Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 01.6.2013 20:07:44

Tanjay IV, kosmoport

Byly to již čtyři hodiny, co jsi seděl na zemi ve velké hale s několika stovkami dalších rekrutů. Nahnali vás sem rovnou z transportů, co vás přivezli z náborových středisek, a řekli vám, že zde máte čekat, dokud vás nezavolají. Nic víc jste nevěděli. Mnozí se zde pouštěli do hovorů, pár skupinek hrálo karty či jiné hazardní hry, co si byli schopní přinést z domova.
Byla zde nejrůznější směska branců, různých ras, stáří a pohlaví. Vzhledem k tomu, že zde byli i jedinci z ras které se navzájem neměly zrovna v lásce, vznikaly zde i hádky, které byly velmi rychle tlumené vojáky co na vás zde dohlíželi.
Občas přišel nějaký poddůstojník, či důstojník a zavolal si několik branců k sobě a odešli. Tvé jméno však zatím nepadlo a tak jsi musel čekat.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 02.6.2013 19:54:55

Tanjay IV, Kosmoport:
Bylo jenom přirozené, že od doby, kdy jsem opustil rodný Eshan, začaly vyvstávat otázky, jestli dělám dobře. Pochybnosti, zda-li to byla správná volba přidat se do bojů probíhajících v celé Republice. Nešlo ani tak o to, že mělo jít o život či někoho zabíjet, tohle mě zatím nikterak nesužovalo, byť jsem to někde v podvědomí měl. Už mě ani tolik netrápil názor rodiny, rozčílený otec vůči mému "nepromyšlenému a tupému rozhodnutí", uraženou matku a její "je to nezhoubné porušení echanijských tradic, proč se nedáš k echanijským silám?!". Tedy, možná až na ten sestřin, která mě chápala asi nejvíce. Její prosba, zda-li nezvážím jiné řešení či otázky, jestli by mi nějak nemohla pomoci, mě trápily, ale tohle musel být můj boj. Byla již dostatečně silná, aby si vydobila svou pozici vlastními silami a dostatečně schopná, aby v soubojích ustála sama. Já jsem však musel opustit Eshan, protože mi některé naše tradice a zvyklosti přestaly dávat jasný smysl a začal jsem pochybovat.
Vlastně ani nevím, z čeho přesně vznikl ten nápad zmizet z planety do okolního vesmíru - byl jsem ale jistý jenom jedním. Chci získat úctu vlastními silami bez ohledu na rodinné tradice, tradice národa a možné předsudky. Tady jsem nebyl echanijský válečník, ale válečník Republiky a její tradice byly pouze nedůležitou směskou. To samozřejmě neznamenalo, že hodlám upustit od tradic, které jsem respektoval, ale doufal jsem v jakési vymanění.
To vše a mnoho dalšího se mi nyní honilo hlavou, když jsem čekal na to, kam mě povedou mé kroky dále. V rámci možnosti jsem si dopřával potřebné protažení, abych udržel své tělo v pohotovém stavu, když jsem si již dlouho nemohl zacvičit, a pokračoval jsem trpělivě v čekání. Zároveň jsem do jisté míry zkoumal své okolí, ty rozličné druhy, jejich zvyky a zvažoval jsem nad tím, kteří z nich budou zařazeni na stejnou pozici jako já. Očekával jsem, že mé umístění bude někde u pěších sil - u jednotek, které jdou do přímého boje proti mandalorianům, ale nijak nespecifikoval své zařazení. Nebyl jsem generál nebo velitel, který moc dobře ví, kde potřebuje nové síly a kde jich má naopak dost.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 03.6.2013 17:01:42

Tanjay IV, Kosmoport

Čas se táhl snad čím dál pomaleji, a stále nikdo tvé jméno nevolal.
Už vás zbývala asi jen čtvrtina, když opět přišla další postava do sálu. Jednalo se o poručíka, který vytáhl seznam a začal vyřvávat jména.
Všichni opět zmlkli, zda neuslyší to svoje.
... Eltianis! .....
Zaznělo poté sálem. Konečně ses dočkal a byl jsi zařazen. Dostal ses do skupinky asi patnácti nováčků.
Když ostatní viděli, že je už se tento seznam netýká opět se zvedla hlasitost lomozu v místnosti.
Poručík se tedy rozhodl, nejdříve vás vyvést z místnosti, než vám řekne co a jak.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 03.6.2013 19:55:07

Tanjay IV, Kosmoport:
S nově příchozím poručíkem se opět dostalo na dalších několik jedinců, kteří se měli dozvědět své zařazení a dočkat se tak dalšího kroku v cestě na bojiště. Mezi vyvolanými jmény se však tentokrát objevilo i to moje.
Neváhal jsem a poslušně vstal, abych se přemístil k dalším vyvolaným rekrutům. S sebou jsem si samozřejmě vzal všechny svoje věci, které jsem si mohl přivést s sebou. Nebylo toho nijak výrazně mnoho - vlastně jenom dvoje civilní oblečení, dvoučepelový vibromeč a blasterovou pušku, kterou jsem si za svoje úspory pořídil těsně před odletem. Ve věcech se nacházel samozřejmě i osobní komlink a datapad, ale tím výčet mého majetku skončil. Vlastně jsem od své sestry Lenni dostal ještě upomínku v podobě modrobílého náramku ruční výroby. To byla vlastně moje jediná faktická vzpomínka na rodinu, kterou jsem zanechal na Eshanu.
Poručík samotný na mě na první pohled nijak výrazný dojem zatím neudělal, ale nedalo se pochybovat, že zatím k tomu ani neměl sebemenší důvod. Zkusil jsem odhadnout, v čem byla jeho specializace a to podle rozložení jeho svalstva.
Předpokládal jsem totiž, že pěchota bude z valné většiny spoléhat na fyzickou sílu, což znamenalo celkově vymakané celé tělo včetně nohou, protože to byl většinou jejich hlavní prostředek pohybu. Úplný opak v tomhle většinou byly speciální jednotky, které potřebovaly pružná těla, stejně jako třeba specialisté v různých oborech. Mariňáci oproti tomu museli být silní v rukou a hrudi, protože se museli pohybovat v nulové gravitaci, kde nohy nehrají takovou váhu jako v jiných případech.
Do jisté míry mohla něco prozradit i chůze - rázná a dunivá opět napovídala spíše k pěchotě a těm, kteří se často v plné zbroji pohybují po bojišti, zatímco speciální jednotky budou mít lehký a rychlý krok. Takhle bych mohl pokračovat dál - postoj, držení ramen - většina z těchto faktorů však více prozrazovala pro přímý souboj a jednotlivé preference daného jedince.
Ušel jsem však sotva dva kroky, když mě zastavil jeden ze starších vojáků, kteří tu napomáhali s organizací. Trochu překvapeně jsem k němu vzhlédl, protože jsem nečekal tuto interferenci. Rychle mě informoval, že vybavení, které si sebou nesu, mi bude s největší pravděpodobností odjato za symbolický poplatek bez možnosti zpětného odkupu. Logické vysvětlení pro to sice měl, ale nijak se netajil tím, že to bylo dáno především republikovou byrokracií.
Z nově vzniklého problému jsem nebyl příliš nadšený, ale do jisté míry kolega voják mi poradil, že je možnost zaslat si některé předměty nazpět domů. Nadšení to sice nevrátilo, ale pořád lepší, než se vzdát kvalitních a udržovaných zbraní, které bych již nikdy nemusel spatřit. Znamenalo to rychlou odbočku - a to zjištění, kam se dostavit a co nejrychleji zamířit odeslat balík. Bylo mi jasné, že kdybych ho poslal rodičům, tak by z toho otec nebo matka nikterak nadšení nebyly a moje věci nejspíš vyhodili nebo někomu dali a tak jsem se jednoznačně rozhodl určit jako adresáta Lenni s žádosti, aby mi moje věci pečlivě uschovala. Tučný poplatek za kvalitní box, nějakou tu pojistku a odeslání jsem už příliš neřešil, protože jsem poté co nejrychleji musel spěchat za dalšími vybranými vojáky. A rozhodně jsem z tohohle začátku neměl příliš dobrý pocit, když jsem si kromě datapadu a komlinku ponechal jednu sadu civilního oblečení "kdyby náhodou".
---------------
Po domluvě s Xavem rozšířeno o "uschování zbraní dom", vzhledem k tomu, že jsem si neuvědomil byrokratický aparát armády.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 06.6.2013 19:38:44

Tanjay IV, Kosmoport

Poručík byl svalnatý po celém těle, ale nijak extrémně, dosti šlachovitý a pohyboval se pružně, nesedělo ti to zatím do jediné škatulky, co sis vytvořil.
Zbraně se ti podařilo odeslat rychle, ale ne dost na to, aby na tebe poručík nemusel čekat.
Si ze mě milospán asi dělá prdel?!?
Zařval na tebe z plných plic, a to tak hlasitě, že ostatní zase hned ztichly a dívali se co se děje.
Pán si tady sedí celej den na prdeli a čumí do blba. A když se má zvednout a hlásit se na přímač, tak si posílá domů balíčky! To mě začínáš srát brzo!
Začínal pomalu soptit.
Tak tys teďka překonal rekord. Takhle brzo mě ještě nikdo nenasral.
Otočil se do ztichlého sálu.
A vy čučíte na co?
Rázem se každý v sále zabýval svými věcmi.
Poručík vás rázovitým krokem vyvedl ven.
Takže kadeti. Byli jste zařazeni do výcviku na výsadkáře. Pokud zvládnete výcvik, stanete se paragány. Nemáte-li z toho radost, lze později požádat o přeřazení, některé žádosti jsou povoleny, některé ne. Nezvládnete-li výcvik.
Poručík se upřeně zadíval na tebe.
Vydáte se expresem k blátošlapům, nebo do civilu, záleží na vaší smlouvě s armádou.
Vaše výcvikové středisko je blízko tohohle kosmoportu, už jen kvůli tomu, že každou chvíli budete lítat. Jen 7 kliků. Takže nepotřebujem transport a hezky si tam doběhneme.

Poručík na nic nečekal a vyběhl. Nasadil slušné tempo, tys mu díky své silné konstituci stačil, ale někteří již po chvíli začali divoce dýchat a nestíhali. Poručík však nezpomaloval a dál držel ostré tempo.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 09.6.2013 18:45:10

Tanjay IV, Kosmoport:
Neznalostí ohledně postupu se zbraněmi a snahou o jejich zachování jsem si nakonec udělal nemalou potíž a to rovnou u svého nadřízeného. Přestože mi přišlo jeho křičení nemístné a přehnané, rozhodl jsem se nijak nereagovat, protože měl minimálně částečnou pravdu a já se tohle rozhodl přijat jako část trestu za svůj přestupek. Nehledě na to, jak dobře jsem to zamýšlel. Před, během i po seřvání jsem i nadále udržoval pozor, dokud nebylo řečeno jinak a rozmýšlel jsem nad zařazením, kterého jsem se dočkal.
Výsadková jednotka - ti kteří mají vpadnout do týlu nepřítele. Ti kteří mohou výrazně změnit rozložení sil, ale také ti, u nichž bude notně vysoká úmrtnost,
vyhodnotil jsem si obecné znalosti ohledně výsadkových jednotek a shrnul je do jednoznačného závěru. Jak jsem o tom uvažoval hlouběji, tak mi to nepřišlo zase až jako výrazně špatná volba, protože se budu muset více spoléhat na svou rychlost a hbitost, než hrubou sílu. A to jsem popravdě při boji preferoval více než nasazení hrubé síly.
Následovalo klasické vyhrožování o přeřazení těch, kteří nebudou zvládat a pak samozřejmě fyzická zátěž. Na rozdíl od mnohých mi to však přišlo spíše k duhu, protože jsem postrádal dnešní dávku tréninku a tohle to mohlo do jisté míry vynahradit. Navíc poručík běžel osobně s námi, čímž alespoň prokázal, že po nás zatím chce věci, kterých je schopen i on sám. A to rozhodně bylo dobře, byť k získání výrazného respektu bude zapotřebí více.
Někteří by se možná pozastavovali nad tím, že tenhle přístup v nemilosrdném tempu mohl být necitlivý, ale bylo mnohem lepší, když někteří odpadli nyní, než aby poté zbytečně padli v boji a oslabili jednotku. Ano, musel jsem se nyní naučit uvažovat z hlediska skupiny a ne jednotlivce, protože armáda má odlišný přístup k boji, než jsem byl doposud zvyklý.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 09.6.2013 19:55:05

Tanjay IV, přijímací objekt

Když jste konečně dorazili ke svému cíli, byl jsi již dost zadýchaný, zatímco poručík vypadal, akorát tak že se dostává do tempa. Ostatní vypadali o poznání hůř, někteří se složili na zem, okamžitě jak dorazili na místo, a to bylo něco co poručík nehodlal tolerovat.
Zvedejte se lemry líný! Neválejte se tu jako nějaký čuby!
Spustil na ně okamžitě, postižení se s vypětím sil zvedli, ale měli co dělat aby se neporoučeli na zem znova.
Poručík zatím podal vojákovi u dveří budovy datapad, a opět se na vás otočil.
Odteď si vás převezme tady desátník, takže se řiďte jeho rozkazy!
Poručil vám a odběhl někam do hlubin výcvikového komplexu.
Tak fajn. Teďka vás čeká přijímač. Budete postupně lézt dovnitř, nemáte tam jak zabloudit tak jen lezte furt dála dělejte co se po vás chce.
Oznámil vám další postup.
Eerchiová, dovnitř!
Zavelel na jedinou ženu ve vaší skupině.
Po odměřených dvou minutách zavelel znova.
Eltianis, dovnitř!
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 16.6.2013 11:01:50

Tanjay IV, Přijímací objekt:
Za svůj život jsem už stihl poznat dost lidí, kteří jenom běh považovali za činnost, která se dá provozovat dlouho. S jistou mírou potěšení bych chtěl vidět jejich tváře po tom, co jsem nyní absolvoval se svou novou jednotkou.
S mou jednotkou ...
ta myšlenka měla takovou divnou příchuť. Bylo to něco nového a nepoznaného, tolik odlišného, čemu jsem byl učen. Bylo to obecné označení tolik odlišné od pozice jedince, od sociálních statusů získaných schopnostmi a bojem. Svým způsobem to bylo však v mnohém osvobozující, byť svazující na jinou stranu. Všechny mé činy jsou nyní činy jednotky a činy ostatních budou mými činy.
Tyto myšlenky mi vířily hlavou, zatímco jsem měl možnost k oddechu. I když byl běh odlišný od bojového cvičení, přistoupil jsem k tomu se stejnou zodpovědností a pečlivě prováděl protažení pro uvolnění po běhu, abych lépe setřásl únavu. Pravidelné rozdýchání, protažení klíčových bodů a pozvolné uvolňování svalstva vedlo k tomu, že když mělo padnout moje jméno, mohl jsem budit pocit někoho, kdo se měl na náročný běh teprve chystat a ne z něho dorazil.
Byla to samozřejmě jen psychologická mýlka a usychající stopy potu na mém oblečení by mluvily o opaku, ale při boji muže proti muže dovede právě takováto drobnost získat nepatrnou výhodu a protivníka deptat.
Až nyní jsem si mohl všimnout jediné ženy v našem týmu. Napadlo mě do jaké míry by to mohlo být celorepublikovými tradicemi a jak jsou vlastně ženy vnímány ve válečných složkách mimo Eshan. Věnoval jsem ji typicky zkoumavý pohled, abych zkusil odhadnout její dovednosti a přednosti a poté to vše zvážil do doby, než jsem byl předvolán. Neváhal jsem a vyrazil jsem vpřed za ní připraven na další části této procedury.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 16.6.2013 18:20:23

Tanjay IV, Přijímací objekt

Když jsi vešel do první místnosti objektu, spatřil jsi jak v dveřích naproti mizí nahé pozadí tvé kolegyně, v místnosti byl jeden pult s desátníkem, stojícím na druhé straně a několika pracovními droidy, uklízející nějaké pytle a krabice.
Svlíknout! Komplet!
Zavelel desátník bez pozdravu a hodil plastový pytel na pult, vedle nevelké krabice.
Jméno?
Zeptal se tě. Příslušnou položku si našel ve svém terminálu a nechal si vytisknout štítek, který připevnil na krabičku.
Oblečení do pytle. Spálí se, armáda nemá kapacity na skladování takového množství osobních věcí.
Osobní předměty které považujete za nutné zachránit, do krabice. Ty dostanete na konci výcviku.

Jakmile jsi byl zcela slečen a věci roztříděny, zavelel Odchod!
Když jsi odcházel stejnými dveřmi, kterými jsi viděl odcházet i svou předchůdkyni, všiml sis, že další rekrut už lezl dovnitř.
Následující místnost byly sprchy, poněkud zvláštní, ale přeci. Jednotlivé sprchy byly uzavřeny v těsných kójích a zcela jasně nesloužili jen ke sprchování.
Do jedný zalezte kadete!
Zavelel voják, co zde dohlížel. Mohl sis vybrat jednu z 5 volných kabinek. Tři již byly zabrané kadety, co přišli před tebou.
Koupel v kabince byla důkladná a rozhodně se neskládala jen vody, ale i z různých desinfekčních prostředků. Což dávalo smysl. Některý rekrut mohl zanést ze svého domovského světa spory či cizí látky, které by pro některé druhy mohly být nebezpečné.
Když se dokončila očista, spustil se ti na hlavu jakási helma, leknutím jsi sebou trhl, a nebýt toho že byla kabinka tak malá, helma by tě pravděpodobně minula, po chvíli nepříjemného pocitu na hlavě tě opět pustial a dostalo se ti ještě jedné prudké sprchy.
Až poté tě pustila kabinka ven, odrazu ve skle ses však nemohl neleknout, rázem jsi pochopil, k čemu byla ona helma, byl jsi nyní kompletně oholen, z vlasů ti nezůstalo vůbec nic.
Pokračujte!
Vyzval tě voják rovnou, nyní sis však musel dát pozor, abys na mokrých nohou neuklouzl.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 20.6.2013 19:14:19

Tanjay IV, Přijímací objekt:
Eltianis, z Eshanu,
zahlásil své jméno a připojil i místo původu, byť jsem neočekával, že by to mělo hrát výraznou roli.
Svlečení a odevzdání osobních věcí jsem tak nějak čekal, což znamenalo i sundání náramku od mé sestry. To byla také jediná věc, která zamířila do krabice pro úschovu, protože obyčejné oblečení nebylo potřeba si chtít uschovávat. Fakt, že jsem byl nahý, i nikterak nevadil a do jisté míry jsem mohl očekávat fyzickou prohlídku, aby zjistili, jak zdraví doopravdy jsme. Jistá přísnost mě nicméně trochu zarazila v porovnání s tím, co jsem mohl slyšet o echanijských vojenských složkách. Faktem však bylo, že tam nikdo jiného druhu ani nesloužil.
Následná očista také nebyla nic překvapujícího, stejně jako její důkladnost a přísnost. Za špindíru jsem se sice nikdy nepovažoval, ale musel jsem přiznat, že takhle umytý jsem se opravdu již dlouho necítil. Vlastně jsem měl skoro dojem, že nemám na sobě vlastní kůži.
Co jsem však nečekal, byla přítomnost jakési podivné helmy. To, že se mi měla postarat o vlasy, jsem však vytušil ještě dříve, než jsem se mohl s novou vizáží spatřit ve zrcadle. Nijak jsem ze ztráty svého porostu hlavy nadšený nebyl, ale nyní se to už stejně nedalo vrátit a vlasy mi dorostou. S trochou štěstí už tuto novou vrstvu nebudou považovat za "možnou kontaminace".
Zatímco mě popoháněli dál a já musel být opatrný na mokrou podlahu, uvědomil jsem si zajímavou myšlenku.
Prochází tímhle vůbec i ten poručík, co nás sem přivedl? Teoreticky byl ve styku s námi všemi ještě před očistou, takže by se něco mohlo přenést i na něj,
rozjímal jsem, zatímco jsem kráčel vpřed se značnou jistotou. Pohyb nohou byl v echanijském bojovém umění jedním ze základů, tudíž mokrá podlaha byla menší výzvou. Jen letmo jsem si mohl vzpomenout na trénink na ledu, kde se vyučovaly právě základní postoje. Nicméně kráčel jsem dál připraven na další součást přijímače.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 25.6.2013 19:08:52

Tanjay IV, Přijímací objekt

Když ses ze sprch, přišel js do další chodbičky, kde tě zastavil další voják, na kovovém roštu, zde ti podal ze štosu jednorázový ručník.
A do sucha!
Nakázal ti.
Po osušení, ti ručník zase vzal a vhodil do odpadní šachty, ty jsi mohl mezitím pokračovat dál.
Zde si došel do ošetřovny, zde jsi narazil na jednoho vojáka jednu.... nazvěme to doktorka, s hodností kapitána. Bylo pro tebe překvapením, že tvář doktorky se dosti podobala, tvé představě o tváři Mandalora z války s Exarem Kunem.
Jméno!
Otázala se tě hlasem, který ti onomu mandalorovi, také seděl.
Voják k tobě mezitím přišel a injektorem, kde byla jedna baňka prázdná, a druhá zase plná podivné látky.
Ruku!
Zněl povel, pro změnu od něho. Jakmile jsi mu jednu ruku podal chytl ji, otočil, aby měl přístup k loketnímu důlku, zabodl do něj jehlu, a prázdnou baňku, naplnil, tvou krví. Poté ji vyňal a vložil do analytického přístroje. Poté ti do ramena druhé ruky bodl obsah druhé baňky, došlo ti že se jedná o univerzální očkovací látky.
Stoupni si támhle a do pozoru!
Pokračoval voják. "Doktorka" mezitím pročítala tvou zdravotní zprávu na svém terminálu.
Analytický přístroj mezitím pípl a rozsvítil zelené světlo.
Krevní obraz v pořádku.
Voják mezitím došel ke krabici a vylovil z ní sadu prázdných psích známek a vložil je pod laser, který do nich vyryl tvé jméno, jakési číslo, rasu, pohlaví a krevní skupinu. Poté je sebral a přiložil na plochu u doktorčina terminálu.
Nějaké alergie, závislosti? Podstoupil jste nějaký chirurgický zákrok, či aplikaci piercingu mimo oficiální lékařské zařízení? Tetování? Genetické zákroky? Transplantace? Štěpy? Biologické úpravy?
Začala se tě vyptávat, zatímco jsi stál na váze, a senzor u stropu měřil tvou výšku.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 29.6.2013 15:10:34

Tanjay IV, Přijímací objekt:
Jak pokračoval přijímač dál a já absolvoval sušení pod dozorem, nemohl jsem ubránit jisté přehnanosti tohohle celého procesu. Spíš jsem si nedovedl představit, že by někdo nebyl schopen se řádně usušit a bylo nutné dohlížet na něj, aby splnil požadavky, které jsou v takovém případě očekávány. Příliš jsem se tím ale nezabýval, protože přišla část s lékařskou kontrolou.
Eltianis,
odpověděl jsem jednoduše a odpustil jsem si pro tentokrát planetu původu. Věřil jsem v schopnost doktorky rozeznat můj druh, byť ona sama jej až tak jednoznačný mít nemusela. Pustil jsem to ale z hlavy a vycházel vstříc při operacích, které na mě byly prováděny - odebrání vzorku krve a implantace nějakého univerzálního koktejlu protilátek. Chtěl jsem namítnout, že řádné očkování jsem podstoupil již na Eshanu, ale teď to stejně bylo do jisté míry jedno. Hlavně jsem to vyplňoval při nástupu do základních informací.
Další otázka se týkala možných drobných chorob, následků zranění či zdravotních neduhů, které by mě mohly stíhat. Chvilku jsem si snažil vybavit něco, co by mě mohlo v tomto směru ohrožovat, než jsem odpověděl.
Závislosti žádné, alergie nejsou známy. Žádné úpravy v jakémkoliv směru jsem neabsolvoval, stejně tak transplantace, pouze jsem před sedmi lety absolvoval operaci pravého kotníku následkem zranění ze souboje. Doktoři však vyhodnotili uzdravení za kompletní a od té doby jsem žádné potíže neměl,
odpověděl jsem po pravdě a pokoušel si vzpomenout, jestli tam nebylo ještě něco, ale se zdravím jsem nikdy problémy nemíval. Byl jsem z části přesvědčený, že za to mohla moje tréninková disciplína a pravidelné cvičení bez ohledu na okolní podmínky.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 02.7.2013 18:20:29

Tanjay IV, Přijímací objekt

Doktorka sjela v dokumentaci níže.
Ta operace proběhla v oficiální nemocnici. Ptala sem se na operace mimo oficiální léčebné ústavy!
Rozřešila tvé dilema nad jejím pohlavím.
Máte potíže se sluchem nebo co? Desátníku, vyšetřit sluch!
Přikázala nemilosrdně.
Pomocník k obě přišel se sluchátky a datapadem, sluchátka ti rovnou nasadil.
až uslyšíte zvuk ta.....
Ííííííííííííí!!!!!!!!

Přehlušil jeho slova tak pronikavý zvuk z sluchátek, že ti ruce vystřelily nahoru, aby sis je strhl.
Zvuk, však okamžitě přestal.
Sluch v pořádku!
Zahlásil poslušně.
Takže jen další dutoň, proč nám sem furt posílají takovýhle vygumovaný hovada?!
Nebyl sis jistý, zda na to nemáš odpovědět.
Hotovej.
Seznala nakonec doktorka, voják sebral známky a pověsil ti je na krk.
Tohle nesundáte nikdy! Ani ve sprše, na záchodě, ani když polezete někde v bordelu na umaštěnou šlápotu! Jasný?!?
Důraz, který na těchto slovech byl, nepovoloval výjimky.
Vypadněte už!
Zavelela doktorka, protože do ordinace přišel další rekrut, dle jeho obličeje se doktorky vysloveně lekl.
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 07.7.2013 19:04:43

Tanjay IV, Přijímací objekt:
Má předchozí automatická reakce se očividně doktorce příliš nelíbila a rozhodla se tedy vyzkoušet na mě agresivnější vyšetřovací metodu, jen aby dosáhla své pomsty nebo zadostiučinění. To nejspíš záleželo na jejím konkrétním rozpoložení, byť nedivil bych se, kdyby šlo jenom o pomstu. Nicméně po testu sluchu jsem dobrou půlminutu nic neslyšel včetně toho, co říkala doktorka. Vzhledem k jejímu výrazu jsem však odvodil, že se nejednalo o nic důležitého a rozhodl se to ignorovat.
Na předchozí poznámku jsem toho moc nenamítal, protože jsem se s ženami nechtěl nikdy hádat, byť tahle byla na spodní hranici mé úcty k ženám.
Ze všechn žen, co jsem poznal, je tahle jedna z těch největších fúrií,
pomyslel jsem si, zatímco mi desátník mi dával známky a něco mi o nich říkal.
... hle ... dáte ... kdy! ... sprše ... chodě ... lezete ... bordel ... potu! Jasný?!?
zněla mi slova od desátníka, jak se pomalu vracel sluch a nejspíše očekával nějaké potvrzení. Dle výrazu jsem usoudil, že přidělené známky mají značný význam, když ne faktickou hodnotu a pokynul jsem mu na srozuměnou. Dle agrese doktorky mě již vyháněla dál, což mi nikterak nevadilo a povzbuzujícím úsměvem jsem vykráčel do další místnosti očekávajíc další proceduru tohohle přijímače.
Docela by mě zajímalo, jestli něco podobného probíhá i v oficiálních složkách našich armád nebo u nepřítele,
zamýšlel jsem se nad procesem přijímacího řízení do armády a všeho, co s tím souviselo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 10.7.2013 20:16:32

Tanjay IV, Přijímací objekt

Došel jsi do poslední místnosti v budově a ta byla jednoznačně největší, jednalo se totiž o skladiště, všeho možného oblečení a podobných věcí.
Méno?
Otázal se tě, již tradičně desátník za pultem, který odděloval nevelký prostor, kam jsi přišel, od zbytku skladu.
Po zjištění tvétotožnosti zadal několik příkazů do své konzole, načež se několik malých transportních droidů rozlétlo po skladišti.
Jiný droid mezitím vytáhl vojenský batoh a připravil ho.
Po několika okamžicích se droidi vrátili s jednotlivými kusy uniformy, desátník je srovnal, ujistil se, že je to vše, co momentálně na sebe potřebuješ a pošoupl hromádku k tobě.
Oblíct!
Přikázal ti úsečně.
Dostal jsi tak od armády své první věci, ne zrovna dobře padnoucí uniformu, ale tím byla armáda známá, že její oblečení nikdy nesedělo akorát, a výsadkářské boty.
Během oblékání jsi si mohl všimnout, že se droidi vrátili s druhou várkou oblečení, tentokrát je dali droidovi, u batohu, který veškeré propriety okamžitě zabalil. Jakmile byl batoh plný, přihodil ho k již připravené hromádce ložního prádla.
Tady máš plnou polní a ložní prádlo. Takže až si zabereš postel, ne že tě napadne se do ní složit tak jak bude! Hezky to napřed povlečeš, DI* nemaj rádi když je někdo santusák. A chraň tě ruka Síly, jestli ty cejchy vyválíš v prachu hned jak vylezeš ven!
Jakmile jsi měl batoh na zádech a povlečení v ruce vyhnal tě ven, kde již stálo několik tvých předchůdců a čekali. Tobě tedy nezbylo nic jiného než také čekat co se bude dít.
Studený vítr byl nepříjemný, ale neměl jsi kde se před ním schovat.


DI = Drill Instructor
Many things have been taken from us, it's true. But fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Další

Zpět na Výcvik MW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron