Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Alpheridies, enkláva Jedi, jídelna

Dívčí dospívání má své výhody a nevýhody.
Člověk najednou není dítě. Něco se od něj očekává – a je to něco jiného, než schopnost být hodný a chodit včas spát. Svět přestává být černobílý a začíná nabývat na odstínech šedi. A pak jsou tu ještě takové ty problémy jménem chlapci.
Ne že by předtím neexistovali. Ale najednou existují až příliš. Podezřele se ochomýtají kolem. Překáží. Jestli dokáží dát dohromady tři slova, je to úspěch. Kira měla podezření, že naprostá většina osazenstva enklávy ve věku od třinácti do sedmnácti je v její blízkosti postižená epidemií akutní demence.
A protože byla Kira Jedi, dospívání obnášelo i vlastního mistra.
Zayne Ardan se sice měl sklon popsat jako „mírumilovného pacifistu“, ovšem v tom případě by neuškodilo zcela přeformulovat, co to takový mírumilovný pacifista je vlastně zač. V jeho podání by z toho vylezl krajně tvrdohlavý a nepříliš společenský tvor se zálibou ve stíhačkách všeho druhu (čím lepší palebná síla, tím lépe) a sympatiemi k polovojenskému způsobu života (navíc průzkumnického stylu). Kolovala o něm spousta zajímavých historek, vesměs se vztahovaly k jeho leteckým schopnostem, sem tam nějaká k eskapádám se sithy, a vesměs byly docela divoké. Navzdory všem svým nedostatkům ale trpěl i silným pocitem odpovědnosti, takže existovaly domněnky, že padawana dostal za trest, aby se „zklidnil“. Prý se podařilo.
To Kiru částo dovádělo ke konstatování, že lépe nehádat, jaký byl Zayne Ardan před „zklidněním“. Podle všeho se mu nikdo neobtěžoval vysvětlit, že jeho padawanem je dívka – nebo aspoň co to znamená v praxi –, protože na to při výcviku naprosto nebral zřetel. Žádná preference diplomatických misí, žádné braní ohledů na dočasné indispozice, žádné zohledňování, že děvčata nemusí být nadšená z brouzdání po mokřadech Dagobahu. Na druhou stranu, více než velkoryse přehlížel její leteckou akrobacii – dokonce ji považoval za užitečnou a vhodnou zábavu.
Když se tedy ráno u snídaně objevil u Kiřina a Elisina stolu ještě s hrnkem kakaa v ruce, dal se tušit nějaký podraz. A také ano.
„Zvládneš se do půl hodiny zabalit na menší výlet?“ vypadlo z něj tím nejnevinnějším tónem, jakého byl schopen – tím, který zpravidla signalizoval, že potřebuje vypadnout z enklávy a výcvik padawana je pro to žádoucí záminkou. V praxi tedy šlo o příslib táboření v divočině, poznávání krásy těch největších zapadákovů v galaxii, počítaje do toho i půvab stonožek a jiných breberek. Přesto jako by v Síle viselo něco divného. Skoro jako by si mistr dělal starosti a tohle byl jeho způsob, jak se s nimi vypořádat.
„Pokud se tedy zdejší gentlemanové dokážou obejít bez tvé společnosti,“ dodal a spražil pohledem skupinku zírajících padawanů u vedlejšího stolu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Alpheridies, Enkláva Jedi:
Vše vypadalo na další nádherný den a meteorologická zpráva z předcházejícího dne slibovala příznivý vítr. Pro mě to znamenalo časnější snídani, abych se dříve pustila do svého předepsaného výcviku a nemusela ho šidit, což jsem neměla ráda, a pak hurá na rogalo. Na celé dnešní létání jsem se těšila o to víc, že jsem hodlala vyzkoušet novou úpravu, která mi mohla poskytnout lepší manévrování, jednodušší korelaci případného pádu a mnoho dalšího.
Toto vzalo za své, když dorazil mistr Ardan snažící o nevinnost samu. Jako teenager, jak mnoho lidí mimo enklávu označovalo padawany, jsem měla tyto výrazy prokouknuté naskrz a navíc v mistrovo podání to bylo spíše komické, než vážné.
Zvládneš během půl hodiny sbalit rogalo, přenést na místo startu a znova složit?
problesklo mi hlavou okamžitě poté, co mi došlo, že létání dnes nebude. O to horší, že jsem se na to tolik těšila - ale zklamání jsem nemohla dát najevo a jenom jsem rádoby nevinně pousmála na mistra, abych mu demonstrovala, že v mém podání to vypadá o mnoho lépe.
Já nevím mistře, bude záležet, co všechno si musím zabalit,
odpověděla jsem mu, byť mi bylo jasné, že mou narážku pochopí. To jsem taky měla v plánu a proto jsem tomu uzpůsobila svou odpověď. Diplomacie sice nepatřila mezi moje největší talenty, ale něco málo jsem od taťky pochytila, od Jai-shina Linxe, jeho mluvené Ataru zničí senát ve dvou slovech. Následný povzdech se mi jen horko těžko povedlo zastavit, protože vztahy v mé rodině, pravidla Řádu a trvalá výjimka Linxů mi nejednou dovedly zkazit den. Nehledě na to jsem však k otci měla spíš pozitivní vztah, byť on sám přesně nevěděl, co by jako otec měl dělat. Vybavila se mi slova mé matky - Jak umlčet neumlčitelného Jai-shina? Postavte jej před jeho děti..
Vrátila jsem se zpět do reality a 'gentlemanům' nevěnovala ani ledabylý pohled.
Nezdá se mi, že by tu bylo zrovna mnoho gentlemanů ... spíš jakýchsi tvorů s vysokou hormonální nerovnováhou,
zkonstatovala jsem suše a dost hlasitě na to, aby to bylo slyšet dál. Další následek mého příjmení - zdálo se, že výjimka pro Linxe se vztahovala i na ženské příslušníky rodu. Byť mi unikalo, proč jsem terčem jejich pozornosti zrovna já - v porovnání s jinými padawankami jsem rozhodně nebyla ta z nejhezčích a ani jsem neměla potřebu se v tomto směru výrazněji udržovat. Určitě jsem nějaké pěkné rysy měla, ale odhadovala jsem se spíše k blížící se průměru pádem shora, než stoupajíc strmě k nadprůměru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Alpheridies, Enkláva Jedi:

„Tomu se diplomaticky říká gentleman v pubertě,“
vyjádřil se mistr skoro až zlomyslně na účet padawanů.
„A jeden z hlavních důvodů, proč se řád staví k vztahům tak, jak se staví.“
Skoro jako by experimentálně zjišťoval, kdy vyklidí pozorovací stanoviště. Nezdálo se, že by hodlali něco takového učinit v dohledné době, a mistrovu pozornost si žádaly důležitější záležitosti než podobný výzkum.
„Jo. Letíme na Yavin 8. Takže nějaké teplejší oblečení, dobré boty, adekvátní množství zásob, věci na táboření. Čeká nás tak dvoudenní výšlap po horách a tajze. Nějakou dobu se holt budeme muset obejít bez lítání.“
Na chvíli zaváhal a dodal:
„Jo, nezapomeň na datapad s dostatečným množstvím studijního materiálu, pokud možno takového, který tě bude bavit. Jednak kvůli cestě, jednak si budu muset na měsíci vyřídit jednu pochůzku.“
Nezdálo se, že by z té představy měl radost. Vlastně se dalo vycítit, že nejradši by se někam zahrabal a tvářil se, že neexistuje. Pouto mezi mistrem a padawanem bylo mezi tebou a Zaynem až výjimečně silné (navzdory tomu, že dostat z mistra pár slov o sobě byl skutečně výkon hodný senátního výboru pro diplomacii), a navíc se nezdálo, že zrovna teď nějak své pocity maskuje.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Alpheridies, Enkláva Jedi:
Poznámka směřující k postoji řádu na vztahy nešla přeslechnout. Bylo otázkou na kolik to bylo mířeno k mému příjmení, jenž se spjato s Řádem již dvě dobrá tisíciletí, ale i tak to některým nestačilo. Navíc tu byla další potíž - jen málo mistrů si bralo Linxe jako své padawany, ale když by měl například můj výcvik vést otec, tak se hned prskalo. To však každopádně nebyla moje starost, stejně jako to, že příliš mnoho Linxů by se nenašlo ani v Radách Jedi.
Dostalo se mi i konkrétní informace o našem dalším cíli - Yavin 8.
Co to je za zapadákov?
pomyslela jsem si a snažila si vybavit, co o Yavinu 8 vím. Nějaký Yavin se mi vybavoval ve spojitosti s Exarem Kunem, ale měla jsem jakési tušení, že to bude jiná planeta, nebo tak něco. Astrografie rozhodně nebyla mým silným koníčkem a nyní to bylo více než znát. Mistr byl však toho dobrého srdce a z jeho popisu mi vyvstalo, že tam bude chladno, což znamenalo oblečení.
A nemůžou tam jet oni? Necítím se, že bych potřebovala vychladnout,
poznamenala jsem úmyslně nahlas tak, aby to bylo slyšet až ke klukům. Tady na Alpheridies sice taky bývalo chladněji než na jiných planetách, ale pořád se tu dalo najít dost lokalita v letním období, kdy člověk mohl shodit oblečení, naštěstí však nemusel.
A takový dotaz, jedu tam jen kvůli tomu, abyste se sám nebál, nebo má moje přítomnost i nějaký výcvikový charakter?
nemohla jsem si odpustit rýpnutí do svého mistra, jenž mi de facto sdělil, že tam letí jen tak. To, že se tam jemu samotnému nechtělo, mě možná až tolik nepřekvapovalo, byť mi to bylo podezřelé. V hlavě jsem si už mezitím začala pomalu skládat seznam všeho, co si zabalím a připravím. A o učební materiály jsem starost opravdu neměla, prostě si vezmu nějaký ze spisů o rodinné historii, to dokáže zabavit Linxe na dost dlouho.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Alpheridies, Enkláva Jedi, jídelna:
„Je velmi pravděpodobné, že by nevydrželi dostatečně dlouhou dobu ve frachťáku a opravdu se mi nechce vysvětlovat jejich mistrům, že potřebovali vychladnout a tak v meziprostoru přišli k úhoně,“ ušklíbl se mistr.
„A o výcvikový charakter se neboj. Přece bych tě netáhl někam, kde pavouci dávají dobrou noc a kde se musíš obejít bez rogala, jenom kvůli morální potvoře.“
Znělo to tím správným, lehce škodolibým tónem slibujícím spoustu problémů a zábavy.
Elina se jeho směrem lehce nedůvěřivě zadívala. Pro jistotu počkala, až se tvůj mistr vzdálí (a cestou z jídelny ještě ke kakau uloví kus jablečného koláče).
„Tak tím si fakt nejsem jistá. Spíš se potřebuje dostat ven a výcvik padawana mu přijde jako jediná adekvátní záminka.“
S její vnímavostí k cizím myšlenkám a emocím v Síle to vypadalo na ne nepřesný odhad.

Alpheridies, Enkláva Jedi, hangár:

Když jsi dorazila na místo setkání, Zayne netrpělivě postával před Lightning. To nebylo dobré ani špatné, ale zcela konvenční. Kdykoli jste letěli mimo planetu, bylo to právě na tomhle frachťáku. Těžko říct, jestli proto, že se jednalo o loď tvého mistra, nebo o projev nedůvěry ostatních mistrů k úpravám lodi, jež měl Zayne Ardan na svědomí a které by slušely spíše pašeráckému než jedijskému vesmírnému plavidlu. Pokud bys měla posoudit podle své zkušenosti, Lightning byla praktická a pohodlná loď.
Všechno vypadalo normálně. Mistr byl v terénním, s krosnou na zádech, světelným mečem u pasu a s pouzdrem se čtečkou nedbale zastrčeným v kapse na opasku.
"Už jsi někdy startovala s frachťákem?" vybafl na tebe, i když samozřejmě věděl, jak bude znít odpověď. Se stejnou samozřejmostí jsi ale i ty věděla, že za otázkou se ve skutečnosti skrývá jiná, a to "A nechceš si to zkusit?"

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Alpheridies, Jídelna enklávy Jedi:
Elina mi sdělila svou domněnku ohledně této výpravy, o níž jsem i nadále měla své podezření. Kdyby chtěl mistr jen tak vypadnout ven, tak na Alpheridies je více než dost možností, jak tohle provést. A bylo by to mnohem jednodušší a praktičtější. To mi připomnělo jednu z takovýchto výprav, kdy jsme prováděli partyzánské cvičení. Cíl spočíval v tom, se zvenku dostat nezpozorovaně do enklávy a něco odtamtud přinést a zatímco já měla na starosti zásoby, tak mistr se rozhodl poškádlit starší a zkušené mistry, především jednu mistryni, jejíž jméno jsem měla vždy problém si zapamatovat. Kusy jejího oblečení nakonec byly použity jako stopy vedoucí k nám a vrcholem bylo úspěšné přepadení stopujících tak, že by z dané situace nemohli vyklouznout. Dohru toho všeho jsem radši vypustila z hlavy, nebo jsem nechtěla vědět.
Určitě bude zase hledat nějaké kytičky do sbírky,
povzdechla jsem si před Elinou, než jsem jí dala sbohem a vyrazila do své "komnaty", jak byl můj pokoj jednou označen otcem, se připravit.

Alpheridies, Můj pokoj:
Jednu z věcí, které jsem na výpravách do chladna neměla ráda, byla potřeba teplého a hlavně těsného prádla. Kombinézy mi z nějakého důvodu přišly skličující a utlačující a proto jsem volila set polárních kalhot, trika a mikiny v bílé barvě. K tomu svůj bílý plášť se žlutým symbolem jestřapýra na levém rukávu a samozřejmě i patřičné spodní prádlo. Protože byl můj mistr čuně a rád chodil těmi nejhoršími cestami, tak si své místo v tašce našla náhradní sada v béžovém odstínu a lahev čistícího prostředku, což byla specifická kyselina likvidující vše kromě tkanin, jež po deseti minutách zreagovala s kyslíkem a vypařila se zanechávajíc čisté oblečení. Půllitrová lahev s rozprašovačem takhle vystačí na roky, v případě výprav s mým mistrem několik týdnů. Rozhodně to bylo jednodušší, než tahat dvě velké tašky oblečení. Okolo kalhot patřil samozřejmě trošku volnější opasek, ale tak aby nepadal a nebyla potíž s odepnutím světelného meče, a své místo si na něm našel i komlink. Datapad, pár datových karet, dvě termální láhve s vodou, pro jistotu plné, ochranné brýle, lepící páska, kterou mám obvykle kvůli provizorním opravám na rogalu, dvě lumy, samozřejmě můj cortosiový bumerang, dva balíčky sušeného jídla a samozřejmě pět tabulek čokolády, to vše si také našlo svou cestu do zavazadel chystaných na cestu.
Málem bych zapomněla ...
napomenula jsem se nahlas a přidala si univerzální sadu nástrojů pro opravu světelného meče a jiných zařízení, včetně nejčastěji poškozených součástek do náhrady. Nakonec jsem trochu volného místa ještě dovyplnila hadrem, ručníkem a několika hygienickými potřebami. A navrch toho všeho makrobinokulár, kdyby bylo zapotřebí něco pozorovat. Protože jsme ale ještě byli v mírném prostředí Alpheridiu, tak jsem si mikinu položila na vrch tašky, přes ní přehodila prázdný batoh a vyrazila do hangáru.

Alpheridies, Hangár enklávy Jedi:
Nedalo se říct, že by mě překvapoval Lightning a jeho připravenost ke startu. Trochu mě pobavila myšlenka, jak mistr rád opakoval frázi, že si Jedi nemá dělat citové vazby k jiným, nebo snad předmětům - a tohle, tohle byl důkaz opaku. A k tomu ta tradičně směšná otázka.
Jsem zklamaná mistře, ve výcviku se máme zaměřovat na zlepšování mých schopností a vy mi podstrkujete pořád tenhle škopek. Doufala jsem, že budu moct řídit aspoň nějakou větší korvetu nebo destroyer,
povzdechla jsem si smutným, zklamaným holčičím hlasem a přidala k tomu náležité oči kathského štěněte. Pokud bych zvolila oči dospělého psa, tak by to vypadalo spíše na zuřivý uražený výraz, než sladkou milou holčičku, která nedostala svou vysněnou panenku.
Říkala bych ji Zayněnka a tahala jsi všude s mistrem ...
pobavila jsem se nad tou myšlenkou a ledabyle jsem vyrazila k lodi nečekajíc na mistra. Proč si pořizuje a piplá takovou loď, když ji stejně nechce pilotovat ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Na palubě Lightning

Mistr se při zmínce o destroyeru zatvářil poněkud kysele, konec konců, kolovaly o něm pověsti, že s podobnými loděmi je schopný páchat (k značné radosti posádky a obsahu jejích žaludků) podobné manévry, jaké schopný pilot provozuje ve stíhačce při leteckém souboji.
„O tom si promluvíme, až budeš mít na lodích střední velikosti napilotováno víc než 4000 hodin,“ slíbil ti a vyrazil za tebou směr kokpit. Znala jsi ho dost na to, aby "v tu pravou chvíli" tě dokázal dotáhnout na republikovou námořní akademii do patřičného programu a zorganizovat ti rychlokurz - pokud by měl pocit, že by to bylo k něčemu užitečné a že o to skutečně stojíš.
Cestou stačil do „pašeráckých přihrádek“ plynule uklidit krosnu, ani jej to příliš nezdrželo.
„...a na něčem se musíš naučit pilotování větších lodí a pokud touhle mrchou z vrozené zlomyslnosti vyrazíš vrata hangáru, zůstane v provozuschopném stavu a my uvnitř taky. Navíc světelný meč máš taky pořád jen jeden a nevyměňuješ ho před každou misí,“ dodal na tebou nevyslovanou otázku a uvelebil se v křesle ko-pilota.
Jako tradičně, Lightning byl v perfektním stavu připraveném jen k vzlétnutí.
A jako tradičně, stačilo se podívat na navigační počítač, abys viděla několik oficiálních výpočtů tras i okýnko na ruční zadání koordinátů – tentokrát s prefabrikovanou možností z paměti lodního počítače.
"Můstek je váš, madam," zasalutoval ze svého místa a přátelsky se na tebe zašklebil.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Paluba Lightning:
Mistrova námitka proti výběru lodi se vztahovala na počet nalétaných hodin a nedalo mi to jinak, než jenom se sebevědomě usmát.
Uvědomujete si, mistře, že tolik jsem už dávno nalétala?
odvětím mu dost sebevědomě a očekávám, jak si s tímhle sebevědomým tvrzením poradí. Mě samotnou napadly dvě varianty toho, jak bych to mohla prezentovat a já si prostě nemohla odpustit tuto výzvu. Bylo až děsivé, že bych přeci jen mohla podědit něco po tátovo řečnických schopnostech toliko děsících senátory celé galaxie. Musela jsem si však připustit, že tato schopnost by přeci jen mohl být užitečnější, než jsem si doposud myslela.
A zatímco jsem čekala na mistrovu odpověď, tak jsem pokračovala v předstartovní rutině - kontrola tohoto, kontrola tamtoho, nezapomenout se podívat, jestli ta otravná kontrolka vlevo nesvítí, případně udeřit do panelu vedle, aby nesvítila, zkontrolovat stav antihmoty, stav oleje, vyzkoušet pevnost sedačky pilota zapružením a zakýváním, veselý úsměv na mistra a začít žhavit motory.
Hmm, co takhle ho trochu potrápit ... pro změnu ..
blýskla mi hlavou zlověstná myšlenka a malinká Kira Yuni v rudém oblečení a červenými světelnými vidlemi, která se usídlila na levém rameni se vesele pohihňávala. Ta druhá v zářivě bílé a se světelným kruhem jenom pokrčila rameny a bylo tedy rozhodnuto. Jemný pohyb rukou a loď se vydala do pohybu, ne však dopředu, ale nýbrž na opačnou stranu a to asi celou vteřinu, než jsem ji zastavila a s trestuhodným výrazem žadonícím o odpuštění se podívala na mistra.
Ooops, špatná strana,
neodpustila jsem si, než jsem uvedla loď správným směrem a začala ji navádět ven z hangáru a posléze vzhůru k obloze a poté dál do vesmíru. Astronavigaci a hyperprostorové koordináty nechám na mistrovi, který je co-pilotem a tohle má mít na starosti on.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Vesmír, Paluba Lightning:

"Na střední velikosti máš podle armádních standardů nalítáno 2639 hodin," opravil tě mistr suverénně.
"Stíhačky ani rogalla se nepočítají a..."
Lightning se rozjela špatným směrem.
Zayne Ardan obrátil oči v sloup.
"...a ty si pokoj nedáš a nedáš," přešlo poučení do poněkud kousavé poznámky a ty sis uvědomila, jakým způsobem se dívá na kontrolku množství paliva. Něco si propočítával, pak s nesouhlasným výrazem svraštil obočí a místo toho vybral z navigačních možností jednu, takovou tu neoficiální, co si na ni pilot přijde sám a pak ji prostě do navigačního počítače uloží.
Tím byla práce ko-pilota odvedena a Zayne si mohl vytáhnout čtečku, opřít nohy o navigační pultík a ponořit se do čtení. Vlastně na něj byl zábavný pohled, Jedi ve víceméně vojenském, s terénními botami a - čtoucí si.
Nepřekvapilo tě, že nějaká ta pěkná beletrie to skutečně nebyla.
"Tohle snad Alek nemyslí vážně," poznamenal totiž posléze víceméně sám pro sebe, a tobě bylo jasné, na koho naráží.
Mistr tvého mistra. Shodou okolností to byl i jedijský generál dosti výrazně postupující proti Sithům. Upřímně řečeno sis nevybavovala, kdy to nebyl jedijský generál výrazně postupující proti sithům, což sice vedlo k závažné otázce, kdy a jak se mu podařilo vycvičit padawana, ale zjevně to dokázal. Paradoxně se nedalo říct, že by byl zelený mozek - jenom šlo o Jediho, kterého Síla zavála k tomu, aby velel republikovým jednotkám ve válce se sithy.
Pak si Zayne uvědomil, že má poblíž padawanku.
"Plánovaná ofenziva v sektoru Aldino. S tím, co má k dispozici, si to nemůže dovolit."
Ve vzduchu viselo nevyslovené A my letíme na Yavin 8 na flákací se misi. Víceméně se flákací misi..

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Paluba Lightning:
To snad nemyslí vážně, puntičkář jeden!
neodpustila jsem si vypláznutí jazyka na mistra, když se rozhodl mi spočítat moje nalétané hodiny. Koho by napadlo, že si bude pamatovat takovou pitominu. Vlastně by se nedalo divit, kdyby ten údaj ani nebyl správně, ale to byla ta poslední věc, kterou bych nyní chtěla přepočítávat. Už proto, že sama jsem tomuto údaji nevěnovala pozornost vzhledem k jeho nízkému významu pro můj život Jediho.
A rogala by se měla počítat už proto, že jsou mnohem složitější na skutečné ovládnutí. Jediná chybička tam znamená mnohem víc, než zmáčknutí špatného knoflíku na panelu,
neodpustila jsem si patřičný komentář. K reakci na provokaci jsem se již dále nechystala, protože to svůj úkol již splnilo. Soustředila jsem se tedy na dovedení téhle letající skořepiny do vesmíru doufajíc, že cestou poztrácíme co nejméně jejích částí. A že nám zbudou ty, které potřebujeme pro skok do dalšího systému.
Čtoucího mistra jsem se rozhodla pro jistotu ignorovat, protože ten pohled byl vyloženě bizarní.
I když bych si ho mohla vyfotit a poslat do nějaké komické soutěže. Už vidím, jak by se vyjímal vedle banthy na ledu nebo wookieho-potapěče,
vloudila se mi do mysli zábavná myšlenka, zatímco jsme opouštěli nejsvrchnější vrstvy atmosféry. Mistr moji virtuální holovizi, kde právě wookie soutěžil v podmořském plavání s mon calem narušil svými poznámkami.
Nebylo překvapující, že se vztahovaly k nějakým bojům se Sithy. Občas jsem měla pocit, že Jediové snad nedělali posledních pár staletí ani nic jiného, než že jen bojovali se Sithy. Nemohlo se s nimi jen tak přestat bojovat a ustoupit, ale také se nemohlo bojovat věčně. Alespoň táta z toho neviděl nic dobrého pro Řád Jedi a jeho budoucnost.
No, ani bych se nedivila, kdyby na téhle lodi špatně fungoval navigační počítač. Stejně má svá nejlepší léta již dávno za sebou a můžeme být vůbec rádi, že funguje,
zareagovala jsem téměř automaticky, abych si to uvědomila až pozdě.
Skvělé, tohle je opravdu ta nejvhodnější chvíle soucítit s mistrem. Ještě to vezme jako dobrý nápad a dostaneme se do problémů ... což by nebylo sice poprvé, ale i tak ...
začala jsem si vnitřně nadávat a doufala, že tuto poznámku mistr přehlédne. Vidina nudy na Yavinu 8 sice nebyla nikterak lákavá, ale že bych se chtěla pouštět do boje se Sithy. A ještě k tomu v tomhle, to se rozhodně říci nedalo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Vesmír, Paluba Lightning:

Mistr se zatvářil způsobem popsatelným asi jako "Sílo-proč-mi-to-ujelo-nahlas".
Že jsi mohla mít podobný pocit ze svého skoro-návrhu, byla další věc, každopádně Zayne z toho nijak nadšen nebyl.
"Vyšel bych z předpokladu, že tahle loď i její počítač mají nejlepší léta před sebou," odpověděl pokud možno neutrálně.
Jestli ho to táhlo či netáhlo do sektoru Aldino, to se ti špatně odhadovalo, ale rozhodně právě páchal výlet s padawankou na Yavin 8 a měl v sobě dost vybudované zodpovědnosti, aby tímhle způsobem neměnil své plány. A možná v tom hrála roli i smečka jiných, těžko odhadnutelných důvodů.
To už ale Lightning vstoupilo do hyperprostoru.

-------------------------------------
V tuhle chvíli máš spoustu času, který můžeš překlenout - využít materiálů na učení, bavit se s mistrem... máš plně volný prostor.
Pokud se ti nechce nic specifického dělat, nějak to v dalším příspěvku popiš, a další můj bude už Yavin 8. :)
Pokud se ti zachce konverzace, je to na tobě. :)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Paluba Lightning:
Mistr se naštěstí mého návrhu nechytil, tak jak se to mohlo odehrávat v mých nejhorších odhadech a před vstupem do hyperprostoru k žádným dalším úpravám kurzu nedošlo. Dalo se jen těžko odhadovat, jestli se světelné pruhy z rozmazaných hvězd daly považovat v tomto případě za uklidňující. Hyperprostor a delší doba letu však znamenaly velké množství volného času a protože se mistr o žádných výcvikových lekcích nezmínil, tak to znamenalo najíst si vlastní aktivity. Předtím jsem však spořádaně přemluvila palubní počítač, aby se v případě potřeby ozval jasně slyšitelným tónem, byť důvěra v něj se rovnalo důvěře v to, že gamorrean rozluští velice náročný číselný kód a ani jednou při tom nezachrochtá.
Pokud nic nemáte, mistře, tak se odeberu do svých komnat,
neodpustila jsem si grandiózní úklonou a rozmařilé gesto rukama, než jsem opustila kokpit a zamířila do definované destinace.

První část svého volného času jsem trávila studiem rodinné historie, což bylo pro Linxe něco natolik důležitého, že by kvůli tomu bylo zapotřebí upravit kód Jedi.
Není lenosti, jen znalosti rodu Linxů,
doplnila jsem si onen pomyslný řádek do kodexu a pustila se do studia. A protože interaktivní holocron po našem prvním předkovi nebyl v mém držení, tak jsem se musela spokojit s pouhými informacemi v datapadu.
Nalistovala jsem si informace o Liosu Linxovi, u něhož jsem minule skončila.
Jeho mistrem byl nautolan Lat Maneto, který s ním očividně neměl jednoduchou práci. Lios byl už od svého mládí výrazně schopnější, než jeho vrstevníci, což však vedlo k rozvoji jeho značné arogance. Vše vyústilo až v jeho rozpor s mistrem, následkem čehož se na vlastní pěst vydal po následovníku temnoty.
Hmm,to zní zajímavě ...
... při svých cestách se setkal s Theo Asterem, aby odhalili své společné předky a to až k prvním generacím Linxů. Přátelství bylo v té době jednou z těch lepších Liosových stránek, žel mělo krátkého trvání. Když se konečně střetl s temným Jedim, tak neuspěl a Theo přišel o život ve snaze jej zachránit. Lios v ten moment pochopil krutou pravdu a s pokorou se navrátil ke svému mistrovi, který mu byl i tak schopen odpustit ...
... hmm, asi nejsem jediná černá ovce za ty dlouhé generace. Ale tak arogantní snad nejsem, nebo ano?
zauvažovala jsem a podívala se do zrcadla na svůj obraz.

Pokud jsem se nevěnovala studiu momentálně Liosových příběhů, tak kromě dostupného tréninku přicházely na řadu povinné meditace. A právě jednu takovou jsem absolvovala i nyní.
... Síla je ve všem živém i neživém. Síla je jako vánek nadnášející tě ve svém sevřením. Síla nezná starostí a potíží. Je to jako vznášet se vzduchu, vnímat jednotlivé poryvy větru a sledovat vše z vrchu. I takto může Síla působit a i takto se na nás může dívat. Pokaždé když se vznáším ve výšinách, nechávám se unášet větrem a naslouchám Síle, tak jsem ji blíže. Cítím, jak mě šimrá na nose, jak laská moje tváře, či jak se se mnou prohání na obloze. Je to uvolňující a příjemné ...
plynuly mé myšlenky, jak jsem uvolňovala své tělo a snažila oprostit od všeho, kromě svého spojení se Sílou.

A tak, než se nadějete, vám uplyne cesta hyperprostorem jako nic a vy se skoro divíte, že už jste tady. Byla jsem na své cestě do kokpitu lodě, když se ozvalo oznámení, že budeme právě vystupovat z hyperprostoru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Vesmír, Paluba Lightning:

Mistr seděl - překvapivě - na svém místě. Vypadal trochu nevyspale.
Faktem je, že Zayne Ardan byl ten typ, co když nejde spát do určité doby, radši nejde spát ten konkrétní cyklus spánku a bdění vůbec, a celkově se snaží spánek minimalizovat na dobu nutnou pro bezproblémové fyzické fungování. Představa, že si celou dobu četl, meditoval nebo nad něčím přemýšlel, byla poněkud děsivá, jenže v tomhle jsi nad ním zlomila hůl s tím, že je dost starý na to, aby se o sebe dokázal postarat i bez padawanského peskování.
S blížícím se Yavinem 8 se zdálo, že se u něj opět objevila určitá... nervozita a jakýsi neklid.
Jakmile tě uviděl, věnoval ti přátelský úsměv a přesunul se z křesla ko-pilota na to pilotní. Přece jen, přistávání na měsíci, kde dává zvěř dobrou noc, bylo něco jiného než tě nechat přistávat s lodí na kosmoportu a navigovat ji podle vytyčených tras.
Navíc se zdálo, že to celé je pro mistra rutina. Že ví, kam přesně chce frachťák usadit, a také to tam přesně směřuje - zatím, co tobě by to musel poměrně složitě vysvětlovat.

Yavin 8 vypadal z výšky jako skládanka zelených, fialových a hnědých ploch, sem tam narušená světlými odstíny modré. Vypadal - a hlavně působil - divoce. Přesto Lightning přistála měkce, stejně pohodlně, jako když jí Zayne parkoval kdekoli na k tomu určeném prostranství.
"Tak, a jsme tady," prohlásil s úsměvem, potlačil zívnutí a vypnul řídící systémy. "Je čas na menší procházku."

Yavin 8, podhůří
Procházka nicméně musela počkat. Napřed bylo třeba Lightning zamaskovat - vybavení k tomu určené se nacházelo v pašeráckých přihrádkách a i ty jsi musela konstatovat, že na větší vzdálenost je Lightning k nerozeznání od okolní krajiny.
Nacházeli jste se uprostřed tundry, hustě porostlé mechy, vřesem a nejrůznějšími travinami. Sem tam přecházela do hustých křovin či menšího lesíka. Na severozápadě, odhadem tři, čtyři kilometry, se pak rýsovaly fialové skály. Z pohledu, jakým se tam mistr díval, nebylo těžké usoudit, co bude cílem vaší cesty.
Vzduch byl chladný a voněl něčím těžko popsatelným.
Směs kvetoucího vřesu a chladnomilných květin dávala najevo, že zde právě panuje vrcholné jaro.
"Sice to tu vypadá mírumilovně, ale dávej si pozor," poznamenal Zayne. "Místní predátoři se rádi specializují na humanoidy a čím dřív se dostaneme z plání, tím lépe."
Hodil si na ramena krosnu a vyrazil rychlým, sebejistým krokem dopředu, jistý si tím, že ho brzo doženeš.
Když se tak stalo, dodal jen:
"Takže se dívej kolem sebe. A zkus přijít na to, proč jsem mluvil o humanoidech a co tu vlastně kde žije."

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Jordi Linx »

Yavin 8, Podhůří:
Sice jsem měla při přistávání nutkání poznamenat, že tohle bych zvládla taky bez problémů, ale protože se jednalo o tuhle skořápku, tak mi to bylo vesměs jedno. Navíc by si mistr určitě našel důvod, proč by moje přistání bylo špatné a proto vlastně ani nebyla vůle se ho v tomto snažit ohromovat. Planetě pod sebou jsem věnovala několik zkoumavých pohledů a rozhodně jsem ji nemohla nazvat rájem v galaxii, nebo místem, kde bych chtěla někdy bydlet.
Jakoby Jedi měl nějaké takové místo ...
pomyslela jsem si k tomu pobaveně a uvědomila si, že můj domov bude nejspíš tam, kde budou i ostatní Jediové. Možná i s moji rodinou, byť chápání rodiny mezi Linxy se lišilo od toho obecného galaktického standardu. Myšlenky na tohle jsem však uzavřela do šuplíku "někdy až bude nuda na cestě někam" a pokrčila rameny na mistrovu výzvu k procházce.

Kromě mírně mrazivé přírody mající své vlastní kouzlo a podivuhodným fialovým horám v dáli mě spíše zajímal zdejší vzduch a jeho poryvy. Když jsem tedy měla možnost, tak jsem nad sebe natáhla ruku a snažila se s pomocí Síly vnímat větrné proudění na této planetě. Obvykle by bylo potřeba býti mnohem výše, ale Síla mi můj dotek mohla umožnit prodloužit. Než se však mistr vydal vpřed, tak jsem stihla zjistit jen to, že zdejší vítr bývá převážně chladného rázu a spíše prudší nárazový, než pravidelný a silný.
Už během prvních kroků následovala klasická poučka o všudypřítomných predátorech a tentokrát specialistech na humanoidy.
Si můžou podat ruku se Sithy, ti by je měli určitě rádi,
neodpustila jsem si, aby mistr podložil svá slova vysokým tempem. To však také nebylo nic neobvyklého a za chvíli jsem tedy kráčela již vedle něj včetně svého zavazadla, které by bylo velice nemilé někde zanechat. A jakmile byl krok srovnán přišla tradiční soutěžní otázka na nové planetě.
O humanoidech jste mluvil, protože jsou naším cílem. Jinak nevidím důvod, proč letět sem na tuhle planetu. Co se týká životních forem v našem nejbližším okolí, takto vidím na obvyklou směs tvorů lépe přizpůsobených chladnému prostředí. Takže různě barevné odrůdy wookieů, nějací opeřenci či něco teplokrevného. I když vzhledem k velikosti lesů a podobně to nebudou příliš velká stvoření, maximálně by mohli být větší létavci nebo něco, co by mohlo žít pod zemí,
předložila jsem svou odpověď, jak se hezky sluší a patří na hodného padawana při ústním zkoušení a s velkým nadšením doprovázeným patřičně otráveným výrazem jsem očekávala vytknutí toho, že jsem zapomněla na ty drobné housenky s těma roztomiloučičkýma nožičkama na tom mechu tamhle opodál.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Kiru (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin 8, podhůří

Zayne tě obdařil pohledem popsatelným jako „Sílo-co-jsem-komu-udělal-že-mám-notoricky-vzorného-padawana“, což bylo svým způsobem další rozvíjení vaší tradice. Při poznámce o Sithech a jak by si oblíbili zdejší predátory a o barevných wookiích se zatvářil, jako by jej hryzl strill do citlivých partií, ale to bylo tak jediné, co se dalo nazvat nějakým nevraživým komentářem.
"Jo, taky odpověď, ale radši si nepřestaň dávat pozor. Jeden ze zdejších drobků má rozpětí křídel něco kolem osmi metrů."
Znělo to především trochu nepřítomně, jako by usoudil, že se nějak orientuješ a že na sebe dáváš pozor.
Cesta probíhala následující asi tři hodiny v poněkud monotónním duchu.
Sem tam jste zahlédli nějaké to větší ptactvo, které si vás nevšímalo, místy jsi mohla pozorovat obrovské živočichy s huňatými kožíšky ohlodávající keře a při sebemenším vyplašení mizeli do tunelů vyhrabaných do okolní tundry. Zaynovi do vše bylo docela ukradené, zdálo se, že ožil, až když jste dorazili k horám a vydali se po skalnaté, těžko říct jakou zvěří vyšlapané pěšině.
Tak jste pokračovali další hodinu, s občasnými pauzami, kdy mistr dával pozor, jestli nejsi moc vyčerpaná a jestli náhodou poblíž nekrouží nějaký dravec - jednou kroužil a díky tomu jste čekali chvíli pod skalní římsou, než zase odletěl. Upřímně řečeno, zdálo se, že s těmi osmi metry byl mistr minimalista, protože tohle mohlo být ještě větší. Černé peří působilo vyloženě sithským dojmem, stejně jako uši trhající skřeky. Posléze ho to přestalo bavit a odletěl do tundy na "myšky", jak přerostlé hlodavce pro tuto příležitost trochu sarkasticky označil Zayne.
Zrovna jste se vydali na cestu, když k vám najednou dolehlo temně znějící dunění.
Mistrovo vyjádření bylo cosi obligátního v huttštině, co by se dalo přeložit zhruba jako "do háje zeleného".
Pohled mu rychle klouzal po okolí, dával si něco dohromady a všimla sis, jak se ve zlomku vteřiny ponořil do Síly.
Výsledek ho sice zcela neuklidnil, ale přece jen nepůsobil jako solný sloup.
"Zpátky pod ten převis. Co nejblíž ke stěně. Lehnout. Předstírat, že tady nejsme."
Znělo to trochu zvláštně, každopádně ti šel mistr příkladem a to velice rychle.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“