Výcvik pro Tarmien Nalju (elinor)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, před enklávou

Droid chvíli jen tak pípal sám pro sebe a pak spustil mistrovým hlasem.
Přestože by sis to jistě již přál dnešní cvičení není ještě u konce.
Ovládl jsi touhu rozebrat droida na prvočinitele a poslouchal dál.
Tvým dalším úkolem bude mne nalézt. Při této části můžeš používat Sílu. Předmět co máš z lesíka vem s sebou. Do enklávy nevstupuj, ani si z ní nic neber. Nejdříve mě najdi. Kchhh gghh. Záznam u konce.
Oznámil ti droid, poslední větu již jeho vlastním hlasem.
Mohu vám ještě nějak pomoci?
Otázal se tě ještě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, před enklávou

Předpokládám, že suchý plášť a hrnek čaje mi asi nedoneseš, že ne? pokusil jsem se ze svého návratu k enklávě přece jen vytěžit něco jednoznačně pozitivního.
Mimoděk jsem si vybavil stopy na planině a vyprášené kathské psy.
Ne... ne, ne, ne! To přece nemůže být možné! Potřetí přes ten útes nepolezu!!!
Závan zoufalství byl rychle vystřídaný ledovým klidem.
Pokud bude potřeba, nic jiného mi ani nezbyde.
Přimhouřil jsem oči a snažil se soustředit na obraz svého mistra, vycítit, kde a jak daleko od enklávy by se mohl nacházet. Nic jiného mi ani nezbývalo.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, před enklávou

Je mi líto. Váš mistr dal přesné instrukce.
Omluvil se ti droid.
Když jsi skusil hledat svého mistra Silou, nejdřív se ti příliš nedařilo, ale po chvilce jsi našel povědomé vlnění síly, které mistra charakterizovalo. Co však nebylo dobré bylo to že bylo dosti slabé, takže byl buďto daleko, nebo potlačoval svou Sílu.
Přesto jsi byl schopen určit směr, kde se mistr pravděpodobně nacházel.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, před enklávou

Když ne, tak ne, zazubil jsem se na droida. Ale plášť mi doufám pohlídat můžeš.
S těmi slovy jsem to látkové cosi připomínající nejvíc ze všeho použitý hadr na podlahu poněkud větších rozměrů sroloval do hraničky a zanechal ve vrátnici.
Zároveň jsem se vydal směrem, kterým jsem tušil mistrovu přítomnost.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, před enklávou

Droid se zatvářil poněkud zmateně. A dal nakonec tvůj plášť na zem, do ruhu místnosti.
Ty jsi mezitím vyrazil za svým mistrem. Lehce ti vadilo že již táhlo k večeru a začalo se stmívat. Ale zatím ještě vidět bylo.
Šel jsi podle Síly pláněmi. Zatím tě žádné hafhovado nenapadlo, ale slyšel jsi je výt v dálce.
Stále se ti zdálo že je mistr velmi daleko, i když jsi už šel jakou dobu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, pláně

Zvířata protivná, za dne běháte, plašíte a dostanete výprask... to nemáte alespoň na noc jiný program?
Pro jistotu jsem přidal do kroku, minul cosi, co byl roztahaný kontejner s blíže neidentifikovatelnou směsí organických a anorganických prvků popsaný jako HNOJIVO. Teorie byla jednoznačná, potvory psovité si jej už dříve našly na nějaké, patrně černé, skládce a takhle ho roztahali. Mnohem pravděpodobnější alternativou ovšem bylo, že někdo z naší omladiny dostal "geniální nápad"... který neváhal hned provést.

Za pevností Jedi odpadky se válí,
v pláních roste tráva, kathští psi tam kálí,
kdejakej úchylák kolem okouní
a nad tím vším silueta enklávní.


Poprvé mě napadlo, že alespoň tahle padawanská odrhovačka bude zcela realistická, a radši jsem ten nápad zahnal.
O něco později se mi vybavila vlezlá melodie onoho šlágru a ne a ne z hlavy vypadnout. Což BYL problém.

V okolí není kantýna žádná,
mistr Vrook na mravnost zvlášť pozor dává,
byť v Radě, netuší, že v blízkém mlází
nad pivem younglinzi běžně se schází.


Začínal jsem chápat, jak někdo mohl takovou banthovinu vymyslet. Nad těmihle tréninky zůstával totiž rozum stát. Nezbylo než jít, dávat pozor na to kam, sledovat okolí... a snažit se nějak zachovat morálku.
Nepřekvapilo by mě, kdyby ten song složil některý z dřívějších padawanů mistra Murraye.
Ta představa byla překvapivě zlomyslná, a stejně překvapivě mi to bylo zcela fuk.

Amatérsky pašujeme - a pak se chlast točí,
padawani popíjejí, na enklávu močí,
Rada z toho nijak dobrý pocit nemá -
něco cítí, chytí stopu... třikrát běda, běda!


Tak tak jsem překonal chuť si začít hvízdat. Místo toho jsem se začínal pobaveně usmívat.
To se všechno zvládne. Všechno bude v pořádku a fajn.


--------------------------------------------------------------------
Xavi, máš na Tarmiena výrazně špatný vliv

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, pláně

Prodíral ses po kolena, někdy i výše, mokrou travou.Cestu sis začal krátit různými, většinou ilegálními, říkankami, co mezi omladinou po enklávě kolovaly.
Stopa tvého mistra byla stále slabá. Vždy když lehce zesílila, jakoby hned poodběhla. Nejdřív ses domníval, že mistr před tebou prchá, ale pak jsi přišel na to že spíš udržuje svou viditelnost v Síle jen na takové úrovni, aby jsi ho cítil jen taktak.
Už jsi musel být velmi blýzko když mistrova Síla zhasla. Mistr přestal používat sílu i na té nejnižší úrovni. Nyní se jeho vyzařování Síly nelišilo, co se intenzity týče, od jiného člověka či zvířete.
Začal již být tma. Mraky se kamsi ztratili, což bylo sic fajn v tom že ti hvězdy svítili na cestu, ale na druhou stranu se udělala pořádná zima, a tobě v ještě vlhkých šatech to nebylo příjemné ani trochu.
Zrovna si dorazil k nějakému skalnatému útvaru když jsi ztratil stopu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, pláně

Naděje na ukončení celé anabáze se zamihotala jako plamínek svíčky ve větru.
Tak nejsnadnější způsob, jak mistra najít, by bylo zjistit, kolik znám slok z balady o Darth Malakových kalhotech, pomyslel jsem si ironicky.
Ačkoli byl vůči různým padawanským výstřelkům zpravidla velmi tolerantní (ostatní říkali, že proto, že jeho vlastní padawan je obdivuhodně bezproblémový), k tomuto songu zaujal hned ostře negativní stanovisko a s vpravdě murrayovskou vehemencí ho potíral všude, kde na něj přišel.
Jo, jako krátkodobá strategie by to pomohlo. Z té dlouhodobé...
Chvíli jsem si s tou myšlenkou pohrával... a nakonec ji zavrhl.
Minimálně proto, že první tři sloky by mistr nějak vydržel a od čtvrté dál byl text vážně nechutný a nedůstojný řádu Jedi (ty méně perverzní sloky obsahovaly třeba Malakovu reinkarnaci jako gizky...).
...naštvat mistra kvůli ukončení tréninku by nebyl dobrý nápad. Za těch pár let si ho vážím stejně, jako jsem si vážil táty.
Na chvíli jsem se posadil na kámen a soustředil se pro změnu na svoje vyzařování Síly se snahou stáhnout ho na co nejmenší míru, a pak se pustil směrem ke skalám.
Snažil jsem se držet co nejvíc ve stínech, tak, aby mě nebylo vidět a naopak jsem měl možnost přehlédnout co největší část okolního terénu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, pláně

Vyrazil jsi ke skalce a snažil ses opět narazit na stopu svého mistra.
Po několika okamžicích jsi oběvil jeskyni.
Cítil jsi v ní několik živých bytostí, ale co jsou zač jsi nebyl schopen s jistotou říci. Mohli to být stejně lidé jako jako i nějaká větší zvířata.
Ale bylo to největší naleziště života v okolí.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, pláně

Musíme to risknout, cukne mi v koutcích úlevou. V nejhorším případě to bude doupě kathských psů... a v tom úplně nejhorším tajná nasávárna.
Poslední nepovažuji za vůbec pravděpodobné, protože mistr Murray by nepochybně soptil, kdyby nalezl podobnou záležitost... asi jako většina jedijských mistrů. Padawani měli totiž konzumaci alkoholu přísně zapovězenou.
Opatrně jsem se vydal dovnitř, zvědavý, co tam asi najdu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, jeskyně

Vejdeš do jeskyně, kdyby bylo dostatek světla, jistě by sis i všiml spousty stop Kinrathů.
Tak to jsi byl ale o toto zjištění ochuzen. A zjistil jsi přítomnost, tohoto, značně přerostlého, hmyzu, až když jsi vešel do jeho brlohu.
V místnosti se nacházelo pět Kinrathů, z toho dva tě již nemuseli zajímat, neboť spokojeně leželi na zemi a právě začínali transformaci v organické hnojivo.
Zbylí 3 se marně snažili vylést na výstupek pod stropem. Po chvilce jsi rozeznal proč. NAhoře seděl tvůj mistr, oči měl zavřené, Kinrathů si vůbec nevšímal, a zdálo se že si něco pobrukuje.
Hmyzáci si právě všimli že mají ve svém brlohu dalšího narušitele, a co víc. K němu se ani nemusí drápat po skalní stěně.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, jeskyně

Skvělé! Tohle vysvětluje, proč mají younglingové používat repelent proti klíšťatům! Jediné pravidlo, které jsem tady nikdy nedodržoval.
Ušklíbl jsem se a posvítil si na potvory světelným mečem.
Doufal jsem, že mají stejný pud sebezáchovy jako většina žoužele, totiž že když vidí světlo, zdrhají. Po dnešním tréninku jsem sice neměl zrovna společenskou náladu, ale družba s touto částí zdejší fauny mi nebyla zcela proti mysli.
Ach jo.
Starší mistři toho dost napovídali o tom, jak ovlivňuje osobnost mistra padawana, a ze mě se rychle a jistě stával cynik.

Hlásím příchod! zavolal jsem směrem k mistrovi. Doufám, že se nemusím vracet k enklávě a ohlásit deset, dvacet, mistr Murray!

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, jeskyně

Mistr si tě zcela nevšímal, zřejmě si ani nevšiml že tam jsi, a dál si pobrukoval.
Zato Kinrathi si tě všimli dokonale. Vrhli se na tebe jak tuskeni na banthu.
Tento největší zástupce hmyzí říše na Dantooinu se zřejmě ještě nedoslechl že by měl ze světla meče míti strach.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine, jeskyně

Dobře, baterka by možná byla úspěšnější, připomněl jsem si ty maxiškvory z předposlední akce. Tehdy dostali Ray s Lonem za opilství úkol uklidit celý hangár a mistr Murray mi zařídil, abych jim pomohl a tak se dostal alespoň někdy do společnosti "normálních lidí".
Jo, kinrathové byli o něco málo (zhruba 139 centrimetru) větší.
A pak jsem si vzpomněl na jednu z hodin biologie o lokální fauně a docvaklo mi, kde je chyba. Kinrathové se neorientovali podle zraku, už proto, že byli slepí.
A zjevně to nebyla jediná věc, která mi nedošla.
Když jsem si mohl hmyzáky řádněji prohlédnout v zlatavém světle své čepele, mé dojmy se daly shrnout jako I had a bad feeling about this!
Bylo mi jasné, že bych se měl začít bát, jenomže od pobíhání po Dantooine z bodu A do bodu B před body C,D,E,F,G začal poněkud odumírat pud sebezáchovy. Svůj podíl na tom mohla mít i jistota, že zdrhnout by znamenalo obrátit se k těm mrchám zády a to by jim poskytlo ideální příležitost zaútočit.
Navíc rod Nalju z boje nezdrhá.
Pouze takticky ustupuje.

Opatrně, čelem k hmyzíkům, jsem se stáhl ke vchodu do jeskyně, kde byl přece jenom pro ně kapku omezenější manévrovací prostor.
Sílo...? Jestli se z toho dostanu, tak začnu brát to pravidlo s repelentem vážně...

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, jeskyně

Celkem rozumně ses stáhl do chodbičky, kde ti nemohli vpadnout do zad. Kinrathi se srovnali do fronty, jak mandaloriani před bordelem. Tudíš se vzájemně strkali a předbíhali se navzájem. Což jim moc nešlo, vzhledem k šířce tunelu, o to víc se však snažili.
Valili se k tobě tedy jako velká voda.
Mohl jsi je však likvidovat jednotlivě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“