Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, hangár:

Kanre toho zatraceného vyděrače zřídil trochu víc, než jsem čekala a zvednout ho proto na nohy byla docela dřina, ale jinak jsem si nestěžovala. Zasloužil by mnohem víc. Ještě pořád jsem živě viděla, jak mi držel blaster u hlavy. Ve spěchu jsem zamkla dveře, ušák měl dost rozumu na to, aby nedělal bordel, když jsem si od něj „vypůjčila“ kartu, a pak už jsem ho vedla k lodi. Měl přitom nějaké řeči.
„Jasně, jasně, dědo. Být tebou bych moc neplýtvala dechem. Budeš ho potřebovat, věř mi.“
Ušklíbla jsem se a dál pokračovala v pomalém eskortování zajatce. Nebylo tak těžké poznat, že si to náležitě užívám.
Od první chvíle byl sympatický jako zimnice. Škoda, že mu Kanre při přistání podstrčil ten úplatek.
Po velice dlouhé chvíli se mi ho podařilo dostrkat do cely a pečlivě za ním zamknout.
„Udělej si pohodlí, zachvilku se pro tebe vrátíme,“
slíbila jsem ještě na odchodu.
Dědula počká, mám teď jiné věci na práci- musím se jít podívat, jak je na tom Plechovka.
Vydala jsem se do nákladního prostoru. Mandalorian tam měl nářadí, tudíž jsem počítala, že je tam najdu. A nemýlila jsem se. Mentor na našem plechovém příteli zrovna pracoval. Nutno podotknout, že to byl dost zoufalý pohled.
Mandalorian mě vyzval, abych mu šla pomoct. Nachvilku jsem zaváhala. Plecháč na tom byl určitě dost zle i bez mé pomoci.
„Nejsem si jistá, jestli-“
Mentor se na můj názor ale neptal. Prostě mi vrazil do rukou hydroklíč, ať se činím.
No, jednou se to stejně naučit musím. Navíc jak může být těžké odmontovat jeden kryt?
Pustila jsem se tedy do uvolňování krytu. Nebo spíš řešila, jak vůbec na to. S opravami jsem neměla skoro žádné zkušenosti.
„Jo, už se začal zabydlovat. Trochu vyhrožoval, že na nás naběhne ochranka. Ale i kdyby, myslím, že jim to nějaký čas zabere.“
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker

Vzala jsi hydroklíč a pustila se do práce na vrchní části droida. Chvíli ti trvalo, než jsi přišla na to jak se vlastně dostat ke šroubům. Dalších pár minut ti pak trvalo než si odmontovala několik krytů. Pod většinou byly kabely a servomotory ovládající kruhové otáčení droidovy "hlavy". Většina vedení byla uškvařená, což nasvědčovalo o opravdu velkém napětí, které Plechovkou prošlo.

"Jen ať se zabydlí, nejspíš ho budeme muset vzít sebou." řekl po chvíli Kanre, který byl doteď zabraný rozebíráním a kontrolou jednotlivých částí. Plechovka nyní vypadal jako hromada drátů a kovu. Zdaleka nepřipomínal přidrzlého droida, kterým normálně byl.
"Do hajzlu!" zaklel lovec, když zjistil, že hlavní napájení je naprosto nepoužitelné. Málokdy ho dovedlo něco opravdu vytočit a ještě méněkrát jsi ho slyšela ve vzteku nadávat.

"Nicméně," pokračoval, jakmile se trochu uklidnil. "Nikdo nepříde. Aspoň né v nejbližších hodinách." dokončil myšlenku a usmál se. V ruce držel malou, vlastnoručně vyrobenou, rušičku. Laurent byl z těch, co uměli velice dobře číst v jiných bytostech a nejspíš počítal se správcovou touhou se trochu obohatit. Když viděl, že se k tobě Borkus řítí, vyřadil kamerové systémy v nejbližším okolí. Na nahrávce bude tedy statický šum, jako při poruše, a vy máte pár hodin náskok, než se po sullustanovi začne někdo opravdu shánět.

"Dobrá práce." pochválil tě Laurent, když si prohlédl jak jsi rozebrala droidovu hlavu.
"Vyndej paměťová jádra. Budeme doufat, že vydržela přepěťová ochrana a z Plechovky zbyla aspoň osobnost." poručil ti ještě a ukázal ti, kde v kopuli se požadovaná součástka nachází.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

I přes počáteční nejistotu a tápání jsem si dala na své práci opravdu záležet. Koneckonců jsem se právě dobývala do hlavy svého kamaráda. Doslova.
Ták, ještě jeden… je to!
Poslední šroubek povolil. Odklopila jsem kryt a otřela si zpocené čelo. Uvnitř nebohého Plechovky snad nezbyla jediná nepoškozená součástka. Při představě, jak hrozná ta rána musela být, jsem se otřásla.
Vědět, že to takhle dopadne…
Bylo zbytečné trápit se výčitkami. Samozřejmě, že bylo, ale já si nemohla pomoct. Tentokrát ne. Tak jsem radši soustředila svou pozornost na Kanreho, který právě oznámil, že se budeme muset vláčet s Juunem.
Teď už stejně nemáme ohledně té krysy vyděračské moc na výběr.
„No, ten z toho bude nepochybně štěstím bez sebe. Jenom doufám, že se nám vůbec vyplatí.“
Mandalorian se najednou rozkřikl a já kvůli tomu málem upustila nářadí na zem. Zaskočilo mě to, protože Kanre příliš často nenadával. Přinejmenším ne v basicu, abych mu rozumněla.
Na chvilku zavládlo napjaté ticho, které porušil až on. Nakrčila jsem nos.
Nikdo nepřijde? Jak si může být tak jistý?
Poté jsem si všimla rušičky a na tvář se mi vloudil slabý úsměv. I kdyby šla celá galaxie doháje, pořád se budu moct spolehnout na svého učitele. To vědomí mi dávalo sílu a naději.
Mandalorian mě dokonce pochválil. Žádné dobírání, žádné „mohla´s to udělat rychleji“, ani ironický tón, jak měl ve zvyku. Prostě pochvala. Nestát právě nad Plechovkovou prakticky holou „kostrou“ byla bych na sebe neskutečně pyšná.
„Díky.“
Bylo mi řečeno, že mám hrábnout dovnitř a vytáhnout paměťová jádra. Nechtěla jsem ani pomyslet na to, co bude, jestli jsou taky zničená. Stalker bez oprsklého Plechovky, který by mě vytáčel se svými žerty, by už nebyl to, co dřív. Opatrně jsem začala součástku ze změti spálených drátů vyprošťovat.
No tak, Plechovko. Dokaž mi, že jsi pořád odolný neřád. Prosím.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker:

Chvíli jsi jen tak stála a přemýšlela, jak se ka paměťovám jádrům co nejbezpečněji dostat. Odstranila jsi několik seškvařených obvodů a součástek a pomalu odšroubovala kryt, kde byla jádra uložena. Chvilka napětí, než jsi odebrala poslední kryt.
Všechny paměťi vypadaly neporušeně. Velice špinavě, ale zdálo se, že ochrana opravdu zabrala a z Plechovky přeci jen něco zbylo.
Viděla jsi, jak tě Kanre jedním okem pozoruje. Když jsi vytáhla všechna jádra, bylo vidět, že se mu znatelně ulevilo.

"Výborně, tohle je nejdůležitější." řekl lovec úlevně a vzal si od tebe součástky, které opatrně uložil do jednoho z boxů stolu.
Ze zbytku droida bylo použitelné tak maximálně šasí. Větina součástek nevydržela a kabeláž byla úplně spálená.
"Až doděláme tuhle zakázku, pořídíme Plechovkovi upgrade." řekl už trochu klidněji a odložil nářadí. Samozřejmě pěkně úhledně na místo kam patřilo.
"Teď se stavíme za naším přítelem. Jako správce má určitě vědomosti o místním fungování, nebo přinejmenším kódy do systému. Nechám tě, aby jsi ho vyslechla a vytáhla z něj všechno co by se nám mohlo hodit. Nejspíš je naší poslední možností, jak se dostat tam, kam potřebujeme." vysvětlil ti následující plán.

Bez dalšího slova vyrazil k zadržovacím celám, kde se zatím zabydloval váš host. Ten se trochu zhrozeně opřel o jednu ze stěn, když viděl mohutného mandaloriana, jak se řítí jeho směrem. Nemusel mít ani nasazenou přilbu, aby v lidech vzbuzoval respekt a v některých případech i strach.
"Když mě teď pustíte, zařídim, aby ste mohli vodletět v jednom kuse!" sebral správce trochu odvahy a nahodil opět ten tón, kterýho přivedl do této situace.
"S tímhle přístupem budeš rád, když neskončíš na víc kusů ty. Teď se tě zeptáme na pár otázek. Hodně dobře si rozmysli, co nám řekneš." schladil ho Laurent, takže správce okamžitě zmlkl a začal se opět tvářit, že se každou chvíli zhroutí.
"Nie, začni." pokynul ti mentor a lehce vůhružně se postavil před celu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

Opatrně. Hlavně opatrně.
Odříkávala jsem si v duchu, zatímco jsem se pozvolna probojovávala přes poničené kabely ke zdroji Plechovkovy paměti. Jemný, obezřetný postup nebyl zrovna mým šálkem caffy, ale při troše snahy… Hotovo. Teď už mi nestálo v cestě nic, kromě posledního krytu. Znovu jsem vzala hydroklíč a dala se do odstraňování šroubků. S každým dalším se má nervozita stupňovala. Co uvidím? Kryt konečně povolil a já nahlédla dovnitř. Mé obavy nahradilo štěstí. Vypadalo to, že jádra paměti zásah proudem vydržela. Vážně vydržela.
„Je v pořádku. Já věděla, že se jen tak nedá!“
Vyjmula jsem součástky a podala je Kanremu. Bylo vidět, že i jemu spadl kámen ze srdce. Jak by ne. R2 ho doprovázel ještě dřív, než jsme se my dva vůbec setkali.
Mentor odložil díly do bezpečí stolu a všechno jako vždy pečlivě srovnal.
„Rozhodně. Za to, co musel vydržet, si to zaslouží,“
zareagovala jsem na návrh zakoupení upgradu pro Plechovku. Jakmile bylo uklizeno, Kanre oznámil, že je čas jít se podívat na zajatce. A dodal, že výslech povedu já. Horlivě jsem přikývla.
„Pokusím se z něj vymámit, co půjde.“
Slíbila jsem.
A možná mi to nedá ani takovou práci. Nevypadal na žádného hrdinu. Hmm.
Tentokrát jsem na vyzvání nečekala a vyrazila k celám. Neuniklo mi, že se Sullustan při pohledu na Mandaloriana schoulil u stěny. Určitě z něj měl nahnáno.
Za půl hodiny budeš ještě rád, že je tady.
Zjevně ale nebyl vystrašený natolik, aby se nepokusil o vyjednávání. Naprosto marně.
To si fakt myslíš, že jsme za zelena trhaný?! Že tě jen tak propustíme, abys nás mohl udat?! Omyl, dědo.
Mentor ho okamžitě usadil a dal mi prostor. Výslech mohl začít. Přistoupila jsem co nejblíž k cele a vytáhla jeden ze svých nožů. Se zaujetím jsem si s ním začala pohrávat. Zatím jsem správci nehodlala nijak ublížit. Šlo mi jen o to přimět ho mluvit.
„Pro začátek něco jednoduchého- co mi řekneš o zabezpečení VIP sekce a systémových kódech. A v zájmu svého zdraví se radši pořádně zamysli nad odpovědí.“
Řekla jsem temně a změřila si ho přísným pohledem.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker:

Vězně a tebe oddělovalo silové pole, které jeho udržovalo v bezpečí a tebe od toho, aby jsi mu vážněji ublížila. Tedy aspoň zatím. Správce na první pobídku moc nereagoval a podezíravě si vás dva prohlížel. Přemítal jak velká je asi pravděpodobnost, že by jste mu nějak vážněji ublížili.
Když se opravdu dlouho nic nedělo, Laurent vypl ochrané pole. Bylo vidět, že ve správci je nyní malá dušička.

"Fajn, fajn!" vyhrkl ze sebe a udělal dva rychlé kroky dozadu, když viděl, že pomalu nakračuješ jeho směrem.
Podrbal se na hlavě a zapřemýšlel se co všechno by vám mohl říct.
"Vo VIP sekci já toho moc nevim, sem správce doku a jinam se moc nedostanu. Tam to maj pod palcem jinčí lidi." spustil konečně, i když né zrovna pozitivní zprávou.
"Vim akorát, že maj vlastní servery a svůj vlastní bezpečnostní okruh, kde se důležitý kódy mění každejch čtyřiadvacet hodin." pokračoval. Nebyla to lepší zprráva, ale rozhodně byla pro váš úkol přínosnější.

"Já vás do tý sekce dostat nemůžu." zakončil a tvářil se, jako by to byl konec rozhovoru. Z toho omylu ho vytrhl Kanre, když ho lehkou, ale poměrně ráznou, ranou trefil do břicha. Správce se svalil a začal úpět.
"Tahle byla malá, preventivní. Buď budeš spolupracovat, nebo skončíš jako krmení pro odpadní červi." řekl velice potichu lovec a pomohl správci vstát. Ten nervózně ucukával a vyčkával dalších dotazů.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

Správci nebylo příliš do hovoru, jako by pochyboval o tom, že bychom mu ublížili. Pevněji jsem sevřela jílec nože.
Jak myslíš.
Zadívala jsem se na mentora krátce předtím, než deaktivoval silové pole. Výborně.
„Když to chceš po zlým…“
Udělala jsem pár kroků vpřed. Sullustan zacouval. Už zdaleka nevypadal tak sebevědomě, jako předtím, když byl v bezpečí cely. Zastavila jsem se, zbraň neustále v pohotovosti, a vyslechla si, co říkal.
Takže kódy mění každý den? Ti paranoici se jistí kde jen to jde. A zas nám komplikují situaci. Ale přinejmenším už víme něco podrobnějšího.
Děda opět zmlkl. Asi usoudil, že je náš rozhovor u konce. Udělala jsem ještě jeden krok, abych mu přitiskla nůž ke krku, ale bylo to zbytečné. Mentor k němu přistoupil a bez zaváhání mu vrazil pěstí do břicha. Zaskočeně jsem sledovala, jak se Sullustan v bolesti sesunul na podlahu.
Tak jo. Asi přehodnotím svůj názor na to, čí strategie je účinější. Jen aby nám ušák před koncem neodpadl. Ona ta zlámaná žebra…
Nelitovala jsem ho. Rozhodně ne. On by mi pro pár kreditů klidně ustřelil hlavu. Jenom jsem nechtěla, aby se složil dřív, než ho vyzpovídám. Nic jinýho. Počkala jsem, až ho Kanre znovu zvedne na nohy a pak pokračovala. Ještě pořád tu je ten plán vloupat se do sekce šachtama. Na to ale potřebujeme mapy.
„Slyšels?! Tak mi řekni, jestli víš, jak se dostat k podrobným nákresům téhle stanice.“
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker:

V místnosti s celami bylo naprosté ticho. Sullustan chvíli rozdýchával nečekanou ránu a mnul si pohmožděné břicho. Vystrašeně těkal očima mezi tebou a lovcem a snažil se rychle vymyslet, jak z toho všeho nakonec vyjít živý. Když viděl, že ani jeden z vás nebude na odpověď dlouho čekat, zhluboka se nadechl.
"Dám vám co potřebujete pod jednou podmínkou." spustil, ale se souhlasem se pro začátek nesetkal.
"Nejsi v pozici, aby jsi mohl klást podmínky, správče." spražil ho okamžitě Laurent. Čas vám velice rychle utíkal mezi prsty a k vyřešení úkolu jste nebyli o nic blíž.

"Dám vám všechno, když mi slíbíte, že mě odsud odvezete. Když mě tu necháte, zjistí, že sem vám pomohl a zabijou mě!" řekl správce zoufale, ve snaze zachránit si vlastní kůži.
Lovec už se pomalu chystal zeptat jak si může být tak jistý, že ho vypátrají, ale správce mu rychle skočil do nevyřčené myšlenky.
"Poznají podle logu v systému, kdo se v čem hrabal. Až na to přídou, musim bejt daleko vodsud, nebo skončim hodně špatně. A je mi jasný, že když vám to neřeknu, skončim možná ještě hůř." vysvětlil a bylo vidět, že má opravdu strach. Po namyšleném správci, který se tě snažil obrat, nebylo ani vidu, ani slechu.

"Přes konzoli v mym kanclu se dostanete do záznamů s nákresy stanice. Jsou úplný, né jako ty turistický. Můžu vám ukázat jak se nepozorovaně dostanete do VIP sekce přes udržbářskou stanici. Můžu vám sehnat i kódy abyste se tam dostali. Jediný co chci je, abyste mě vodvezli vodsud pryč a vyhodili na nejbližší civilizovaný planetě." vychrlil ze sebe ještě a čekal na vaší odpověď.
Laurentův výraz se nijak nezměnil, ale stejně si poznala, že má z nejnovějších zpráv radost. Z nemožné mise se stala mise splnitelná a možná tak zvládnete vyzvednout Merete ještě před začátkem aukce a zmizet, než se po ní začnou shánět.
"Co myslíš, Nie, necháme tady našeho kolegu naživu?" zeptal se tě Kanre napůl vážně, aby trochu vyděsil správce.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

Netrpělivě jsem vyčkávala, až se správce sebere a začne mluvit. Teda jestli začne. Trvalo mu to dlouho, ale nakonec promluvil. Pozvedla jsem hnědým inkoustem naznačené obočí.
On zase zkouší vyjednávat? Vážně?
Těžko se mi věřilo, kolik má ten děda drzosti. Kdyby na jeho spolupráci nezávisela svoboda mladé holky, asi bych rovnou řekla ne. Žádné vyjednávání. Co si má co diktovat podmínky. Ale takhle nic jiného nezbývalo.
„Co je to za podmínku?“
Otázala jsem se podezíravě se značnou nelibostí. Ušák nám tedy vysvětlil, co požaduje. Nebylo to nic překvapivého. Chtěl si zachránit krk. Založila jsem ruce na hrudi a nůž nechala vytažený už prakticky jen pro dobrý pocit. Nějak se mi to celé nezdálo. Jak může vědět, že ho dostanou, pokud zůstane? Copak by poznali, že nám z celého personálu pomohl zrovna on?
Nemožné,
zavrtěla jsem hlavou. Sullustan ale tvrdil, že to možné je. A soudě podle jeho vyděšeného výrazu neblufoval.
Nikdo z nás momentálně není zrovna v lehké situaci, pokud tě to utěší.
„To si piš, že bys dopadl mnohem hůř…“
Zamumlala jsem spíš sama pro sebe a vyslechla si jeho nabídku. My ušetříme ten jeho mizerný život výměnou za možnost splnit úkol. Hmh. Na nouzi nejvyšší mi to nepřipadalo jako zas tak špatná cena. Nechtěla jsem být předčasně optimistická, ale tohle by mohlo klapnout. Ovšem pokud se nás nepokusí podrazit.
„No…“
Protáhla jsem a vrátila zbraň zpátky na své místo do pouzdra.
„Jestli nám skutečně pomůže, nevidím důvod, proč bychom ho neměli nechat naživu. Ale stejně si na něj dám pozor.“
Svou druhou šanci dostane, ale nikdo mě nemůže přesvědčit, abych mu začala okamžitě důvěřovat.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker:

Rozložitý sullustan těkal velkýma očima mezi tebou, lovcem a tvou zbraní. Vypadal velice nervózně, čemuž se nešlo příliš divit, neboť se právě rozhodovalo o jeho osudu a o tom, jak dlouho setrvá mezi živými. Když jsi konečně promluvila a schovala zbraň, ulevilo se mu, ale stále hleděl na Laurenta, jehož neměnný výraz neprozrazoval nic z toho, jak se rozhodl.

"Pokud nás dostaneš kam potřebujeme aniž bychom vyvolali poplach, nebo nechtěný rozruch, vysadíme tě na nejbližší planetě." řekl konečně. Správci očividně spadl kámen ze srdce a trochu se uvolnil z křečovitého držení těla.
"Můžu vás dostat dovnitř, ale jestli uděláte bordel a zburcujete ostrahu, to už je na vás. Do systému bezpečnostních kamer a dalšího zabezpečení se nedostanu, ty jedou na vlastním okruhu z VIP sekce." dovysvětlil ještě správce, ale bylo to něco, co se dalo očekávat.

"Dostaň nás dovnitř, o zbytek se postaráme. Teď vyklop, kam se potřebuješ dostat, abys nám ukázal bezpečné vchody a odkud získáš přístup k heslům." rozkázal lovec správci, který se rychle zamyslel.
"Z konzole v mým kanclu se dostanu kam potřebujete. Je to na konci chodby, opačnym směrem od turbovýtahů." řekl a už pomalu vstával, že půjde s vámi, když v tom Laurent opět aktivoval silové pole zadržovací cely.
"Než vyrazíme, je třeba se na to obléct. Vem si nějaký oděv, pod který schováš zbraně a brnění a které vypadá aspoň trochu reprezentativně. Ve VIP sekci se budeme vydávat za zákazníky." řekl lovec tvým směrem a sám se vydal do kajuty, aby našel něco méně nápadného, než je beskar'gam.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

Má největší vlna zášti vůči správci už víceméně opadla. Někdo takovýhle mi přece nestojí za to, abych si s ním vůbec špinila ruce. Stejně už bylo prakticky rozhodnuto- až dokončíme svou práci, propašujeme ho pryč ze stanice. Přesně podle dohody.
A třeba ho při troše štěstí na té planetě něco sežere,
zadoufala jsem. Sullustan nás krátce na to upozornil, že do VIP zóny musíme na vlastní pěst.
Však my si poradíme sami. Teď jde jenom o ty mapy a kódy.
Kanre se ještě přeptal, kde získat přístup k datům, načež nás Juun navedl na svou kancelář. Pravděpodobně si myslel, že půjde s námi, ale Mandalorian ho rychle vyvedl z omylu.
Kdepak. Ty zůstaneš tady.
Ustoupila jsem od cely a čekala, až Kanre zavelí k odchodu do správcovy kanceláře. To ale neudělal. Napřed mi nařídil, ať se jdu obléct do něčeho, v čem bych ve VIP zóně nevzbudila tolik podezření.
Oblečení, pod které bych mohla narvat zbroj i se zbraněma a přitom nevypadat podezřele? To jsem sama upřímně zvědavá, jestli něco takového najdu.
Přikývla jsem a bez dalšího otálení se tedy vydala k sobě do kajuty. Vrazila jsem do místnosti jako velká voda, okamžitě přešla ke skříni a otevřela ji. Důkladně srovnané civilní oblečení v ní zabíralo jen velmi málo místa. Skousla jsem si ret a začala se ve srovnaných komíncích přehrabovat. Jenže pořád ne a ne narazit na něco, co by se mi hodilo.
To si ze mě děláš srandu. Jestli jsem všechno společenské nechala na Nar Shaddaa, tak mi snad nezbude nic jiného než tam naklusat v teplákách.
„Musím tu přece něco mít,“
zamručela jsem nespokojeně a pokračovala v prohledávání šatníku. Když už jsem s tím chtěla pomalu švihnout, všimla jsem si svého dlouhého prošívaného kabátu. Bílého, slabého a na můj vkus přezdobeného, ale na zakrytí výstroje přímo ideálního. Hned pod ním byly složené celkem ucházející kalhoty.
Heh. Můžu si zahrát na zimomřivého rozmazleného fracka. Teď se do toho ještě nějak nacpat…
Nejprve šel dolů opasek s brašnou, který jsem nachvilku odložila na postel, abych ho potom přepásala přes novou vrstvu oblečení. Se zbrojí a chrániči nebylo oblékání žádná sranda, po chvíli úmorného boje jsem to však zvládla. Uff. To by bylo. Ještě posunout zbraně tak, aby je zakrýval kabát a můžu jít počkat na Mandaloriana.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker:

Když jsi se konečně nasoukala do slušivého kabátu, který efektivně zakrýval nejpodezřelejší části zbroje a celkem obstojně vyjadřoval okolí, že jsi z lepší rodiny, vydala jsi se zpět k zadržovacím celám, kde nejspíš čekal lovec.
Ten u cel ještě nebyl a pravděpodobně mu trvalo trochu déle, najít něco vhodného na sebe. Přeci jen byl jeho beskar'gam trochu mohutnější a schovat ho nebyla úplně sranda. Sullustan stále seděl mlčky v cele a vyčkával, co se bude dít.

"Zvedej se!" rozkázal z chodby lovec a ladně vplul do menší místnosti. Na sobě měl naleštěné, vysoké černé boty, které kontrastovaly s bílým, modře prošívaným pončem. Svrchní oděv vypadal opravdu luxusně a bylo záhadou, kde k něčemu takovému přišel někdo, jako byl zrovna Kanre.
"Krásně ladíme." zasmál se náhodě, když si tě pořádně prohlédl. A opravdu jste vypadali jako bohatý obchodník s dcerou, nebo dvojice aristokratů. Laurent měl pod pončem černou tuniku z lehké látky, která mu zakrývala předloketní části brnění. Celkově nevypadal ani tak moc mohutně, jak by se dalo očekávat. Dokonce se i učesal.

"Určitě mezi boháče zapadnete, ale možná..." spustil správce, když ho Laurent umlčel uprostřed věty rychlým zdvižením ruky. Deaktivoval silové pole a udělal dva rychlé kroky k o hlavu menšímu správci.
"Teď mě dobře poslouchej. Půjdeme hezky v klidu do tvé kanceláře, kde nám ddáš veškeré informace, které potřebujeme. Jestli se pokusíš o něco, co by mohlo zmařit naše plány, umřeš rychleji, než si dovedeš představit. A abych tě motivoval trošičku víc, pokud tak uděláš, nezemřeš jenom ty, ale postarám se o to, aby za tvoje pochybení zaplatila tvoje rodina a kdokoliv, ke komu chováš alespoň nějaké city." pronesl Kanre výhružným tónem, byť byl obsah sdělení proti vašemu kodexu, kterým se lovec celý život řídil. To samozřejmě sullustan nevěděl. Ten tedy jenom polkl a rychle přikývl na srozuměnou.

"Výborně." usmál se Laurent a postrčil muže k rampě.
"Nie, půjdeš napřed a ujistíš se, že je cesta volná. Tady, vezmi si rušičku, jen pro jistotu." pověřil tě úkolem a dal ti malou krabičku, která vyřadí kamerové systémy v tvém blízkém okolí. Na tobě teď bylo, aby jsi se vydala lehce napřed a prozkoumala podlouhlou chodbu, ke které byly připojeny jednotlivé hangáry a která vedla k malé kanceláři správce.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

Když jsem dorazila zpátky k celám, Kanre tam na mě ještě nečekal. Opřela jsem se tedy o stěnu a v tichosti vyčkávala.
Nějak si s tím šlechtěním dává načas. To by mě zajímalo, co si asi vezme.
Z myšlenek mě vytrhl mentorův přísně znějící hlas. Jako na povel jsem se přestala opírat a radši si zvědavě prohlížela, jak se Mandalorian vyfešákoval. Páni. Nebylo to vůbec špatné. A nad tou barevnou shodou jsem se musela sama usmát. Takhle by nám možná i uvěřili, že jsme příbuzní.
„Jako bychom byli domluvený, co?“
Ušák najednou promluvil, ale myšlenku mu nebylo dovoleno dokončit. Nikdo se ho taky na názor neptal, pokud si dobře pamatuju. Lovec znovu vypnul silové pole cely a přistoupil ke správci. Jeho řeč mě ale poněkud zaskočila. Msta na rodině už byla hodně za hranicí, kam se mohlo zajít. A já ani v nejmenším nevěřila, že by zrovna Kanre tohle pravidlo porušil. Jenže ušák Mandaloriana neznal tak jako já a okamžitě zkrotl.
Přinejmenším mu nezáleží jenom na sobě. Má u mě malé bezvýznamné plus.
Mentor následně nařídil, abych šla zkontrolovat terén a podal mi svou rušičku. Několikrát jsem ji zaujatě převrátila v ruce a teprve potom ji uložila do malé kapsičky kabátu. Bylo to lepší, než ve stavu nouze složitě hledat v brašně mezi ostatním vybavením.
„Díky. Půjdu to teda očíhnout.“
Souhlasila jsem a pomalu vyrazila ven z lodi obhlédnout cestu vedoucí k cílové kanceláři. Tentokrát jsem se snažila nehnat jako splašená, ale jít jako nějaká vznešená dáma, kdybych náhodou v hangáru někoho potkala. Nikdy bych neřekla, že to je tak složité. Necítila jsem se zrovna dvakrát ve své kůži.
Já bych nemohla být šlechtična. Rozhodně ne dlouho,
ušklíbla jsem se pochybovačně.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Stalker:

Velice rozvážně a s nucenou grácií jsi šla pomalu dlouhou chodbou, která tě dovedla až k velké kanceláři, která se skládala ze dvou místností. První byla místnost s kamerami a počítačovými terminály, starajícími se o záznamy přítomných lodí. Druhou byla samotná malá kancelář správce hangáru, která obsahovala hromadu standardního nábytku, ale hlavně malou konzoli, která odpočívala na ošuntělém stole.

Chvíli ti trvalo, než jsi prošla celou chodbu, ale o to větší jsi měla možnost všechno obhlédnout. Většina doků byla uzamčených a ty, co byly otevřené neobsahovaly žádné skvosty. Bylo zde několik menších frachťáků a dopravních lodí, ale žádná nevypadala, že by patřila někomu z vyšší vrsty. S největší pravděpodobností měla VIP zóna i vlastní hangár.
Došla jsi až ke kanceláři, aniž by jsi někoho potkala. Nebylo to nejobvyklejší, ale možná nechtěl správce svědky, až se vás pokusí obrat.

Ohlásila jsi Kanremu, že chodba je volná a pomalu se chystala na průzkum vlastní kanceláře. V první místnosti nebyl nikdo, až na protokolárního droida, který seděl v jednom z rohů a vypadal deaktivovaně. Správcova kancelář byla uzamčená a opatřená biometrickým skenerem.
"Vyrážíme za tebou. Vypni kamery v chodbě." ozval se po chvilce Laurent a zadal ti další pokyny.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Stalker:

Pomalu jsem procházela chodbou a sem tam nahlédla do některého z otevřených hangárů. Ale nikde jsem nespatřila ani živou duši.
Na to, jak se to tu předtím hemžilo… Divné. Ale aspoň si ušetříme práci.
Došla jsem až ke správcově pracovně a tam se zastavila.
Počkat, než to tam půjdu prohlédnout, zavolám Kanremu. Aby věděl, že je čistej vzduch.
Vyhrabala jsem komlink a spojila se s mentorem.
„Je to dobrý, nikde nikdo. Ještě zkontroluju ten kancl.“
S tím jsem hovor ukončila a vstoupila do předmístnosti kanceláře. První, čeho jsem si téměř okamžitě všimla, byl droid pohozený v koutě. Trochu mě vyděsil, protože jsem myslela, že vstane a začne se vyptávat, co tu pohledávám. Naštěstí se ani nepohnul.
Plašane. Moc se díváš na laciné horory. Není aktivní. Kdyby byl, ušák by ho nenechal válet v tom rohu jako nějaké smetí,
napomenula jsem se. Ale vrtalo mi hlavou, proč ho tam ten chamtivec takhle nechal. Klekla jsem si před ním, abych ho mohla pořádně prozkoumat.
„Tohle ti udělal Juun?“
Jinou odpověď než ticho jsem pochopitelně nečekala. S potřesením hlavy jsem se znovu vyškrábala na nohy a radši šla zkontrolovat dveře vedoucí do Sullustanovy pracovny. Podle očekávání, zamčeno a zajištěno. V té chvíli se ozval Mandalorian.
„Moment, pracuju na tom.“
Zamumlala jsem a aktivovala rušičku. To by bylo. Prohlédla jsem si obraz na kamerách, jestli byl můj zásah úspěšný, a pokud ano, odpověděla jsem mentorovi:
„Volno! Jděte, ale honem!“
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“