Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikový polygon

Vstát se ti podařilo celkem rychle, s přesunem to však již bylo horší, neboť tě v mžiku zastavil jeden instruktor a seřval tě, že tu po ostatních šlapeš, místo abys jim pomohl vstát. Tato výtka byla na jednu stranu neopodstatněná, neboť sis dal dobrý pozor, abys na nikoho nešlápl, na stranu druhou, mnozí na tom byli stejně jako ty a byli již méně opatrní. Instruktoři tedy nedělali výjimky a brali vás všechny paušálně.
Musel ses tedy spokojit jen s minimálním postupem dopředu stranou.
Jakmile byli všichni opět na nohou mohli jste vyrazit dál.
Nadávky na strůjce pádu, zpočátku časté, rychle utichly, jednak na to neměl nikdo sil, jednak škobrtání si zde užil každý dosytosti, a vzhledem k tomu, jak těsně jste byli namačkáni, neviděli jste dostatečně pod nohy.
Nakonec jste se doklopýtali na konec trati. Mnozí se rovnou vysílením zhroutili. Načež k vám přistoupili zdravotníci a zkontrolovali váš zdravotní stav, ty jsi prošel celkem bez problémů, ale u dvou jsi si všiml, že je odvedli pryč, evidentně končili.
Přistavené várnice s iontovým nápojem jste musel navštívit každý, aby nedošlo k dehydrataci.
Poté co jste na příslušné místo odevzdali zátěž jste se vrátili na ubikace.
Již byla zcela tma.
Ještě jedna věc, co by ste měli vědět. Jak si jistě mnozí všimli, u sprch je šachta pytle s cedulkama. Ta šachta vede do prádelny, takže si svý špinavý hadry hezky nandáte do pytle, na cedulku napíšete svý jméno a prádelna vám to vypere, aby ste tu nechodili pořád stejně špinavý. Jasný?
Tentokrát nečekal na unisono odpověď a zanechal vás svému osudu.
Vevnitř se někteří dopotáceli jen ke své posteli, kde se do ní složili, několik z nich tak jak byli, někteří se vydali do sprch, aby ze sebe smyli prach a špínu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Ubikace:
Nebyl jsem moc nadšen z toho, že jsem byl vybrán za cíl seřvání, nicméně jsem se rozhodl proti tomu nic nenamítat. Myslet si mohl co chtěl, řvát uměl relativně hezky, takže jsem si ho nakonec vyslechl a zařadil se nazpět do skupiny. Trochu jsem si nebyl jistý konceptem, jestli nás chtějí učit týmové práci, nebo nejprve protřídit a souhře učit až potom. V tuto chvíli jsem ale mohl se jen zařadit nazpět do týmu a pokračovat v běhu.

Na konci bylo i na mně znát, že to nebylo nic lehkého a osvěžení jsem rozhodně uvítal. Bylo mi ale jasné, že podobný styl výcviku bude dle všeho pravidlem, ne-li náročnější. Samotné fyzické dřiny jsem se však výrazně nebál, protože základ jsem měl dobrý a přizpůsobit se tempu by nemuselo být nic extra náročného. Nicméně, jakmile bylo volno, tak jsem se zbytečně nezdržoval venku a zamířil zpět na pokoj. Oblečení jsem složil tak, jak mi bylo řečeno a vydal jsem se na rychlou sprchu, abych si uvolnil tuhnoucí svalstvo, smyl ze sebe pot a spal v relativně čistém.
Dále jsem měl v plánu jít rovnou spát, protože opouštění ubikace bylo zatím zakázáno a hlavně jsem netušil, jaký by mohl být plán v následujícím období. Tedy, kdy se bude vstávat, co se bude podnikat, jak dlouho a podobně. A pokud by to znamenalo, že budu vzhůru dřív a budu tak mít možnost se trochu procvičit ve svém bojovém umění, tak jsme to rozhodně vítal. Předcházela by tomu asi ranní obhlídka ubikace a hledání vhodného místa, kde bych mohl mít prostor alespoň čtyři na čtyři metry pro realizaci svého cvičení. Pokud by ráno přišel nějaký tvrdý budíček a další rychlá akce, tak by samozřejmě všechny tyto moje plány hodně rychle skončily kdesi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Ubikace

Sprchy jsi rozhodně nelitoval, namožené svaly se příjemně uvolnily a celkově ses cítil daleko lépe.
Z hromadného pádu sis odnesl bouli, která mírně zabolela, když ses jí při mytí hlavy dotkl, ale ta by měla do rána zmizet.
Když jsi ulehl na kavalec, tak jsi samou únavou okamžitě usnul.

Plány na druhý den ráno byly nakonec zcela zbytečné.
Budíčku se vám dostalo v armádním stylu. Uprostřed ubikace explodovaly dvě malé nálože. Hned na to následoval řev instruktorů hnající vás z postelí.
V prvním okamžiku jsi zapomněl, že spíš na palandě, a tak jsi málem dosti ošklivě spadl, ale nakonec jsi to vybalancoval.
Poprvé jste si zkusili nástup v ubikaci, instruktoři nemilosrdně drilovali ty, co nebyli správně postaveni. Obzvláště silného řevu se dostalo těm, co se před spánkem nepřevlékli a spali tak jak běhali. Vskutku jsi nechtěl být v jejich kůži.
Následně vás vyhnali ven na rozcvičku. Nevěděl jsi nakolik je to běžná rozcvička, ale kilometr frog-dogů (žabáci) byl dost silný kaf i na tebe.
Následná snídaně nebyla z nejchutnějších, i když nikdo asi nečekal že armáda dobře vaří. Navíc bylo vše ve velkém spěchu. Jídlo jste si ani nemohli vzít s sebou, když už vás zase hnali desátníci ven.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Ubikace:
Zatímco spánek byl relativně osvěžující, nedalo se totéž říci o probuzení. To proběhlo značně stylově - explozí dvou náloží, které mi význačně rozezvoněly šílenou zvonkohru v mých uších. Rychlý přehled mi připomněl, kdeže se to vlastně nacházím a přítomnost instruktorů u dveří osvěžila zbytek. Tím šly moje původní plány velice rychle kamsi a to skoro i s akrobatickým prvkem, který se mi povedlo vykouzlit při slézání z postele. Naštěstí jsem to rychle vybalancoval a ustál a mohl se tak začít rychle oblékat.
Trenky, tričko, kalhoty, fusekle, boty, kabát - přesně v tomhle pořadí jsem to shledával za nejvhodnější a snažil se nic neodbít. Že se mi to vyplatilo jsem se mohl ujistit hned vzápětí poté, když jsme byli vyhnáni na kilometrovou rozcvičku. Instruktoři se s tím moc nepárali a prostě do nás hustili velké dávky cvičení nehledě na to, jak vyvážené by to cvičení mohlo být. V půlce skákaní jsem si vzpomněl na komplexitu echanijského cvičení pro porovnání s tím opakujícím se rituálem, který možná může mít rychlý efekt pro svalovou hmotu, ale jen v určitých oblastech.
Když chtějí hrubou sílu, tak na to můžou mít droidy, ne?
opakoval jsem si mnohokrát během poskakování sem a tam.

Po rozcvičce následoval jakýsi pokus o snídani, který nebyl vábný z hlediska poživatelnosti, aromatičnosti a také i vzhledu. Nicméně bylo potřeba spálenou energii něčím nahrazovat, tak jsem chtě nechtě obrnil žaludek a vše spořádal v relativně rychlém tempu. Důvod byl prostý - byli jsme opět vyhnáni ven na další cvičení, které nás mělo očekávat.
Během cesty ven jsem přemýšlel, čeho by se asi mohlo týkat - protože běh s padákem bych předpokládal zase až k večerním hodinám. Pro tuto teorii navíc vypovídal fakt, že v podobnou hodinu tu běžela i ta skupina naproti. Měla to být tedy zase nějaká "novinka", i když jsem tipoval, že tentokrát by to nemuselo být mířené jen na utužování těla.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, výcvikové středisko

Program vaší dopolední činnosti nebyl tentokrát výcvikový ale spíše ubytovací.
Byli jste nahnáni do skladu, kde jste nafasovali zbytek výstroje. Náhradní oblečení, helmu, různé popruhy s pouzdrem na nůž, prozatím prázdné a pár dalších věcí, které by jste měli potřebovat při výcviku.
Instruktoři vám nechali pár minut na to, aby jste si věci uklidili, než vtrhli dovnitř. Velice rychle jste pochopili, že armáda si potrpí na pořádek, když vám vyházeli prakticky věci ze skříněk do uličky, s tím že nejsou řádně uspořádány a nechali vás vše uspořádat znova. Takto se to opakovalo několikrát, než byly komínky vašeho oblečení uspořádáno tak úhledně uspořádáno, jak jsi to neměl nikdy v životě. A měl jsi takový mlhavý pocit, že se nároky budou ještě zvyšovat.
Ani zbytek dopoledne nebyl příliš akční, museli jste podstoupit oficiální přivítání, kdy k vám promlouval velitel pluku, jeho proslov naštěstí nedlouhý, ale také bez nějaké větší informační hodnoty. V podstatě jediná věc která se hodila vědět, že ač většinou odcházeli nejlepší kadeti do pokročilých kurzů, nyní byly tyto možnosti dočasně pozastaveny a čerství vojáci šli rovnou na frontu.
Zbytek dne byl však již mnohem akčnější, když vás protahovali skrz překážkovou dráhu, plnou takových lahůdek, jako celkem vysoké zdi, kterou jste museli překonat, jen proto, aby jste na druhé straně zapadli do půli lýtek do jemného písku. Popřípadě plazení pod žiletkovým drátem, nad kterým prolétávali dlouhé dávky blasterové palby. Netušil jsi nakolik se jedná o pravou palbu, či zda jde jen o stroboskopický efekt. A ač jsi věděl, že palba je až nad sítí drátu, nad který jsi se stejněnemohl zvednout, když se palba přesunula nad tebe, stejně jsi reflexivně padl tváří do prachu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
V očekávání nějakého fyzicky náročného výcviku v dopoledních hodinách jsem byl nakonec výrazně zklamán, když se jednalo o prostou buzeraci. Vlastně jsem to nemohl nazvat ani jinak, protože neustále přeskládávání oblečení, přerovnávání a dbaní na pečlivost tomu odpovídalo. Nešlo o to, že bych snad patřil mezi nějaké bordeláře, kteří prostě jenom všechno naházeli do skříňky, ale abych měl všechny komínky s oblečením široké přesně na osm palců, s dvou palcovou mezerou a maximálně do výše osmi palců, nejlépe však šesti, na to mě neužilo. Fakt, že se mi to stále nedařilo srovnat dle představ, mi také nepomáhal, takže jsem si vyslechl svoje.
Místo mučení by měli nechat nepřítele absolvovat celodenní skládání prádla do komínku, pak by určitě promluvil,
pobavil jsem se pro sebe a navenek to vyjádřil jenom připitomělým úsměvem doufajíc, že nebudu odhalen.

Zajímavější program však byl odpoledne, kdy na nás čekala překážková dráha. Zapomínajíc na relativně zbytečný hovor velitele, z něhož jsem si už nic nepamatoval, jsem se plně ponořil do běhu, skákaní, plazení a prostě všeho co nás čekalo. Při přelézání zdi jsem se rozhodl zkoušet několik rozdílných technik, jak pro rychlejší výstup nahoru a to odražením se od samotné zdi, ale především při slézání, respektive seskakování dolů. Po prvním zapadnutí jsem totéž nechtěl absolvovat, nicméně taktika plácnutí s sebou do písku by sice předešla zaboření, ale byla snad horší variantou. Pokusil jsem se tedy jakoby padat podél zdi a pak se odrazit nohama kupředu a zakončit to celé kotoulem. Do písku bych tedy měl dopadat větší plochou a vyhnout se tak zapadnutí, navíc by to teoreticky mohlo být náročnější pro případného střelce na druhé straně.
Jednu z věcí, které jsem si tolik neužíval, bylo plazení se pod drátem - už proto, že poprvé jsme bezděčně zabořil hlavou do písku, když se nade mnou ozvala střelba.
Bravo, zakopej se, to je opravdu ideální,
napomenul jsem se hned na to a přinutil se pokračovat v plazení se před. Napadlo mě, že v reálné situaci bych možná rozvířil písek a prach, které jsem předtím tak nedobrovolně ochutnal a zhoršil protivníkovi vidění. Nicméně tady jsem to provést nechtěl, protože by za to určitě následovalo křičení a další buzerace. Uložil jsem si tedy tento nápad na později a pokračoval vpřed hledajíc vhodnou techniku, kdy jsem tak nějak předpokládal, že v plné polní to rozhodně není žádná libovka.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

U zdi jsi se snažil najít co nejlepší techniku doskoku a nebyl jsi sám, viděl jsi, že i ostatní se snažili najít co nejlepší způsob, aby se nebořili do písku. Jeden podstoupil podobný pokus jako ty, jen bez kotoulu, marně. Co víc. nohama se opět zabořil a navíc jak jeho tělo pokračovalo v letu převážil se a zaryl se obličejem do písku. Místo toho aby mu instruktor za jeho neschopnost vynadal, od srdce se mu vysmál. I ty, nebýt toho že jsi měl důležitější věci na práci, například snahu přelézt onu zeď a nevykašlat při tom již plíce, jsi se téměř nahlas zasmál.
A pak přišel tvůj pokus s kotoulem. Naneštěstí ani ten se nevyvedl a jen jsi o to víc pobavil instruktora.
Celá akce neprobíhala vůbec špatně, dokud jsi nebyl v kotoulu a nepřevaloval ses přes ramena. Límec tvé uniformy totiž zafungoval jako lopata a ty jsi skončil s porcí písku za krkem. Z tvé strany následovalo rychlé vysýpání písku zpod uniformy, samozřejmě že za běhu, zastavit kvůli tomu sis netroufl. Problém byl, že jsi tou dobou byl již dosti zpocený a písek se ti přilepil na zpocená záda a dál tě trýznil.
Seskok ze zdi byl nakonec vámi řešen tak, že jste se za ruce na druhé straně pověsili za ruce a pustili se, což snížilo výšku z které jste padali natolik, že jste zapadávali jen mírně pod kotníky.

Když po nějaké době výcvikový seržant ukončil vaše trápení na této překážkové dráze všichni jste si oddechli. Nicméně vám bylo jasné, že den ještě zdaleka nekončí.
Nekončil.
Odvedli vás na již známou "oblíbenou" běžeckou dráhu. Místo kamenů za zády na vás měli připraveného něco jiného. Dlouhé ferobetonové trubky. příslušníci nelidských ras, které měli příliš jinou výšku než vy byli vyselektováni mimo. Vy jste, v podstatě celé družstvo, museli trubku vzít, hodit si ji na rameno a běžet s ní přidělenou trasu. Vše zhoršovalo to, že jste ji občas museli zvednout nad hlavu a položit na druhé rameno. Bylo ti jasné, že se týmové práci zde učí tím nejnáročnějším způsobem.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Plán na rychlé a efektivní přistání se mi příliš nevyvedl, byť jsem pohořel až de facto díky uniformě. Pro příště jsem si to však zapamatoval a rozhodl jej upravit s tím, límec bych si těsně před vyběhnutím obrátil dovnitř uniformy a tedy jeho konec by byl tak ve vnitřku. Jeho utržení by sice bylo jednodušší, ale něco mi říkalo, že tomu uřechtanému instruktorovi by se to líbilo ještě míň, než umělecké představení, které se u seskoku odehrávalo.
Ještě bych to mohl zkusit s přemetem ...
pohrával jsem si s další myšlenkou a k ní se postupně přidávaly další, jako třeba kotoul přes jedno rameno do strany, kdyby se límec zachoval úplně jinak a navíc bych hned po dopadu změnil směr, což by mohlo být užitečné třeba při boji. Spouštění se ze stěny by v případě nepřítele mířícího na stěnu bylo vybízením ho ke střelbě na pomalu se pohybující a jednoduchý cíl.
Nepřítelem dne se však prozatím stal písek, který nepříjemně kousal, propadal se níže uniformou a místy nutil svědění. Naštěstí pro mě jsem si proti podobným věcem musel zvykat v začátcích tréninku - tedy vnímat, ale ignorovat titěrné vlivy, které by mohly nějak ovlivnit bojovníka při střetu. Každé rozhození totiž mohlo být kritické,což mi mnohokrát názorně vysvětlil můj bývalý mistr. Při té vzpomínce mě místa, kam jsem kdysi schytával rány, ozvala mohutněji než prudící písek.

Další součástí tréninku měl být běh s trubkou a to na střídavě na ramenou. Okamžitě jsem se začal rozhlížet po uskupení týmu lidí s podobnou výškou, což mohlo být prvním dobrým krokem, jak zahájit tohle cvičení. Protože v takovém případě bychom dosáhli větší rovnováhy a unavovali se méně, než by bylo nutné. Svojí fyzičce jsem pořád dost věřil, ale nedělal jsem si iluze o tom, že budu muset v nejbližší době posouvat hranice dál a dál.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Podařilo, se ti nasměrovat několik přesunů ostatních kadetů, aby jste byli nějak výškově seřazeni. Výsledek měl do dokonalosti dosti daleko, ale víc jste ve spěchu, vytvořeném instruktory nestihli.
Velkým problémem se ukázalo to, že jste byli dosti blízku u sebe tak jste viděli před své nohy jen pár desítek centimetrů, což se na přípravu na kameny, které na cestě ležely, moc nestačilo.
Trubka se tedy každou chvíli zhoupla, jak někdo zakopl a musel chytat rovnováhu, zde jsi nemohl nikomu nic vyčítat, neboť ses na těchto zhoupnutí podílel stejnou měrou jako ostatní. Až nakonec došlo k tomu, že jeden z kadetů nevydržel zátěž a spadl. Naštěstí byl předposlední, takže o něj zakopl jen jeden další. Zhoupnutí roury bylo nyní tak markantní, že jste ji málem upustili. Naštěstí jste ji však udrželi a nikomu se nic nestalo. poslední z řady se rychle zvedl a zařadil zpět na své místo. kadet který trable zavinil se však již zvednout nebyl sám schopen. Bylo vám tedy rozkázáno, aby jste pokračovali bez něho. On právě s výcvikem skončil.
Zbytek trasy jste, již za plné tmy dokončili bez dalších větších potíží.
Rouru jste všichni shodili z ramen s chutí, jak ses rozhlédl, nebyl mezi vámi jediný, kdo by nebyl na hranici svých možností.
Seřadili jste se do nástupu. Seržant si před vás stoupl a prohlédl si vás.
Tak co čajíčci, máte dost? Evidentně máte. Chce to někdo z vás zabalit a skončit? je to snadné. Stačí teď zvednout ruku a říci že vy.Zejtra zátěž nebude menší, a ani pozítří.
Vyzval vás. Několik sekund bylo ticho, poté zvedl ruku jeden k tvých kolegů.
Já.
Seržant jen pokývl.
Dobrá. Běžte si zabalit.
Počkal až váš, nyní již bývalý, kolega odešel.
Ještě někdo? Vydíte, že to není žádný problém. Nejste na tom líp jak on. Rozdíl mezi vámi je ten, že on si dokázal sám sobě přiznat, že na to nemá. Ste k sobě tak upřímní, aby jste si přiznali, že ani vám to za to nestojí? Co?
Nechal ticho stát. Periferním viděním jsi viděl kolegu vedle tebe, jak sice vyčerpaně, ale zatvrzele tiskne čelist k sobě. Odmítal nechat seržanta vyhrát a vzdát to, celou silou vůle se držel, aby to také nevzdal. Chtěl vydržet.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Začátek běhu s trubkou se ukázal relativně nadějně, než jsme narazili na jinačí problém. Protože jsme byli relativně blízko u sebe, tak byl problém vidět řádně dopředu na cestu a řádně se vyhýbat kamenům. Ve výběru cesty jsme tehdy museli spoléhat na toho prvního, aby kromě tempa vybíral i co nejvhodnější cestu, nebo alespoň varoval ty za sebou, že překračuje větší kámen. Samozřejmě by byla blbost křičet u každého kamínku, ale tímhle tempem si akorát někdo z nás namele nehledě na to, jak silný doopravdy je.
Chystal jsem se už něco říct směrem dopředu, když se to stalo. Celá situace se navíc vyvrbila tím směrem, že spadli dva členové z našeho týmu a zatímco jeden se zvedl, tak druhý nejspíše skončil na dobro. Alespoň to se dalo vytušit z vývoje situace.
Měl bych ho litovat nebo být rád, že odpadl teď?
problesklo mi hlavou, zatímco jsem si opět sladil tempo se zbytkem skupiny.
Řekni tomu v čele, aby se zkusil vyhýbat větším kamenům nebo je aspoň hlásil. Každý pád stojí síly nás všechny, ne jenom toho, kdo spadne,
houknul jsem na toho přede mnou a dál si hlídal tempo.

Shození trubky přišlo jako úleva a možnost se trochu vydýchat. Říkal jsem si, že by nebylo od věci si ji pravidelněji přehazovat z ramena na rameno, když mě napadlo menší vylepšení běhu s trubkou. Pokud by každý sudý měl trubku na druhém rameni, tak by o něco více viděl kupředu a mohl se lépe vyvarovat pádu. Navíc by trubka byla takhle stabilnější a byla by o něco menší šance než spadla. Tohle celé se mi ještě honilo hlavou, když jsme byli o něco později seřazeni a seržanti zase předváděli své vystoupení.
Při slovech k tomu, že to můžeme vzdát, jsem na to ani na chvilku nepomyslel - proč vlastně. Věřil jsem, že tohle zvládnu a chtěl jsem to zvládnout už kvůli sobě ...
... a kvůli rodině,
problesklo mi nevědomky hlavou a reflexivně jsem zaťal pěsti. Na výzvy seržanta jsem nereagoval a jenom jsem čekal až s tímhle skončí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Na výzvu o hlášení překážek se zepředu ozvalo jen podrážděné odseknutí, že ve tmě už skoro nic nevidí, a ať si to s ním vyměníš, když seš tak chytrej.

Když se již nikdo nehlásil, že chce skončit pokrčil seržant rameny.
Jak chcete. Do konce týdne si to mnozí z vás ještě rozmyslí.
Pronesl vědouce.
Ale zpět k organizačním záležitostem.
Přes noc noc budete držet hlídky. Vždy jeden z vás po jednu hodinu bude hlídat vaši ubikaci. To, že nebudete spát si budeme náhodně kontrolovat.
Kadet Eltianis!

Vyzval tě a počkal než se přihlásíš.
Organizaci hlídek si berete na starosti. Ještě dnes před večerkou mi předáte jmenný seznam na následující dvě noci. Od zítřejšího večera budete mít připravený rozpis vždy na týden dopředu. To kdo z vás bude mít hlídku kdy hlídku je zcela na vás. Psací potřeby najdete na stoku u vchodu ubikace.
Dotazy?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Poté, co skončilo vyřazování těch, kteří dospěli k poznání o absenci něčeho z toho, co tu po nás bylo vyžadováno, se obrátila pozornost všech mým směrem. Jakmile jsem zaslechl své jméno, tak jsem si nejprve nebyl jistý, cože to mělo znamenat, než mi došlo, jak správně postupovat. Předkročil jsem vpřed v pozoru a čekal na to, co mi hodlá můj nadřízený sdělit.
Mé vyvolání mě trochu překvapilo a pár sekund mi trvalo, než jsem si uvědomil, k čemuže to vlastně má patřit. Fakt, že jsem dostal nějakou povinnost mi ale náladu nijak nezvednul, stejně jako jsem nezískal žádný pocit důležitosti nebo něčeho podobného. Z dosavadních zkušeností se všechno zde odehrávalo jen proto, aby nám to, co nejvíce stěžovali. Nicméně odmítnutí by mi nijak rozhodně nepomohlo.
Proč mám pocit, že ta služba nebude oblíbená a já se svezu s tím?
pomyslel jsem si, byť lov popularity rozhodně nepatřil mezi mé cíle. Nicméně jsem také nechtěl být tím, proti němuž by se všichni rozhodli postavit jen proto, že prostě musí dělat tu nevděčnou funkci a okrádat je o spánek.
Rozumím pane,
potvrdil jsem, že funkci přijímám, i když se nezdálo, že bych měl nějak extra na vybranou. Uvědomil jsem si však, že seznam se bude blbě sestavovat, pokud tu nikoho okolo sebe neznám.
Měl bych prosbu pane, mohu požádat o jmenný seznam lidí pro naší ubikaci? A ještě bych chtěl vědět v rozsahu jakých hodin mám rozdělovat hlídky,
vyřknul jsem své dotazy a čekal na odpověď. Považoval jsem to za rozumné otázky, takže by snad s jejich odpovídajícím zodpovězením nemusel být problém.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Hlídky plánujte vždy od půlnoci do 6. hodiny. S tím, že ne vždy hold budou hlídat všichni.
Informoval tě o jednom tvém problému.
A jména vašich "bratrů ve zbrani" si jistě dokážete získat sám.
Nyní již nebylo pochyb, tento úkol byl za trest.
Ještě něco? Ne? Tak tedy všichni do dřepu a frog-dogy na ubikace!
Unavené končetiny při této zátěži již dosti protestovali nad touto námahou a instruktoři vás nutili vyhazovat ruce a vysjkakovat mnohem více než ráno.
Nakonec vás však propustili na ubikacích.
Všichni rovnou vyrazili do sprch.
Na to, aby ses umyl a sestavil seznam jsi měl lehce přes půl hodiny.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Z přiřazené povinnosti jsem rozhodně nebyl nikterak nadšen, nicméně se nezdálo, že by z toho existovala nějaká přímá cesta nebo i nějaká přípustná výmluva. Nezbývalo mi tedy nakonec nic jiného, než jen zasalutovat a potvrdit tak, že žádné další otázky již nemám. Následovala další náročná část tréninku směrem na ubikaci, kde jsme konečně dostali volno a možnost se jít osprchovat. Do večerky nezbývalo mnoho času, takže jsem co nejrychleji vrazil do sprchy, abych se omyl a měl tak prostor pro to připravit seznam hlídek.
Umytí jsem tedy zúžil na jednoduché namydlení, omytí vodou a usušení, což by se mělo vejít do zhruba pěti minut.
Proč mám pocit, že kooperace nebude zrovna nejjednodušší, když má jít o něco takového?
zamyslel jsem se pro sebe a rozhlédl se po ubikaci, abych vybral pro sestavování služeb jednoduchý klíč. Začal jsem zprava a podle postelí, ten nahoře nejvíce vpravo bude začínat, ten dole pod ním následovat, pak ten vedle. Výhodou toho mohlo být, že pro střídání nemusela aktuální hlídka obtěžovat nikoho z okolí a bude tak přehled o tom, na koho to má právě vyjít. Když byl vymyšlený systém, tak jsem si připravil psací potřeby a připravil se na to nejsložitější - získat jména a sdělit jim, kdy a kdo má hlídku. Připravil jsem si jednoduchý klíč - požádání o jméno, informace, kdy bude dotyčného čekat hlídka a krátké vysvětlení použitého klíče.
Chci tě požádat o tvé jméno, abych si tě zapsal. Tvá hlídka bude od do a to dneska, zítra a kdoví co bude za den. Bude se postupovat podle postelí a to zprava dokolečka a pak znova. Postupem času se tak prostřídají všichni,
nacvičil jsem si ještě univerzální frázi a byl připraven se pustit do práce, jakmile jsem k tomu měl možnost. Samozřejmě jsem nečekal, až se všichni dotyční navrátí a postupoval jsem podle toho, kdo byl přítomen, s tím že hlavním cílem bylo doplnit první dvanáctku a ostatní bych si případně připravil na další dny. Nezbývalo mi nyní doufat, než že nikdo nebude působit zbytečné problémy.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Připravil ses na to, že tě nečeká lehký úkol a měl jsi pravdu. Mnozí reptali, poukazovali na to, že se zrovna ty dnes prospíš a dojdeš na řadu až kdoví kdy, pokud vůbec.
Někteří tě dokonce rovnou poslali kamsi. Pár, ke kterým ses dostal, až když zalehli, tak se tvářili, že spí a neví o tobě.
Naštěstí několik z tvých kolegů ,když viděli, že máš problémy s jejich sousedem tak se za tebe postavili a pomohli ti dozvědět se jejich jméno.
Hodina večerky se téměř dostavila, měl jsi necelou polovinu jmen, chybělo to však jméno hned první v pořadí. Pohledné zeltronky.
Která se tvářila, že spí a to dosti intenzivně. A netvářila se, že by se nechala probudit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“