Alister Gale - Osudu neutečeš

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 09.5.2013 08:52:50

Úvod - 3,959 BBY

Osudu neutečeš

Byl to necelý rok co Revan porazil Mandalora Ultimátního v Bitvě u Malachoru V a ukončil tím Mandalorianské války. Spolu s Malakem byli oslavování jako hrdinové. Ale pouze do chvíle kdy spolu s třetinou republikových sil a věrnými následovníky Řádu Jedi zmizel v neznámých oblastech.
Vrátil se do Republiky, která se teprve vzpamatovávala z několikaletých bojů, jako Sithský lord spolu s Malakem jako svým učedníkem. Většina těch, co Revana následovala propadla temné straně a spolu se svým Pánem ze Sithu se jali úkolu rozšířit jeho Impérium. Začala Jediská občanská válka.
Mezi těmi, kdo věrně následovali Revana byl i Tiergen Gale a jeho syn Alister. Ti se nyní nacházeli na Korribanu v Akademii Sithů, kterou zde Revanovo Impérium obnovilo. Alister se pod dohledem svého otce věnoval intenzivnímu tréninku.Korriban, Sithská akademie, tréninková místnost:

Stál jsi v základním postavení Juyo, mírně rozkročen a s vibročepelí v horizontální poloze v úrovni ramen. Tělem mírně natočen abys mohl do prvního útoku dát pořádnou sílu. Yae'l, tvůj protivník, který využíval Ataru se chystal zaútočit. Dva rychlé kroky a rána, která následovala, pro tebe nebyla nic nečekaného. Čepele o sebe zajiskřily a jedna po druhé sklouzla jak jsi odrazil útok. Následný úkrok do strany a rána pěstí do žeber nebylo něco co by se běžně využívalo při nacvičování a pilování šermířského umu.
Yae'l zaskučel a pak se zasmál. Byl to přátelský souboj a kromě vás v tréninkové místnosti nikdo nebyl. Po několikatýdením tréninku jste měli pár dní volna. Vyzkoušet boj tak, jak vás ho mistři neučí, bylo jedním z možných rozptýlení v Akademii. Na Korribanu toho moc k vidění nebylo, pokud jste nebyli zapálení hledači starých artefaktů z doby pradávných Sithů.
"Hezká rána, tohle se učí v Republikové armádě?" zasmál se znovu tvůj protivník.
Yae'l byl člověk, o trošku vyšší a větší než ty, ale také mladší. Spolu se svým mistrem se vydali za Revanem když mu bylo necelých 10 let. Od té doby viděl tolik smrti a utrpení, což ho náležitě poznamenalo.
Ještě chvíli jste bojovali, než vás dohnala únava.
Zašli jste se opláchnout a něco malého poobědvat. V jídelně, která nebyla nikterak velká, bylo jako vždy narváno. Vzali jste si něco s sebou a vydali se směrem do Údolí.
"Hej, Alistere, co kdybysme se mrkli do některý z hrobek? Vim že tam teď furt něco kutaj, ale nic lepšího na tomhle šutru stejně dělat nemůžem." otázal se tvůj společník s ústy plnými jídla.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 10.5.2013 01:06:08

Korriban, akademie
Poslední dny nedopadaly zrovna nejlépe. Volný čas - jedna z nových věcí, co přinesl v zásadě až Korriban. Předtím... no, předtím byla válka a bylo co dělat. Rozhodně jsem si nevzpomínal, že bych někdy před akademií vyloženě neměl co dělat. Teď se to stávalo. Sem tam. Když měl otec příliš starostí jinde.
Právo a chuť si stěžovat byly veskrze žádné - menší pauza byla fajn, navzdory podezření, že být někde, kde se člověk snadno zabaví i mimo výcvik, tak se žádné volno nekoná. Horší to bylo s pocitem něčeho visícího ve vzduchu. Co s tím dělat? - Nic. Nějak se zabavit. Nečinné přešlapování na místě nikdy nemělo smysl. Takže trénink. Trochu jinak, trochu nebezpečněji, trochu... užitečněji.
V poslední době mi Yae´l přerostl přes hlavu. Doslova.
Nedoslova byl vždy vidět rozdíl mezi cvičeným padawanem a někým, kdo strávil většinu života po republikových vojenských základnách a spíš než se světelným mečem a se Sílou se učil, jak zacházet s vibročepelí a střelnými zbraněmi.
Důvod k rivalitě? - Pokud tam někde nějaký byl, nenašel bych ho ani pod elektronovým mikroskopem. Ani nevím, kdy mě přešly ambice "být nejlepší". Co vím, vždy mi stačilo se zlepšovat. A k tomu bylo vždy lepší s druhými spolupracovat než hnát soupeření na a za hranu.

Korriban, někde poblíž Údolí temných pánů
"Takže buď archeologové, nebo naštvaná sithčata vyrušená z pokusů o rituál, nebo místní fauna, nebo klasická nuda," shrnu Yae´lův plán, kde potenciální výsledky dva a tři vyznívaly podstatně akčněji.
Prohlížení si sithských hrobek zevnitř se mi zamlouvalo ještě o něco méně než prohlížení si sithských hrobek zvenčí. Znamenalo si koledovat o problémy, v případě smůly o problémy na hraně zvládnutelnosti. Na druhou stranu, moc dalších možností nezůstávalo. Dreshdae, akademie, procházka pouští. V konečném součtu z toho hrobky vycházely když už nic aspoň nejzajímavěji.
"Dobře. Máš nějakou konkrétní v plánu?"
Spíš než otázka to bylo poskytnutí prostoru, aby mohl z Yae´la vypadnout - aspoň mnou předpokládaný - zbytek nápadu. Hrobky jako takové pro mě byly, až na pár nepříliš čestných výjimek, poměrně velkou neznámou.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 12.5.2013 15:12:20

Korriban, Údolí Temných pánů:

Údolí Temných pánů ze Sithu zná asi každý, kdo o Korribanu byť jen zaslechl. Hrobky těch největších a nejmocnějších Sithů, kteří kdy chodili po planetách galaxie. Obrovské sochy lemující Údolí poskytovali aspoň nějaký stín a chládek na jinak teplé planetě. Kam jste jen dohlédli, nebylo nic než historie a kamení. Když jste scházeli směrem od Akademie, viděli jste spolu svých vrstevníků jak posedávají, klábosí, nebo si jinak užívají volna. Pro většinu z nich bylo Sithské učení náročné, v mnoha ohledech náročnější než výcvik v Chrámu.
Když jste došli kousek dál, viděli jste nedávno postavené rampy po kterých pobíhali vojáci a členové výzkumných týmů, kteří měli za úkol schraňovat dávné památky a artefakty. Většina z nich byla necitlivá k Síle, takže k vám měli náležitý respekt i přes to, že jste nebyli žádní Sithští lordi.
Po chvíli chůze Yae'l zaskuhral a posadil se na kámen. Vzhledem k jeho váze a zvýšené gravitaci, byly pro něj takové pochody mnohem těžší.
"Konkrétní? Viděl bych to na tu, okolo který bude co nejmíň lidí. Čim míň svědků, tim menší průser kdyby se něco pokazilo." řekl Yae'l a pomalu se zvedl na zadní.
Problém byl v tom, že okolo všech hrobek bylo celkem rušno. Tvůj společník byl znechucený představou dalšího dne v Akademii, kde se popravdě nic kromě výcviku nedělo. Alespoň né v kruzích, ve kterých jste se vy dva pohybovali.
Než jste se stačili rozhodnou kam nakonec půjdete, skřížil vám cestu příslušník Sithských sil. Byl poměrně urostlý a skoro tak velký jako Yae'l. Nebyl o moc starší než vy dva, ale zřejmě už nějakou tu bitvu zažil. Čelo mu hyzdila dlouhá jizva. Dlouho neotálel a s úklonou spustil.
"Omlouvám se že vás vyrušuji, ale mám vzkaz pro lorda Alistera, váš otec si vyžádal vaší přítomnost. Máte se s ním setkat v archívu Akademie, co nejříve." s velkým důrazem na poslední část věty. Pravděpodobně na doporučení tvého otce.
"No bezva, tak bež ať taťulda nečeká, sejdeme se později v jídelně." řekl Yae'l a otočil se směrem ke skupince stejně starých výrostků.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 19.5.2013 18:02:09

Korriban, Údolí Temných pánů

Přimhouřím oči proti pronikavé záři Horusetu. Celé je to tady jedna velká hrobka.
A z důvodů, kterým tak docela nerozumím a přesto se pár kilometrů rozprostírají přede mnou, základna. Na to nezapomínat. Nezapomínat, i když přesně to bych nejradši udělal. Jsme ve válce. Priority by měly být jasné a posedávání na prastarém šutru do nich nepatří. Nemělo by patřit.

Trochu přímočarosti by to chtělo, do všeho plánování.
Trochu sebevědomí a míň hrabání se v půdě a doufání, že objevíme... co přesně? Co z toho, co bychom opravdu potřebovali - protože toho je víc než dost, abychom se mohli vrátit do Republiky?


Většina mistrů na akademii věci viděla trochu komplikovaněji. Nu, pak se nemůžou jejich lordstva divit, že učedníci prozkoumávají zdejší hřbitovy. Buď se nudí, nebo následují příklad svých učitelů. Těžko říct, co je pro celkovou morálku horší.
Yae´lova odpověď byla nepředvídavě jednoduchá. A zcela samozřejmá.
"Takže kam zapadnem, tam..."
Zrovna v tu chvíli dorazí vzkaz. Kolem něj jako by se vznášel velký transparent s nápisem "malér". Vcelku adekvátní pocit pro situaci, kdy táta neměl čas a pak najednou poslal podobnou žádost.

"Rozumím, poručíku," odpovím, jako by to byla ta nejsamozřejmější věc na světě.

Odpovídat na cokoli Yae´lovi nemá smysl, vzhledem k rychlosti, s níž zmizel z dosahu.
Mimikry, co tady člověk pochytil rychleji, než by o to stál. Nedivit se, akceptovat, tvářit se, že je to všechno v nejlepším pořádku.
Proč nemůžeme fungovat jako každá normální armáda? Co se stalo špatně, že...?
Dobře. Něco špatně mohlo být se mnou. Věta typu: "Podporučíku Gale, generál Gale vás ihned očekává v archivech akademie." by mi přišla přirozenější. Korriban se sebou přinesl tuny zbytečné diplomacie.
V duchu nad tím pokrčím rameny. Můj problém, nad kterým nehodlám přemýšlet. ¨
Ne, když se musím urychleně vrátit do akademie a navštívit archivy.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 20.5.2013 14:54:12

Korriban, Údolí Temných pánů

Poručík, od jehož zbroje se odrážely paprsky Horusetu, se rychle vzdaloval stejným směrem jakým jsi měl nyný namířeno i ty. Z respektu, který jemu podobným vtloukali do hlavy ti co sešli na Temnou stranu, se od tebe držel dál a neohlížel se jestli jsi uposlechl a vydal se za svým otcem. Vzkaz který měl vyřídit ti předal, tím jeho účast na prostém úkolu skončila. Ostatně od jakéhokoliv vojáka, kterého jsi na základně a v Akademii potkal, jsi mohl očekávat akorát nucený pozdrav a zasalutování. Už to nebyla armáda vedená mírumilovnými stoupenci světlé strany, ale promazaný válečný stroj, kde každý znal své místo.
Většina z těch co se učila v Akademii toho náležitě využívala a povyšovala se nad obyčejné vojáky a důstojníky, byť by jim v boji málokdy stačili.
Yae'l, který tě okamžitě vypustil a snažil se do večeře zabavit, byl už v nedohlednu. Většina sithčat a rádoby archeologů si tě vůbec nevšímala. Cesta do Akademie měla nepříjemné stoupání stížené větší gravitací. Šel jsi tedy pomalu směrem k ní aby tvůj otec dlouho nečekal.
U vstupu směrem od Údolí se zdržovalo několik málo vojáků, kteří měli dnes také volno. Když jsi procházel kolem nich, umlkli a zasalutováním tě pozdravili. Když jsi ušel pár kroků, mohl jsi zaslechnout jak o tobě prohodili pár vět.
V Akademii dnes bylo liduprázdno, takže jsi se nemusel prodírat davy aby jsi se dostal do Archívu.
Tam, u jednoho z podlouhlých stolů seděl tvůj otec a pročítal si nějaké staré záznamy v datapadu. Když jsi se rozhlédl, zjistil jsi , že jste tu pouze vy dva a protokolární droid starající se o zdejší záznamy.
"No konečně! Když řeknu co nejdříve, tak to taky tak myslím!" řekl naštvaně a odhodil datapad na stůl. Rukou ti pokynul aby ses posadil na židli naproti němu.
"Musím s tebou mluvit ohledně nadcházejících dní." řekl vážně a opřel se do židle.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 20.5.2013 17:00:40

Korriban, sithská akademie, archivy

Co takhle vyjít z premisy, že "co nejdřív" může znamenat i potřebuju se dostat do akademie třeba i odněkud z terénu, protože tady v čase pauzy prostě není co dělat?! - Teleportovat se fakt neumím.

Zaujmu své místo, na okraji židle, zápěstí se dotýká desky stolu a prsty jsou zkřížené do stříšky... nevyslovené "jsem tady, poslouchám, máš plnou pozornost". Vzápětí se skoro automaticky zkoriguji a sednu si podobným způsobem jako otec - sice nevím, proč jej tento způsob sezení v mém případě popouzí, ale vím, že se tak děje, občas si to i uvědomím, a opravdu nechci házet termální detonátor do ohně.
"Ano?"
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 22.5.2013 14:33:37

Korriban, sithská akademie, archivy

Ticho v Archívu přerušovalo jen těžké dýchání tvého otce, který teď seděl naproti tobě. Probodával tě pohledem jako by tušil na co přesně myslíš. Chvíli koukal jak se uvelebuješ v nepohodlném křesle a pak spustil.
"Jako jeden z hlavních Revanových generálů musím dostát své pozici a tudíž se v nejbližších dnech vydám na Tasler, jeden z našich křižníků jako velící důstojník." řekl a posunul datapad tvým směrem. Když jsi se trochu nahnul, viděl jsi na displeji základní informace o křižníku. Tiergen nijak zvlášť nepředpokládal, že by tě informace zajímaly, ale předal ti je aby jsi se nemohl později vymlouvat.
I když se snažil vypadat klidně, mohl jsi na něm pozorovat jistou nervozitu, nejspíše způsobenou nenadálými informace. Rutinní chod Akademie nenaznačoval, že by se něco chytalo, ale očividně byl opak pravdou. Tiergen se nervózně ošil a pokračoval.
"I přes fakt, že zdejší instruktoři se vám snaží vštěpit to nejdůležitější ze Sithského učení, ty poletíš se mnou abych mohl osobně dohlédnout na řádné dokončení tvého výcviku." řekl rázně a vstal. Byl mohutnější a vyšší než ty. Ve tváři měl vepsánu nejednu velkou bitvu vybojovanou pod zástavou Republiky, proti které jste teď stáli.
"Můžeš jít, buď připravený, brzy pro tebe nechám poslat." dodal nakonec a pomalu odkráček z Archívu pryč.
Chvíli jsi ještě seděl a přemýšlel co přesně to pro tebe znamená. Když se do Archívu začli pomalu hrnout ostatní studenti, bylo načase vydat se za Yae'lem do jídelny.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 22.5.2013 22:38:38

Korriban, akademie sithů, archivy

Dobře. Užij si to, tati. Já se mezitím přidám k archeologům, protože ti jediní mají na Korribanu dost aktivit, aby jim z téhle planety nezačínalo hrabat.

Do datapadu se podívám z větší části ze zdvořilosti. Samozřejmě, nějaký obecný zájem o tátovu novou vlajkovou loď by se dal najít, ale vzhledem k popisu „bitevní křižník“ tolik možností není. V zásadě jen jedna. Centurion. A ty jsou všechny stejné. V zásadě.
Vznikaly už během předchozí války jako náhrada Unexpunablů. O necelé dvě třetiny kratší, ve tvaru šipky, s více podlažími, podstatně lidnatější, celkově sympatičtější než obrovské lítající kolo – už v tom ohledu, že navenek míň vypadaly jako terč na střelnici. I tak většina nich vytvořila nad Malachorem obrovské vrakoviště.
A detailněji nastudovávat loď, na kterou se stejně nedostanu, se mi...

COŽE?!

Síla měla smysl pro ironii.
Tomuhle se říká návrat do starých, těžko říct, jak dobrých, časů.


Korriban, akademie sithů, jídelna

Dát si věci do stavu permanentní pohotovosti by byla, podle odhadu vycházejícího ze zkušeností, záležitost asi deseti minut balení. Možná dvaceti, pokud by vše mělo být zcela uspořádané. A časový údaj „v nejbližších dnech“ naznačoval, že se nic nestane, pokud si zabalím až po jídle.

Jídelnový plán je sám za sebe jednoduchý.
Zapadnout někam, kde bude aspoň relativní klid, pokud dorazím dřív než Yae´l. A pokud dorazím později, doufat, že zapadl někam, kde je aspoň relativní klid.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 23.5.2013 08:56:37

Korriban, Akademie Sithů, jídelna:

Jídelna nebyla tak plná jak si očekával. Yae'l seděl u stolu na druhém konci místnosti, kde nebylo moc lidí. Ledabyle na tebe mávnul a pokračoval v jídle. U pultu s výdejními automaty nebyla nikterak dlouhá fronta, takže večerní příděl rychle odbýval. Cestou ke stolu jsi viděl obvyklé hloučky studentů, kteří se spřátelili a s ostatními měli veskrze konkurenční vztah.
Když jsi došel až ke stolu, všiml jsi si, že Yae'l má monokl a nateklou čelist. Zřejmě si užil den volna naplno.
Rýpal vidličkou v jídle, které vypadalo celkem nevábně.
"To bys nevěřil co se mi stalo," sputil hned jak jsi dosedl. " když si odešel, šel sem za Sterrlem a pár dalšíma lidma. Šli sme trochu dál do údolí když sme narazili na Horena." řekl a dal si další sousto.
"Znáš ho, rád dává všem najevo že jeho mistr to tady vede... No zkrátka a dobře sme se trochu porvali." řek s plnou pusou a zasmál se.
Když jsi se ohlédl přes rameno směrem ke stolu kde obvykle Horen sedával se svou partou. Jeho místo bylo prázdné a několik z jeho přátel koukalo vaším směrem.
"Je na ošetřovně, zlomil sem mu ruku když sem ho Sílou hodil proti jednomu z monumentů. Moc to nečekal, měl si vidět ten xicht..." zasmál se zhluboka a zavdal si trochu ze sklenice vody.
"A vůbec, co ti chtěl tatík?" řekl zvědavě když viděl tvůj nepřítomný výraz.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 24.5.2013 18:09:52

Korriban, akademie sithů, jídelna

Takže sithčata.

Znělo to jako stručná rekapitulace akce, která... u které bylo svým způsobem dobře, že se odehrála, když jsem byl zaneprázdněn rodinnými záležitostmi. V mé přítomnosti mělo řešení „můj mistr něčemu šéfuje a já budu mocný v temné straně!“ nepříjemně kulminovat a tohle samo o sobě bylo něco, co spoustu lidí právě nepotěšilo. Že šlo o lidi, kterým stálo za to zkazit den, ještě neznamenalo, že tím v konečném důsledku nebyli ohroženi moji kamarádi.
Což...
...což mohlo znamenat pěkné problémy a na chvíli jsem zalitoval, že se otec rozhodl ohledně mého výcviku, jak se rozhodl. Dost možná mě tu bude potřeba.

„Tak zrovna tomu bych věřil.“
Rozhodně od doby, kdy mi Yae´l během jednoho akademického flákání se a nácviku „boje trochu jinak“ provedl něco podobného. Jen mnou netřískl o pamětihodnost, ale i tak z přílišné kolize se stěnou místnosti se před očima pořádně rojily hvězdičky. V méně vybrané společnosti se tomu říká
„otřes mozku“. V té o poznání vybranější pravděpodobně „následek neschopnosti“. V té zcela normální „něco, co se občas stane“.

Otázka na tátu mě vrátila do přítomnosti. A k skutečnosti, že jsem sám nevěděl, do jaké míry se mi chce o Tasleru a převelení mluvit. Nepřišlo mi, že si připadal zrovna dvakrát ve své kůži a když jsem si rozhovor přehrával zpětně, začínal jsem být nervozní i já. Dobrý způsob, jak se nechat vyvést z míry, když to vůbec není zapotřebí.
„Stručně bych to shrnul jako představu, že bez přímého dozoru vlčím a rozhodnutí s tím něco udělat,“ poušklíbnu se. „Takže hodlá osobně dohlížet.“

Nezním nadšeně, ani tak nepůsobím – a jsem snad první člověk, co si to uvědomí. Stejně tak mi docvakne příčina. Nemůžu říct, že bych generála Tiergena Galea nějak zoufale postrádal, to rozhodně ne, ale stačilo letmo nahlédnout do některých jeho, pro mě do té doby neznámých, rysů, abych vnímal značné obavy. Vlastně spíš pocit, že se táta změnil, že se stále ještě mění a já s tím jak možná začínám mít problém.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 25.5.2013 15:29:01

Korriban, akademie sithů, jídelna

Yae'l bedlivě pozoroval jak se snažíš vhodně zformulovat slova a i když to na sobě nedával moc často znát, byl chytřejší a vnímavější než vypadal. Poznal, že k němu nejsi zcela upřímný, ale když viděl jak se tváříš, nechal to být a pokračoval v jídle.
"Jeden by řek, že zrovna zvlčení je přesně to co se tu od nás očekává." zasmál se aby trochu odlehčil situaci.
"Ale chápu tvýho tatíka, víš co se o něm povídá...Všechno musí bejt podle něho jinak je zle." řekl s ledabylým tónem a zvedl se od stolu a přesně jak si očekával, došel si pro nášup.
Když se vrátil s úsměvem od ucha k uchu a talířem plným prapodivně žluté kaše, všiml jsi si, že jídelna se začala poměrně rychle vylidňovat.
Důvodem byla skupinka vašich spolužáků, ozbrojených vibromeči, která se pomalu blížila k vašemu stolu. Mohl jsi hádat co po vás asi chtějí, ale bylo to zbytečné. Yae'l už byl na nohou a čekal se co bude dít. Jednu nohu lehce pokrčenou, kdyby musel rychle vrazit kupředu.
Když skupinka přišla až k vám, všiml jsi si, že si kromě mečů přinesli i blastery.
"Bejt tebou tak vypadnu Gale, tohle je mezi náma a tady lordem Sulem." řekl největší z nich a hodil po tobě něco co vypadalo jako výhružný pohled.
"Klidně běž Alistere, tyhle klidně zmáknu." řekl sebevědomě tvůj přítel, ale z jeho hlasu bylo poznat že si tím tak úplně není jistý.
"Zabij ho rovnou!" křikla menší dívka, stojící v hloučku, na hromotluka který tě vyzval k odchodu. Ten však stál, pevně svíral vibromeč a vyčkával jestli odejdeš.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 25.5.2013 19:17:41

Korriban, akademie sithů, jídelna

Bleskově po návštěvnících přelétnu pohledem.
Vím o nich a hlavně jejich způsobech boje něco?
Co se sebou táhnou?
Jak moc s tím umí zacházet?

Nevypadá to, že by si přišli popovídat, a způsob vystupování to jen podtrhává. O Yae´lově chování nemluvě.
Výsledek „vteřinové analýzy“ je poměrně nesmlouvavý. – Nabrali si toho moc. Někdo dostal skvělý nápad, pustili se do realizace, dokud byly reakce ještě ve vzepjaté škále emocí. Ale přesila a arzenál taky dělá své, i když jako skupina jsou zcela nepoužitelní. Pokud by…
Lehounce se natáhnu po Síle. Tohle by mělo být hlavně o bojových dovednostech,reflexech a rychlosti. V prvních dvou bodech si věřím, druhý neuškodí podpořit.
Zároveň se zvednu. Vzhledem k tomu, že sedím u boku stolu, to zkrátilo vzdálenost mezi mnou a vyjednavačem. Mohlo by jej uklidnit, že jsem víc než dobře v dosahu čepele, nejspíš natolik, aby naopak nepochopil pár dalších věcí. Třeba že kdybych měl v ruce sečnou zbraň, byl by příliš blízko než abych po něm mohl efektivně seknout. A že zbraň nemám.
„Ty je chceš naučit s tím arzenálem zacházet? Blázníš, vypadají, jako by si tím hodlali sami ublížit,“ odtuším nahlas směrem k Yae´lovi. Mohlo by je to rozptýlit, hlavně, jestli si o sobě myslí… co si myslí.
Nemělo by to být složitější než na tréninku. Tam sice protivník zabíjet nechce, ale zhruba ví, co se chystáš udělat. Ale o vhodném okamžiku to je stejně. Když holka vykřikne, vhodný okamžik nastal.
Plán, dá-li se tak nazvat, je jednoduchý.
Dostat vůdce na zem.
Odzbrojit.
Ohrozit. – V podobě otázky směřované k bojechtivé amazonce „Mám?“
Pokud mají v hlavě aspoň zbytky mozku, mělo by je to zklidnit. Naštvat, ale zklidnit natolik, aby se nechtěli tady a teď rvát.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 29.5.2013 07:40:57

Korriban, akademie sithů, jídelna

Už takhle vyostřená situace, kde by se dala atmosféra krájet, vyvrcholila když jsi na dívčin výkřik odpověděl ty. Největší z nich, který tě varoval a byl s největší pravděpodobností Horenovou pravou rukou, se opravdu naštval když se Yae'l zasmál tvé poznámce.
Neváhal ani chvíli a s mírným nakročením po tobě máchnul vibromečem. Stačil jsi uhnout a jen tak tak tě minula špička jeho zbraně.
Ostatní členové útočné sebranky nevěřícně koukali, že si dovolil zrovna na tebe.
Mezi studenty sithského učení se moc dobře vědělo co je tvůj otec zač a i když se o tom nemluvilo, většina jich z toho důvodu měla před tebou respekt.
"Na co sakra čekáte?! Na ně!" křikl útočník rozzuřeně a rozmáchl se k dalšímu výpadu.
Dvě dívky, které agresory doprovázely a v rukou svíraly blasterové opakovače, se trochu vzdálily a kryly se za stoly pro případ, že byste se chystali utéct. Další tři chlapci, vloženě chlapci, stáli za svým šéfem a trochu rozpačitě na sebe koukali.
Yae'l, který nezaváhal když se nejstarší z nich schyloval k dalšímu útoku, se rychle přehoupl přes stůl od jehož hrany se, s malou pomocí Síly, odrazil a kolenem dolétl až na mužovu čelist. Velmi hlasitě jsi slyšel jak jeho čelist nevydržela a pod tíhou rány se zlomila. Když oba dopali na zem, chlapci svírající meče vystrašeně utekli. Popadl jsi vibromeč ležící na zemi a postavil se do obrané pozice. Nebyl to sice světelný meč a proti blasterovým výbojům nebyl tak účinný, ale k obraně postačí.
Dívka, která povbuzovala na začátku šarvátky, supěla a vypálila několik ran vaším směrem. Tebe všechny minuly, ale tvůj nebohý přítel byl zasažen do nadloketní části pravé paže.
To, jakoby zadostiučinění stačilo, bylo impulzem aby obě zbývající členky utekly.
"Jasně, jen běžte vy poserové!" křikl za nimi Yae'l a svalil se na zem.
V kuchyni jste zůstali pouze vy tři.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Elinor Rahl » 19.6.2013 18:21:57

Korriban, akademie Sithů, jídelna

Z obraného postoje rychle zkontroluju Yae´la. Nevypadá, že by se mu stalo něco horšího, než by vyřešila koltová náplast a trocha vůle. Dobře. Tohle můžu pustit z hlavy.
Protivník působí s vibročepelí v ruce dostatečně sehraně; na rozdíl od většiny učedníků, pro které je ve srovnání se světelným mečem příliš těžká a omezující. Škoda, tohle bude o rychlosti. Zaútočím sekem vedeným zespod. Co nejdřív, aby se nestačil zcela vzpamatovat z taktického ústupu zbytku skupiny.

Pro Sílu, co jsme to za armádu, že se chováme jako banda idiotů?

Úder je silnější, než obvykle. V žilách krom adrenalinu a vlivu Síly koluje i vztek, pořádná dávka hněvu nastřádaná během posledních dvou dnů - a hlavně několika hodin. Postup je jednoduchý, nejlepší obrana je útok. Donutit ho sérií rychlých, tvrdých úderů couvat, dostat na zem, dupnutím na zápěstí odzbrojit.
Nemám v plánu mu fatálně ublížit, už proto, že si umím až příliš dobře představit otcovu reakci, že místo chystání si věcí na misi snižuji počty ostatních kadetů.
Hlavní je odzbrojit. Co nejdřív.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 394
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvekod Phate » 24.6.2013 10:41:57

Korriban, akademie Sithů, jídelna:

Tvůj plán vyšel do posledního detailu. Několik rychlých výpadů stačilo k přemožení zraněného protivníka a jeho úplnému odzbrojení. V jídelně se rozhostilo ticho když boj utichl. Ve vzduchu byly cítit pouze spáleniny od zásahů blasterovými puškami.
Yae'l, který do teď ležel a moc o sobě nevěděl, se postavil svírajíc zraněnou paži. Rozhlížel se po jídelně aby zkontroloval a zodnotil nastalou situaci. Když shledal koridor čistým, z rozmachu si ještě kopl do ležícího nepřítele, který potichu zaskuhral.
Zastavil jsi ho než mohl pokračovat v zesměšňování vašeho protivníka.
"Můžeš vyřídit Horenovi ať si příště svý problémy řeší sám!" křikl ještě naposledy a pak se pomalu uklidnil.
Bolest nedával najevo, ale zkřivené svaly v obličeji ho prozrazovaly.
"Už abysme z týhle zastracený díry vypadli a na tyhle xichty nemuseli koukat. Co budem dělat teď?" otázal se tvůj přítel a otočil se tvým směrem.
Než jsi stačil zformulovat odpověď, okolo jídelny se začli shromažďovat zvědaví kadeti, kteří předtím utekli a vypadalo to, že s sebou vzali i přátelé.
Yae'l svěsil hlavu a začal se smát.
"A sme v háji kamaráde..." řekl když viděl dav lidí, který jistojistě upoutá pozornost někoho z výcvikového sboru Akademie.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 983
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Další

Zpět na Dokončené výcviky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron