Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tichý klapot
Monotónní lehký a přece tak rušící. Bolest v tvé hlavě a naprosté ticho ho umocňují do víření bubnu, do tlukotu srdce, do ďábelského rytmu. Klidného, pomalého, metronomicky přesného.
Světlo.
Ostré, oslepující, vše objímající. Jako bys hleděl do bílé hvězdy bez stínítka. Píchá do očí svým jasem, svou intenzitou.
Ticho.
Klapot se odmlčel a okolím se rozhostilo hrobové ticho.
Konečně vzhůru?
Melodický ženský hlas. Příjemný, konejšivý a přece je na něm cosi… pichlavého, ostrého, provokativního. Bezděky sebou trhneš a tvým zátylkem projede bolest jak se tvá hlava vrátí ze záklonu do své přirozené pozice. V té chvíli si ale uvědomíš ještě něco, něco co se dalo čekat.
Pouta.
Silné pruhy kovu obepínající tvá zápěstí a kotníky mizí v leštěném kovovém křesle na němž sedíš. Jsou pevná a silná, bez jediné známky po zámku.
Ty neotevřeš.
Zazní opět neznámí hlas.
Tak se o to ani nesnaž, prosím.
Před tebou ne víc než pár metrů vzdálená, sedí rudá postava, stále ještě rozostřená tvýma oslepenýma očima.
Jak nabývá spolu s malou, prázdnou, bílou místností ostrých tvarů, uvidíš černovlasou dívku v krvavě rudých, upnutých šatech. Nevypadá nebezpečně. Ladná, útlá postava, jemné rysy, průměrný, nevýrazný obličej orámovaný na ramena zastřiženými rovnými vlasy. Nemůže jí být ani třicet. Zkrátka dívka jakých potkáš na každém světě tisíc. A přece.
Pěstěné dlouhé prsty s dokonalými uhelně černými nehty zlehka poklepou na nohavici kožených kalhot v rytmu tobě už tak známého klapotu.
Asi bychom se měli představit.
Věnuje ti malou chvilku.
Jmenuji se Tera Taske de Rodan.
Mluví tiše, monotónně, ale zřetelně a své jméno vysloví s patřičnou hrdostí a důrazem. I když ti spolu s ním věnuji i velmi přátelský a otevřený úsměv.
Ty mi ale můžeš říkat Bestie.
Pokračuje stejně monotónně a nenuceně.
Tak jako nakonec všichni před tebou.
Dodá zcela lhostejně, jen v jejích očích se zatřpytí jiskřička čehosi, z čeho ti naběhne husí kůže.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Kouř. Šedý, hustý, oči pálí, jako by se do nich dostala plná dávka pepřáku.
Dýmovnice a komanda. Staccato decek je nezaměnitelné.
Střílím víceméně poslepu, po sluchu, Síle a odhadem. Kryt je to víc než mizerný, na lepší jsem nedostal šanci.
Prostě profesionální práce.
Jen mě tentokrát spíš než jistou mírou hrdosti naplňuje špatným pocitem.
Tohle nedopadne dobře.
Ne. Tohle dopadne, co mohu odhadovat, pěkně mizerně.
Kdyby mě chtěli zabít, za posledních deset minut měli nejmíň tři šance.
Takže…




neznámo kde
…takže přicházím k sobě. Pomalu, nepříliš ochotně. Mozek poznamenává cosi o nepříliš příjemném lecepaninovém dojezdu. Připadám si jako během svého krátkého výletu v Citadele. S jedním malým háčkem, tentokrát s asharl squad nelokalizujeme polohu tajného separatistického komplexu. Tohle je výlet na dobu neurčitou, bez jakékoli zpáteční jízdenky.
Problém? – Možná.
Zatím se snažím jen racionálně odhadovat šance. Nejlepší pravděpodobnost připadá na to, že tady umřu a bude to nějakou dobu trvat. To „bude to nějakou dobu trvat“ zařadím mezi irelevantní komplikace. Nevadí mi, že se odsud nedostanu. Jenže o to jednodušší to nebudu nikomu dělat.

„Kane Aderyn.“

Přemýšlím, jestli dodat ještě to zdvořilé – těší mě. Netěší. Už proto, že to vypadá na dlouhou, společenskou návštěvu zahrnující krom konverzace o obskurních tématech i pořádně nepohodlnou židli. Nakonec se ani nedonutím usmát.
Tak – Bestie?
V duchu si povzdechnu a spolknu poznámku o míře originálnosti. Kloni přezdívky používali, ale to proto, že neměli normální jména. Tera Taske de Rodan jméno měla. Tím pádem ztrácela nárok na přezdívku, zvlášť toho druhu, co si vymyslí do chatu průměrná emo-puberťačka, aby působila… sith ví vlastně jakým dojmem.

Její výchovná poznámka zní v tomto kontextu opravdu pozoruhodně. Zkoušet? Zkoušet to rozhodně budu. Ale ne pod… Teřiným pozorujícím pohledem. Otázku, co udělám PAK, až se mi to podaří, budu řešit potom. Až k tomu dojde. A o tom nepochybuji, podobné věci mívají slabá místa. Vezměme to prakticky a v Síle.
Kovové křeslo? – Fajn. Zapuštěné do podlahy? Možnosti zvrtnutí? Umístění zápěstí, možnosti pro „naťuknutí“ krevního oběhu umělou výživou nebo narkotiky, podle potřeby? Další vylepšení?
Rád bych získal aspoň orientační představu předtím, než si slečna hostitelka začne hrát.
Tak nějak podvědomě očekávám, že výsledek bude zcela bezpečný a umožňující, taktně řečeno, plnou kontrolu. Když se zkříží sepácké a republikové technické výdobytky v oblasti uklízení a rozpovídání, musí to logicky dopadnout životaschopně. Jak říkal jeden starý známý z lepších časů: inu, to takhle jednou Naga Sadow prostřednictvím sithské alchymie zkřížil užovku a ježka. Vznikl ostnatý drát. A tak nějak nepochybuji, že Palpatine hodlá jít v jeho stopách.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Vidím, že příčetnost se ti vrací rychle.
Teřina slova jsou sice pronesena stejně klidně a nenuceně jako každé předtím, ale rozdíl tu je.
Úsměv.
Tedy pokud by tomu právě tak někdo řekl. Pravý koutek rudých rtů se jí zkrotí směrem vzhůru, nijak výrazně, lehce, jednoduše, škodolibě.
Těší mě.

I když tomu asi neuvěříš, že?
Opět vypadá jako by tuto otázku myslela smrtelně vážně. A její oči si tě při ní přejedou od hlavy k patě.
Takže co se zkusit trochu poznat?
Zeptá se monotónně a opět ti nabídne jeden ze svých krásných úsměvů.
Přirozeně něco za něco.
Dodá bezděky a ladně se zvedne ze židle. Lehce přimhouří oči a ty opět uvidíš tu jiskru. Její tvář se při každé takové chvíli rozzáří uvolněností a snad i radostí a z toho přejíždí mráz po zádech ještě víc.
Udělá krok. Lehký, ladný, dámský. Nejde ale k tobě.
Vykročila do strany kolem židle na níž ještě před momentem seděla a její krok ti jasně sděluje kam jde.
Chystá se jí obejít. Jako by ti přímo nabízela šanci.
A její pohled tě celý ten první krok sleduje. Ne rovně, ne přímo, ne upřeně. Zlehka natočená hlava a oči v koutku periferního vidění, ve tváři protkané dalším úšklebkem.
Ještě jeden krok a je k tobě zády.
Neobrátí se. Neohlédne se. Jen vykročí k dalšímu kočičímu kroku.

Teď máš svou šanci.
Pohybuješ se tiše, jak jen dokážeš a snažíš se rozhlédnout. Najít možnosti.
Židle drží na svém místě pevně. Jediný tvůj pohyb tě o tom přesvědčí. Tvé hypotézy se ale nepotvrdí. Není tu žádný stojan, žádné další zařízení. A nejen na židli. Ani jinde v místnosti kromě vás dvou a dvou židlí není nic. Zkroutíš hlavu abys zahlédl celou zádovou opěrku svého vězení, ani tam nic není.
Jen leštěná ocel na sedátku a opěrátku potažená vrstvou nějaké pryže. Žádné ostré hrany, dokonce ani na poutech. Žádné výstupky či prohlubně, jen…
Pach.
Tvé zbystřené smysly ho ucítí.
Je slabý ale přece tak snadno poznatelný. Tvé křeslo je jím nasáklé i když se jej někdo snažil vydrhnout.
Krev.

Tera jde dál. Další lehký krok, bez náznaku otočení, bez zaváhání. Pomalý, táhlý.
Rychle se zaměříš na pouta. Zápěstími můžeš hýbat relativně volně. Pouta sedí přesně tak, aby jsi mohl dlaněmi obejmout zaoblení područek. V ničem ti nebrání, jen vyprostit ruce z jejich sevření ti nedovolí. Dokonce tvým rukám dovolí i osahat je, pravda chce to trochu bolestivější stočení, ale to si ani nepřipouštíš.
Další tichý krok. Jemné klapnutí podpatku o tvrdou zem. Její dlaň najde opěrku své židle a zlehka na ní dosedne. Neobrátí se. Ještě dva kroky a bude k tobě opět bokem. Ještě kousek.
Její noha opět vykročí.
Pouta se zdají jednolitá, bez jediného sváru, ale přeci něco najdeš. Na stranách. Tam kde se setkávají s hmotou křesla. Je tam malá, sotva patrná škvíra. I list papíru by měl práci vměstnat se do ní, ale je tam.
To je zámek.
Víš to. Cítíš to.
Pouta se odemykají nějakým mechanizmem ukrytým v opěrkách a nohou tohoto vězení. Ty se pak nejspíše vysunou, aby tak uvolnila své sevření.
Ano tam!
Našel jsi to. Malé, sotva patrné výstupky na boku křesla. Dva malé senzory čekající a příkaz. Mechanizmus, jenž půjde snadno zneškodnit. Stačí trocha Síly a můžeš být volný a tvá vězenkyně je stále ještě jeden krok od otočení se k tobě. Jeden celý dlouhý krok a…

A necítíš z ní žádnou Sílu. Jen její život. Lidský život těch jímž nebyl dán dar.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde:

Jo. Příliš rychle.
S příčetností to nevypadá zrovna nejlépe. Mozek funguje prakticky normálně, soustředí se na detaily, podrobnosti, podružnosti. S optimismem se neobtěžuje. Tahle hra je nastavená jinak. Upřímně Teře věřím, že má ze setkání radost - právě proto netěší mě.

Krev.
Irelevantní. Nemá smysl se tím rozptylovat. Pouze informace, že veškeré… nebezpečí… přijde zvenku. Od ní. Neobtěžuji se s proskenováním slečny hostitelky, bylo by to nezdvořilé a nepatřičné, asi stejně, jako když se Tobias Te´mas rozhodl do dívčí padawanské koupelny propašovat mikroštěnici s kamerou. Důležitější je židle. Dokonale… nepolstrovaná, v zásadě nudná. Až na jeden malý detail. Detail jménem pouta, na který nebude až tak těžké si posvítit. Vlastně je to ještě jednodušší, než jsem čekal. Stačilo by málo a…
Teď ne.
Teď to bude očekávat, bude připravená.
Pochybuji, že by ji zavřeli do jedné místnosti s Jedim, aniž by věděla, co může nastat. Aniž by si uvědomila, že pro ni bude lepší, když k podobnému „problému“ dojde na půdě, kterou vybere ona, za podmínek, co budou vyhovovat jí.
Pochybuji, že…
…že…
…že to není past.
Přinutím se se uvolnit. Možnost se osvobodit se nezmění, když počkám. Bude tu pořád. I ve chvíli, kdy budu vědět víc o okolním prostředí. I ve chvíli, kdy to Tera nebude čekat .
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Podpatek tiše dopadl na podlahu s tichým klapnutím. Čas vypršel.
Boky ženy se plynulým ladným pohybem natočí a spolu s nimi i její tvář. Její oči.
Neprobodne tě pohledem, netváří se potěšeně, netváří se překvapeně, netváří se nijak. Jen tě sleduje když dokončuje svůj oběh kolem židle. Klidně, svým neměnným tempem.
Jsi zajímavý.
Řekne tiše s notnou dávkou kočičí ženskosti. A se stejnou se opře o opěradlo své židle.
Ten před tebou byl mnohem nudnější.
Její tón si skoro stěžuje. Přesto, její oči se smějí. Ty dvě malé jiskřičky v nich tančí v ďábelském rytmu když tě jimi kousek po kousku studuje.

Řekni, máš rád hudbu?
Zeptá se tě zničehonic přátelsky.
Já hudbu miluju.
Klidně položí hlavu na stranu a zavře oči. Vidíš jak se jí pohupuje brada v rytmu. Rytmu poklidném, snad tanečním. Jako bys už slyšel smyčcový kvartet, dunění bubnu, jemný takt harmonia.

Věděl jsi že na některých světech se hudbě přikládá magická moc?
Se stále pevně zavřenýma očima začne tiše notovat. Je to jen pobrukování melodickým, dívčím hlasem, bez jediného slova, ale s melodií která se vrývá pod kůži.
Melodií…
Náhle se ti zatmí před očima. Cítíš závrať až se ti zvedá žaludek.
Síla?
Ne. Žádná Síla zde není a žádná Síla proti tomu nepomáhá. Soustředění. Jen stěží.
Melodie si hraje pořád svou a Tera jako by tě ani nevnímala.
Žaludek se bouří a místnost se točí. Už stěží dokážeš říct kde je dole, kde nahoře.
A…
Oči. Dvě velké černé uhlíky hrající plamennou jiskrou. Sledují tě upřeně a přitom s takovou hravostí.
Tón a druhý. Delší odmlka, a… Ticho.
Ticho které sebou přináší úlevu. Ticho které osvobozuje.
Není hudba prostě úžasná?

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Nudnější… ne, neušklíbnu se. Poznání, že Tera bere… náš milý rozhovor… jako hru o překvapivých tazích mě ani příliš nepřekvapuje. Nezajímá mě její cíl, kam přesně směřuje. Mělo by, ale radši zůstávám u klasického „vyvést z míry – znervoznit – přinutit ztratit nervy“. Nic inovativního, krom metod.
Má spoustu času.
To rozhodně. Ne v tom kontextu, jako byla „spousta času“ v SOBDE, spíš v kontextu „mít k dispozici celou věčnost“. Její postup víc než co napovídá, že z hlediska informací nebudu mít už žádnou cenu. Trochu to uklidní. Pokud cíleně ignoruji několik zásadních otázek.
V brigádě pro speciální operace a v rámci rozvědky jsme vždycky postupovali racionálně. Věcně. Striktně účelně. V tomhle se Impérium od Republiky lišit nebude. Přesto Tera má prostor pro podobný rozhovor. Ne poprvé. A nejspíš ne podruhé a ne pouze ona.
Jednou je to anomálie. Dvakrát… pravidlo.
A pak přijde hudba.

Nevím, co dělá.
Netuším, jak to dělá.
Jen z toho běhá mráz po zádech.
Pár vteřin lituji, že jsem se před chvílí ovládl, nic nezkusil. Místo toho se soustředím.
Na sebe, na místnost kolem.
Na jakýkoli pevný záchytný bod.
Na budoucí reakci, až to skončí… jestli to skončí…
Najednou je ticho. A určitá prázdnota plná úlevy.
Teřina poznámka mi vyrazí dech. Nehodí se sem. Popravdě, přijde mi, že by se nehodila nikam, nanejvýš do coruscantské opery.

„Úžasná?“ vypadne ze mě, zatím, co se šedé buňky mozkové s jistou neochotou skládají zpátky dohromady.
Žádné nadávky.
Žádné kletby.
Žádný sarkasmus.
Žádné poznámky o tichu, vím, jak bych na ně v podobné situaci reagoval být "na druhé straně barikády" a smyslová deprivace v kombinaci s patrně neomezeným množstvím času není nic pozitivního.
A už vůbec ne žádné odříkávání kodexu.
Není v něm nic… dostatečně chytrého na to, aby ji to mohlo vyvést z míry. Svým způsobem. Radši zatápu v paměti ještě kousek stranou.
„Moc to nefungovalo. Nic proti expresionismu, ale v tomhle jsem konzervativní.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tera zvedne hlavu jako tuk’ata větřící kořist.
Konzervativní…
Znovu se uvolní a škodolibě usměje. Lehce přimhouří oči, ale tak jen vyniknou jiskřičky nadšení v nich teď už netančící, ale přímo vířící.
Jistěže další konzervativní tradicionalista, jak jinak. Všichni jste takový…
Pronese samolibě a věnuje ti ještě pichlavější pohled.
…kostnatí.

Hrdě zvede hlavu a její pohled je takřka pohrdavý. Jako by se dívala na chromé zvíře, které jí snad ani nestojí za námahu po něm skočit. A přece najednou přimhouří oči do škvírek, zlověstných škvírek.
Ještě jsi zapomněl… počkej jak to bylo?
Její rty zvlní kyselý úsměv. A s nakloněnou hlavou se její oči zatoulají ke stropu. Než pichlavě sarkastickým tónem zarecituje.
Není emocí, pouze míru.
Není nevědomosti, pouze poznání.
Není vášně, pouze klidu.
Není chaosu, pouze harmonie.
Není smrti, pouze Síly.
Tak nějak to říkali.

Probodne tě pohledem černých očí.
Řekni. To tě neunavuje žít celý život ve lži?

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Takže… posun z místa? Dobře. Taky dobře. Mám co dělat, abych Teřin výraz neopětoval. Věci jsou v pohybu. Indicie, náznaky, to všechno uklidňuje. Samozřejmě bych mohl zůstat u základní, „osvědčené“ strategie, jak zvládnout nepřátelské zajetí – ale proč, když tady zjevně dřív nefungovala.
Do vědomí se vkrádá něco dalšího, co tam ještě před chvílí nebylo. Představa, že tohle půjde zvládnout. Že půjde dát dohromady všechny základní informace, uhrát partii a… a?
Je otázka, jestli s tím počítá, pokud ano, do jaké míry a jaké má připravené protitahy. Ale s každou další vteřinou, s každým jejím slovem, se představa začíná pevněji transformovat v plán. V plán, který by stálo za to vyzkoušet. Protože jestli Tera zkouší to, co myslím, je to nejracionálnější reakce. Možná až příliš racionální.

„Tssss…“ odtuším na její rýpání. „Nejsem odborník na kodex a jeho filozofické výklady. Vlastně jsem jenom obyčejný člověk, který se snaží vyznat ve složitém světě. Těch pár vět je stejně dobrá základní orientace jako cokoli jiného.“
Chvíli jen klidně opětuji její pohled.
„Takže odpověď je – ne. Nemluvě o tom, že kodex je tak pravdivý, jak si jeho výklad pravdivým uděláš.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Smích. Zvonivý, a přece tak jedovatý.
Tera se směje s plných plic, ale tak rychle jak smích přišel i zmizel a opět je tu ten pohled. Ostrý pichlavý, přímí.
Kdo mluvil o kodexu?
Bez emocí, bez sarkasmu, otázka tak vážná jako její výraz.
Slova, vždycky budou jen slova.

Pohne se. Ladně se odlepí od opěradla židle, obejde jí a ladným klidným krokem zamíří k tobě.
Já se ptala právě na to, co s nimi děláte.
Její tón je ostřejší, prudší, i když její výraz se nemění. Ani výraz ani tempo. Už je od tebe na méně než metr, už stojí vedle tebe.
Řekni, chtěl by sis otevřít ta pouta? Zabít mě a zkusit štěstí?
Mluví klidně, jako by o nic nešlo. Nečeká na odpověď.
Zastaví se sotva na krok před tebou a předkloní k tobě.
Její oči jsou sotva deset centimetrů od tvých.
Vím, že ano.
Usměje se. Je to zlý úsměv a přesto je milý, krásný, upřímný. Její oči, ty vlahé plochy v nich lesknoucí se nadšením prohledávají tvé, jako by chtěli skrze ně nahlédnout dovnitř, do tebe, jako by to dokázali.
Právě teď pro to hledáš výmluvu, že? Něco rozumného, něco konzervativního.
Způsob jakým to vyslovila, jako by do někoho pomalu nořila čepel meče.
Vedlejší ztráty? Ne! Moc tvrdé… Nehoda? Ano, nehoda při útěku, moc síly na tak křehkou bytost. Nebo… o ano. Ta slova… to jméno… Sith.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Svým způsobem má pravdu. A svým způsobem by se nemohla mýlit víc.
Možná bych skutečně chtěl ta pouta otevřít – ale zkoušet štěstí naslepo, ve chvíli, kdy je jisté, že přesně to ode mě bude nepřítel čekat? Tomu se říká vlézt do pasti.

Navíc svoji výmluvu mám. Výmluvu na to, proč počkat… dostatečně dlouho…

Teřin řetězec úvah mi připadá pozoruhodný. Čeká, že mě vyprovokuje? Že zjistí, jestli jsem přišel na to, jak odemknout pouta? Pokud ano, čeká zbytečně.

Lehce nesouhlasně zavrtím hlavou.
„Když už, navrhuji zůstat u přiměřených vedlejších ztrát. Sithy bych z toho vynechal, po této stránce jsou… veskrze nezajímaví? Ne, správný výraz by byl irelevantní.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tera povytáhne obočí v jasně hraném překvapení.
Vedlejší ztráty? Ale, ale, to není hezké. Nemáte si náhodou cenit každého života, rytíři?
To poslední byla čirá jedovatost, i když to celé jí také nijak nešetřilo, stejně jako její úsměv.
No alespoň že nezačínáš se Sithy, to byl posledně tak otravný rozhovor. A jak reagoval Lord Veder. Brr.
Navenek se sice oklepe, ale její úsměv ani klid ani na moment nezmizí, právě naopak. Klidně udělá několik kroků zpět a sedne si na svou židli.

Ale zpět k pointě.
Klidně si přehodí nohu přes nohu a pohodlně se usadí proti tobě.
Ptala jsem se tě jaké je to žít ve lži, že?

Ano….
Ušklíbne se.
A ty jsi začal s kodexem a pak jsi mi neodpověděl.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde:

"Přiměřených," opravím ji automaticky, vlastně spíš připomenu poměrně důležité slovo. Téměř mile se na Teru usměju.
"Navíc bych podotkl, že se tě nesnažím zabít ani neodhaduji, jaké bych měl v podobném počínání si šance."
Což... byla pravda.
"Ale pokud se bavíme o tom hypotetickém pokusu o útěk a útoku, proč nepojmenovat věci přímo. Nehoda, nehodě se dá předejít, je to věc kontroly. Sithy bych z toho vynechal úplně. Jen by mě zajímalo - proč zabití? Nebylo by živé rukojmí... efektivnější?"

Zajímá mě její reakce. Ne že by něco zásadního měnila.
Je to vlastně chůze po tenkém ledě.
Opatrné prozkoumávání terénu. Ale... důležité je něco jiného. Informace. Už teď mám přesnější představu o své situaci, něco, čeho se mohu při svém plánu chytit a co by nebyly pouhé dohady.
Nemyslím, že blufuje. Rozhodně ne víc, než já.

"Takže tou lží myslíš věci před operací Knightfall?" vrátím se k její otázce. Stručně, věcně, bez emocí, které rozkaz 66 stejně vzbuzuje. "Co přesně z nich myslíš? Tohle je trochu širší téma."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tera se opět na židli napřímí a z uvolnění přejde zpět do svého, nazvěme to loveckého módu.
Rozhodně zajímavý…
Její tváří prolétne úsměv od ucha k ucha. Milý, přesto ale spíš připomíná šelmu pohrávající si z nudy s večeří.
Dobře, pojďme si tedy trochu hrát…. Hypoteticky.
Další hryznutí ironie do tvých kostí.
Protože hypoteticky ti musím říct, že jsi zábavný protihráč. Už jen ta ironie lži je… úžasná.
Žensky se opře o opěradlo a jemně našpulí rty.
Už jen to tvé prohlášení… "Navíc bych podotkl, že se tě nesnažím zabít ani neodhaduji, jaké bych měl v podobném počínání si šance." Je prostě krásné, tedy čistě hypoteticky, samozřejmě. Protože když ti odpovím. Když ti budu vysvětlovat jaký je rozdíl mezi nehodou přírodní a nehodou užitou coby výmluva. Když začnu rozebírat jaké máš šance využít mě jako rukojmí… To všechno je, jak já to vidím, způsob jak odhadnout "jaké bych měl v podobném počínání si šance."
Tera po tobě šlehne pohledem.
Tedy, čistě hypoteticky, samozřejmě.

A my se bavíme hypoteticky, že.
Její kočičí pohled si tě znovu změří od podrážek bod až po poslední vlas na hlavě.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Výborně. Ještě to bude nějakou dobu pokračovat, a celková přínosnost rozhovoru bude i v něčem jiném než v zmínce o příliš vražedné plechovce a v zcela jistě bolavých zádech.
Část mého já se začíná nepokrytě bavit. Navzdory značně nezáviděníhodné situaci, navzdory snadnosti, s níž by mohla Tera přepnout do podstatně… konzervativnějších… způsobů vedení konverzace. Nemyslím, že ji to udělá. Tohle je jiný druh lovu, na odlišnou kořist, než na jaké je zvyklá. A had si chce užít trochu hry, než ho napadne spolknout myš. Ostatně, myš na tom je podobně, tedy, její úmysly jsou lehce odlišného rázu.

„Především čistě nehypoteticky zabíjíme čas,“ pokrčím rameny, nakolik mi to křeslo dovolí. „Protože zapomínáš, že kdybych se snažil o podobný průzkum, zmínka o něčem podobném by mohla jen vést k tvé zvýšené opatrnosti. K tomu, abys mi, samozřejmě čistě hypoteticky, podstrčila špatné indicie. Pak by, stejně samozřejmě, mohla tvá poznámka sloužit k zcela totožnému účelu.“
Opětuji její pohled, klidně a zdánlivě zcela bezelstně.
„Pokud tě to znervozňuje, omlouvám se, mohu dělat něco… konzervativnějšího. Třeba recitovat kodex. Nebo reagovat na jakékoli poznámky pouze jménem.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Znervózňuje?
Tera opět povytáhla obočí a je-li to vůbec možné se ještě víc uculila.
Zajímavý a ještě zábavný.

Věděl jsi že prvním uměleckým dílem, které známe je obraz smrti?
Řekne najednou, jako by nic.
Znovu se zvedne a dojde k tobě.
Je to obraz lovu…
Klidně pokračuje dál, kolem tebe, za tebe. Aby se jen o vteřinu později vynořila její hlava z druhé strany těsně vedle tvé.
…obraz vítězství. Nasycení potřeb a tužeb.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“