Alister Gale - Osudu neutečeš

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby

Výprava?! A vědecká k tomu? Myslel jsem, že se chystáme do války.

Pustím se rovněž do vyhledávání na datapadu. Jejich zakamuflování se mi nelíbí, stejně věnuji Yae´lovi vděčný pohled, že mě na to upozornil. Tohle bych sám za sebe nenašel.Takhle si otevřu patřičné soubory a pustím se do procházení, bez ohledu na to, že měkký kavalec připomíná, že by nemusel být špatný nápad datapad odložit stranou a prostě a jednoduše jít spát. Nepředpokládám, že bych z dat mohl vytěžit víc než jen základní přehled, beztak nebudu schopný si je spojit patřičným způsobem.
Ale... Yaeĺ... by mohl.

"Co přesně jsou zač? Dokážeš to odhadnout aspoň podle vybavení?" položím otázku, která je víc než samozřejmá.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, ubikace:

Na displeji se ti rozbalil kompletní seznam vybavení a vědeckého týmu. Vybavení obsahovalo poměrně dost položek, které ti většinou nebyly podle jména povědomé, natož abys tušil k jakému účelu jsou potřeba. K rychlému projetí vybavení tě přiměla i pohodlná postel volající po odpočinku a spánku.
Seznam vědeckého týmu byl o to zajímavější, že neuváděl jména, pouze ID kódové označení každého vědce bez dalších informací o rase, věku, přesném zaměření, nebo dokonce pohlaví.

Na tvou otázku Yae'l chvíli nereagoval, ale v obličeji vypadal zamyšleně, jak znovu projížděl seznam. Při prvním nálezu se mu moc nevěnoval a jal se hledat další skryté položky v datových souborech. Nyní se trochu víc soustředil na konkrétní seznam a po chvíli zvedl od datapadu oči.
"Většina věcí je standard pro běžnou výzkumnou stanici, podobnou jako byla na Akademii a v komplexech poblíž Údolí, ale sou tu nějaký věci jako energetický klece, sady na uchování tkáně a rozhodně tu nejsou jen běžný chemikálie a sloučeniny. Takže bych buď řek, že pude o experimenty s nějakou nebezpečnou potvorou, testování hranic určitý rasy, nebo o vývoj ňáký chemický zbraně. Rozhodně to nebude nic technickýho, vypadá to na biologickej výzkum. Víc by asi šlo zjistit podle zaměření vědátorů, ale to se z tohodle nedovíme." shrnul Yae'l poznatky z důkladného prozkoumání dat.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby

"Zajímavé."

Jinými slovy: nedávající smysl. K čemu by bylo svěřit vědeckou výpravu tátovi, s jeho výsledky z mandalorianských válek? Pro oblast biologického a chemického výzkumu se dala najít spousta vhodnějších sithů, vlastně tři čtvrtiny akademie by k tomu byly vhodnější.
Z tohohle mám špatný pocit, a tím myslím opravdu mizerný.
Korunu tomu pak nasazovalo všechno to utajení. Smrdělo vojenským projektem s hezky vysokou prioritou, pod ochrannou rukou někoho opravdu vysoko postaveného. A Yae´lovy hypotézy byly jedna hezčí než druhá. Ironicky myšleno, pochopitelně.

Tvoje starost to není.
Upřímně, za to jsem byl Síle vděčný. Ostatně, víc se dozvíme zítra. A pokud ne zítra, tak v nejbližších dnech. Teď s tím rozhodně nic nevymyslím. Čas spát.

Zaklapnu datapad a uložím ho na noční stolek.
"Dobrou," poznamenám, zatím co se zavrtávám pod deku.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, ubikace:

Smršť myšlenek nad budoucím cílem Tasleru, jeho posádky a hlavně vás, zachytil i Yae'l, ale nijak je nekomentoval. Nejspíš proto, že se mu hlavou honilo to samé a nejspíš dospěl ke stejnému závěru, že bez dalšíc informací je zbytečné nad tím dlouhosáhle přemýšlet. Obzvlášť s humbukem, který vás čeká následujícího rána.

"Dobrou." odpověděl tvůj společník a ještě chvíli projížděl složky v datapadu, zatímco ty jsi se pomalu nořil do hlubokého spánku. Po chvíli zaklapl datapad, zhasl a dal odpočinout unaveným očím.

Tasler, ubikace: (o pár hodin později...)

Ze spánku tě vytrhl nepříjemný zvuk budíku, který oznamoval začátek velmi rušného dne. Když jsi se posadil na postel a pomalu se probral z mrákot, zaregistroval jsi, že Yae'lova postel je vzorné ustlaná a tvůj společník není v pokoji.
Zatímco jsi se oblékal, Yae'l dorazil na ubikace.
"Dobé ráno. Nemoh sem spát, tak sem si šel trochu zatrénovat. Ten adaptační program na tréninkových droidech je při nejvyšší obtížnosti docela makačka." vychrlil na tebe info a ukázal na krví nasáklý rukáv a jizvu táhnoucí se přes polovinu předloktí.
"Ty parchanti používaj urvaný části těla jako zbraně." poznamenal a začal si ruku obvazovat bactou napuštěným obvazem. Takové povrchové zranění se během pár hodin zahojí, ale bylo lepší si nezaneřádit všecno oblečení hned druhý den na lodi.
Když jste byli oba připraveni, bylo akorát načase jít za admirálem jak stálo ve včerejším rozkazu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, ubikace

V první chvíli Yae´la nevěřícně poslouchám a dávám si do kupy, co se vlastně děje.

Moment.
Perfektně uklizená část pokoje.
Yae´l.
Droidi na nejvyšším levelu.
Yae´l.
Ranní trénink, a to navíc čehokoli jiného než Síly.
Yae´l.
Vesmír se zbláznil. Tím správným směrem. Ale vědět to generál Gale, jak rychle se zadaptuje, tak je Yae´l jeho učedníkem... no, hezky dlouho.


"Počkej. S tím obvazem ti pomůžu. Ovázat si vlastní ruku je dost o nervy."
Každopádně je jisté, že jsem včera při svém tréninku dopadl víc než dobře.
Napadne mě, jestli v kamarádově strategii nehrála roli rovnice "zbavím to končetin a ono to bude vyřazené". Na nižších levelech na akademii to byl určitý způsob řešení, na druhou stranu, způsob, který jsem nikdy neprozkoumával. Trénink na podobných simulacích má smysl především pro to, aby si člověk mohl dovolit techniky použitelné, když se dostane do problémů - které ale za žádných okolností nelze používat proti spolubojovníkům při cvičení.Aspoň jsem měl tenhle pocit.
"A - urvané končetiny? Zajímalo by mě, jak to děláš, mně se to podařilo jen jednou při finálním vyřazení."
Což není nelogické, když soustředěně útočím na místa, kde by u člověka byly vitální body, je to mnohem víc o přesnosti a mnohem méně o nadělání spousty nepořádku. Ale i proto mě zajímalo, co za postupy používá Yae´l. Nepořádek či spíš variace na něj v soubojích je občas praktická. Občas.


Po kontrole uniformy a dalších náležitostí nastal čas vyrazit za admirálem.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, ubikace:

Yae'l tě nechal, abys mu obvázal zraněnou ruku a v obličeji se mu značila úleva, jak se léčivá sloučenina pomalu dostávala do poraněné tkáně. Koutkem oka jsi zaznamenal, že Yae'l má na ruce jizev víc, což nejspíš souviselo s jeho pevným sebevědomím v soubojích a lehce výbušnou povahou, kterou se od malička snažil krotit.
"Díky." řekl když si zkontroloval obvaz a schoval ho pod svrchní část uniformy.
Při dotazu na rozbitého droida se lehce pousál.
"Zkoušel sem co ten adaptační program všechno zvládne a jak moc se shoduje s živou bytostí. Prvního droida sem vyřadil klasickym útokem na nejvíc zranitelný místa. To zabralo, ale ty dva další se z toho poučili. Druhej skončil s rozdrcenou hlavou, což program vyhodnotil jako další neúčast v boji. Na poslednim sem zkoušel nějaký triky se Sílou a po chvíli se mi povedlo mu zapřít nohu a Silou urvat ruku. Počítal sem, že následná bolest droida vyřadí, ale ten pacholek tu ruku sebral a začal jí používat jako zbraň. Docela obstojně abych přiznal." shrnul svojí bojovou zkušenost z ranního tréninku.
"Ale mám dojem, že to byl vadnej kus. Nechal sem si od obsluhy droidů vyjet protokol souboje, tak se na to pak mrknu v čem byla chyba. Teď bysme asi měli jít." dokončil projev a oblékání do čisté uniformy bez insignií, kterou jste měli oba připravenou v šatních skříňích.

Když jste se vydali koridorem chodeb na velitelský můstek, pohybovalo se po nich znatelně víc osob než tomu bylo včera. Vypadalo to, že první várka posádky dorazila před pár hodinami. Turbovýtahsem se s vámi svezlo pár důstojníků mířících stejným směrem, nejspíše to byla posádka zodpovědná za palubní přístroje na můstku.
Za dveřmi turbovýtahu se to hemžilo lidmi a vy jste spatřili stát admirála u průzoru z průhledné oceli, jak kouká dolů na planetu. Pomalu jste k němu došli a postavili se tak, aby vás zaregistroval. Jakmile se otočil, Yae'l se okamžitě napřímil a zasalutoval.
"Dobré ráno pánové. Tohle nebude nutné." reagoval na váš formální pozdrav nadřízeného důstojníka.
Yae'l se na tebe trochu podezíravě podíval, ale nechal si domněnky pro sebe. Za průzorem se pomalu otáčel Korriban, od kterého stoupalo množství transportérů a stíhačů. Naloďování bylo v plném proudu.
"Důvod proč jste tady je ten, abych vám přetlumočil rozkazy shora." spustil admirál po chvilce ticha.
"Včera přišly rozkazy z hlavního štábu ohledně vašich povinností na Tasleru. Nutno podotknout, že hlášení to bylo krátké. Podléháte pouze svému mistrovi a vrchnímu velícímu lodi. Což jsem já. Zbytek posádky se bude řídit vašimi rozkazy." shrnul admirál rozkazy a čekal na případné reakce.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Co, prosím?

Samozřejmě, nedá se předpokládat, že by se na vědecké výpravě - a to jakékoli vědecké výpravě - ocitaly špičky velení v takovém ohrožení, jako třeba na frontě, ale... uvědomují si, že pokud by se něco zatraceně podělalo, tak velení spadne na hlavu mně a Yae´lovi?

Nejspíš jo. I s tím, že jestli se něco podělá, natolik, aby velení spadalo na číkoli hlavu, tak bude fakt jedno, na čí.

Není nad trochu optimismu, takhle po ránu na nástupu.
Ne, z tohohle radost nemám, vykopnout dva kadety takhle vysoko na žebříčku velení mi přijde poměrně proti zdravému rozumu. A nejen mně.

"Rozumím. Jakým způsobem máme stanovený rozsah povinností nevztahujících se k postům učedníka? Jestli je to obligátní jít z cesty a nepřekážet, nebo jde o něco jiného."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, můstek:

Admirál na vás chvíli pobaveně koukal a z jeho pohledu jsi usoudil, že nemusel ovládat Sílu aby odtušil co se vám oběma právě honí lavou.
"Je mi jasné na co myslíte. Pokud by se něco stalo, velení přebírají důstojníci Tasleru. Všichni, kterých by se toto mohlo týkat byli srozuměni s tím aby vám v případě nesouhlasu vyšli vstříct a dbali na vaše rady, ale tím vaše povinnosti k mé posádce končí. Samozřejmě se počítá s vaší plnou spoluprácí." vysvětlil rychle admirál aby vás trochu uklidnil. Yae'l si úlevou odfrkl a do obličeje se mu vrátila barva. Představa, že bude velet lodi v případě napadení se mu líbila asi jako tobě.
"Ovšem jinak je tomu u pozemních sil, kterým velí generál Gale a u kterých jste druzí v potravním řetězci." dodal admirál a pousmál se nad Yae'lovou reakcí.
Z toho tedy vyplynulo, že na Tasleru jste zejména v pozici učedníků a komandérů pozemních jednotek, které kompletně spadají pod vedení tvého otce, ale posádka lodi vás bude respektovat jako své nadřízené.
"Abych nezapomněl, jakožto členové Sithského řádu máte na starosti vědecký tým." dodal admirál jako by automaticky počítal s tím, že se vám podařilo najít pečlivě zašantročený seznam.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, můstek

Nasměrování k pozemním silám by znamenalo obrat k lepšímu, výrazný obrat k lepšímu, kdyby nenásledoval dodatek o sithském řádu a o vědcích. Tedy naší skvělé výpravě, o níž Yae´l vyčetl, že by se mohla zabývat nějakým biologickým výzkumem, a která pro mě zůstávala vzhledem k vybavení pořádně znepokojivou záhadou. Sice se dalo odhadovat, že s ní bude mít víc co dělat Yae´l než já, vzhledem k věcem, jimž prostě nerozumím ani rámcově, ale vidět na stejné straně rovnice "sithský řád", "vědecká výprava", "energetické cely", "sady na uchovávání tkání" a mít přehled o tom, co se taky pohybovalo po Korribanu... jaká je šance, že vědci budou opravdu stoprocentní vědci, a nikdo z nich se nepokusí vybalit sithskou mystiku a podobné ptákoviny? - Rozhodl jsem se doufat, že značná.

"Nehodláme dělat problémy," shrnu učednická stanoviska k celé otázce posloupnosti velení.

A to ani vědeckému týmu v případě, že by snad rozjel písničku o tom, jak je temná strana vládnoucí veličinou vesmíru, bla, bla, bla.

V souvislosti s tím mě napadne ještě něco, ale omezím se na otázku: "Je tu něco dalšího, co přišli shora a co bychom měli vědět?"
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, můstek:

Nebyl jsi jediný, kdo při zmínce o zodpovědnosti za vědecký tým s důrazem na fakt, že jste členy Sithského řádu, uvažoval o tom, jak moc se budete muset angažovat a co to všechno bude obnášet. Yae'l byl spíš technicky zaměřený a pokusy na divokých zvířatech a šelmách, které si Sithi rádi podmaňovali, neshledával zrovna hodnotnými. Už jen díky fakt, že skrze svou vyšší citlivost k Síle cítil velmi dobře co zvířata prožívají během těchto pokusů.

Admirál chvíli přemýšlel a v hlavě si přehrával několik posledních rozhovorů a zpráv z hlavního štábu.
"Za hodinu přiletí transport s vědci. Předpokládám, že bude generál vyžadovat vaši přítomnost. Zajďěte si na snídani a pak se hlaste v příslušném hangáru." řekl nakonec těsně předtím než k němu od komunikačního panelu docupital poručík s nejnovější zprávou o stavu posádky.
Yae'l vynechal salutování a lehce se admirálovi uklonil a pak jste se vydali k turbovýtahu vedoucímu k ubikacím a jídelně vedení.

Když se dveře výtahu zaklaply, Yae'l vypadal poněkud nervózně.
"Tohle celý se mi nelíbí. Rychlej odlet, skrytej vědeckej tým pod zášťitou úžasnýho Sithskýho řádu. My rozhodně nepoletíme na okrajový světy zkoumat bylinky." ulevil svým myšlenkám po chvíli.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Cestou z můstku Yae´l střídavě několikrát zezelenal a zbledl. Rozhodně nevypadal ve stavu schopném snídani pozřít a v žaludku udržet, což bylo dosti neobvyklé. Raději to nepoznamenám nahlas a spíš se soustředím na hledání východiska z celého, vcelku jasně popsatelného problému.

"To nejspíš ne," odpovím směrem k poznámce o bylinkářích. "Na to by nepotřebovali půlku věcí, co se sebou táhnou."
Dobře, tímhle jsem Yae´lův stav mysli dost možná ještě zhoršil. Lépe bude se v tom nepitvat.

Asi toho budu litovat, ale...

"Pomohlo by, kdybychom si trochu rozdělili pravomoce a vědci byli hlavně moje starost?" vypadne ze mě otázka, kterou bych nejradši nepokládal - ale v níž je obsažen poměrně strategicky rozumný návrh.
Moje citlivost v Síle je kapitola sama o sobě, sebeovládání mám rozhodně na vyšším levelu než Yae´l, někdo to dělat musí a Yae´lův pobyt na Tasleru je následek toho, že jsem na něj dost nedal pozor na Korribanu - takže o to víc musím eliminovat potenciální průšvihy tady. Navíc tu Yae´l nebýt, tak mám tým na starost stejně.
Ještě se ani na Yae´la nepodívám, když mi docvakne pár dalších věcí.

...určitě toho budu litovat.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Tvůj společník sice vypadal, že se mění v rodiana, ale úvaha, že by nepozřel snídani byla naprosto mylná. Odepřít si jídlo bylo to poslední čeho by byl schopen.

"Právě, ale uvidíme co sou zač až přiletěj." řekl už docela klidným hlasem Yae'l a zkontroloval na chronometru kolik máte času a jak rychle budete muset prolítnout kantýnou aby jste se dostali do hangáru včas.

Při tvé nabídce sebou trhl a podíval se na tebe. Bylo na něm vidět, že zvažuje všechny pro a proti tvého návrhu a jeho dopadu na Yae'lovo působení coby učedníka na téhle kocábce. Po chvíli ticha, které rozrazil až zvuk otvírajících se dveří turbovýtahu, tě přátelsky poplácal zraněnou rukou až jsi byl nucen udělat dva rychlé kroky abys nepřepadl.
"Toho si cenim Alistere, ale nebudu na tebe házet svoje povinnosti a odpovědnost. Můžem si pak rozhodit co kdo konkrétně bude dělat aby sme z toho oba vyšli co nejlíp." řekl nakonec a vydal se koridorem vedoucím k jídelně důstojníků.

Oproti včerejšku zde bylo poměrně narváno různorodou skupinkou šarží. Než jste vystáli frontu, uběhla celkem slušná chvíle a vám nezbylo než si vzít něco na cestu do hangáru.
Cestou na vás několik řadových vojáků trochu rozpačitě koukalo jak se za pochodu ládujete a většina si nebyla jistá jestli vám salutovat, nebo jak se ve vaší přítomnosti zachovat. Podle všeho ještě nebyla provedena instruktáž v širším měřítku a o vaší pozici na lodi byli informováni pouze vyšší důstojníci.
Cesta do hangáru byla delší než se zdálo, takže jste přišli jen tak tak když dosedal vědecký transport na duraocelovou podlahu přistávací plochy. Generál gale již čekal s několika příslušníky přepravníc sil, kteří vyčkávali na převoz materiálu.
"Dobré ráno." pozdravil vás generál a uklonil se. Potom se ihned obrátil k transportu, jehož plošina se začala pomalu otevírat.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby:

Yae´lovu reakci kvituji s povděkem - když mi nehodlá potenciální sithčata hodit na krk, je to jen a jen dobře. Možnost k tomu dostal. Snídaně probíhá vyloženě za pochodu a prakticky bez konverzace, oboje spolehlivě brání rozvíjení spekulací, cože se nám to sem nalodí.

Uvidíme.

V hangáru se omezím na rychlé opětování pozdravu, pozornost na sebe rychle strhne transport s vědeckou výpravou. Se zájmem i s jistými obavami sleduji pomalu se otvírající dveře transportéru. Nehodlám si nechat utéct jediný detail, cokoli, co by mohlo být užitečné - když to máme jako členové sithského řádu na starosti.

Tak je to tady.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, hangár:

Světla hangáru plně ozařovala dosedající transportní loď, na první pohled nerozeznatelnou od jakékoliv jiné. Generál stál čelem k místu kde se každou chvíli objeví první z cestujících sestupující po vysunuté rampě. Chvíli to vypadalo, že se cestující ostýchají vstoupit na palubu Tasleru. Pracovníci hangáru po sobě nechápavě koukali.
Po chvili se na rampě objevil první cestující, který šel zády napřed a táhl za sebou neoznačenou bednu na repulzorovém vozíku.
Ještě několik dalších následovalo, než se začali trousit vědci. První skupinka byla složená z lidí a nevypadala nijak důležitě. Rychle se pozdravili s generálem a postavili se vedle svého vybavení, které bylo nyní naskládané vedle transportéru.
Dalším kdo vyšel byl vysoký twi'lecký muž následovaný ženou stejné rasy. Oba měli modře zbarvenou pokožku a oproti ostatním se tvářili značně povýšeně. Rozhlédli se po hangáru a muž něco pošeptal své kolegyni. Ani jeden z nich se nevydal pozdravit generála, nebo jednoho z vás.
Za nimi vyšel rozložitý trandoshan, který rozhodně nevypadal na vědce. V černé tunice, kterou měl přehozenou přes bojovou zbroj vypadal velmi nebezpečně a světelný meč houpající se mu na opasku to jen podtrhoval.
Stejně jako twi'lecká dvojice se rozhlédl po hangáru a postavil se vedle rampy.
Posledním s cestujících byl dobře stavěný muž s rudou pokožkou a malými výrustky na obličeji, které vypadaly jako vousy.
"Čistokrevnej sith..." zašeptal s údivem Yae'l, když mu došlo, že posledním a nejspíš vedoucím vědcem je zástupce rasy, která byla považována za vyhynulou.

Sithský vědec přistoupil k tvému otci a uklonil se na pozdrav.
"Generále Gale, mé jméno je Tarael Jost a jsem vůdcem této vědecké skupiny."představil se a mluvil dostatečně nahlas aby jste ho slyšeli i vy dva.
"Mými pobočníky jsou Kira a Peko Feryelovi. S mým ochráncem Kuskem jste se již setkal." představil twi'leckou dvojici a obrovského trandoshana, který se tvářil jako že se netváří.
"Je mi ctí vás přivítat na palubě Tasleru." začal zdvořile tvůj otec, "Vaše vybavení bude umístěno ve skladovacích prostorách na spodní palubě nedaleko tohoto hangáru, kde bude zřízena provizorní laboratoř."
Na chvíli se odmlčel a bezeslova vydal rozkaz přepravním týmum aby začali přemisťovat vybavení. Skupinka lidských vědců se rovněž vydala, nejspíš aby připravila laboratoř do funkčního skladu. Tarael se o nich nezmínil a generál tedy nepovažoval za nutné zjišťovat podrobnosti.
"Toho jsou mí učedníci. Yae'l a Alister Gale."
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, hangár

Všechno je perfektní. Všechno jde podle plánu. Přesto dá práci nebýt nervozní.

V první chvíli se chci natáhnout v Síle k tátovi, zkusit podchytit jeho pocity, ale hned se zarazím. Nemyslím, že by se cokoli dalo vyčíst. Znám ho dost na to, aby nepůsobil čitelněji, než je nezbytně nutné, zejména pokud mu přítomnost sithského vědeckého týmu není po chuti a skupina sem byla umístěna z vyšší instance.
Automaticky napodobím jeho přístup, stáhnu emoce i myšlenky co nejhlouběji do sebe, takže navenek v Síle působím, jako by mysl chránila řádně tlustá duracelová vrstva. Není žádná zvědavost. Jen pozornost. A ledový klid, s nímž si prohlížím poslední účastníky zájezdu.

Napřed pomocný personál s bednami, pak… vyšší pomocný personál. Při pohledu na dvojici twi´leků a tradoshana to vypadá, že s dohledem na tým to bude značně pochybné. Admirál to mohl méně slušně nazvat také tak, že budeme k ruce sithčatům – tahle nepříliš optimistická verze se rýsuje jako ne nepravděpodobná. Vedle toho, co vystoupilo, je moje a Yae´lova autorita sotva o málo vyšší než autorita vornskra ve vysokém stádiu rozkladu.

Tak tak nestočím pohled ke generálovi. Ne, zachovává se tvář. Dívat se dopředu, přímo na transportér, ne až tak přímo na výpravu, moc nepřemýšlet, nerozptylovat se. Příliš se nezabývat studiem cizích pocitů, nezahlcovat se domněnkami.

I Yae´lovu poznámku přejdu mlčením, přestože mám co dělat nepůsobit jako napjatá spoušť u blasteru. Jestli jsem ze situace nebyl nadšený před půl hodinou, teď se to posunulo kamsi k absolutní nule. Čistokrevnej sith – to poslední, co nám tady chybělo. Nevím, jestli být Yae´lovi hluboce vděčný, že na můj návrh nepřistoupil, nebo se začínat bát, co z toho vzejde. Tedy, jaký druh problémů přesně. Podvědomí si spíná po svém a výsledkem je antipatie na první pohled. Instinktivní… skoro až potřeba chtít být pokud možno na opačném konci Tasleru než Tarael. Iracionální jistota, že jestli si v jeho přítomnosti nebudu dávat skutečně dobrý pozor, nepůjdu mu z cesty a nebudu dělat to, co ON bude očekávat, bude to bolet. Víc, než libovolný Torgův trest.

Jenže takhle jednoduché to nebude.

Nemám v úmyslu akceptovat sithské psychologické hry víc, než bude nezbytně nutné.
Po oficiálním uvítání mezi velitelskými špičkami dojde řada i na představování nižších šarží. Zůstanu u zdvořilé, odměřené úklony. Zjevně se ani neočekává, abych cokoli říkal, takže se mohu plně soustředit na zachovávání vlastní nečitelnosti v Síle.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“