Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny města:
Na další pokusy, rozřešení rozložení barelů nebo nalezení jiného řešení, jak vše přepravit ke svému cíli, ses nakonec rozhodla rezignovat a pokračovala dál za dosavadních podmínek.
Z toho ti vyšlo, že cesta nebyla vůbec příjemná, vlastně tě vzhůru a za možného maximálního soustředění držela jenom vůle a trochu Síla. Až jsi místy měla pocity, že tvoje únava seděla vedle tebe, laškovně se na tebe usmívala a šeptala ti:
Kašli na to, vždyť přeci tak ráda spíš ...
Samozřejmě podobná situace byla čirou fikcí, ale nádherně vykreslovala to, čím sis musela projít a to po těch dalších útrapách, kterými sis rozhodla zpestřit den.

Mapa upevněná na oděvu se nakonec ukázala jako hodně dobrý nápad, byť se osvětlení palubní desky landspeederu sestávalo především z jakýchsi varovných kontrolek, které jsi se pro vlastní klid rozhodla ignorovat. Sem tam se ti tak stalo, že jsi chvilku letěla trochu mimo trasu, ale tak nějak správným směrem.
Trochu nejistá sis mohla být po hodině cesty, když jsi stále neviděla cíl své cesty, ale tentokrát ti kupodivu pomohla Síla. Tedy, nebyla to Síla sama o sobě, ale prezence někoho vlivného. Byl ještě poměrně daleko, ale jeho přítomnost byla jasná a čitelná a rozhodně se nedalo pochybovat o tom, kdo by to měl být.
To, že se skutečně jednalo o mistra Siliina sis mohla ověřit o pět minut později, když jsi poněkud hruběji přistála před vchodem provizorní nemocnice, kde stál před vchodem. Vozidlo i náklad to však ustály a dalo se tedy říci, že jsi svůj úkol splnila.
Dobře, že jsi dorazila v pořádku, už jsem se obával, že po tobě budu muset pátrat, byť jsem nevnímal, že by se ti něco stalo,
poznamenal stroze, když ses dostala na rozumnou komunikační vzdálenost mezi tebou a jím. V ten moment se vynořila ze dveří Zalla se čtveřicí mužů, kteří, včetně jí samotné, trochu překvapeně hleděli na náklad i dopravní prostředek. Rozhodně se nedalo pochybovat, že přišli přeložit náklad do bezpečí, i když se zdálo, že příliš nevěřili, nebo spíše původně neočekávali, jeho množství nebo i reálnost.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny města:
Přítomnost mistra Siliina se nedala ignorovat ani z pěkné dálky. Původně jsem doufala, že se budu moct vyspat, vysprchovat a pořádně najíst, ale teď mi bylo jasný, že bych si měla připravit hodně dobrou výmluvu. Teda, normálně bych to asi udělala, ale ten let vyžadoval hodně pozornosti a já byla hodně unavená, takže mne nenapadlo vůbec nic. Navíc jsem na to ani neměla čas, neb během pár okamžiků jsem přistála prakticky u něj. Odšpendlila jsem si svou drahocennou mapu a schovala hezky do kapsy, neb jsem nechtěla vypadat jak šašek a běhat zde s kusem papíru připevněným k noze.
Ještě než jsem stačila vylézt ven, už začal s hubováním. Abych získala trochu času, tak jsem se napřed začala pomalu štrachat z landspíďáku ale zase jsem to příliš neprotahovala, neboť ze zkušenosti vím, že i trpělivost mistrů má své meze.
Co mu mám jen říct? Že jsem si mohla dělat, co jsem chtěla? Že když mi práci nenašel on, že jsem si ji našla sama? Ne… nemohu… Teď asi bude lepší mlčet a vystačit si s minimem slov…
Nic lepšího jsem během té minuty nevymyslela, takže jsem stanula u vozítka bez pořádného plánu. Krátce jsem se na mistra podívala, abych věděla, zda je bezpečné se přiblížit na menší vzdálenost než je pár kroků. Nakonec jsem se to rozhodla neriskovat a zůstala jsem stát u své „kořisti.“
Jsem zvyklá se o sebe postarat sama, mistře. Rozhodně bych nechtěla, abyste přerušoval práci kvůli mně.
Než jsem stačila sklopit hlavu, upoutal mne další pohyb za ním. Chvíli jsem však mžourala do tmy, neboť jsem Zallu ihned nepoznala. Sotva se tak stalo a já si mohla trochu prohlédnout její výraz, tak jsem nebyla otrávená, jen trochu zklamaná.
Tak počkat… toto nebyla tajná operace? Myrk… ten mizera byl nastrčený? Ale proč ho Siliin odvolal tak brzo? Pokud teda všichni neočekávali, že zklamu. V tom případě by pouze plýtvali jeho časem.
Nedala jsem na sobě však nic znát. V tuto chvíli by nebylo moudré dělat zde nějaké scény. Navíc, to, že se mnou Siliin alespoň trochu „mluví“, je celkem pokrok. Nechci zas být v tomto polomrtvém městě úplně sama.
Zallo, taky tě ráda vidím. Netvař se tak překvapeně… není toho tolik. Odhadla bych to na dva plný sudy. A ten landspeeder by měl opravit nějaký technik. Na koleni jsem se v tom hrabala a asi to nedopadlo úplně nejlépe. Blikaly tři kontrolky a hlásilo mi to chybu v konvektoru. Jo a ještě něco… ten vrchní kanystr je k těm dvěma přilepený.
Raději jsem zareagovala na Zallu a spol. a řekla všechno, co jsem považovala za důležité.
Jestli-že byl ale Myrk nastrčený, tak všechno Siliinovi vyklopil. To snad ne! Já se mu otevřela! Jen jsem si chtěla promluvit s někým, koho v životě neuvidím!
Hrklo ve mne. Zrudla jsem až po kořínky vlasů.
Můžu si za to sama. Jsem hloupá. Jsem tak strašně hloupá… Podcenila jsem Siliina. u Sitha!
Únava ze mne neopadla, ale srdce mi začalo bít při tom pomyšlení rychleji. Nejraději bych utekla někam do tmy a už se nikdy nevrátila, leč toto jednoduché řešení, které mne napadlo jako první, jsem zavrhla jenom proto, že jsem toužila po pohodlné posteli a ne po zmrzlých troskách města.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny města:
Zjevení mistra Siliina ti moc na náladě nepřidalo a jenom podpořilo zrod mnoha rozdílných konspirativních teorií. Včetně nastrčení Myrka, jakožto jeho agenta, kdy ses nijak nezabývala tím, že k tomu celému přistupuješ značně paranoidně. S mistrem samotným jsi toho nakonec příliš neprohodila a rozhodla ses více věnovat Zalle a organizaci výsledků své výpravy Zalla jenom pokynula mužům, aby to vzali na vědomí a instruovala je o tom, kam mají barely přenést a naskladnit.
K řeči se však Zalla moc neměla, vyměnila si pouze nejistý pohled s překvapivě klidným Siliinem a nakonec odešla zpět do budovy a přenechala situaci jemu. To, že spolu jednali častěji ti nyní už muselo být více než patrné.
To by Jedi měl být schopen, to ano. Navíc je potěšující, že aspoň trochu stále toužíš po tom, aby ses někdy rytířem stala. Ostatně, jinak bys nepřiletěla s tímhle,
poznamenal bez známky výraznější emoce a poukázal na landspeederem s dovezeným materiálem. Možná jsi mohla v jeho slovech vycítit i trochu úcty. Co však bylo nejvíce znatelné, to byla úleva, jakýsi oddech. Nemohla sis být přesně jistá, k čemu konkrétně se to vztahovalo, ale z mistra naproti tobě to byla ta nejznatelnější emoce.
Nicméně by ti neuškodilo se trochu opláchnout a nejspíš ti i vyhládlo. Na konci hlavní chodby je umývárna, kde by pro tebe ještě měl být nachystaný příděl vody. Bude sice chladná, ale předpokládám, že i tak toho oceníš. Jakmile tam skončíš, tak tě budu očekávat v jídelně, jsem si jist, že mi nejspíš chceš něco sdělit,
pousmál se nakonec a rukou ti ukázal směrem, kdes mohla očekávat vodu na opláchnutí. Po očku zkontroloval muže, jak si poradili s barely, než se vydal do jídelny, kde na tebe hodlal počkat. Čtveřice vybraných již sundala přilepený kanystr dolů a dva z nich jej manuálně odnášeli do budovy vedle.
Sarwen bude nadšený z novýho šrotu k opravě. I když tenhle alespoň jezdí, ne jako ta skořápka, co se jí snaží smontovat dohromady. Nicméně ... dobrá práce děvče, tohle nám hodně pomůže,
pousmál se jeden z mužů, zatímco přemýšlel s druhým zbývajícím, jak na další kanystr. Nakonec se dohodli a zručně jej začali vyndavat - rozhodně na nich bylo znát, že nepotřebovali žádnou další pomoc.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny města:
Čekala jsem všechno. Vynadání, vyhrožování Radou a minimálně hodně nepříjemný rozhovor, ale toto opravdu ne. Na Siliina jsem hleděla s vyvalenýma očima, pootevřenou pusou, kterou jsem zavřela až ve chvíli, kdy se pousmál. Byla jsem hodně překvapená. A celkem škovaná.
Co to má znamenat? Vlezu do Zakázaný zóny, která je asi zakázaná z dobrého důvodu, popíjím po troškách alkohol, v podstatě taky rabuju… a on mne skoro pochválí? Měla to být tajná mise jemu na truc. A co ten Myrk, teda? Musím si s ním promluvit. Hezky z očí do očí. A možná by nám k tomu mohl svítit můj meč.
Cože? Já… ano, jasně mistře. Jasně.
Jen bych trochu obměnila pořadí a napřed se najedla.
Díky, ráda jsem pomohla. A jestli se mi bude chtít váš Sarwen nějak odvděčit, tak mu vyřiďte, že mi může vysvětlit, k čemu ten konvektor slouží. Kdyby to tam nebylo napsaný, tak ani pomalu nevím, že existuje, ano? chlápkovi jsem věnovala trochu nejistý úsměv. Poté ne sice během, ale trochu zrychlenou chůzí jsem vyrazila pryč. Zalla mne vůbec netrápila. Byla mi takříkajíc šumák. Soustředila jsem se hlavně na sebe, takže jsem z mistra vycítila pouze trochu úlevy. Což mne taky udivilo. Zřejmě mu aspoń trochu záleželo na tom, aby mne dopravil do Chrámu v pořádku.
Nezamířila jsem do umývárny, nýbrž do míst, kde jsem spala, protože zrovna tam jsem měla čisté oblečení a po tom opláchnutí jsem se nechtěla cpát do tohoto notně zašpiněného.
Já mu něco chci říct? Běželo mi hlavou. Vždycky mne udivuje schopnost všech mistrů jasně předvídat, co chci udělat. Co mu mám povídat? Nebo jinak, co by chtěl asi slyšet? Musím to napřed zjistit a potom mu to řeknu.
Přemítala jsem, než jsem došla do nemocnice. Bez dlouhého otálení jsem se vydala k posteli, na níž jsem spala. S mírným povzdychem jsem se zohla a rukou jsem zalovila v místech, kde by můj balík s věcmi měl být.
Jestli-že jsem ho našla, prostě jsem si vyndala čisté věci, ručník a taštičku se svými hygienickými potřebami.
Ne, to ne! Já si svůj bágl zapomněla u té továrny s kanystrama! Teď jsem nejen bez lékárničky, ale i bez své flašky!
Zbytek věcí jsem schovala zpět pod postel, neb lepší místo jsem pro ně stejně nedokázala vymyslet a vláčet se s nimi po chodbách taky nechci.
Co budu dělat? No prostě, až budeme odlétat, tak se Siliin bude muset uskrovnit. Nebo si seženu něco jinýho…
S myšlenkama na něj jsem opět opouštěla prostory nemocnice, abych se vydala do umývárny.
No jasně, už vím, co chce slyšet. Pořádnou omluvu. To není problém, slova mi ještě nikdy neublížila. A na celé té věci mne mrzí jen to, že jsem tu zůstala trčet sama. Jinak bych mu to klidně řekla znova… U Sitha, neřekla. Teď má prázdný a ničím nezaměstnaný ruce, navíc by se zas mohl naštvat. Pár dní, možná týdnů si musím dávat pozor na pusu. To bude asi všechno. Asi se někde nakazil vashoismem. To už musí být smrtelná nemoc všech mistrů. Pro dobro všech padawanů by proti ní měli urychleně najít nějaký lék.
Sotva jsem se ocitla v avizované umývárně, prakticky ihned jsem se začala svlékat. Špinavé věci, tedy pokud jsem měla po ruce ty čisté, jsem skopla na jednu hromadu někam do kouta. Napřed jsem si vyčistila zuby, pak si umyla hlavu a nakonec celé své tělo.
Tak schválně, jaká barva to byla? Jestli se nesmeje, tak se napíchnu na vlastní meč. Mělo to být pro Siliina, opět, se kterým to ani nehlo. Jen já vypadám jak pitomec.
Až jsem byla spokojená se svou očistou, pomocí Síly jsem si k sobě přitáhla ručník, otřela jsem se a oblékla. Trochu osvěžená jsem posbírala svý věci.
Když jsem z umývárny konečně vypadla, na chvíli jsem uvažovala, kam s věcma. Nakonec jsem se však vydala směrem k jídelně, neb Siliin čekal určitě déle, než počítal a až zas tolik mi nezavazely. Jen sjem si zkontrolovala, že u pasu mám svůj meč a přesunula jsem obsah kapes ze špinavých věcí do čistých.
Aspoň se naučí trpělivosti. A doufám, že tam nebude ta ženská. Fakt jí nechci vysvětlovat důvod, proč jí nevrátím hned tři nádoby.
Naposledy upravil(a) Hayasan dne 25.4.2013 21:39:01, celkem upraveno 3 x.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny města:
Ze Siliinova postoje jsi prakticky nebyla schopna určit, co si vlastně myslel, nebo co po tobě chtěl. Tedy, měla jsi teorii o jakési nákaze společně pro všechny mistry Jedi, ale možné důkazy jsi k dispozici neměla až na svůj vlastní názor.
Svoje věci jsi našla na místě bez povšimnutí kohokoliv a už rychlá kontrola ti prozradila, že rozhodně nic nechybělo - tedy kromě batohu, jenž jsi zapomněla na místě, odkud jsi dovezla materiál pro místní. To znamenalo ztrátu lahví s vodou, flašky na kuráž, ale především kusu oděvu schopného přenášet jiné věci. A šance, že bys tu dovedla sehnat jiný kvalitní batoh, nebyla zrovna jedna z těch největších.

Do umývárny se nachystala, jako gungani při výletu na souš. Už po vstupu jsi však musela notně uskrovnit své požadavky na kompletní očistu, protože zde byla k dispozici pouze větší nádoba s asi deseti litry chladné vody. Nebylo to žádná vana, sprcha nebo něco podobného a vzhledem k stavu okolních budov ses vlastně ani nemohla divit. Voda byla alespoň čistá a bez výrazného aromatu, ale tak nějak se dalo odtušit, že byla filtrovaná a ne přírodního původu. Vlastně sis mohla uvědomit, že doposud jsi na Quelloru, nebo alespoň v místech, kde ses pohybovala nemohla spatřit žádný větší zdroj vody jako třeba řeku nebo jezero.
Opláchla ses tedy, jak jen mohla, ale rozhodně se výsledek nedal považovat za vrchol čistoty nebo nějaký svěží pocit po koupely v nějakých lázních. Barva z vlasů ti trochu slezla a ztmavla, takže jsi měla na hlavně nyní spíš fialový odstín - jinak zpracovávání vlasů hřebenem se po "koupeli" ukázalo jako značný boj.

Mistr Siliin seděl v prakticky prázdné jídelně a na stole u něho byla připravena krabice s přídělem. Po otevření jsi mohla spatřit běžné místní jídlo, které dokonce nebylo až tak studené. Rozhodně však bylo takhle uschováno docela dlouho, což naznačovalo, že už bylo dost pozdě. Mistr Siliin si prohlížel mapu města, v níž měl zaneseny různé poznámky a s tímto vyčkával na tebe, stejně jako na to, až se rozhodneš něco říci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny města:
Byla jsem z Chrámu zvyklá na trošku větší komfort, takže mne ta „koupel“ na chvíli překvapila, ale smířit se s polními podmínkami mi nedalo prakticky žádnou námahu. Možná bych to dokonce považovala za dobrodružství, nebýt Siliina, který na mne čekal.
Z umývárny jsem to tedy vzala tou nejkratší možnou cestou do jídelny.
Jen doufám, že tam nebude moct lidí. Tu omluvu fakt nemusí slyšet každej. Neměla bych si ji připravit, nějakou dojímavou řeč o výčitkách, svědomí, které mi nedá spát… Hm… ne, to asi ne. To by poznal. Nebudu z toho dělat komedii. Je zřejmě připraven na akt jakéhosi smíření, takže bych tu šanci měla uchopit za pačesy a nevzdat se jí. Kdyby to bylo v Chrámu, tak se tím nezatěžuju, ale tady…
Když jsem vešla, trochu se mi ulevilo.
Ale zas na druhou stranu, v hluku by to zapadlo víc, tady se to bude strašně nést. Ale mohla bych utéct… ještě je čas.

I když jsem na útěk myslela, neučinila jsem žádný pohyb, abych tento svůj úmysl nějakým způsobem naplnila. Místo toho jsem se trochu loudavým krokem vydala za mistrem. Fakt jsem byla hladová, takže jsem se usadila, a když mlčel, vrhla jsem se na balíček, který zde byl pro mne schován.
Jeho obsah mne mile překvapil, tedy… v tuto chvíli bych do sebe nacpala i dvě porce připálené kaše v Chrámu, takže mi bylo zcela fuk, co v něm bylo… důležitější bylo jeho množství, které se mi zdálo dostatečné.
Mistr pořád mlčel, zatímco já jsem hmátla po něčem, co mělo přijatelnou barvu a konzistenci, vytáhla jsem si to na stůl. Nicméně jsem jíst nezačala. Podívala jsem se na jídlo, potom na něj. Potom zase na jídlo a na něj.
Omlouvat se s plnou pusou? Ale určitě to bude delší debata. Takže…
Hlad nakonec zvítězil možná i proto, že jsem byla zvyklá na minimálně tři teplý jídla denně, nepočítaje v to různé drobné „svačinky“.
Když jsem tedy, zřejmě místní jídlo, dojedla, opět jsem se mrkla směrem k balíčku a potom na Siliina. Byla jsem taková polosytá. Určitě bych zvládla ještě něco, dokonce jsem měla i chuť na další jídlo, ale mistr pořád mlčel…
Asi bych měla začít…
Mistře, omlouvám se. Vážně mne mrzí.
Hlavně proto, že jsem tu pak ztvrdla úplně sama a nevěděla, co si mám počít.
Můj pohled směřoval někam do poloviny desky stolu. Seděla jsem jak na jehlách. Celá tato situace mi byla dosti nepříjemná. A navíc mne to fakt částečně mrzelo. Ale ani ne tak kvůli němu, jako spíš kvůli sobě. Navíc jsem si poslední dobou byla zvyklá dělat, co chci. Ostatně, mistři mohli žalovat pouze Vash, nebo jinému členu Rady a ti měli tolik starostí, že i když usoudili, že potřebuji dostat další pokárání, nebo snad případný trest, tak byli tak zaměstnaní, že si většinou ani neohlídali, zda ho splním.
Na chvíli jsem byla v pokušení i slíbit do budoucna bezproblémové chování, ale protože ze zkušenosti vím, že to většinou stejně nedokážu dodržet a daný mistr je potom o to víc naštvanější, tak jsem už jen čekala na vyjádření mistra Siliina.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny města:
Jídlo nebo pravděpodobně dlouhá diskuze - to bylo dilema, které bylo složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Ale protože mistr Siliin nevypadal, že někam výrazně spěchal a ani nic nenamítal, když jsi se pustila do své porce, tak vyhrálo jídlo. Chuť, nechuť, po takovém dni by ti přišla jako ucházející bašta možná i grilovaná ferokrysa, nebo snad něco, čím byl proslulý mistr Vandar Tokare, jehož stravovací obzvlášť sloužily jako výhrůžky padawanům, kteří měli tendenci si stěžovat na kvalitu jídla v Chrámu.
Takhle zpětně jsi navíc musela posoudit, že vlastně nebyla nikterak špatná - nebyla sice občas stoprocentně dle chuti, ale nikdy sis po ní nepřipadala unavená nebo podobně.

K hlavnímu bodu večerního programu jsi přistoupila po spořádání své porce, během čehož se mistr Siliin stále hluboce věnoval studiu mapy. Nebylo pochyb, že přemýšlel o něčem důležitém a tak mu dosavadní klid z tvé strany ani tolik nevadil, jak bys možná mohla očekávat.
Nakonec jsi však přistoupila k omluvě a dokonce to znělo a bylo z nějakého úhlu i skutečné. Iktotchijský mistr Jedi před tebou zvedl pohled s mírným překvapením, jakoby tohle nebylo přesně to, co očekával.
Nejsem si přesně jistý, zač se omlouváš, ale pokud máš ten pocit, tak ji rád přijmu,
zareagoval nejprve, zatímco mapu částečně složil a odložil ji vedle na stůl, takže jsi nyní měla jeho plnou pozornost. Nejednalo se o žádný káravý, lítostný či upjatý pohled. Působil dojmem, že tu hodlal vést běžnou konverzaci.
Spíš mě více zajímalo tvé dnešní ... dobrodružství. Co tě k němu vlastně vedlo, proč jsi se rozhodla ho podstoupit, když jsi vlastně nebyla podle svých slov ta správná, abys sem dorazila a něco tu vykonala. Co mě však hlavně zajímalo, bylo to, k čemu jsi dospěla tady ...
ukázal prstem na tvou hlavou a poté taky do míst, kde se nacházelo tvé srdce, aniž by ukázání prstem působilo nějak vulgárně.
... a tady,
dodal ještě a vyčkal, jak se k jeho otázkám rozhodneš tentokrát postavit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny města:
Když mistr promluvil, byla jsem opět překvapená. Vlastně, Siliin byl dnes jedno velké překvapení.
U Sitha… tak to je teda nadělení. Nemůžu mu přece říct celou pravdu. Že jsem to vlastně chtěla udělat v první řadě hlavně jemu naschvál a teprve v té druhé jsem se zabývala tím, že dle mnoha jsem vlastně k ničemu a i tímto způsobem jsem chtěla hlavně sama sobě dokázat, že tomu tak není. Že jsem dobrá stejně jako jakýkoliv jiný Jedi a že s podobnými názory se mohou jít nabodnout na svůj světelný meč, neboť já už vím, že tomu tak není.
No… začala jsem po chvilce mlčení, abych získala ještě trochu času na zformulování jen části pravdy, neboť jsem zrovna teď nechtěla úplně lhát, neboť si to potom musím pamatovat a hlavně se neprokecnout. A vzhledem k tomu, že jsem celkem utahaná, tak bude bezpečnějších držet se známých vod. Potkala jsem partu nějakých dělníků, kteří se bavili o tom, že ke své práci potřebují víc materiálu, který prostě chybí. Tak jsem se nabídla, že jim ho seženu. Vyfasovala jsem mapu, pochybného průvodce, se kterým jsem se nepohodla v momentě, kdy jsem odmítla se na svou výpravu vykašlat za to pochybné potěšení sdílet s ním lože. Nebo spíš zbytky betonu, či co to tam vlastně bylo. Bez skrupulí jsem Myrka alespoň částečně napráskala.
Jestli byl v nějakém spojení se Siliinem, tak ho aspoň částečně zdiskredituju, navíc neřekla jsem o něm žádnou lež. Pochybuju, že by mu o svých návrzích vyprávěl.
A když jsem neměla nic jiného na práci, jevilo se to celkem logicky… Nechtěla jsem se tu nudit a promrhat ten čas tady nicneděláním.
Hlavně opatrně, nesmím prozradit nic, tedy alespoň pro mne, důležitého. Vždyť ho prakticky neznám. Nemůžu mu na potkání a za jedno pěkný slovo povyprávět příběh svého života. I když ho určitě četl, ale verze od mé drahé Rady je neúplná a chybí prábě můj pohled..
A zbytek… to máte těžký, mistře. Vždyť půlka z toho ani nejde vyjádřit slovy.
Což je pravda. Co jenom říct dál?
Přišla jsem tedy na fakt, že chci být co nejrychleji rytířem a je mi už jedno jak. Už mne to celé divadélko nebaví. Jsem neustále vláčena sem a tam, jako bylo to fajn, užila jsem si, doufám, že kvůli mně mistryně Vash nejednu noc nespala,
Což určitě byla pravda v momentě, kdy našla svůj pokoj v takovém stavu, že by mohl klidně sloužit jako padawanský bazének.
ale bylo toho dost. Dle posledního rozhovoru s mistryní Vash navíc soudím, že ona to vidí minimálně podobně.
Stačí to? Proč si každý myslí, že mu musím vykládat o tom, o čem jediném jsem si byla schopna promluvit pouze s T´arjanem? Vždyť ho to určitě nijak zvlášť nezajímá. Určitě se ptá jen ze slušnosti.
Zrovna tak, jak jsem se cítila, jsem se na mistra i podívala. Opravdu nechci rozebírat své pocity s každým, na kterého v životě narazím. Myrk byl první výjimka po dlouhé době a poučila jsem se. Raději se držet toho, na co jsem přišla už před pěknou dobou. Každému Jediovi věřím natolik, abych mu svěřila do rukou svůj život. Ale nikdy ho nepustím do své hlavy. Toto „privilegium“ patřilo naposledy právě T´arjanovi a já momentálně nevidím jediný rozumný důvod, proč by mělo patřit i Siliinovi.
Víte mistře, nechci být nezdvořilá, asi se mi snažíte nějak pomoct… Původně jsem chtěla lhát a něco si prostě vymyslet. Ale... Problém je totiž v tom, že vás vidím podruhé v životě. Nezlobte se, ale je to pro mne značně obtížné. Četla jsem sice vaši složku, tedy tu zkrácenou verzi, takže o vás mám jistou představu. Ale pořád je to jen představa, která se od skutečnosti nakonec může diametrálně lišit. Opravdu bych chtěla naprosto důvěřovat každému, kdo má na sobě jedijské roucho, u pasu meč a titul od younglinga nahoru, ale ono to nejde. Mé myšlenky a pocity… to je právě to, co mi ani rozhodnutí Rady nemůže vzít. V podstatě je to to nejdůležitější co mám. Když dovolíte, zvládnu se s tím vypořádat sama. Jsem na to zvyklá. Všechno si řeším sama. Je to lepší, než být potom zklamaná.
Nakonec jsem se přeci jenom, alespoň na konci, pokusila být úplně upřímná. A možná i o dost více, než jsem chtěla být původně.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny města:
Siliin pečlivě naslouchal každému tvému slovu a mlčky ti věnoval plnou pozornost. Celou dobu se snažil držet emoce pod kontrolou, ale ke konci přeci jenom neskrýval jisté překvapení, což se i promítlo v odezvě na tvá poslední slova. Dal si chvilku na to, aby vše pořádně rozvážil a odpověděl co nejvhodněji, protože takovouhle odpověď dle všeho neočekával. Možná jsi z něho mohla trochu vycítit jakousi nejistotu a váhání nad jeho dalšími kroky, přesto hodlal pokračovat.
Nejprve k rytířství ... neměla bys to chtít uspěchat s přesvědčením, že se něco výrazně změní. Ano, nebudeš již déle padawanem, který bývá podřízen mistrovi, přesto budeš nadále součástí kolektivu. A zvlášť v těchto časech to má výraznější hodnotu, než kdykoliv jindy. Navíc, kdybys byly připravena na to stát se rytířem, nemyslíš, že by Rada přistoupila spíše k provedení zkoušek než něčemu jinému?
odpověděl nejprve na otázku tvého pocitu o tom, stát se co nejrychleji plnohodnotným rytířem. Mistr měl pocit, že jsi to vnímala jako možnost útěku z tvé současné situace, onu hranici spasení, která má všechno změnit a prolomit.
Nezpochybňuji fakt, že se vůbec neznáme, ale to není důvod toho druhého odsuzovat již po krátkém setkání,
pokračoval dál a nedovolil si drobnou s nenápadným odkašláním, které velice nenápadně směřoval k tobě. Tedy natolik nenápadně, že vyloženě chtěl, aby sis toho všimla.
Nicméně jsme pořád příslušníci jednoho Řádu, se stejnými ideály a se stejnými cíli. A dost možná to jsou právě tvé současné myšlenky a pocity, proč jsi se octla tady. Dostala ses do nezáviděníhodné situace, ale nejsi první a obávám se, že ani poslední, kdo se s něčím podobným setkal. Věci komplikuje i probíhající konflikt a nejenom já se obávám, že se to na tobě projevilo ve velice nepříjemném směru a to až takovém, kdy se musíme ptát, jestli vůbec pořád chceš být Jedim,
vydechl si a na moment se zarazil, protože si byl až moc dobře vědom toho, jak náročné aktuální téma je. Rozvážnost se mu rozhodně nedala upřít.
Nicméně, já jsem nyní přesvědčen, že alespoň drobnou svou částí bys jím stále ráda byla. Sice jsi zmínila, žes to podnikla proto, aby ses nenudila, nebo tě snad mohla lákat ona zakázaná zóna, ale pořád jsi se vrátila s tím materiálem. Pořád jsi udělala něco, čím jsi pomohla někomu jinému bez touze po osobním zisku. Nebudu polemizovat o tom, že ti to opravdu něco dalo, ale poukazuji na to, že jediné čeho se ti hmotně dostalo, je nocleh a strava kvality dostatečné pro nasycení,
uzavřel svou odpověď a nijak se nevracel k tvému dnešnímu úkolu, byť jej částečně zmiňoval jako jakýsi bod. Nyní opět přenechal prostor k tobě a využil chvilky k vlastnímu osvěžení. Nemohlo ti ujít, že v jeho hrnku byla jen obyčejná voda a ne nic jiného.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny města:
I když jsem měla nutkání skočit Siliinovi několikrát do řeči, dokonce jsem se i párkrát nadechla, abych to udělala, tak jsem se nakonec ovládla a po celou dobu jeho hovoru jsem mlčela. Sotva domluvil, ujala jsem se slova já.
Mistře, v první řadě bych chtěla popřít to, že vás odsuzuji. Nic takového jsem neřekla. Ani si to nemyslím. Náhodou vypadáte celkem sympaticky. Jen nechci dávat na první dojem. Chápete?
Automaticky jsem začala tím, co jsem považovala za nejdůležitější.
Vím, že toho ještě hodně neumím. Jsou oblasti, ve kterých zaostávám, nicméně na druhou stranu… Co se stalo, stalo se. Nepopírám, že je to částečně moje vina, nicméně… víte jaký je to pocit, když víte, že jste jenom trpěn? Po dlouhé době si myslíte, že přijde nějaký zlom a zjistíte, že to byl jen klam, protože se v podstatě nic nezměnilo? Proto chci být rytíř. Sice na to nemám… ale to mne nijak netrápí. Chci jen ten titul. To, že si ho třeba ani nezasloužím, je pro mne věc druhořadá.

Byla jsem zahnána trochu do ofenzívy. A všechno, co jsem řekla, bylo promyšleno. Rozhodla jsem se Siliinovi odhalit část ze sebe, neboť jsem považovala za důležité, abych vysvětlila i tento svůj postoj. Nehledě na to, že toto mu určitě muselo dojít. Zcela evidentně ví, s kým má tu čest. Na rozdíl ode mne byl seznámen se všemi fakty.
Člověk se pořád k něčemu upíná, protože doufá, že to už nemůže být horší. Ale ono to může být horší vždycky. Zdá se mi, že poslední dobou už neplavu. Jen se do toho marastu potápím čím dál tím víc. Po dnešku vím, že každá naděje je pro mne zatím zbytečná. Poslední hm… tři dny? Mi daly opravdu velmi mnoho. Poučila jsem se. Zase jsem o něco chytřejší. A hlavně už vím, co mám dělat.
Tentokrát jsem se i usmála. Nebyl to však nijak veselý úsměv. Spíš trochu hraný, abych zmírnila to dusno, které zde po těchto slovech může být.
Hlavně už nepotřebuji žádného mistra. On není tím klíčem. Začnu znovu trénovat. Musím, pokud se nechci titulem padawana honosit do konce věků. Možná bych se mohla učit i nějaký jazyk. Wookijština by nebyla špatná.

A já nechci být Jedi, mistře. Já jím jsem. A i kdyby mne Rada vyloučila, zavřela do vězení, poslala na druhou stranu galaxie, pořád jím budu. Nikdo nemá tu moc, aby na této pravdě něco změnil.
Podívala jsem se Siliinovi odhodlaně do očí. Tento svůj výrok jsem byla ochotná bránit jakkoliv. Tedy alespoň slovně. Stála jsem si za ním jako za máločím.
Kdybych snad Jedi být nechtěla, co bych podle vás měla dělat? Pašovat, podnikat… Vždyť cíl této činnosti je přece jasný. A tím je výdělek. A na co by mi byla celá hora kreditů? Jídlo mám i v Chrámu. To, že bych mohla jíst každý den vybrané lahůdky je ve svém důsledku nepodstatné, protože nasytím se tak jako tak. Možná bych měla velký dům. Vždyť ani ten nepotřebuji. Mám postel, oblečení, trochu soukromí… tak na co bych měla deset pokojů, když si vystačím s jedním? Taky by mne mohla lákat ta velká moc, co bych jakožto bohatá osoba měla. Ale já ji nepotřebuji. Proč bych měla rozhodovat o osudech ostatních, když v mnoha ohledech nedokážu rozhodnout ani o svém vlastním? Ne, mistře… jiná cesta pro mne už neexistuje.
Zavrtěla jsem rozhodně hlavou.
Takže jsem v podstatě dostala přesně to, co potřebuji. Nic víc, nic míň. Všechno ostatní je zbytečné. Hmotné věci jsou jistě důležité, protože mi pomáhají a usnadňují udělat mnohé věci. Ale v momentě, kdy by se staly mou prioritou, tak jsem všechno, jen ne Jedi. Má prvotní motivace asi nebyla zrovna zářným příkladem toho, jaká by měla být, ale nejsem dokonalá... a pořád se můžu vymlouvat na to, že jsem velmi nerozumný padawan.

Ale pomohl jste mi ujasnit si mnohé souvislosti, které mi možná unikaly. Já opravdu nechci být Jedi. Jsem jím. A nikdo s tím nic neudělá. Teď to všechno záleží jen na mne. A já všem vytřu zrak. Už jenom proto, abych mohla vidět překvapenou a přemoudřelou Vash.
Znovu jsem se usmála, ale tentokrát trochu veseleji, neboť hlavně ta poslední věta byla myšlena spíš jako vtip.
Veškeré mé odhodlání začít znovu trénovat nabylo tvrdosti žuly. Ještě před tímto rozhovorem by se dalo přirovnat k velmi drobivému pískovci. Dokonce jsem Siliinovi přestala v duchu tykat.
A mistře, dodala jsem, sotva se chystal promluvit. Už si nemyslím, že tato mise byla ztráta času. Takže… děkuji.
Slovo jsem předala opět Siliinovi, který v mých očích stoupl na ceně. Už jsem ho nepovažovala za otravného pitomce. Získal si trochu respektu svým trochu nenuceným přístupem. Dal mi dostatek prostoru, neurážel mne jako Vash a hlavně na mne nijak viditelně netlačil.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny města:
TA jistá změna postoje v jednání s ním mistru Siliinovi neušla, ale nijak přímo ji nekomentoval. Pečlivě zhodnotil každé tvé slovo a i když se netvářil příliš nadšeně u tvého značně sebevědomého prohlášení o tom, jak se chceš stát rytířem a souvisejícími událostmi, přesto si vyčkal, až na něj dojde řada. Nepříliš jistý si ani nebyl u tvého výkladu toho, co znamená být Jedim. Tedy přesněji, co to znamená v tvém podání a jak jsi to vnímala ty sama.
Titul rytíře Jedi není jenom další hodnost, ale je to pozice, kdy je jedinec považován za dostatečně schopného bránit rovnováhu v galaxii, ustát její nástrahy a vždy se vrátit nazpět. Je to období, kdy mistři mohou s klidným svědomím říci, že té osobě daly vše k tomu, aby se tam venku neztratila, ať už na ni může čekat cokoliv. Mnohokrát jsme v tomto již pochybili a stejně tak mnohokrát jsme byli dotlačeni k tomu, abychom věci urychlili,
rozhodl se ti nejdříve trochu objasnit, jak by správně měla být chápána pozice rytíř Jedi. Vzal si krátkou pauzu, při které se nadechnul a potlačil jisté chmury, jež byly nejspíše spojeny s jeho posledním prohlášením ohledně mnoha pochybení.
V čem ty vidíš nyní svobodu, v tom já u tebe vidím past, k níž se bezhlavě ženeš.
Opět se trochu napil.
A respektuji to, že se vnímáš jako Jedi, ale důležité je se tak cítit. Nesmí to pro tebe být jenom utrpení a strádání, to neznamená být Jedim. Ano, je to těžké a mnohdy složité, ale člověk tomu nesmí propadnout. I to je jeden z důvodů, proč jsme tady na Quelloru,
poznamenal a vycítila jsi jakýsi stín, který se vznášel nad touto planetou. Něco, co dělalo mistru Siliinovi starosti a co mělo rozhodně něco do činění s Řádem Jedi.
A naděje, mladá Geri, to je jeden z důvodů, proč mnozí Jedie tolik ctí. Jak bychom ji mohli dávat ostatním, když bychom ji neměli cítit my sami? Navíc nic není zbytečné, všechno má své místo a úkol. Svůj důvod. Cesty Síly jsou spletité a zamotané, ale i každá její slepá odbočka má svůj význam. A hlavně, kde je Síla, bude vždy naděje, proto jsme také tady na Quelloru. Ale pro dnešek toho nechme, je potřeba nabrat sil na další den,
uzavřel večerní diskuzi a zvedl se od stolu, aby nezapomněl na mapu. Udělal dva kroky, než se na tebe otočil s trochu lišáckým úsměvem.
V deset ráno pro tebe budu mít připravený další úkol. Vrátila ses pozdě, tak si pro jednou odpočiň trochu déle. A když vše půjde podle plánu, tak se snad k večeru dostaneme i k nějakému tomu výcviku. Má padawanko,
dodal ještě, než zamířil ke dveřím a následně do míst, kde měl zařízený nocleh. Nic dalšího neříkal, na nic více nečekal, pouze se pro sebe pousmál a klidným krokem kráčel dál. Jeho melodický rytmus chůze jsi mohla slyšet chodbou ještě dlouho, jak byl všude v okolí klid a všichni již odpočívali.
----------------------------
Dávám prostor na poslední příspěvek výcviku, pak budu vytvářet hodnocení a domluvíme se na další misi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny města:
Projev mistra začal být trochu nudný a velmi mi připomínal ty nekonečné rozhovory, hodiny a poučení v Chrámu, kterým jsem se vyhýbala, jak jsem jen mohla. V podstatě jsem ho už ani nevnímala, spíš jsem se teď soustředila, abych neusnula.
Teplo, relativní klid a řeči, ke kterým jsem už neměla ani co říct působily jako nějaký velmi dobrý lék na spaní.
Ne, já neusnu. Hm… co říkal? Že cosi urychlili… a zmínil Quellor… asi to přehnali s obnovou…
I přes svou únavu a ospalost, kterou jsem se sice snažila přemáhat, ale ne natolik, abych ji definitivně odehnala, jsem i já zaznamenala, že Siliin má nějaké starosti. Ale nepozastavovala jsem se nad tím ani vteřinu a velmi rychle jsem tento pocit odsunula stranou, neboť jsem mu nepřikládala příliš velký význa, neboť jsem ho nakonec začala považovatza nějaký sne v polospánku, či něco takového.
Opět mi začaly padat oči. Ale protože se Siliin na mne díval, nemohla jsem opravdu usnout. Tak jsem se jen narovnala a zaznamenala cosi o naději a konci našeho rozhovoru, který ke konci ztratil svůj šrum.
Když se konečně začal zvedat, tak jsem ho po chvilce napodobila také.
Jasně, mistře. Prohlásila jsem, aniž bych přesně věděla, co zde bylo vyřčeno. Tak tedy, dobrou noc.
Otočila jsem se k mistrovi zády a trochu šouravým krokem, neb se mi zase rozležely namožené svaly, jsem vyrazila směrem ke své posteli.
Nutnost pohybu mne trochu probrala, takže když na mne Siliin opět promluvil, tak jsem se k němu pootočila.
Fajn, kývla jsem hlavou. Tak teda v des… Nedořekla jsem, protože kdyby mne teď ze zadu praštil kamenem, nebyla bych překvapenější.
Jen jsem tam stála, zírala na dveře, za kterými zmizel a nebyla jsem schopna pohybu. Jestli mne něco mohlo totálně probrat, bylo to právě toto sdělení.
Po chvíli, když prvotní šok pominul, jsem se usadila zpět ke stolu. Mohla bych sice vyrazit hned do postele, ale to by znamenalo, že bych ihned usla, ale já jsem si potřebovala urovnat myšlenky.
Toto od něj bylo pěkné… a od Vash taky… tento nepatrný detail mi mohli sdělit. Měla jsem pravdu. Tedy… pokud se nerozhodl teď. Jestli to tak je… u Sitha! Nepotřebuji zachránce v černě nalakovaném landspeederu! Nejsem chudinka! Ani oběť! Je to od něj v každém případě pěkné gesto. Před třemi dny bych po tom skočila, hm… bez zaváhání. A bylo by mi to fuk. Ale já nechci milodary… Musím si s ním zítra promluvit. Ano, nemůže se do toho vrhnout tak bezhlavě, teda pokud jsem mu nebyla přidělena. Jestli-že se však rozhodl v nějakém náhlém popudu, jestli mne chce zahraňovat… Zítra si s ním promluvím.
Definitivně jsem za dnešním dnem udělala tečku a vypadla z jídelny směrem ke své posteli tak rychle, jak mi to jen tělo dovolovalo
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hodnocení:
Tvar příspěvků: Zde nemám rozhodně co vytknout, ať se to týká formy nebo délky. Naopak, pochválím kvalitu, nenacházím zde totiž žádné chybky a délka nepůsobí nijak uměle natahovaná.
Chování charakteru: Kdybych měl zacházet do detailů, tak bych o tom napsat celou esej. Shrnu to však do bodu, kdy ses do své postavy hodně vcítila a právě její emoce byly při hraní nejvíce viditelné. Jasně jsi nastavila vlastnosti, kterých ses držela a to bylo jenom dobře. Přesto jsem měl občas pocit jakýchsi drobných rozporů, kdy ses možná do postavy až trochu zapletla. Nejsem si jistý, jak přesně bych to měl definovat, ale snad na to časem přijdu a případně ti to sdělím.
Postup v příběhu: Reagovala jsi plynule a prakticky nikde se zbytečně nezdržovala. Nelze upřít, že Hay je docela ukecaná, když na to přijde a některé pasáže se tak mohou protáhnout, ale nijak se to nepromítá do do dynamiky hry.
Reakce na podněty: Tady bych snad ani neměl co vytknout - většiny podnětů, včetně těch v Síle, si postava všímala a reagovala na ně, dle toho, jak byla tebou nastavena. Vhodně si poradila i v krizích, kterých si všímala mnohdy i s předstihem a vhodně je vyhodnocovala.
Využití Síly: Naprosto adekvátní hře - "neplácala" jsi ji všude okolo, ale pouze pokud toho bylo zapotřebí. Hezky ekonomický Jediský přístup, byť ne vždy to tak mají všechny postavy nasazené. Ale hlavně jsi ji používala rovnoměrně a vhodně jsi odhadovala své schopnosti.

Jak to tedy shrnout? Rozhodně to byl výtečný výcvik a mohu ti jen poděkovat za skvělou hru. Zajímavě nastavená postava s dost barvitým charakterem dovedla mnohdy překvapit, jindy jednoznačně potvrdila očekávání. Chybky, které se objevily, byly pouze drobné, včetně jednoho trochu přílišného posunutí děje vpřed, což však nijak výrazně neovlivnilo plánovanou zápletku. S klidným svědomím tedy hodnotím 96 procenty a těším se na další hru, kde jsem i zvědav na případný vývoj charakteru.

Následky výcviku:
+ Je schopna jemnější manipulace s předměty(lépe je prostorově přemisťovat)
+ Zlepšení v manipulaci s předměty - vyšší výdrž
+ Získala mistra a přesvědčila ho, že stále chce být Jedim

- Přišla o batoh a flašku
- Na některé osoby neudělala zrovna nejlepší dojem
----------------------------
Nechávám zde ještě prostor k případnému vyjádření, za pár dnů zamknu a přemístím do dokončených. Dle domluvy založím misi zítra a za podmínek, které jsme si upřesnili.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“