Výcvik pre Marco Herra

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Angel Cry

Výcvik pre Marco Herra

Příspěvek od Angel Cry »

Coruscant - Chrám Jedi

Na Corusante bol dnes upršaný deň, vonku fúkal silný vietor, padal studený dážď, no na živote to hlavnému mestu neobralo...premávka bola hektická, vzduchom lietali nadávky a iné duchaplné slová, tak typické pre rozladené obyvateľstvo tejto planéty...
Pre iných celkom bežný deň...no pre malého chlapca menom Marco, ten najdôležitejší...
Sedel si v šedej miestnosti bez okien a čakal kým budeš môcť predstúpiť pred Radu Jedi..
Pred tebou boli dvaja ďalší adepti, no na tých sa šťastie neusmialo, rada neschválila ich výcvik...bol si čím viac nervóznejší...A zrazu to prišlo..zaznel hromový hlas majstra Windu....Marco Herra smieš predstúpiť...
Mlčky si vstúpil....pohľady všetkých prítomných sa upriamili na tvoju maličkú osobu....v miestnosti zavládlo obrovské ticho...prerušil ho najmúdrejší a najskúsenejší hlas v Radu....prehovoril majster Yoda....Hmmm tak ty by si Jedi byť chcel??, stať sa a chcieť dva rozdielne veci sú..rozmysli si čo odpovieš nám...my neistotu z teba všetci cítime...neistota vedie k strachu a strach k temnej strane...ako si ty istý môžeš byť, že na nej neskončíš???....položil svoju otázku majster Yoda....
Každý Jedi v miestnosti čakal aká bude tvoja odpoveď..
________________________________________
všetky pravidlá určite vieš, takže nebude problém..., ja vyžadujem len rozpísanie....pocity, miestnosť, myšlienky...atď...jednu vetu neberiem...snaž sa...vytvoril som ti na to dosť priestoru... :Vader:

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Coruscant - Chrám rytířů Jedi

Stál jsem tam a přemýšlel, jak odpovědět... Mistře, odpusťte mou troufalost, ale nikdo z nás si není ničím jistý. Nechci po někom, aby mi umožnil být rytířem Jedi za každou cenu. Pokud Rada shledá, že mi to není souzeno, odejdu v poklidu anž bych vůči někomu z vás cítil nenávist... Přejel jsem očima po všech zúčastněných. Přišel jsem sem pouze proto, abych mohl pomáhat republice. Cítím zvláštní napětí. Ano, napětí ze všech stran... Je to jako bublina, která každým okamžikem praskne... Ano Mistře, lhal bych vám, kdybych řekl, že nemám strach. Ano, mám strach. Strach z toho co se stane, ale jsem odhodlán mu čelit proto jsem zde. Vím, jak je to absurdní, syn sénátora, který už tolikrát viděl svého otce nechat uplatit obchodní federací, vás nyní žádá, abyste mu dopřáli tu čest překonat strach a pomoci republice. Poklekl jsem sklonil hlavu a čekal na verdikt...

Angel Cry

Příspěvek od Angel Cry »

Coruscant - Chrám Jedi

Miestnosťou sa ozývali hlas malého chlapca, padli slová, ktoré boli múdrejšie než slová množstva dospelých, každý člen rady ti pozorne načúval....prvý reagoval majster Windu s veľkým úsmevom na perách..., Múdro vravíš na tvoj vek, veľmi múdro, myslím, že hovorím za všetkých v tejto miestnosti, staneš sa rytierom Jedi, nech nám v tom Sila pomáha......potom sa ozval hlas majstra Yodu... Áno, Áno, ty rytierom staneš sa, ale od otca, od všetkých blízkych, ty odpútať sa musíš, problémy otca, len jeho zostať musia, naučiť sa musíš svoje pocity zvládať...nie cudzie si priberať....dokončil majster Yoda...
Po chvílke premýšľania pokračoval....Quinlas Kor, učiteľ tvoj bude..., jeho prvým padawanom staneš sa...dokončil....
Keď nám nemáš viac čo povedať, odisť smieš, choď do svojej izby a priprav sa, majster ťa hneď vyhľadá....povedal majster Windu...a jeho pohľad spočinul na dverách...Miestnosť zalialo svetlo...., dážď ustál a prvé slnečné lúče prenikli temným mračnom, ktoré sa postupne trhalo....niečo začína, niečo končí....povedal potichu a len pre seba majster Yoda....

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Coruscant - Chrám Jedi

Děkuji vám! Pronesl jsem s nevětší uctivostí, jaké jsem byl schopen a vyšel ze dveří místnosti rady. Hlavu jsem měl plnou myšlenek. Napadaly mě a zase opouštěly, jako nekonečný vír, točící se ve spirálách a točící, točící a stále se točící. Bylo mi jasné, že musím něco dělat nebo se mi hlava rozkočí... Ne, nechci, ne, ještě je čas... Nikdy jsem si nepřál být středem pozornosti a nikdy jsem pozornost nevyhledával! Můj krok se stával stále, stále a stále rychlejší. Nechci žít s cejchem, jako nějaký poznamenaný jedinec! Teď už jsem běžel a bylo mi jedno kam... Proč jsi sem šel? Ptal jsem se sám sebe. Protože jsi musel! Zněla odpověď.

Angel Cry

Příspěvek od Angel Cry »

Coruscant - Chrám Jedi

Utekal si dlhou chodbou, bol si sám...tiene hrali svoje predstavenia všade navôkol, chodba potemnela, osvetľovalo ju len jediné, slabé, neónové svetlo...zastavil si na jej konci, a nechal v hlave plynúť všetky myšlienky na predchádzajúce udalosti....
Malý chlapec, sedel v kúte chodby, temné šero zakrývalo jeho tvár..., po určitom čase si začal rozoznávať kroky, kroky smerujúce k tebe, niesli sa celou chodbou...pomalá, rytmická chôdza...v diaľke si rozoznal siluetu postavy, bola čím ďalej tým bližšie, postupne si začal rozoznávať detaily..bol to muž, mladý...mohol mať asi tak 23-25 rokov nie viac, blížil sa, jeho dlhé havranie vlasy mu dopadali na plecia, tvár mal mierne zarastenú, no boli to jeho oči, ktoré prezrádzali, že aj keď je mladý....zažil toho dosť, možno viac ako by chcel.........
Muž podišiel k tebe, zohol sa a podal ti ruku....Ahoj, ty budeš Marco, ja som Quinlas, Rada my zverila tvoj výcvik, viem, že sa bojíš, viem, že veľa vecí ti teraz asi nedáva poriadny zmysel...možno žiadny..., pamätám si ako som sa cítil ja, keď som bol na tvojom mieste..., nevedel som či tento chrám je to pravé miesto pre chlapca ako som ja......strašne som sa chcel rozbehnúť a utiecť domov, ale niečo mi v tom zabránilo...ostal som....postavil sa strachu, a sľúbil si, že sa už nebudem viac báť, tak sa neboj.....bude to dobré, keby sa tu niekto mal báť tak by som to mal byť ja..., si môj prvý padawan...takže nervozita by mala byť na mieste....nejak si už poradíme...čo hovoríš??...spýtal sa Quinlas s úsmevom na perách a pokojným hlasom podávajúc ti ruku.......

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Coruscant - Chrám Jedi


Přijal jsem nabízenou ruku s vděčností v očích. Viděl jsem ve svém Mistrovi velkou část sebe sama, jaký jsem a jaký budu. Ach ano, jaký budeš? Ozval se hlásek v mé hlavě. Jsi schopen unést tíhu budoucnosti, jenž tě čeká? Podíval jsem se na svého Mistra pozorněji a spatřil v něm tolik lásky, kolik jen člověk může dát... Ano, jsem schopen... Odpověděl jsem. Veškeré mé pochybnosti najednou mizeli stejně rychle, jako se před tím objevily... Tak, co se stane teď? Položil jsem otázku už o poznání klidněji. Dokonce se mi na mé tváři podařilo vykouzlit po dlouhé době jeden ze svých, prvních úsměvů...

Angel Cry

Příspěvek od Angel Cry »

Coruscant - Chrám Jedi

Na tvoju otázku majster hneď odpovedal...
Teraz ťa čakajú roky výcviku, začneme od zajtra, nebude to ľahké, bude to veľmi ťažké, skutočný Jedi musí podstúpiť mnoho obetí, vzdať sa mnohých vecí..., za to však získa niečo cennejšie, získa harmóniu a pokoj, získa skutočné spojenie so Silou....
Kráčali ste dlhou chodbou, neponáhľali ste sa, majster Quinlas ti rozprával podrobnosti o výcviku a živote Jedi. Mlčky si počúval každé slovo. Vysvetľoval ti rôzne zaujímavé veci, o midichlorianoch, o štýloch boja, o kódexe a podobne. Postupne ste prešli celý chrám, majster ti ukazoval jeho miestnosti a pristory, cvičnú halu, jedáleň, obytné priestory, knižnicu, archív, proste všetko, aby si sa tu ako tak mohol začať orientovať. Nakoniec ste skončili pri tvojej izbe...
Pre dnes toho bolo akurát dosť Marco, zajtra začneme so skutočným výcvikom, tak sa dobre vyspi a priprav sa, ako som povedal nebude to ľahké. Tak zatial...
rozlúčil sa a odišiel...ostal si sám, vstúpil si do svojej izby a začal premýšľať o všetkom čo si dnes zažil....

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Coruscant - Chrám Jedi

Měl jsem plnou hlavu myšlenek. Všechno bylo tak dokonalé až mystické. Samozřejmě až na můj pokoj, který připomínal skladiště. Začal jsem vybalovat věci a přitom přemýšlel. Můj Mistr se ukázal, jako velice chápavý tvor. snad ještě chápavější, než můj otec, ano nahradí mi otce… Pln takovýchto myšlenek a emocí jsem dokončil vybalovací proces a už se ani nevysvlékal a rovnou hupsl do postele. Nezklamu vás Mistře… Toto byla moje poslední myšlenka předtím, než jsem se ponořil do říše snů…

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“