Mise pro RomanArts(Roman Arad'as)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Mise pro RomanArts(Roman Arad'as)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
I tenhle den začal jako každý jiný v chrámu, kde jsi i nyní jako Jedi žil. Procházel jsi zahrady okolo chrámu a přemítal jsi nad závěrečnou zkouškou, kterou jsi podstoupil během svých rytířských testů. Stále jsi ji nemohl pustit z hlavy a snažil se najít vysvětlení všeho, co jsi spatřil, ale ani hluboké meditace, ani pokusy využití technik o vyvolání vzpomínek nepřinesli žádný účinek, prostě nic. Z tvého zmítání tě vyrušil nově příchozí, aby jsi v něm rozpoznal nikoho jiného než wookiejského mistra Tyvokku, který byl přítomný i u tvé zkoušky.
Zdravím tě rytíři Arad'asi, také hledáš klid cestováním v zahradách ?
pronese mistr Tyvokka a zastaví se vedle tebe, aby se i on věnoval trochu chladnějšímu Coruscantskému ránu v zahradách chrámu.
Jenom bych ti rád připoměl, že být Jedim neznamená přestat se ptát zkušenějších Jediů o radu nebo nekonzultovat s nimi. Pokud tě něco trápí, tak ti kterýkoliv Jedi rád pomůže. Málem bych však zapoměl tě informovat, že rada si přeje tě vidět na ranním zasedání. Máme pro tebe úkol, který je spojený s tvým prvním mistrem. Nyní mě tedy omluv.
pronese ještě mistr Tyvokka a opustí zahrady, aby zamířil k místnosti rady, zatímco ty jsi ještě zůstal v zahradách.
------------------------
Takže jedna věc na upřesnění - Qui-Gon dokončil tvůj výcvik a cvičil tě dva roky, nyní máš možnost sem zmínit informace o tvém předchozím mistrovi(rasa,jméno), který před dvěma roky zmizel a je považován za mrtvého - předpokládám, že od konvencí Star Wars se nebudeš příliš lišit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Ráno bylo vždy stejné, jen pocity se lišily. Dnes už jsem nebyl padawanem ale rytířem jedi. Pro mě to znamenalo hodně, ale vzpomněl jsem si co by na to řekl mistr Grane "Je to jenom stav bytí.", ani nevím proč jsem si na svého bývalého mistra nyní vzpomněl. Vyšel jsem rozjímat do chrámových zahrad, abych uklidnil svou mysl a ještě jednou zavzpomínal na závěrečné zkoušky. Ale vše bylo pryč, nemohl jsem vzpomínky vrátit ani si je znovu prohlédnout, jako by ve mě byly uzamčeny. Snažil jsem se proto meditovat, ale ani to mi nijak nepomohlo. Má meditace byla přerušena blížícím se soustředěním síly, tím soustředěním nebyl nikdo jiný než mistr Tyvokka, který mě zkouškami provázel.
Dobré ráno mistře, ano také hledám klid v zahradách.
Mistr se nadechl čerstvého ranního vzduchu a pokračoval. Přemýšlel jsem nad tím co mi řekl, ano to že již nejsem padawanem neznamená, že se nemohu svěřovat ostatním jediům.
Měl bych si promluvit s mistrem Jinnem.
Mezitím mistr Tyvokka větu dokončil a oznámil mi abych se účastnil setkání rady, při slovech o mém bývalém mistrovi se mi ihned zobrazila jeho tvář v den kdy jsem ho naposledy viděl.
Před očima se mi vybavila tvář rodiánského mistra, mistra Granea, jedie který mě tolik naučil, byl mím vším. Přes obličej měl jizvu dlouhou od brady přes nos až k oku, nikdy o ní nemluvil a snad nikdo neví jak k ní přišel. Byl to jeden z nejmladších mistrů vůbec, byl velice nadaný v síle, ovšem na úkor ovládání meče, to nebylo jeho nejsilnější stránkou a ani se většinou nesnažil mě s mečem učit zacházet. Většinou požádal mistra Jinna. Byly velkými přáteli a proto když můj mistr zmizel, mistr Jinn se ujal mého výcviku, jeho výcvik v té době právě skončil, mistr Dooku ho považoval za připraveného a tím také byl.
Pod náporem tolika myšlenek a vzpomínek jsem si ani nevšiml, že mistr Tyvokka odešel. Neváhal jsem proto a vydal se do sekce, kde měli pokoje mistři jedi, přímo za mistrem Qui-Gonem.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
Po mistrech slova Tyvokky se ti znovu objeví před očima obraz tvého prvního mistra, který byl mezi Jedii poněkud neortodoxní ať už vzhledem nebo přístupem, kde si byl často podobný s mistrem Jinnem co se týká názoru na některá řešení situace, což také vedlo k jejich dobréu přátelství. Ale během těchto myšlenek jsi byl už na cestě k pokojům svého posledního mistra. Cestou jsi potkal několik známých tváří, z nichž většina byla ještě padawany a setkával jsi se s jejich pohledy, které by byli jakoby rozdílné, když jste se viděli ještě jako padawani. Tuhle myšlenku jsi však brzy zahnal, když jsi už klepal na pokoj mistra Jinna, jenž ti zanedlouho otevřel.
Ah, Romane chvilku jsme se neviděli. Tuším, že nějaké potíže tě sem přivádějí. Sice musím letět na misi, která mi byla přidělena, ale odlet zase tak hodně nespěchá.
pronese, když tě spatří, aby jsi na jeho lůžku viděl zabalené věci v zavazadle, zatímco samotný mistr Jinn byl v cestovním úboru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Kam se chystáte mistře?
Vypadlo mi z úst jako první. Byla to jedna z mých chyb, mluvím rychleji než myslím. Vlastně jsem si ani nemohl vzpomenout proč jsem sem přišel. Věděl jsem proč oficiálně, to kvůli mistru Graneovi, ale proč neoficiálně? Nebyl jsem si jistý jestli mám s mistrem Jinnem mluvit o mých pocitech a obrazech ze závěrečné zkoušky, stále jsem váhal. Musel jsem působit podivně, když jsem tam jen tak postával a hleděl do prázdna.
Být rytířem jedi není takové jaké jsem čekal.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
Qui-Gon na tebe zvědavě pohlédl, jakoby zkoumal tvé pocity, aby se posléze jen přátelsky usmál.
Nemělo by to být nic vážného, jen menší diplomatické napětí na Corellii mezi dvěma vyššími představiteli, tak to tam jedu urovnat. Rada předpokládá, že pouhá má přítomnost dovede zúčastněné srtany k rozumu, ale to se ještě uvidí.
odpoví ti bez delšího váhání mistr Jinn a vejde do svého pokoje, kde uchopí své věci a k opasku si připne svůj světelný meč, který se doposud válel na jeho stole, poté vyjde před pokoj, aby jej za sebou zavřel a zamknul.
Ale co tě sem přivádí ? Nemá pro tebe snad Rada také misi, nebo je to něco, osobního ?
zeptá se mistr Jinn, zatímco společně lehkým krokem vyrazíte směrem z této sekce chrámu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Pomalu jsme směřovali do středu chrámové budovy. Urovnal jsem své myšlenky a odhodlal se mistrovi svěřit.
Ano Rada pro mě má úkol, ale přišel jsem kvůli něčemu osobnímu. Nevím co si mám myslet.
Ani jsem si nevšímal toho co mistr říkal, nebylo to podstatné, stále jsem měl v sobě velký zmatek.
Možná ještě nejsem připraven na to stát se jediem.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
Mistr Jinn se po tvé poslední myšlence zastavil a hloubavě se na tebe podíval s vážným výrazem ve tváři.
Cítím, že tě něco trápí. Byla by hloupost si myslet, že jakmile se jednou staneme Jedii, tak najednou budeme znát všechny odpověďi na naše potíže, problémy, otázky. Spíš mám opačný pocit, sice najdu odpověďi na mnoho otázek z dřívějška, ale o to více závažnějších otázek se vynoří. Někdo by mohl říci, že to má Jedi ještě horší, ale mistr Yoda by oponoval. Protože jak říká, kde je Síla tam Jedi nalezne míru ve svém nitru.
pronese dlouhou a hloubavou řeč mistr Jinn, ale krátkým nádechem dá najevo, že má na srdci ještě něco.
Ale jednou věcí jsem si jistý a to, že vše má svoji odpověď. A s pomocí Síly a trpělivostí Jediho je jen otázkou času, kdy ji nalezneme. Ale co konkrétně tě tedy přivádí za mnou ?
dodá ještě mistr Jinn a ty si všimneš, že jste mezitím odbočili do okolních chrámových zahrad, kde se nyní mistr Jinn zastavil a čekal na tvoji odpověď. Nějako vytušil, že by bylo lepší promluvit si v klidném prostředí chrámových zahrad.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Ani nevím proč ale neříkalo se mi to snadno, jako bych se toho bál. Ale dobře jsem věděl, že sám nic nedokážu.
Měl jsem vizi mistře. Vizi o sobě, vás... Viděl jsem zemřít vašeho mistra, mistra Dooku zabil Jedi!
Nevěděl jsem jistě jestli to byl Jedi, prostě se to objevilo v mé hlavě a já to řekl, po tom co jsem domluvil jsem zůstal potichu a čekal na mistrovu reakci.
Co by mi asi řekl mistr Grane? Že budoucnost není možné vidět?
Opět jsem si vybavil den, kdy jsem mistra potkal, v nejnižších patrech Coruscantu. Byl jsem dítě, ale přesto si to pamatuji, jako by to bylo včera. První věc kterou si z dětství pamatuji. To jak se ke mě mistr sklání, uklidňuje mě, utěšuje a bere do náručí. Všude je tolik světla, cítil jsem jak mě pálí oči.
Mistr Jinn si musel myslet že jsem snad v transu, trhl jsem sebou, když konečně promluvil. Vrátil jsem se do současnosti a slyšel dopadat kapky vody na kameny v jezírku.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
Po tvých slovech se mist Jinn trochu zachmuřil, díky čemuž jsi se ponořil do myšlenek, které se opět vztahovali k tvému prvnímu mistrovi, což nebylo dnes už poprvé.
Říkáš vizi Romane ? Hmm, o jejím obsahu se nesmíš ukvapovat. Vize jsou dvousečné, mohou ukazovat co se stane, nebo co by se mohlo stát a těžko lze určit o kterou z nich se jedná. Ale více by ti o tom mohl povědět mistr Yoda, který s nima má mnohem více zkušeností a je v tomto tématu mnohem znalejší než já, takže ti mohl tuto záležitost osvětlit mnohem více. A pokud by tím, kdo zabije mistra Dooku měl být opravdu Jedi, tak je to jen o důvod více, proč se o tomto poradit s mistrem Yodou.
pronese mistr Jinn, jakmile se tvé myšlenky trochu uklidní a opět mu věnuješ plnou pozornost, jakoby vytušil, kdy je vhodné začít mluvit a kdy přestat, znaky opravdu skvělého diplomata, jak se o ně všude proslýchá.
Ale jedno ti můžu poradit jistě, nenech se slepě vést svou vizí, protože právě to může být tím, co povede k jejímu vyplnění. Jednej vždy podle aktuální situace a měj své emoce pod kontrolou, jako správný Jedi. Protože pokud má živoucí Síla pro nás připravena cestu, tak ji vždy najdeme.
dodá ještě mistr Jinn a přátelsky ti položí ruku na rameno a ty si uvědomíš, že jeho přítomnost je pro tebe uklidňující a povzbující, jestli je to však tím, že byl tvým mistrem, nebo díky jeho mistrovství v ovládání Síly, o tom můžeš pouze uvažovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Zamyslel jsem se nad mistrovími slovy a uvědomil si, že toto není zrovna vhodná doba na tento druh rozhovoru. Už dávno jsem měl být jinde, v síni rady. Odprostil jsem se tedy od myšlenek, kterých jsem měl plnou hlavu a promluvil.
Máte pravdu mistře, měl bych se poradit s mistrem Yodou, vy mi však vždy pomůžete, jsem hrozně rád, že jsem mohl být vaším padawanem.
Znovu se mi zjevil poslední okamžik s mím prvním mistrem.
Už bych měl jít, Rada určitě čeká a můj úkol je teď důležitější než mé vize...
Napřímil jsem se a pomalu připravoval k odchodu.
Ať Vás síla provází mistře.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
A nechť provází i tebe Romane.
pronese ještě mistr Jinn než od něho zamíříš přímo do síně rady Jedi, kteří už na tebe jistě čekají. Dorazíš tam poměrně rychle a zjistíš, že před tebou je v místnosti ještě jiný rytíř Jedi, který také dostává zadání svého úkolu. Po minutce čekání se dostaneřada i na tebe, takže předstoupíš před nejznámější mistry Jedi současné doby v čele s mistrem Yodou.
Přiítán buď, rytíři Arad'asi
pozdraví tě jménem celé rady mistryně Yaddle na tvoji úklony, zatímco ostatní lehce pokynou hlavou.
Jestli nemýlím-li se, tak mistr Grane tvým mistrem před mistrem Jinnem byl, hmm ?
začne mistr Yoda a vyčká tvého souhlasu, aby mohl pokračovat ve své řeči.
Nedávno zprávy o něm jeden z rytířů získal. Určitého nic to není, přesto v nalezení jeho by to pomoci mohlo.
nastíní mistr Yoda situaci a jako další se slova chopí mistr Tyvokka.
Může to být obtížný úkol, proto jej nemusíš přijmout. Rozhodli jsme se tě zeptat, protože se jedná o tvého bývalého mistra a vzhledem k poutu, které váže mistra s padawanem by jsi mohl býtnejkvalifikovanější pro pátrání po něm.
odůvodní výběr rady mistr Tyvokka a nyní vyčká stejně jako ostatní členové rady na tvou odpověď.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Jakmile vkročím do síně Rady zastavím se ve středu kruhu vyobrazeného na podlaze, čo je vlastně i uprostřed síně. Projedu pohledem všechny přítomné a pak mírně pokloním hlavu na důkaz úcty a pozdravu. Poté co přivítala Rada mě chopí se slova mistr Yoda. Jako vždy jde přímo k věci a nezdržuje se zbytečnostmi. Jen málo bytostí ve vesmíru umí mluvit tak přímo a tak moudře zároveň.
Ano, mistr Grane byl mím prvním mistrem a já jeho padawanem...
Větu tak trochu nedokončím a nechám ji viset ve vzduchu, který začíná lehce přituhovat.
Tohle není jedna z mích nejoblíbenějších situací.
Musel jsem bojovat sám se sebou, zaplavuje mě úzkost i radost zároveň a to nejsou pocity, které má Jedi mít. Mistr Yoda mluvil dál, ale moc podrobností mi nezdělil, čekal jsem toho víc. Potom mě mistr Tyvokka postavil před volbu, přijmout úkol nebo ne. Bylo to jasné, ale pro mě až tak ne.
Musím znát víc podrobností.
Síla ke mě promlouvala, měl jsem pocit že na tuto misi nemám jít sám, ale s kým když mistr Qui-Gon je pryč. Jsem ten nejkvalifikovanější ale tím nejvhodnějším být nemusím. Přemýšlel jsem dost dlouho, ale stejně mě nic rozumného nenapadlo, tak jsem se chopl slova.
Mistře Yodo, můžete mi říci více podrovností, nevím jestli jsem ta nejvhodnější osoba. Síla mi říká, že bych na tuto misi neměl jít sám, ale kdo by mě doprovázel?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
Po tvých slovech se mistr Yoda zatváří zamyšleným výrazem a je menší chvíli zticha, jak promýšlí význam tvých slov.
Ukvapený nejsi a nebezpečí správně očekáváš, to dobře jest. Mistryně Fay, jež po okrajích putuje, na zmínku o něm narazila při návštěvě planety Munto Codru. Planeta odlehlá jest a důvodem přítomnosti tvého mistra jisti si nejsme. Podle zpráv, které mistryně Fay zaslala nám, zdejší obyvatelé s ním před jistou dobou setkali se a možné informace o něm míti mohou. Zprávavíce však neobsahovala, protože mistryně Fay na odpověď čeká. Pokud úkol přijal by jsi, jejího doprovodu dočkat by jsi se mohl.
odpoví mistr Yoda a i k jeho jistému zklamání ti toho příliš nesdělil.
Netušíme, kam by tě toto pátrání mohlo přivést a co by tě tam mohlo čekat. Je možné, že může být velice krátké nebo velice zdlouhavé, stejně jako nemůžeme určit jestli bude jednoduché nebo náročné. Toto vyšetřování je pro nás velkou neznámou a proto by bylo tvého doprovodu i potřeba. To je však vše, co ti nyní můžeme říci, proto se tedy ptáme, přijmeš tuto misi nebo ne ?
doplní mistra Yodu mistr Tyvokka, aby zraky všech členů rady nyní spočinuli na tobě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Coruscant, chrám Jedi:
Nedostal jsem tolik informací kolik jsem čekal, ale ani mistr Yoda nevypadal s tímhle minimem spokojen. Avšak bylo teď na mě jestli z nich budu čerpat a na misi se vydám či ne. Byl jsem rozhodnutý už když jsem přišel, ani nevím proč pochybuji. Na misi se vydat musím.
Přijímám úkol Rady.
Řekl jsem sebevědomě a přemýšlel jestli mistryni Fay znám nebo ne. Bude mě přeci jen doprovázet na misi.
Měl bych o ní zjistit více.
Chci se zeptat mistře, mistryně Fay něco mi to říká, setkal jsem se s ní někdy? Ale o té planetě jsem doposud neslyšel, nachází ve vnějším okraji?
V hlavě už se mi zobrazovalo vše co si vezmu sebou. Je to první mise vše musí být dokonalé.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, chrám Jedi:
Když jsi se mistra Yody zeptal na mystriňi Fay, tak se zachmuřil a chvilku tápal v paměti, než ti podal odpověď.
Dlouho je tomu, co mistryně Fay na Coruscant zavítala, třináct let co pamatuju si naposledy. Ale o tom, že zaslechl o ní jsi, přesvědčen jsem. Legendy o ní vyprávějí se, jednou z proslulých putujících Jedi je. Až na místo dorazíš, bez obtíží ji jistě rozpoznáš.
odpoví na tvou otázku mistr Yoda, ale roušku tajemství okolo mistryně Fay příliš neodhalí, jen poukáže na jisté legendy, které o ní kolují v řádu. Vzpoměl jsi si na jednu průpovídku, že v nějaké vzdálené planetě překrásná Jedi sama zastavila válku dvou rodů, aniž by přišel kdokoliv o život nebo došlo k nějakému poškození.
Munto Codru je planeta ve vnějším okraji, která se nachází nedaleko Pakuuni, známější sousední planeta, která už troškuvzdálenější je Mon Calamari, více informací jistě najdeš v archívech. To je asi vše, máš ještě nějaké dotazy rytíři Arad'asi ?
odpoví na druhou otázku mistr Tyvokka a dá ti ještě možnost na případné další otázky.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“