Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Kazma »

Úvod

V roce 3996 BBY, skončila Velká sithská Válka.
V roce 3976 BBY, je v galaxii stále klid. O Sithech není slyšet, mandaloriani si prý někde začínají brousit zuby na další výpravu, ale kdo by takovým zkazkám věřil. Na Xu’ru byly zahájeny kluzákové závody, takzvaná „Xu’rská jízda smrti“ pořádané místní vládou, vítězí Shidwa Sanmae, příslušník rasy xexto.
Pak se ale začal psát rok 3965 BBY a Mandaloriani byli najednou zatraceně blízko Republice, Rada se tváří, že se vlastně nic takového neděje, že smrt je politováni hodná událost, jenže to je tak všechno. O Sithech pořád není slyšet. Na Xu’ru probíhá jedenáctý ročník „Jízdy smrti“, Shidwa je stále neporažen.

Jak to souvisí s naším příběhem?

Dantooin, Chrám Jedi

„Vruugh?“
Občas si ho zde viděl. Lidský Jedi trávící mnohem víc času kdekoliv jinde, než v Chrámu. Nikdo se nikdy nezmínil o tom, z jakého světa pochází, nebo jaké je jeho celé jméno, zkracovalo se na Khora a tento muž s delšími černými vlasy, sem tam protkané šedinou a neobyčejně tmavýma očima, to zřejmě bral. Pro tebe rozhodně Mistr Khora. Jednou si jej viděl šermovat, měl neobyčejně agresivní a útočný styl doplněný dvěma světelnými meči. Taky o něm tradovala spousta legend o jeho činech, zejména těch během Války.
V tuto chvíli, tě zastihl osamoceného na cestě, kdo ví odkud, kdo ví kam.
„Mé jméno je Khora, Rada mi přikázala dostat tě k tvému novému mistrovy, který ti byl přiřazen.“
A nechal ti krátkou chvíli na to, aby sis to mohl v klidu srovnat.

-----
Víš co a jak, takže hrajem a Síla s námi.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Dash Spience »

Dantooin, Chrám Jedi

Místy zmizet z enklávy a prostě se jen toulat po okolí, to bylo něco co jsem si nemohl odpustit. Už to bylo méně než dřív, ale rozhodně jednou za čas jsem to potřeboval. Pořádně protáhnout svaly a nadechnout se čerstvého vzduchu bez věčné politiky, špatných zpráv a celkově všeho. Galaxií se hýbou různé zprávy, ale Rada je neřeší, nevím proč a je mi to opravdu zvláštní přístup. Učí nás, že jsme ochránci míru a těch bezbranných, ale celkově to zatím není moc vidět. Tohle jsou přesně věci, od kterých si musím odpočinout a proč se teď vracím po několika hodinové procházce zpět. Ze všech mých myšlenek, kterých moc v tuhle chvíli naštěstí nebylo mě vytrhnul cizí hlas. Zastavil jsem a ohlédnul se po původci hlasu, který ke mě mířil. Malou chvilku mi trvalo než jsem si spojil bytost se jménem a potom se vším co oněm vím. Tady to sice bylo o něco těžší, protože zrovna tenhle jedi se tu vyskytoval asi jako hutt v tělocvičně. Trošku jsem vycenil zuby a stáhl nozdry, v grimase úsměvu, když jsem si představil hutta jak posiluje. Na druhou stranu, když jsem Khormu viděl v tělocvičně já, tak jsem viděl aspoň jak se má ovládat světelný meč. Jeho styl byl velice agresivní, možná jsem si říkal, jestli není někde na hranici temné strany. Přeci jenom v boji nebylo těžké překračovat hranici vášně a vypustit klid. Zase tenhle styl ho zachoval naživu ve válce a podle toho co jsem slyšel se nejeden soupeř přesvědčil, že si s ním neměl nic začínat.
Ano mistře. To jsem já.
Přikývnu a zpracovávám jeho slova. Podle toho tedy on není můj mistr, ale má mě dostat někam za mým mistrem. V tu chvíli se mi na tváři usadil ne zrovna chápavý výraz a obočí se mi zkrabatělo soustředěním.
Smím se zeptat mistře kdo má být můj nový mistr a kam mě to máte dostat?
Přece, kdyby můj mistr byl na jiné planetě, tak se tam zvládnu dostat sám.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Kazma »

Dantooin, Enklává Řádu Jedi

„Tvým novým mistrem bude Ireth Iluminaata.“

I Rada má zřejmě občas smysl pro humor. Stíhací eso a lovec sithů ve formě metr osmdesát vysoké togorianky s černobíle pruhovaným kožichem. Na Enklávě trávila snad ještě méně času, než Khora. Tuhle sis přesně nepamatoval, snad si ji dokonce ani nikdy neviděl, hodně se o ní mluvívalo ve spojení s válkami, odlovem nebezpečných zločinců, temných jedijů a historií.
„A co se týče té druhé věci, zítra vyrážíme na Xu’r.“
O téhle planetě si nikdy neslyšel.
„Jedná se o jednu z okrajových planet Republiky, hodně okrajových. Si schopen zítra ráno opustit Enklávu?“
Ta poslední věta zněla trochu zvláštně, spíš jako otázka položená jen tak, pro formu, otázka, za kterou se skrývalo spíš něco jiného, dlouhé odloučení od Enklávy, žádní přátelé, ale také žádná politika.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Dash Spience »

Dantooin, Enklává Řádu Jedi

Když slyším jméno své nové mistryně, tak trošku vykulím oči. Rozhodně musím nechat, že se nepohybuji a v budoucnu ani nebudu nijak pohybovat v zrovna skromné a nudné společnosti. Podle toho co jsem si vybavoval je moje nová mistryně poměrně malá, ale smrtící pro Ty, které má chytit. Vedle sebe budeme vypadat opravdu srandovně. Já se svými skoro třemi metry a ona o polovinu menší. Pobaveně jsem se uchechtnul a potom zvedl hlavu a zpozorněl, když jsem slyšel mistra mluvit o místě, kam se vydáme. Rychle jsem přemýšlel co je to za planetu, ale asi jsem o ní neslyšel. Potom padla poslední otázka a mě se stáhly uši. Na tuhle chvíli jsem čekal poměrně dlouho a nebudu se stavět na zadní, kdybych měl mít problém s opuštěním enklávy. Podle všeho mě čeká opravdu zajímavá cesta.
Myslím mistře, že s tím nemám nejmenší problém.
Přikývnu vážně a musím krotit lovecký pud, který se ve mě vzedmul. Věděl jsem, že se podívám někam pryč a dostanu se na chvíli pryč z tohohle humbuku, který se plíží skrz celou enklávu.
V kolik mám kde být mistře?
Zeptám se mistra, abych jasně vysvětlil svůj úmysl.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Kazma »

Dantooin - Enkláva Řádu Jedi

Khora si tě pozorně prohlédl, pak trochu pohodil hlavou a zapřemýšlel, zřejmě kdy chce odletět.
„Změna plánu, vyrazíme po večeři. V osm. Není potřeba setrvávat na místě déle, než je nezbytně nutné. Před Enklávou mám zaparkovaný Dynamic, jsem si jistý, že jiný zde v tuto chvíli není.“
Máš pocit, že něco takového si viděl, když ses vracel zpátky, ale uvnitř i vně Enklávy neustále něco parkuje.
„Do té doby si vyřiď vše podstatné, rozluč se, zabal a ostatní věci.“
Neklidně přešlápnul a pokud si se jej nesnažil nijak zdržet, odešel si řešit svoje, kdo ví co. Kolem a kolem, teď byla doba oběda, takže do odletu ještě nějaký čas zbýval.

--------------
Pokud nemáš v plánu nic, co by vyžadovalo mou interakci, můžeš se posunout až do odletu.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Dash Spience »

Dantooin - Enkláva Řádu Jedi

Oplácím mistrovi pohled, kterým mě přejížděl a v duchu jsem přemýšlel nad speedry zaparkovanými u enklávy. Je možné, že jsem tam Dynamic viděl, ale nějak si je pozorně nikdy neprohlížím. Taky k tomu nemám nějaký důvod. Mě speedry nikdy netáhly a tak jsem jim pozornost nevěnoval.
Dobře mistře budu tam.
Ukloním se hlavou a vyrazím pryč směrem k jídelně. Možná jsem uvolněný po mém malém výletu a nadšený z nového úkolu, který mě odvede konečně po čase zase pryč z planety, ale hlad je silnější. Když jsem venku, tak lovím málo. Občas mám pocit, že mě to přiklání k temné straně, protože to probouzí jakéhosi netvora. V jídelně jsem si nechal naložit pořádný kus masa, trošku krvavější než mají ostatní a trochu zeleniny k tomu. Rozhlížel jsem se po okolí, ale v tuhle dobu tady moc lidí nebylo a tak jsem se neměl s kým podělit o svou radost. Spokojeně jsem dojedl a vytratil se na svůj pokoj, který jsem sdílel s jedním bothanem. Mě bylo poměrně jedno jak co smrdí, ale občas po sprše dvou chlupatých bytostí to byl smrad až za horizont. Teď tu nebyl a já jsem měl klid se sbalit. Ono stejně nebylo moc co balit. Vzal jsem batoh a sbalil náhradní oblečení, malou lékárničku a nějaké další drobnosti a hodil ho na postel. Měl jsem ještě dost času, tak jsem vyrazil do knihovny, kde jsem ještě nastudoval něco o Xu'ru, abych nebyl úplně mimo, když to budu potřebovat. Můj spolubydlící Kai nebyl ani v knihovně a celé odpoledne, kdy jsem se flákal po enklávě a prohlížel si jí se neukázal. Vrátil jsem se na pokoj a komunikátor nahrál krátký vzkaz.
Přidělili mi mistra a musím ještě dnes odletět. Ať se Ti daří a provázej Tě síla.
Skončím nahrávání, vezmu batoh přes rameno a vyrazím před enklávu, kde by mě měl čekat mistr. Pokud tam ještě není, tak se opřu o speedr a počkám.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Kazma »

Dantooin a vesmír
Xu’ru

Oblast: Vnější okraj
Sektor: Sektor Sataka
Soustava: soustava Nebešťan
Slunce: 1. Nebešťan
Pořadí orbity: 3
Měsíce: 2
Délka dne: 27 standartních dní
Délka roku: 453 místní dní

Třída: pozemská
Průměr: 17 611 km
Gravitační zrychlení: standartní
Převažující terén: džungle

Ostatní informace:
- Před 111 lety vystoupila z Republiky
- 20% tvoří městský úl, 65% pak divoké džungle a oceány
- neudržuje obchodní styky
- současná podoba vlády – neznámá
Skutečně málo informací. Zkrátka, nenápadná, ničím důležitá planeta, která nemá s Republikou už nějakou dobu nic společného, z většiny divoká, z menšiny pokořená. Kdo ví, co tam tvůj budoucí mistr vlastně pohledává. Úsměvné na ni je, že vlastně ani není tak daleko, cesta by vám měla zabrat zhruba pět hodin, spíš čtyři.
A pak už byl tak akorát čas vydat se k osudu.
Označit frachťák třídy Dynamic, za speedra, to chce hodně kuráže, co myslíš?
Mistr tam rozhodně již čekal, sedící na vstupní rampě a zahleděný do datapadu, na tváři měl usazený výraz spokojeného člověka, vezmeme-li v potaz jeho bledou kůži, skoro bezbarvé rty a černé oči, nemuselo to lidem dělat dobře vidět něco takového. Lidem. Khora zvedl zrak od datapadu a zvedl se.
„Jsi tu dřív, než jsem předpokládal, vyrazíme.“
Pokynul ti a zamířil dovnitř, než jste skončili v kokpitu, prošli jste kolem různých trofejí, ať už to byly nejčastěji lebky, nebo světelné meče, či kusy špatně definovaných předmětů, všechny podrobně označené malými štítky. Pokud se přímo Khora nezeptáš, tak to nijak komentovat nebude, jeho loď, jeho výzdoba.
Když usedal k řízení a připravoval loď ke startu, otevřela se mu ještě jedna obrazovka v rohu, tak akorát aby mu nebránila v rozhledu, ale aby na ni dobře viděl. Přenos z kluzákových závodů. Pokud si to do té doby neudělal, doporučí ti, aby ses posadil vedle něj. Pak až teprve odstartuje, velmi záhy je za vámi Dantooin a před vámi … budoucnost.
Khora mlčí, jedním okem pozoruje kluzákovou exhibici, druhým okem pak střídavě tebe a hyperprostor před vámi.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Dash Spience »

Dantooin a vesmír

Pokud o nějaké planetě mají naše archivy kusé záznamy, tak planeta Xu'ru je jasný kandidát. Celkem mě udivuje, že netušíme co je tam za způsob vlády a v principu nic. Je pravda, že kdo by se zajímal o pravděpodobně takovou díru vesmíru, ale i to se občas může stát. Pozitivní je to, že asi dlouho nepoletíme, podle rychlých výpočtů to zabere pár hodin. Rozhodně budu rád zase na pevné zemi, létání není nic moc pro mě. Před enklávou na přistávací ploše vidím, že můj přehled o vozidlech potřebuje vylepšit. Nevím proč jsem si spojil Dynamic se speederem a ne s frachťákem. Zazubil jsem se nad svou vlastní blbostí a vydal se sebejistým krokem vpřed. Pohled na mistra, který mě doprovázel byl zvláštní. Tedy pro mě ne, prostě to byl další člověk, ale už jsem se naučil, že zrovna oni se dívají na členy svého druhu různými pohledy. Nikdy jsem to moc nechápal, ale ani po tom extra nepátral.
Nerad chodím pozdě mistře. Radši mám náskok a dostatek času, kdyby se vyskytlo něco nepředvídatelného.
Následoval jsem ho do lodi a zastavil jsem se, teda aspoň na chvilku než jsem zase pokračoval, jen co jsem viděl sbírku trofejí. Oči mi šmejdí po všech těch trofejích a pokračuji za mistrem. Je to opravdu zvláštní výzdoba a já se jí poměrně divým. Každý jedi je jiný to ano, ale tady mi připadá už trošku posedlost vlastním sebe úspěchem a to nevím jestli je dobře. Sednu si vedle něj v kokpitu a neruším ho při nastavování lodi a jejím přechodu a stejně jako on očkem šilhám po závodech kluzáků a přidám to do kolonky jeho dalších zvláštností.
Mistře mohu se zeptat na tu sbírku trofejí? To jsou všechno věci z Vašeho předchozího působení nebo je to prostě záliba? Přeci jenom lebky se zrovna na lodích jediů nevyskytují moc často co tak vím.
Nemám rád, když vázne hovor a tohle mě zajímá.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Kazma »

Cesta na Xu'r

Vida tvůj okrajový zájem, přesunul Khora obraz z kluzákových závodů doprostřed. Vypadalo to jako exhibice schopností jednotlivých závodníků a jejich strojů. Jakýsi humanoid v namodralém otevřeném kluzáku zrovna předváděl se svým strojem několik velmi složitých spirál. Tvá otázka vykouzlila na tváři Khora úsměv.
“Lebky, světelné meče, běžné předměty, drobnosti. Svým způsobem jsou obojím. Vzpomínky na všechny, kteří mě donutili žít déle, než oni, ovšem také na ty, které jsem ztratil.”
Odmlčel se.
“Ve smrti jsou si nakonec všichni rovni.”
Nebyl to povzdech, spíš prosté konstatování něčeho, co bylo součástí jeho života. Pohodlně se opřel. Na obrazovce zatím končila exhibice humanoida a pomalu a jistě přecházela na selkatha, který řídil uzavřený kluzák ve taru jakési ryby.
“Ale je pravda, že lebky se moc nedrží. Připomínají cosi z predátorských instinktů, možná sebechválu, nebo jsou pouze úkazem osoby materialistické, která si na své úspěchy potřebuje sáhnout.”
Zahleděl se ti do očí:
“Kdyby ses rozhodl, že něco takového chceš, jaký by byl tvůj důvod?”
Těžko říct, jestli to byl chyták, nebo jenom obyčejná konverzační.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Dash Spience »

Cesta na Xu'r

Jen jsem se trošku usmál a přikývnul, když mistr přesunul obrazovku doprostřed. Závody jsem nikdy předtím moc nesledoval a tak mi přišlo poměrně pozoruhodné, co tam teď ten závodník předváděl. Je pravda, že je to pravděpodobně trošku blázen, už jen proto, že životnost jezdců není nijak velká. Poslouchám mistr a jenom přikyvuji. Má pravdu v tom, že ve smrti jsme si všichni rovni, Všichni splyneme se Silou a potom už naše pozice nehrají žádnou roli. Ať jsi největší velmistr nebo nuzák ze spodních pater Coruscantu. Všichni jsou stejní nakonec. Trošku se mračím, když o tom přemýšlím. Jsou to sice vzpomínky a nebo taky mohou být trofeje, na které je pyšný a pýcha není dobrá vlastnost pro jedie. Potom přišla otázka a já jsem se nad ní musel zamyslet. Je dobré, že si mistr takové věci aspoň uvědomuje. Přijdu si trochu hloupě mladý padawan a soudí mistra takových schopností a věhlasu, ale nedá se tomu moc zabránit.
Upřímně těžko říci. Já sám jsem nikdy pořádně v boji nebyl ani neměl nějakého soupeře, který by byl mým úhlavním nebo způsobil smrt mnoha mých přátel nebo podobně. Kdybych čistě teoreticky se rozhodl mít nějakou takovou věc, tak by to pravděpodobně bylo pro připomenutí něčeho nebo spíše někoho. Nevím jestli zrovna nepřítele, ale pravděpodobně po nějaké zkoušce, abych nezapomněl co mě stála nebo kolik úsilí jsem musel vyvinout k jejímu překonání.
Odpovím vážně mistrovi a těknu pohledem na displej a triky dalšího jezdce.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Čičiči, řekni mňau! (Vruugh)

Příspěvek od Kazma »

Cesta na Xu’r

“Myslím, že až tohle skončí, je velmi pravděpodobné, že si něco vystavíš.”
Znělo to jako příslib něčeho velkého. Na obrazovce pomalu končila exhibice dalšího závodníka, aby volně přešla v jiného. Xextan v ohnivě rudém kluzáku. V Khorových očích se mihl drobný záblesk rozmrzelosti.
“Deset let a stále vyhrává.”
Poukázal na něj jakoby mimoděk. Po chvilce ticha, kdy pozoroval obrazovku a závod se rozhodl promluvit.
“Ať nemlčíme, ptej se na co chceš, máme ještě pár hodin.”
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“