Darth Maul: Shadow Hunter

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Líbila se vám tato kniha?

ANO, báječné počtení.
25
69%
NE, je to nesmysl.
0
Žádná hlasování
Knihu jsem nečetl.
11
31%
 
Celkem hlasů: 36

Kapitan.Solo

Darth Maul: Shadow Hunter

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Děj knihy nás zavádí do situace před filmovou epizodou I. Opět za hlavními rozkoly v republice stojí Neimodiání, kteří chystají blokádu Naboo. Darth Sidius již věří, že se jeho plán bez jákýchkoliv problémů uskuteční, ale při holonetovém spojení s Neimodiány zjistí, že jeden z nich chybí. Jedná se o Hatha Monchara. Je to znepokojivé zjištění, a tak vysílá svého učedníka Darth Maula, aby zrádce objevil. Situace se komplikuje, když se Monchar setkává v těch nejspodnějších patrech s Lornem Pavanem - obchodníkem s informacema a jeho pomocníkem - droidem. Lorn si tuto informaci nechce nechat ujít, ovšem netuší, co za tím vším stojí. Když je doslova lovem Maulem, potkává mladou padawanku jménem Darsha Assant, která zakončuje pod vedením mistra Anoona Bondary svůj výcvik. Setkávají se s Maulem a její mistr umírá. Nyní začíná hon na kočku a na myš. Přežije Darsha díky svému umění, či Lorn Pavan díky svému super droidovi?
Jak by řekl mistr Yoda: "Hmmm, velké napětí já cítím..."

Kniha se mi líbila, protože jakmile se jednou objeví akce a s ní velké napětí, skončí to až s poslední stranou. Dřív ne. O vyjímečnosti této knihy svědčí i skutečnost, že jsem jí během dvou dnů celou přečetl na CRT monitoru s divnou frekvencí... Knize bych dal 10* z 10.

RomanArts

Příspěvek od RomanArts »

Kniha je velmi zajímavá. Začátek mě velmi nadchl a hned jsem se do knihy vžil. Čtení ubýhalo tak rychle až jsem se divil. Kniha má v sobě vše co by pravá SW kniha měla mít a ne to co většina má. Kdyby všechny knihy byly psané touto formou možná by byly čitelnější. Tu a tam se mi sice zdál obsah chaotický a ve středu nudný ale napětí rostlo. Opravdu jsem si Darshu oblíbyl a velmi mě mrzel konec. I když na druhou stranu to bylo až dost reálné v SW světě. Hodnocení ode mne není deset z deseti ale něco pod asi jsem moc přísný :Trooper:

Uživatelský avatar
bogdan.g
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 253
Registrován: 27.8.2007 16:33:07
Bydliště: Coruscant megablok2521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bogdan.g »

Občas mne spletly složité výrazy jako rang robotics, nebo nervové zauzlení taozina atd. Ale jinak krásě čiře akční počtení, při kterém se ponořuji do duelů jako skoro nikdy

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Reiven »

Kniha mě opravdu nadchla.Přečtená do několika hodin.Vžil jsem se do ní, až mě konec zabolel u srdce.
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Právě rozečítám začátek a hnedle mne zaujala...vidím to tak, že brzy nebudu mít zas co číst ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Darth Eternal Hatred
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 08.10.2009 14:02:23
Bydliště: nejhlavnější město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darth Eternal Hatred »

Přečetla jsem jí doslova jedním dechem za 1 den. Něco tak... úžasného jsem dlouho nečetla.
Následuje SPOILER
Ano, jistěm na jednu stranu jsem fandila Darshe a Lornovi, ale bylo mi jasné jak všechno dopadne, oproti maulovi prostě neměli šanci ať jsou sebelepší...
- velkou radost mi udělalo, že se kniha z valné většiny odehrává v drsném podsvětí coruscantu, kde spolu bojují různé gangy a žijí podivní tvorové. žádný luxus, žádná čistota, jen špína, tma, boj o holý život a do toho Darth maul pronásledující svoje kořisti...
konec SPOILERU

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Nemohu jinak, než připojit svoje dojmy z této knížky, co mám již přečtenou a reagovat na Hatredinu poznámku - výborný děj, výborný spád, výborné postavy, výborné protředí... a ten závěr, to je báseň!

Už se začínám číst Háv klamu, další román, co mám půjčený, navíc jsem pošťouchnul i Ježíška, tak snad i něco přibude do sbírky o Vánocích :)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Trickster
Učedník
Učedník
Příspěvky: 2
Registrován: 02.1.2011 12:37:27

Příspěvek od Trickster »

Chytlavá knížka, líbila se mi hlavne psychika Darth Maula, které jsme si ve filmu moc užít nemohli. Děj byl umístěný do skvělého prostředí, napětí bylo přímo hmatatelné, zápletka skvělá... Téhle knize prostě nikdo nemůže nic vytknout.
Obrázek
And my victory shall free me.

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“