Republikové Komando - Přímý Kontakt

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Republikové Komando - Přímý Kontakt

Příspěvek od Jordi Linx »

Republikové Komando - Přímý Kontakt
Autorem je Karen Traviss
Obrázek

Jedna z malá knih univerza Star Wars, jejich tvorba byla pod palcem ženy, ale za to jedna z těch, které se řadí k tomu nejlepšímu, co si můžeme z tohoto univerza přečíst. Karen Traviss svým prvním počinem rozhodně zaujala a to i svým neutrálním přístupem k postavám, stejně jako množstvím zábavných momentů, kvůli nimž se cestující v pravidelné autobusové lince Jirkov-Praha a Praha-Jirkov podivovali mému neskrývanému smíchu.

Děj knihy je zasazen do prostředí "hodně populárních" Klonových válek, ale tentokráte ne z pohledu Jediho, ale především z členů Republikového Komanda, speciální jednotky klonových vojáků vycvičených ke splnění nemožného. A právě toto jedno komando, složené ze čtyř mužů, kteří si doposud prožili pouze nepříjemná úkoří, dostává zdánlivě ne tak složitou misi. Nelze pochybovat o tom, že se dost věcí pokazí, ale Fi, Darman, Niner a Atin to řeší díky svému výcviku a poněkud neobvyklému humoru vždy s přehledem(pokud je to možné). Přidejme si k tomu ještě padawanku Jedi Etain Tur-Mukan, která přišla o mistra, absolutně postrádá sebevědomí a vůbec, ale vůbec nemá tušení jak si počínat jako velitelka klonových jednotek, obzvláště komand.

Osobně hodnotím tuto knihu velice dobrou a ocenil bych ji na 9/10, protože některé nevyjasněné drobnosti se tam i tak nacházely, ale není to nic, co by běžného fanouška mohlo rozptýlit. Prostě to přičítejte mému hard core fanouškovství, že tam jsou jisté drobnosti, které mi chyběly nebo trošku vadily, ale jednu si přisadím i veřejně - dodatečný slovníček některých výrazů by určitě byl zapotřebí i pro čtenáře, kteří nejsou vyloženě nadšeni mandaloriany.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Za mě je to moc pěkná knížka a taky patří k těm nejlepším, co jsem z univerza SW četl. I když nejsem nějaký velký fanda knih zaměřující se na vojáky (radši si čtu o hrdinných jediích :D), tak tahle mé vážně chytla a přelouskal jsem celou za dva dny. Vřele doporučuji, i když je fakt, že by se slovníček občas opravdu hodil. :)
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

hrdinní Jediové jsou s výjimkou hraní strašná nuda :D :D :D (aneb jeden z důvodů, proč jsem po Zrádci přestala s NJO :D )

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

No mě celkem baví (Obi-wan je můj oblíbenec.. :) ) ... Ještě spolu s individui jako je Han Solo nebo třeba Thrawn... ;)
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Příspěvek od Orita-Kill »

Tahle knížka se mi výborně četla,asi taky proto,že mě zajímají vonjské taktiky,ty ze SW dvojnásob.Travissová to napsala výborně.

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“