Episode VIII - Last Jedi (feat. spoilery)

Debaty o záležitostech ze Star Wars, tématech v rámci fóra

Moderátor: Moderátoři

Episode VIII - Last Jedi (feat. spoilery)

Příspěvekod Gnost Kohn » 27.12.2017 19:03:20

Jak bylo i u předchozí epizody, tak i k této by bylo příslušné založit téma.

Hodnocení, začneme na 5/10 jako u předchozího.
Přidávám body za:
Efekty
Design lodí

Odebírám body za:
Špatné postavy a upozadění těch dobrých
Gravitace ve vesmíru
Superman... superwoman
Podivnou časovou kontinuitu
Stupidní humor
Celkově otřesný scénář

Celkově hodnotím 2-3/10. Nelíbilo se mi to jako Star Wars, ale ani jako film, který bych chtěl někdy znovu vidět, narozdíl od Force Awakens, na kterou bych se po tomhle podíval na spravení chuti. Ano tak to na mě působí.

Přemýšlel jsem nakolik se vyvarovat spoilerů, ale řeknu co se mi na tom filmu líbilo a nelíbilo.

SPOILERY:
Začíná to tak že Poe a Hux vtipkují... humor stupidní.
Kylo Ren váhá aby zničil můstek, kde je Leia, neudělá to ale jeho wingmani ano. Liea a Ackbar jsou vcucnutí do vesmíru. Ackbar umírá a Leia... ta se asi po 5ti minutách probere a styl Superman vletí zpátky do lodě, potom je na ošetřovně.
Velení se chopí nějaká čubka s rúžovýma vlasama, která je totálně stupidní a nemá rádá Poa. Finn potkává takovou asijskou čubku která mě iritovala asi nejvíc. Celej jejich ark je dementní a o ničem.
Luke se chová jako starej úchyl kterýmu na té planetě mrdlo. Přišel tam umřít, tak proč sakra nechával mapu k sobě? Navíc Snoke se Bena Sola dotkl když byl děcko (psychicky) a Luke to cítil, tak se ho pokusil zabít. (jako vážně? on chtěl vráti Vadera na LS, ale Bena chtěl rovnou krouhnout?)
Rey nedostává žádnej trénink, jen asi dvě lekce, porazí Luka v 1v1 souboji na hole, ikdyž Luke měl nějaké eso v rukávu. Pak odletí a s Kylo Renem vyklepnout Snoka a všechny jeho Praetoriany. Rey umí bojovat s mečem prakticky lépe než Kylo. Z Kyla je Supreme Leader potom co vymele s Huxem.
Celou tu dobu letí křížníky FO za Rebely ale nemůžou je dohant, tak počkají než jim dojde palivo. Což nemá logiku, protože... ok star wars, ale oni by i potom letěli pořád stejně rychle. Potom naskáčou do transportů, růžovovlasá čubka to otočí a hyperprostorem skočí přímo do Snokova superSSD, tím ho roztrhá na kusy a stejně tak asi 8 ISD co letěli za ním.
Všichni se slezou na základně. Potom máme podobnou scénu jako z EP5, dráha delta... vypadá to že se konečně něco stane a Finn se obětuje. Asijka ho zachrání s nějakou demetní hláškou, která už nedává totálně smysl. Celá scéna nedávala smysl. Mohla zabít oba.
Ukazuje se Luke, chvílí si hraje s Kylem, potom umírá... neřeknu jak.
Rey přiletí, zvedne hromadu kamenů s prstem v zadku, běží se obejmout s Finnem, zatímco kameny stále levitují a nedělá jí to problém.
Z Resistance jsou opět Rebelové a je jich tolik, že se naskládali na Falcona...
Pokud Ryan Johnson rozumí Star Wars tak já jsem... z alternativní reality.
Edit: Snoke možná chtěl aby ho Kylo Ren zabil, protože se chtěl stát duchem... no, dialog tomu trošku nasvědčuje, ale kdo ví... potom co jse mviděl hlubší smysl nechci zkoumat a uvidím až jak se s tím vším popere JJ v 9ce.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1941
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Episode VIII - Last Jedi (feat. spoilery)

Příspěvekod Jordi Linx » 27.12.2017 21:31:32

... trochu hrubě řečeno, ale naneštěstí s dost věcmi musím souhlasit.

Vezmu to podle postav:

* Luke
Velmi hezky se k tomu vyjádřil Mark Hamill osobně - v překladu "Hrál jsem jiného Luka, protože jinak bych nebyl schopen to pojmout. Jak si Luka pamatuju - tak ten se nikdy nevzdával, pořád bojoval a ne, že by si zalezl někam, kde se bude do konce života litovat,".
Velice hezky to vystihuje - Luka sám o sobě tam má dobré max 2,3 scény. Jeho postoj proti AT-AT a fight s Kylem byly skvělé, tehdy jsem z něho vnímal toho starého dobrého Luka, ale se zkušenostmi mistra, kdy Kylovi jasně ukázal, jaký je mezi nimi rozdíl. Nicméně, jak dopadl potom ... řeknu k tomu jen to, že ho chtěli prostě odsunout pryč.
Jinak mě pobavila scéna, která navázala na VII, kdy za ním Rey přišla a předala mu meč :D Sice se Luke choval jako douchebag, ale vyprskl jsem smíchy.

* Leia
Vnímám tu jako pozitivum, že se přeci jen naučila něco málo ze Síly. Jak zmínil Gnost - bylo to trochu superwoman, ale něco podobného prezentoval i Zahn v novelách s Thrawnem. Tam se tehdy Luke uvedl do stáze a "zakonzervoval se", takže mohl přežít ve vakuu, ale základ nebyl až tak zlý.
Jinak jsem doufal, že to bude právě Leia, kdo vyjde zastavit ty AT-ATčka, aby dala ostatním možnost k úniku. Věřím, že takhle by to bylo hezké rozloučení s její postavou, ještě kdyby k tomu připojila nějaký proslov k Poeovi, že "Svoboda je v naších srdcích a já na Vás budu dále dohlížet, ale teď běžte, musím dát výchovnou lekci svému synovi".

* Chewie
Měl asi dvě nebo tři scény - ale zahrál je skvěle. Hlavně jeho "zaklepání" na Lukovo dveře a hladový pohled na Porky ... Porgy (prostě, při tom pohledu jsem viděl, že myslím na vepřové :D) a jak se s nima nemazlil. V podstatě my ti chlupaté obludy připomněly trable s Gizkami z KoTORů.

* Rey
Jak psal Gnost, je opravdu, ale opravdu učenlivá. Blbost, její progress a nárůst ve skillech byl přehnaný. Mně jste možná vytýkali Jordi Linx ex machina, ale já to měl podložené lety tréninku pod jedním z nej mistrů, ne jednu lekci od nabručené litující se trosky, která mi víc než Luka připomněla fňuknu Anakina, když zjistil, že z něj neudělali mistra, i když "byl v Radě".
Nicméně, nebýt toho Overskillu, mohla by být Rey hodně zajímavou postavou. A fakt, že její rodiče nejsou nikdo, by v podstatě mohl být i dobrým tahem.

* Kylo Kreten, tedy Ren
Dobře, proti minulé epizodě se posunul a byl v některých chvílích přijatelnější. Pořád to ale nemění fakt na tom, že je to vzteklej spratek, který nesnesl, že mu někdo ukradl lízátko. Aspoň zahodil tu pitomou helmu ... škoda, že nepřišel o ruku, nebo o hlavu, příběh by pak dostal lepší spád.
Každopádně u něj byl i posun v tom, že "zesílil" ve schopnostech. Nicméně když vezmeme tok času od minulé epizody, tak to bylo taky hodně rychlé ...

* Finn
Eh, kdyby v téhle epizodě nebyl, nic by se nestalo. Měli ho nechat celou epizodu v limbu a pak ho obětovat v bitvě na základně. Jeho souboj s Phasmou ... na uklízečku imperiálních destruktorů si vedl docela dobře.

* Rose
Někde jsem četl, že by udělali lépe, kdyby novou postavou byla její sestra (ta z toho bomberu) a já bych souhlasil. V podstatě ji tam šoupli jen proto, aby Finn měl podporu ve své části příběhu, která byla absolutně k ničemu a přivedla ještě Del Tora, který se možná objeví i v další epizodě, jinak tu byl taky zbytečně.
+ potřebovali tam mít i asiata, když už tam mají černocha, aneb americká vyváženost ve filmech

* Snoke
Haha, dobře mu tak, Glumovi jednomu. Ale jinak - the fuck? To je velký vládce Nového řádu - upřímně, nedivím se, že měl z Luka takové bobky. A to věřím, že se bál i toho zapchlého Luka, co přešel z modrého na zelené.

* Phasma
Když ji přijali do role, tak dostala jediný úkol - "Vypadat dobře, když dostává na prdel". A pozor, má teleskop ... což se samozřejmě vyrovná blasterům nebo světelným mečům, že?

* Haxna, tedy Hux
Parodie na vojenského velitele - nedivím se, že Nový řád potřebuje stavět tak velké zbraně, když mu velí takový neschopný velitel. Popravil bych ho za neschopnost - velet, motivovat lidi a prostě udělat cokoliv kloudného.

* Poe
Řekl bych, že asi jeden z nejlepších charakterů. Prostě mladý a charakterní rebel, který chce bojovat s Impy a prostě to za tím kniplem umí.

* Rudá garda
Spíš ozdoby na stromeček, moc toho neubránili :D Ale jako souboj byl na efekty hezký a ta spousta ne až tak užitečných zbraní, já se nedivím, že je chtěli posekat, jen mohli omylem vzít i Kyla.

* Ostatní
Droidi odehráli a odpípali to svoje a jejich hlášky byly epické :D

Příběh ... ha, ha, s ohledem to je v podstatě docela slátanina. Tentokrát namíchali V a VI a přidali skvělý plot - ta honička prostě neměla chybu ... dělám si srandu, celé to pronásledování byla kravina. Kdo trochu ví, jak to jde ve vesmíru, tak si domyslí, že nepotřebuje palivo pro let, ale pro zrychlení. Hlavně řádovci (nejsou to impové, označit je za impy by bylo urážkou) tvrdí, že rebelové mají rychlejší lodě, ale ... drželi s nimi krok docela dobře. A nehledě na to, že rebelům palivo dochází a řádovcům ne? Haló, matematika ... a tohle byla hlavní zápletka filmu, takže ... ehm, asi tak.

Takže, koukatelné to kupodivou docela bylo, i když to byla doslova ptákovina po tolika směrech a občas se člověk nasmál. Nicméně celý První řád je k smíchu a naprosto nechápu, jak se dostali k moci. Konstruktér hvězdy Smrti se jim pak musí smát, protože on zapomněl jenom na jeden exhaust port, ale konstruktéři Řádu toho očividně nedomysleli mnohem víc.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6499
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos


Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron