Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Čtyři roky před bitvou o Yavin je Galaktické Impérium ve svém největším rozmachu, zdá se, že jej pranic nemůže zatavit. Dlouhé ruce zákona se stále daří unikat některým kriminálníkům, jejichž zatykače jsou vylepeny všude, kde je to jen možné. Mezi nekalé živly se dá zařadit i známý pašerák Cliffeon Dal'marran, jenž je se svou postarší avšak dobře udržovatelnou a lehce modifikovanou lodí YG-4210 přezdívanou Ostrovítr na cestě do srdce Imperialistů… Na Coruscant. Pokud jste jen trochu vynalézaví, dokážete odtud propašovat jakoukoliv zplodinu a vládní skenery nic nezachytí. Před tím než vezme jakékoliv pasažéry či náklad na palubu, je nutné sehnat nové zásoby.
To je pašerákova…

Rutina


Coruscant, Ostrovítr

Když jsi vyskočil z hyper prostoru, loď sebou nepříjemně zacukala a po následující sérii zaskřípání a jiných uchu nelahodících zvuků si bylo možné prohlédnout centrální planetu. Ač jsi sem lítával celkem často, pohled to byl vždy uchvacující. Tví rodiče na loď byli dva, ale z důvodů kdy přes tvoji nedůvěru nebyl ještě sehnán kopilot, bylo nutné, alespoň na čas, zakoupit droida pilota. Seděl teď vedle tebe a svými železnými prsty vyťukával do konzole různorodé příkazy.
Za patnáct minut budeme schopni navázat kontakt s imperiální kontrolou.
Elektronický hlas poukázal na několik křižníků vznášejících se na orbitě. Tohle bylo v poslední době dost časté. Buď se něco chystá, nebo Impérium chce ukázat, že taky něco dělá…
---
Vymysli si něco proč by tě kontrola měla pustit, dostaň se až k atmosféře, případně můžeš i přistát.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, Ostrovítr

Cesta hyperprostorem ubíhala jako vždy nudně. To byla jedna z mála nevýhod práce v osamění a bez společníků. Tedy, když nepočítám zrovna ne moc komunikativního droida. Na druhou stranu, člověk v mém věku je rád za trochu klidu. A že ho během výkonu svého povolání nemám zrovna moc, není snad třeba ani dodávat. Plecháč je ale fajn. Svou práci udělá a nijak se mi neplete do soukromého života. Prostě správný dříč. Nejspíš proto beru droidy jako správné chlapíky, se kterýma se dobře dělá. Nemají všetečné otázky a neptají se na věci, do kterých jim nic není.

Z hyperprostoru vyletíme před Coruscantem, naším aktuálním cílem. Tolik tvorů na jedné kouli. Žít tady, tak asi brzy zešedivím. Pokud bych z toho dřív nezešílel, pomyslím si při pohledu na všechna ta světla. Jedno zatraceně velké město. Pokaždé, když sem přiletím, mě to překvapí. Zavrtím nad svými myšlenkami hlavou a vyženu je pryč. Na tohle není čas a v mém věku bych se nad takovými věcmi už neměl pozastavovat. Ale co nadělám, každý má své mouchy a člověk, který vyrůstal na malé lodi ve společnosti pouze dvou dospělých a jednoho droida má jisté předsudky a názory.

Na hlášení plecháče kývnu hlavou a zamířím si to s lodí rovnou a suverénně přímo ke kontrole. Pokud člověk někde nemá být, nesmí to na sobě nikdy nechat znát, tak to říkával otec. Je fakt, že staroch toho nakecal spoustu, ale některé hlášky jsou holt pravdivé.
Křižníky vypadají dosti autoritativně a vzbuzují u většiny lidí mého ražení respekt. Ale z toho si člověk nesmí moc dělat. Hlavně se tvářit přátelsky a vzorně. Pokud možno vypadat jako někdo, s kým nemá cenu se ani zahazovat a trápit ho. A pak stačí už jen doufat, že to vyjde.

„Tady zásobovací transportér YG-4210 letící na Coruscant pro zásoby, náklad a pasažéry. Aktuálně jsme bez nákladu,“ ohlásím se klidným a co nejvíce mechanickým hlasem snažícím se napodobit otrávené piloty různých oficiálních transportů, které tyto rutinní kontroly akorát zpomalují v práci.
Jak říkával stařík, udělej ze lži co největší pravdu a třeba to vyjde. To, že to občas nevyjde, už raději nezmiňoval. Ale předpokládám, že transporty jako je ten můj nejsou na Coruscantu nijak výjimečné. Navíc, kdo by čekal, že taková stará a pomalá plechovka jako ta moje bude převážet něco nelegálního. Osobně sice nedám na Ostrovítr dopustit, ale sám musím uznat, že už je trochu staršího ražení. No, asi tak jako já sám.

„Tak, teď se modli plecháči, pokud to umíš. Osobně tuhle část práce doslova nesnáším,“ prohodím ke droidovi, i když je mi jasné, že jeho odpověď bude stejně sucharská, jako on sám. Ale shánět živého kopilota jen kvůli modlitbám se mi zdá trochu zbytečné.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Snažím se vyhledat váš požadavek, negativní. Bude třeba…
Stále stejnou droidovu intonaci přeruší zablikání čtvercového tlačítka.
Příchozí hovor pane.
Oznámí a otevře komunikační kanál. Imperiální důstojník mluví velice rychle. Na jeho hlase, je však znát podobná znuděnost, jakou jsi pociťoval cestou sem. Dělat celý den stejnou činnost spočívající v kontrolování prolétávajících lodí, a pak když se objeví něco divného, stejně se o vyřešení postará někdo jiný.
Potvrzuji, transportére YG-4210. Prosím zpomalte vaše plavidlo, skenery provedou ověření.
Kopilot se ujal plnění imperiálního příkazu. Železná ruka obejmula páku a stlačila ji pomalu do nižší pozice. Z útrob tvé lodi jsi rozpoznal krátké zasyčení, komponenty se daly do práce. Čím dál sis začínal myslet, že pokud u tebe nic nenajdou, neb nemají co, tak ti zabaví loď, protože létat s takovýmto vrakem by mělo být označeno za nezákonné. Když se dostatečně přiblížíte, nastane nepříjemné ticho ze strany kontroly, ticho byl až příliš dlouhé, nakonec, konečně, ta samá osoba co vás donutila zpomalit, jej prolomí.
Vše se zdá být v pořádku, můžete pokračovat. Planetární kontrola konec.
Droid se upřeně díval svými receptory skrz sklo ven, žádná úleva nebo radost, přirozená člověku, se nekonala.
Pokračuji k planetě, chcete převzít řízení lodi?
Začal zpět táhnout páku pro ovládání rychlosti, nahoru. Křižníky se počaly vzdalovat, zatímco planeta, jež se ještě před chvílí zdála jako malá koule, zaplnila celý výhled z kokpitu. Rozprostřela se před vámi hra zářivých světel.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, Ostrovítr

Nad droidovou poznámkou mi nezbyde než jen zakroutit hlavou. Co taky čekat od droida. Nějakou tu modlitbu ho však budu muset nechat naučit. Člověk nikdy neví, kdy se mu to může hodit. To už nás však kontaktují úřady. No skvěle. Tak teď se uvidí. Jen doufám, že se s námi vůbec budou chtít bavit. Být ohňostrojovou podívanou by mě zrovna dvakrát nebralo.

Vše naštěstí proběhlo v pořádku a bez problému. Trochu delší odmlka sice znamenala, že jsem byl chvíli nesvůj, ale nakonec nás přeci jen pustili. Na druhou stranu, co by tu taky měli hledat. Jasně, někdo by mohl říci, že mít takhle starou loď je zločin sám o sobě, ale osobně bych to dotyčnému neradil. Je to sice starej krám, ale je to můj krám. A jediný kdo ho může kritizovat, jsem já.
„Díky, kontrolo,“ odpovím stejně znuděně a nechám droida zvýšit rychlost. Zbytek si však raději vezmu do svých rukou, „jo, díky plecháči, teď už to převezmu. Alespoň se trochu protáhnu. Ne, že bych to potřeboval, ale víš, o čem mluvím…hm…teda nejspíš nevíš, ale to je fuk.“

Co budu droidovi vyprávět že. Ale nikdo jiný tu není. Tak nemá na výběr a musí poslouchat. Převezmu tedy řízení lodi a s pocitem zadostiučinění si užívám klesání a pohled na přibližující se planetu. Ta se s každým okamžikem zvětšuje a brzy zaplní celý kokpit.
„Najdi nám nějaký volný flek k přistání, plecháči. Něco na střední nebo nízké úrovni. A pokud možno něco bezpečného, ať nám někdo našeho mazlíka nerozebere na součástky,“ přikážu droidovi a až něco najde, zamířím dle koordinát k místu přistání.

Jedním okem stále sleduji zvětšující se město a obří mrakodrapy tyčící se do výše k nebesům. Jen ze skutečné výšky si člověk skutečně uvědomí, jak nicotní vlastně my smrtelníci jsme. Ale dost filosofování. Na to bude času dost v důchodě. Pokud se ho dožiju, pomyslím si a na tváři se mi objeví úšklebek. Je fakt, že dožít se pěkného stáří v mé branži není nic obvyklého, ale člověk musí mít nějaký cíl, aby mohl fungovat.

Tok myšlenek přeruší až přistávací procedura, při které se pokusím s Ostrovětrem co nejméně házet. Raději opatrně, než dovolit, aby se mi loď rozsypala pod zadkem. To by byla teda skutečná pecka. Raději kontroluji všechno dvakrát a s řídící pákou zacházím jako s porcelánem.
„Teď hezky pomalu dolů a jsme doma, zlato,“ prohodím jen tak do větru a usednu s lodí na místo. Trochu to zaskřípe a ozve se "stáří" lodi, ale snad nám neupadlo nic důležitého.

„No a teď je čas sehnat nějaké ty zásoby a případně i náklad, či pasažéry,“ otočím se k plecháči, „to dostaneš za úkol ty. Zkus kontaktovat známé, já se půjdu něčeho napít, a kdo ví, třeba se zadaří.“
To možná znělo dvojsmyslně, ale pochybuji, že to droid pochopil. Úsměv na mé tváři však dozajista postřehne. Otázka je, jestli z něj pochopí, o co jde. Ale co, on má svůj job a já mám svůj.

„A ne, že mi někdo ukradne loď, zatímco tu nebudu. Pěkně mi ji ohlídej, plechovko. Do večera jsem doma,“ zavelím s hranou přísností a vydám se do kapitánovi „kajuty“, kde seberu všechno potřebné včetně zbraní a kreditů a vydám se „za zábavou“ do města. Noc je ještě mladá...

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, Ostrovítr

Rozumím, pane.
Odvětil ti nazpět, načež přepnul ovládání, svůj knipl vrátil do vzpřímené polohy a nechal to zcela na tobě. Páka, kterou tvé prsty obtáčely, rázem ztěžkla. Zatímco jste se blížili, Plecháč prázdně hleděl před sebe, ni se nepohne, až do té doby, kdy se pustí na povel zpět do práce pro vyhledání vhodné přistávací pozice. Netrvá to dlouho a nepřestávajíce brouzdat v systému, potvrdí nález. Odešle do konzole souřadnice.
Nízká úroveň, tržiště, nebude problém nalézt zde proviant a zákazníky.
Oznámí ti vybrané místo a znovu utichne. Loď prolétávající atmosférou, nepříjemně drkotá tvými zuby. Kdyby se opravdu tvůj kopilot uměl modlit, nejspíš by to bylo za šrouby a jiné součástky, které se mohou uvolnit. Představa, kdy se roztrhnete, a vzplanete, je víceméně opravdu nepříjemná.
Minete několik špiček věží a zařadíte na moment do provozu mezi vysutými budovami, následně sletíte níž, obletíte několik budov. Celou cestu zpomalujete. Přišel čas, dostanete se do spodního patra zahaleného temnotou. Pokud je na planetě velké množství zločinců nebo uprchlíků, budou zajisté tady. Ve stínu Impéria, a vlastně i tenkrát za Republiky to tak bylo.

Dostaneš se až k volné ploše, hned vedle zmíněného tržiště, je jeho součástí. Tržiště je obklopeno budovami a osvětleno ponurými světly pouličních lamp. Během přistávací procedury koutkem oka zaznamenáš davy lidí. Budeš si muset své cennosti hlídat, pokud o ně nechceš byť zásluhou obyčejného kapsáře být odcizen. Noviny a smetí bylo odfoukáváno různými směry, až jste konečně dosedly na pevnou zem. Podlaha Ostrovětru se zahoupala nahoru a dolů jak tlumiče vstřebaly mírný náraz. Lodní světla v kabině se postupně pozhasínala. Zelená záře kontrolního panelu ozařovala jak tvůj obličej tak i droidovy obličejové pláty.
Lodí se neslo hučení, které přehlušil až plecháč vstávající ze svého místa.
Rozumím, pane. Sejdeme se večer.
Přitaká a zamíří do zádě lodi, tvořenou především velkou obdélníkovou místností. Po-vypínáš některé systémy, vezmeš si své vybavení a následuješ jej stejnou cestou. Stěny nákladového prostoru byly ověšeny diodami osvětlujícími celou místnost. Pilotovací droid zrovna zapojil pomocí energodržáků vozík za postarší čtyřkolový zeleně natřený stroj s místo pro usazení pouhé jedné osoby. Chystal se pro zásoby.
Otevřel ti místnost se zvedací plošinou ještě dříve nežli jsi se dostatečně přiblížil k němu.
Hodně zdaru, pane.
Pokynul k tobě hlavou, když jsi sjížděl níže. Venkovní prostory zaváněly zkaženým vzduchem. Po prvotním rozhlédnutí se, bylo možné spatřit bezdomovce různých druhů, čekajících zda jim nějaká ta dobrá duše neposkytne alespoň hrstku kreditů pro zakoupení dobrého Ale v podnicích umístěných podél obvodu tržiště, stejně odtud byli vždy nevlídně vyhoštěni rukama vyhazovačů.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň

Jen doufám, že za ty zásoby neutratí všechny naše prachy. Přeci jen potřebujeme mít z čeho žít a kdyby se nás chytla smůla, tak se bude hodit každý kredit. Ale co, však on si poradí, nedělá to přeci prvně. Sjedu tedy plošinou dolů na ulici, kde se nadechnu zdejšího, ne příliš voňavého, vzduchu.
„Jo, jo, vůně domova,“ prohodím si tak pro sebe a vydám se napříč ulicí.

Nízká úroveň Coruscantu se skutečně nemění. Je jedno, kdo vládne nahoře, dole to je stále stejné. Impérium, stejně jako Republika, se nijak extra nesnaží provádět potřebné změny a otázkou zůstává, jestli to zdejším vůbec vadí. Dle toho, co vidím, nejspíš ani moc ne. Zdejší společnost si žije vlastním životem. A pravda je, že je to nejspíš jediný společenský život, který mně nijak nevadí. Kvalitní bar s kvalitním pitím mi k životu mimo loď úplně stačí. A když se k tomu přidá nějaká ta spoře oděná twi’lecká tanečnice, co víc si může muž přát.

S úsměvem na tváři vyrazím k nejbližšímu bezdomovci. Opřu se zády o stěnu, čistě z bezpečnostních důvodů, a prohodím směrem k němu: „Zdravíčko, příteli. Co takhle si vydělat pár kreditů? Řekni, co nového se povídá a řeší? Nějaké nové tváře? Cokoliv, co myslíš, že stojí za mou pozornost.“
Není nad to vyzpovídat bezdomovce. U všeho jsou, všechno vidí a přitom nikoho nezajímají. Skvělý zdroj informací, který nestojí víc než pár kreditů.

„Pokud znáš navíc nějaké to tajemstvíčko, určitě ti rád přispěji na pořádné pití,“ dodám s úsměvem přes celou tvář. Snad ho to povzbudí a rozpovídá se. Když toho z něj moc nedostanu, hodím mu jen pár kreditů, když se rozpovídá, přihodím i něco navíc. Pokud by snad odmítl mluvit, vyzkoušíme několik dalších bezdomovců. Je třeba informací, neboť informace jsou prachy.

S potřebnými znalostmi a novinkami od bezdomovců nezbývá než zamířit do nějakého baru a zjistit, jak to tu vlastně žije. Nejlépe bude vybrat bar, který má od pohledu alespoň trochu úroveň. Nemusí to být hned špeluňka, ale zapadnout někam, kde se nejdřív střílí a pak teprve mluví, by nebylo zrovna nejlepší. Rád bych ještě chvíli žil a dýchal, i když na druhou stranu…i vůně smrti je leckdy lepší, jak tenhle puch.

Až najdu ten správný bar, vejdu suverénně dovnitř, úsměv na tváři a ruce připravené kdykoliv popadnout blaster a krýt případný ústup. Člověk nikdy neví, na jako společnost narazí. Každopádně, odzbrojující úsměv a menší ukázka autority nikdy neuškodí. Je třeba zapůsobit, pokud máte sehnat zákazníky. A když vypadáte jako někdo, kdo se o sebe umí postarat a kdo se vyzná, tím lépe. Při tom všem mi cvočky na botách cvakají pěkně do rytmu a plášť za mnou vlaje. To snad vytvoří dostatečný efekt drsňáka a odradí tak případné problémy od mé osoby. Však je tu určitě spousta snadnějších soust.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň

Jen co jsi popošel několik metrů od Ostrovětru, plošina se se skřípotem vydala zpět do původní pozice. První osobou, s kterou se dáš do řeči je otrhaný postarší muž posedávající kus od ostatních jemu podobných, vedle přeplněné popelnice. Jeho pleť byla tak tmavá, že v tomto rohu splýval se zdí. Plné rty se pomalu pohnuly promlouvajíce k tobě.
Dobrý pane, rád ti něco prozradím.
Sundal si svojí bavlněnou čapku a odložil ji k prázdné skleněné láhvi vedle své natažené nohy bez boty. Bylo znát, že má v ústech sucho a podělit se o informaci nebude mít žádný problém. Zahleděl se do davu a dal si načas, než řekl něco dalšího.
V poslední době se mezi námi rozšířilo mnoho klepů, někteří říkávají, že se tu schovává…
Přerušil svoji šišlavou mluvu, natočil se k tobě čelem a zašeptal.
…Jedi. Zbytek už není tak zajímavej.
Natáhl k tobě ruku v bezprsté odrbané rukavici, rád by viděl nějaký ten kredit, nejen plané řeči. Dalo se to nazvat zdravou opatrností, nebo zvykem. Několik metrů od vás, směrem ke středu tržnice, projede pilotní droid. Plošinu za sebou opětovně samozřejmě zatáhl. Pro návrat zpět používáte dálkové ovládání.
Nedávno tu byla hlídka divně oděnejch klonovanejch vojáků, také jsem tu zahlídl několik nájemných lovců.
Hromově zakašlá jako by jeho plíce někdo naklepával kladive. Promluví, hledíce na davem se prodírající čtyřkolku. Mezi každým slovem má různě dlouhé pauzy.
Časy jsou horší a horší.
Pokroutí smutně hlavou, tvář jakoby v onen moment nabyla na vráskách.
Přibylo nás tu, stále více lidí hledá spásu, chtějí odtud pryč, někteří počkají na první transportér a zmizí odsud, jiní setrvávají v místních putykách a promrhávají své zbylé bohatství na chlast, pak už na ně ale čeká jenom ulice.
Netušíš jak dlouho je tu tento muž ale vzhledem k jeho vyzáblosti nejspíš několik měsíců, možná let. Jednoduše ti poděkuje, nasadí si čepici a zamíří si to k nejbližšímu baru, aby se nechal zadním vchodem vyhodit ven. Bylo jasné, že do tohohle podniku se nepůjde. Namátku jsi vybral místo kde se na hodláš usadit. Měl jsi přibližně hodinu a půl než by venku zapadlo slunce. Tady dole však není znát rozdíl mezi dnem a nocí. Vždy je tu stejně chmurno a atmosféra stejně žalostná.
Prodrat se mezi různorodou populací bylo více než složité, zaslechl jsi též někoho zvoucího na stranu prapodivné víry, dokonce tu pobíhal i nahý muž vykřikující že jacísi Vongové ovládnou galaxii…

Konečně ses dopracoval, až k vstupním dveřím baru. Svítící žlutý nápis místo označil jako Ráj v Pekle. Vdechl si štiplavý kouř z cigaretových špiček. Vnitřek byl tvořen kruhovitým barem uprostřed. Nad ním byly zavěšeny monitory přehrávající záznamy i živé vysílání různých sportovních utkání. Místnost se dále větvila létačkami do dalších dvou místnůstek sloužících jako salónky. Kromě toho byly propojeny všechny jednotnými toaletami. Bylo tu celkem plno, lidé seděli na stoličkách u rozlévajícího twi´leka, jiní u stolů s místem až pro pět osob.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Z bezdomovce jsem dostal spoustu zajímavých informací. Zvláště ta zpráva o skrývajícím se Jedim je dosti zajímavá. Ani jsem nečekal, že by tu někdo takový mohl být, ale na druhou stranu, kde jinde se může tak dobře skrýt, jako zde. Jak se říká, pod svícnem je největší tma. Pokud po něm však Impérium už pátrá, měl by raději rychle vypadnout. Ti divně odění kloni mohou být právě na jeho stopě a pokud někdo najal i lovce odměn, tak by se měl zdekovat ještě rychleji. Rozhodně mu tu jeho situaci nezávidím. Ale co, je to jeho boj. Snad mu píchne ta jejich slavná Jedijská Síla. Ne, že bych s ním nějak extra sympatizoval, ale vše, co dělá problém Impériu, mě čistě z principu těší.

Bezdomovci jsem tedy zaplatil slíbené kredity a pak už následoval bar. Ráj v Pekle. Název mluvící za vše. Já si vážně umím vybrat místo, kde strávit noc. I když netvrdím, že by se nějaká andělská succuba nehodila. Hlavně ať tu mají pořádnej chlast. Podnik nevypadal nijak špatně a zdá se, že celkem prosperuje. Mají zde celkem plno a tak snad nebude problém najít zákazníka, který by sháněl pomoc někoho z mého oboru.

Vyberu si tedy jedno místo rovnou u zdroje, tedy u baru, a usadím se tak, abych měl východ co nejblíže. To kdyby bylo třeba co nejrychleji vypadnout. A nyní už nezbývá, než si objednat něco pořádně ostrého. Když už se má člověk napít, tak to má mít grády a nemá cucat nějakou šťávu.
„Hej, barmane, přines mi sem něco co má šmrnc. Ať mi to vypálí všechny ty vesmírný brouky, co se mi usadili v žaludku,“ prohodím směrem k barmanovi a samozřejmě nezapomenu naznačit, aby se pak u mě zastavil. Barmani jsou po bezdomovcích hned druzí nejlepší informátoři. Tedy pokud zrovna mají náladu mluvit. Což se často odvíjí od toho, jak hluboko má člověk do kapsy. Hodím tedy na stůl pár kreditů a počkám, až se ke mně přidá i s mým pitím.

„Povídej, brachu, je tu něco nového? Našla by se tu nějaká prácička pro člověka jako já?“ zeptám se ho trochu tišším hlasem a skloním se k němu nad bar. Na tváři vykouzlím přátelský úsměv, což snad pomůže k tomu, aby se otevřel. Předpokládám, že už dle mého vzezření a chování pozná, o co mi jde. Pokud však ne, naznačím mu něco v tom smyslu, že jsem „svobodný obchodník.“ Tomu už by mohl rozumět. Barmana si vyslechnu pozorně a pokusím se pochopit případné narážky a změny v intonaci, které často naznačují, že za tím je něco zajímavého. Můžu jen doufat, že se z něj něco kloudného dozvím.

Mezitím se po očku dívám po osazenstvu a hodnotím jednotlivce i skupiny. Jestli tu není někdo, kdo by sem přímo nezapadal, či nějak vyčníval a naopak, jestli tu není někdo, kdo sem zapadá až moc a tak něco neskrývá. Občas neškodí provést svůj vlastní průzkum a zhodnotit situaci. Třeba se tak dostanu na kobylku nějakému zajímavému podniku. Všímám si též případných zbraní, ať už viditelných, či skrytých, u jednotlivých osob, abych tak určil případné bezprostřední hrozby, kdyby se něco semlelo. Snad to dnes dopadne dobře. Přeci jen to není žádná díra na okraji galaxie, kde by museli každou chvíli odtrhávat bitkaře od sebe, či rovnou vynášet mrtvoly. Zvyk je však železná košile.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Usadil ses k baru, cvočky na plášti o sebe narazily a vytvořili krátký cinkavý zvuk. Po obou tvých rukách někdo vysedával, ale nijak ti nevěnovali svoji pozornost. Bar obsluhovala pouze jediná osoba, zelená Lekku byla ověšena několika železnými kroužky. Na sobě měl prostou fialovou tuniku a béžovou vestu. Nemusel si vyčkávat nikterak dlouho, nežli se k tobě dostavil. Z plastové láhve s nazelenalou tekutinou, s přesně stejným odstínem jako byla jeho kůže, odlil ti do malé sklenky s neurčitým gravírovaným vzorem. Ťukl s ní před tebe a hodil po tobě vražedný pohled.
Informace tady nejsou zdarma.
Uložil láhev zpět na její právoplatné místo v polici přibité na sloup uprostřed baru. Vzal z dřezu půllitr, hadřík a vrátil se k tobě. Jedním loktem se opřel o mramorovou desku baru, v ní také svíral nádobu, kterou druhou rukou pucoval zevnitř. Naklonil se k tobě, až tě doslova udeřil do obličeje shnilí pach z jeho úst.
Mám tady nové nabídky pokud by jsi si chtěl trochu zalovit. Mohu ti sehnat také nějaké zbraně nebo součástky, mám dlouhé prsty, a na každém tucet kontaktů.
Usmál se zežloutlými zuby.
Pokud hledáš někoho, kdo by se vodtud rád dostal, tak to jsi na správném místě. Tady u nás se to takovými osobami jen hemží. Můžu ti za drobnej příplatek na někoho ukázat svym hubenym prstem.

Tvé letmé pozorování osazenstva se dalo označit za úspěšné. Rozpoznal jsi pár pilotů, zbytek byli buď žoldáci, zlodějíčci, nebo obyčejní štamgasti. Někteří se neostýchali nechat své zbraně na viditelných místech. Většina postarší nebo vládou zakázané modely. Co ti připadalo celkem zajímavé, byla osoba s protokolárním droidem na druhé straně baru. Muž po tvé levici do tebe strčil ramenem, hlasitě se smál, objímaje polonahou ženu neznámé rasy.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Zelený dryják, který mi přinesl barman, nevypadal nijak valně, ale kdo taky u chlastu hledí na vzhled. Důležité je, aby pořádně promazal zrezivělé a pořádně vyschlé trubky. Po pořádné práci, zasloužená odměna. „Díky, příteli,“ poděkoval jsem chrčivě, „tohle vážně bodlo.“ Ohnivák jak má být.

Nakonec se přiloudal znovu a já se dozvěděl pár nových informací. Sice sem během jeho řeči skoro nedýchal, čistě ze zdravotních důvodů, ale i tak to stálo za to. Jak vidět, práce je zde pořád dost. Ani Impérium nedokázalo odstranit všechny neduhy Republiky. A upřímně, nevěřím, že to kdy dokáže. Nás je prostě strašně moc a jsme všude. Jsme krev galaxie, jak tvrdívala máti.

„Pokud znáš někoho, kdo má, řekněme, nebezpečnější vybavení pro droidy, něco by se šiklo,“ zeptám se přes bar a doprovodím to několika kredity. Když už mi má plecháč hlídat loď a záda, tak ať k tomu má pořádnou výzbroj. Například nějaký ten přídavný plamenomet, či něco na ten způsob. To by mohlo většinu lapků odradit. Na druhou stranu, asi by se mu zrovna nelíbilo, kdybych z něj udělal vraždící monstrum.

Nejvíce mě však zaujme ona nabídka s možností získat zákazníky. Většinou vozím pouze neživý náklad a trocha živé společnosti se přeci jen může hodit. Ne, že by mi plecháč vadil, ale ty jeho strojový kecy člověku začnou po čase přeci jen lézt na nervy. A navíc, prachy se vždy hodí, a pokud někdo z nich velmi spěchá, určitě bude ochoten dobře zaplatit za spěšný a nenápadný odvoz. Na bar tedy přihodím několik dalších kreditů a směrem k twi‘lekovi prohodím: „Nechť se tedy prstíky hýbou.“

Nenápadně se otočím přes rameno a sleduji, koho mi twi‘lek ukáže. Tak nějak předpokládám, že by se mohlo jednat o onoho chlapíka s protokolárním droidem. Ten mě zaujal již dříve a nepřipadá mi zrovna jako někdo, kdo by patřil mezi zdejší stálou klientelu. Zdejší štamgasti by mu z toho droida po čase udělali hromadu zbytečných součástek.

Do ramene mě strčí nějaký chlapík s polonahou ženštinou v náručích. Ne, že bych měl něco proti, ale mám rád svůj osobní prostor. Na druhou stranu, nehodlám začínat žádné problémy. Alespoň ne dřív, než seženu práci. Pak už to bude jedno, he, he. V mysli mi propluje vzpomínka na několik nedávných hospodských bitek. Při jedné z nich mě dokonce vyhodili lítačkami ven. Nebylo to zrovna pěkné přistání, ale za to odreagování to stálo. A ten zub stejně potřeboval ven.
Kdo ví, jak skončí má návštěva pajzlu tentokrát.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Znám chlápka kterej ti do droida namontuje co jen tvé nejdivočejší můry stvořily! Vod Znehybňujících šroubů po metače plasmy. Koukáš na něj příteli.
Znovu se široce zazubí. Váš rozhovor je následně přerušen kvůli zarostlému muži po tvé pravici, žádá si další rundu. Na sobě má koženou zbroj a železný plát na zádech přidělaný koženými popruhy. Na stehnu je pouzdro s nezvykle dlouhým tělem zbraně. Hledí na obrazovku kde probíhá divoký závod kluzáků. Zrovna při explozi jednoho z účastníků klání mu je přinesen další plastový půllitr zlatavého moku, dle odhadu Corelianské Ale.
Tak kde sme skončili.
Barman se k tobě vrátí a znovu zaujme původní pozici. Uklidí lesklé kredity do kapsy, aby to příliš zákazníků nelákalo, a ukáže na osobu u vchodových dveří.
Tamto je Mark, bývalej člen Coruscantské ochranky, po tom co jsme se stali Galaktickym Impériem, na něj z neznámého důvodu uvalili zatykač. Skrývá se tu už nějakej ten pátek, netušim kolik je schopnej zaplatit ale chlastá tu ve dne v noci.
Chraplavě se zasměje a poukáže prstem na další cíl.
Za tuhle bude menší peněžní obnos, proto ji nikdo nechce vzít. Kluci říkají, že utekla násilnému manželovy.
Od matky s nemluvnětem se otočíte k Sullustanovy v pilotní kombinéze.
Ten je tu nový, je doktor, vlastně ani nevím proč tu je... ale chce vzít čáru hnedle, co se naskytne první příležitost. A tamten vedle něj, jo to je Demmy, uprchlej zločinec, chladnokrevný vrah a násilník. Má na svým kontě prej stovky žen. Nechtěj vědět, co s jejich mrtvolama dělá.
Otočí se k tobě zády, opře se o bar hledíc na zamaskovaného s protokolárním droidem po boku.
Tamta vosoba je tu nová, přišla před chvilkou. Nevím vo ní nic, ale mohl bys to zkusit.
Dopoví a znovu se k tobě natočí čelem, nadzvedne obočí a žlutýma očima se ti zaryje do tváře.
Mluvili jsme o těch zbraních pro droidy, co si představíš pod nebezpečnější vybavení?
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Metače plazmy? Nice! To by se plecháči mohlo líbit. Jen by s nimi nesměl trénovat uvnitř lodi, zasměji se sám pro sebe. Tenhle chlapík se mi začíná skutečně líbit. Sice je trochu šáhlej, ale kdo je normální, že? Pokud navíc udělá svou práci, za dobrou cenu, tak budu nanejvýš spokojen. A droid snad taky. Doufám.

Vyrušení ze strany chlapíka sledujícího závody kluzáků mě nijak nevadí. Pravda je, že závody kluzáků dokáží často zaujmout i mě. Je to přeci jen o umění pilotáže a to je můj šálek čaje.
„Pilotujete, sázíte, či jen sledujete?“ prohodím k onomu neznámému divákovi. Nechci se mu nijak plést do života, ale jeho nadšení závody se nedalo nezaznamenat. Třeba si pěkně pokecáme…a třeba mi rozbije hubu za vyrušování.

Až se vrátí barman, vyslechnu si ho a pohledem přejíždím z osoby na osobu. Vskutku vybraná společnost. Jeden lepší jak druhý. Člen ochranky, který pije jako duha a nejspíš nemá na ani na převoz v krabici. I když kdo ví. Za optání pak nic nedám. A pokud se umí alespoň trochu ohánět blasterem, třeba by mohl být při cestě i užitečný.

Další na řadě je matka s capartem. Ne, že bych byl nějaký svědomitý občan a slušňák, ale ubližování ženám nesnáším. Je to jedna z mála věcí, které mě dokáží pěkně naštvat. Fakt je, že většina ženských v oboru se o sebe dokáže postarat. Tahle ale nevypadá jako někdo, kdo ví jak na to. Nejspíš proto utíká. Mé vnitřní Já mi říká, abych ji vzal. Ale na druhou stranu se mi dvakrát nechce mít problémy s jejím manžílkem. Poptáme se a uvidíme.

Pak tu máme násilníka a vrahouna. Tak ten má smůlu. Být lovec odměn, sejmu ho vlastnoručně. Ale riskovat souboj se mi nevyplatí. Určitě ne tady a teď. Pokud ho někdo sveze, bude mít dost velký štěstí. Žádný pilot si na loď dobrovolně nevezme šílence. At jde pěšky…kamkoliv.
No a nakonec je tu náš Pan Záhadný a jeho droid kecal. U něj se budu muset určitě zastavit. Něco mi říká, že tam jsou ukrytý prachy. Možná se pletu, ale za optání přece nic nedám…většinou.

„No, máte tu pěknou bandu uprchlíků, jen co je pravda,“ prohodím k barmanovi, „každopádně díky za informace. Pomohl si mi.“ S tím přihodím ještě pár dalších kreditů. Člověk nikdy neví, kdy se mu bude hodit přátelství s barmanem.
„A teď k těm vylepšením, o kterých jsme se bavili na začátku,“ dodám po chvíli a vytáhnu datapad, kde si zobrazím informace o svém droidovi, „co by si mi doporučoval na tenhle typ? Chtěl bych zvýšit jeho obrannou i útočnou stránku. Aby mi dokázal krýt záda, například. Víš jak to myslím.“
Když je třeba, není nad to se poradit s odborníkem. Lepší, než abych si vymýšlel šílenosti, které z mého droida udělají hromadu nepohyblivého šrotu. A nepochybuji o tom, že tenhle chlapík už nějakého toho droida upravil.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Twi´lek si zajde nalít skleničku a tobě jakožto zákazníkovi s širším spektrem výběru, dolije na účet podniku, následně sejde po žebříku do sklepa i s tvým datapadem. Droid čišních mezitím převezme Barmanovu práci a pustí se do obsluhy několika nově příchozích.

Děvky, závody, přestřelky, prachy… Bez toho by byl život o hovnu!

Pronese k tobě doteď zamlklý zarostlý muž, jehož hlavu zdobí husté dredy. Hlas má neústupný a pevný. Nabídne ti přiťuknutí, po kterém celý obsah sklenice vyklopí do svého žaludku.
Řekl bych, že je zbytečné se ptát, proč jste zavítal do tohohle krámu s lidskými dušemi.
Zadívá se na obrazovku, započne další kolo.
Jsem žoldák, Brian… Fertuci.
Představí se, jeho vychování je ta tam, ani ti nenabídl pravici. Místo k nedostatku rodičovské péče, to přisoudíme k opatrnosti, kterou tady, jak si za krátkou dobu pobytu, mohl zjistit, oplývají skoro všichni. Je to krutý svět, ve kterém se buď narodíte mezi šťastlivci nahoře, nebo mezi odpadem celé planety.
Povězte, kdo je vašim favoritem?
Myslí samozřejmě mezi závodníky. Žádné z napsaných jmen v pořadové tabulce ti ale nic neříká a barman se stále ještě nevrátil.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Barman mi dolil skleničku, za což mu poděkuji a následně zmizel kdesi ve sklepení i s datapadem. Pití na účet podniku vždy potěší, stejně jako většina věcí, které člověk dostane bez placení. Práci za něj převezme droid, se kterým si nejspíš nepokecám. Určitě ne, pokud je to stejný mluvka jako ten můj.

Naštěstí promluvil přísedící kumpán sledující závody. Jak se zdá, má celkem zábavný život plný „zajímavých“ událostí. Děvky, závody přestřelky a prachy…no, s tímhle chlapíkem si asi budu rozumět, rozhodně si umí vybrat.
„Na tom se shodneme, příteli. Život musí být trochu akční,“ odvětím souhlasně a jeho přiťuknutí opětuji. A stejně jako on do sebe hodím obsah své skleničky, přičemž ji následně přisunu k droidovi očekávajíc její naplnění. Prázdná sklenička je vždy neštěstí.

„Asi jo. Stejně jako mě podobní, přišel jsem ...hm...řekněme „nakupovat“, tak by si to asi popsal nejlépe,“ odpovím žoldákovi na jeho ne-otázku. Nepřipadám si zrovna nejlíp takto hodnotit svou práci, ale pravda je, že je to dost blízko. Skutečně často vydělávám na tom, že lidé potřebují prchnout odněkud někam. A divný je, že mi to ani nepřijde špatný. Svědomí mlčí…už pěkně dlouho.

„Cliffeon Dal’marran, svobodný obchodník a dopravce,“ představil jsem se též. Ruku sice nenabídl, ale asi bych to ani neměl očekávat. Zdejší sorta lidí si na gentlemany moc často nehraje. Dle mého názoru je to škoda. Trocha úrovně nikdy neuškodí. Tedy skoro nikdy. U dam je to rozhodně většinou plus.

„Favorita? Bohužel, na Coruscantu jsem chvíli. Většinu času trávím mimo, takže nemám představu, jak si kdo nyní stojí,“ odvětím na jeho otázku prostě. Bohužel, je to pravda. Asi bych si vážně měl udělat někdy dovolenou a pobýt někde delší čas. Na druhou stranu, pravda je, že na to často prostě není čas, a když je čas, něco se posere a pak člověk musí rychle zdrhat. Tak jako tak, lepší jak na kluzáky čučet musí být v nich závodit. Někdy bych to asi měl zkusit.

„A co ty, nesháníš nějakou práci? Uměl bys pilotovat frachťák?“ zeptám se ho. Sice jsem to ze začátku neměl v úmyslu. Ale za optání nic nedám. Kdo ví, jestli se z něj nakonec nestane parťák. Alespoň na čas. Než se pohádáme, pobijeme, či ho vysadím do vzduchoprázdna. Anebo on mě.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Popravdě já také nevím, kdo je kdo.
Hromově se zasměje.
Coruscant má snad vlastní verzi, je to strašný bordel, a to neříkám často.
Tak jako ty, nechá si od žlutého droida dolít až po okraj. Usrkne pěnu, kterou z vousů setře chlupatým předloktím.
Dej mi do ruky cokoliv s optikou a každý tvůj cíl bude mít v sobě další přebytečnou díru.
Dá si k čelu ruku směrem malíkovou hranou k sloupu a naznačí dráhu letu. Pokračuje ve svém úvodu.
Pilotování je hračka, na modelu nezáleží. Ale, po události s mým minulým zaměstnavatelem budu potřebovat dobrý důvod proč do toho jít.
Ze sklepa se konečně dostaví majitel podniku a barman v jednom, položí před tebe dva přístroje, z nichž jeden je tvůj.
Promiňte za zdržení, tady si můžete vybrat z položek dostupných na skladě. Vše co je uvedený je taky kompaktní s tvým modelem.
V propůjčeném datapadu sloužícím jako katalog je opravdu široký výběr. Na pevno umístěné blastery které mívali super bojový droidi za klonových válek, ruční plamenomety, šokovače, bojový software s desítkami bojových kombinací, uspávací šipky, autodestrukční systém, vystřelovací paže a podobné doplňky byly samozřejmostí. Posunoval jsi lištou níže mezi zajímavými vylepšeními, když v tu se rozevřely dveře a s hlasitým prásknutím o zeď dali na vědomost, že si příchozí žádají pozornost. Byla jim dopřána, štamgasti pozvedli hlavy, nespouštěli oči z nablýskaných zbrojí dvacítky imperiálních vojáků, v jejichž čele stál mladý uniformovaný muž. Srovnal svojí šedou čapku a pohlédl střídavě na tebe a na barmana. Brian jako by si jich nevšímal, sledoval dále dění na obrazovce.
Všichni odtud vypadněte, podnik je zabaven pro důstojníky a vládní jednotky.
Podle hlasu to myslel vážně a vzhledem k počtu bílo zbrojích, většina uposlechla, zanechala dění, vstala a zamířila si to pryč.
Zůstaň sedět příteli.
Zašeptal k tobě Brian. Brzy se bar vylidnil. Zůstali tu pouze zaměstnanci, žoldák a neurčitý počet opilých mužů. V rychlém odchodu se ti ztratila maskovaná postava i protokolární droid z očí.
Obrázek


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“