výcvik pro Siphonus Maximus (aneb ta šílenost pro Kenyho:) )

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

To nevím... odpověděl jsem jí na otázku.
Ale něco tam najdeme, v kuchyni to uvařime dohromady a bude...
Vzali jsme ten tác, každý na jedné straně a pokračovali v cestě o patro níž. Pod schody jsme zahli do leva a vešli do prvních dveří na levo. Byla to meší kuchyň se stolem u zdi a čtyřmy židlemy. V zadní části byla velká spíž, která plynule přecházela do klasické linky.
Já už to neunesu... zvolal jsem celkem nahlas.
Rychle jsme to postavili na stůl a chvíli si odpočali.
Já pudu do té pradelny a něco najdu...
Nechceš najít nějakej kastról než se vrátím..?
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Lirsa se svižně pustila do přehrabování obsahu kuchyňské linky a následně i spíže (holčičí instinkty se prostě nezapřou) a tak ses mohl v klidu vydat do prádelny nacházející se na opačném konci patra.
Asi deset metrů ses plížil ve stínech, pak ti došlo, že je to vpodstatě zbytečná záležitost a upřednostnil jsi rychlost před skrytostí. I tak trvalo dobrých deset minut, než jsi stanul před dveřmi se vstupem na kód (zadaný buď droidím pazourkem či na přístupové kartě) s nějakým nápisem. Kolem vchodu se skoro do dvojnásobné výšky dospělého člověka tyčily bílé kovové regály s různými drátěnými koši označenými různými plastovými cedulkami; obsah některých zřetelně připomínal oblečení, u jiných bys musel opravdu jen hádat.
Co tě ale zaujalo nejvíc, byly dvě zabudované skříňky ve výšce očí normálního rytíře Jedi (tedy ne mistra Yody). Ta na levé straně byla označená značkou lebky se zkříženými dráty, ta na pravé zase svazkem klíčů.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

Prohlédl jsem si celý regál a pohledem zůstal na dvou skříňkách.
Tam se musím dostat...
A začal jsem nekompromisně vytahovat jeden koš za druhým a pouštět je na zem ve snaze, udělat si nějaký prostor na výstup. Po chvíli zavládl na chodbě děsivý nepořádek, ale tím jsem si hlavu nelámal. Příčku po říčce jsem opatrně lezl nahoru a vytahoval jeden koš po druhém tak, abych náhodou nespadl na znak. Dalo mi to velkou práci, ale nakonec jsem vítězně stanul na dosah těch skříněk. Prve jsem otevřel tu pravou skříňku a našel v ní velký svazek klíčů. Hodil jsem je na hromadu pod sebou a opatrně se přesunul k té levé. Po otevření jsem spatřil několik nádob a lahví s různými náplněmi a vzal jednu, která se mi dobře držela. Tu jsem položil o přihrádku níž a sám poté slezl za ní. Tak to šlo až dolů, kde jsem potom našel ten svazek klíčů a rychle se rozběhl za Lirsou. Doběhl jsem celý uřícený do kuchyně a na Lirsu zvolal.
Dívej co jsem našel... a ukázal jí tu láhev.
Teď mi musíš pomoct dostat se do prádelny... je zamčená a já nevím jak ji otevřít...
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Když jsi doběhl do kuchyně, přistihl jsi Lirsu, jak do dvou hrnců pomalu vylévá obsahy všech tub a nádobek obsahující obludí stravu - rovnoměrně, aby v každém bylo od všeho trochu. Kolem se válely krabice s obilnými vločkami, jimiž směs zahušťovala, poloprázdná láhev od smetany a již zcela vyprázdněná cukřenka.
Tak takhle dobrou kaši ta mrcha nikdy neměla! obrátila se na tebe tvá společnice s hrdým úsměvem, a když mi podáš jed, tak to bude i to poslední, co kdy ochutná...
Převzala od tebe jed a do každého hrnce nalila půl obsahu láhve - vlastně spíš nasypala, protože v ní byly malé bílé granulky. Už už se natahovala po vařečce, když obě směsi začaly ďábelsky bublat a rozprskávat se na všechny strany. Jen vaše younglingské instinkty (a nehorázná dávka štěstí) vás uchránily před jistou zkázou, protože na podlaze kuchyňky, kam hrnečky vař překypěly, zůstávaly děsivé černé fleky.
Alespoň máme jistotu, že to bude dost silné... vyjádřila se Lirsa lakonicky k té spoušti.
Říkal jsi něco o prádelně? Koukala na tebe nechápavě, ale výprava právě tam vás mohla zaměstnat, dokud se výsledný produkt vašeho kulinářského umu poněkud nestabilizuje, aby mohl být dále nesen. Takže se bez jakýchkoli námitek zvedla a následovala tě ke dveřím na druhé straně patra.
Téééda, to je bóóórdel... okomentovala výsledek tvého hledání jedu. Vytáhl jsi tu kartu, co je u klíčů? obrátila se s určitým povzdechnutím na tebe, když si všimla vybrakovaných skříněk.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

Akorát včas jsem přinesl svoji hrst do mlýna a uznale koukal, jak se Lirsa činnila.
Ta obluda se bude oblizovat až za ušima... reagoval na její větu o dobré kaši.
Díval jsem se z údivem na vzkající chemickou reakci a posléze se Lirsy optal po cestě k prádelně.
Kde ses to naučila tak dobře vařit..?
Došli jsme na nepořádkem znečištěné místo a Lirsa uznale okomentovala můj výkon při hledání, a pak se mne zeptala na kartu ke dveřím.
Kartu..? já viděl akorát klíče... odpověděl jsem jí.
Ale já tam ještě vylezu a podívám se... a začal jsem se sápat navrch regálu úplně stejným způsobem. Dolezl jsem k té skříňce a znovu do ní nakoukl.
Jééé, tady je... vytáhl jsem ji ze skříňky a hodil dolů směrem k Lirse.
A už otvírej... prohodil jsem ještě na regálu, těsně před tím, než začal slézat dolů.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Dveře se zcela bezhlučně otevřely a vám se naskytl pohled do dlouhé, úzké a chabě osvětlené haly, ve které se jako stíny míhaly siluety pěti droidů s roztříděnými koši prádla v pazourkách. Tančily z jedné části místnosti na druhou, v prapodivném systému vykládaly a překládaly svá zavazadla, a sem tam nějaký ten košík usadili na mechanickou linku, která jej pak vyvezla z prádelny někam dál.
Vzduch byl plný monotónního drnčení pracích aparatur a také automatických sušiček - jeden by neřekl, kolik špinavého prádla různého druhu dokáží Jediové vyprodukovat...
Nikdo vám nevěnoval pozornost, už proto, že droidi nebyly víc než tupé stroje a vy jste zatím neprovedli nic, co by provoz prádelny narušovalo (je sice pravda, že zde nemají younglingové co dělat, nicméně jste otevřeli dveře kódovou kartou - takže z pohledu automatiky to bylo víceméně v pořádku).
Lirsa se poškrábala na nose.
A... co chceš tady dělat, Maxi? zašeptala. Nějak jí tahle odbočka od plánované trasy nedávala smysl, ale věřila ti, že máš něco za lubem a to něco povede ke zkáze vašeho nepřítele z drtiče odpadků.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Koukal jsem na ten ladný pohyb droidích otroků a napadlo mne, že tohle by jsme měli hravě zvládnout.
Musíme najít prací prašek a bělidlo, milá Líso...
Pak to přimícháme do toho co máme uvařený...
... a začnou se dít strašný věci.

Doteď jsem se díval do prostoru prádelny a až teď se otočil na Lirsu a pověděl:
Já tam klidně dojdu, ale nevídíš kde hledat..?
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Lirsa kývla hlavou k droidům.
Většina z nich má v sobě zabudovanou nádržku s práškem... on je vlastně tekutej, s tím droidi prý líp pracují. Bělidla pak jsou na druhé straně prádelny, tam, jak je ten velkej se čtyřma pazourama... tam se taky skladují rezervy prášků.
Na chvíli na tebe vyjeveně zírala.
Jenže von je zlej. Od doby, co mu Ralf podstrčil do prádla kus závěsu a mistři měli růžové oblečení, ho přeprogramovali tak, aby nám nedovolil proklouznout k jakékoli pračce. Víš, Rino to jednou zkoušel, oblafnout ho, jenže ten droid ho chňapl a odvlekl do vyklizeného kumbálu na náhradní součástky. A tam byla větší tma a smrad než v sithské hrobce!
Pak se vzpamatovala.
Ale já se nebojím. Vůůůůbec ne... Mrkla na menší nevěstinec na chodbě a zasněně poznamenala: pokud budeme dost rychlí a spolupracovat, možná bychom mohli všechny droidy přemoct... všiml sis, že tam v těch vyházených koších jsou i prostěradla? A taky dospělácký pláště, dokonce jsem tam zahlídla ten slavnostní mistra Dooky!

V tu chvíli nicméně jednomu z pracích droidů došla dávka košů a s táhlým twííííííí-twíííííííí se rozjel směrem k vám dvěma, postávajícím u vchodu. Nezdá se, že by vás nějak výrazněji zaregistroval, ale jestli nebudete nic dělat, brzy zjistí, co jste udělali s roztříděnými regály. Což by mohlo znamenat menší problémy...

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

V tuto chvíli byl na ty dvě děti neskutečný pohled. Stáli u dveří do prádelny a řešili největší problém vesmíru. Malý Siphon poslouchal Lirsiny slova s velkým zaujetím a s rukama složenýma na prsou. Lirsa mluvila klidně a učenlivě až do doby, kdy se jí zachvěl hlas při slovech, že se nebojí. Siphon se na ni podíval jako mílius a jakmile domluvila pravil:

Já dostal nápad, ale jakej... no to bude strašný...
Normálně je všecky oblafnem...
Najdeme nějakej plášť, co nosí mistři, já ti vlezu na ramena, obleču si ho a budeme vypadat jako mistři...
Já pak budu mluvit a oni mě budou muset poslouchat...
Liso myslíš že mě uneseš..
? zeptal jsem se nakonec.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Ačkoli Lirsa pobývala nějakou dobu v přítomnosti mladého Morthena a jako jeden z členů jeho party si více než dobře uvědomovala, ČÍM zavání medově sladký tón vůdčích osobností. Nicméně psí oči a přirozená důvěřivost (i budoucích) rytířů Jedi k malým capartům udělaly své.
No... snad jo... špitla, ale dělej, nesmí nás chytit!

A droid se k vám stále více přibližoval...

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

Lirsin souhlas ve mne spustil lavinu tvořivosti. Rychle jsem vzal jeden plášť rytířů, vyškrábal se Lirse na ramena a oblékl se do něj. Kapuci si přehodil přes hlavu, a vten moment se vynořil droid, jenž si šel pro další várku prádla. Nasadil jsem nejhlubší hlas a hned spustil:
Ty dróóid... ty nepíípat... ty uklíízet... a ukazal jsem tou malou ručičkou v dlouhém rukávu, na tu obrovskou hromadu přes půl chodby.
Dróóid... ty odevzdat prášek ke praní... a uklízet...

Díval jsem se mu někam do tří čtvrtin těla a čekal co se stane.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Zdálo se, že se droid na chvíli zarazil - a strnul. Elektronické obvody se škvířily pod tíhou nové skutečnosti a nezdálo se, že právě konvenční. Přece jenom, stroje jsou stroje, chybí jim lidská představivost, schopnost část informací nevidět a přizpůsobit si je podle svého obrazu... a zjevně jsi mu neposkytl dostatečný důvod tě poslechnout.
Mistrovský plášť jej zjevně držel ve zdvořilém odstupu od vaší poněkud smutné postavy, ale sotva zaslechl tvůj hlas a vyhodnotil přítomnost hromad prádla válejících se na chodbě, vydal táhlé twwwúúúút.
V tu chvíli k vám zamířil dobrý půltucet dalších droidů, a za nimi nakonec samotný strážce prádelny, pro řešení nových a nečekaných situací mnohem lépe vybavený než konvenční uklízecí droidi.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

Pod tíhou situace se malý Siphon strachy rozklepal, ale jeho fantazie ho neopustila. Pomalu se dostávala ke slovu jeho vykutálená nátura, kterou svoje kamarády-vrstevníky tolikráte pobouřil i pobavil. Počkal až se všichni droidi přiblíží a spustil:
Já mluvit basic dobře teď ne... já basic učila...

Nesmím udělat chybu... napadlo mne a pomalu jsem volil slova.

Já poslat mistra, ééé... Mistr poslat, já jít hledat...ééé, prášek..?
Mistr potřebovat prášek... ééé, já slíbit, že donést.
Vy mít prášek..?
a s napětím jsem čekal co se stane.

-----------------------
Eli, upřímně řečeno nečekám, že mi to zbaští, ale jak se říká v mariáši:
Trumfy ven... (a poslední štych beru tichou sedmou)
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

chrám Jedi, Coruscant

Droidi se na chvíli zarazili a vzápětí se rozpískali, nicméně o poznání méně agresivně. Kontrolor se zastavil úplně, jeho "oko" se na tebe upřeně upíralo, a pak se se záškubem otočil, vydal ke skladištní skříni a vrátil se s růžovou dvoulitrovou pikslou, kterou ti bezzvučně podal.

-----------------------------------------------------------
monitorovací centrum chrámu Jedi, Coruscant

Mistr Yoda seděl v měkkém, pohodlném křesle před monitory, v dlaních půllitrový hrnek grogu z alderaanské pálenky, ve kterém plavalo několik hřebíčků a kus skořice, a před ním se vznášel talíř se třemi kousky smetanového dortu. Ospale přivřenýma očima sledoval zákrok svého bývalého padawana proti younglingům, kteří předtím světelným mečem zdevastovali výtah, a dění na ostatních obrazovkách mu víceméně unikalo.
Zlé nápady máš to... prohodil bez jakékoli souvislosti k nepřítomnému mistru Dookovi, který právě seřvával Ralfa s Dinem způsobem, že si oba provinilci bezpochyby víc přáli stanout tváří tvář nasupenému Darth Revanovi než poslouchat, jaké jsou to ostudy jedijského řádu a tak podobně. Zlé nápady máš to, mnohem lepší s mlékem čaj obyčejný bývá!
Vzápětí ale strnul.
Na monitoru, kam se posílaly informace o nadstandardních akcích provedených služebními droidy, se totiž zaskvěla nová zpráva - BĚLIDLO WhX-10 PŘEDÁNO GUNGANSKÉMU PADAWANOVI.
Maličký mistr vyskočil rychlostí blesku, až grog vystříkl (nicméně dříve, než stačil potřísnit klávesnice, byl Yodou opět lapen do hrnku).
Nemožné to! Padawana gunganského nemáme přece!
Vzápětí přelétl obrazovky a zahlédl vaši konstrukci přijímající tubu s inkriminovaným pracím práškem.
Nebýt to padawan! Yunglingové to dva na sobě!
A pokud by někdo slyšel jeho tón, nevěřil by, že hlavní zásadou rytířů Jedi je "Je pouze mír, žádné emoce".

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

chrám Jedi, Coruscant

Celý jsem se chvěl a s napětím očekával další sled událostí. Srdce mi bilo jako zvon, ale krve by se ve mne nedořezal. Až poté, co se otočil a kamsi zmizel, jsem si napůl oddechl. Ve chvíli, kdy se opět zjevil s nějakou nádobou, to ze mne spadlo úplně a v duchu jsem zajásal.
Jupííí, vyšlo nám to... a lehce jsem dloubl palce u nohy Lirsu u žeber.
Odebral jsem tu pikslu, raději oboučučně a sevřel ji v náručí, jako malé mimino.
Děkovat a odcházet... řekl jsem nakonec a mírně se uklonil.
Lehce jsem pohladil kotníkem Lirsu na levém boku, abychom vyrazili, ale zřejmě viděla sama, a tak jsme se bez problému vzdálili za nedaleký roh. Jen co se tak stalo, seskočil jsem Lirse z ramen a hned ji radostí objal.
Máááme to !!! a pustil jsem ji z objetí.
Rychle, musíme do kuchyně a pak hurá na obludu... řekl jsem s nadšením, ale polohlasně.

Rychlou chůzí, no spíš líným během jsme se dostali zpátky do kuchyňky a zamířili rovnou k těm dvěma hrncům. Otevřel jsem pikslu a půl na půl ji rozdělil do obou, předem připravených obludích pokrmů. V mistě kde se tekutý prášek smísil s kaší, kterou Lirsa uvařila, začali se dít prapodivné věci. Koukal jsem, jak se uprostřed hrnce, začala vytvářet zvláštní hmota podobná pěně, valíc se od středu hrnce k jeho okraji.
Líso, a rychle, veď mě... řekl jsem jí, když konečně spustil zrak z toho hrnce.
Na obludůůů... bojovně zahlásil malý Siphon.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“