Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:

Teď jsem se nemohl zabývat tím, že jsem ho zabil. Možná byl jen moc daleko. Nebyl první, ani poslední, kdo v téhle válce umřel. S dneškem nevím, jestli jsem téhle války součástí také, nebo ne.
Snažím se soustředit, abych si udržel ponětí o tom, kde jsou ostatní životní formy a jak daleko ode mě jsou. Nemohl jsem tady moc dlouho zůstat. Vydám se dál od nich, jakobych je chtěl obejít.

Byli tady ještě minimálně další dva. Jednoho mohu zneškodnit telekizení podobně, jako toho prvního, na druhého bych vytáhl meč. To ale teď ještě nechci. Pokud je pravda, co se říká, jsou to mistři boje na blízko. Světelný meč sice nechytnou, ale musím mířit opatrně na slabá místa a k tomu musím blíže, tehdy mě mohou odzbrojit. Zároveň nechci, aby stříleli. I když, zbytek jejich armády už možná došel k naší barikádě... těžko říct.
Chci se dostata na místo, kde bych měl výhled na jejich pohyb a zároveň byl schovaný. Pokud se jeden z nich pokusí vylézt na stanoviště toho, co jsem odhodil, mohu s ním pracovat stejně, odhodím ho do dálky. V případě, že se pokusí najít svého kolegu, mohu jim vpadnout do zad. Ideálně jedním praštit do druhého, potom proti nějaké stěně a zvážit, jak vyřídit toho druhého, který by měl být zaskočen.

Jediný problém, který zde mám je ten, že nevím zda můj meč projde jejich zbrojí. Můžou být z tolika materiálů a spoléhat na to, že nebudou z rezistetního nechci, proto se je pokusím vyřešit z dálky co možná nejopatrněji.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:
Nebyl jsi nadšen z vývoje situace, ale s tím se nedalo nic dělat a pokračoval jsi v tom, abys splnit svou část úkolu, zatímco jsi spoléhal na mistra Dobba s Frederickem, že společně s místními zadrží útok hlavní síly v tunelu. Zároveň jsi také doufal, že se hlavní síla již nebude vracet a nevpadnou ti další posily do zad.

Pozice nepřátel však nehrály ve tvůj prospěch, doufal jsi, že se vydají ohledat místo, kde hlídkoval jejich kolega, ale nyní už měli oba zaujmuté pozice před dveřmi a nic nenasvědčovalo tomu, že by je chtěli opustit.
Mohl jsi to pozorovat díky své nové pozici - povedlo se ti nalézt dům, kde byl boční vstup a jedno ze dvou oken směřovalo do prostoru náměstí tak, že jsi mohl dobře vidět pozici, aniž by ses nějak výrazně prozradil.

V domě samotném toho moc nebylo, nábytek, několik obrazů původních obyvatel a na jedné stěně černé čmouhy od blasterové palby, která prošla oknem. Mohl jsi se jen dohadovat, co se tady vlastně odehrálo, ale nejspíše by to nespadalo do kategorie těch hezkých vzpomínek. Nicméně díky závěsu jsi mohl dobře pozorovat obrannou pozici a vyhodnotit rozestavení obránců.
Byli k sobě natočeni bokem, takže každý pokrýval polovinu výseče ode dveří - v podstatě dobré pokrytí celého prostoru před domem a na náměstí, minimálně co výhledu kupředu a naproti vzhůru týkalo. Přímým přístupem by ses k nim tedy nezpozorován nedostal, nebo rozhodně bez jejich zahájení palby.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:

Zhluboka dýchám a snažím se šetřit energii. Zatím jsem s Frederickem odklízel pár sutin z mostu, trošku se procházel, schovával a házel mandalorianem. To ale neznamená že nemůžu odpočívat.
Samozřejmě tam mohu naběhnout a pustit se do nich, i když ovládám Soresu, oni jsou válečníci a Jedi musí jednat, když je klidný, sebejistý a v souladu se Silou. Mrtvý zajatcům nepomůžu a oni nevědí, kde jsem. Nejbezpečnější způsob je zneškodnit je pomocí Síly. Zabíjení je špatné, ale tady příliž jiných možností není. Z omráčení se za pár minut probudí a ohrozím nejen sebe, ale i ostatní.

Přímo se k nim nedostanu, dřív mě uvidí a já nemám žádnou zbraň na dálku. Ne, že by mě nenapadlo pokusit se hodit meč, problém je, že kdybych se snažil ho telekinezicky vrátit, asi si useknu ruku, při nejlepším. Mojí největší šancí je zaútočit Silovými útoky, tedy telekizení je zneškodnit stejně, jako toho prvního.
Pořádně si ze svého místa zmanuji náměstí, co vidím a odstoupím od okna, tak aby mě neviděli ani v krajním případě a kleknu si. Musím si být jistý svým okolím a také potřebuji načerpat co nejvíc Síly z okolí. Kleknu si, vyčistím mysl a pokusím se ještě jednou prozkoumat své okolí, zafixovat si, kde jsou zajatci a kde ti dva mandaloriani, popřípadě jestli jsem nějakého nepřehlédl dříve.

Nesmím ale ztrácet čas, hned jak dokončím poslední zběžný průzkum vyrazím bočním vchodem za předpokladu, že mě tan mandaloriané neuvidí. Musím je obejít a dostat se k nim z boku. Meč musím mít stále připravený v ruce a zároveň se soustředit, abych je mohl telekineticky zneškodnit co nejdříve. Musím se pohybovat co nejvíce potichu, ale zase ne pomalu.
Možná nejsem nejlepší jedi na tuhle práci, ale udělám vše co musím jak nejlépe dovedu, záleží na mě životy zajatců.
Není žádný chaos, je jen harmonie. Opakuji si v duchu, abych kontroloval svůj dech.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:
Oba mandaloriani byli v pohotovosti a i když nevěděli, kde jsi a co jsi zač, tak to celou situaci stěžovalo. Stejně jako fakt, že jsi netušil, co mohli mít v plánu se zajatci či jaké měli instrukce v případě problémů. Snažil jsi se najít rychlé řešení, ale zároveň si zachovat chladnou hlavu a i proto jsi sáhnul po Síle. I když to nebylo optimální, pomohlo ti to dost na to, abys neztrácel hlavu a za chvilku jsi byl na cestě.
Obejít celý prostor, aby ses dostal do uličky, která ústila na protější straně na náměstí a tedy co nejblíže tvým cílům, ti trvalo skoro deset minut. Během té doby jsi ale nezaregistroval žádnou změnu a hlavně se zatím nikdo ani nic nevracelo z tunelu, což mohlo být pozitivní.

Zastavil ses v uličce jen kousek před vstupem na náměstí a v klidu jsi mohl prozkoumat okolí v Síle, protože mandaloriana ze střechy, který by tuhle ulici jinak viděl jsi už neutralizoval.
Oba strážní byli stále na místě a rozpoznával jsi díky kratší vzdálenosti i konkrétní osoby uvnitř. Jedna právě mířila ke dveřím ven a nedalo se tedy pochybovat, že byla volná a tedy nejspíše mandalorian. Zbývalo zhruba půl minuty, než projde dveřmi ven ke dvojici.
Vevnitř jsi pak dále vnímal dalších dvanáct bytostí různě rozmístěných, většinou ve skupinách po dvou, třech, pouze jedna další bytost byla stranou všech.
K pozici ke vchodu i dvojici mandalorianů jsi to měl po vstupu na náměstí zhruba patnáct metrů a pokud by ses držel při stěně, tak by na tebe v tu chvíli mohl pálit pouze jediný z mandalorianů, tedy za předpokladů, že by si ten druhý nevystoupil víc do prostoru, ale i tak by mu to mohlo nějaký čas zabrat. V blízkosti jsi mnoho věcí neviděl, možná bys našel něco v obydlích, kdyby ses kousek vrátil. Podklad náměstí pak byl dosti prašný, což bylo následkem toho, že jste se nacházeli vlastně uvnitř jeskyní.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:

To, že se všichni mandaloriané přesunuli do přízemí mi vnuklo do hlavy nový plán a to se do patra budovy pokusit dostat případným oknem přes střechu. Frontální útok se mi nemusí povést a jeden by se mohl vrátit a stihnout popravit zajatce. Takto mě nemusejí slyšet. Pokud se ale vrátí nahoru, tak vystavím zajatce palbě. Tak, jako tak je riziko téměř stejné.
Mimo to bych se je také mohl pokusit vylákat, ale opět... nedostanu je všechny a hrozí smrt rukojmí, což pro mě není přijatelné.
Možnost je, že se ten třetí dá na obhlídku, zatímco dva zůstanou strážit budovu, to by mi dalo výhodu.

Obhlédnu okolí a pokusím se rychle zmapovat budovu, zda nabízí nějaká okna, kudy by se dalo prolézt a poté bych se tamtudy vydal. Hlavním faktorem je, aby mě neviděli, takže počítám s tím že se budu muset kousek vrátit a jít opatrně, nesmějí mě ani slyšet. Budovy nejsou zas tak vysoké, aby se tam nedalo vyskočit podpořen Sílou, popřípadě jsou vícepatrové kde je to skoro stejné, jako skákat po schodech.

V případě, že takovou možnost nebudu mít, nebo bude riziko odhalení moc velké, vydám se k budově rychleji zboku tak, abych omezil počet střílejících blasterů na jediný. I přes to, že je mým primárním stylem Soresu, podle mnohých pro Jedie ten nejlepší, nechci se vystavit palby vícero nepřátel, když se tomu dá vyhnout. Střely samozřejmě podle možnosti vrátím zpátky na mandaloriany a pokud se naskytne příležitost, použiji Sílu, abych jím vrhnul proti jednomu z ostatních, popřípadě alespoň proti stěně.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:
Změna situace tě přiměla podívat se na vše z úplně jiného úhlu. Nevybavil sis žádné střešní okno nebo vstup, což ostatně dávalo v podzemním městě i smysl, nicméně přední stěna domu měl okna i ve vyšších patrech. Byla sice určitě zavřená a nemohl jsi posoudit, do jaké míry se dají otevírat, nicméně nebyla přímo vidět, protože první patro a všechna další nad tím byla vystouplá proti spodku baráku o zhruba dva metry, kdy tento výstupek byl podepřen dvěma sloupy.

Boční vstupy do budovy nebyly reálné, protože přímo sousedila s dvěma budovami vedle a podobně to bylo i zezadu. Teoreticky by sice mohl existovat nějaký sklep, nebo propojení pod zemí, ale co se týkalo budov, které jsi zatím navštívil, tak jsi nikde nic takového nezaregistroval. Maximálně šlo o snížený výklenek pro skladování některých potravin, ale nic hlubšího. Takže na základě těchto poznatků jsi se dostal ke dvěma možnostem pro vstup dovnitř, kdy tou jednou byl stále čelní vchod a okamžité prozrazení tvé přítomnosti zde, o níž se nepřítel mohl zatím jenom domnívat.

Mezitím ven dorazila třetí osoba a hovořila s venkovní dvojicí. Mohl jsi vycítit jisté napětí a nejistotu, které okolo trojice panovalo a hlavně se zdálo, že třetí osoba jen tak dovnitř nepůjde. Přímý výhled jsi ze své aktuální pozice riskovat nemohl, protože bys byl přímo ve vizuálním poli svých protivníků, takže jsi se v tomhle musel spoléhat na to, co ti řekla Síla. Jako drobné pozitivum jsi však mohl brát to, že jsi zatím neměl žádné zprávy ohledně střetu, který probíhal v ústí tunelu vedoucího do pozice, kde byl připraven mistr Dobb.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:

Když se nepřítelé shromáždili a ani jeden z nich neměl emoce na uzdě. Mohl jsem jen odhadovat, že je to kvůli mě, nevědí, co jim zneškodnilo kolegu a co tady může pobíhat. Bez jiné možnosti, než frontálního útoku mě napadla další možnost. Pochybuji, že vyjde, ale za pokus to stojí. Zároveň budu možná spoléhat na to, že jsou to stále bytosti s emocemi a ne jen stroje na zabíjení, aby nevběhli dovntiř a nepopravili zajatce.

Pokusím se rychle vybavit tu část města, kterou mám zmapovanou a poté své okolí a uvědomit si, kudy neběžet v případě, že by mě pronásledovali. Když se takhle rychle připravím, stoupnu si na kraj rohu, abych nevykukoval a bolestivě heknu tak, aby mě slyšeli i u budovy. Hned poté se zdekuji na jiné místo v závislosti na tom, zda a kolik se jich vydá mým směrem. Pokud víc, než dva, tak jinam, kde budu mít výhled, ale nebudu úplně daleko. Pokud půjde jen jeden, což pochybuji, přesunu se jen kousek, abych věděl, kdy bude mimo výhled ostatních, abych jej mohl pomocí Síly zneškodnit. Bude lepší, když neuslyší světelný meč, než to bude opravdu nutné. To ale neznamená, že jej nedržím v ruce a nejsem připraven jej použít jak k obraně, tak k protiútoku.

Úplně nepočítám, že na tohle nalákám soupeře, ale je to lepší, než nic, jako poslední pokud před frontálním útokem, kdy budu muset změnit pozici, abych neútočil odtud, když jsem prozradil, že tady už někdo, nebo něco je. Jsem rád, že nemám na své straně technologii, ale Sílu... ta nezklame, je všude a pořád.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Gnosta(Gnost Kohn)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iridonia, Opuštěné podzemní město:
Z možných alternativ jsi dospěl k frontálnímu útoku jakožto nejvhodnější variantě. Samozřejmě jsi předtím ještě hodlal zkusit protivníky rozhodit či v ideálním případě rozdělit.
Na tvé heknutí zareagovali mandaloriané zvýšenou pozornosti a nečekaně přesměrovali své pohledy směrem k ulici, z níž jsi se teď přesouval jinam. Ani jeden však nevyrazil kupředu a neměl jsi dojem, jakoby se mělo něco odehrávat.
Salteme?!
ozvalo se konečně po chvilce v podobě hlasitého výkřiku a ty sis jen mohl domýšlet, cože to vlastně mělo celé znamenat. Jestli to byl nějaký výraz v tobě neznámém jazyce či mandalorianštině, nebo snad i výhrůžka, i když tázací podtón v tom ženském hlase, jenž byl původcem, hovořil proti opaku.

Vzhledem k nulovému pohybu mandalorianské hlídky jsi se nakonec nemusel stahovat nijak výrazně dozadu a situace se proti té předchozí změnila pouze v tom, že teď si dávali o to větší pozor na stranu, do níž ústila tato ulice.
Znamenalo to se také zamyslet na alternativou, kudy bys mohl vést svůj útok nyní. Pokud bys nechtěl přebíhat celé náměstí a hodlal i nadále útočit na úrovni povrchu, tak jsi mohl z ulice, která byla na druhé straně od vchodu do budovy, jen byla ještě o nějakých pět až sedm metrů vzdálenější než tato současná, prozrazené. Všechny další ulice pak znamenaly přeběh přes náměstí a tedy dost času na to, aby se obránci stihli dostatečně zkonsolidovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“