Výcvik pro elinor(Arya)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Místnost artefaktů:

No, se mnou je to podobně.
Zachytím Fayin poněkud překvapený pohled, přece jenom, můj batoh je větší. Mám tam ten datapad a světelňáky, a ten na baterky zabírá dost místa, dodám na vysvětlenou a vzápětí pragmaticky dodám: A pokud jde o zásoby, máme poblíž takřka přirozený odpaďák. Tu propast.
S těmi slovy se pustím za Fay a cestou si dávám pozor, protože ten batoh opravdu není z nejlehčích.
Ale co. Táta říkal, že když v rámci RS měli jednou výsadkovej trénink, tak na začátku cvičení tahali zhruba dvakrát tolik, co vážili.
Ta informace byla vlastně míněná jako připomínka, když jsme spolu před třemi měsíci vyrazili na menší tábořivou výpravu a já si stěžovala, že mám moc těžký batoh - a to nebyl příliš těžší než to, co táhnu teď, a zjevně mi to tolik nevadí.
Jasně. 90% zvládání situací je věcí morálky.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Opatrně se vydáš ve Fayiních stopách, tak aby se ti nepovedlo nějak nešikovně převážit a neplánovaně si vyzkoušet volný pád se zátěží, jako kdysi tvůj otec, jenže ten měl tehdy připraveno něco za zbrždění letu. Díky tvé opatrnosti se ti však naštěstí nedostane žádného pádu nebo škobrtnutí a i s batohem se za chvíli octneš na druhé straně u Fay, která si už začala prohlížet nejbližší dveře. Nakonec si to však z nějakého důvodu rozmyslela a přešla k těm vzdálenějším s úsmyslem otevřit je. Zapřela se do nich a pokusila se je otevřít, ale nepohli se ani o píď. Poté je zkoušel přitáhnout k sobě, ale ani tentokrát bez úspěchu. Nakonec pohodil směrem k tobě trochu beznadějný pohled.
Zkusíš mi pomoct, nebo je prohlásíme za vzdorující řádnému vyšetřování ve jménu řádu Jedi a jeho tajné skupiny Jedívek ? Jinak tu propast bych moc neriskovala, jestli tam dole něco žije a ty to trefíš do hlavy nějakou lahví, tak to as inebude moc nadšené.
zavolá na tebe Fay a připojí svůj komentář k použití velkého přírodního odpadkového koše.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Pokud něco vzdoruje řádu Jedi, střetne se to se světelným mečem, dodám pochmurně. Takže bych jim dala příležitost si to rozmyslet, zatím prozkoumat tu druhou místnost, a pak se vrátit k téhle. A napřed to zkusíme obě po dobrém a pokud to pořád nevyjde, seznámíme dveře s formami agresivního vyjednávání.
Pohled se mi stočí k propasti.
No jo, no. Ale než bychom to tam hodily, mohly bychom zařvat: POZÓR!, aby to mělo čas uhnout. A vůbec, jestli je to duch, mělo by to jím projít naprosto v pohodě. Ale jestli z toho nemáš dobrý pocit, tak to necháme bejt.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Fay se trochu nedůvěryhodně přiblíží ke dveřím, kterým se prve vyhnula a z jejího pohledu vidíš, že to udělala úmyslně.
Mám z nich divnej pocit.
pronese nejistým hlasem a i ty nyní vycítíš, že oproti všemu ostatnímu, co jste měli možnost tu potkat vidět, vyzkoušet si, se místnost za těmi dveřmi výrazně odlišuje. Otázkou však zůstávalo, co je tím důvodem.
Ještě nikdy jsem neměla takovej pocit, ale ... jednou mi táta něco podobného vykládal. Popisoval to jako brnění v celém těle, tušení něčeho špatného, výskyt těžšíhio vzduchu ... no a když pak zjistil oč se jednalo, tak v tom byl zlej temňák.
prozradí Fay a ty z ní vycítíš nejistotu, možná i zárodek strachu, což jsi u ní ještě neměla možnost pocítit. Doposud to bylo totiž vše v jakémsi žertu, ale nyní se tak opravdu cítila.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Hm. Tak jestli je to VOPRAVDICKEJ sith, tak toho asi pomocí želé na světlou stranu nedostaneme, zkusím trochu odlehčit situaci. Nutno dodat, že mi rozhodně do smíchu není.
Rozpačitě se podrbu na nose a zamyslím se.
Co by na mém místě asi udělal Jacen Solo...?
Narozdíl od svého životního vzoru jsem nikdy nebyla dost trpělivá a zodpovědná osoba - ale rytíři Jedi BY MĚLI BÝT trpěliví a zodpovědní.
Takže bych se měla snažit chovat správně jedijsky.
Pokud je podezření, že tam je něco temnýho, byla by hloupost to pouštět ven. Narušilo by to rovnováhu, začnu pomalu.
Jestli je tam něco temnýho, určitě o tom bude nějaká zpráva - třeba v tý místnosti, co se ji nepovedlo otevřít. Takže tu zkusíme prozkoumat znovu. A tam s tím nebudeme nic dělat, dokud nebudeme mít víc informací, čemu bychom čelily a jak bychom to případně zvládly.
Přikročím k dveřím, které Fay nemohla otevřít.
Pustíme se do toho?
Po chvíli mi to nedá a navzdory své snaze být jako můj životní vzor dodám: Zajímalo by mě, jestli by nešlo do temného budoáru nakouknout klíčovou dírkou. To bychom je neotevřely, nevypustily nic - a sith by si toho určitě taky nevšiml.
V duchu si za to vynadám.
Jacen Solo by takovéhle nápady nikdy neměl... protože narozdíl ode mě je dokonalý Jedi.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Z ohledu na temné podezření a pro vlastní bezpečí jste se rozhodli vrátit se k tužším dveřím a pokusit se je otevřít společně. Vybrali jste si nejvhodnější bod k tlačení, zapřeli se co to šlo a zatlačili. Jednou, dvakrát a napotřetí se dveře pohnuli ... o pouhých pár centimetrů, aby se znova a tentokrát konečně zastavili. Z druhé strany byli totiž zavaleny a velké množství zeminy na jejich protější straně vám nedávalo příliš velkou možnost je otevřit dál. Vlastně jste neměli žádnou možnost a Fay si unaveně vydechla. Její další pohled směřoval k temným dveřím a nevypadal nijak nadšeně. Chystala se udělat první krok, když se ozvalo uším nepříjemné vrznutí a temné dveře se trochu pootevřeli. Fay okamžitě zamrzla na místě a skoro ani nedýchala v očekávání toho, co se vynoří zevnitř. Jenomže ani po minutě čekání v naprostém tichu, které dalo vyniknout vzdálenému kvílení zvedajícího se vítru mimo knihovnu se nic nestalo a nikdo nebo nic ze dveří nevyšel.
Co teď ? Proč mám pocit, že ty dveře chtějí, aby jsme šli dovnitř ?
špitně potichoučku Fay, která však zrakem stále spočívá na temných dveřích.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Tohle se mi vůbec nelíbí. Vypadá to jako past! prohlásím rozhodně.
Přitom mi pohled sklouzne směrem k cestě zpátky.
Stejně bychom kolem toho museli projít.
A jestli je něco za dveřmi, všimlo by si nás to stejně.

Ale zdá se, že nemáme zrovna na výběr. Ve tváři se mi usídlí zoufale odhodlaný výraz, který táta jednou nazval "hraní si na Wurtha Skiddera".
Půjdu napřed, a kdyby tam bylo něco ošklivýho, tak ustoupíš. Jasný? Tón nasvědčuje, že svůj návrh myslím smrtelně vážně a rozhodně o něm nehodlám polemizovat.
S baterkou v ruce se opatrně (spíš nepříliš ochotně) přiblížím ke dveřím, přimhouřím oči, nádech-výdech a vpadnu dovnitř, tak, aby kužel světla ozářil co největší prostranství.
Vůbec se nebojím.
Nebojím.
Nebojím...!

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Z dvou roztřepaných dívek jsi ty ta první, která se rozhodne jít vstříc osudu. Tebou představovaná odvaha má příznivý vliv i na tvé okolí, které vlastně tvoří pouze Fay. Ta kráčí opatrně za tebou hned poté, co se rozhodne vylovit z batohu otcův světelný meč, který na ni měl nejspíše i přiznivě morální účinky, přestože nebyl vypůjčen s čistým svědomím.
A nechat tě v tom ? Jestli jsem se něco od táty naučilo, tak je to to, že nikdy nenechávej své přátelé na pospas. Takže ani nepočítej s tím, že bych utíkala. Teda alespoň ne před tebou ...
dodá ještě Fay, než se odvážně vrhneš do místnosti, kde kolem sebe začneš zuřivě mávat baterkou ve snaze zahnat vše zlé a zahlédnout co nejvíc. Ale když se vám kolem nohou mihne vystrašená krysa, tak se stejnak neubráníte vyjíknutí, která se rozlehne celou knihovnou. Naštěstí na vás nic jiného, kromě oné krysy neyskočí, přesto však onen temný pocit zůstává a je silnější každým krokem dovnitř.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Vezmi si Kypa, taky ustoupil, když je přepadli Vongové. A kdyby tady byl sith, tak by to byl stejnej případ. Ale pokud tu něco je, bude to hlouběji vevnitř...
Přestanu baterku používat jako náhradu světelňáku a normálně pokračuji.
Navíc máš se sebou tajné zbraně a ty by nesměly padnout do rukou nepříteli, takticky poznamenám ještě směrem k Fayinu linxímu cítění.
Pocit nějaké temnoty zůstává, ale přece jenom to nejhorší - totiž vstup do místnosti, respektive odhodlání se k němu - už mám za sebou. Zůstává jenom krajně mizerný pocit.
Hm. Chceš to tady prozkoumat? obrátím se na Fay. Jestli je tu krysa, musela se sem nějak dostat... takže z druhý strany budou nějaké další místnosti. Nejspíš napojené na nějakej vstup.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Po uklidnění po přeběhu krysy, která zmizela mimo místnost se začnete již spořádaně rozhlížet po jejím obsahu. V tomto se docela dost podobá místnosti, kde jste před chvílí ukořistili pradávné jediské artefakty, jež obohatili vaše batohy. Fay došla k uzavřené vitríně a nahlédla do ní, aby tam spatřila něco, co připomínalo světelný meč, jeho rukojeť však byla z velké kosti.
Krysa je malá, tak tu může být nějaká malá díra ve zdi ... a asi už vím, co mě tady děsilo. Podívej se třeba támhle doprava, vitrína s dvěma temně rudými amulety, tenhle kostěnný meč a ten černý oblek támhle nalevo. To všechno kdysi patřilo ...
začne shrnovat místnost v níž jste se octli Fay, když se její pohled zastaví na podivně rudě zařícím jehlanu, která je prakticky uprostřed místnosti. Opatrně udělá dva, tři kroky kupředu než se zastaví a ty po několika krocích za ní pochopíš proč. Ze všech předmětů to byl totiž tenhle jehlan, co byl cítit nejtemněji.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Předpokládám, že tohle bychom tu mohly nechat pro ostatní šťastné nálezce, okomentuji obsah budoáru. Nemám z těch věcí dobrý pocit. I když ty amulety nevypadají nejhůř. Ale jestli jsou z temné strany, bude v tom nějaká sithovina a za ty problémy by to nestálo...
V tu chvíli se mi pohled zastaví na holocronu (nebo něco, co strašně připomíná obrázky sithských holocronů, které nám ukazovala Tionne) a mimoděk se otřesu.
Fuj, vyjádřím se k energii, která z toho sálá. Nicméně si zcela automaticky připravím blok a začnu do něj jehlan co nejvěrohodněji překreslovat.
Poslyš... Fay? Jak moc je pravděpodobný, že to je živý? Myslím - nějak živý.
Představa, že bych byla v místnosti se sithským duchem, se mi vůbec nelíbila - ačkoli na tom, že bych překreslovala jeho domeček, bylo cosi nebezpečně vzrušujícího.
Mnohem lepší by byl domeček I SE SITHEM, prolétlo mi hlavou, ale mé zodpovědné já to nepustilo ani k detailnější úvaze.
Sithové jsou prostě moc nebezpeční a narušují rovnováhu Síly.
A stačí si vzpomenout na to, co se říká o Exaru Kunovi.
Tečka.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Fay dojde až k onomu zařízení a se zkoumavým pohledem projde několikrát okolo něho a zvědavě si ho prohlíží.
Nevím jestli je to živý. Viděla jsem akorát tátův holocron na krku a ten byl ... no možná by se dalo říct, že i živý. Objevil se tam prapraLinx, který si říkal Jordi a úplně nádherně si s náma povídal. Dokonce i vtipkoval, takže ti opravdu neřeknu, jestli to může být živý ...
pronese Fay, která nakonec neodolá zvědavosti a jedním prstem se dotkne holocronu, který se rozevře a nad ním se objeví poněkud divně vypadající hologram sitha. Fay pro jistotu ucouvne až po tvůj bok a v obou rukách pevně svírá rukojeť světelného meče. Byl to ještě takový ten sith ze starých časů, ne lidé, kteří se za sithy prohlásili. Díval se střídavě na obě z vás, než něco sithsky pronesl.
Vypadá ... divně. Teda chci říct, že jsem viděla hezčího sitha, i když ani tak nebyl hezkej.
pronese Fay jíž už strach nejspíš přešel, nebo jej začala dobře skrývat.
Čeho si žádáte učedníci sithu ? Jak mohu vám pomoci v temném učení ?
pronese náhle obraz holocronu v plynulém basicu k překvapení vás obou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Hm... máš pravdu. Darth Vader vypadal jinak, odpovím Fay a vzápětí mi dojde, že to není zrovna zdvořilé, takhle někoho drbat, když stojí před vámi jeho záznam.
A navíc začínám tušit určitou příležitost.
Sith je starý bezpochyby jako většina věcí, které jsme našly.
Tedy o nich bude něco vědět.
A navíc mluví basicem, takže mu budeme rozumět.
Poněkud zlomyslně mi to cukne koutky.
No, začnu a vybírám ta správná slova - a horečnatě listuju sešitem směrem ke svým poznámkám. Mohl byste nám říct třeba něco o Legii Lettow...?
Bezděčně udělám psí oči, jaké tolik zabírají na Tionne a všechny jedijské historiky a povzbuzují je k vyprávění dalších a dalších příběhů.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Místnost sithských artefaktů:
Hologram sitha se na vás střídavě podívá, než se rozhodne odpovědět.
Hmm, je dobré, že již takto mladí hledáte učení v počátcích našeho řádu. Za jeho zakladatela generála Xendora můžeme považovat, který první prozřel ve skutečnou sílu Síly. To on vedl následovníky techniky Jar'Kai k jejich vítězstvím společně s Arden Lyn, která mu stála po boku.
pronese hologram a doplní informace, které jste si po něm vyžádali. Hologram však svůj výklad zastaví a trochu podezíravě se na vás podívá.
Kde jsou vaši mentoři, ti jež vás provází na vaší cestě ke skutečné moci, jež skrývá v sobě Síla.
pronese trochu nevraživým tónem a začne vás probodávat pohledem, protože nějak není přesvědčený o vaší náklonosti k temné straně Síly. Fay se na tebe podezíravě podívá a nenápadně ukročí trochu bokem, čímž ti naznačí, že by se ráda pokusila holocron obejít a nějak ho zkusit vypnout. Zbyla tedy na tebe úloha zaměstnání hologramu sitha.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Místnost sithských artefaktů:

Naši mentoři v nás podnítili zvědavost vstoupit do této knihovny, prohlédnout si její poklady a seznámit se s moudrostí, která se v ní dá najít, odpovím z velké části podle pravdy, abych se nějak rozmluvila. Koutkem vědomí sice prolétne představa, že Tionne by nás asi přizabila, kdyby viděla, jak takhle bezstarostně konverzujeme s holocronem, ale tu okamžitě zapudím.
Sebekontrola je pro zacházení se Silou nejdůležitější, připomenu si tátovu poznámku. V Síle nefunguje nic menšího než soustředěnost.
Soustředím se tedy na sitha (a rozhovor) a kurážně se mu podívám do očí. NEBOJÍM SE. A ZAJÍMÁ MĚ, JAK TO BUDE POKRAČOVAT.
V poznání tradic a jejich důvodů je nutné jít ke kořenům, a zatímco Jediové přijímají většinou znalosti zprostředkovávaně, my se snažíme poznat dědictví Síly... poněkud přímější cestou.
Teď bylo na sithském pánovi, jak si to všechno rozmotá - ale pokud se vyznal ve věcech jako poznání lži, muselo mu být jasné, že mluvím pravdu.
Asi jsem z toho měla mít špatný pocit, ale místo toho jsem se začínala cítit skvěle - což mohlo být dáno tím adrenalinem a latentním nebezpečím.
Stačilo to jako odpověď? Pokud ano, mohl byste pokračovat ve vyprávění o generálovi Xendorovi. Co jej vlastně podnítilo k tomu, že začal chápat Sílu jinak?

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“