Mezigalaktická výprava

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Líbila se vám tato kniha?

ANO
22
59%
NE
2
5%
Knihu jsem nečetl.
13
35%
 
Celkem hlasů: 37

Kapitan.Solo

Mezigalaktická výprava

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Obrázek

Autor: Timothy Zahn
Z originálního názvu: "Outband Flight"

Děj této knihy nás zavádí do období mezi filmovou epizodou I. a epizodou II.
Začátek je velmi zajímavě vsazen do prostředí pašerácké lodě, jejíž obyvatelé jsou Jorj Cardas, kapitán lodi Quennto a Maris Ferasi - jediná žena posádky. Loď prchá před nebezpečným Huttem, se kterým se posádka dostala do sporu, ovšem stejně jako její pronásledovatelé padne do pasti Chissům, kterým nevelí nikdo jiný než Thrawn. Chissové lodě zničí a posádku pašerácké lodi zajmou. Thrawn zde vystupuje jako kladná postava, a proto není divu, že kromě kapitána Quennta se spřátelí se všemi. Naučí se basicu výměnou za základy cheunštiny, které udílí Cardasovi. Oproti tomu - v jádru se chystá velkolepý projekt nazvaný Mezigalaktická výprava, kterou se snaží uskutečnit svérázný Jedi Jorus C´Baoth. Rada nesouhlasí s jeho postojem k celé věci, Sidious se však zaslouží o prosazení tohoto projektu tím, že udělá z C´Baotha hrdinu. Je to pro něj báječná šance jak zničit spoustu Jediů.
Thrawn zničí část Vaagariů, čímž však poruší neutralitu chissů, proto se v kniže objevuje také aristokra Formbi, který od samého počátku nesouhlasí s Thrawnovou filozofií. Sidious nařídí zničení Mezigalaktické výpravy, zjištuje však, že na palubě se nachází také Anakin, proto vysílá rozkaz, aby Anakin a jeho mistr byli odvoláni za jiným posláním. Flotila, která měla zničit MV se však potkává s Thrawnem, čímž naráží na kámen a tvrdě prohrává. Thrawn posádku zajme a zrádce, který celému spiknutí velel, jej za pomocí holonetového spojení se Sidiousem přesvědčí o nutnosti zničení MV. Tento fakt pojistí ještě C´Baoth, který nehodlá s Thrawnem smlouvat, přiklání se na temnou stranu a málem Thrawna zabije. Jediný, kdo přežije je C´Baothova padawanka Lorana Jinzler, ke které se připojí Thrawnův bratr. Oba však umírají.

Co se mi na této knize líbí - Uff... Už jen stručné vylíčení děje se zvrtne v nestručný popis, což vypovídá o rozmanitosti děje této knihy, kde o zápletky skutečně není nouze. Skvělá je neuvěřitelná kombinace mých oblíbených postav jako je Thrawn či Darth Sidious - dva geniální stratégové, jímž vše výjde vždy do posledního puntíku. Líbila se mi návaznost této knihy na knihu "Pouť pozůstalého", která se vlastně vydává hledat pozůstatky MV.

Není nic, co bych této knize vytknul. Klidně bych si jí přečetl ještě jednou a pořád by mě bavila. Opět dávám 10* z 10.

Eldar Draco

Příspěvek od Eldar Draco »

JJ velmi pekna knizka ..precital som ju uz 5x

RomanArts

Příspěvek od RomanArts »

Skutečně, troufám si říct, že je to vůbec nejlépe napsaná kniha z prostředí SW. Líbí se mi kombinace jak bych to řekl, při čtení to bylo jako koukat zároveň na epizodu II a VI, prostě zkloubení dvou různých a dost odlišných dob takovím způsobem až to člověka zaujme a nepustí.

Zde je moje hodnocení 10 z 10

Uživatelský avatar
bogdan.g
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 253
Registrován: 27.8.2007 16:33:07
Bydliště: Coruscant megablok2521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bogdan.g »

Úžasné popisování charakterů a situací. Je mi líto, že všichni považují thrawna za zloducha, byl to frajer. Nakonec toho mistra baotha naklonovali. jeho klona potká thrawn na jiné planetě pode jménem Jorn C'Baoth

Uživatelský avatar
cynamon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 119
Registrován: 08.11.2007 17:44:57
Bydliště: Akademie Jedi na Yavinu 4
Kontaktovat uživatele:

zpráva

Příspěvek od cynamon »

Naprosto vynikající knížka. Jak se chtěl Sidius zbavit tolika Jediů a co kvůli tomu udělal bylo naprosto dokonale vymyšlený. 10/10
Alver Zarin - Nová republika, padawan Mistra Rassina Jaula
Mace Zakussa - Mandaloriánské války
Jan Rahn - Stará republika

Konec je pouze začátek
Hrůzy Impéria se nesmí opakovat
My nejsme válečníci, my jsme ochránci míru v galaxii

Uživatelský avatar
checkman
Učedník
Učedník
Příspěvky: 242
Registrován: 14.1.2008 16:02:28
Bydliště: Corusant Chrám Jediu
Kontaktovat uživatele:

sw mezigalakticka v.

Příspěvek od checkman »

dobra kniha skoda ze Lorana Jinzler zemrela

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dash Spience »

Dobře napsaná knížka holt Zahn je Zahn.Mně se líbí ale halvně kvůli Thrawnovi a Vagariům.Thrawna mám rád kvůli jeho taktice a strategii.KDyž zničil ty CIS tak to bylo bravurní.9/10
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Trash
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2007 16:27:42

Příspěvek od Trash »

Ten konec jsem nějak nepochopil.
Jak moh Thrawn tima stíhačkama
rak rychle ty děla MV ve kterých
byly Jediové zničit. Mě to
připadalo že se MV vůbec
nebránila (nepočítám Vagaarie)
a divil jsem se že proti
Thrawnovi nepoužili
to splynutí.

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Reiven »

Hezká kniha jako mnoho dalších.Škoda, že Lorana zemřela..velice jsem si ji oblíbil.

Zase si dovolím útržek:

„Máte Sílu?“ opáčil C’baoth. „Můžete se dotýkat moci, která váže celý vesmír, a tím také určuje, co je pro nás všechny nejlepší?“
„Nevěřím, že Síla chce řídit každou stránku našeho života,“ odsekl Uliar. „A už vůbec nevěřím, že vy jste ten, koho si vybrala za svého mluvčího.“
C’baothova tvář potemněla. „Jak se opovažujete –?“
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Včera jsem tuto knihu opět dočetl. Už po druhé. Pořád mám ale mezeru cca 37 let, kterou nemám čím zaplnit. Mezigalaktická výprava - kladný Thrawn, Dědic Impéria, Temná síla..., Poslední povel a Thrawn je záporák. Nic mezi těmito knihami jsem nanašel. Existuje něco třeba jen v elektronické podobě, co by tuto dobu popisovalo? Je tam toho opravdu dost pro napínavé dějství...

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... co se Thrawna týká, tak mám dojem, že se objevil v Tatooine Ghost, ale jinak nejspíš nikde dost význačně, i když za dva roky má vyjít novela, kde bude i on ve větší roli opět ... pokud ti jde o další knížky, tak mrkni do seznamu, jsou tam seřazený chronologicky dle SW timeline ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Jde mi výhradně o Thrawna

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Teď vyšla kniha Setkání v mlze. Kde jedna z povídek popisuje jak byl Thrawn nalezen impáriem, zrovna čtu, vypadá to zatím dobře.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“