Kotor I.

Napište recenze a své názory na jednotlivé hry ze světa SW

Moderátor: Moderátoři

Máte tuto hru doma?

Ano
51
82%
Ne
11
18%
 
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... když vidím tu vaši diskuzi, tak neodolám se nepřidat :lol: Jedničkám bych dal 9/10 zatímco dvojkám 8/10 ...
... důvod: ... je to krapet neobjektivní, ale u dvojek byl krapet lepší systém přidělování schopností a nebyl tam MAX limit pro level charakteru ... taky tam šlo naJediovat dost charakterů a vztahy mezi nimi byli víc propracovanější ... jinak jedničkám nemám co vytknout ... možná až na to, že k světelnému meči se jen tak nedostane :-)
... dvojky neměli tak dobrý příběh ... a to je dost znát ... plus ještě nějaké detaily, ale prostě byli slabší než jedničky, tak jim nemůžu dát vyšší známku, i když měli lépe propracovaný herní engine(přecejenom měli dost času to vylepšit) ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Já bych s tím dějem nesouhlasil!
Podle mě je ve dvojce mnohem lepší než v jedničce!
Ale samozřejmě ve dvojce je o dost temnější než v jedničce, takže záleží na to, jestli máte rádi romantické příběhy nebo nějaké horory.
:)
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Arves Jace

Příspěvek od Arves Jace »

Také nemohu souhlasit, sice dvojka byla o něco jasnější zato dvojka byla záhadná a příběh byl o něco lepší (napínavější), dálé když vezmu v potaz umělou inteligenci= lepší.... Takže dvojka 9/10 Na 100%

Uživatelský avatar
Lumik Polni
Učedník
Učedník
Příspěvky: 285
Registrován: 25.8.2007 20:41:33
Bydliště: Zapadlý statek na Dantooine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lumik Polni »

10/10 stoprocentně.
Nádherný příbeh, ne jako dvojka, která je tak trošku o hovně a hlavně s nedodělaným koncem.
Uprostřed hry zvrat, po kterém jsem ještě patnáct minut čuměl do monitoru a nemohl mu uvěřit. Ve dvojce se nic takového nekoná.
Ano, dvojka měla více Sil, dovedností atd, ale příběh je příběh. Ideál by bylo, kdyby vzali příběh jedničky, dy okolní serepetičky z dvojky a byla by to hra 20/10.

Uživatelský avatar
bogdan.g
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 253
Registrován: 27.8.2007 16:33:07
Bydliště: Coruscant megablok2521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bogdan.g »

přesně tak, teď si to vystihl.
Když jsem na lodi zjistil svůj původ, tak jsem prostě hltal každé malakovo slovo. Kotor 1 byl kultovní a originální.
Takovej Taris je mnohel lepší než nákej Telos, Akademie Sithu na korribanu je lepší, než rozvalina na písku a vodní planeta je lepší, než něco jinýho

A navíc modrá šipka je stokrát lepší, než zelená. Probuzení na bombardované lodi je lepší než se probrat na meteoru

Atton je amatérskej Carth - oba se ohání blastery
Kreia je stará Bastila - obě se obrátí na temnou stranu
Droid jako droid
Treminátor jako terminátor
¨ Zabrak jako Mandalorian - silní technici
Vůdce mandalorianů jako ten wookie-korbici s blastery
ATD ATD ATD...

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

1. V obouch dílech jsou mandaloriané na lodi. V jedničce je to Conderus Ordo a ve dvojce Mandalor.
2. Jak může mýt Kreaia podobná Bastile? Když jsou obě povahově úplně jiné. A Kreia už na temné straně byla předtím!!!
3. A já teda nemám rád Taris stejně jako Telos. Oboje dvoje jsou jenom hnusý mise bez meče a bez nějakého příběhu.
A já myslím, že žádnej Zabrak na lodi nebyl!!

A za 4. Příběh Kotoru II je mnohem lepší než v Kotoru I. Dvojka je krásně temná a napínavá. Zatímco jednička je příběh pro zamilované roamntiky.
Kotor II 4EVER!!
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
bogdan.g
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 253
Registrován: 27.8.2007 16:33:07
Bydliště: Coruscant megablok2521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bogdan.g »

Kreia je v postavení podobná Bastile tím, že je prní Jedi kerýho potkáš a učí tě základům.Jsou charismatické a tiché. Občas dělají tajemství jakobastila o matce a kreia o minulosti. Bastila si myslí jak neni důležitá a Kreia nazývá Attona imbecilem, takže jsou charakterově podobné.
Ve dvojce byl zabrak v nákladovým prostoru tam, kde byl v jedničce Conderus a oba jsou skoro stejní. Mají sillný pěsti a technicky jsou nadaní.
příběh pro zamilované roamntiky
Tak s tim souhlasit nemohu. Tento výrok by byl na svém místě jen kdyby byla teplou... divná hudba všude ejen na Mannanu a kdybysme vyznávali lásku Bastile na lodi.

Telos je na prd, Taris má alespoň větší prostor a je to lepší START
Naposledy upravil(a) bogdan.g dne 07.12.2007 19:34:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

bogdan.g píše:přesně tak, teď si to vystihl.
Když jsem na lodi zjistil svůj původ, tak jsem prostě hltal každé malakovo slovo. Kotor 1 byl kultovní a originální.
Takovej Taris je mnohel lepší než nákej Telos, Akademie Sithu na korribanu je lepší, než rozvalina na písku a vodní planeta je lepší, než něco jinýho

A navíc modrá šipka je stokrát lepší, než zelená. Probuzení na bombardované lodi je lepší než se probrat na meteoru

Atton je amatérskej Carth - oba se ohání blastery
Kreia je stará Bastila - obě se obrátí na temnou stranu
Droid jako droid
Treminátor jako terminátor
¨ Zabrak jako Mandalorian - silní technici
Vůdce mandalorianů jako ten wookie-korbici s blastery
ATD ATD ATD...
Tvoje slova jsou dosti protichůdná!! Nejdřív říkáš že Taris je lepší než Telos a v dalším přešpěvku zase píšeš, že je Telos lepší!!
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
bogdan.g
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 253
Registrován: 27.8.2007 16:33:07
Bydliště: Coruscant megablok2521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bogdan.g »

LOL

Sorry spletl jsem se, chtěl jsem napsat, že taris le lepší než telos.
Sorráč, edituji to

Kurt

Příspěvek od Kurt »

No nechci nic řikat ale oba kotory mají něco dosebe. Každý má své kouzlo, proto jistě každý z nás dohrál oba díly. (někdy dokonce párkrát zasebou) Proto doporučuji přestat hledat mínusy, ale plusy.

+. KOTOR 1
Napínavý příběh, zábavné vztahy mezi postavami, propracovaný RPG systém, několik způsobu jak řešit situace, spousta vybavení. Dalo by se vymýšlet hodně dlouho.

+. KOTOR 2
Dotáhnutí koncovky z jedničky, všechno co jsem napsal výše, nový hrdinové s novou hystorii, sestavování, rozebírání a promakanější vylepšování, nové síly a scopnosti, ještě víc promakaný řešení problémů. Pro mě dokonalé pokračování úspěšné jedničky. Mělo to sice pár chybek ale to spravili patche.

Tak jak jsem popřemýšlel řekl bych že je to jedna hra, jen KOTOR 2 vypadá jako datadisk.

Potan

Příspěvek od Potan »

V KOTOR je lepší :wink: :wink:
Výc mandoloriánců :D

Uživatelský avatar
bogdan.g
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 253
Registrován: 27.8.2007 16:33:07
Bydliště: Coruscant megablok2521
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bogdan.g »

Ale když tak přemýšlím, tak ve dvojce si svoje spolubojovníky ovlivnit darkside nebo lightside mohl.
V kotoru 1 to nejde. To mě naštvalo. A ve dvojce můžete měnit zbraně stisknutím change weapons nebo tak něco.
To v jedničce chzbí a docela to zamrzí :o

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... tady je vidět ten vývoj té hry ... ale to na mém rozhodnutí ocenit jednotku lépe jak dvojku nic nezmění ... 8)
... přecejenom je jasné, že ve druhých dílech budou vychytány věci, které v jednotce mohli naštvat :D
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

V jedničce mě hodně naštvalo, že když máte postoupit do další lakace musíte mít všechny postavy pohromadě. Ve dvojce už to není ale zase nesmí být nikdo z vaší skupiny mrtvej.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
cynamon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 119
Registrován: 08.11.2007 17:44:57
Bydliště: Akademie Jedi na Yavinu 4
Kontaktovat uživatele:

zpráva

Příspěvek od cynamon »

Kotor I je v několika ohledech lepší než dvojka, ale jen v několika. Např. přestrojení za Sand Raidery nabo návštěva Kashyyku a Tatooinu. Jestli dám jedničce 9/10 pak dvojka musí mít 11/10.
Alver Zarin - Nová republika, padawan Mistra Rassina Jaula
Mace Zakussa - Mandaloriánské války
Jan Rahn - Stará republika

Konec je pouze začátek
Hrůzy Impéria se nesmí opakovat
My nejsme válečníci, my jsme ochránci míru v galaxii

Odpovědět

Zpět na „Recenze her“