Force Unleashed

Napište recenze a své názory na jednotlivé hry ze světa SW

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Force Unleashed

Příspěvek od Garth Devilman »

Force Unleashed

Hoši od Lucase na nás nešetří, a proto lidově řečeno „ukecali“ svého ctihodného kmeta a z jeho souhlasem na nás vybalí v září tohoto roku dlouho očekávanou novinku Force Unleashed. Ti kteří už jsou celkem otrlí Lucas sw pařani určitě teď jen zakroutí hlavou: „A copak si na nás zase přichystali, že je kolem toho takový humbuk?“

Stručně řečeno vývojáři a především scénáristé si naložili na svá bedra pořádný balvan. Vzali si totiž na paškál období po epizodě III, což ji znamená, že po galaxii se budou toulat zbylí rytíři Jedi, jenž jen o vlásek unikli Palpatinovi a jeho zdrcujícímu rozkazu 66. Kdo by čekal, že hráč se stane samotným, obávaným, Lordem Vaderem nebude zklamán. Ovšem, kdo by čekal, že tomu bude tak jen do doby dokud si Vader nenajde svého učedníka, který přebírá iniciativu a stává se hlavní postavou celého příběhu.

Teď vám určitě vylézají oči z důlků a říkáte si: „Ale to přece není možné vždyť Vader žádného učedníka neměl, kdyby ano císař by to přece zjistil…“ Zasvěcení tvrdí, že náš tajemný muž pracoval ve velmi vysokém stupni utajení, což znamená, že jen Vader a pár vybraných jedinců vědělo o existenci našeho, záhadného muže. Těm ačknějším jedincům tudíž hraje do karet významný fakt a to ten, že jen málokdy budou muset rozlišovat mezi přítelem, či nepřítelem.

A co dělá z Force Unleashed onu výjimečnou hru neberu-li v potaz příběhovou linku? Je to naprostá revoluce ve SW enginu hlavně co se Síly týká. Oficiální verze od Lucas Arts je taková, že by pro PC byla hra značně náročná A možná taky proto bylo rozhodnuto vynechat tradiční herní a letos tuto hru věnovat konzolím. Důvodů k tomuto poměrně smutnému kroku zřejmě nebylo málo. Už samotný fakt počítačového piráctví tak můžeme zakrýt za visícího a vřeštícího imperiála na trámě prosícího o milost. Celkově vzato Force Unleashed nastavila laťku hodně vysoko, uvidíme jakou nakonec zanechá stopu.
Naposledy upravil(a) Garth Devilman dne 06.9.2011 13:03:22, celkem upraveno 1 x.

Cartr

Příspěvek od Cartr »

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=asvKQOJZXcs
Tady se můžete podívat na plnohodnotný trailer, ale pozor člověk by řek že je tam spoilerů víc než dost.

Darth Hawk

Příspěvek od Darth Hawk »

Nevíte někdo o tom že by tato hra měla vyjít na PC? Děkuji za odpověd.

Zde máte dvě videa, stoji to fakt za zhlédnutí:

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

No, jestliže to výjde na konzole, tak to jen vítám, akorát doufám, že to bude i na PSP. Kdyby měl někdo info kde objednat, vítám link.

Darth Hawk

Příspěvek od Darth Hawk »

Kapitan.Solo píše:No, jestliže to výjde na konzole, tak to jen vítám, akorát doufám, že to bude i na PSP. Kdyby měl někdo info kde objednat, vítám link.
Už sem vyděl PSP verzi na youtube, vypada to docela pěkně na to ze to je na PSP viz odkaz:
Koukal jsem se jestli se to dá někde stahnout, ale nic sem nenašel. Ale našel jsem link, kde si to mužeš koupit verzi na PSP viz zde:
Pro ty lidi co tuto hru chtějí na PC mam link, kde se řeší jestli se bude prodávat hra na PC viz zde:

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Hra v PC verzi se prodávat nebude protože ani není pro PC vyvíjena, uvědomte si co by ste museli mít za stroj aby to utáhnul...

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

No, díky moc za odkaz... Vypadá to dobře, možná ještě tento měsíc objednám.

Edit: No, mám ještě dotaz, jsem už přeci jen trošku ospalý a taky jsem už měl nějaké to pivečko, takže kdyby to bylo nadmíru jasné, tak to prosím, omluvte, ale když ta hra není ani pro pc vyvíjena, jak si mám vysvětlit větu: "...uvědomte si co by ste museli mít za stroj aby to utáhnul...". Vždyť přece se to nedá srovnávat s konzolema, tam hry bývaly vždy daleko vymakanější... Počítače by klidně mohly mít svou verzi, takže by to nemuselo být jen pro NASA pc.

Darth Hawk

Příspěvek od Darth Hawk »

RomanArts píše:Hra v PC verzi se prodávat nebude protože ani není pro PC vyvíjena, uvědomte si co by ste museli mít za stroj aby to utáhnul...
Jj pravda, ale třeba tu náročnost zmenší. Teda spíš musíme doufat :)

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Konečné rozhodnutí (PS2)

Ano, je to tady. Velká pecka Force Unleashed je na světě. A my se teď podíváme, jak to dopadlo. Můžu říct, že až překvapivě dobře. Pro mě, jako silného zastánce příběhové linky mi hra již učarovala z úvodních ukázek a následující odstavec mé tvrzení jen potvrzuje...

Příběh začíná na Kashyyku, kdy je Darth Vader vyslán, aby potlačil sílící wookieský odpor. Čistka jde celkem hladce až do chvíle, kdy se náš sithský lord střetne s jedním s rytířů Jedi. Sice ho zabije, ovšem před zrakem syna své oběti. Vader je v pokušení nevinné dítě zabít, nakonec ho však odvede sebou v naději, že by z něj mohl být dobrý učedník. Léta plynou a z nevinného dítěte se stává muž, který v nejvyšším stupni utajení plní Vaderem zadané mise. Ovšem volby, které visí ve vzduchu na sebe nedají dlouho čekat.

Tvůrci tedy splnili to, co se od nich očekávalo. Veškeré vymoženosti Síly díky jejímu novému zpracování dokonale zapadají do konceptu hry. Rovněž souboje s bosy jsou dosti zajímavé. Mačkání jednotlivých tlačítek v určitém rytmu ještě zpříjemní zážitek.


+silný příběh
+skvělé grafické zpracování
- mizerná kamera
- pěkně z toho bolí prsty
= 8\10
Naposledy upravil(a) Garth Devilman dne 28.10.2009 14:36:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Darth Hawk píše:
RomanArts píše:Hra v PC verzi se prodávat nebude protože ani není pro PC vyvíjena, uvědomte si co by ste museli mít za stroj aby to utáhnul...
Jj pravda, ale třeba tu náročnost zmenší. Teda spíš musíme doufat :)
Doufat nemusíme, je to oficiální výrok výrobce i to s tím výkonem PC, přímo uvedli, že na comp to dávat nechtějí kvůli tomu že by museli stáhnout grafiku a pak by si to hráči na PC moc nevychutnali, nebo by to jakš takš nechali a počítač co by to utáhl by asi nebyl k dostání...

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Proto říkám: "Tři krát hurá pro herní konzole" jen má touha po hře jaksi odpadla, když jsem shlédl na youtube několik ukázek. Nabyl jsem dojmu, že se nejedná o hru, ale spíše o film, do kterého si člověk párkrát za hru zmáčkne na gamepadu několik tlačítek, aby se neřeklo a mě tyto - video/hry moc nebaví...

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Ok, takže po několika měsících měním názor. Včera jsem hru dostal a od té doby jsem jen stěží sundal prst z tlačítka... Mazec, kotel, vývar... Další hodnocení mě už nenapadají. Musím říct, že oproti JA je to velký pokrok v reálných vlastnostech (ikdyž z chronologického hlediska to je jako srovnávat psací stroj a počítač). Bohužel ale se s tímto mým příspěvkem pojí i dotaz - jsem u Imperátora, ubral jsem mu život natolik, aby se zapla ta část, která naviguje ke stisknutí trojúhelníku, křížku, potom čtverečku,... bla bla bla, co ale mi fakt nejde (je to divný), ať dělám co dělám, nejde to. To přece není možný, když mi to ukáže křížek, tak stisknu křížek, ale... Nejde to. Není tam nějaká finta?

Odpovědět

Zpět na „Recenze her“