Výcvik pro elinor(Arya)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Jsem ráda, že se Fay ujala iniciativy - z šoku z výbuchu se už dokonale vzpamatovala, zatímco já jsem z používání Síly proti Sithovi pořád ještě poněkud otřesená (poněkud... no, mám co dělat, abych se nerozklepala začínajícím vyčerpáním, přece jen se mi to podařilo trochu přehnat s hýbáním s předměty).
Rychle přelétnu pohledem Fay, její boty (naštěstí nemají žádnou nemožnou klouzavou podrážku - když si to uvědomím, uleví se mi ještě mnohem víc).
Nic mě nenapadá, odpovím stručně a sednu si na svůj batoh. Potřebuju tak pět minut pauzu, abych se mohla dát zase do pořádku a pokračovat ve výpravě.
Při té příležitosti si podrobněji prohlédnu zbytek "štítu", konkrétně tu část, do níž se zabodl neidentifikovaný předmět - částečně proto, abych mohla mozek zaměstnat identifikováváním.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Fay se s malým nadšením podívá na cestu, kterou se za chvilku vydá kupředu, ale ještě před tím se po tobě ohlédne.
Nuže, není jiné cesty. Kdyby něco houkni, já ... budu dole.
dodá Fay a ty ji pozoruješ, jak slézá první výstupek a zaslechneš jakési mumlání, které se ti však nedaří identifikovat. Nelze vyloučit, že se jedná o nějaké sebepovzbuzování, což bývá u dívek tvého a Fayina věku více než běžné. Tvou pozornost nyní plně zaměstná předmět, který jsi s trochou námahy vypáčila ze svého šťítu, který se po bitvě poněkud nabalil a ztvárnil do značně bizarního tvaru. Připomínalo to něco na krájení ... něčeho. Mělo to jakousi zdobenou rukojeť s tobě neznámou insignií a na druhé straně byla sada různých ostrých zakončení, které se dali protáčet. Nešlo vyloučit, že se jednalo o nějaký multifunkční krájecí nástroj, nebo v horším případě ... myšlenka ti nyní utekla, protože jsi pocítila jemné zachvění země a pohlédla jsi na strop nad sebou, ze kterého se uvolnil malý kámen a spatřila jsi tam rozsáhlou puklinu z níž odpával zatím jemný prach.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Vypadá to jako výceúčelový armádní nůž... paráda! vzpomenu si na tátův kapesní "nožík", který mi se zarputilostí sobě vlastní odmítal půjčit, "abych si náhodou neublížila". Teď mám svůj vlastní a -
Ostří se protočila, což vzbudilo menší nadšení.
Super! Tohle je MNOHEM lepší než ten tátův krám!
Po chvíli prohlížení jsem narazila na otvírák na konzervy, několik obyčejných a velmi ostrých čepelek, dokonce i pilku, několik dlátek a pár speciálních druhů vývrtek. (tedy, nedokážu si představit, co jiného by to bylo...)
Od dalšího bližšího prozkoumávání mne odradilo chvění.
A padající kamínek.
Stačilo zvednout oči a...
A DO HUTÍ KLOAKY.
Svůj nový nožík jsem si přivázala za rukojeť k pásku, a vydala se směrem k propasti kouknout se po Fay.
Snad to stihnem. Snad už to má a je na cestě zpátky nahoru...
Jak jsi na tom? zavolám na ni. Teda, nechci tě nijak honit, ale asi na nás padá strop...

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Tvoje smysly a zahlédnutí pukliny ve stropě tě zalarmovali do nejvyšší pohotovosti a okamžitě jsi přiskočila ke kraji a snažila se dohledat Fay. Podařilo se ti ji zahlédnout a ještě předtím, než ti mohla poskytnout odpověď, jsi věděla, že není tak úplně dole.
Jsem za půlkou ... je tu docela málo úchytů a místama to klouže, protože to je mokrý. Takže i když bych ráda spěchala, tak bych už moc riskovala.
odpověděla značně nejistým hlasem z kterého možná byla cítit i nejistota nad celkovým rozhodnutím zkusit slézt dolů, aby se dostala blíže k meči. Těžko říct, co hlavně ji k tomu donutilo, nebo jestli se až tolik obává případného otcova hněvu. Právě teď Fay trochu podklouzla, ale její cesta se naštěstí neurychlila a byla stále na svém místě, což už se tolik nedalo říci o puklině nad váma, z níž se opět uvolnilo několik dalších kamínků, větších a ostřejších kamínků, které dopadli kousek od tebe a nevěstily nic dobrého.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Sakra.
Tohle bude trvat příliš dlouho.

Snažím se nemít strach, ale opravdu to moc dobře nejde.
Sakra. Sakra. Sakra.
Kdyby se tohle stalo Jacenovi - co by dělal?

- především by nenechal Fay šplnat po skále
- pak by taky neměl problémy s vyčerpaností z boje proti sithovi a nepotřeboval by se dát dohromady; prostě by jel na všechny rezervy, protože by to bylo nutný
- a ano, vždycky je tu Síla a pokud jsme s ní v rovnováze...
Co by dělal táta, si umím představit až moc snadno. Kdyby byl na mém místě, tak by pro meč šplhal on.
Fay, radši vylez nahoru!
Teď mě napadlo, jak ten meč dostat bezpečnějším způsobem.

A navíc tvůj táta bude míň naštvaný, když ztratíš meč, než kdyby na nás spadl strop. Tohle si ale nechávám pro sebe.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Fay se znova ve svém postupu zastavila a vzhlédla nahoru do míst, kde tě vytušila.
Proč ? Děje se snad něco ?
pronesla, když těsně vedle ní spadl další kámen. Měla jsi dojem, že její polknutí jsi zaslechla až k tobě nahoru.
Dobře, radi polezu naho ...
chtěla podotknout, když se strop téměř propadl a hroutil se přímo na vás. Vzhlédl jsi přímo k němu a viděla jsi to nesčetné množství kamenů. Mnoho malých, které jako kusy nepředstavovali žádnou hrozbu, ale jako skupina se jim málokdo mohl postavit. Instinktivně jsi zvedla ruce nad sebe a nejspíš si i přivolala Sílu, když se všechny kameny do jednoho zastavili půl metru nad tebou. Strop se přestal hroutit a všechno utichlo, až poněkud zlověstně. Bála jsi se snížit ruce níž, když jsi napravo od sebe, v místě trhliny uviděla vznášející se Fay, která se netvářila nadšeně a bála se podívat na pravo. V ten moment ti došlo, že kamení jsi nezastavila ty a že Fay nelítá sama od sebe, dalším utvrzením byl světelný meč, který vyletěl z propasti přímo do rukou svého majitele. Kamení se vzneslo zpět nahoru ke stropu, odkud před chvíli začalo padat a zapadnulo zpět na svoje místo. Tím však vše neskončilo, přímo zpoza tebe se do vzduchu zvednul dlouho povalený sloup a byl mistrovsky vmanévrován přímo pod pukající strop, takže je podepřel. Když bylo dílo hotovo a strop 'puštěn', tak se z něj oddrolilo jenom několik kousíčků. Fay se však stále vznášela nad propastí a konečně se odvážila otočit k postavě, jež nyní stála na druhé straně a ve tváři se jí zračil přísný otcovský výraz.
Fay Linxová, můžeš mi laskavě vysvětlit, co tu děláš ?
pronese až nepříjemně klidným hlasem její otec a ty máš dojem, že podruhé během chvilky uslyšíš Fay polknout.
Ahoj tati ... ráda tě vidím ?
zkusí to Fay nejroztomile co dovede, ale výraz ve tváři jejího otce se nijak nezmění. Ten teď pohlédne směrem k tobě.
A vy slečno, vy k vaší přítomnosti zde chcete něco říct ?
zeptá se znova Alex a opět nepříjemně klidným tónem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Ehm...
Naprázdno polknu.
Mohl byste vyjít z předpokladu, že Fay je v tom nevinně?
Tak nějak doufám, že by to mohlo zmírnit Fayin průšvih.
A dostatečně znásobit moji část průšvihu.
Pokud to bude moc velkej malér, tak u jeho řešení nebude táta.
Lepší, když se to dozví zpětně, než kdyby dostal příležitost zahrát si na svého "oblíbeného" velitele z prvního výcviku přezdívaného Starý Zmrd Everard.
Teda, bude naštvaný stejně, ale...
Mimoděk se přikrčím pod Alexovým pohledem.
Mohu to místopřísežně prohlásit a Fay to může dosvědčit.
Vzápětí mi dojde, že na to, v jaké jsem rejži, moc mluvím. Správně bych se měla omezit na jméno, číslo v třídním výkazu a datum narození.
Arya Corriolan, A-3, 15.8. 23BBY, dodám vzorově pro formu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Když Alexovi prozradíš své jméno, tak se mu po obličeji mihne možná i trochu zákeřný úsměv. Následně se taky octneš ve vzduchu a přistaneš společně s fay na druhé straně, hned před Alexem. K vám brzy doplachtí i Fayin batoh, aby poté Alex vyrazil směrem ke schodům.
Liam bude mít určitě radost, až se to dozví. A cením si, že chceš vzít vinu na sebe, ale to by si Fay nesměla vypůjčit můj světelný meč a mapu knihovny. Což bylo opravdu důmyslné ...
pronese ironicky Alex a vysvětlí tak svoji zdejší přítomnost o níž se stále dalo pochybovat, jestli je dobrá nebo špatná. Pozitivní zpráva byla ta, že jste neskončili pod stropem, alespoň tedy doslovně. Ta negativní, že se o vašem výletu dověděl někdo, kdo pravidelně večeří s Lukem Skywalkerem a dělá si srandu z Kylea Katarna.
Říkala jsem ti, že nemá cenu před ním nic tajit.
špitne k tobě Fay, ale není si vůbec jistá tím, že vás Alex neslyšel. Nijak se ani nevzpírá tomu, aby svého tátu následovala, protože moc dobře věděla, že jakýkoliv pokus zmizet by byl zoufalý.
A Fay, počítej s tím, že se to máma dozví a taky s tím, že jsem měl být už hodinu na cestě mimo Ossus.
dodá ještě Alex, zatímco začnete kráčet po schodech nahoru a výraz ve Fayině obličeji určitě není zdravý. Nejspíše se jí vykreslovali ty nejhorší možné scénáře trestů, které by zlomily i mnohé sithy.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Nemůže dopadnout o MOC hůř než já.
Bez jediného slova se připojím k Fay, a pokusím se na ni povzbudivě pousmát. O chvíli později se dokonce zmobilizuju k tomu, že dodám: Hlavu vzhůru.
Popravdě mám ale náladu pod kathského psa a s každým krokem je to horší a horší. Takže to asi neznělo tak, jak mělo - už proto, že získávám zdravou barvu vyblitého zelí.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Bez dalších dlouhých proslovů pronásledujte Alexe po schodech až postupně nad patro, kterým jste vstoupili dovnitř a knihovnu opuštíte normálním vchodem, kde na vás oba strážní jenom podivně zadívají. Alex se u nich zastaví a vy následujete jeho příkladu.
Slečny, můžete pokračovat dál. O mě nemusíte mít obavy, jakmile tu něco vyřídím, tak vás hned doženu ... o to se nemusíte obávat.
pronese Alex až s nečekaným důrazem na onen dovětek a splečně s Fay pokračujete dál pryč od knihovny, kde Alex začne hovořit se strážnými, nejspíše o onom tajném vchodu, který jste objevily.
No, děkuji ti, že jsi to chtěla slíznout za mě, ale ... to s tím mečem jsem opravdu pokazila. Takže si ten trest zasloužím ... jenom mě štve, že nedokážu vycítit jestli se táta blíži nebo ne. Říká se, že členové rodiny to mají poznat, ale u táty ... jeden nikdy neví. Jak myslíš, že tě tvůj táta potrestá ?
pronese Fay se smutným nádechem tónu, jakmile jste kousek od knihovny mimo doslech a kráčíte směrem k akademii, která je ještě nějaký ten kousek vzdálená.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

No... jak ho znám, asi mi změní denní režim na nějakou smíchaninu vojenské akademie, základního výcviku, co zažil, když mu bylo čtrnáct a vpašoval se do armády povstalecké aliance, a zbytek záleží na míře naštvanosti. A tu odhaduju na patnáct bodů z deseti,
pustím se do odpovědi a pokrčím rameny, jako by to bylo celkem v pohodě.
Takže se se mnou nejspíš přestane bavit jinak než jako "tady velím já" a bude mi dávat najevo, jak jsem zradila jeho důvěru a zklamala ho.
Tak to, co jsem na výpravě předvedla, naplňuje skutkovou podstatu spousty věcí, které mu opravdu vadí.

Přinutím se do pousmání.
Ale ono ho to zas po nějaký době určitě přejde.
Doufám, jenže celou věčnost se zlobit nemůže.
Zvlášť, když je doma taky máma.

Teda, on je táta hodně v pohodě, pokud lidi kolem nedělají nějaké problémy. Vlastně je fajn. Ale máma říká, že je víc důstojník než Jedi a občas mu nedochází, že jsou jisté rozdíly mezi fungováním v rámci eskadry a rodinným životem.
A v tomhle případě čekám, že se bude chovat dost podobně, jako když při jedné akci v RS zjistil, že zůstali na průzkumu imperiálního území zcela bez krytí a to jim místo toho odpochodovalo likvidovat impí posádku na vlastní pěst a nakonec museli oni zachraňovat je.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Cesta k Akademii:
Fay se taky pokusí pousmát, ale ani jí se úsměv příliš nevydaří a připomíná spíš škleb nějakého podivného zvířete.
Jako taťka s mamkou jsou taky v pohodě a obvykle mají pochopení pro ... dětské výlety. Vždyť jednou Lukovi prominul, že málem odstartoval s X-Wingem, ale ... tátovo osobní věci jsou tabu.
snaží se omluvit krutost svých rodičů, kterou nejspíše pozná již velice brzo, jak se každým krokem blížila Akademie.
Očekávám, že nebudou žádný vycházky po nějakou dobu, žádný výlety s rodinou. Nejspíš budu muset absolvovat kázání od jednoho z nejnudnějších Linxů v historii z tátova holocronu ... máma mi naloží domácí práce, jakobych musela sama obsluhovat na hvězdě smrti a to ještě te druhé, větší ... a přinejhorším, přinejhorším budu muset pomáhat strejdovi Dragovi ...
vylíčí Fay svůj pravděpodobný trest a při zmínce strejdy Draga se začertí, jakoby musela posluhovat nejhoršímu z temných pánů ze sithu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Cesta k Akademii:

Tak nějak jsem si nebyla jistá, jestli je lepší tohle nebo tátova opatření pro zvýšení disciplíny, která mě neminou.
Jedno za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, vynesu v duchu zhodnocení.
Hm.
Což je asi to jediné, na co jsem schopná se v téhle situaci zmoct.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Cesta k Akademii:
Po tvém mrouknutí se rozhodne chvilku mlčet i Fay, takže uslyšíte vanoucí vítr okolo vás. Zahlédnete před sebou už vršek Akademie a Fay se na chvilku zastaví.
Stejnak to byla sranda. Jestli se z toho někdy dostaneme, tak podnikeme něco dalšího.
pronese odhodlaně Fay, až ti přijde o něco dospělejší, ale okamžite zase vykročí kupředu. Rychlým krokem váš totiž právě dohnal Alex a tentokrát se rozhodl jít za vámi. Takto poklidně, skoro jako členové nějakého pohřebního průvodu pokračujete až k akademii v jejíchž vchodu už čeká mužská postava. Dojde ti, že tvůj osud se neúprosně blíží s každým dalším krokem. O minutu později už jste u vchodu a jako první předejde Alex k tvému otci.
Rád bych ti poveděl detaily, ale čeká na mě loď. Ikdyž stručně jsem ti to popsal docela přesně. Takže ... teď je tvoje.
pronese klidně Alex a pohledem tě pobídne, aby jsi předkročila před svého otce. Poté se spolu navzájem ukloní a Alex zamíří do svého bytu s Fay v patách, která jenom slabě zamává, protože i ona si brzy vyslechne svoje.
Aby jsi o mě neřekla, že nejsem férový, tak ti dám jednu možnost mi to nějak rozumně vysvětlit. Pak můžeš čekat rozsudek.
pronese tvůj otec nepříjemně klidným tónem, jako k vám doposud mluvil Alex a trochu přiostří při posledním vyřčeném slově.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Cesta k Akademii:

Stačil jediný pohled ke dveřím akademie, aby mi naplno docvakl rozsah celé skutečnosti.
A je to v yammoskovi.
Na chvíli z celé duše zatoužím, aby na mě táta začal řvát. To by znamenalo, že si vyslechnu svoje - ale tím to bude vyřešené.
Zámávám Fay na rozloučenou a získám tím zlomek času uspořádat si představu, co vlastně chci odpovědět.
Popravdě, v úvahu připadá jediná možná reakce. Liam Corriolan si na omluvné vysvětlování nikdy nepotrpěl už jako kapitán, a jako Jedi se v tomhle ohledu nijak nezměnil (tedy, doufám, protože jinak je mi líto všech, kteří ho v armádních časech naštvali).
Nezbývá tedy než elegantně naznačit, že bych celou epizodu nejradši nechala bez rozpitvávání a bez komentáře.
Arya Corriolan, A-3, 15.8. 23BBY

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“