Čas dospět - mise pro Tarmien Nalju

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Parkrik Major, konference

Tak jestli tomuhle říkají slabší verze, pak bych rád viděl tu "silnější"... tedy, vlastně ne!
Záchrana přišla z nečekané strany a úleva, že se mi podařilo vyklouznout z čemusi, co mohla být akce "ožerme Jediho!"... mně přišla zábavná. Narozdíl od blížících se jednání, z nichž jsem pociťoval dosti konkrétní obavy.
Ačkoli Nameovo "nerad vás ruším" mi připadalo jako malý zázrak, nemohl jsem se zbavit dojmu, že dost možná nastanou situace, kdy by nebylo tak zcela nepohodlné nebýt střízlivý.
Ha, ha, ha, zasmáli se Ewoci a odlétli na repulsorových saních.
Buď rád, že jsi střízlivý, bude to potřeba, ať to zase zvoráš sebevíc. Alespoň budeš vědět, kde a jak to zvoráváš.
A budeš se moci celé situaci postavit čelem. A zvládnout ji dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
...
...
...
A nepočítej s tím, že si to zkusíš nějak ulehčit.
JSI dospělý.
JSI Jedi.
A kdo kdy říkal, že cokoli z toho bude jednoduché...?

Dělat si svědomí je věc vysoce nevděčná, leč nutná a vpodstatě i zajímavá.
Člověk se občas nestačí divit, co si při tom na sobě všimne.
Vesměs věcí, co se mu daří léta s úspěchem ignorovat.

Samozřejmě, že když přišel čas na jednání, tak šlo všechno i s nepříjemnými pocity stranou.
Ve své situaci jsem se o dospělé a jedijské chování MUSEL minimálně snažit. A to prakticky, protože na nějaké opatrné obcházení a kličkování nebyl čas ani prostor.
Což vůbec nebyla špatná škola

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Poté co ses zbavil opíjejících se místních, jsi se začal, za krušných myšlenek, přesunovat ke kanceláři kurfiřta.
Přede dveřmi jsi potkal lorda Naila.
Zrovna otevíral dveře, když jsi přišel. Usmál se na tebe a pustil tě dovnitř.
Vevnitř na vás již čekal Kurfiřt.
Užili jste si konferenci pánové?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Parkrik Major

Mé dojmy z konference byly dost dobře... nevyjadřitelné slovy.
Nedalo se říct, že by za ně mohlo něco jiného než faktory ryze subjektivní - stejně jako obavy, že nedokážu dost dobře nechat stranou ironii, která se při spojení "bavit se dobře" a vzpomínkami na události posledních dvou dnů přímo podbízela.
Nejhorší očekávání (ani horší či jakékoli špatné) se však, pokud šlo o nevhodný sarkasmus, nenaplnila. Místo toho jsem ze sebe dostal zdvořilé poděkování za pohostinné přijetí a za rozšíření obzorů.
Obé dvé bylo dostatečně pravdivé, abych neměl (a ani nevzbuzoval) pocit nemístné diplomatické kličky - a zároveň zcela vyjadřovaly mé dobré i ty ne až tak dobré dojmy z konference.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Parkrik Major

Po několika zvořilostech jste započali jednání.
Pánové, myslím že není třeba si zde něco nalhávat, a budeme jednat na rovinu.
Zde Lord Nail, je zde aby nás přesvědčil, že bysme se měli přidat k Sithům, a zde Jedi Nalju abysme se nepřidávali.

Začal pomalu kurfiřt.
Včera mě pan Nalju upozornil na různé ošemetné věci spojení se Sithy.
Všiml sis že lord Nail lehce nadzvedl jedno obočí a mírně k tobě natočil hlavu.
Uvedl jako případ bitvu o Yavin IV. Já jsem si dnes prostudoval nějaké zprávy co se tam stalo, ale nejsem z toho moc moudrý. Republika nebyla příliš sdílná na podrobnosti a celé to bylo takové zmatené.
Mohl byste mi tedy Jedi Nalju objasnit o co tam šlo?

Vyzval tě, oba dva se na tebe dívali a čekali co z tebe vypadne. Nail vypadal, mimo jiné, celkem pobaveně.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Parkrik Major

Lord Nail se skvěle bavil.Což se mu sice dalo jen velmi těžko zazlívat, na druhou stranu to vzbuzovalo (a ještě více povzbuzovalo) pocit zahnanosti do kouta.
Veškerá frustrace pracně vytlačovaná z vědomí se v jednom momentu vrátila zpátky.
Ať řeknu cokoli, bude to stejně jen bourání zdi hlavou.
To ovšem neznamená, že bych to neměl zkusit.


Důvodem, proč jsem zmínil bitvu o Yavin IV., nebyla její role v závěru velké sithské války, ale ukázka extrému, kam až může spojenectví s temnou stranou také zajít. Původní obyvatelé tohoto měsíce se těšili statutu ctěných spojenců sithského impéria, což nicméně nezabránilo tomu, aby je tehdejší vůdce sithské strany, Exar Kun, nevyhubil, když usoudil, že jeho konec je již nezvratný.

Zarazil jsem se.
Jistě. Snažím se říkat svoje – a zároveň si uvědomuji, kolik argumentů je jinde.
Stejně či snad ještě více zásadních a podstatných.
Takových, které by mne na kurfiřtově místě zajímaly mnohem intenzivněji – na rozdíl od háčků, jež by sithské spojenectví mělo mít. Háčků, které jsem dost možná vnímal silně kvůli své výchově a názorům. Možná…
Z jednání se zatím stává fraška předem připravených textů.
Nail si to uvědomuje a nemá ani potřebu zachovávat dekorum.
Budiž, proč by také měl.
Celá situace byla až příliš jednoznačná.
Asi jako při pazaacu, když druhá strana při třetím setu právě vyložila dvacítku a v ruce nemáte nic, čím by se to dalo dorovnat. A všichni přece víme, jak funguje balíček.

Proč ponižovat všechny zúčastněné hraním předem načrtnutých rolí.
Jak to řekl kurfiřt?
Není třeba si nic nalhávat a budeme jednat na rovinu?

A PROČ VLASTNĚ NE…?


Je důležité si uvědomit, co je ve skutečnosti v sázce.
V podstatě nesejde ani tak na tom, jestli se planeta přikloní na tu či onu stranu. Zásadní je něco jiného. Lidé, co na ní žijí. Vláda a spojenectví mohou být různá, ale srdce by měla zůstat tak svobodná, jak jen je to možné.
Když Malak se svými Jedii osvobozoval Parkrik Major od Mandalorianů, bezpochyby nemyslel na to, že by se z něj v budoucnu stal sith a pak z toho vzešla ultimátní výhoda pro možná budoucí jednání. Rozhodl se, protože to považoval za správné.
A správné to také bylo.
A měřítko, podle nějž se Jediové zde dokázali řídit, si bezpochyby zasloužilo být zachováno. Bez ohledu na výsledek. Diplomatické tanečky nikdy nedokázaly nic doopravdy vyřešit.

Prezentované stanovisko za republikovou stranu vyznělo zmateně – protože zmatené BYLO. Možná je zmatené pořád, ačkoli jsem měl možnost o něm dost uvažovat a podívat se na ně z úhlů, které jsem předtím nedokázal vidět.
Mým původním plánem bylo… klasické vyjednávání ve prospěch mé strany, kterou z mnoha různých důvodů považuji za tu správnou a spolehlivou.
Avšak poté, co jsem se na místě seznámil s dalšími podstatnými skutečnostmi, musel jsem své stanovisko přehodnotit.


Dal jsem kurfiřtovi a sithskému zástupci prostor si všechno přebrat.
Přece jen – byla v tom změna, a ne úplně nepodstatná.
Dost možná poprvé v životě mi nešlo o to udělat věci dobře. Udělat je správně bylo důležitější.

Republika sice přislíbila poslat v případě potřeby lodě, ovšem o pozornosti, jíž se u ní těší zdejší sektor, jasně svědčí výběr vyslancovy osoby.
Sithská strana k této otázce přistoupila mnohem zodpovědněji a uctivěji.
Vlastně ani nebyl čas či prostor bát se, co na to kdo z osob, jimž bych měl být odpovědný, řekne.


No, už jsem se jednou rozhodl – a teď to prostě musím dokončit.
Tohle pálí mosty. A cesta zpátky není. Díky Síle za to.
Nezbývalo než pokračovat.

Nejsem zkušený vyjednavač a patrně mi k tomu chybí i základní předpoklady. Navíc řád Jedi JE v občanské válce a už z toho důvodu – stejně dobře jako kvůli již zmíněným a naznačeným ošemetným věcem – je pro mě téměř nemožné představit si sithy v roli důvěryhodných partnerů, kteří dodrží své dohody.
Nemohu však vyloučit, že jsou mezi nimi výjimky a že skutečně mají s Parkrikem Major ty nejlepší úmysly.
Pak by ovšem bylo na místě, aby se tyto nejlepší úmysly změnily v konkrétní závazky a byly součástí smlouvy výhodné pro zdejší sektor v dlouhodobém horizontu, spojené s pevnými zárukami.


Pevně jsem se zadíval Nailovi do očí.

Darth Malak či lord Nail se bezpochyby mohou zaručit svým upřímně míněným slovem a svou vůlí, ale je to dostatečná záruka pro smlouvu s celým sithským impériem? Stejně, jako by se mohl zaručit kdokoli důvěryhodný z rady Jedi či ze Senátu za smlouvu za celou Republiku. Myslím si, že nikoliv. Zvláště v situaci, kdy se nacházíme ve válce, kdy jistoty a věci kolem nás až příliš rychle podléhají nečekaným změnám.
Proto se domnívám, že nejbezpečnější cesta pro váš sektor leží v důsledné neutralitě, plně respektované oběma stranami tohoto konfliktu.


Jestli chcete uzavřít čestnou a férovou dohodu se zdejší vládou – ano, mám problém uvěřit, že by toho byli sithové schopni, jenže v takovém případě nebude těžké rozptýlit veškeré pochybnosti.
Ale pokud máte v plánu něco jiného, temného… ať při vás stojí Síla.


Ten pocit měl bezpochyby komické rysy. Ale vycházel ze stejné hloubky, jako nutnost změnit se – a rozhodnutí vzít tuto nutnost smrtelně vážně. A dral se do mysli se stejnou intenzitou; zavnímat jej v Síle bylo až příliš snadné, což nebylo diplomatické ani taktické.
Jenže ve stejnou chvíli mi v hlavě naplno docvakla myšlenka, které jsem se dřív vyhýbal, jak jen to šlo.

…ač je ochrana našich principů důležitá, rozhodně by nikdy neměla převážit miliardy životů co jsou v sázce…

Pouze by místo principů mohlo být spíše představ o světě.
A místo miliard… životy nevinných.

------------------------------------------

Doufám, že Tarmienovo reakce neznamená nějakou výraznou čáru přes rozpočet (osobně mne při psaní překvapila, počítala jsem původně, že by se choval jinak, ale tahle verze mi k jeho vývoji v průběhu mise sedí přece jenom lépe :) )

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Parkrik Major

Lord Nail vypadal že tě opraví, ohledně Yavinu, když jsi však začal mluvit dál opět se opřel a dál poslouchal.
Postupem času jsi mohl vidět jak se mu mění výraz. Do pobavení se mu přimíchalo i jisté překvapení, nezdálo se že nepříjemné, a i úcta.
Poté co jsi skončil nastalo ticho, během kterého oba zvažovali to co jsi řekl.
Je vidět, že Řád Jedi má stále mladé členy s bystrou myslí.
Protrhl nakonec ticho Sith, kurfiřt jen kývl hlavou na souhlas.
I když od bývalého padawana mého starého přítele Murraye jsem nic menšího neočekával.
Dodal po chvilce, kurfiřt se z té poznámky zdál být poněkud vyvedený z míry, ale pak to zřejmě zařadil do kolonky Jedi/Sithské záležitosti, do kterých nevidí.
Návrh smlouvy, předložený Sithy, obsahoval velmi konkrétní návrh sumy, za kterou by se odkupovaly zde vypěstované plodiny. Sithská strana je navíc ochotna na smlouvu přidat dodatek, že nebude požadovat po systému Pakrik žádnou branou povinnost, ani aby se jakkoliv podílel na válečném snažení.
Pokračoval pak Nail, spíše vysvětlujícím hlasem k tobě, než ke kurfiřtovi, který obsah smlouvy již znal.
A co se týče toho jak držíme slovo.
Neslíbili rytíři Jedi, že budou chránit Republiku a pak se neměli k tomu ji chránit proti mandalorianským klanům, a ti co ano, tak dnes jsou právě Sithy. Z mého pohledu naopak Sithové drží slovo.

Kurfiřt stále mlčel a přemýšlel, zdálo se že tíha jeho rozhodnutí na něj dolehla a nevěděl zda ten krok s Sithům má, či nemá podniknout, místo toho mlčel a poslouchal vaši debatu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Zmínka o dodatku vztahujícímu se k vynechání branné povinnosti a podílu na válečném úsilí sithského impéria mne svým způsobem uklidnila, alespoň pokud šlo o věci, které jsem vnímal jako svůj hlavní cíl.

Na druhou stranu - jestli byli sithové ochotni zajít k takovémuto návrhu (který Nail sotva mohl přihodit z vlastní iniciativy), museli mít o Karchenský sektor značný zájem. Vcelku úspěšně mi unikalo, proč, ale mělo to v sobě něco znepokojujícího.
Stejně jako poznámka lorda Naila o mistru Murrayovi. Bezděčně mi připomněla mistrovu poznámku, kterou pronesl, když se dozvěděl o vstupu řádu Jedi do války.

Nejsem si jist, zda se to, co v dnešní době dělají Sithové, dá nazvat obranou Republiky, poznamenám zcela bezmyšlenkovitě a nutno dodat, že hned v tu chvíli z toho nemám dobrý pocit. Nicméně na Nailovu poznámku o důvěryhodnosti se nedalo nereagovat ironicky.

"Z pohledu třetí, nijak nezúčastněné osoby by se tedy celá situace mohla jevit takto: Jediové byli z nějakých svých neuchopitelných důvodů schopni riskovat vyvrácení Republiky Mandaloriany. Sithové Republiku před touto hrozbou ochránili - a nyní se ji snaží dobýt. Pokud by se tedy jako dodržení slova brala efektivní obrana Republiky a loajalita k ní, zdá se, že obě strany vychází tak nastejno - byť každá jiným způsobem."

Zásadní rozdíl je, že jedna ze stran dělá první poslední, aby získala spojenectví Pakriku - a druhá zdejší situaci hrubě podceňuje. Tady přece nemůže jít jen o obyčejné spojenectví, to, co Nail nabízí je díky možné doložce velmi exkluzivně působící smlouva, příliš cenná na to, aby se její pomocí naháněly jen diplomatické body. Takovou dohodou by totiž získali "pouze" spojenecký prostor - který by nemohli řádně vojensky a ekonomicky využívat.
Tedy... buď smlouvu nehodlají dodržet, ale to by ji asi neprezentoval sith považující mého mistra za "starého přítele" - nebo je tu něco, co pro ně má mnohem větší hodnotu než ekonomické výhody plynoucí z jedné soustavy.


Po zádech mi přeběhl mráz z myšlenky, že by mohlo jít převážně o získání spojeneckého prostoru - přičemž ekonomické a válečné základny by mohly vznikat na jiných světech stejného sektoru, spojených se sithy jinými smlouvami.

Tohle riziko tu skutečně mohlo být, možná právě proto, jak řád s Republikou tuto oblast podceňovali. Dokonce i Vandar Tokare byl toho názoru, že největším nebezpečím v případě přiklonení se Parkriku Majoru k Sithům by mohlo být posílení jejich diplomatické pozice při možném uzavírání smluv s jinými světy, to, že by byli přijatelnějšími partnery pro uzavírání spojenectví.

I kdyby ale tyto nejhorší obavy byly pravdivé - tohle není problém Pakrik Majoru.

Důležité je, aby mohl kurfiřt rozhodnout, co bude považovat za to nejlepší řešení pro své lidi.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Nail se po tvé poznámce mírně zakabonil. Nicméně ukázal že má i na toto odpověď.
Spíše tak že se Sithové snaží vytlačit řád z jejich, ne příliš zasloužené, pozice.
Poposedl si a začal vysvětlovat.
Když se podíváte na zprávy o postupu našich armád, dozvíte se že nedochází k likvidaci strategických pozicí a výrobních středisek. Také se Lord Revan, snaží o to aby se rytíři Jedi spíše přidali k němu, než aby je všechny povraždil.
Jde nám spíše o to, aby jsme nahradili nespolehlivý řád Jedi, jako ochránce, a v samotné republice odstranili korupci.

Prohlásí Nail s takovou jistotou, jako by o tom sám byl skálopevně přesvědčen.
Pánové, já vám děkuji. Já si to ještě promyslím, a zítra vám dám vědět své rozhodnutí.
Ukončí debatu kurfiřt.
Je na něm poznat, že ho zřejmě čeká, dlouhá bezesná noc.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

...a tak skončilo diplomatické okénko, které ke konci příliš diplomaticky nevypadalo.

Nezdálo se, že by to někoho nějak zvlášť trápilo - kurfiřt měl starosti zejména ohledně nelehkého rozhodnutí, já měl svých starostí dost a Nailovo pojetí sithských ochránců Republiky mi hodné sarkasmu prostě doopravdy připadalo, a Nail se zdál být nad všechny podobné banality vysoce povznesen, jak si jen může dovolit muž podílející se na Revanově poněkud originální koncepci boje proti korupci a jejímu uvádění do praxe.

Nezbylo tedy než se rozloučit, a v duchu popřát kurfiřtovi, aby s ním v jeho rozhodování byla Síla a podařilo se mu nalézt to řešení, které bude nejlepší pro další osudy Pakriku - i kdyby to mělo být přijetí Nailem nabídnuté smlouvy.

A také se znovu zapojit do konferenčního programu, ačkoli v tom byla především možnost se zpětně podívat na své jednání. Skutečně, neměl jsem z toho nejlepší pocit. A když jsem se na to neurčité něco zaměřit, vybavoval se mi komentář ke kodexu rozebírající, že by Jedi neměl jednat pod dočasnými emocionálními výkyvy. A bezmyšlenkovitý ironický komentář bezpochyby pod vlivem dočasného emocionálního výkyvu byl.
Na druhou stranu, když jsem si znovu vybavil Nailovo pojetí ochrany Republiky, připadalo mi stále tak absurdní a ironiehodné, až mi připadalo, že mám spíš špatný pocit z toho, že nemám špatný pocit z toho, jak jsem nakonec jednal.
Jedijské uvažování občas bývá velmi komplikované, a tak jsem se radši rozhodl soustředit na pokračující program.

Tohle počká.
Minimálně do doby, než se dostanu zas do knihovny a budu si moci projít onen komentář a zjistit, co a jak přesně to autor myslel.
A dost možná ještě déle. Přece jen, v galaxii se dějí podstatně důležitější věci, než aby si Jediové mohli dovolit zkoumat jemné nuance svého chování jako pod elektronovým mikroskopem.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Venku se již sešeřilo.
Z konference zbyly již jen skupinky popíjejících místních, občas byli někteří taženi domů manželkami, aby nedělali ostudu.
Oficiální program skončil, takže popíjení s místními bylo to jedné, co by jsi mohl na konferenci ještě stihnout.
Lord Nail vyrazil k bavícím se skupinkám, a s jednou splynul v družném rozhovoru.
Jeho společníci byli již tak opilí, že ani nevnímali že je to Sith, a chovali se k němu jako k sousedovi.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Neoficiální složky programu.
Tak na tohle jsem nebyl dobrý ani v enklávě.
A ani, když jsem měl lepší a uvolněnější náladu.
Chyběly mi známé tváře, staří známí, v jejichž přítomnosti se doopravdy dalo vypnout a jen tak existovat. A do toho se vrátily nepříjemné pocity v záblesku vzpomínky na... sen? vizi? V každém případě noční můru.
Nechci, aby to byla pravda. Aby COKOLI z toho byla pravda.
Nejrozumnější by bylo jít spát.
Jako nejlepší nápad mi připadalo připojit se k popíjejícím místním a k jejich oblíbené činnosti, ani ne tak pro navazování společenských kontaktů, jako spíš kvůli spontánní chuti odpálit alespoň kus toho nepříjemného rozpoložení do černé díry.
Nakonec to skončilo klasickým jedijským kompromisem - zkusím se na chvíli zapojit do společenských aktivit, s alkoholem to nepřehnat, a pak se uvidí.

------------------------
POZN: Tarmien si to sice plánuje hezky, ale jestli to bude mít volný průběh a nic speciálního neplánuješ (tzn. přeskočilo by se na vyhlášení výsledků :D), tak to sice "moc" nepřežene, ale ráno ho bude bolet hlava.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Večer proběhl dále již celkem poklidně. Místním jsi měl sice poněkud problémy rozumět, neboť jim ztěžkl jazyk, ale vzhledem k tomu že jsi se také párkrát napil, dalo by se to možná i využít jako palivo do lodí, jsi také začal zadrhávat.
Ráno tě probudila kocovina.
Při pohledu na chronometr, jsi zjistil že je již dosti pozdě. Někdo ti mezitím přinesl snídani a nechal ji na stole a nechal tě spát.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

...to už je ráno? pomyslel jsem si, sotva jsem přišel k sobě a začal si uvědomovat, že je nějak moc světlo.
Nu, zmýlil jsem se.
Nebylo ráno, ale dopoledne. Ta část dopoledne, která se za ráno považovat opravdu nedá, přestože se k polednímu ani zdaleka neblíží.
Zdálo se, že alkohol si s doháněním spánkového deficitu dobře rozuměl.
Bylo třeba se dát dohromady a vydat se vstříc dnešnímu programu.
No, uvidíme, co den přinese.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Když jsi vyšel ven, viděl jsi jak již hosté se pomalu přesunují ke svým lodím a odlétají. Pódium, postavené pro včerejší konferenci, se zrovna rozebíralo.
Mnozí také ještě nebyli venku ze svých příbytků a zřejmě vyspávali kocovinu.
Pak tě zahlédl Non.
Dobré ráno. Mám vám vyřídit, že by vám Kurfiřt chtěl něco zdělit, takže, až budete mít čas, kdyby jste se u něj zastavil.
Požádal tě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Vzhledem k tomu, že návštěvu kurfiřta jsem považoval za hlavní náplň svého programu - rozhodně poté, co proběhlo včera a co mi bylo řečeno, ať se u něj v průběhu dalšího dne stavím - Nonovi jeho požádání odkývnu a vydám se na cestu za kurfiřtem hned, jak to bude možné.
Navíc... mě také čeká cesta domů, a co hůř, nutnost sestavit hlášení.
Pohled na rozebírané pódium přivolává nostalgii, ale není to pocit, kterému by bylo vhodné a rozumné dát nějaký prostor; hlavní teď je dokončit úkol, to jest dozvědět se výsledky vyjednávání.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“