Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Naboo, Keren, náměstí

"Rozumím, mistře. Vynasnažím se."
Ujistila jsem mistra poté, co mě decentně pochválila, i když nebyl vlastně za co. Bylo mi jasné, že i kdybych něco řekla špatně, pokusila by se to uvést na pravou míru a popřípadě by mě i uchlácholila. Ale kvůli tomu jsme tady nebyli.
Po příchodu do haly jsem i přes svou neschopnost vidět cítila, jak je tohle místo rozlehle a uvnitř byli lidé jiní než lidé na tržnici či ve městě. Sama jsem netušila, čím to bylo, možná tím, že politici jsou obecně víc komplikovanější než prostí lidé.
Můj názor navíc potvrdil přeslazený hlas slečny sekretářky, či co byla zač. Z její aury rovněž nešlo moc vyčíst, ale bylo na míle vzdálené, že si myslí něco, co nechce, aby věděli ostatní.
Naštěstí jsme se dlouho nezdržely a došly s malou pomocí milé paní sekretářky až za radní, která byla očividně nadšená z toho, že nás vidí. Trochu mě to překvapilo, každopádně jsem mírně přikývla a posadila se. Nebo spíše zapadla.
Pro Malakovy rány! Co je tohle za židle, vždyť mě to sežere!
Po pár nanosekundách, kdy mi málem vylétly oči, které bohužel nemám, z důlků, jsem se trochu uvelebila a po představení mistrem jsem se rovněž i já patřičně uklonila.
"Velice mě těší, má paní."
Neměla jsem odvahu se úplně opřít do křesla, proto jsem raději zvolila vyrovnanou pozici zad.
Tohle je má šance. Mohla bych využít svého vnímání a trošku si radní proklepnout. Soustřeď se, dýchej. Síla mi pomůže.
S pravidelným a poměrně hlubokým dechem jsem se pokusila zklidnit a zaměřila jsem se na auru radní.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Kancelář radní Talain:

Když jste se formálně představily, měla radní čas, aby se věnovala i tobě. Doposud si prohlížela zejména Gyzadi. Arkaninanů nejspíš nebylo na Naboo mnoho. Jakmile se však její pozornost stočila tvým směrem, v Síle byla najednou radní velmi zvědavá. Hleděla na tebe, ale zachovala si diplomatickou tvář, byť bylo jasné, že by se ráda zeptala na spoustu věcí.

"Pokud dovolíte, radní, neměly bychom ztrácet čas." přerušila mistr trapnou chvíli ticha.
"Ano ano, jistě. Odpusťte, ale jste velice zajímavá dvojice." omluvným tónem se snažila trochu vysvětlit chvíli ticha. "Rada Jediů vám nejspíš sdělila co se zde událo a proč potřebujeme vaši pomoc." její hlas se vrátil opět do politického tónu.
"Došlo zde ke třem úmrtím a několika sabotážím. Tedy aspoň si to myslí společnost Sereo, která ve zdejším okolí těží a která nás poprosila o pomoc." začala vysvětlovat a na obrazovce své konzole vyvolala složku o společnosti Sereo. Byl zde pouze účel podnikání a další úřední náležitosti.

"Jejich žádost o prošetření přišla po úmrtí jednoho ze členů jejich správní rady. Byla to v pořadí již druhá nehoda za poslední měsíc, která stála život někoho z výše postavených zaměstnanců společnosti." následovalo vyvolání celkem tří profilů zmiňovaných zaměstnanců.
"Ten třetí zemřel týden potom, co jsme vyčlenili vyšetřovací komisi z našich policejních složek. Následovalo několik menších nehod, které byly zřejmě cíleny na majetek společnosti. Zejména na důlní zařízení a droidy." seznam majetku zničeného při nehodách se objevil na obrazovce.
"Správní rada společnosti se domnívá, že za tím je sabotáž ze strany konkureční firmy, která má enormní zájem na těžbě v této oblasti. Bohužel našemu vyšetřovacímu týmu se nepodařilo nalézt žádné důkazy, které by toto tvrzení podporovaly. Vzhledem k napjaté situaci byla na mou žádost zaslána prosba o pomoc. A nyní se nacházíme zde." ukončila radní svou řeč a nechala vám prostor pro dotazy.
Gyzadi měla dozajista spoustu otázek, ale aniž by na něco čekala, otočila se tvým směrem a vyslala mírné pošťouchnutí pomocí Síly. Bylo tedy na tobě, aby jsi si dobře rozmyslela na co se chceš zeptat, čím začít a jakou vzneseš první otázku tohoto vyšetřování.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Kancelář radní Talain

Nad zvědavou reakcí radní jsem se musela pousmát. Přesně takto jsem si to pamatovala z dětství. Protentokrát to ale nebylo nepříjemné, spíš úsměvné. Lidé jsou tvorové zvědaví.
Po sdělení informací jsem začala přemýšlet. Bylo toho hodně, co jsme musely vzít v úvahu.
Je to jenom těžící společnost, proč teď, proč tolik nehod?
Na mistrovo popíchnutí jsem si odkašlala, čímž zmizel i lehounký úsměv z mé tváře.
"Výborně. Byly oběti nějak vzájemně propojeny? Tedy samozřejmě, když nebudeme brát v potaz, že se jednalo o vysoce postavené společnosti Sereo?"
Mohla existovat šance, že se ve společnosti něco dělo a toto byla reakce na nelegální praktiky, mohlo se jednat o tolik věcí.
"Také by nás zajímalo, co zjistila Vámi vyčleněná vyšetřovací komise. Každičká informace se nám bude hodit, proto Vás prosíme, radní, nic si nenechejte pro sebe."
Poznamenala s důležitostí v hlase a přejela si palcem po bradě.
"Co je vlastně ona "nařčená" konkurující společnost zač? Kdo jí vede a taktéž by nás zajímalo časové pozadí. Předpokládám, že firma Sereo je firma s dlouholetou tradicí, jak je na tom ona konkurence? Chápejte, že z pohledu firmy Sereo je obvinění konkurence logická volba. Pokud se na to ale podíváme trochu s odstupem, takovéto jednání je pro onu konkurenční firmu nevýhodné, jelikož je více než jasné, koho společnost Sereo obviní na prvním místě."
Vysvětlila jsem a stočila hlavu k mistrovi, zdali má co dodat.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Kancelář radní Talain

Krok, kterým Gyzadi začala, zjevně vyvedl radní z míry. Čekala, že mnohem zkušenější mistr Jedi bude klást otázky a místo toho se jí na případ vyptávalo dítě. Zachovala však chladnou hlavu a naslouchala tvým dotazům. Bylo vidět, že si v duchu připravuje odpovědi na všechno. Jakmile jsi domluvila, zhluboka se nadechla a spustila.

"Pokud je nám známo, tak žádné, ať už rodinné či jiné, spojení mezi oběťmi nebylo. Jediné co je spojuje je vysoká funkce ve společnosti." sebrala mezitím jeden z datapadů a začala do něj cosi nahrávat.
"Zprávu, kterou nám poskytla vyšeřovací komise, vám nahaji do datapadu. Je velice obsáhlá, ale výsledky nejsou prakticky žádné." ukázala na datapad, do kterého se stahovala data.

"Sereo působí na planetě dobrých dvacet let ve třech větších podzemních dolech. Nikdy s ní nebyly žádné problémy. Firma, kterou správní rada obvinila se jmenuje Remo Industries a na planetě doluje v jednom menším dole poslední rok a půl. Doposud s nimi žádné problémy nebyly, ale je všeobecně známo, že by rádi rozšířili své působiště. Kdo společnost vlastní nevím, ale zde na planetě jí zastupuje Cela Ha'kua. Obě společnosti mají sídlo zde ve městě." vytáhla datapad z doku a než se stačila zvednou, aby vám ho předala, vznesl se a přistál Gyzadi v ruce.

"Děkujeme za informace," vzala si slovo Gyzadi a pokusila se vstát z křesla. Povedlo se jí to až na třetí pokus. "Dnes vás už nebudeme zdržovat. Musíme se podívat na zprávu vyšetřovací komise a sehnat si nějaký nocleh." oznámila mistr svým medovým hlasem. Lehce na tebe kývla, což bylo znamení k odchodu. Ani tobě se nepodařilo opustit křeslo na první pokus.

"Pokud dovolíte, má asistentka vám zařídila ubytování v jednom z nejlepších hotelů ve městě. Je přímo zde na náměstí. Vše samozřejmě co nejdiskrétněji." vychrlila honem radní a podávala vám malou mapku a dva klíče od pokoje. Gyzadi se na znamení díků uklonila.

"Pokud by to bylo možné, mohla by jste nám na zítřek sjednat schůzku s někým povolaným ze společnosti Sereo? Rády bychom znaly i jejich část příběhu a bude nutné podívat se na místa činu." řekla mistr zdvořile a byť to vypadalo jako žádost, byl to spíš rozkaz, což radní nepostřehla.

"Samozřejmě. Má asistentka vše zařídí a dá vám vědět čas a místo mistře. Ještě jednou mi dovolte, abych vám poděkovala za tak rychlou odezvu a doufám, že se vám podaří tento problém vyřešit dřív, než dojde k další nehodě." poděkovala ještě jednou radní a podala vám oběma ruku. Tvou držela trochu déle a znovu si tě trochu prohlížela. Možná jsi jí připadala povědomá.

Usměvavá asistentka vás vyvedla z budovy a ukázala vám, kterým směrem je váš hotel. Nebylo to daleko. Cestra vedla skrz malý park, na který teď dopadalo zapadající slunce. Nechtělo se až věřit, že na takovém místě by mohlo někdy dojít ke zločinu.
"Mám neblahé tušení, že nám radní neřekla úplně všechno." řekla po chvilce chůze Gyzadi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Kancelář radní Talain

Radní zřejmě překvapilo, že se i já zapojuji do diskuze, což zase překvapilo mě. Každopádně jsme to obě nějak zvládly.
Informace, které nám poskytla, ve mě vyvolalo hned několik otázek.
Takže Remo Industries jsou zde nováčkem, ale přesně proto by neměli volit tak přímý úder proti konkurenci. A pokud už jej zvolili, tak proč teď? Něco je muselo vyprovokovat. Jinak by začali hned při spuštění provozu.
Celou dobu jsem radní bedlivě poslouchala a snažila se vyčíst i něco z její aury, bohužel se mi to nepodařilo. Bylo to, jako by tihle lidé byli cvičení, aby udrželi tajemství a nedali na sobě rozrušení nijak znát. Ale o to větší výzva to byla.
Nad zprávou vyšetřovací komise jsem se trochu zamračila, úřadům všechno tak trvá a výsledky jsou vždy minimální. V každém případě nám jejich zpráva může poskytnout některá vodítka, to se uvidí, až si zprávu projdeme.
Tak nějak jsem byla ráda, že sezení mistr utnula, protože si nemyslím, že by nám radní řekla víc, působila ochotně, ale s největší pravděpodobností byla i tato ochota maska.
Na druhou stranu bylo milé, že se radní o vše postarala a zařídila nám nocleh i schůzku. Alespoň v něčem je její sekretářka schopná, přívětivý přístup totiž nebyl její silnou stránkou.
Bylo jasné, že naše sezení je u konce, proto jsem se snažila vyskočit z křesla, podařilo se to až na několikátý pokus, pokaždé se mi zadek zabořil tak hluboko, že by mi ani síla nepomohla dostat se ven. Takže jsem se škrábala, až jsem se vyškrábala z pažravého křesla.
"Velice mě těšilo, paní radní."
Mírně jsem se uklonila a stiskla radní ruku. Nepotřebovala jsem svůj vnitřní zrak k tomu, abych zaznamenala, jak si mě prohlíží a že je mou osobou tak trochu uhranuta. Bylo to zvláštní, nevěděla jsem, co si o tom myslet.
Mohla by snad? Ne! To je přece hloupost.
Zahnala jsem tu nejdivočejší myšlenku zase zpátky do neznáma své mysli a spolu s mistrem jsme opustily budovu. Přemilou sekretářku jsem raději moc nevnímala.
Čerstvý vzduch byl vítaným osvěžením. Až cestou parkem se mistr dala do řeči. Já sama jsem toho měla dost, co bych s ní ráda probrala.
"Souhlasím s Vámi, mistře. Snažila jsem se něco vycítit z jejich aur, ale celá jejich budova byla zvláštní.
Tak strašně rezervovaná. Omlouvám se, příště se polepším."

Mírně jsem zakroutila rameny a s rukama spojenými za zády jsem šla vedle mistra.
"Pokud nemáte nic proti, hned jak dorazíme na pokoj, ráda bych si prošla zprávu, kterou nám radní nahrála do datapadu. Sice tvrdila, že výsledky nebyly téměř žádné, ale možná tam nalezneme nějaká vodítka, či něco podobného. Ostatně bych to pak s Vámi celé probrala, ale samozřejmě až budeme někde v soukromí."
Oznámila jsem mistrovi. Pokud existovalo něco, co dokázalo upoutat mou pozornost, bylo to něco, co bylo třeba vyřešit, poznat, osvětlit. A tahle situace byla pro mě ta pravá.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, náměstí:

Šly jste pomalu a užívaly si poslední sluneční paprsky dnešního dne. Byl zde až neuvěřitelný klid a jemná vůně květin prostupovala celým náměstím. Dokonce jste zaslechly zpěv ptactva. To bylo něco, co sice bylo na Coruscantu možné, ale člověk to musel aktivně vyhledávat.

"Budova ti přišla vláštní?" řekla s úsměvem na rtech mistr. "Budu tě něky muset vzít do Senátu." zasmála se. Byla pravda, že za celuo dobu, co jsi pobývala v Chrámu, jsi se do senátní budovy nedostala a po přiřazení k mistrovi už jsi k tomu vůbec neměla příležitost, neboť Nyrin plnila úkoly zejména mimo hlavní planetu. Na Coruscantu jste trávily čas v Chrámu a většinou to nebylo na dlouho.

"A rozhodně se není za co omlouvat. S politiky to nikdy není jiné. Jenom zřídka narazíš na někoho opravdu upřímného a sdílného. Tenhle typ lidí si bedlivě střeží svá tajemství a..." zastavila se mistr uprostřed věty a zlehka se ohlédla. Zpozorněla. "Dělají všechno proto, aby jich znali co nejvíc." dokončila větu pomalu.

To už jste vstupovali na schodiště vedoucí do luxusního hotelu. Lidský vrátný vám otevřel dveře, které měly panty. To bylo naprosto nevídané. Vnitřek hotelu byl dle očekávání vkusně zařízen. Gyzadi pouze pokynula recepční, ale neobtěžovala se zastavit. Vyrazily jste rovnou k výtahu.
"Rozhodně nemám nic proti, bude to náš první úkol. Přinejmenším se dovíme detaily z místa činu. Budeme je moct porovnat se skutečností." výtah vás vyvezl do nejvyššího patra. Najít pokoj bylo to nejmenší. Byl velice prostorný se dvěma ložnicemi a obrovskou terasou, ze které by jsi v ideálním případě mohla vidět celé město a okolní krajinu.
Mistr si přehrála údaje z datapadu a natáhla se na jednu ze sedaček. Ty jsi měla v ruce původní datapad radní se zprávou vyšetřovací komise, profily zemřelých, zápisech o nehodách a profilech dvou zainteresovaných firem. Zbývalo se jen pohodlně usadit a vybrat, čím začneš.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, náměstí

Při cestou parkem ožily mé dávno zapomenuté vzpomínky. Ten všudypřítomný klid mi připomněl, jak moc ráda jsem žila na Naboo. Pokaždé, když bylo kolem moc rušno, utíkala jsem k vodě, šumění řeky mě vždy dokázalo uklidnit. Nečekala jsem to, ale bylo příjemné být zase zpátky tam, odkud jsem odešla.
"Ne, mistře. Jen prosím to ne, nejsem si jistá, že bych byla schopná unést tolik... Ehm, jak jen to říci. No asi tušíte, co chci říct."
Mírně jsem se uchechtla, jelikož mě nenapadlo žádná vhodná slova, kterými bych byla schopna pojmenovat křivost politiků.
Mistr měla očividně s takovýmito lidmi už své zkušenosti, takže nemělo cenu dělat si starosti, kdyby se něco nedařilo, určitě by zasáhla. Bylo příjemné ji poslouchat, její příběhy na mne vždy působily jako pohádky na děti. Dokázala tím upoutat mou pozornost.
Byla jsem tak zabraná do naší konverzace a svých vzpomínek, že jsem ani nezaznamenala, když se mistr na moment zarazila.
Přítomnost na Naboo udělala své.
Došly jsme až k hotelu, na můj vkus až příliš okázalé, radní se asi chtěla předvést. To politici taktéž dělávají často.
Neřekla jsem ani slovo, jen jsem následovala mistra a zdravila kolemjdoucí. Alespoň to se dle mě slušelo a patřilo. I když jsem nebyla zdejší.
Naše apartmá bylo velké, vskutku velké a radost mi udělala vyhlídka na téměř celé město. Ale to teď muselo stranou, mistr souhlasila s mým návrhem a to znamenalo jediné, vzít si datapad a projít si podklady k případu.
"Prozatím mě omluvte, mistře. Půjdu do jedné z ložnic, abych měla potřebný klid."
Lehce jsem se uklonila a s datapadem v dlani jsem odešla do prostorné ložnice. Na nic jsem nečekala, sedla si doprostřed postele s datapadem v klínu.
Co si projdu první? Asi bude nejlepší zorientovat se v celé situaci.
Proto jsem jako první zabrousila do složek s informacemi o obou firmách. Je potřeba si uspořádat myšlenky a také vědět, kdo proti komu stojí, co jsou zač a podobně.
Obě firmy vypadaly obyčejně, kdyby nás zde nezavolali s žádostí o prošetření, nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla vyšetřovat právě takovýto druh případu.
Dále jsem zabrousila do složek s oběťmi a informacemi o nich samotných.
Zvláštní, všichni vysoce postavení, ale jinak...
Následovalo pročtení protokolů o vzniklých nehodách aka sabotážích a jako poslední jsem si přečetla výsledky šetření komise.
Bylo to hodně informací najednou, proto jsem na chvíli odložila datapad a začala si přejíždět prsty po braně.
Potřebovala jsem přemýšlet.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Nečekala jsi na svolení, poklonila se a odešla. Už jsi neviděla jak se mistr usmála a pokynula ti hlavou, načež se sama položila do studia materiálů.
Postel byla obrovská a velmi měkká, usadila jsi se doprostřed, pomocí Síly zavřela dveře a tvá mysl se upřela na zvukový výstup z datapadu. Vybrala jsi první složku ze seznamu.

O firmách jako takových zde byly pouze veřejné dohledatelné údaje. Obě firmy měly sídlo v Kerenu, jak vám již sdělila radní, ale vypadalo to, že Remo Industries je řízena z Coruscantu a na místní trh vstoupila před rokem a půl. Po chvilce pátrání jsi zjistila, že datum vzniku bylo pouhé dva týdny předtím, než společnost začala vrtat. Vlastníkem společnosti byla společnost Neyvaa o které se ti nepodařilo zatím nic zjistit. Jednatelem společnosti byla už jednou zmiňovaná Cela Ha'kua. Dle všeho se zodpovídala přímo mateřské společnosti.

Naproti tomu Sereo byla rodinná společnost s dlouhou tradicí v této soustavě. Vlastnila několik obrovských pozemků na této polokouli Naboo. Na třech z nich byly obrovské doly a plně soběstačná důlní zařízení. Správní radu společnosti členové rodiny Sereo a čtyři další lidé. Nyní v podstatě dva další.

S tímto zjištěním jsi zabrousila do složek obětí, neboť z informací o firmách už jsi nic podstatného nevyzvěděla. První z obětí byl Del Wenda, starší muž, který ve správní radě zasedal posledních deset let. Podle úmrtního listu zemřel na špatnou kombinaci léků a alkoholu. Podle údajů to byl velmi vzdělaný, bezproblémový otec tří dětí.
Druhou obětí byla Nareen Lisa. Byla zaměstnankyní od samého počátku společnosti a propracovala se až do správní rady. Zemřela při dopravní nehodě, kdy její speeder ztratil výšku a narazil na kamenitou podlož nedaleko jednoho z dolů, ve které byla na inspekci. Ani její záznamy neukazovaly na nic podezřelého.
Poslední obětí byl jistý Lao, působící jako předák v největším z dolů. Jeho úmrtí bylo způsobeno vrtacím zařízením, jehož porucha byla vedená na seznamu sabotáží, který Sereo poskytlo vyšetřovatelům. Podle záznamů byl vzorným pracovníkem a řešitelem stížnosti mezi svými podřízenými a jeho smrt vyvolala vlnu nevole mezi dělníky.

Protokoly o nehodách byly plné technických údajů o nefunčních důlních zřízeních, speederech a repulzorních nakladačích. Všechny byly z období posledních čtyř měsíců, kdy byl nárust takové poruchovosti o téměř dvěstě procent oproti údajům za posledních šest let. Bylo až okaté, že se nejednalo o náhodu.

Poslední složkou byla zpráva, kterou sestavila vyšetřovací komise. Ta skutečně nenašla vůbec nic. A rozepsala to na celých sedmdesát stránek. Bylo to dlouhé čtení, respektive poslouchání, ale nebylo k ničemu. Komise sice získala spoustu údajů, ale nějaké detailnější šetření neproběhlo. Nehody byly vyhodnoceny jako nehody a úmrtí jako nešťastné události, které se prostě stávají a došlo k nim bez cizího zavinění.

Po přelouskání všeho jsi se natáhla na postel a snažila si setřídit myšlenky. Údaje byly povrchní a v podstatě ti jen detailněji osvětlily k čemu na planetě došlo. Po chvilce rozjímání se dveře do ložnice otevřely. Gyzadi se usadila na jedno z křesel u prosklené stěny.
"Takže... Názor? Návrhy na další postup? Jak ti to všechno připadá?" zeptala se stroze a poslouchala.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů

Natažená v posteli jsem přemítala. Zírala jsem do prázdna a v hlavě mi kmitaly ty nejdivočejší scénáře. Musela jsem se ale držet faktů.
Je to strašně okaté, tak najednou a tolik nehod, tolik úmrtí.
Vůbec to nedávalo smysl, lépe řečeno to dávalo až příliš velký smysl a to byl ten problém.
Už jenom ta úmrtí, takhle hloupé nehody...
Sama jsem netušila, jak dlouho jsem takhle bloumala ve svých myšlenkových pochodech, to co mě dostalo zase zpět na Naboo byl zvuk otevírajících se dveří a mistr, která se usadila hned vedle postele. Bylo nad slunce jasné, proč přišla.
Vyškrábala jsem se z polohy v leže do tureckého sedu a s datapadem před sebou jsem přikývla.
"Celá tahle situace je strašně okatá."
Zakroutila jsem hlavou a v datapadu vyhledala složky ohledně úmrtí.
"Už jenom ta úmrtí. Jeden z hlavních zakladatelů se upil a předávkoval léky? Další zase zemřela kvůli poruše na speedru a třetí, který byl jakousi spojnicí mezi vedením a dělníky, toho zase zradila technika."
Tón mého hlasu jasně dával najevo, že se mi to ani za mák nechce líbit.
"Dále nárůst poruchovosti za posledních pár měsíců je téměř dvě stě procent!"
Odložila jsem datapad stranou a s prsty spletenými před obličejem jsem se zadívala na mistra.
"Nelíbí se mi to ani trochu. Připadá mi, že nás někdo chce navést jinam, než kde bychom měly hledat, mistře.
Otázkou je proč a kdo za vším stojí."

Chvíli jsem se odmlčela.
"Když to vezmeme jen podle předložených dat, tak se jedná o pomalý rozklad firmy Sereo, jak likvidace vedení, tak i techniky a tím i produktivity. Navíc, pokud se jedná o sabotáže, musí být někdo ve firmě, kdo ty sabotáže dokáže zařídit. To by znamenalo, že mají v Sereu krysu."
Vyskočila jsem z postele a pomaloučku přešla s dlaněmi složenými za zády k oknu.
"Pokud bych měla navrhnout další postup, tak bych se nejprve sešla s vedením firmy Sereo, což nás čeká zítra. Proč nás vlastně sami nekontaktovali? Mělo by být v jejich zájmu, aby se tento problém vyřešil, pokud by za všemi problémy byla skutečně konkurence, jejich odhalení by jim velice prospělo a opět by byli jedinou firmou zde na Naboo. Následně bych se taktéž chtěla sejít a pohovořit si o tomto problému s vedením konkurenční firmy."
Neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit. Cítila jsem a určitě jsem nebyla sama, že tenhle případ bude mnohem komplikovanější, než se na prví pohled mohlo zdát.
Pomalu jsem se otočila čelem k mistrovi a lehce se opřela o parapet.
"Ani trochu se mi to nechce líbit, mistře. Taky si myslíte, že to bude mnohem komplikovanější, než si prvně rada možná myslela? Prozatím se pohybujeme ve stínu..."

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Slunce už dávno zapadlo a váš pokojový hotel teď ozařovaly světelné panely a záře hvězd dopadající skrze prosklené stěny. Mistr přikyvovala tvému povídání, ale v Síle nedávala najevo, jestli souhlasí, nebo má na věc jiný názor. Konkrétních informací nebylo mnoho a ty, které vám byly poskytnuty, jste si mohly dost dobe vyhledat samy. Byť by vám to nějaký čas zabralo.

"Buď se jedná o velice složité spiknutí a zjevná snaha o svedení vinny na Remo nás má svést z cesty, nebo je všechno mnohem jednodušší než se zdá. Ale jak říkáš, potřebujeme více informací, abychom mohly vyvodit nějaké závěry." zvuk komlinku přerušil tok mistrových myšlenek. Ta vytáhla malý holodisk z jedné z kapes a přijala zprávu.
Malý modrý hologram asistentky radní Talain se zdvořile uklonil.

"Doufám, že vás neruším, ale vámi požadovaná schůzka s vedením společnosti Sereo byla dohodnuta na zítřejší desátou hodinu ranní. Společnost pro vás pošle odvoz, který na vás bude čekat před hotele. Přeji příjemný zbytek večera." následovala další zdvořilá úklona.

"Výborně, zítra se dovíme některé odpovědi, které nás trochu posunou dál.Je potřeba si pamatovat, že podezřelý je zatím každý, takže bychom neměly polevovat v ostražitosti." řekla Gyzadi a začala se pomalu zvedat z křesla.
"Co bys řekla krátké meditaci před spaním?" nahodila mistr a nebyla to ani tak otázka. Vyšla prosklenými dveřmi na terasu a pomocí Síly odsunula nábytek, aby vám udělala místo. Posadila se na měkčenou podlahu s nohama pod sebou a zhluboka se nadechla. Venku bylo ticho a nic by vás tu nemělo vyrušovat.
"Vyčisti si mysl a vnímej Sílu...víc než obvykle." řekla, když jsi se usadila naproti ní. Občas zapomínala, že tvůj pohled na Sílu je odlišný od toho jejího, jenž byl zastřen tím, co vnímal její zrak.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů

Své jsem již řekla, nyní jsem nechala prostor mistrovi. Přeci jen na jejím názoru zde záleželo především a navíc jsme se v drtivé většině případů tak nějak shodly.
"Souhlasím s Vámi, mistře. Ale upřímně řečeno, kdy bylo něco tak jednoduché, jak jsme si to přály?"
Na otázku nebylo třeba vůbec odpovídat, odpověď byla předem jasná.
Ticho přerušilo až šumění komlinku. Zvědavě jsem pokukovala, co to bude tentokrát. K mé velké radosti jsem dle hlasu okamžitě rozpoznala slečnu sekretářku. Tak nějak jsem dělala, že v místnosti nejsem.
Byla jsem ale zvědavá na zítřek, především na postoj firmy vůči nám a na to, co vše tam budeme schopny zjistit.
Dnešek ale ještě nebyl tak úplně u konce, rozhodla o tom mistr, jelikož zavelela k meditaci. Neměla jsem nejmenších námitek. Shodou okolností jsem sama chtěla jít na terasu meditovat, bylo více než patrné, že s mistrem trávíme spoustu času společně. Začínaly jsme mít stejné nápady, postoje na věc a podobně. Což asi není úplně dobré. Budu muset na svém postoji drobet zapracovat.
Každopádně jsem mlčky následovala mistra a po vyklizení terasy jsem si sedla do tureckého sedu, ruce hodila na kolena a narovnala si záda. Následovalo několik dlouhých očistných nádechů.
Mistr mě nemusela dlouho nabádat, byl večer, takže byla meditace snadnější, jelikož plno lidí již spalo a já tak nevnímala tolik emocí. Ale i přesto bylo zde na Naboo příjemně, i přes všechno to rušení ostatních, které zde bylo mírnější než na Coruscantu, se mě zde zmocňoval pocit jakési vnitřní jistoty. Možná bezpečí? Sama jsem tomu nerozuměla, ale byla to příjemná změna.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, hotel Tří listů:

Ponoření se do Síly a její plné uvědomění ti šlo o mnoho rychleji. Vnímala jsi všechny bytosti v blízkém okolí. Několik malých živočichů, kteří se zatoulali do zahrad přilehlých k hotelu, pár hostů, kteří buď koukali na holonetové zprávy, usínali, nebo podváděli svou manželku a také Gyzadi, která v Síle působila jako ostrov klidu.
Když jste meditovaly na více zalidněných místech, většinou ti pomáhala se uklidnit a nevímat vše okolo. Tad to opravdu nebyl problém a po hodině a půl, kdy jsi se vrátila do reálného světa, jsi seděla na terase sama. Nyrin si užívala horkou sprchu. Následovala jsi jejího příkladu, něco malého pojedla a poté zalehla. Byl to dlouhý den a ten následující nabude o nic kratší.

Narozdíl od jiných dní tě nechala Nyrin trochu vyspat a nebudila tě za úsvitu. Když jsi se probrala a oblékla, snídaně již byla na stole. Pořádně jste se najedly a rozhodly se počkat na odvoz před hotelem.
Speeder už na vás čekal. Řidič, mladý muž ve slušivé uniformě, hbitě vyběhl a otevřel vám dveře. Beze slova se uklonil a počkat až nastoupíte.
Ve vozidle seděl starší muž s ostrými rysy v elegantním obleku. Vypadal přísně, ale přívětivě se na vás usmál, jakmile se dveře od vozidla zavřela.
"Dobré ráno mistře Gyzadi a padawanko Drayven," uctivě skolnil hlavu. "Jmenuji se Lyn Sereo. Jsem zakladatelem a majoritním vlastníkem společnosti Sereo.Je mi opravdu velkou ctí, že vás poznávám. Byť za takovýchto okolností." formálně se představil a opět se usmál. Pokynul řidiči a speeder se neslyšně rozjel.
"Děkuji vám, i vaší Radě, že tak rychle vyslyšela naší žádost o pomoc. Obzvlášť, když se místní bezpečnostní složky ukázaly být k ničemu." jeho hlas nabral trochu podrážděný tón.

"Také nás velmi těší, pane Sereo." uklonila se mistr, ale zůstávala ve střehu. Cítila jsi, že se jí něco nezdá. V Síle jsi cítila přítomnost čtyř dalších bytostí pohybujících se vaším směrem, jejichž pozornost byla věnována zejména vám. Dvě jely ve vozidle před vámi a dvě vás následovaly. S největší pravděpodobností šlo o osobní stráž majitele společnosti, kterou se někdo snaží zlikvidovat. Taková obezřetnost byla na místě.

"Ještě, než vás zahltíme hromadou otázek..." spustila Gyzadi diplomatickým tónem, ale větu už nestihla dokončit. "Pozor!" následovalo rychlé gesty, kdy pomocí síly strhla řízení a vyhnula se tak padajícímu sousoší, které by vás vůz dozajisto rozdrtilo.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, hotel Tří listů
Meditace mi přinesla jakýsi vnitřní pocit pohody. Ostatně kvůli toho jsem většinu času meditovala, abych našla klid a tak nějak si odpočinula, pokud se tomu tak dalo říkat. Mé meditace byly vždy o něco delší, než jsem chtěla nebo předpokládala, ale neměla jsem v plánu to měnit. Vždy jsem si v náručí síly připadala příjemně. A v mnoha případech jsem zde našla odpovědi na otázky, které mě trápily zpravidla velmi dlouho.
Když jsem pomalu přišla k sobě a opustila konejšivou náruč síly, zjistila jsem, že jsem na terase sama. Mistr byla zřejmě unavená, proto zvolila kratší meditaci. Bylo už pozdě večer. Ještě malou chvíli jsem pozorovala okolí z terasy a poté jsem se sama odebrala do koupelny a dopřála si pořádnou horkou sprchu, která vždy potěšila mé unavené svalstvo. Spánek pak nebyl téměř nikdy problém, stačilo zalehnout a vzbudit se dalšího dne ráno.
Probudila jsem se do slunného dne. Celkem nezvyk, rozhodně jsem ale nehodlala zneužívat mistrovy benevolence, rychle jsem se ustrojila a k mému velkému překvapení čekala mistr již s připravenou snídaní. Několikrát jsem během snídaně poděkovala, těžko říct, jestli to mistrovi udělalo radost nebo jí to už spíš lezlo na nervy.
Během čekání na odvoz jsem si v duchu ještě procházela informace z datapadu, které jsme včera prošly a než jsem se nadála, čekal na nás zmíněný odvoz.
Hbitě jsme seběhly před hotel a tam už na nás čekali. Celkem mile vyhlížející šofér a zástupce firmy Sereo. Mladému šoférovi jsem, jak se sluší a patří, poděkovala a poté má pozornost patřila výhradně panu Sereovi.
"Dobré dopoledne, pane Sereo."
Oplatila jsem zdvořilé přijetí a tiše poslouchala. Nechala jsem jednat mistra. Nebyla jsem si úplně jistá, ale připadalo mi, že je mistr nějak nesvá. Ne že by byla nervózní nebo se chovala nějak nepřirozeně, jen jsem ze sebe nemohla setřást ten prazvláštní poct, že se něco děje.
Po několika minutách mi to došlo. Cítila jsem, že se poblíž pohybuje čtveřice podezřelých osob. Nemohla jsem s jistotou říci, že jsou to potížisté, jak se po dalších pár okamžicích ukázalo, tehdy jsem jen věděla, že se o nás až moc zajímají. Jejich pozornost jsem připisovala spíše luxusnímu speedru než nám, právě to byla ta chyba.
Než jsem stihla cokoliv říci nebo udělat, mistr se o to postarala. Celý speeder sebou šíleně cukl a já div neskončila o sedadlo dál. Rychle jsem se vyškrábala na nohy a začala se okamžitě dívat kolem. Samozřejmě ne tak, jak by to udělali obyčejní lidé.
"Mistře! Pane Sereo, jste všichni v pořádku?!"
Vyštěkla jsem ze sebe hbitě, mezitím, co jsem se snažila lokalizovat útočníky.
Bylo nad slunce jasné, že tohle nebyla náhoda. A mě se tak potvrdila včerejší domněnka, že tohle nebude asi tak úplně jednoduchý případ, jak bychom si s mistrem přály.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, na cestě:

Všechno se seběhlo neuvěřitelně rychle. Mistr pomocí Síly strhla řízení, takže nicnetušícímu řidiči nezbylo než dupnout na brzdu. Ani to však nepomohlo a speeder narazil do nejbližšího domu. Speeder byl bytelný a vysoká rychlost udělala své. Přední část prorazila zeď obchodu s exotickým ptactvem. Záchytné systémy vše včas vyhodnitily a nikomu ve voze se naštěstí nic nestalo.

Když jsi se vzpamatovala a vykřikla na mistra a pana Serea, Gyzadi už držela v ruce svůj meč. Majitel společnosti byl ozbrojen naleštěným blasterem, který se mu v ruce docela chvěl. Nervózně vyhlížel z oken co se děje.
Vaši pozornost upoutal výbuch někde před vámi. Cítila jsi, jak život opuští těla první dvojice ochránců vašeho hostitele.
Vteřinu na to zasypal střechu vašeho speederu déšť blasterové palby.

Zadním oknem bylo vidět, jak druhá dvojice vyskočila ze svého vozidla a spustila opětovnou palbu. Pálili na poslední dva patra domu, který byl při průjezdu po vaší pravé straně. Z téhož domu spadla zdobená socha. Nyní bylo jisté, že né náhodou.

"Adrio, hlídej pana Serea a zapni si komlink." poručila Gyzadi a rychle vyskočila z vozidla. Uslyšela jsi typický zvuk zažehnutí svetelného meče a prostor před tvou mistryní proťala modrá čepel. Pozornost útočníků se stočila jejím směrem, byť už ne v takové síle. Pro Nyrin nebyl problém střely odrážet a dvojice ochránců tak mohla vniknout do budovy.
Nyrin pomocí Síly zkontrolovala, že ve vašem okolí není někdo s nekalými úmysly a vběhla za ochrankou. Mezitím se probral řidič a vytasil vlastní blaster. Držel ho sebejistěji, než jeho zaměstnavatel a jeho soustředěnost dávala znát, že se neživí pouze řízením.
"Co se stalo? Jaká je situace?" zeptal se rychle a přesunul se z přední části k vám.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, na cestě
Všechno se skutečně stalo v okamžiku a než jsem se nadála, zůstala jsem s panem Sereem a řidičem sama. Mistra jsem ujistila důrazným kývnutím a dříve než stačilo poodběhnout opodál jsem se už věnovala našemu cíli, tedy panu Sereu.
"Všichni zachovejte klid. Pravděpodobně na Vás chtěli spáchat atentát, pane Sereo. Mistr tomu ale zabránila, bohužel jsme se nevyhnuli kolizi."
Pohledem jsem zkontrolovala řidiče, který vypadal méně otřesen než samotný pan Sereo. Snažila jsem se vnímat nejbližší okolí jak nejvíce to šlo, ale vzniklý chaos mi to velmi komplikoval.
Na pokyn mistra jsem si zapnula komlink a do pravé ruky jsem uchopila rukojeť svého světelného meče. Nebylo proč otálet a musela jsem zajistit bezpečí pana Serea.
"Pane Sereo, zůstaňte kde jste. Nikam nechoďte, ochráním Vás. Mistr nás bude informovat o situaci zvenčí, do té doby zůstaneme tady, abychom zajistili Vaše bezpečí. Vy zůstaňte v autě, aby jste nepřišel k úhoně!"
Pohledem jsem těkla na řidiče, který byl na můj vkus až moc v pohodě.
"Pojďte se mnou, já budu krýt levou část, vy pravou, pokud by se pokusili přijít si pro pana Serea, odrazíme je."
Na nic jsem nečekala a vysoukala se z auta, i má namodralá čepel nyní prosvištěla vzduchem. Nechtěla jsem riskovat, že by sem zabloudila nějaká střela z blasteru či podobně. Bylo potřeba uhlídat nabouraný speeder a vyčkat, jak se situace vyvine, popřípadě jak rozkáže mistr.
Koutkem svých smyslů jsem neustále kontrolovala řidiče, ne že bych mu nevěřila, ale nemohly jsme si být ničím a nikým jisty.

This is a new day, a new beginning.


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“