Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Okolí města Keren
Se slovy pana Serea i mistra jsem nemohla nic než jen souhlasit. Tato situace se mi vskutku nelíbila a tak nějak jsem tušila, že tohle je jenom začátek. Pokud se v tom začneme pořádně hrabat, což je samozřejmě to, proč jsme tady, bude to ještě horší.
Celé to vypadalo spíš na něco jiného než konkurenční boj. Otázkou ale bylo, o co zde ve skutečnosti jde?
Mistrovo vysvětlení ohledně vězně jsem mlčky odkývala, musela jsem sama uznat, že je hloupost, aby věděl, kdy přesně zemře a byla to tedy spíš velmi ne-pěkná souhra náhod.
A jelikož jsem vypověděla vše, co jsem věděla nebo co se odehrálo, už jsem jen mlčky seděla ve vozidle a pozorovala okolí. Když jsme dorazili na první místo nehody, tak jsme chviličku vyčkali, aby ochranka zajistila okolí a rozešli se k havarovanému landspeederu.
Přítomnost tak vysokého počtu bodyguardů mě uklidňovala, alespoň jsme se mohly s mistrem věnovat tomu, proč jsme zde skutečně přijely. Pan Sereo i ostatní se drželi zpátky, pravděpodobně jim stačilo vidět tuhle scenérii jednou, vskutku to nebyla hezká podívaná. Už jen z "brzdné" dráhy bylo předem jasné, že ten kdo ve vozidle seděl to měl spočítané předem.
Celé havarované vozidlo jsem si dvakrát pomaloučku obešla a zadívala se pořádně i na rýhu, kterou nechalo vozidlo za sebou. Teprve až po chvilce jsem přišla k vozidlu blíže a začala hledat spolu s mistrem známky sabotáže. Vsadila bych boty, že tady něco bude.
Jelikož jsme zde byly jen my, využila mistr příležitosti a chtěla se mnou dořešit onu záležitost s vězněm.
"Řekla jsem Vám vše, mistře. Ale nešlo ani o to, co řekl, jako spíš o to, jak to řekl."
Zadívala jsem se na mistra a přestala na chviličku s ohledáváním.
"Tohle podle mě nebude konkurenční boj, jen se na to podívejte. Přijde mi to spíš jako cílená likvidace. Kdo by byl tak šílený, aby šel takhle okatě po své konkurenci?"
Zakroutila jsem hlavou a pokračovala ve své předešlé činnosti.
"Vůbec se mi to nelíbí a myslím si, že tohle byla jen první vlna. Přijdou další a daleko horší, teď když ví, že jsme do situace zapojeny i my, mistře."
Doplnila jsem své tvrzení, přičemž jsem si prohlížela dveře řidiče, nebo tedy spíš to, co z nich zbylo.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Místo nehody:

Spolu s mistryní jste ohledávaly zbytky vozidla a jeho části rozházené po okolí. Byť šlo o jeden z nejdražších a nejbezpečnějších landspeederů, který se dal na planetě, ba i v celé soustavě pořídit, vysoká rychlost a kamenité podloží si s ním dovedly pěkně pohrát. Z původně elegantního vozidla zbyly jen ohořelé trosky.

"Nikdo by se takhle okatě do sabotáže nepouštěl, pokud by nechtěl přilákat pozornost někoho konkrétního." nadhodila Gyzadi, když obracela něco, co vypadalo jako kus zadních dveří. Ten odložila a jala se prohlídnout zadní část vozidla.
"Myslím, že máš pravdu. Tohle byl pouze začátek. Proto musíme jednat rychle, aby nepřišli o život další nevinní lidé." pokračovala, zatímco jsi prohlížela přední, naprosto zničenou, část vozu. Krev pokrývala to, co zbylo z předního skla. Ozvěna zemřelých se stále nesla Sílou.

"Podívej se na tohle." ukázala ti mistr ožehlý kryt jednoho z repulzorových motorů na pravé straně. Kryt byl zjevně ohořelý, ale byly zde vidět stopy po dvou střelách, které oheň téměř zničil. "Přesně mířené rány z projektilové pušky." zhodnotila nález zkušenější Jedi. "Ten střelec musel být profesionál. Tipuju, že to byl ten samý, který zabil našeho vězně.Stačilo u vyřadit jediné motor a rychlost udělala své. Neměli šanci."

Když se mistr napřímila a bylo jasné, že další ohledávání vozu je zbytečné, přistoupil k vám pan Sereo se svým osobním strážcem.
"Předpokládám, že jste dospěly k nějakému závěru. Jak špatné to je?" upřel své s unavené oči na tvou maličkost.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Místo nehody
Mistr nic nedodala, proto jsem se stejně jako ona i já věnovala ohledávání. Pokud by se mě někdo zeptal, co jsem schopna o speederu říct, zmohla bych se jen na to, že je to kupa trosek. V technice jsem se příliš nevyznala, pokud se nejednalo o světelný meč nebo komunikační zařízení. Proto jsem byla ráda, že se mnou byla mistr, jelikož její inteligence dosahovala astronomických výšin.
Až po chvilce se mistr rozmluvila a nasadila mi tím brouka do hlavy.
Skutečně bylo tohle všechno jen proto, aby někdo přilákal onu kýženou osobu? Samozřejmě že se s největší pravděpodobností jedná o pana Serea, ale... Pokud by tomu tak skutečně bylo, existovalo by tady riziko, že atentátník může svými činy pana Serea odstrašit a ten by se pak začal schovávat. To by ale neplatilo, pokud by onen atentátník pana Serea znal a věděl, jak se zachová.
Mé nažhavené závity zchladila až přední část vozu, nebo spíš co z ní zbylo, vůbec nešlo poznat, že tohle bylo před celkem krátkou dobou plně funkční speeder. Skla jsem se radši ani nedotýkala, navíc tady byla ta nepříjemně tíživá ozvěna v Síle, až se mi z toho stáhl žaludek.
Byla jsem moc ráda, že mě mistr zavolala k sobě. Popoběhla jsem kolem boku speedru a podívala se, co mi to vlastně mistr ukazuje. Musela jsem se zadívat pořádně a radši i dvakrát, ale skutečně tam byla stopa. Stopa po výstřelech! Docela mě šokovalo, že je mistr dokáže s takovou přesností určit, ale vzhledem k onu incidentu s vězněm zde bylo velmi pravděpodobné, že se bude jednat o stejného střelce, profesionála.
Nad mistrovým dovětkem jsem jen přitakala a povzdechla si. Co teď?
Je jasné, že tohle byly cílené útoky. Zatím jsme neodhalily spojitost, ale je docela pravděpodobné, že pojítkem bude pan Sereo a tím i vše, co je jeho. Každopádně to nevíme stoprocentně, prozatím ne.
Za malou chviličku už tady stál pan Sereo a zvědavě po nás házel očkem. Nějak jsem netušila, jak začít. Mistr to očividně chtěla nechat na mě, taková zkouška ohněm.
Nemůžu tady vyslepičit všechny naše domněnky a podrobnosti, navíc je možné, že může být mezi zaměstnanci pana Serea krysa, klidně i v jeho ochrance. Pod svícnem největší tma. U samotné Síly, co je tohle za situaci?!
Zazoufala jsme si uvnitř své hlavy a rozhodla se pro diplomatické řešení, alespoň v tomhle jsem mohla mistra předčit, minimálně jsem si to myslela.
"Samozřejmě se nemýlíte, pane Sereo. Po ohledání jsme našly stopy, které nasvědčují, že se jednalo o cílenou sabotáž. Každopádně nemůžeme vynášet závěry, pokud neprohledáme i ostatní místa činu. Teprve poté budeme moci s jistotou říci, zda se jednalo či nejednalo o nešťastnou shodu okolností nebo práci někoho jiného."
Pronesla jsem neutrálním hlasem a snažila jsem se působit pokorně ale zároveň nad věcí, tak jak to uměla jen mistr samotná.
"Pokud by Vám to nevadilo a tady mistr by souhlasila, rády bychom si neprodleně prohlédly i ostatní místa nehod. Myslíte, že je to možné?"
Otázala jsem se hlavy společnosti a těkla pohledem na mistra, snad byl můj návrh na místě. Tak jako tak si budu muset zase najít chviličku, kdy budu s mistrem osamotě a budeme moct probrat další kroky.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Místo nehody:

Mistr se do hovoru nevměšovala, pouze přikývla na souhlas. Ohledání dalších míst bylo nezbytné pro shomáždění veškerých důkazů. Naproti tomu pan Sereo se na tebe podíval trochu podezřívavě. Dozajista nebyl zvyklý, že se mu věci nesdělovaly ihned. Přeci jen byl jedním z nejvlivnějších mužů ve zdejším okolí, ba možná na celé téhle polokouli Naboo.
Tak jako tak zůstal v klidu. Přeci jen z vás měl vcelku oprávněný respekt a rozhněvat si vás, bylo li to vůbec možné, rozhodně nechtěl.

"To je samozřejmost!" spustil nakonec Sereo tónem, který dával jasně najevo, že nečekal nic menšího. "Odtud je to jenom kousek k našemu hlavnímu dolu, kde přišel o život Beryl Lao a kde se stalo několik menších nehod na našem zařízení. Důkazy ohledně třetí oběti už nebude možné dohledat. Wendova rodina nechala tělo spálit, odstěhovala se do Theedu a jejich byt má již nového vlastníka." vysvětlil vám ještě, že dokázat možnou otravu nebude možné.

Bez dalších průtahů jste se vydali k důlnímu zařízení. Už z dálky byla jeho velikost impozantní a i přes to nijak drasticky nenarušovala kopcovité okolí.
"Snažíme se do místní krajiny zasahovat co možná nejméně. Přeci jen kvůli ní sem cestuje spousta turistů." ozval se Sereo, když viděl jak si komplex prohlížíte.
Na místě na vás čekala menší delegace složená z několika předáků, zástupců firmy a dvou členů správní rady.
"Budete chtít nejdřív vidět místo nehody, nebo si promluvit se svědky?" směřoval svou otázku přímo tobě, když viděl mistra Gyzadi, jak kousek poodstoupila aby přijala hovor na osobním komlinku.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Místo nehody
"Výborně, nebudeme tedy ztrácet čas a ihned vyrazíme."
Převzala jsem iniciativu a cestou jsem si ještě neodpustila okomentovat onen fakt týkající se Wenda.
"To je bohužel špatná zpráva. Netušíte, proč jeho rodina tolik spěchala s kremací? Byl tam nějaký důvod, nebo se jednoduše chtěli distancovat a odejít?"
Otázala jsem se pana Serea, jelikož nebude možné ohledat tělo, ani místo činu, musíme se pokusit získat informace jinak.
"Klidně by mohlo být docela možné, že je někdo donutil, aby zametli stopy, ale to je pouhý nápad, nemusí na tom být za mák pravdy."
Osvětlila jsem své myšlenky a poté jsem už jen tiše následovala k důlnímu zařízení. Cesta utíkala celkem rychle, má hlava dělala to, co uměla nejlépe. Kdyby vydávala zvuky, ostatní by mohli slyšet skřípání ozubených koleček, jak se snažím přijít na něco, co by mohlo tuto situaci osvětlit.
Nechala jsem své myšlenky na chvíli jen tak plout, až když jsme se začali blížit k důlnímu zařízení, uchvátila mě jeho velikost. Navíc jsem vskutku musela ocenit, že se snaží minimalizovat narušení přírody.
"Ano, ano. Naboo je proslulá svým přenádherným zemským povrchem i podvodní říší. Bylo by neodpustitelné, kdyby se někdo pokusil takto krásnou přírodu přetvořit a zohyzdit továrnami či jinými velkými rafinériemi. Je skutečně vidět, že Vám na planetě záleží. Kéž by bylo více vysoce postavených jako jste vy, pane Sereo."
Složila jsem poklonu a spokojeně jsem obhlížela zařízení. Když jsme dorazili, čekala nás velká spousta lidí. Mírně jsem se uklonila.
"Podíváme se prvně na místo činu a ihned poté bychom si promluvily se svědky."
Odpověděla jsem panu Sereovi, když jsem koutkem oka spatřila, že je mistr zaneprázdněna. Trošku jsem se podivila, kdo jí asi tak mohl volat? Že by rada?

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Hlavní důl společnosti Sereo:

Pan Sereo, nyní oprostěn od zvídavých očí všech přítomných, jejichž pozornost směřovala na tvou osobu a opodál stojící Gyzadi, si dal s odpovědí na tvé otázky na čas. Nebylo pro něj lehké mluvit o smrti svého kolegy, dlouholetého a velmi dobrého přítele.

"Samozřejmě, že je tu možnost vydírání, vyhrožování, nebo nějaké podobné praktiky. Ostatně se to v současné situaci nabízí, ale nevěřím tomu." mluvil pomalu a potichu. Hlouček zvědavých vítačů stála opodál a pozorovala.
"Neznám zamilovanější pár, než byli Wendovi. Ti dva se zbožňovali už od školy. Marla prostě odešla, protože si nedovedla představit život v Kerenu bez Dela. V Theedu má rodinu. Byl to logický krok." smetl nakonec všechny teorie o odchodu ze stolu. Nemohly jste si být jisté, ale podle stop na místě nehody bylo jasné, že ani Wendova smrt nebyla nehodou.

"Tady na planetě si většina firem váží zdejšího prostředí a planety jako takové. Koneckonců nás živí zejména turistický ruch. V galaxii je spousta krásýných míst, ale málokteré jako Naboo." vyjádřil ještě svou lásku ke své rodné planetě a vydal se směrem k místu činu.
"Předem bych vás rád upozornil," mluvil teď k tobě i ke Gyzadi, která se k vám mlčky přidala. "Nebude to moc pěkný pohled." varoval vás, když jste přicházeli k velkému stanu, který zakrýval vrtací zařízení a místo údajné nehody. Hlouček zůstal poslušně venku. Tedy vlastně ani né tak poslušně. Spíš z nich vyzařoval strach a zoufalství. Jakmile jste vstoupily do stanu, bylo vám jasné proč.

Uprostřed stál stroj velikosti většího náklaďáku s lazerovými a duraocelovými vrtáky na přední straně. Vrtáky a bezprostřední okolí bylo pokryto krví, cáry oblečení a místy i drobnými kusy masa a kostí.
Pan Sereo si zakryl ústa kapesníkem. Jeho řidič, potažmo bodyguard se tvářil, že se ho sitace netýká a koukal po okolí.
"Nebudeme vás vystavovat takto nepříjemnému pohledu, pane Sereo. Když dovolíte, prohlídly bychom stroj o samotě." promluvila mistr, načež Sereo kývl hlavou, na patě se otočil a zmizel.
"Buď ráda, že to nevidíš." řekla Gyzadi potichu a udělala několikkrátkých kroků kupředu. "Možná bys mohla vyslechnout svědky. Není potřeba, abys tomuhle byla vystavena. Co ty na to?." zeptala se tě mistr a udělala další krátký krok, kdy se vyhýbala tomu co zbylo z nebohého předáka.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Hlavní důl společnosti Sereo
Jakmile pan Sereo promluvil, okamžitě jsem mu věnovala svou plnou pozornost. Zdálo se mi, že se mu nemluvilo moc lehce o smrti zdejšího dělníka. Cítila jsem z něj jistou podrážděnost, možná to byl smutek. Moc jsem tomu nevěnovala pozornost, bylo jasné, že bude majitel své firmy rozčarován z podobných situací. Pozorně jsem naslouchala a i když jsem toto moc slyšet nechtěla, jelikož to uzavíralo jednu z mých mnohých teorií, které mi poletovaly hlavou, musela jsem uznat, že to co pan Sereo řekl, bylo logické a přirozené lidské chování, pokud bylo vše tak jak řekl.
"Rozumím, pane Sereo. Takže se tím asi nadále nebudeme moc zaobírat, když už není skoro co vyšetřovat."
Pokusila jsem se být taktní, i když jsem si sama říkala, že bychom si měli prověřit i tohle, člověk nikdy neví.
Následně jsme se rozešli směrem k místu činu, dav pomaloučku utichl a chválit pana Serea za jeho lásku k planetě již nebylo zapotřebí. Varování mě trošičku zarazilo, netušila jsem, co bych měla čekat, ale asi nic by mě nepřipravilo na to, k čemu jsme dorazili.
Ihned po vstupu do stanu mě praštil do nosu těžký zápach, který bych popsala jako zápach smrti a rozkladu. Okamžitě jsem zaznamenala zděšení ve všech přítomných. Dokonce se mi zdálo, že jsem postřehla bleskovou změnu v samotném mistrovi. Nečekaně se ujala slova a propustila pana Serea, aby se zde nemusel nadále trápit. Bylo očividné, že tohle neviděl rád, proto tak rychle zmizel.
Mistrova poznámka vyloudila lehoučký úsměv na mé tváři.
"Mistře! Sama dobře víte, že to vše vidím. Jen ne tak, jak jste zvyklí."
Neubránila jsem se mírnému pobavenému tónu, který zmizel stejně tak rychle jako se objevil. Poté, co jsem udělala pár kroků blíž k centru spouště, samozřejmě v patách mistra, jsem se trochu zděsila, možná to vycítila i mistr a chtěla mě ušetřit.
"Se vší úctou, mistře. Tohle je naše společná mise a nic pro mě není cennější než zkušenosti. Ano jsem si vědoma, že toto je skutečně brutální čin, který je jen pro otrlé, ale chci této misi dát vše. Dovolte mi prosím zůstat s Vámi a ohledat místo činu. Svědky poté neprodleně vyslechnu."
Ujistila jsem mistra, ale při pohledu na lidské ostatky se mi nepříjemně stáhl žaludek.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Hlavní důl společnosti Sereo:

"Ty víš, jak to myslím." řekla mistr trochu omluvně. Bylo vidět a vidět, ale bylo pravdou, že ani jeden z těch pohledů nebyl moc pěkný.
"Věděla jsem, že se nenechám tak snadno odbýt." usmála se a udělala několik dalších kroků směrem ke stroji. "Je vcelku jasné, co se přihodilo nebohému předákovi. Teď ještě zjistit jak k tomu došlo." pokračovala a začala ohledávat místo, kde došlo k mužovu usmrcení. Říkat, že to byla nehoda bylo v tuto chvíli poměrně zcestné.

"Nějaké nápady, kde hledat možný zásah někoho třetího?" zeptala se tě Gyzadi. Sama toho o těžebních strojích moc nevěděla. Mohla jsi buď ohledat stroj namátkou, nebo využít datapadu, který jsi měla u sebe a nebo poslední ožností byl někdo z místních, kteří vědí o strojích první poslední.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Hlavní důl společnosti Sereo
Vděčně jsem kývla a rozhlédla se po hrůzu nahánějící scenérii. Kde začít?
"Pravděpodobně bych začala na samotném konci, tedy u ovládání strojů. Někdo mohl něco přenastavit tak, aby se vrtáky spustily, když tam byla obsluha a podobně. Bohužel je tady také možnost, že někdo prostě zmáčkl knoflík, kdy neměl, ale to nejsme schopny zjistit."
Nadhodila jsem mistrovi a ještě chvíli jsem se dívala na ty cáry masa a všeho, co zde z ubohého dělníka zbylo. Musela to být příšerná smrt. Až mi přeběhl mráz po zádech. O to víc jsem byla odhodlaná zjistit, kdo za to může a hlavně proč to udělal.
"Pokud tedy dovolíte, přesunu se k ovládacímu panelu."
Obeznámila jsem mistra a pomalu přešla až k ovládání. Ovládací pult byl rozhodně větší, než jsem čekala, ale doufala jsem, že se rychle zorientuji. K mému překvapení byl software celkem jednoduchý na ovládání a nezbývalo tedy tak nic jiného, než najít požadovaná data. Záznamy a podobně. S trochou štěstí najdu něco a i kdybych nenašla nic, byla by to stopa. Vymazané soubory po nekalostech, přehraná data či jiné pokusy o švindl.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Hlavní důl společnosti Sereo:

Mistr kývla na souhlas a mlčky se přesunula k vrtákům hledajíc nejbližší servisní panel. Ten nebyl daleko a jeho otevření šlo, pomocí Síly, skoro samo. Začala se přehrabávat v elektronických obvodech. Vypadala, že ví přesně co dělá.

Ty jsi přešla k ovládacímu panelu, který byl opravdu celkem jednoduchý. Malý displej, ovládání náklonu, intenzity vrtání a jednotlivých vrtacích zařízení. Vyvolala jsi si datalog z posledních tří vrtů. Ani v jednom z výpisů se nejevily žádné problémy. Samozřejmě až na střet s živou tkání.
Projela jsi diagnostické systémy a několik přístupných podprogramů kontrolující naprosté základy kódu. To chvíli zabralo, takže jsi ohledávala ovládání, není-li někde zjevná snaha o manipulaci. Na jednom z panelů, který zakrýval kabeláž jsi našla malou rýhu u spodního přídržného šroubu. Pro přesnost, panel byl poškrábaný celý, ale tento konkrétní škrábanec byl poměrně čerstvý.

Konzole zapípala, když byly všechny testy hotové. Objevila jsi jednu chybu, která přepisovala základní nastavení vrtáku pro střet s živou tkání. Senzory byly nastaveny, aby všechno vnímaly jako pevnou strukturu, takže vrtáky nevyply, když narazily na živou bytost. Tato pojista byla sama o sobě k ničemu, protože málokdo odešel nezraněn po zásahu laserem. I tak ale zachránila několik životů. Avšak ne v tomto případě.

To samo o sobě by stačilo, aby bylo jasné, že nešlo o nehodu, ale něco ti nedalo a měla jsi pocit, že je potřeba sundal spodní panel a podívat se co se skrávý pod ním. Pomocí Síly jsi panel odmontovala, rozuměj vyzvala ze závitů a začala se prohrabovat několika svazky drátů. Netrvalo dlouho a našla jsi docela malou krabičku, přidělanou na několika drátech v jednom ze svazků. Prostou dedukcí jsi dospěla k názoru, že se jedná o dálkové ovládání připojené na spouštění základního vrtání.

"Tak co jsi zjistila?" ozvala se za tebou Gyzadi a prohlížela si výpis ze softwarových testů. "Takže někdo si hrál se základním kódem. Předpokládám, že ho musel pozměnit ručně, nebo minimálně musel vir připojit osobně." řekla spíše pro sebe.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Hlavní důl společnosti Sereo
Po pár minutách jsem se celkem sžila s ovládáním, proto stačilo pouze hledat. Kde bych asi měla začít? Vše vypadalo normálně, až na záznamy onoho incidentu. Proto jsem pokračovala v hledání. Netušila jsem, jestli něco najdu, ale rozhodně jsem byla odhodlána prohledat záznamy do posledního souboru.
Na techniku, software a celkově tuto problematiku byla mistr opravdový expert, ale troufám si říci, že jsem od ní něco pochytila za tu dobu, co ji doprovázím na cestách, tudíž nezbývalo nic jiného než zužitkovat nabyté znalosti.
Spustila jsem diagnostiku systému, ta vždy trvá dlouho a z dlouhé chvíle jsem se začala rozhlížet kolem. Začala jsem nahlížet sem a tam až jsem něco spatřila.
"Ale, ale! Copak to tady máme!"
Sklonila jsem se, abych lépe viděla na čerstvý škrábanec. Přejela jsem jej bříškem prstu, abych si byla jistá, že se nejedná o nějakou jinou vadu. Skutečně to byla stopa násilného zacházení, což při běžném provozu asi není zapotřebí.
V tom mě ale vyrušilo ohlášení konce diagnostiky. Tryskem jsem se opět narovnala a téměř bez dechu procházela výsledky diagnostiky. Jednalo se o přenastavení pojistky v případě nehody, přesněji kontaktu s živou tkání.
"Mám tě!"
Radostně jsem se ušklíbla. I když jsem měla důkaz, že s nastavením někdo prováděl nekalosti, nedalo mi to. Pořád tady byl ten škrábanec, proto jsem se opět sehnula, skoro až klekla a začala si pohrávat se spodním krytem panelu. Za boha nešel sundat, když nefunguje jemné násilí, je potřeba zvýšit intenzitu. Natáhla jsem dlaň a pomocí Síly si vypomohla. Skřípání závitů dalo jasně najevo, že tohle nebylo jedno z nejšetrnějších zacházení. Kovový kryt jsem odložila stranou a začala se přehrabovat ve změti drátů. Až jsem konečně našla to, po čem jsem toužila. Malá krabička spojující několik drátů. Očividně zde neměla co dělat.
Už už jsem se chystala krabičku odpojit, ale v tom mě vylekala mistr, která zničehonic stála vedle a prohlížela si výsledky diagnostiky. Trošku jsem zacouvala a napřímila se.
"Dle výsledků diagnostiky někdo přenastavil základní rozhraní. Takže je více než jasné, že se o nehodu nejedná."
Ukázala jsem prstem na vypsanou chybu.
"Ale to nejlepší je schované tady dole. Připojená krabička, která zde rozhodně nemá co dělat. Dle mého názoru se jedná o dálkové ovládání, čili pachatel nemusel být vůbec přítomen, stačilo mu pouze nainstalovat toto zařízení a pohrát si s bezpečnostním nastavením vrtáků."
Osvětlila jsem mistrovi a zkoumavě se rozhlížela kolem.
"Chcete, abych tu krabičku hned odpojila? Nebo se na ni zkusíte podívat? Přes techniku jste tady odborník Vy, mistře."
Mírně jsem se pousmála a ukázala na spodní odhalenou část panelu.
"Přiznám se, že nevím, jak to chodí v takovýchto zařízeních, ale pokud zde mají kamerový systém, bude stačit projít si záznamy a najdeme toho, kdo si tady hrál s panelem. To by nás mělo posunout o kus dál, nemyslíte, mistře?"

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Hlavní důl společnosti Sereo:

Tvůj objev přinutil mistra odtrhnout oči od displeje s přepsaným kódem. Přidřepla k tobě a podívala se na malou krabičku připojenou ke změťi drátů. Opatrně jí otočila, aniž by jí odpojila. Nebyly na ní žádné znaky, nápisy, ani další identifikátory. Pouze malá zdířka k připojení nějakého zařízení.

"Výborně padawane, výborně!" řekla radostně a ušklíbla se. "Rozhodně nic neodpojuj, pokud je zařízení ještě aktivní, což by mohlo, protože zařízení je od incidentu pod dozorem, mohly bychom minimálně zjistit frekvenci na které vysílá." vysvětlila ti a vytáhla svůj malý datapad a připojila ho k zařízení.

"Zařízení vysílá, skvělé. A frekvenci máme taky, ale v okolí na stejné vlně nic nevysílá." ozmámila ti po chvíli a ukázala datapad, na kterém byl sken přilehlého okolí.

"Myslím, že je na čase prohlédnout si kamerové záznamy, jak jsi navrhla. Někdo to sem musel dát a s trochou štěstí se nám podaří zjistit kdo to byl. Skoč za panem Serem, jestli by nám s tím mohl pomoct. A zeptej se ho stranou ostatích. Nepotřebujeme, aby případný pachatel stihl utéct." rozkázala a ještě něco naťukávala do datapadu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Hlavní důl společnosti Sereo
Sledovat mistra při práci byla vždy radost. Zpráva o neznámé a záhadné krabičce ji zřejmě velmi potěšila, jelikož se na ni div nevrhla. Udělala jsem úkrok stranou a narovnala se. Nechala jsem mistra dělat to, v čem byla nejlepší. Přes rameno jsem sledovala její datapad, copak v něm provádí a zda se jí pokusí něco zjistit.
Zařízení bylo stále aktivní, což byla skvělá zpráva! Tou horší už bylo, že jsme nemohly nic vystopovat, protože v okolí nebylo nic aktivního na stejné frekvenci. Jaká škoda.
Prohlédla jsem si datapad s výsledky hledání, skutečně nic. Tím pádem přikročila mistr k mému návrhu, za což jsem byla nesmírně ráda. Vyslechla jsem si její radu a přitakala, ihned poté jsem se otočila na podpatku a vyrazila za panem Sereem.
Šla jsem klidnou chůzí, aby nebylo vidět, že se něco děje. Zvědavci byli všude kolem a div si nevykloubili krky, aby náhodou něco nezahlédli. Bohužel, měli smůlu. Nebo vlastně štěstí.
Došla jsem až k panu Sereu, který mě už z dálky vyhlížel, cítila jsme z něj silnou nervozitu. Předstoupila jsem až téměř k němu a mírně se uklonila.
"Pojďte prosím kousek se mnou. Jen pan Sereo."
Pozvedla jsem dlaň, abych zastavila ochránce, kteří se pravděpodobně chystali jít s námi. Asi jim to nebylo dvakrát po chuti poslouchat někoho jako jsem byla já, ale díky panu Sereu zůstali klidní.
Poodešli jsem tedy pár metrů stranou a já spustila.
"Objevili jsme stopu, skutečně se jednalo o sabotáž. Sabotáž, za kterou je někdo zodpovědný. Nalezli jsme v kontrolním panelu nainstalované zařízení, kterým bylo a možná ještě je možno pozměnit ovládání vrtáků. Proto bychom Vás požádaly o veškeré kamerové záznamy, které máte a jsou jakkoliv spojeny s tímto pracovním stanovištěm. S trochou štěstí budeme schopny nalézt a identifikovat viníka, kterého budeme moci následně i vyslechnout."
Osvětlila jsem celou situaci panu Sereovi, který vypadal poměrně zaskočeně.
"Pokud by to bylo možné, rády bychom, aby se o této informaci dozvědělo co nejméně lidí, aby nám případný viník nevzal nohy na ramena."

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Hlavní důl společnosti Sereo:

Zatímco se Nyrin zamyšleně dívala na malé zařízení ovládající základní systému vrtáku, odběhla jsi konfrontovat pana Serea. Jak jsi tušila, tělesný strážce se nechtěl od svého zaměstnavatele ani hnout. Zadrželo ho až rázné Sereovo gesto. Nenásledoval vás, ale i tak z vás nezpustil oči.

"Takže je to jasné." řekl Sereo potichu a zahleděl se na špičky svých bot. V hloubi stále doufal, že šlo o špatnou shodu náhody a neštěstí. Bylo by to lepší, než záměrná likvidace členů jeho firmy. Ještě kousek poodešel, aby si byl jist, že se váš rozhovor nedostane k nesprávným uším.
"Kamerové záznamy. Jistě. Půjdeme rovnou." řekl stroze a vyrazil směrem k budově, která sousedila hangáru s odstaveným vrtacím zařízením. Když vás viděla mistr, schovala datapad a připojila se k vám.

"Tohle nechám na tobě, padawane. Půjdu vyslechnout svědky, abychom zabránili zvědavcům čmuchat u vás." neptala se, spíše to oznámila. Sereo pochopil a pouze kývl aniž by zpomalil. Poté se od vás Nyrin odtrhla a zamířila k hloučku dělníků. Slyšela si ještě, jak začala organizovat všechny přítomné, aby si vás nikdo nevšímal.

"Vás mistr vám hodně důvěřuje, že? Musíš být příjemné někomu takhle věřit." pronesl Sereo, když stoupal po schodech do komplexu, ve kterém se nacházela místnost s kamerovými systémy. "Za ty roky v podniku nemůžu pomalu věřit ani vlastní rodině." posteskl si a poprvé na něm bylo vidět, jak moc ho celá tahle situace trápí.
To už jste dorazili koridorem chodeb k místu určení.

Místnost to nebyla velká. Bylo zde dvanáct monitorů zobrazujících po čtyřech kamerách. Za nimi seděl mladý muž a těkal očima mezi nimi. Byla zde kdejaká zákoutí komplexu. Co jsi ovšem neviděla, byly kamery zabírající podzemní systém chodeb. Ten musel být sledován odjinud. Naštěstí to nebylo to, co jste hledali.

"Pane Sereo!" probral se mladík a hbitě se postavil. Div nezasalutoval. "Neočekával jsem vás. Co pro vás můžu udělat." jeho pozornost zklouzla z jeho zaměstnavatele na jeho ochránce a pak na tebe. Chvíli si tě prohlížel a pak se věnoval opět svému nadřízenému.
"Klid Corde. Posaď se a najdi nám záznamy z kamery na vadném zařízení, dejme tomu měsíc zpět od nehody. A vyhledej veškeré záznamy z kamer, kde bylo zařízení vidět." poručil a opřel se o malou konzoli za Cordem. Bude to tak stačit?" zeptal se tě, zatímco se Cordovi prsty rozběhly po klávesnici.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Hlavní důl společnosti Sereo
Reakce pana Serea byla pochopitelná, doslova jsem cítila tu vlnu zklamání, která z něj vyzařovala poté, co jsem mu sdělila, jak se věci mají. Nedalo se nic dělat, museli jsme tomu přijít na kloub, ostatně proto nás sem rada taktéž poslala. Chtěla jsem nechat panu Sereovi chvilku, aby se vzpamatoval, ale k mému překvapení ji vůbec nepotřeboval, okamžitě se rozhodl, že budeme situaci řešit. Což jsem velice ocenila. Netrvalo to ani minutu a rozešli jsme se pravděpodobně k místnosti s kamerovým systémem.
Cestou se připojila i mistr, aby nám oznámila, že vyslechne svědky a zajistí nám tím čas a soukromí potřebné k vyhledání sabotážníka. Pouze jsem k ní stočila hlavu a rázně přikývla.
"Jakmile cokoliv objevíme, budu Vás neprodleně informovat, mistře."
Pronesla jsem k mistrovi ještě než se stihla odpojit a poté jsem již slepě následovala pana Serea.
Opustili jsme hangár a zamířili k menší budově.
"Mistr se mě ujala jako mladého padawana a já budu dělat vše, co bude v mých silách, abych byla jednou alespoň z části takovou, jakou je ona."
Pronesla jsem k panu Sereu klidným hlasem. Byla to totiž pravda, mistr pro mě byla vším. Byla můj rádce, můj přítel, nemohla bych si přát lepšího mistra než byla ona.
"Tato situace se možná zdá jako opravdu velmi tragická, ale prozatím nevíme téměř nic, proto prosím neztrácejte naději. Vše může být úplně jinak, než to na první pohled vypadá."
Pokusila jsem se alespoň částečně pana Serea uchlácholit, i když jsem sama svým slovům moc nevěřila. To už jsme ale dorazili chodbou k hledané místnosti.
Zmizeli jsme v menší místnůstce, ve které se nacházel jeden muž a hromada monitorů.
Panečku, to bude práce...
Pomyslela jsem si, když jsem spatřila, že každý z monitorů je rozdělen na další 4 části. Neznámému muži, jsem se mírně uklonila, očividně zde nečekal pana Serea a už vůbec ne v doprovodu někoho, jako jsem byla já. Neunikl mi jeho zvídavý pohled. Ne že bych na ně nebyla zvyklá.
Pan Sereo nařídil svému zaměstnanci, aby našel veškeré záznamy týkající se vadného zařízení měsíc nazpět, to by mohlo stačit. Tiše jsem jej následovala až ke konzoli a přes rameno jsem nakukovala na klávesnici, která se při vyhledávání málem zavařila.
"Doufejme, že to bude stačit. Pokud nic nenajdeme, rozšíříme časové období."
Ujistila jsem pana Serea a zadívala se na muže u klávesnice.
"Bylo by prosím možné pouštět záznamy po jednotlivých monitorech? Záznamů budou hodiny a hodiny, bohužel nezvládnu sledovat tolik kamer najednou. Proto bych s dovolením postupovala systematicky, samozřejmě můžete záznamy zrychlit, ale tak nějak rozumně."
Poprosila jsem a zadívala se na první monitor zleva.

Naposledy upravil(a) Kyell dne 17.6.2017 06:23:21, celkem upraveno 1 x.
This is a new day, a new beginning.


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“