Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Chlapík vypadá celkem sebevědomě. Určitě věří svým schopnostem a nejspíš to nebude žádný zelenáč. Někdo takový by se skutečně mohl hodit. Jak se říká, změna je život. Na stará kolena bych tak přeci jen na lodi mohl mít nějakou tu společnost. A kdo ví, v dnešních napjatých časech se pořádný kanon navíc určitě šikne. Navíc se ukázalo, že Brian umí dokonce i pilotovat. Dneska mám asi vážně štěstí. Na druhou stranu, netuším zatím jak ho přesvědčit k tomu, aby se nechal najmout. Zdá se, že se s ním život taky moc nemazlil. Pokud s ním někdo pořádně vyjebal, nedivím se, že není zrovna hr do další akce.

„To zní dobře, Briane,“
souhlasně kývnu jeho směrem, „ale chápu, pokud máš špatný zkušenosti. Nic víc, než dobrý slovo ti dát nemohu, ale je mi jasný, že za to si toho moc nekoupíš. Každopádně, kdyby sis to rozmyslel, určitě se ozvi. Práci bych pro tebe určitě měl. A určitě ne zadarmo.“

To už se ale ukáže twi‘lek, na jehož omluvu jen kývnu hlavou. Alespoň byl čas na pěkný pokec. Pohledem projedu celý seznam a zhodnotím výhody jednotlivých vylepšení. Vskutku pěkný arzenál. I kdybych mu měl dát jen jednu z těchto věcí, konečně by se plecháč hodil na víc, než jen na pomocné práce. Mohl by mi helfnout při obchodech a případně krýt ústup ze scény.
„Jo, tohle vypadá dobře. Určitě nějaké ty super droidí blastery, plamenomet by se taky hodil no a ten bojový software, proč ne. Ať něco umí a nesnaží se mi podpálit loď,“ zhodnotím nabídku a nahlas vyberu pár zajímavostí. Plecháč z toho moc nadšený asi nebude, ale on je tu dříč a já jsem šéf. Smůla...pro něj.

Z pokračování našeho úspěšného obchodního jednání nás neslušně vyruší banda hulvátů v imperiálních a klonových uniformách. Burani z Impéria. Ani trochu gentlemanského chování. Císař se pak nemůže divit, že je nikdo nemá rád.
Velitel buranů zavelí a většina osazenstva se vypaří jako kometa letící blízko hvězdy. No, někteří možná i rychleji. Srabi. Konečně nějaká zábava a oni zdrhnou. Zvlášť, když přišla až k nám. Ach, jo. Tahat klony sem do podměstí. Ti se snad nikdy nepoučí. S takovou je nebudou stíhat množit.

Brian, jak se zdá, má na věc stejný názor a ani se nehnul z místa. Upřímně, dokud mám ve sklence pití, nerad opouštím bar. A navíc mi tito kazisvěti vyhodili všechny potenciální zákazníky. Takže nemám ani důvod odejít. A navíc jsem dost, ale vážně dost naštvanej. A když jsem naštvanej, někdo si to vždy odskáče. To, že to občas sem já sám, je věc druhá. Tu teď nebudu rozebírat.

„Nikam nespěchám,“ odpovím Brianovi a na tváři vykouzlím jeden z prohnaných úsměvů, kterými tak rád častuji konkurenty a obchodníky, které jsem právě převezl. Tentokrát je to však myšleno v dobrém smyslu. Je fakt, že k takovým příležitostem nemám moc příležitostí, ale to je způsobeno nejspíš omezeným počtem mých přátel.

„Barmane, nalej mi ještě jednu. Potřebuji něco na žaludek, nějak se mi z ničeho nic udělalo zle,“ prohodím k barmanovi ledabyle a svou doposud plnou sklenici otočím do sebe. Snad se nám kluci imperiální přidají a budeme si spolu moci udělat bezva párty. Jen se bojím o její zakončení. Ale co, zákazníci jsou pryč a já si potřebuji spravit chuť a náladu.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Vnímáš kroky pevných bot, v tichu se přibližujících k tvojí maličkosti. Zastaví se přibližně metr od tebe. Zelenokožec ti sebejistě dolije další rundu, pak uslyšíš krátké cvaknutí, zapříčiněné odjištěním pušky, kterou měl Twi´lek schovanou za barem, na druhé straně desky kde sedíš ty. Imperiálové to nejspíš nepostřehli, jinak by do vás už dávno vyprázdnili své zásobníky. Brian pokračuje v popíjení svého nápoje, vychutnává si každý hořký doušek jako by měl být ten poslední. Periferním viděním zpozoruješ šedě oděného důstojníka, položil dlaň na rameno tvého nového přítele.
Neslyšeli jste? Vypadněte, odsuď!
Fertucimu se chování důstojníka nijak nezamlouvá. Odloží plastovou nádobu stranou a nevrle odpoví.
Dejte tu svou pazouru z mého kabátu.
Už odsunutí sklenice pro tebe bylo jakýmsi náznakem, ať se připravíš na pořádnou, ač neférovou bitku. Dva proti dvaceti? Můžete s barmanem také počítat? Nejistá atmosféra zhoustne jen co je kabát pevně chycen, tak jako bys osobu chtěl za oděv zvednout.
Slyšeli jste to chlapy? Co si to ten bastard dovoluje? Ve jménu Imp...
Drž hubu.
Mladý muž stojící za Brianem se zarazí.
Já vás varoval.
Žoldák se postaví. Vytrhne se ze sevření ruky. Udeří loktem do látkou chráněného hrudního koše. Důstojník vyhrkne, vojáci odjistí své zbraně, v moment kdy zamíří na Briana, si první z nich uvědomí že jejich velitel je použit, jakožto živí štít. Kopanec do pozadí pošle imperiála do bílého houfu. Ozve se výstřel, barman provrtal helmu vojáka, který tě chtěl udeřit pažbou. Zapotácel se, narazil čelem do mramorové desky a rozvalil se na zem.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Situace se nám začíná pomalu, ale jistě měnit v nepříjemně nebezpečnou. Jak vidno, pochopil to i barman, neboť cvaknutí jeho pušky nešlo přeslechnout. Je však fajn vědět, že je připraven. Nyní jen doufat, že to bude pálit do nich a ne do nás. Na druhou stranu, my jsme zákazníci, oni jsou jen buzeranti. To vidí každý.

Brian to bere celkem s přehledem. Ten chlap se mi vážně začíná líbit. Nenechá se jen tak něčím rozhodit. Tak to má být. Pěkně chladnokrevně a neustoupit, dokud to není opravdu nutný. Navíc, stále má své pití a to přece nemůže jen tak opustit. To je každému jasné. Tedy každému mimo toho pitomce v uniformě. Ten si pokoj nedá a nedá. Ach, jo. Nepoučitelný. A to i přes Brianovu slušnou žádost.

Jak se říká, tak dlouho se chytá žoldák za kabát, až dostaneš loktem do žeber. Měli by je na té akademii učit i nějak užitečná přísloví. Teď už je pro něj trochu pozdě. Ale co, životní lekce nad zlato.
Sám zareaguji téměř okamžitě. Odrazím se od podlahy a zamířím rovnou přes barový pult do ne zrovna nejlepší ochrany baru. Na druhou stranu, stále lepší než nic.

Ještě za letu mě zachrání barman, jenž sejmul jednoho ze šmejdů, jež šel po mně. Nyní začne skutečná zábava. A jen bohové vědí, jestli se z toho dostanu živej.
Jako první po mém dopadu vyškubnu z opasku jeden z tříštivých granátů a odjištěný jim ho pošlu jako malý dárek na uvítanou. Snad jich pár alespoň na chvíli zabaví, když už ne zneškodní.
Následně z opasku vytrhnu oba dva blastery a započne skutečná zábava. Chráněn provizorní ochranou baru střílím po všem bílém, co se octne v dohledu. Snažím se též neustále měnit pozici a pokud možno, nevystrkovat hlavu častěji, než je to nutné.

Je jich kapánek víc, než by bylo zdravé. Chtělo by to nějak srovnat stavy. Vytáhnu tedy comlink a v rychlosti se pokusím spojit se s plecháčem: „Plechovko, koukej najít největší pajzl poblíž, čím víc šmejdů bude uvnitř, tím lépe. Až tam budeš, řekni všem uvnitř, že v baru Peklo v Ráji je lovecká sezona na imperiály. Lístky netřeba, zbraň ano. Volná soutěž. A pak koukej mazat do lodi a připrav ji k odletu. A spěchej!“
Snad to ten plecháč stihne. Dalších pár kanonů by se hodilo. Určitě bychom měli větší šanci odtud vyváznout relativně bez zranění. Alespoň taková je teorie.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Firenzi tasí zbraň s dřevěným tělem a dvěma hlavněmi, zamíří s ní do davu. Zbraň plive dva rudé paprsky naráz, trvá vždy tři vteřiny, nežli se zchladí a dovolí znovu zmáčknout spoušť. Přehled o množství boje schopných imperiálů jsi ztratil okamžitě, co ses dostal přes bar, vedle majitele. Žoldnéř do teď stojící rovně, rozkročmo, nebojácně vedle stormtrooperů, vytřeští oči. Zaláteří a následně hodí šipku za nejbližší stůl, který tím převrhne. Granát exploduje. Vojáci bolestivě zasyčí.

Rozumím, pane, nemám dovnitř rovnou poslat raketu?

Jeden by řekl, že se droid pokusil o vtip. Zapípal ti v komunikátoru a jal se plnit rozkaz. Za záda se ti mezitím dostal voják, který v tom všem ztratil svoji karabinu. Přeskočil pult a rozmáchl se široce pravačkou na tvůj obličej. Stihl ses pouze otočit. Poodstoupíš krok zpět, ucítíš, jak se tvé záda dotknuly desky. Útoční se připravoval na další úder.
Kdo mi tu škodu marjá zaplatí?
Zakřičel barman, když mu došli náboje, přeskočil svoje oběživo, pušku použil jako basebollovou pálku, nejbližší voják dostal lidově po tlamě. Servírka jezdila zmateně na svém jediném kolečku z místa na místo až se připletla před mušku Brianovy a obdržela několik žhavých zásahů, které navždy ukončily její službu v tomto podniku.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Jak se zdá, granát způsobil Brianovi kapánek potíží, ale s tím nic nenadělám. Reflex je reflex a ten mi říkal, abych ho tam hodil. A kdo se má v takové prekérní situaci hádat sám se sebou. Není čas řešit, kdo je kdo. Naštěstí to přežil bez úhony. Takže vše v pořádku a můžeme pokračovat v ničení lidských těl a majetku. Naštěstí, ani jedno z toho není naše.

Následně se ozve droid potvrzující přijetí mých příkazů. Naneštěstí ten psychopatický plecháč nás tu hodlá spálit na prach úplně všechny. Asi mu nedošlo, že jsem tu taky. „Žádnou raketu! Jen připrav loď! U Sithu, hlavně žádnou raketu!“ zopakuji mu několikrát a doufám, že to ta plechová palice pochopí. Jinak bude hodně rychle po boji.

Z mé debaty s droidem mě neslušně vyruší klon hodlající mi spravit fasádu úderem své pravačky. Naštěstí jsem se mu dokázal vyhnout, i když sem se zády ocitl na hraně barové desky. Už není kam couvnout. Nyní je třeba ukázat běloušovi, kdo je králem ringu. Jen doufám, že jsem ještě nevyšel ze cviku. Jinak bych taky mohl dostat pořádně na budku.

Pokročím levou nohou vpřed a naznačím úder zleva směrem na soupeřovu tvář. Tím se pokusím vykrýt případný útok. Svůj hlavní úder vedu na soupeřovu bránici. Blaster používám jako boxer. Přeci jen holá pěst proti klonové zbroji nemusí vytvořit dostatečnou impaktní sílu. A navíc, asi by to trochu zabolelo. Pokud se podaří soupeře odstavit, napálím mu další díru do těla. Kdyby ne, pokračuji v podobném duchu. Pokud se naskytne příležitost, nakopnu ho do kolene. Tím bych mohl získat potřebnou výhodu k tomu, abych ho mohl konečně prošpikovat blasterem.

Barmanovu hlášku raději nekomentuji. Je mi jasné, že z tohohle není nadšený. Ale co jsem měl sakra dělat? Ti buzici z Impéria si začali. My jsme jen poklidní a slušní zákazníci. No co, pak obereme mrtvoly. Kdo ví, třeba u sebe pár kreditů mít budou. Důstojníček uniformovaný určitě.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Přikrčíš se a útočníkova zatnutá pěst mířená příliš vysoko, nad tebou pouze naprázdno proletí. Dal ti tak šanci udeřit do vybraného místa. Hromádka neštěstí sebou hodí na barovou desku, lepší bude se pojistit a dodělat jej blasterem. Mezitím co jste si tu vy dva krátce po-vyměňovaly názory, se události pohnuly kupředu. Brian obešel místnost podél baru. Oddělal muže, který se chystal na pomoc svému zraněnému bratru. Co však bylo mnohem horší, je stav barmana. Vojáci ho dostali do rohu a ukázali mu, jak moc pevné pláty na jejich rukou jsou. Žoldnéř přeskočil k tobě a naprázdno poslal pár výstřelů.
Myslím, že máme problém, nezbavili jsme se ani čtvrtiny!
Sjel na podlahu a opřel se zády o bar. Volnou rukou se natáhl nahoru a nahmatal svoje pivo. Vypil jej a jakoby do sebe kopnul kouzelný lektvar, se usmál.
Máš nějaký plán?
Vstal a udeřil prázdným půllitrem nejbližšího vojáka. Zrovna jako na zavolanou se do místnosti vmísilo velké množství všelijakých hrdlořezů, všichni po zuby ozbrojení.

ROZBIJTE TY IMPERIÁLNÍ LEBKY!!
Zahulákal tlustý podsaditý výtržník. Vrhl se na nejbližšího klona kterému ihned omlátil helmu o zeď, pak bezvládné tělo prohodil skleněnou výlohou na špinavou ulici.
Nechte mě hádat, vaše práce?
Zasmál se Fertuci.

Pokud mělo k masakru teprve dojít, bylo to spuštěno právě teď, jeden z nepřátelské strany vykropil na automatiku přepnutou zbraní celý zásobník. Rivalové ve dveřích leželi mrtví, to však nezabránilo dalšímu příchozímu zástupu nahradit jejich místo. Zběžně jsi přelétl pohledem po verbeži, kterou Plecháč narychlo sehnal. Mačety, klacky, láhve, bouchačky, zkrátka to co by se dalo čekat, jako zaměstnání pozornosti to bude více než stačit, ostatně, procento že se odtud někdo z Imperiálních dostane, je opravdu malé.
Pane? Opravdu tam nechcete poslat jednu z raket? Mám nabyto!
Ozval se známí elektronický hlas v komunikátoru. Na ulici lidé zmateně pobíhali. Nepořádek poletoval, odfukován motory tvého frachťáku poletujícího několik metrů nad rušnou ulicí.
Jsem připraven vás vyzvednout, pane.
Dodal načež se na tebe Brian usměvavě podíval.
Víte co? Tu práci beru… Kapitáne.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Klon je vyřízen a já mám zase trochu prostoru pro sebe. Rozhodně však nemohu říci, že bych měl čas na odpočinek. Je třeba dokončit, co jsme tak hezky začali. Bohužel, barmanovi se nedaří tak dobře, jako se zadařilo mě. Zatraceně, přece ho v tom nenechám! Zas takový oportunista nejsem.
V tu chvíli se u mě objeví Brian a celkem výstižně okomentuje situaci, ve které právě jsme.

„Mně povídej,“ prohodím pouze a dále se soustředím na občasné vykouknutí, přičemž nyní si beru za cíl klony obklopující barmana. K Brianovi na otázku, jestli mám plán, pouze dodám: „Musíme mu trochu helfnout. Nalejvá příliš dobrej chlast na to, abychom ho nechali chcípnout.“
Za chlast život položím. To by se mělo stát mým motem. Sice dost pitomým, ale koho to trápí.

Naštěstí se ukázalo, že plecháč přeci jen není úplně k ničemu. Banda, která se navalila do lokálu, to myslí nejspíš skutečně smrtelně vážně. Alespoň tak soudím dle toho, jak se zachoval první tlouštík. To co zbylo z hlavy klona, který se mu dostal do ruky, také mluví za vše. Rozhodně se nedá říci, že bych tu genetickou zvrácenost nějak litoval. Kill them all, boys!
„Tak nějak,“ odpovím s úsměvem přes půl tváře Brianovi a pustím se znovu do práce svými dvěma blastery.

Masakr, který se tu spustil, je skutečně impozantní a v tuto chvíli nastává správná chvíle ke konečné fázi mého plánu. Epický útěk ze scény. Jak fantom opery. Droid se již hlásí a pořád plácá něco o raketě. Je to fakt cvok. Ale co, lepší šikovnej cvok, než nešikovný inteligent. „Naposled ti říkám, nic sem neposílej, nech ty rakety na pokoji a čekej, za chvíli jsme tam,“ odpovím mu rázně a jasně, „a připrav medpac, budeme ho potřebovat.“

Po Brianově přijetí mnou dříve nabízené práce kývnu jeho směrem: „Jsi s okamžitou platností přijat. A teď pojďme pro toho šíleného twi’leka. Dlužím mu za záchranu života. A takové věci beru celkem vážně.“
S tím se vydám suverénně přímo proti klonům stojícím poblíž barmana. Blastery venku a pálící po všem imperiálním, co ještě dýchá. Doufám, že mi Brian bude krýt bok a také, že se o svou část klonů již postarala lůza. Pokud ne, bude to o něco komplikovanější. Každopádně snad se k němu systémem „kryj a střílej“ probojujeme.

Doufám, že barman bude ještě naživu. Pokud ano, nechám Briana jakožto větší korbu z nás dvou, hodit si ho přes rameno a pokud možno po okraji scény se pokusíme dostat ven z podniku, přímo k mé milované kocábce. Nepředpokládám, že po takovéto akcičce zde ještě barman bude chtít zůstat. O tom, že mu toho z podniku moc nezůstalo raději nemluvě. Nejspíš si to ještě vypiji, ale co, lepší být bez baru a živý, než s barem a tuhý.
„Při nejhorším se sem vrátíš později, brácho,“ prohodím spíše k sobě, než k barmanovi, „nyní se však musíme dostat pryč dřív, než nějaká zrádná sviňa přivolá klonům posily.“
Je mi celkem jasné, že i kdyby se z klonů ven nedostal nikdo, určitě se tu najde nějaký hajzlík, který toho využije a napráská celou přestřelku úřadům. Lidi jsou holt svině a pro přízeň a kredity udělají téměř vše. Já to musím vědět…dělám to podobně, i když ne tak zákeřně a zrádně.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň, bar

Zdálo se, že rabující lůza mezi sebou započala hrát hru, kdo sejme víc bílých hlav, protože se mezi sebou začali řezat, koho jaká oběť je. Tvůj nový společník se pouze zamračil, načež vyrazil společně s tebou pro barmana. Chudák už sice nebyl v obklopení zákona, pouze se válel sedíc ve své vlastní krvi, hlavu měl svěšenou, nezdál se, že by se mu chtělo do druhého kola.

Zatímco tobě se zadařilo bez problémů prolézt mezi bojujícími, Brian takové štěstí neměl. Hned co přeskočil přes desku, jej nějaký vyhublý hoch vtáhl do hry. Stačilo překroucení ruky, kolínko do obličeje a cesta se zdála volná. Napočítal si ještě dva údery od něj mířené do davu, nemohl si je odpustit.
Tak jsem tady.
Naposledy vystřelil z dvojité hlavně své zbraně, než ji ukryl zpět do pouzdra. Tak jak si zamýšlel, přehodil si zraněného barmana přes ramena.
Vchod je zacpaný, pochybuju, že nás pustí.
Nemusí ani dlouho přemýšlet než se podívá na rozbitou výlohu.
Kdeže máte tu kocábku?
Zahaleká, než se rozeběhne proti zbytkům tabulového skla.

Ah tady je.
Pronese k tobě s přivřenýma očima, které sledují Ostrovítr ve vzduchu. O nohu se ti zasekne náhodný leták. Ulice se už vyprázdnila, dokonce i lidé bez domova se utíkali schovat, ze strachu a nevědomosti, co se zrovna děje.
Pane, mám vám dolů poslat žebřík? Nemůžu kvůli budovám sletět níž!
Otázal se Plecháč skrz komunikátor. Když jsi pohlédl nahoru, všiml sis snížené plošiny na maximum, a z ní vykukujícího droida pilota.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň

Lůza se nám pomalu začíná vymykat z rukou, a jak se zdá, začala hrát prapodivnou hru, při které se začíná bít mezi sebou. To není zrovna nejlepší situace pro náš únik, ale člověk si nemůže vybírat. Je třeba se dostat ven a to rychle. Dřív než to tu přeroste v „zabij, koho můžeš“.

Brian se o problémy, které nás po cestě zdržují, stará s precizností a způsobem jemu vlastní. Pár dalších zmrzačených kousků do obrazce těl, jež se nám pomalu na podlaze začíná rýsovat. Pro jistotu přidám i několik svých výstřelů, ať si nemyslí, že se nerad bavím. Samozřejmě je mířím ústupovým směrem. Když už střílet, tak ať to má nějaký užitek.

Barman na tom sice není nejlépe, ale zatím dýchá. Dobře pro něj. Brian si ho dle rozkazu přehodil přes rameno a společně jsme razili cestu k východu. Ten byl však nedostupný a tak bylo třeba najít novou cestu ven. A jak vidno, Briana jedna ihned napadla. Nutno dodat, že ústup skrz výlohu jsem již párkrát absolvoval. Akorát jsem nešel po svých, ale většinou překonával potřebnou vzdálenost letmo a hlavou napřed. Pravda je, že takto je to mnohem pohodlnější.

Ostrovítr se nadnáší nad ulicí a těžko lze popsat pocit radosti, když ho spatřím v pořádku. Ne, že bych droidovi nevěřil, ale je to přeci jen plecháč. A jestli mi ho škrábne, dostane pořádný nářez.
„Jak jinak se asi máme dostat nahoru? Křídla nám, zatraceně, ještě nenarostla!“ zakroutím nevěřícně hlavou a dodám do komunikátoru, „spusť ho! A hoď sebou!“

„Tak tohle je Ostrovítr,“ prohodím k Brianovi, „já vím, že to není žádný hvězdný křižník, ale svou práci odvede... A žádný blbý připomínky, je to rodinný dědictví!...Jo a ta plechovka nahoře, to je Plecháč. Můj šílený droid.“
Poté, co nám Plecháč pošle žebřík, pošlu nahou prvního Briana s barmanem. Snad zná i nějaké základy první pomoci. Plecháč by měl mít medpac připravený, tak snad se z toho barman dostane v relativním pořádku. Určitě však pro něj uděláme vše, co bude v našich silách.

Sám se postavím pod žebřík s blastery v rukách připraven sejmout kohokoliv, kdo by chtěl ohrozit náš odlet. Neustále se rozhlížím kolem sebe a snažím se včas zaregistrovat případné problémy.
„Po žebříku to nahoru zvládnu už sám, připrav loď k odletu. Jen co budu nahoře, nakopni to a mizíme,“zavolám na Plecháče komunikátorem, „a koukej to udělat tak, ať nevypadáme nijak podezřele pro Impíky. Dneska jich mám už celkem plné zuby.“

Vážně se mi dneska už nechce dostávat do křížku s dalšími Imperiály, i když by se mělo jednat jen o obyčejné úředníky. Je mi však jasné, že se tomu nejspíš nevyhneme. To však neznamená, že bych z toho byl nějak nadšen.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň

Pane, spouštím žebřík, přesouvám se do kokpitu!
Ohlásí před tím, než dolů doslova spadne konec kolíkového železného žebříku. Vzhledem k průvanu, bude lézt nahoru opravdu nepříjemné.
Teď už abych ho jenom nepustil.
Zakroutí nevěřícně žoldák hlavou, přičemž na otázku zda umí první pomoc raději ani neodpověděl. Přesunul zraněného na jedno rameno, takže vypadal jako pytel s bramborami. Nohy měl u břicha, objal je rukou. Chytil mírně se vzpouzející únikovou cestu a vydal se nahoru. Asi v polovině cesty se ti šíleně rozpípal komunikátor. Volání pocházelo od palubní desky.
Pane, ihned se chyťte, musíme, odsuď, na cestě je několik policejních člunů. Mohu vědět, co jste provedl?
Po oznámení situace zahlédneš v dáli na domech odraz střídavého modrého a červeného světla. Tvůj zrak automaticky zamíří k plošině, na kterou se již konečně dostal jak Firenzi, tak i Twi´lek, jehož jméno stále neznáš. Pokud to přežije, přesněji, pokud tohle přežiješ ty, tak se to rozhodně dozvíš.
Pane, držte se, beru roha.
Některé tvé slovosledy se po čase služby na Ostrovětru, uložily do paměti, a tak nebylo nikterak nezvyklé, když ji přidal mezi řečí do některé z vět. Nezbývalo nic jiného než se pevně držet. Závaží žebříku v podobě železné koule se s tebou odlepilo od země. Policejní vozy byly už příliš blízko. Jednalo se o tři hlídkové čluny. I přes jejich původní poslaní měly výbavičku, schopnou vás dostat na zem, jen co se k vám jen kousek přiblíží.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň

Takhle zezdola nevypadá žebřík zrovna přívětivě, ale jelikož je to jediná úniková cesta, těžko si mohu vybírat. Brian se tváří podobně jako já, ale leze s twi’lekem celkem bez problému. Je vidět, že to asi nedělá úplně poprvé. Anebo, a to je také možnost, už viděl tolik šíleností, že ho jen tak něco nerozhází. Myslím, že celkem dobře zapadne do posádky.

Nedorazí však ani do poloviny žebříku, když tu mě vyruší Plecháč s naléhavou zprávou o příjezdu posily pro mordované klony. "Nic jsem neprovedl !! Šel jsem se normálně napít a nějak se to ZASE zvrhlo, však to znáš," odpovím Plecháčovi a sám z toho nejsem zrovna nadšen. Proč se tohle musí dít vždycky mě.

Policejní čluny jsou pěkné svinstvo a vážně bych se tu neměl zdržovat déle, než je to nutné. Firenzi s barmanem jsou už konečně nahoře a tak je nejvyšší čas pro to, abych začal šplhat i já. Droid však hodlá brát roha…se mnou stále na žebříku. No to je vážně skvělý. To mi teď prostě chybělo.
„No jasně, ty plechová palice. Já si tu budu v klidu viset,“ pronesu ironicky sám pro sebe. Znát teď nějakou modlitbu nejspíš bych ji okamžitě využil.

„Už jsou tady!“ zavolám do komunikátoru a z mého hlasu je zřejmé, že bych byl nejraději na úplně jiném místě. Pokud možno na nějakém klidném.
„Když si tak hr, tak nás odtud koukej dostat co nejrychleji a hlavně v pořádku! A vůbec, neříkal si, že máš nabitou raketu? Tak nečekej a střílej!“ dodám po chvíli, když si vzpomenu na Plecháčovu „oblíbenou“ zbraň. Po nás by ji střílel bez meškání a teď, když může zajistit trochu času pro náš ústup, tak si na to ani nevzpomene. Jen co se dostanu na loď, dostane hasákem po palici. Plechovka jedna rezavá!

„Briane, helfni tomu plechovému pitomci, zkuste nás z toho dostat. Pokud možno tak, ať to já i moje loď přežijeme.“ Snad se Brian v lodi zorientuje dostatečně rychle. Teď se budou hodit každé ruce navíc. Barman to bude muset ještě chvíli vydržet ve stavu, v jakém je. Pokud se odtud nedostaneme včas, bude jedno, jestli je zraněný nebo mrtvý. Impíci nás rozeberou na orgány.

Sám se pokusím co nejbezpečněji lézt nahoru po žebříku. Je mi jasné, že za nastalé situace to není nejednoduší, ale zůstat viset na žebříku, když se tu bude střílet, také nepatří mezi bezpečná rozhodnutí.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň

YG-4210 vylétla výše a pomalu se rozletěla opačným směrem než přilétající vykonavatelé vůle úřadů. Tvůj rozuzlený hlas Plecháčovy připomene nabitý odpalovač. Z podvozku lodi se vysune malá krabice, otočí se kolem své osy o stoosmdesát stupnů, přední stranou na hlídkové čluny.
Tady bezpečnostní složky planety Coruscant, jste zadrženi! Opakuji…
Hlas z megafonu nestihl doříct větu, protože jeho bílo černá loď explodovala po zásahu řízenou střelou. Zbylý dva strážníci se vyhnou oslňující explozi, teď bylo nanejvýše jasné, že vás nebudou vůbec litovat a nadělají z tvé lodi cedník. V komunikátoru se ti ozval robotický smích.
Ha ha ha ha, nepřítel ochutnal moji nádivku.
Ostrovítr zrychlil a zamířil si to mezi budovami pryč, žebřík i s tebou vlál za lodí. Nebylo nejlehčí se udržet a tak sis musel ruku mezi žebřiny zaklínit. Postup nahoru je zastaven. V ohlušujícím hvízdání vzduchu se ozve Brian Fertuci, který od droida obdržel komunikátor.
Nejdřív vás vytáhnu, kapitáne.
Zaburácel hlas v komlinku. Nepřátelské čluny v závěsu, spustily palbu z rotačních blasterů na přídí. Modré paprsky létaly všemi směry.
Ještě jsme se nebavili o mém platu.
Prohodí statný muž, když sjel po kovovém žebříku na rampu a vyhlédl přes okraj dolů. Musel se přivázat pomocí lana k madlu u vstupu na plošinu, jinak by hledání nového zaměstnance započnulo od-znovu. Jednou rukou se držel hydrauliky držící plošinu, zatímco druhá táhnula žebřík nahoru. Pomalu jsi stoupal.
Pane, policie má posily!
Oznámí současný pilot něco, čeho si všimne každý na tvém místě, před vámi z boční ulice se vyrojil další hlídkový člun a spustil mohutnou palbu. Loď se zatřásla a obdržela několik zásahů. Droid prudce zatočil do leva do další uličky. Brian kvůli tomu neudržel žebřík a ten se s tebou spustil dobrých deset metrů dolů. Co však bylo nejhorší, bylo proletění se velkým obloukem při prudké změně směru. Žebřík se až skoro dostal do vertikální polohy a ty ses mohl doslova proběhnout po stěně zastaralé budovy.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň

Policejní šéf nestačí ani doříct svůj dozajista skvěle nacvičený monolog, když mu Plecháč z jeho kocábky udělal ohnivé peklo. V tuto chvíli bych si to s ním vyměnit vážně nechtěl. A to je co říci, visím totiž na žebříku a všude kolem mě to začíná docela vřít. A do toho všeho droid s jeho „hláškou“. Nad tím nezbylo než zavrtět hlavou. Rozmontovat, rozšroubovat, sešrotovat a pak, pak až se uklidnit koupit nového! Ptát se, kde se naučil takhle nadávat, asi nemá smysl. Ale to, jak si jednotlivá slova spojuje, za to vážně nemohu. Dostane hasákem po hlavě! Snad se mu rozsvítí!

To už ale Ostrovítr letí jak o závod přímo mezi budovy. Nemůžu tvrdit, že jsem byl v tu chvíli nějak moc nadšen nastalou situací. Vlál sem na žebříku jako fábor, zuby nehty jsem se držel jedné z příček a plášť za mnou vlál jak dětský drak. Kdybych neměl klobouk na provázek, pravděpodobně by mi uletěl. Takto mi povlává za krkem, a jak se loď smýká, bije mě neustále do tváří. Protivítr mě praštil do tváře jako pěst a vnikl do očí. Zavřít jsem je nemohl, to nepřipadalo v úvahu a tak se mi v koutcích brzy zaslzelo. Co já jsem komu udělal ?!?

Brian mi nakonec přispěchal na pomoc a žebřík se mnou začal stoupat vzhůru. „Neboj se, pokud tohle přežijeme, dostaneš víc jak spravedlivý podíl. Hlavně mě koukej vytáhnout, protože jinak ze mě bude brzy cedník,“ odpovím nahlas Brianovi, abych tak přehlušil zvuk větru a motoru, a modlím se ke všem bohům, které znám, aby si pospíšil. Bohužel, jak se zdá, bohové mají nejspíš na práci někoho jiného a na mě serou pěkně z vysoka. Jinak to si vážně nedovedu vysvětlit.

„Ty zatracená plechovko, co pak myslíš, že je nevidím?“ zařvu do komunikátoru, „právě mi pálí po zadnici! A taky do mojí lodi! Kurva!“ Víc však už zařvat nedokážu. Žebřík totiž z ničeho nic padá dolů a já s ním. Dobrých deset metrů. „Áaa,“ ozve se to jediné, co z mých plic dokážu v tu chvíli dostat.
Ramena zabolí jak čert, když to trhne a prsty mi pomalu začínají bělat. Tohle vážně není dobrej den.
To už se však k mému údivu blíží stěna..a přímo na mě! Nohy natáhnu vpřed, ztlumím dopad rychlým podřepem a jak nějaký Jedi, běžím několik metrů po stěně. Nebýt v tak nezáviděníhodné situaci, s rozbolavělým tělem a pod palbou několika policejních člunů, nejspíš bych si to i užíval. Takto jsem mohl akorát přes stisknuté zuby zakřičet několik velmi neslušných kleteb.

„Koukejte mě odsud zatraceně dostat!“ ozvu se nahlas, když znovu dostanu vzduch do plic a trochu se uklidním. Je mi jasné, že ani nahoře to není zrovna Ráj, ale jsem to já, kdo tu visí na ráně všem policejním kanonům, zatímco mě ten šílený droid omlacuje o každou stěnu, na kterou narazí. Myslím, že si tedy mohu dovolit označit svou pozici za nejméně záviděníhodnou.
Až se mi ta Plechovka dostane do rukou…grr…Na nějaké rozsáhlejší rozčilování však není čas.
„Co takhle, kdyby si nás odtud konečně dostal pryč, co? To tam už nemáš žádný trik? Jak sem tě to učil!“ zeptám se rázně droida poté, co se znovu pevně uchytím žebříku. Snad mě do té doby cajti neudělají díry do mého nóbl kabátu.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Coruscant, nízká úroveň

Konečně se odlepíš od zdi, ale pokud sis doteď myslel, že jsi v pořádném průšvihu, byl jsi na omylu. Žebřík krom toho, že za lodí vlál, se i slušně rozhoupal ze strany na stranu. Strážci zákona se seskupily a letěli stále za vámi. Droidovy si o tricích nejspíš neměl vůbec ani říkat, nalezne ve svém levném softwaru první, který jej napadne. Ostrovítr se naklonil do čtyřiceti pěti stupňů od země. Loď se následně, stále pronásledována, dorovná čumákem mířeje ke slunci, vlál si daleko pod motory, ale cítiš vyzařované teplo. Pokud se dostane žebřík těsně k motorům, bude tě čekat letecký den, a padák sebou rozhodně nemáš. Podíváš se dolů pod sebe a naprázdno polkneš.

Dostanete se do běžné dopravy, Plecháč konečně srovná frachťák do příjemnější polohy. Obličej ti ozařují stovky billboardů a barevných nápisů. Loď uhýbá před nepřátelskou palbou ze strany na stranu. Brian se tě pokusí znovu vytáhnout, tentokrát na to de rychleji, nerad by měl kapitána rozplácnutého o čelní sklo, některého z prolétávajících kluzáků. Na jedné z budov je pověšena obrovská televize vysílající živě zprávy. Jejími dnešním hostem jsi ty. Záběr ukazuje, jak tvá loď zdárně prchá policejním jednotkám. Následně se kamera přesune na tebe a ty si všimneš speederu blížícího se naproti tobě. Prudce tím směrem otočíš hlavu. Přeběhneš přes jeho střechu a jen tak tak uhneš pojíždějícímu autobusu, zachránce tě stihl vytáhnout o něco výš. Několik dalších vteřin se to táhlo ve stejném duchu, než tě dostal Brian dostatečně vysoko, aby ti mohl podat ruku.

Chytni se mě Cliffe!
Vytáhne tě až na plošinu, ne však na dlouho. Droid otočí loď, aby se mohl protáhnout úzkou škvírou mezi budovami, což pronásledovatelé čtvercového vzhledu nesvedou. Pevně tě drží za předloktí a křičí, aby něco droid přes okolní hluk v komunikátoru slyšel.
Srovnej to! Srovnej to! Dlouho ho neudržím! Dělej!
Budovy naštěstí nejsou nikterak dlouhé a tak vyhoví vyřknutému přání, potažmo rozkazu. Loď se narovná do obvyklé polohy a dá vám tak konečně možnost vlézt do útrob Ostrovětru.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cliffeon Dal'marran- Rutina (Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Coruscant, nízká úroveň

Jako pilot jsem celkem zvyklý na šílené manévry, které obrací žaludek vzhůru nohama a hází s ním ze strany na stranu. To však neznamená, že si houpání žebříku, do kterého mě dostal droid, nějak dvakrát užívám. V jednu chvíli jsem nalevo a mířím přímo do stěny budovy, pak se dostanu do bodu zlomu a vracím se na druhou stranu proti další stěně. Člověk neví, kdy to s ním praští o zeď a to ke klidu mysli zrovna nepřispívá.

Plecháč se nejspíš už dočista zbláznil. Moji narážku na triky, co jsem ho naučil, vzal dosti radikálně za slovo a ihned se pustil do jednoho z nich. Bohužel zrovna do takového, který mému zdraví neprospívá. „Váaau!“ opakuje se scéna se zakřičením a to už se ocitnu přímo pod motory Ostrovětru. Teplo mě šlehne přes tvář a záře nepříjemně oslní. Pokud to ten mamlas hodně rychle nesrovná, asi se proletím bez padáku. A to bych vážně zažít nechtěl. Srovnej to, ty pitomče! Řvát do komunikátoru se neodvažuji. Teď jsem rád, že se držím a žiji. Alespoň prozatím.

Nakonec to Plecháč přeci jen vyrovná a zařadí nás přímo do provozu. No, tak tohle se mu vážně podařilo. Zatraceně! Naštěstí je tu ještě Brian a už mě znovu táhne nahoru. Tentokráte mě snad nepustí, neboť ramena by tentokrát už trhnutí nemusela vydržet. Mezitím si všimnu živého vysílání a vidím v něm svoji loď a sám sebe, jak visím na žebříku. No jasně, tohle mi fakt chybělo. Být slavnej desperát na žebříku. Já toho plecháče vážně nechám sešrotovat!

To se ke mně už ale blíží speeder a já jsem nucen znovu běžet jak Jedi. Pravděpodobně jsem řidiči právě způsobil noční můry na několik dalších nocí. Minimálně jsem ho určitě vyděsil, ale s tím mu nepomohu. Ať si uvědomí, jak je asi mě. Já jsem tu oběť! Následuje autobus, kterému se sotva vyhnu a to jen díky Brianovu včasnému zatáhnutí. Vau, tak tohle bylo o fous. Málem jsem byl jak šváb na skle.

„Díky, brácho, řekl bych, že právě včas,“ vydechnu vyčerpaně poté, co mě konečně vytáhne nahoru. Za ty akrobatické kousky, kvůli kterým jsem visel na Brianově natažené paži, dostane plecháč další ránu hasákem. Poplácám ho po rameni a nechám nás vytáhnout vzhůru. Ramena mě bolí jako čert a klouby prstů již mění barvu jak duha.
„A teď mi pojď pomoc. Já musím do kokpitu dřív než nás ten šílenec oba dva zabije. Ty si vezmi obranu. Střelecké věže jsou vzadu,“ prohodím ještě k Brianovi, ale to už po vytažené plošině spěchám přímo k řízení. Po cestě si upravím klobouk, který se mi nemotorně zamotal kolem krku, a v kokpitu usednu přímo na místo pilota.

„Začni propočítávat koordináty ke skoku. Kamkoliv pryč odsud. Řekl bych, že na této planetě se pár let nesmíme ukázat. Možná i déle,“ přikáži droidovi již trochu uklidněn. Naše vzájemné rozepře a potřebné údery hasákem si s ním vyřídím později. Až budeme pryč a snad i v bezpečí.
„Očekávám, že na orbitě se nás pokusí zastavit křižníky, takže musíme být rychlí a hbití. Určitě musíme počítat s pár stíhači,“ prohodím jak směrem k droidovi, tak do lodního interkomu směrem k Brianovi, který je snad již ve střelecké věži. Nyní se bude hodit i jeho druhý talent. Pokud se na nás nalepí stíhači, snad nás jich dokáže zbavit.
„Pokusím se jim uhýbat, jak jen to půjde. Ty máš na starost naše speciální zbraně a hyperpohon. Až to bude možné, na nic nečekej a skoč,“ dodám ještě Plechovce poslední příkazy, ale to se již celou svou myslí věnuji řízení a úniku z planety pryč. Hlavně se bezpečně dostat pryč.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“