Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 14.3.2017 20:17:46

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Ze začátku to byla o něco větší výzva, i kvůli tomu, že jsem kolegu musel v podstatě uvést do pohybu a chvilku jej v podstatě tahat za sebou, ale přesto nakonec už dovedl běžet sám a já se mohl soustředit již čistě jen na svůj výkon. Samozřejmě mi bylo jasné, že můj celkový čas nebude nic světoborného, ba naopak, ale to jsem nepovažoval za důležité.
Jenomže zatímco já to nevnímal jako nic důležitého, tak výcvikový seržant se z toho rozhodl dělat jeden z hlavních důvodů vzniku téhle války. A svým tónem řeči to jen o to více zdůraznil, především velkolepým agresivním finále.

Moment jsem přemýšlel, co by asi chtěl slyšet, jestli to, že jsem to bral vážně a rozhodl se nenechat svého kolegu napospas, nebo že jsem si udělal zastávku na protažení před pokračováním. Poté jsem si uvědomil, že na mé odpovědi bude skoro jistě záviset i případný trest, jenž se nejspíš promítne na celé mužstvo. V tu chvíli se ve mně začaly svářet různé pocity - menší touha se pomstít mužstvu za mé částečné vyloučení z jejich řad a v podstatě by to nebylo nic až tak složitého.
Ne, pane, vaše instrukce byly naprosto srozumitelné. Řekl jste projděte - projděte všichni, proto jsem se rozhodl pomoci členovi týmu, který se zasekl,
zariskoval jsem nakonec s naprosto vážnou tváří a v pozoru jsem čekal, jaký trest by mohl přijít tentokrát. De facto jsem s tím i počítal, protože má odpověď obsahovala více než dost munice, kterou by se mohl seržant rozhodnout odpálit. Ale na druhou stranu jsem sem nepřijel na výlet, ale trénovat a připravovat se na bitevní vřavu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6607
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 21.2.2018 16:48:18

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Nevzpomínám si, že bych použil slovo "všichni".
Pronesl ledovým hlasem.
Poté udělal několik kroků podél řady a zastavil se před svým další "oblíbencem".
Jak by jste jednal vy kadete? Hrál by jste si na hrdinu a doplňoval by jste si rozkazy o další slova, nebo by jste pokračoval, jak znělo skutečné zadání úkolu?
Daný kadet se dlouho nerozmýšlel. Přeci jen vsázet na poslouchání rozkazů znělo rozumněji.
Pokračoval bych dál, pane!
Odpověděl. o sekundu později již věděl, že tipl špatně.
Cože?!?
Výraz instruktora nabíral rychle na naštvanosti.
Vy by jste tam nechal kamaráda co vám má hlídat záda? Vy by jste nechal ve sračkách vašeho bratra ve zbrani? Kolegu co by vám jednoho dne mohl zachránit vaši prašivou kůži?
Vzdálenost co momentálně dělila jejich nosy se dala měřit na milimetry.
Myslíte si, že vy jste vůči bojovému stresu imunní? Že když jste prošel tímhle divadýlkem, že už vás nic nepřekvapí? Velký hovno kadete! Počkejte, až jednou zapadnete do krytu a zjistíte že si musíte z nohou odmotat střeva kluka co tam dřepěl o minutu dřív. Počkejte až kamaráda vedle vás rozpůlí výstřel z těžkýho blasteru. To pak poznáte co je to stres a strach.
To pak kadete kurva oceníte, když někdo přiběhne až k vám a vytáhne vaši ubohou prdel z průseru.

Instruktor udělal několik kroků zpět aby měl opět v záběru celou jednotku.
Vojáci si navzájem v boji vždycky musí pomoct! A je jedno jestli danýho vojáka bytostně nesnášíte, protože vám ošukal mámu, nebo vám prostě jenom nesednul! Veškerý vaše problémy navzájem, se nechávají v kasárnách. Tam se navzájem klidně ignorujte, nadávejte si a podobně. Jakmile se dostanete do boje tak ste, a to si vy sráči dobře zapamatujte, kurva nejlepší kamarádi!
Jasný?

Odpověď od vás byla okamžitá a jasná.
Všiml sis jak se mu povedlo tě za tvé činy nepochválit a jen zdánlivě vynadat tobě a druhému zcela.
A jelikož už se nám smráká, tak si dáme tohle údolíčko znova, obráceně a s trochou více šťávy. ať nám tu neleníte!
Opět jste se seřadili a začínali si probíhat údolí zpět. A skutečně výbuchy byly nyní silnější, blíž a jakmile bylo rychlé stmívání za vámi, jediné co vám osvětlovalo cestu byly dávky blasterů, které okolo vás prolétávali.
Spousta lidí se stále ptá, jaký je smysl života. Měli by se spíše ptát, zda jejich život vůbec smysl má.
Hope is dead.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2650
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 25.2.2018 01:42:40

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Došlo mi, že pochvaly tu nebudou nic obvyklého, ba naopak, že pochvalou bude menší kárání, než dostanou ostatní. Přesto jsem vnímal jakýsi drobný pocit zadostiučinění, i když úsměv jsem potlačil. Bylo marné očekávat, že díky tomu moje oblíbenost v mužstvu stoupne a rozhodl jsem se soustředit na to, kvůli čemu jsme tady vlastně byli.

Druhé kolo bylo složitější snad ve většině ohledů, horší viditelnost, větší intenzita palby, větší únava a našlo by se určitě ještě něco dalšího. Ale to nehrálo roli, úkol zůstával stejný - dostat se skrz i přes stížené podmínky. Mohlo to mít přecejen drobnou výhodu, viděli jsme hůře my, viděl hůře i "nepřítel", takže v reálu by to spíš mohlo být i plus. I když náhodná palba bývala mnohdy mnohem nebezpečnější než cílená.

Ještě před startem jsem si vybavil minulý průběh, přehrál si ho znovu v hlavě, všechny možné situace a přemýšlel, jestli se některé body daly projít lépe, ukrýt se lépe, proplazit rychleji. A také úsporněji, abych mohl třeba někde ušetřit energii, protože to se mi v bojových situacích může taky hodit. Ze cvičných soubojů jsem moc dobře věděl, že u dvou vyrovnaných soupeřů rozhodují dva faktory, vyvarovat se chyby a výdrž. A z těch několika dosavadních zkušeností už jsem poznal, že dost z těchto pouček lze aplikovat v širším slova smyslu i do výcviku a jiných životních situací.
Zdalipak to takhle myslel můj mistr při těch jeho mnoha poučkách,
pomyslel jsem si předtím, než jsem se dostal na řadu a vyrazil vpřed.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6607
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Xavier » 15.4.2018 18:46:32

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Nebyl sis jistý, zda nemyly kryty v údolí přemístěny, nebo zda jen opačný směr dokáže tolik zmást, ale nutno dodat že podruhé to bylo o dost horší.
Z proslovu jste si všichni něco odnesli. Ostatní ti už tolik neodmítali pomoc při výcviku, i když ti bylo jasné, že jediný důvod byl neustálý dozor instruktorů.
Pomalu se změnila i náplň výcviku, ač stále fyzicky velmi namáhavý, zátěž částečně povolila, pochopili jste že se jednalo o prvotní síto, které mělo oddělit slabé ještě před tím, než začnete se specializovaným a i tedy dražším výcvikem.
Vzhledem k tomu, že jste byli budoucí paragáni, nikoho nepřekvapilo, že se tréning přesunul do výšek. a opět začali lidé odpadat, několik kadetů v sobě našli nervozitu a strach z výšek, což byli při vaší specializaci nepřípustné. Taky jste začali navštěvovat větrné tunely a nějaké další jednoduché trenažery pro výskoky z výsadkových člunů a pro pád volným pádem, zde bylo zajímavé zjištění že mnoho z rozcvičkových cviků, co jste od samého začátku provozovali vám pomáhalo přijít na správné pohyby pro skoky s padákem.
Dosti otravné, i když jak všichni chápali nutné, byl výcvik se samotnými padáky, zatím jen na zemi, kdy jste do úmoru předváděli správné ovládání padáků a dlouhé hodiny jejich skládání. Zde byli instruktoři nemilosrdní. Omezili řvaní okolo a věnovali se vždy kárání za provedenou chybu. Viděli vše špatně složený padák do batohu trestali nemilosrdně. Vybaveni kusy popruhů vás vždy švihli po ramenou, či stehnech, podle závažnosti chyby.
Když budete mít kadete padák špatně sbalenej tak je jeho otevření sakra bolestivý!švih.Tady a tady.švih.
Nemůžete si dovolit jít do boje s necitlivejma končetinama, jenom protože jste si kapku odflákli balení.
Nevěděli jste zatím jak moc nepříjemné je trhnutí špatně sbaleného padáku, ale rány od instruktorů byly nepříjemné dost.

Nyní měl nastat velký den. Všichni jste seděli ve výsadkovém letounu, který zrovna nabíral výšku, aby jste mohli provést svůj první seskok. Ten měl přijít už za několik minut. Mezi vámi bylo zatím ticho, ale všichni jste cítili nervozitu. Instruktor zatím mlčel a nechal vás se zabývat svými obavami.
Spousta lidí se stále ptá, jaký je smysl života. Měli by se spíše ptát, zda jejich život vůbec smysl má.
Hope is dead.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2650
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvekod Jordi Linx » 08.5.2018 22:20:12

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Výcvik pokračoval dál, opakované fyzické pilování, různá cvičení a pak se to celé přehouplo do jakési druhé fáze. Tehdy se vše začalo více zaměřovat na naši specializaci a místo tvrdého drilování fyzičky přišlo precizní a specifický trénink věnovaný našemu zaměření.
Plachtění v tunelu, padák, trénink doskoku, padák, lehký výběh, padák a takhle dokolečka. Dalo se říct, že někteří s padáky i spali, jak nám je neustále vtloukali do hlavy. Ale nebylo se čemu divit, jedna chyba zde byla tou poslední.

Strach z výšek se mě naštěstí netýkal, ale fakt, že bych měl jen tak letět vzduchem jenom s kusem nějaké látky v batohu nebyl zrovna nejlákavější. I proto jsem byl před naším prvním skokem poměrně paranoidní a zkontroloval si vše víckrát, než je zapotřebí. Ale určitě jsem v tomhle nebyl jedinej, i když na ostatní jsem se v kasárnách nikterak neupínal, stejně jako se oni drželi stranou ode mě. Mohl jsem tak volný čas, když se nějaký vyskytl, věnovat vlastním cvičením nebo odpočinku - dle situace a aktuálního stavu, v němž jsem se nacházel.

Jak jsme seděli v letounu a dostávali se do potřebné výšky, rozhodl jsem se hodit obavy za hlavu. Vše jsem si pečlivě zkontroloval několikrát a snažil jsem se soustředit na to, co jsme cvičili ve větrných tunelech. V podstatě jsem to vnímal jako využití dosavadního výcviku v praxi, přenos tréninku do reálné praxe, jak tomu bylo i v bojovém umění, které praktikuji snad od doby, co si dovedu něco pamatovat. I s tímto odhodláním jsem byl připraven na výskok snad s menší porcí nervozity, než mohli vnímat někteří ostatní.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6607
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Předchozí

Zpět na Výcvik MW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník