Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Prolog:

Od tvého přijetí k Novému řádu uběhlo už pár let a nedalo se říct, že by to byla léta pro Galaxii nějak klidná. Boje o moc i ty o mír nebrali konce a pak, když už to začínalo vypadat, že je to nejhorší pryč se vynořili oni. Nazývali se Yuuzhan Vong a pokud existují příšery z nočních můr, byli s nimi minimálně příbuzní. To vše se ale jen málo dotýkalo praxea Řádu ukrytého v džunglích Yavinu 4 a jeho studentů, mezi něž jsi patřil.


Yavin 4; Jedi Praxeum: (26 ABY)

“Dobře, všichni se seřaďte!“
Kam Solusar byl rozhodně nervóznější než jindy, což spolu se zrušeným tréninkem se světelnými meči nevěštilo nic dobrého. A tohle svolávání do auly tomu nasazovalo punc podivnosti.
“Kam nás teď můžou chtít vést?“
“Tohle vypadá skoro jako evakuace, ale…?“
Rozhovor dvou younglingů před tebou byl jen jedním z mnoha obdobných, tolika že se se svíral žaludek. Najednou tě ale někdo zatahal za rukáv.
“Měli bychom se schovat…“
Kňouravý hlásek patřil Eilani, miraluce o rok mladší než jsi ty pověstné svými citovými schopnostmi. Její tvář zrcadlila snad všechny odstíny strachu a cíp tvé tuniky tiskla s pevností klíštěte.
“Blíží se tma, schovejme se.“
Zakňourala znovu a skoro se otřásla.

“Neviděl jste někdo Ro'arena?“
Tala, stejně stará dívka se ptala už asi pátého hloučku ve snaze najít svého nejlepšího kamaráda mladého twileka s vybraným smyslet působit problémy.
“Kde může být?“
Tala už vypadala skoro zoufale, když se ozval Hurid, jeden ze starších younglingů, připravující se na padawanství.
“Viděl jsem ho utíkat do skladu na druhém podlaží.“
To rozhodně nebyla dobrá zpráva protože na druhém podlaží sice bylo skladišť dost, ale o kterém mluví bylo vám všem naprosto jasné.
Sklad cvičných světelných mečů.
“Quíík, já z něj zesithčím!“
Tala se rozeběhla mimo dav younglingů, zpět do chodby ke schodištím.

---------------------------------
Co a jak víš, takže s verbou to toho. Pokud se ti to bude zdát moc šílené tak mi řekni a vymyslíme něco jiného.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; Jedi Praxeum

Šel jsem v davu ostatních a bylo mi vcelku úzko. Nejen kvůli tomu, že ostatní younglingové byli vyšší než já (což byl fakt, na který jsem si už zvykl), ale proto, že jsem nevěděl, proč nás namísto tréninku romadně vedou do auly. A to jsem byl rád, že od zamlžených dětských vzpomínek žiju v klidu na jednom místě mimo vliv všeho, co se dělo v Republice. Nebyly to pěkné věci a ještě štěstí, že Yavin 4 ležel mimo centrum dění.
Ke klidu mi nepřispíval ani rozhovor těch dvou přede mnou, rozhodně by to měli brát víc optimisticky.
Evakuace? Ale to nebude tak vážné.. Ale co vlastně? To by se muselo dít něco přímo tady, prostě nebezpečného.. ale co?
Z myšlenek téměř katastrofického rázu mě vytrhlo zatahání za rukáv. Oklepal jsem se a vynadal si za to, že tak nervím, protože to Jedi nedělá, a pohlédl jsem do tváře Eilani. Ten pohled mě nepovzbudil, jelikož její obličej zrcadlil strach z různých úhlů a držela mě s pevností svěráku. Já jsem byl taky vytržený z normálního klidného stereotypu dne, ale zadoufal jsem, že moje vlastní vnitřní pocity nejsou právě takové. Protože se nic neděje.
"No tak, proč se schovávat? Teď máme jít do přece auly."
Kouknul jsem na ní nechápavě, či spíš možná i trochu konejšivě. Neměl jsem rád stresové situace a ještě při nich pomáhat jiným bylo dost namáhavé.
"Tma? Počkej, Eilani, to... pojď se mnou, jako s ostatníma, to bude v pohodě. Vem si to takhle, co se může stát, když je tu spousta Jediů?" uchlácholil jsem jí, jak jsem svedl, a snažil se ji táhnout dál s davem. Nemůže tu přece někde zůstat! Ochranářsky jsem jí vzal za ruku a chtěl jí s větší razancí táhnout dopředu, když se kolem začala ochomýtat Tala.
Cože? Kde ten zase vězí?
Zaváhal jsem v duchu, když se kolem ptala po Ro'arenovi. Ten kluk si uměl vybrat čas na potíže. Nebo snad nebyla Eilani jediná, kdo se hodlal schovat? Přece bylo rozumnější poslouchat, ne? Hurid Talu informoval, kam se její kamarád poděl a já v duchu zakroutil hlavou. Co tam propána dělal?
"Hej, Talo, stůj!
Křikl jsem za ní poplašeně, když se najednou rozběhla zpátky ke schodům. To snad nemyslela vážně! Má přece jít s náma!
Trochu jsem zpomalil, když jsem zvažoval, jestli bude lepší odvést Eilani do auly a po cestě ji uklidňovat, nebo se vydat za Talou a rychle jí a toho chytráka Ro'arena dostat k ostatním. Jenže co, Eilani tu nechám a uteče někam ona, nikdo nebude vědět kam a bude po ní sháňka. A budou svalovat na mě, že jsem jí někde ztratil.
Naposledy jsem mrknul pohledem ke schodišti, ale rozhodnul jsem se jít s Eilani visící na mém rukávu a s ostatními pěkně tam, kam jsme měli. Ti dva snad mají dost rozumu a přijdou.

// Tak snad je to v pohodě a nekazím plány nebo tak něco :D

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum:

Rozhodl jsi se poslouchat mistry a raději se držet davu spolu s Eilani, která se co chvíli roztřásala víc a víc. Problém ale nastal, když se dav younglingů v aule nezastavil, ale ve víceméně spořádaném dvojstupu a doprovodu jen několika mistrů, vydal ven do džunglí Yavinu. Po Tale s Ro’arenem ale nebylo stále ani stopy.
“Jsou pořád uvnitř.“
Potvrdila tvé obavy Eilani, dokazujíc svou nadpřirozenou vnímavost. O to děsivěji působilo to co následovalo, protože přistávací právě zcela prázdnou dráhu vedle praxea zasáhl svazek světel který jí větší část roztrhal na kusy v ohlušujících výbuchu.
“Jsou tu!“
Eilani panicky stiskla tvé rameno, až jsi cítil krev vyrážející z ranek pod jejími nehty. Mezi mraky na zatažené obloze se objevilo několik transportérů doprovázených několika dalšími svazky rudých paprsků zakusujících se do povrchu měsíce.

“Rychle do jeskyní!“
Zavelel mistr Solusar rozkazy a všechny střípky do sebe zapadly. Teď už se džunglí nepohyboval spořádaný dav younglingů jdoucích na výlet, ale stádo splašených mláďat hledající úkryt v krystalových jeskyních v hlubinách džungle, jednoho z tajemství řádu o němž mimo něj vědělo jen málo zasvěcených. Dobrého úkrytu v případě napadení a to jste právě byli.
“Co budeme dělat?“
Eilani skoro pištěla vyděšením, ale to co jí děsilo nebyla panika kolem ní, jako spíš to co věděla jen ona.
“Oni budou bojovat, ale oni neví…!“

“Musíme jim pomoct, prosím!“
Eilani se zabrzdila na místě jako by vrostla do země a vší silou tě táhla na druhou stranu.
“Je to past, prosím!“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum

Podařilo se mi Eilani zdárně dotáhnout až do auly. Jenže.. tam jsme se nezastavili. Pokračovali jsme ven.
Nervózně jsem těkal pohledem mezi davem, mistrem vepředu a dívkou neustále se ke mě tisknoucí. Opravdu tam nebyli, ani Tala, ani Ro´aren.
No tak, kde jste?
Začínal jsem v duchu cítit, že z tohohle bude problém. Určitě.
Najednou nedalekou dráhu zasáhl nějaký výboj a ona vybouchla. Jen tak, z ničeho nic, její většina se rozprskla v uširvoucím, hlasitém puknutí. Eilani mé rameno stiskla ještě pevněji a panika ve mě začala narůstat. Opravdu tu byli.
Na obloze se objevily transportéry a bylo vidět další střely, jak ničí okolí praxea. Mistr nás hnal dál do jeskyní, abychom se schovali, ale Eilani mě táhla na opačnou stranu, ještě víc zděšená než předtím. A její předtuchy mě děsily.
"J-já nevím."
Zaváhal jsem. Stál jsem tak s ní jako jediný v davu younglingů, kteří ve strachu utíkali do jeskyň. Eilani jako by neměla strach z napadení, říkala něco, čemu jsem ani za mák nerozmněl.
Co teda mám udělat?
Tohle byla opravdu ošemetná situace, co vyžadovala bleskové rozhodování. Měl jsem jim pomoct? Tedy, určitě nevěděli, co se děje a nikdo jiný pro ně nepřijde, protože by měli být tady. A já bych měl pokračovat i s Eilani do jeskyní, přesně jak řekl mistr Solusar. Jenže jsme je tam nemohli nechat. Třeba měla ona pravdu.
"Tak.. dobře. Ale rychle!"
Vyhrkl jsem nejistě, trochu nahlas, a podlehl jejímu přetahování na opačnou stranu - zpátky dovnitř, najít ty dva, co určitě trčeli někde ve skladišti. Tohle opravdu zavánělo potížemi, a velkými.
Naposledy upravil(a) Levyn Abraham dne 27.5.2014 17:03:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum:

Slova Eilani obsahovala mnohem víc než jsi vůbec tušil, ale to jsi si uvědomil až ve chvíli kdy tě Eilani místo k hlavnímu vchodu táhla stranou kolem obytných budov praxea k tréninkovým čtvercům. Co teprve když jsi zahlédl záři několika světelných mečů vrhajících se proti invazní síle. Byli příliš daleko na to abys viděl o koho jde, ale Eilani je viděla docela jasně.
“Mistři. Když jim nepomůžeme tak všichni zemřou.“

“Hele!“
Ozval se najednou před vámi známí hlas a z křoví se vynořila bílá tvář Ro’arena.
“Páni jak rád vás vidím!“
Ječel jako by se to kolem nehemžilo hlídkami. Sami jste ale zahlédli nejméně dvě složené převážně z lidí, snad imperiálních vojáků, ale se znaky které jsi nikdy neviděl. Naštěstí dost daleko aby si vás všimli.
“Musíme jít dál!“
Naléhavě tě zatahá za rukáv Eilani, když se z křoví konečně vymotá i Tala.
“Jereyi, díky Síle. Když jsme konečně došli zpátky do auly, už tam nikdo nebyl a pak začali věci vybuchovat. Co se to děje? A jak jste nás našli?“
Eilani tě opět zatahá naléhavě za rameno.
“Musíme dál, rychle!“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum

Pozice se obměnily a teď táhla Eilani někam mě. Uvnitř se mi v hrudi rozrůstal svíravý pocit, a když mě vedla někam jinam než k hlavnímu vchodu, šokovaně jsem zpomalil. Přesto jsem za ní šel dál směrem k tréninkovým plochám, a když promluvila, došlo mi, co je to za záblesky tam vzadu.
Mistři?
Určitě na tom nebylo nic až tak divného, vždyť se všichni nemohli schovat do jeskyní..
Až v tu chvíli mému mozku asi naplno došlo, že praxeum je napadeno. Opravdu napadeno za účelem zničení. A že tu někdo může zemřít. Taktéž mi blesklo hlavou, že Eilani od mistrech zřejmě mluvila od začátku. Jenže jak na to vůbec přišla, když nás mistr Solusar vedl do auly, aniž by nám něco řekl?
Teď jsem byl vyděšený asi jako ona.
"Ale jak my dva jim pomůžeme? Vždyť.."
Chtěl jsem asi říci něco ve smyslu, že my nejsme ani padawanové, nemáme světelný meč ani nic, s čím bychom jim v boji vůbec pomoci mohli. A ten útok byl velký, vypadalo to tak, když kus ode mě prošla hlídka složená z pár jakýchsi vojáků, kteří mi nebyli vůbec povědomí.

V tu se z keře vedle nás ozvalo až příliš hlasité Hele! a já, nervózní už tak jako na jehlách, nadskočil.
Klid, uklidni se.
Ro´aren byl buď opravdu pitomec, nebo vůbec nevěděl, co se kolem děje. Vyděšeně jsem střelil pohledem kolem, jestli už nejsou nějací ti vojáci i u nás. Z keře se vynořila i Tala, takže alespoň jednu starost jsem měl vyřešenou - ti dva nezůstali uvnitř, kam se pravděpodobně směřoval útok.
"Psst!"
Upozornil jsem je všechny. Nejradši bych zalezl s ostatními do jeskyní a klimbal se hrůzou, protože stres mi až moc rychle a hlasitě rozbušil srdce v hrudi. Ale teď byl čas spoléhat na svou hlavu, kterou jsem tak pilně trénoval. A Eilani očividně měla mnohem větší přehled než já, třeba trochu věděla, co dělá.
"Napadli nás. Mistr nás vedl do jeskyní a už sem i střílí. Eilani mě táhla zpátky, myslel jsem že pro vás, ale asi ne.. Mistři prá potřebují pomoct."
Zasvětil jsem Talu a Ro´arena do situace. Ve čtyřech se to určitě lépe táhne.
"Takže, co teď? Jak jim pomůžeme? Nebo.. snad půjdeme za ostatními do jeskyní? Ale jsou tu hlídky vojáků."
Připadalo mi šílené jen tak Eilani následovat, když jsme neměli žádný plán. Nebo jsem to jen podvědomě zdržoval, protože jsem se bál?
Naposledy upravil(a) Levyn Abraham dne 27.5.2014 17:04:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum:

Eilani se místo odpovědi jen obrátila zpět k džungli odkud jste přišli a než jsi si to stihl uvědomit se s tvých očí vydrali slzy. Nemohl jsi chápat proč, ne dokud jsi se neobrátil k ostatním a nevšiml si, že i oni roní slzy. Nebyl jsi smutný, ani jsi k tomu neměl důvod, ne dost velký, přesto se vaše slzy ne a ne zastavit.
“Už to nestihneme.“
Hlas Eilani byl nasycený stejným smutkem jako vaše slzy. To její slzy jste ronili, to ona teď plakala, plakala srze Sílu.
“Musím dál.“
Mluvila hořce, tak jasně, že se její rezignace nad vlastním životem zavrtla hluboko i do tvých kostí. Viděla, že je třeba udělat něco tak důležitého, že v tom hodlala pokračovat i přes to, že jí, možná vás všechny, to bude stát život.
“Musím do džungle, je tam místo… jeskyně… Vy se vraťte, je tam loď, odveze vás do bezpečí. Když si pospíšíte, tak jí stihnete. Nechť je Ashla s vámi, sbohem.“
Odpověděla vám zcela klidně a dospěle. Aby se nato obrátila k džungli za cvičišti a vyrazila, ale bylo z ní cítit, jak se chvěje strachem i lítostí.

“Na…“
Zastavil jí Ro’aren a natáhl k ní ruku se světelným mečem. Vypadal jako cvičný meč, se kterým jste trénovávali, ale to to jak opatrně po něm Eilani natáhla ruku a jak jemně kolem něj ovíjela prsty napovídal, že už to není jen hračka.
“Myslím, že by se ti mohl hodit.“
Dodal smutně a nebyl schopen k ní zvednout pohled. Ne dokud se vedle něj rázně nepostavila Tala a nevytáhla mu zpoza opasku druhý.
“Jo, a já bych se ti mohla hodit taky.“
Ro’aren se chystal něco namítat, a vlastně nebyl sám, Tala ale všechny námitky okamžitě uťala gestem ruky.
“Bez ní bysme tu stejně zůstali a má rodina takové dluhy platí. Navíc jí tu nenechám pobíhat samotnou, to bych byla pěkný Jedi.“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum:

Uvědomil jsem si, že se v Eilaniných slovech nezačínám ztrácet, nýbrž už se tak stalo. Změnila směr a mířila zpátky do džungle, tam, kam jsme vlastně původně měli namířeno s ostatními. Na co bylo pozdě?
Otočil jsem se směrem, kde mě předtím upozornila na mistry. Bylo snad pozdě na to, abychom jim pomohli? Kam tedy chtěla, kam podle svých slov musela jít dál?
"Počkej.."
Ani jsem nevěděl, co jsem vlastně chtěl říct, ale najednou jsem cítil slané kapky v očích. Slzy. Neměl jsem ponětí, proč pláču, ale při prvním pohledu do tváří ostatních jsem viděl, že oni také. Za to mohla Eilani, byl to její strach, ne můj. Možná ale jen z velké části.
Řekla, že musí do nějaké jeskyně. A dala nám sbohem. Rukávem jsem si osušil oči, které nebyly plné soli už jen z jejích pocitů. Je poslala na loď, ale sama se chtěla vydat někam, odkud se už nechystala vrátit.
Až teď jsem pochopil, že ona celou dobu ví mnohem víc než já. To jak mluvila o pasti, pomoci a ... nemluvila vůbec o Tale s Ro´arenem, a přesto jsme je nakonec našli. Tohle byla jen souhra náhod, nebo byla Eilani v naprosto jiném propojení se Sílou než já?

Tiše jsem sledoval, jak jí Ro´aren podal světelný meč. Vypadal jako ten cvičný ze skladu, ale Eilani se ho zhostila jako pravé zbraně. A tak ji patrně i hodlal použít. On byl na tom s pocity asi stejně jako já - v mém mozku vířila bouře emocí, pocitů a nedokončených myšlenek, že kterých jsem se snažil vyvodit nějaký logický důsledek co dál. Zřejmě to všechno mělo skončit podle instinktu.
Tala to ale očividně nechtěla nechat jen tak - vytáhla zpoza Ro´arenova opasku druhý meč a prohlásila, že jde s Eilani. Její nejlepší kamarád se jí to patrně snažil vymluvit.
"Talo, já..."
Začal jsem, ale utnula i mě. Přejížděl jsem pohledem z jedné dívky na druhou a zamyslel se nad Talinými slovy.
... to bych byla pěkný Jedi.
Zatnul jsem zuby, znovu si otřel trochu zčervenalé oči a snažil se potlačit stres a nepořádek v mé hlavě. Přikročil jsem k těm dvěma a rozhodně prohlásil něco, k čemu se má mysl musela asi těžce probojovat.
"... jdu taky. Nemůžu vás nechat jít samotné."

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum:

Eilani se znovu nadechne, pravděpodobně k protestu, ale nakonec jen skloní hlavu s přátelským úsměvem dojetí.
“Díky, přátelé. Ale víte co to znamená…“
Hořké zakončení dojemné chvíle, protože v jejích slovech se skrývala jednosměrná cesta.

První zareagovala Tala, hrdě se postavila do kopie postoje strážné sochy u chrámu na Coruscantu a jasně přikývla.
“Jedi k vašim službám. Až do konce.“
Od jedenáctileté holky umazané všude možně od bláta to vypadalo skoro myšterně, nikomu z vás ale do smíchu nebylo. Vlastně naopak, Ro’arena jsi snad nikdy vážnějšího neviděl. Teď tu ale stál snad ještě bělejší než obvykle a z pod opasku vytahoval dva stříbrné jílce. Když ti jeden podával, cítil jsi jak se mu třesou ruce. V životě už udělal spoustu pitomostí a průšvihů, srandiček co ho dostali do drobnohledu nejednoho mistra, ale snad o to víc si uvědomoval, že tohle je jiné, skutečné.
“Snížil jsem intenzitu ochrannýho pole takže… no prostě si dávej bacha, teď už nejsou cvičný.“
V konstrukci cvičných a vlastně ani těch skutečných světelných mečů jsi se zatím moc nevyznal, takže co s nimi mohl Ro’aren udělat jsi nemohl vědět, ale to že se v technice vyznal jsi věděl. Asi před rokem přeprogramoval všechny zahradní droidy v praxeu aby místo chránění praxea před náporem místní zeleně útočili na pláště mistrů ve snaze o jarní zástřih…
“Ro…“
Tala se ho snažila zastavit, ale i Ro už se rozhodl a jeho vážnost nepolevovala.
“Čekáš, že po tom co mě tři roky taháš z malérů tě nechám teď jen tak jít? Navíc tohle bude asi pořádná jízda.“

“Musíme jít, nebo najdou ostatní.“
Přeruší vás najednou Eilani, další větou plnou otazníků. A než se kdokoli stihnete na něco zeptat vyrazí po pěšině směrem do džungle.
“Ostat… Eh že se ještě snažím, počkej.“
Tala s Ro’arenem vyrazí za ní a ty na moment zůstaneš sám. Tohle je poslední příležitost se vrátit a ty to nejen cítíš, ale nějak i víš.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; okolí Jedi Praxeum:

Bylo to možná až k neuvěření, ale všichni jsme se jaksi.. uklidnili. Možná i ze mě spadla tíha toho panického stresu a nerozhodnosti. Eilani se na nás ostatní taky usmála, ale byl to spíš úsměv děkovný a smířlivý, než ten veselý. To dala najevo i svými slovy, které jsem mlčky potvrdil krátkým přikývnutím a bylo neuvěřitelné, jak v tu chvíli země lákala moje oči jako magnet.

Tala to jako obvykle vzala s razancí a rozhodností sobě vlastní. To, co řekla, sice mohlo znít jako z jedné z her, kterými jsme si jakožto younglingové krátili volné chvíle, ale mínila to vážně. Jinak by snad nebyla normální.
Překvapeně jsem zamrkal, když i mě podal Ro´aren světelný meč. Poskytla snad i jemu Síla jakési prozření, že si vzal hned čtyři a ještě si s nimi hrál tak, že je přenastavil? Já jsem technice tedy moc nerozumněl, ale věděl jsem, že to se hodí.
"Jo.. dík."
Houknul jsem na něj a podíval se mu do tváře. Byl bledší než obvykle, ale i on, věčný rošťák a průšvihář, co své dovednosti používal spíš ke kravinkám, si očividně uvědomil, že tohle je vážné. A tak to bylo i třeba brát.
Tala zřejmě ale vůbec nechtěla, aby se její nejlepší kamarád taky zapojil. Ten jí ale odbyl podobně jako ona před chvílí jeho. A musel jsem se trochu pousmát, protože ten kluk to uměl vzít pozitivně, což bylo podle mě jenom dobré a logické, snižovalo to aspoň trochu nezdravé napětí ve vzduchu.

Eilani znovu promluvila a já měl co dělat, abych si z další její věty odvodil jakýs takýs rozumný závěr.
Ostatní.. Tak asi ostatní younglingy.
A pak, se skálopevnou jistotou a s Ro´arenovým mečem v ruce vyrazila po cestičce do džungle rostoucí po celém měsíci. Teď byla ta chvíle - buď odletět, a nebo riskovat nejasný podnik s tou zvláštní holkou. Uvědomoval jsem si tíhu toho rozhodnutí a musel nad tím nevyhnutelně přemýšlet. Mezitím Tala a Ro vyrazili za Eilani pryč. Oba s jakýmsi optimismem.
Bylo to šílené - praxeum bylo napadeno a já se místo toho, abych poslechl mistra a odletěl do bezpečí s ostatními, vrhám pod vedením Eilani s nejasným plánem a informacemi do džungle plné vojáků.
Je to logické?
Je to k nevíře, ale udělal jsem pár rychlých kroků za těmi třemi. A cítil jsem se tak Jedi jako nikdy v životě.
Logické možná ne, ale nutný jo.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; džungle:

Dohnat ostatní ti netrvalo než pár vteřin a hned sis všiml něčeho…
Za Ro’arenovým opaskem totiž nebyli zdaleka jen ty čtyři meče, nyní rozdané mezi vás. Vlastně se jich tam pohupovalo ještě dobrých šest nebo sedm.
“Když jsem ho našla tak raboval sklad jak hladovej Runyip.“
Tala si všimla tvého zájmu a nenechala si ujít příležitost si do Ro’arena rýpnout. Ten se na ní ale jen zazubil v rádoby zavrčení, ale neodpovídal, nato byl moc soustředěný pozorováním džungle kam jste vstoupili.
“Tamhle, rychle!“
Eilani vydávala rozkazy tiše ale s neodbytností republikového generála. Zvláště když je jen o pár vteřin později podpoří zvuk který dobře znáte, ale raději byste neslyšeli.
“Střelba!“
Talin způsob chůze se změní k nepoznání, najednou se přikrčí a skoro jako by neprostupnou džunglí proplouvala.

Zdrojem střelby se ukáže být skupina pěti vojáků, jedna z pátracích skupin jaké jsi viděl cestou, a… a dva youngligové. Dvě dívky zhruba tvého věku, které po chvilce poznáš. Jynna a Jaga, sestry které do praxea přivedl asi před rokem sám mistr Skywalker. Nerozlučné a nadané, milující přírodu, jíž se jim v chrámu nedostávalo. Teprve teď jsi si uvědomil, jak rády mizeli z praxea do džunglí a někdy se nevraceli celé dny. Prý to bylo na jejich domovském světě normální, tady to ale některé mistry dohánělo k šílenství. Tentokráte se jim ale jejich výlet podle všeho nevydařil. Obě prchali před pronásledovateli a… a zpívali si. Slyšel jsi tichou houpavou píseň kterou recitovali takřka jednohlasně, zatímco se prodírali mezi stromy přímo k vám.
“Vědí o nás…“
Tala se napůl ptala, protože jí co viděla přišlo neuvěřitelné, ale Eilani jí její domněnku potvrdila přikývnutím.
“Potřebují pomoc, až proběhnou, tak nám dají příležitost.“
Eilani jako vždy věděla víc, mnohem víc a tak když ukázala na několik stromů, nebylo moc nad čím přemýšlet. Tala, Ro’aren i Eilani se přikrčení opřeli o jeden z kmenů a s mečem v rukou čekali až kolem proběhnou obě dívky, nebo spíš až přijde ta chvíle kterou Eilani viděla.
“Tal, dáš povel…“
Tala chtěla něco namítat, asi že neví kdy, ale Eilani jí přerušila tichou ale konejšivou odpovědí.
“…neboj se, poznáš kdy.“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; džungle:

U ostatních jsem byl coby dup.
Šli jsme po cestičce dál, já jsem stisknul pevně v rukou svůj meč. Na něm teď záviselo úplně všecko a já jsem nevěděl, jestli je moje úroveň boje s ním dost dobrá na to, abych se někomu ubránil natož se ho zbavil. To byla ošklivá myšlenka, ale kolem bylo vojáků dost.
Pohled mi zabloudil k Ro´arenově pasu, u kterého se vesele houpal snad ještě dvojnásobek mečů, které nám ostatním rozdal. Tala můj pohled zřejmě zachytila a trochu si do svého kamaráda rýpla, ten jí na to ani neodpověděl a zkoumal džungli. To byla dobrá věc, trochu tím humorem a klidem zmírnit situaci, tak jsem se na ní usmál.
Eilani, která nás tři vedla, na něco upozornila. Okamžik poté jsem zaslechl střelbu někde poblíž v džungli. Otázkou bylo, po kom se střílelo. Tala se přikrčila a najednou už rozhodla nebyla ten viditelný článek naší skupinky. Mě nahrával v nepozorovaném pohybu v porostu fakt, že jsem byl nejmenší. Uzavíral jsem řadu a následoval ostatní, pěkně tiše, a koukal kolem sebe, hlavně do směru, odkud přicházely zvuky boje.
A nejen zvuky. Už jsme je viděli - pět vojáků z jedné té hlídkovací a pátrací čety, kterých tu patrně bylo víc, a taky Jynna a Jaga. Ty dvě nebyly na Yavinu dlouhou, tedy, byl jsem tam dýl než ony. Přivedl je mistr Skywalker a byli to ti nadaní žáci. Obě velmi hodně času trávili v přírodě u praxea a patrně tak prošvihli odvádění younglingů do bezpečí.
Ještě pevněji jsem stisknul svůj meč v dlani.
Ty dvě utíkaly přímo k nám a zpívaly si. Tala řekla nahlas to, co jsem si jenom myslel a Eilani to potvrdila - takže Jynna a Jaga běžely k nám naprosto záměrně. Jak mohly vědět, že jim budeme moct pomoct? Tenhle den byl plný nezodpověditelných otázek.
"Snad ji využijeme..."
Zamumlal jsem tiše, že to možná ani nebylo slyšet. Spolu s Talou, Roem a Eilani jsem se schoval za jeden široký kmen hned u ostatních a čekal jsem. Tala měla dát pokyn... a pak? Pak to asi bude jen a jen na instinktu.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; džungle:

Někde ve vzduchu se pohybovali plány, velké i malé a mnoha z nich jste zřejmě byli součástí, ale součástí asi stejnou jakou je kapka vody v dešti. Snad jen Eilani viděla trochu víc z obrazu toho co se dělo kolem vás, byla jím ale příliš zaměstnaná, než aby vám podala víc, než co jste vědět museli. To právě teď představovalo vyhlídku na boj s pěti silně vyzbrojenými vojáky, nebo přesněji čekání na nějakou příležitost, která…

Obě dívky kolem vás proběhli aniž by se ohlédli, aniž by si vás snad i všimli a ty jsi ještě jasněji slyšel rytmická slova písně kterou recitovali a která s jejich hlasy snad rezonovala. A viděl jsi Talu, dýchala zhluboka tisknouc jílec meče na prsou s rozšířenýma očima, opřená zády o strom trochu vpředu, občas po oku vykukujíc po blížící se skupině. Ale z ostatních na ní bylo něco… něco co jí mezi vámi i přes to všechno dělalo nejklidnější. Netřásla se, nepanikařila, jen čekala, snad jako by se snad nemohla dočkat.

Skupina vojáků se prořítila kolem kmene za kterým byla schovaná Tal aniž by si jí všimli. Sledovala je očima, ale ani se nehnula, vyčkávala, tohle podle ní nebyl ten okamžik. Nechala je proběhnout a dostat mezi vás. Cítil jsi jak roste napětí, jak se to blíží, ale jen stěží jsi mohl čekat co. Tím něčím totiž byla Jynna a Jaga. Dívky se zničehonic chytli za ruku a prudce obrátili s posledním veršem na rtech, který ale nepřišel šeptem, právě naopak. Prořízl vzduch jako blesk a ten mu odpověděl povědomím tetelením. Silou.
Než si uvědomil kdokoli co se děje, ocitlo se pět těl ve vzduchu. Vyděšení vojáci se jen třepotali v prostoru neschopní reakce, vřískající překvapením.

“Teď!“
Výkřik Tal byl spíš hlasitým pokřikem než povelem a stejně tak vlastně i vypadala. Vyrazila odrazem od stromu k nejbližšímu vojákovi vznášejícímu se asi metr nad zemí a už v prvním kroku zasyčel aktivující se meč. Teď byla ta chvíle jednat.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
Levyn Abraham
Učedník
Učedník
Příspěvky: 80
Registrován: 23.4.2014 20:01:05
Bydliště: Krabice od sušenek

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Levyn Abraham »

Yavin 4; džungle

Bylo to zvláštní. Jako před bouřkou, ve vzduchu se neviditelné napětí mezi námi rozpínalo jako elektřina a tížilo mě na ramenou jako obrovský náklad. Snažil jsem být v klidu-
Nádech. Výdech.
Slyšel jsem, jak se blíží vojáci i dvě dívky a byl jsem dost ve stresu. Tala naproti tomu vypadala až nadpřirozeně klidně a Eilani částí ducha naprosto jinde. Neměl jsem rád ani takový ten stres při cvičném souboji s jiným younglingem, ale tohle byl opravdový strach. Nervozita pro mě byla hodně těžký soupeř, a jediné, co proti ní alespoň trochu účinkovalo byl křečovitý stisk kolem meče a pevné připlácnutí ke stromu.

Jynna a Jaga proběhly kolem nás. Mohl jsem to slyšet naprosto jasně, jak v pevně daném rytmu cosi zpívají. Nepodívaly se nalevo ani napravo, bok po boku pokračovaly dál. Stuhl jsem a skousl si ret, protože ten moment musel každou vteřinou přijít - vetřelci museli proběhnout kolem a boj měl začít. Pohled mi sklouzl na Talu, která byla na pohled naprosto klidná, bez tiků, třasu, a čekal jsem, až dá povel. Ale byla potichu.
Proběhli kolem. Všech pět.
Přemístil jsem na meč i druhou ruku a snažil se nemyslet na nic.. Ale přesto jsem si opakoval to, co nás mistři Jediové učili o boji se světelným mečem. Musel jsem na to všechno logicky, a u toho jsem musel přemýšlet. Tala stále neřekla ani slovo.
Vojáci byli mezi námi a tíha mi na ramena dosedla ještě víc. Mělo se to stát... Právě v ten okamžik se Jynna a Jaga zprudka otočily a závěr té jejich podivné melodie zakončili výkřikem. Vzduchem se cosi prohnalo, cosi hmotného a neviditelného, povědomého. Použily Sílu.
Skupina vojáků se vznesla do vzduchu, až mě to šokovalo a natiskl jsem se ještě víc ke stromu. Srdce mi tlouklo, protože to bylo tady. Tala vykřikla.
Teď!
Buňky v mém těle reagovaly jako na povel. Že by strach byl poražen nějakou tou Jediskou výchovou? Odrazil jsem se od stromu a aktivoval meč. Teď byl čas jen na sekání, a moc ho nebylo, klíčová byla rychlost, jenom tak se nemohli vojáci stihnout vzpamatovat. To jsem věděl. Vrhl jsem se tedy po tom nejblíže ke mě a napřáhl se na něj. I když byl metr ve vzduchu, dosáhl jsem na něj. Stačilo to jen chtít. A seknout.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Jeray Raw - Kdo si hraje (ne)zlobí Vongy (Levyn Abraham)

Příspěvek od Atalon »

Yavin 4; džungle:

Vrhl jsi se proti nejbližšímu vznášejícímu se tělu a bez míření, nebo většího přemýšlení tnul. Modrá čepel ani nezpomalila když narazila na lehkou vestu a maso. Zastavila se teprve až v zemi pálíc hlínu a lesní mech. Muž vykřikl. Jen jediný výkřik a bylo po všem…

Pět výkřiků a bylo ticho, hrobové ticho. Jynna a Jaga překvapeně vydechli a pustily své spojení, a tím i to co doteď drželi. Před tebou se tak na zem svalily dvě poloviny lidského těla bez života.

“Musíme dál… Můžou tu být další…“
Tala se snažila ze všech sil tvářit co nejvyrovnaněji, ale nedokázala zamaskovat jak se jí to dotklo. Právě vzala dva lidské životy, a stejně jako vy ostatní teď stála s vyděšeným pohledem nad bezvládnými těly.
“Musíme jít…“
Zopakovala a konečně odtrhla pohled od muže u svých nohou.
Vždy byla dobrý šermíř, jeden z nejlepších. V době kdy jsi ty a ostatní teprve cvičily základy, už trénovala své zamilované makashi na úrovni padawana, snad proto jí stačilo jen pár kroků a zavíření aby… aby splnila svůj úkol hned dvakrát.
“Kam teď?“
Tala se ze všech sil snažila zasadit vnímání zpět do poklidného soustředění a to teď pro ní znamenalo pokračovat.

Kdesi nad stromy opodál se zvedla nad stromy loď, asi první kterou jste za dnešek viděl vzlétat, a nejspíš i poslední, podle pozornosti kterou si vyžádala u Eilani.
“Budou v pořádku, zvládnou to do bezpečí.“
Ze situace se vzpamatovávala rychle, možná díky věcem které viděla a věděla, možná proto že jí oči nenutili hledět do skelného pohledu těla bez života.
“Tudy…“
Ukázala nakonec směrem hlouběji do džungle a konečně vypnula zelenou čepel ve své ruce.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“