Vae’Kin - Zvěstovatel temné budoucnosti

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Vae’Kin - Zvěstovatel temné budoucnosti

Příspěvekod Gnost Kohn » 10.5.2017 15:55:44

Mantessa, u chrámu (3642 BBY)

Studená válka už trvala dlouho, tebe to však trápilo jen pár posledních let. Co jsi přestala být otrokem a tvůj sithský pán ti pomohl rozvinout tvůj dar Síly.
Darth Moldarr měl celkem čtyři učedníky, ale všichni věděli, že nakonec zbyde jen jeden. Původně jich prý bylo daleko více. Někteří zešíleli, jiní zemřeli. Poslední dva roky jste se ale všichni drželi. Zbyli nejspíše jen ti nejambicióznější, nebo největnější.

Nyní jste všichni stáli na vrcholku třístupňového zigguratu, zatímco si Váš mistr prohlížel vstupní dveře a cosi si pobrukoval v jazyku, kterému nejspíše nikdo z vás nerozumněl. Všichni ostatní učedníci snažili svůj zrak nějak zabavit, zatímco čekali na pokyny mistra.
Váš transport přistál nedaleko a doprovodná skupinka sithských pěšáků zřídila provizorní tábor.

"Jak jsem očekával.... Půjdete na sever a západ." Uniklo z Moldarrových rtů, když měl přitisknuté ucho ke dveřím a kurou jezdil po otvoru, kam nejspíše patřila nějaká kruhová deska větší než lidská dlaň. Nakonec se k vám otočil a složil ruce za záda.
"Zdejší lidé jsou velmi primitivní a podobné energetické stopy, jako z chrámu jsme zachytili i u dvou osad. Deset kilometrů západně a druhá šestnáct severně."
Mistr začal přecházet ze strany na stranu a podivně se usmíval. Z vás pěti byl jediný člověk, což jej mezi mistry nedělalo výjimkou, ale vás čtyři, aniž by mezi vámi jeden byl ano.

"Půjdete ve skupinkách... vy dva na sever a vy dva na západ." Rozdělil vás a usmál se. Falleenka Arrel a gran Ix byli vybráni spolu, zatímco k tobě byl vybrán iktotchi Doshen. Doshen se těšil největší přízně u mistra, nejspíše s tebou hned po něm, což z něj dělalo arogantního zmetka, který však měl výsledky. Také jsi pozezřívala, že má s Arrel určitý agresivně sexuální vztah, ale úplně potvrdit se to nedalo. Arrel byla poměrně vyrovnaná a nejspíše nejvíce sebekritická, vzhledem k tomu že se snažila mistrovi vetřít do přízně při každé šanci. O Ixovi jsi toho věděla asi nejméně. Mluvil jen občas a měl tendenci se zjevovat a mizet během vteřiny. Také o něm kolovali povídačky, že odstranil během týdne pět učedníků, se kterými byl ve skupině, než se dostal pod Lorda Moldarra.

"Můžete si vzít speederové motorky." Co mistr neřekl bylo to, že to můžete zkusit, pokud máte v plánu riskovat motat se mezi stromy a do žádného nenarazit. Ziggurat byl obklupen hustým lesem a minimálně v bezprostřední blízkosti nebylo příliš prostoru k manévrování. "Chtěl bych vás také upozornit na zdejší predátory... loví ve smečkách."
"Ó ano... hledáme dva půlkruhové klíče s podobnými runami, jako tady všude kolem. Nebo kruhové. Teď víte, co hledat... běžte." Mávl rukama, abyste odešli a otočil se zpět ke dveřím. "Neočekávám, že se všichni vrátite, ale budu zklamaný, když se nevrátíte s klíčem."


_____________________________________________________
Znáš to... mňau
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1963
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Vae’Kin - Zvěstovatel temné budoucnosti

Příspěvekod Kazma » 17.5.2017 19:35:55

Mantessa, u chrámu

Pozorovala jsem kameny pod svýma tlapama. Nějaký malý druh hmyzu se tam s čímsi vláčel, co bylo očividně hodně nad jeho síly. Dlouho. Jistá spojitost s existencí tohoto … s mým živ

‘Ano, tak je to správně.’

S mým životem zde nejspíš byla. Ne, hmyz to vzdal. Žádná spojitost zde neexistuje, nevzdávám se. Důležitá je užitečnost pro pána, … mistra. Protože není dovolen rozchod, pozoruji jednotlivé praskliny mezi kamením, z určitého pohledu vypadaly jako Ixův obličej, nebo jakákoliv jiná prasklina, třeba Doshen. Onen stav nicnedělání podobný neexistenci utnul až mistr.

‘Pán má přání.’

Úkol byl sám o sobě z těch jednodušších, přijít, vzít, vrátit se. Problém nastane až ve chvíli, kdy se bude chtít vrátit pouze jeden a zjistí, že celá smečka místních predátorů je nad jeho síly. Jenže mistr chce svůj klíč, smrt není vhodný argument pro neúspěch.
Podívala jsem se na Doshena a vyčkávala, než se vydá naším směrem, abych jej mohla následovat. Bylo velmi složité nečekat na příkaz. Tohle je dnes naposled, už se to nestane.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“
Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 512
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban


Zpět na Výcvik MW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník