Kaan Vapaas - Dualita

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Re: Kaan Vapaas - Dualita

Příspěvekod Peťas » 26.5.2017 16:17:08

Modrý pokoj
To, že mě Sofya nenechá v modrém pokoji kde si na Ketanii samotného, bylo samo o sobě pozitivní. Měl jsem v duši naději, že nebude takový tajemný patron jako Sofya.
Zjizvený muž v kožené bundě, který vstoupil do místnosti a který byl dle Sofy profesionální chůva, působil dojmem příjemného člověka. Na první pohled byl velice sympatický.
"Moc děkuji," řekl jsem mu. "Světelný meč se vždy hodí - a Jedimu dvojnásob." Meč mi pomůže prosekat se prakticky odkudkoli. Sice se Sofya a její tým tváří jako přátelé, ale člověk nikdy neví. Galaxie je plná všemožných podivných tvorů, ale když se mezi nimi pohybujete déle, tak zjistíte, že nejzajímavější - a také nejzáhadnější a nejkomplikovanější - skupinou jsou sami lidé. Nebo respektive nejen lidé, ale i lidem podobní tvorové.

Tak jsem ho odhadl nejspíše špatně - působil teď arogantně. Hlavně držením těla. V jeho náznacích jsem poznal velice dobře provedené Soresu.
"Kdo vy jste?" zeptal jsem se muže.
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat
Peťas
Učedník
Učedník

Příspěvekod Gnost Kohn » 28.5.2017 20:11:54

Modrý pokoj

Mužovy oči se zúžily, kdy jsi na jeho otázku přišel svojí otázkou jiného kalibru.
"Jmenuji se Adrian." Pousmál se, jakoby ti to mělo něco říkat, ale oba jste věděli, že ti to nic neřekne. "A odpovím ti i na další otázku. Byl jsem členem Řádu, po určitém sledu událostí, které zahrnovaly že jsem skoro umřel, za pár let se vrátil,, neměl zájem a šel jinudy." Roztáhl ruce, jakoby nic a přestal se usmívat.

"Odpověděl jsem ti, teď ty mě... proč jsi prohrál? A byl lepší není odpověď." Díval se na tebe, jako přísný učitel, který tě za něco kárá, ale zároveň tam byla i ta míra neznáma a nebezpečenství, která z tohoto muže sálala.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor

Příspěvekod Peťas » 05.6.2017 15:02:51

Modrý pokoj
Poznal jsem, že muž byl mojí otázkou zaskočen. Tos nečekal, co? Bylo dobře, že jsem ho dostal z jeho pomyslné komfortní zóny. Když se člověk necítí úplně pohodlně, tak se dá z jeho reakcí mnoho odhadnout.
Takže odpadlý Jedi. Adrian, jak se mi muž představil, nepůsobil jako uživatel temné strany Síly, což je dobře.

Otázka, kterou mi znovu položil, se mi už tolik nelíbila. "No..." zamyslel jsem se. "Měl více zkušeností. A na rozdíl ode mne zůstal v klidu, což je obrovská výhoda. A ode mne obrovská chyba," snažil jsem se tvářit víc zahanbeně, než jak to bylo doopravdy.
"A pak s tim kulometem," dodal jsem, i když na to se neptal, "jsem jednal nerozvážně a vše nevyšlo, tak jak by mělo."
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat
Peťas
Učedník
Učedník

Příspěvekod Gnost Kohn » 22.6.2017 21:56:23

Modrý pokoj

Adrian chvíli poslouchal a zamračeně na tebe koukal. "Nerozvážně je docela slabé slovo, ale vrátíme se ještě dříve."
"Pokud neumíš využít emocí k úroku, nedělej to. Zprvu to nedokážeš, později je to jako droga. Budeš to dělat znovu, znovu a znovu. Bez učitele to nezvládneš a staneš se loutkou vlasní temné stránky, budeš postrádat rovnováhu."
Na to se zarazil a vteřinku kroutil hlavou, podivně při tom mrkal očima, z čehož jsi odvodil, že má buďto záchvat, nebo přemýšlí.
"Chci říct, rovnováhu postrádáš i teď... ty a celý zatracený řád. Jsi naladěn jen na jednu stranu a potlačuješ něco co je naprosto přirozené, zatímco ve svén nitru prosazuješ stagnaci.... pasivitu.... ale vraťmě se k tématu.
Soresu... styl bez vlastních útočných sekvencí a manévrů použit k útoku vždycky selže. Jakožto mistr Soresu by jsi měl šanci a nakonec možná přečkal svého soupeře v boji.... ale Mistr Soresu nikdy nezaútočí. "

Hodin si nohu přes opěrku a částečně na křesle teď ležel. "Doporučuji ti, jako Jedimu cvičit... sebeovládání, protože příště tě to bude stát život. A také zapřemýšlej nad tím, že necháš Soresu a začneš s jeho odnoží Djem So... Shien. Samozřejmě, Jedi by neměl používat své schopnosti k útoku... ale všichni víme, že je to pokrytecká poučka.
Zapřemýšlej nad tím, protože část páté formy už máš, jen rozvineš útočnou část, ale bude to chtít čas.... a žvýšelný dozor sám nad sebou."
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor

Předchozí

Zpět na Výcvik SR