Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

"Výborně, Brava," ozvalo se z přístrojové desky mistrův hlas, "jdeme do vzduchu. Pomalu, jako na simulátoru, nikam nespěcháme, takže není důvod být zbrklý."
Jako první se vznesla do vzduchu mistrova stříbrná Delta, uhlazeně a sebejistě, v čemž se odrážely stovky nalétaných hodin při cvičných a instruktorských letech nebo i ve vesmírných bitvách.
Přestože kokpit stíhačky byl vzduchotěsně uzavřený, slyšel jsi pronikavé kvílení motorů mistrova stroje. O pár úderů srdce později se vznesla i Ramonina stíhačka, avšak zdaleka ne tak elegantně, stroj se kymácel ze strany na stranu, snad jako by se Ramoně klepala ruka na kniplu.
Když jsi odstartoval ty, nedělalo ti potíž držet stíhačku rovně, možná proto, že od té doby, co Rada Jediů prohlásila mistra Tursiase Morgiho za zabitého v akci, jsi trávil na simulátorech spoustu času, aby ses nějak zaměstnal.
"Uvolni se, Ramono, a neměj strach. Astromech dává pozor, proto je máme," řekl mistr Cidos a jeho R3 souhlasně zapípal. Poté se Ramonina Delta stabilizovala a všechny tři Delta-7B Aethersprity visely ve vzduchu, úhledně srovnané vedle sebe.
Avšak čumákem právě na opačnou stranu, než na jakou byla vrata hangáru.
"Ano, mistře Cidosi," ozvala se Ramona, načež mistr pokračoval.
"A teď se pomalu otočíme. Nebojte se toho, místa je tady dost."
Jakmile směřovaly všechny tři dýkovité stíhače špičatou přídí tím správným směrem, mohli jste vyrazit.
"Pozor, Brava, výsadek za deset sekund," okomentoval mistrův hlas a na zatím ještě relativně prázdném průhledovém displeji se vám rozsvítil odpočet.
Ten když dosáhnul nuly, mistrova stíhačka vystřelila kupředu.
"Start!" zavelel. "Klínová formace, a vyhýbejte se dopravním pruhům!"
Letěli jste za mistrem, ty šikmo vlevo od něho a Ramona šikmo vpravo, a stoupali jste vzhůru k temně stříbřité coruscantské obloze.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Sledoval jsem jak se mistrova stíhačka ladně vznesla do vzduchu. Bylo vidět že to nedělal poprvé. U Ramony to bylo o něčem jiném.
Stíhačka se jí kývala ze strany na stranu. Mě se naštěstí povedl hladký start. Ale kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych netrávil hodiny u simulátorů...
Co je mi to platný, že se mi povedlo tak hezky tu stíhačku srovnat, když je východ uplně na druhou stranu?? zanadával jsem si, a pokusil se stroj otočit, aniž bych někoho, něco, nebo sám sebe sestřelil.
No, já nevim. Já když chci (i když nechci), tak pro mě neni nikdy místa dost. pomyslel jsem si a rychle se rozhlížel, jestli není v mém blízkém okolí něco, co bych mohl poškodit ne li zničit.
Šťastně jsem stíhačku otočil. Oddychl jsem si a začal se soustředit na odpočet, svítící na mém displeji. Nejradši bych vyrazil hned, ale krotil jsem se.
Nula!Super! zablesklo mi v hlavě a já rychle následoval mistrovu stíhačku ven z hangáru.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Coruscantem

Stoupali jste k obloze a stříbrošedý zikkurat Chrámu Jediů se svými pěti věžemi čnejícími k nebesům se za vámi zmenšoval a zmenšoval, až se rozplynul v mezi ostatními budovami a zářivými nitkami světel z reflektorů vznášedel, lodí a z oken kosmodrapů.
Občas jste udělali společnou piruetu nebo domluvený manévr, jen tak na zkoušku a občas i pro zábavu. Konec konců podle senzorových dat nebyl docela široko daleko kolem vás takřka žádný letový provoz, jak jste byli vysoko, a mohli jste si to tedy dovolit.
Postupovali jste vzhůru a špičaté přídě vašich Aetherspritů se draly skrze řídnoucí atmosféru vstříc mrazivému vakuu kosmu.
"Tohle je paráda, děkuju!" výskla Ramona do vysílačky, když ji při vzrůstající rychlosti přetížení navzdory tlumičům tisknulo do sedačky.
"Mně neděkuj," odvětil mistr Cidos a jeho hlas byl maličko zkreslený statickou elektřinou. A ačkoliv jsi nemohl vidět jeho tvář, přísahal bys, že se široce usmál.
"To byl nápad mistra Windu, poděkuj jemu."
Tou dobou už jste se nacházeli na nízké orbitě Coruscantu a mířili přímo k měsíci Centax-2.
"Jó Windu, to je pane bojovník... Říká se, že v bitvě o Dantooine úplně sám zničil obrovský seismický tank a celé oddíly droidů B2 zlikvidoval jen holýma rukama."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Coruscantem

Stoupali jsme stále výš a výš. Ani už jsem od sebe nerozeznával jednotlivé budovy, kterými byl povrch Coruscantu zaplněný.
Stíhačka byla skvělá. Reagovala i na slabý dotyk a občas se mi zdálo, že snad předem ví co chci udělat.
To je senzační, kam se na to hrabe simulátor! usmál jsem se. Byl to nádherný pocit překonávat hranici mezi atmosférou Coruscantu a nekonečným vesmírem.
To jde? podivil jsem se. Párkrát jsem mistra Windua viděl a představa jak se holýma rukama probojovává přes armádu droidů mi připadala podivuhodná.
Mám moc bujnou fantazii. Tak jak si to představuju to určitě nebylo. zavrhl jsem tu myšlenku.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Coruscantem

Mistr se v kokpitu zazubil a pravil:
"Ale přirozeně, že je to možné. Ve vesmíru je všechno možné."
Stočili jste stíhačky stranou a vyhnuli se velikému trojúhelníkovitému křižníku třídy Acclamator s červenými diplomatickými pruhy na trupu, který plul po orbitě Coruscantu. Letěli jste kolem něho blízko, takže jsi mohl spatřit věžičky děl a turbolaserů, jimiž se trup ježil, stejně jako výrazná velká aurabeshová písmena označující název lodi, Soothsayer.
"Jak stojí ve svitcích mnoha pradávných náboženství - pros a bude ti dáno. Čehokoliv se dá dosáhnout, pokud dostatečně chceš, a samozřejmě pokud si to zasloužíš," odvětil ti Indrick, zatímco jste se přibližovali k měsíci.
Uběhla malá chvilka a letěli jste už blízko nad povrchem měsíce, ohlazeného jako kulový oblázek vytažený na pobřeží z moře, avšak pustého. Centax-2 neměl žádnou atmosféru, tím pádem na něm nic nežilo a kromě obranných zařízení a několika vojenských komplexů postavených Velkou armádou Republiky byl naprosto pustý.
"Tak, a jsme tady," ozval se mistrův hlas, když komunikátor opět ožil.
"Jak to bude probíhat?" na to Ramona.
"Budeme cvičit s droidy a se sebou navzájem. Jo, a to je důležité - nastavte si lasery na cvičný režim."
To byla dobrá poznámka. Nedojde tak ke škodám na životech ani na vybavení, neboť na cvičnou intenzitu byly zbraně stíhačky asi tak stejně nebezpečné jako hologram nebo laserové ukazovátko, avšak i to stačí na to, aby senzory zaznamenaly zásah.
"Ale pro začátek se musíme klonům ohlásit na cvičení. Samueli, udělej to ty, ať taky něco řekneš."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Coruscantem

Vyhnul jsem se velkém křižníku, nacházejícího se v mé těsné blízkosti. I kdyby jsem se mu nevyhnul a rozplácl se mu na boku, asi by si toho nevšiml.
Soothsayer, Soothsayer. Nic mi to neříká. přejel jsem ho letmým pohledem.
Mistr mi během cesty říkal něco v tom smyslu, že když něco chci a zasloužím si to, tak se mi to může splnit, protože ve vesmíru je všechno možné. Tak jsem to pochopil. Na obzoru se neustále přibližoval Centax-2.
Konečně, už jsem si začínal řikat, že se snad schvalně oddaluje. prohlížel jsem si ho zdálky. Během pár minut už jsme se vznášeli kousek nad ním.
Brzy jsem zjistil, že není o co stát. Náš cíl, měsíc Centax-2, byla jen šedá, neobyvatelná koule zcela bez života, postrádající nějaký zásadní význam. Tedy jediný význam který měl, bylo pár vojenských budov.
Pěkná díra. přejížděl jsem ho pohledem.
Mistr upozornil na nastavení laserů. Vzpomněl jsem si, jak jsem si jednou při tréninku se svým starým mistrem "zapomněl" (spíš jsem si vůbec nevzpomněl) přenastavit meč na cvičný režim a přesekl mu ten jeho na dvě půlky. Málem ho kleplo když mu došlo co by se stalo, kdybych se trefil kousek vedle, do jeho ruky.
Bravo dvě, zahajuji bojová cvičení. řekl jsem hned po přenastavení laserů.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Centaxem-2

Tvůj R3 zapípal a snížil výkon laserů na výcvikové nastavení.
Na vnějším komunikačním kanále se ozval hlas klona zlehka zkreslený statickou elektřinou.
"Bravo dvě, tady kapitán Jagath ze stanice pro výcvik a údržbu vojenské flotily Velké armády Republiky. Uveďte své úmysly. Neznámé Delta-7B Aethersprity, identifikujte se."
"No, nebylo to úplně špatně, ale mohlo to být lepší," vydechnul mistr do vysílačky na uzavřeném kanále jen v rámci vašihch tří stíhaček, takže ho kapitán neslyšel. "Naštěstí kloni nejsou droidi a mají mozek, takže si domyslí, kdo asi jsme."
"Kapitáne Jagathe, tady Bravo jedna. Jediské stíhače Bravo jedna až tři žádají o povolení připojit se k leteckému cvičení, posíláme vám naše ID."
"Ale to je moje blbost, že jsem neřekl, jak se hlásit, omlouvám se," dodal Indrick, opět jen mezi vámi třemi.
"Rád tě zase slyším, Indricku," pronesl kapitán Jagath značně uvolněným tónem poté, co jste aktivovali transpondéry a odvysílali své identifikačí údaje.
"Já tebe taky, Jagathe. Pošleš nám sem něco, do čeho bychom si mohli zastřílet?"
"Zcela určitě, generále," odpověděl. "A koho to s sebou máš?"

____________________
600. příspěvek :dstar:
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Centaxem-2

Z vnějšího komunikační kanálu na mě promluvil jakýsi kapitán Jagath a chtěl abych se identifikoval.
A sakra. To jsem zase řekl něco fakt chytrýho. Dobrá práce Samueli. zaklel jsem si pro sebe. Naštěstí iniciativu převzal mistr Cidos a uvedl věci na pravou míru. A pokud si kloni domyslí co jsem zač ani nechci vědět co si právě myslí.
Ale ne, taky mě mohlo napadnout že jim to asi nemůžu říct takhle blbě. odpověděl jsem mistrovi a zamračil jsem se.
Jednou za sto let taky něco řeknu a ono je to, jak jinak než blbě. Radši budu nějakou dobu zase mlčet, možná. U mě jeden nikdy neví.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Centaxem-2

"To jsou..." zamyslel se mistr Cidos. "Dvojka je můj Padawan Samuel, trojka je Ramona, taky Padawanka."
"Ty máš nového Padawana? A rovnou dva?" odvětil klonový důstojník.
"Jednoho. Víš co? Taky by sis mohl přečíst složku, když už jsme ti poslali transpondérem ídéčka," na to mistr.
"Samuel je můj Padawan, Ramona je... byla Padawan, ale ne můj. Letí s námi, ať nejsme jenom dva...
"Dobře," na to Jagath, načež se vám nad přístrojovým panelem rozsvítila holografická naváděcí šipka.
"Připravujeme pro vás cvičiště."
"Co to bude tentokrát?"
Jagath se tiše zasmál a pravil:
"Moc se, generále, moc se ptáš. Nech se překvapit. Zahajuji cvičení, Jagath konec."
"Díkes, jseš laskav. Bravo jedna konec."
Stočili jste stíhačky do strany a zamířili k vojenskému komplexu, po směru, jakým ukazovala šipka.
Přiletěli jste blíž a uviděli jste něco jako tunel. Obrovský tunel, jehož povrch byl pokrytý něčím, co připomínalo dlaždice nepravidelného tvaru, jako mozaika v koupelně tvého pokoje v Chrámu Jediů.
"Poletíme do toho tunelu, mistře Cidosi?" ozval se ve vysílačce Ramonin hlas.
"Ještě ne," řekl, načež šipka zhasla a na senzorové obrazovce jsi uviděl šest červených teček přímo za vámi. R3 varovně zapípal a po hlavním holografickém displeji ti přeběhly informace o "útočníkovi" - supí droidi. Avšak přeprogramovaní a se zbraněmi ne nebezpečnějšími než laserové ukazovátko.
"Takže určitě to vidíte - máme na ocasech šest supů, a to není dobrý. První věc - udělat kličku s tím, že se potřebuju dostat za ně. Pak je můžu rozstřílet."
Mistr očividně mohl supím droidům dávat pokyny ze svého kokpitu.
"Takže připraveni?"
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Centaxem-2

Následoval rozhovor mezi mistrem Cidosem a kapitánem Jagathem.
Byla Padawan... Jak to myslí že byla Padawan?? Copak už není ? zarazilo mě. Vyrazili jsme směrem kam ukazovala šipka a dorazili k těm vojenským budovám, snad jediné věci která se v téhle pustině nacházela. Mou pozornost ale zaujal tunel.
K čemu je ten tunel? zajímalo mě. Než jsem si ho stačil prohlédnout a vyhodnotit k čemu by mohl být dobrý, vyrušilo mě zapípání mého R3.
Supí droidi.Tak to už budou ta bojová cvičení. zamumlal jsem a přejel jsem očima informace na obrazovce.
Udělat kličku, rozstřílet droidy. řekl jsem tichým hlasem spíš pro sebe.
Já jsem připraven...teda Bravo dvě připraven.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Centaxem-2

Supí droidi si od vás drželi odstup, patrně čekali na instrukce.
"Sledujte mě," promluvil mistr do vysílačky, aby pak dva droidí stíhače, které měl za sebou, zahájily palbu a díky akustickým kompenzátorům tvého Aetherspritu k tvým uším dolehlo typické zaštěkání laserů.
Mistr Cidos stočil svůj stroj o devadesát stupňů, takže střely supích droidů místo toho, aby zasáhly křídla, proletěly nad a pod kokpitem. Pak strhnul řízení šikmo nahoru a udělal looping. Droidí stíhačky za ním, ale nebyly dost rychlé, takže se mistr dostal do pozice, kdy mohl vypálit dávku modrých střel, které zasáhly napřed první a potom tu druhou. Na znamení zásahu oba supí droidi zablikali a odletěli do povzdálí, stále vás ale sledujíc připraveny na to, až je budete zase potřebovat.
"Samueli, zkus to první," pobídnul tě vzápětí.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Centaxem-2

Pozorně jsem sledoval, jak mistr předvádí co máme vlastně udělat. Výsledkem jeho ukázky byly dva "zničení" supí droidi.
Dobře. Snad se mi to povede. zareagoval jsem na mistrovo pobídnutí.
Doufám, že nakonec neskončím jako ty dva supí droidi.
Stiskl jsem knipl pevněji, až jsem uslyšel zapraštění kloubů. Byl jsem připraven udělat to co udělal mistr. Nebo se o to alespoň pokusit. Čekal jsem až dá mistr supím droidům povel.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Centaxem-2

"Připraven?" dotázal se Indrick.
"Výborně. Dávám povel za tři, dva, jedna..."
Tvůj R3 varovně zatrylkoval, aby tě upozornil na supí droidy, kteří se začali přibližovat a o několik úderů srdce na tebe již dotírali střelbou.
Stejně jako prvně mistrovi se i tobě podařilo stočit Deltu o devadesát stupňů, takže nízkoenergetické střely proletěly nad a pod kokpitem. Pak, když ses stáčel doleva a nahoru, se na tebe supi pověsili a stále stříleli, takže sis looping musel obkroužit několikrát.
"Nepřestávej, jeď, jeď, jeď..." povzbuzoval hlasitě mistr skrze vysílačku, zatímco tě navzdory tlumičům přetížení tisknulo proti opěradlu sedačky.
Při třetí otočce, byl jsi zrovna kokpitem dolů, takže ses hlavou díval proti povrchu měsíce místo proti hvězdám, to supi vzdali a rozhodli se, že tě obletí. To byla tvoje šance. Pilot, jenž neoplývá vysokou koncentrací midichlorianů v krvi, by tak rychlého zareagování nebyl schopný, s tebou však byla Síla a - stejně jako při cvičení na simulátoru - ti pomohla vyčíhnout správný okamžik a umožňovala smrtelně přesné načasování.
Avšak pouze z poloviny tak ničivé, než na kolik si potřeboval. Když jsi povolil tlak na knipl a opustil looping, abys vystřelil, jeden droid byl zasažen, načež se vzdálil, ale druhý uniknul a připravoval se k tomu, že tě obletí a zaútočí znovu.
"Nech ho letět, Same," řekl mistr, když jsi měl tendenci zbylého supa pronásledovat, načež mu dal instrukce, aby se vzdálil za tím prvním, aby nepřekáželi, avšak aby - stejně jako ti, se kterými cvičil předtím mistr - byli stále poblíž, až budou opět potřeba.
"V bitvě už by se o něho postarali ostatní. A musím říct, že sis vedl dobře," pochválil tě mistr.
"Ramono, jsi připravená to taky zkusit?"
"Není přece žádné zkusit. Je jen udělej to nebo to nedělej," zalaškovala. "A já to udělám. Bravo tři připraven, držte mi palce."
"Dobře," na to mistr, aby následně začal opět počítat. "Tři, dva, jedna..."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Centaxem-2

Připraven! odpověděl jsem mistrovi. Jakmile jsem zaslechl zvuk střel, rychle jsem strhl knipl ke straně a otočil stíhačku o 90 stupňů.
Tak to bylo těsný. pomyslel jsem si když střely těsně minuli kokpit stíhačky. Teď přišla na řadu otočka. Nejprve jsem si myslel že se mi to povede jako mistrovi a bude stačit pouze jedna otočka, ale supi stříleli dál a nedali mi příležitost, takže jsem si to dal párkrát navíc. Tlak mě zatlačoval do sedačky a ruce svírající knipl mě brněli. Po třetí otočce jsem se pokusil o jejich zničení, jenže neproběhlo podle mého plánu, zasáhl jsem jednoho ze dvou.
No to snad,... Jen počkej! chtěl jsem se vydat za uniklým supem a dodělat ho. On si totiž ještě drze dovolil mě obletět a zkusit to znova.
Dobře. souhlasil jsem.
Ale dostal bych ho. neodpustil jsem si poznámku a loupl okem po supím droidovi který se zařadil k ostatním "použitým" droidům.
Děkuji mistře. Usmál jsem se. Byl jsem rád že si mistr myslel, že mi to šlo. Zaparkoval jsem vedle mistrovi stíhačky a sledoval jak si povede Ramona. Doufal jsem že taky dobře.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Centaxem-2

Ramona stočila svou Deltu a "její" dva supí droidi vyrazili za ní. Stříleli červené lasery ze svých zbraní nastavených na nízkoenergetickou palbu a Ramona strhnula ovládání po vzoru tebe a mistra. Otočila se se stíhačkou a první sérii výstřelů se jí podařilo úspěšně vyhnout. Druhá už byla o poznání těsnější, když zahájila looping, a třetí se jí rozprskla o křídlo.
Její R3 vydal elektronické zavřískání a za zvuků varovného pípání z konzolí Ramona křikla do vysílačky:
"Jsem zasažena!"
"Pokračuj," odvětil mistr Cidos. Tento zásah by nebyl zase až tak fatální a kdyby to bylo doopravdy, stíhačku by nezničil, jen ji do jisté míry ochromil a zmenšil její ovladatelnost.
"Nemůžu zatáčet," oznámila Ramona alias Bravo 3, avšak statečně pokračovala v loopingu. "Ale mám nápad! R3, prudce zabrzdi!"
Jak přikázala, tak se i stalo. Supí droidi pokračovali v pohybu vpřed a dostali se před Ramoninu stíhačku, přímo do jejího palebného pole. A bylo až zvláštní, že bytost, jíž se třepala ruka na kniplu už při samotném vzlétání, zničila, nebo "zničila", jedinou salvou oba supí droidy, zatímco ty jenom jednoho.
"Skvělé, Ramono!" výsknul Indrick alias Bravo 1, aby Ramoně vzdal svou pochvalu a obě droidí stíhačky se vzdálily.
"Děkuji, mistře, jen začátečníkovo štěstí," dodala, na praktikantku Makashi poněkud skromně, a její astromech restartoval výcvikový program, takže její Delta-7B Aethersprite byl opět plně ovladatelný.
"Dobře, takže tohle bychom měli," promluvil rádiem opět mistr. "Teď budeme cvičit wingmany. Samueli, letíš vpředu, Ramono, budeš jeho wingman."
Jak jste všichni tři věděli, úkolem wingmana je hlídat záda pilotovi, který se zabývá nepřáteli před sebou.
Spatřil jsi v dáli dva supí droidy pomalu, ale jistě letící proti vám, které ti průhledový displej okamžitě červeně obtáhnul jako cíle.
"Same, ty zlikviduj ty supy vpředu. Ramono, ty nenech ty supy vzadu, aby mu přitom ublížili. Kapíto?"
"Rozumím," odvětila Ramona a jakmile jsi byl připraven i ty, vystartovali jste vpřed...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“