřím umístěným v chodbě po levé straně od výtahu. Zde jste prošli jakousi zasedací místností, která působila stejně kancelářsky jako chodba a vstoupili jste do menší přijímací místnosti, která by v kanceláři patrně sloužila jako místo, kde člověk obvykle najde sedět sekretářku. Zde jsi místo sekretářky mohl vidět ozbrojeného strážce, který vypadal o poznání výhružněji a mnohem víc jako žoldák než muži, kteří tě sem vedli. Tento muž před vámi otevřel dveře do další místnosti a když jste jimi prošli, zevnitř je zavřel a tvoji průvodci zaujali místo u dveří jako stráž.

Místnost tě upoutala hned na první pohled svou zvláštní, modrou výmalbou. Kromě dveří, kterými jste přišli, jsi mohl zpozorovat ještě druhé dveře, které teď byly napravo od vás. Uprostřed místnosti stál velký stůl a za ním seděl muž oblečení v draze působící tunice převážně černé barvy, zlatem vyšívané, se znaky Východní vrchoviny. Ten pokynul novému strážci, který tě hrubě chytil za paži a usadil na židli stojící u zdi nalevo od dveří, kousek od okna, nikoli však v blízkosti stolu. Poblíž této židle bylo připraveno nahrávací zařízení, které bylo namířeno na tebe.

Pěkně se u nás posaďte, vážený pane diplomate. Vlastně bude asi přesnější označení nosič aktovky, co?

Pronesl dobrým basicem muž sedící za stolem a ušklíbl se na tvoji adresu. Patrně tě považoval za poskoka, což mohlo značit jeho nedostatečné povědomí o Řádu Jedi nebo o tvoji příslušnosti k Řádu. Potom ti vydal přísným hlasem rozkaz.

Tak buď hodný chlapec, moc se nehýbej a nic neříkej a za chvíli budeme mít tuto nepříjemnost z krku.

Jedovatě se na tebe usmál šéf a znovu pokynul svému "zlému muži", který zapnul nahrávací zařízení, postavil se vedle tebe a začal se svým prohlášením.

Abyste si nemysleli, že jsou naše výhrůžky plané, toto je důkaz, že s váženým diplomatem Republiky jsme unesli i jeho poskoka a že se nebojíme zasadit drtivý úder.

Při posledních slovech ti zasadil nečekaně tvrdou ránu pěstí do žeber, která tě skolila ze židle na bok, kde jsi zůstal ležet ochromen bolestí a neschopen se, kvůli spoutaným rukám, zvednout. Významně se odmlčel, aby dodal svým slovům a činu efekt a poté pokračoval.

Jak už jsem řekl předtím, pokud nesplníte naše požadavky, tedy neukončíte přístupové rozhovory s republikovými a korporátními vyjednavači a všechny je nevyženete z planety do jednoho standardního dne, popravíme nejdříve tohohle kluka a potom v přímém přenosu i úctyhodného diplomata republiky. Jejich krev budete mít na svých rukou, protože se snažíte zaprodat a zničit naši planetu vyjednávání s těmito ziskuchtivými zloději!

Kdyby tebou necloumala bolest v boku, mohl by sis všimnout, jak dobrým basicem hrubián mluvil. Tímto svým varováním patrně chlapík proslov skončil, protože muž vypnul záznamové zařízení. Tvoje bolest jen velmi pomalu odeznívala a ty jsi mohl opět slyšet chlapíka za stolem, který patrně celou skupinu vedl, který si na tvou adresu jenom pohrdavě odfrl.

Tihle diplomati, takoví poserové to jsou, když nemůžou žvanit. Odveďte mi ho z očí.

To už se k tobě blížili tvoji původní strážci, kteří měli patrně v úmyslu dovést tě zpět do tvé cely, ze které tě přivedly.


Takže máš možnost reagovat na situace, které proběhly, případně se pokusit i nějak komunikovat, případně můžeš pokračovat v ději po cestě zpět do cely až do chvíle kdy se do ni vrátíš, případně do chvíle kdy nastane nějaká odlišná situace z tvé iniciativy po cestě do cely.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od tarion »

Tarhassan - neznámo kde, chodba

Doprdele, pomyslel jsem si, jakmile mi došlo, že se naplnily moje nejhorší obavy, na které jsem ani nechtěl pomyslet. Bylo mi jasné, že tady moje vyjednávací schopnosti nebudou k ničemu. I přes proslovy sebejistého šéfa teroristů jsem pochopil jednu důležitou věc. Fakt mě nemaj za padawana řádu. To znamená, že je pořád můžu překvapit. Snažil jsem se pořád tvářit jako vyděšená podržtaška jednoho z diplomatů, která se zmůže jen na zbabělé prošení o slitování. Hlava mi ale horečnatě pracovala.
Musím se z toho dostat. Snad mě budou odvádět do cely znovu jen tihle dva, zvyklí na to, že nekladu odpor. Risknu to. Lepší, než čekat na smrt. Zkusím se Silou dostat z pout, pak je přeprat a jednoho z nich donutit, aby mi ukázal, kde drží mistra, případně kudy můžu utéct a přivést posily. Potom-

Mé myšlenky přerušil drtivý úder do žeber.

Au svůj výkřik bolesti jsem hrát nemusel, ale přidal jsem pár slov, aby mě stále považovali za slabocha, neschopného se bránit. Ne, prosím, vždyť jsem vám nic neudělal... Ne, už ne...

Možná bych měl počkat na veřejnou popravu, pomyslel jsem si. Pokud by měli zabít mě i mistra současně a společně můžeme utéct. Ale je to risk. No co, bude to záložní plán, kdybych se z toho nedokázal vysekat sám. S trochou štěstí si nevšimnou použití Síly ani kdyby můj první pokus nevyšel a budu je pořád mít čím překvapit. Kde bych to měl risknout? V cele? Tam by šlo je zamknout, kdybych oba přepral. Ale zas když bude jeden dál u dveří a jeden se mnou v cele, je větší šance, že mě stihne zavřít dřív, než já jemu něco udělám. Ne. Ve výtahu. Už jsem se rozhodl. Tam si budou překážet a snad tam ani nerisknou výstřel z blasteru.

Nechal jsem se mátožně zvednout svými strážci na nohy a když jsme vyšli na chodbu, sáhl jsem do Síly, abych se její pomocí zbavil pout. Bál jsem se, že mě bolest ochromí, ale opak byl pravdou. Pročistila mi mysl a umožnila mi dosáhnout Síly způsobem, jaký jsem nikdy předtím nepoznal. Když jsme nastoupili do výtahu, škubl jsem pouty. Teď, nebo nikdy, plánoval jsem v duchu. První rána do hrtanu, pak použít zasaženýho jako štít, kop do rozkroku druhýho. Pak jednoho omráčit, druhýho přinutit mluvit. Čas na to bude, výtah jede pomalu. Stůj při mě, Sílo.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro hráče tarion - Nechtěná diplomacie

Příspěvek od MrTukan »

Tarhassan - neznámo kde, výtahová kabina

Z dění kolem tebe ti došlo, že tohle asi nebude výletní kemp pro nadané mladé Jedi a skoro se mohlo zdát, že ti půjde o krk. To také naznačovala tvoje bolavá žebra, která schytala pořádný úder a div se nepolámala. Tvému žadonění o milost se všichni přítomní jenom zasmáli a opravdu se zdálo, že netuší, kdo skutečně jsi. Tvoji původní strážci tě zvedli ze země a vedly tě stejnou cestou, kterou jste do místnosti přišli. Bez problémů jste dorazili až k výtahu, který jeden ze strážců přivolal a po krátkém čekání jste vstoupili dovnitř. Vyšší z mužů vybral na panelu nejnižší patro a hned potom se za vámi zavřely dveře výtahu.

Právě teď přišla chvíle, na kterou jsi čekal a díky vzepětí Síly, kterou v tobě také posílali bolest z naražených žeber, jsi poměrně snadnou roztrhl plastový pásek, kterým ti byly spoutány ruce. Tvoji strážci patrně nic takového neočekávali a vzhledem k tvému dosavadnímu bezproblémovému chování byli také o něco méně ostražití, což způsobilo, že jejich reakce byla o zlomek vteřiny pomalejší než by bylo třeba.

Tvoje ruka vyrazila vzhůru a zasáhla hrtan menšího z mužů, který ve stísněném prostoru stál vedle tebe, dostatečnou razancí na to, aby se tento začal dusit a byl alespoň na chvíli vyřazen z boje. To jsi využil k tomu, aby sis ho přitáhl druhou ruku blíž k sobě a použil ho jako štít právě v čas, kdy začal pálit ze svého blasteru druhý z mužů, který tě strážil s vytaženým blasterem jak po cestě nahoru, tak i po cestě zpět do cely. Blasterové střely, patrně nastavené na omráčení, pro tebe neškodně pleskly o trup menšího ze strážců. Střely patrně zafungovaly dobře, protože se z dusícího se stojícího muže stalo osmdesát kilo mrtvé váhy, které jsi nemohl udržet dlouho. Pustil jsi tedy muže a hned jsi přešel ke druhé části svého plánu, kdy jsi nakopl střelce tak nepříjemně, že nebylo zřejmá, zda se ještě v budoucnu bude schopen rozmnožovat. Tento kop měl ovšem okamžitý účinek a poslal strážce se zavitím na zem za jeho kolegou, přičemž také upustil svůj blaster.

To už výtah pomalu zastavoval a následně se při otevírání dveří ozval strojový hlas oznamující: Druhé podzemní podlaží. V chodbě naštěstí nikdo nebyl a u tvých nohou ležel jeden omráčený a jeden nepříjemné nahlas naříkající strážce.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“