Star Wars - Trading Card Game (recenze)

Napište recenze a své názory na jednotlivé hry ze světa SW

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Star Wars - Trading Card Game (recenze)

Příspěvek od East.Wood »

Star Wars – Trading card game (sběratelská karetní hra)

Recenzí na PC hry je spousty, protože pařanů, co je hrají, jsou taky spousty. A já sám hrál taky na počítači hry ze světa SW. Ovšem jedna hra mě zaujala na dost dlouhou dobu a trochu jinak, než míhajícími se obrázky na monitoru PC. A vložil jsem do ní i s mým bratrem dost nemalé částky peněz – karetní sběratelská hra!

Obrázek

Ve své době velmi populární karty, sbíral je takřka každý druhý kluk (možná i dívka) a ještě dnes se pořádají turnaje po celém světě, turnaje, jehož vítězové získávají tučné finanční odměny a hodnotné ceny. V dnešní době už možná trošku zašlá sláva, ale určitě ještě karetní sběratelské hry nevyklidily bitevní pole těm na herních konzolích a kdo ví, kolik lidiček ještě nyní dává těmto karetním hrám přednost. Já věřím, že dost… :)

Pravidla Star Wars – karetní hry nejsou až zas tak složitá, pokud si člověk nejdříve zahraje pomalu, přečte si přitom pravidla, poté se párkrát cvičně rozehraje, neměl by po hodince problém hrát naplno (ta pravidla sem rozhodně psát nebudu, lze si je najít na Wikipedii, popř. i na hráčských webech…). Stejně jako u Prší nebo Pokeru jde jen o pochopení pravidel, průběhu hry, postupů atd. Tahle hra je samozřejmě nejlepší pro nás, milovníky SW, jelikož fanoušky středověku by zase chytla nějaká jiná. Principy her jsou možná podobné, ale tady jde o to, že „válčíte“ s kartami, představující charaktery, techniku, tvory, nebo droidy ze Star Wars galaxie. Takže se zde nevyplatí jen strategie nebo chytrost, ale navíc se zde objevují naprosto odlišné vlastnosti hracích karet té, či oné strany.

Obrázek

A jsme u prvního základního znaku – dva soupeři proti sobě hrají za Temnou nebo Světlou stranu (jako ve filmu). Hraje se kartami a kostkami – což je naopak obvyklý způsob hraní her. Tady ovšem jednotlivé karty mají své významy. Jsou buďto Temné nebo Světlé (což značí, který hráč je může používat), ovšem je jich tu i několik neutrálních, které pak jsou k mání pro oba hráče. Dále mohou patřit do třech arén, ve kterých se hraje: Vesmírná jednotka, Pozemní jednotka a Charakter. V těchto arénách proti sobě stojí karty stejného druhu – tedy charakter vs. charakter atd. Všechny tyto karty mají své specifické vlastnosti, podle kterých má karta větší, či menší hodnotu při hře. Nakonec zde máme karty misí a karty bitev – speciální kartičky, které různým způsobem pomáhají nebo škodí kartám v boji (poškození, Síla, opravení apod.)Všechny tyto karty se navíc před použitím ve hře musí tzv. „postavit“, což je myslím oživení oproti běžným kartám, které máte a prostě je hrajete. Karty jsou obohaceny o obrázky ze Star Wars a představují jednotlivé charaktery, postavy, droidy, vesmírné lodě apod. Takže hráč má pocit, že skutečně vlastní třeba jednotku Stormtrooperů, proti které může protivník nasadit kupříkladu republikový bitevní tank nebo bojuje za rytíře Jedi proti námezdnímu lovci (karty se vydávají v jednotlivých edicích podle filmových předloh, ale není problém je zkombinovat) Především tohle činí ze hry zábavnou akci.

Obrázek

Kdo si tuto hru pořídí a najde kolem sebe stejně zapálené lidičky (já byl jen sám s bratrem, další soupeře jsme nenašli), brzy se do hry ponoří tak, že na nějaký PC klidně zapomene… ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Odpovědět

Zpět na „Recenze her“