Xavier Quaid - 1. mise

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban

Jééé, taky se nemoh postavit na piedestal do haly, aby se dal snadno najít.
Prolétlo mi hlavou.
Nicméně jsem se vydal na "procházku" po archeologických vykopávkách. A podíval jsem se na jeho obvyklé pracoviště, než se ho vydám hledat nazdařSíle.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban

Po archeologovi jako by se slehla zem a nikde nebyl k nalezení.
Nepomáhalo poptávání, ani Síla - a procházka po vykopávkách se sice dala nazvat prospěšnou pro udržování kondice a rozvoj historických znalostí, ale podržtaška byl na vykopávkách viděn naposled včera, když pro šéfa zařizoval nějaké věci ohledně artefaktů na ohledání.

S náladou - eufemicky řečeno - nepříliš optimistickou ses chystal k návratu, když jsi postřehl povědomou postavičku. Bylo to Vyžle. Zrovna se na něco vyptávalo jednoho archeologa, ale pak si všimlo tebe, srdečně ti zamávalo, rychle se rozloučilo a vydalo se za tebou. Úsměšek v tváři archeologa byl více než znatelný.

Vyžle se tvářilo sešle (hlavně tak vypadalo) a provinile, ale zjevně bylo rádo, že tě našlo. Jeho pohled vyjadřoval nepokrytou důvěru a radost, že tě dostihlo. Zdálo se, že by se ti nejradši vrhlo kolem krku úlevou, že tě vidí. Když jsi ji chvíli pozoroval, zdálo se, že ji na nohou drží hlavně síla vůle (v určité míře zkombinovaná s upnutím se na Temnou Stranu - způsobem, který trochu připomínal Nym, ale krom toho v něm bylo cosi... poněkud jedijského).
Konečně jsem vás našla, pane Quaide, řekla se zdánlivou lehkostí, ale nedalo se nevšimnout, že jí až tolik nechybí do zkolabování.
Všimla si, že sis všiml, a pousmála se.
To je v pořádku. Lord Revan a lord Malak zvládli horší věci.
Na chvíli se zarazila.
Já... no... potřebovala bych si zařídit pár věcí ve městě, dokud není mistryně doma. Ale... ale... no, na místech, kam si sama jako holka netroufám. Vlastně tam mám zakázané bez dozoru z akademie chodit. A... ono to spěchá.
Odhodlaně se nadechla.
Obracím se na vás v nejvyšší nouzi. Xaviere Quaide, jste má jediná naděje.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban

No co, to se dá pomalu považovat taky za přiznání viny.
Usoudil jsem.
Příchod vyžlete mi poněkud hnul žlučí.
Zamyslel jsem se, že bych jí moh pomoct, aby se Nymino oblíbené chrastítko nezhroutilo.
Pak jsem si řekl, že to není můj problém a že se o sebe musí umět postarat sama. To že někdy zkolabuje jí taky něco naučí.
Překvapilo mně lehce že má strach do osady jít, její výcvik zřejmě ještě moc nepokročil.
Už jsem otvíral pusu, že jí pošlu kamsi (do svého pokoje), ale pak jsem, si řekl, že by tam stejně šla, a pak by byla Nym docela otrávená, že nemá svůj ocásek. Nehledě na to, že jsem jí mohl využít k tomu, aby mi něco koupila ona, a prodejce kdyžtak nemohl prohlásit že mi něco prodával.
Mávl jsem tedy na ní, aby mě následovala
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban

...jen tak mimochodem, víš, kde je kantýna Tuk´atí bouda? zeptalo se tě vyžle cestou do osady na podnik, který nepatřil k nejznámějším a nejpopulárnějším, a rozhodně spadal do kategorie "lépe-se-tomu-vyhnout".
Pokud ne, tak - vypadla z něj vcelku podrobná navigace.
Potřebovala bych se vidět s jedním kamarádem a říkal, že ho na Korribanu najdu nejspolehlivěji tam.

Cesta proběhla bez vážnějších komplikací, Nyminu ocásku sice bylo špatně, ale holka se držela, a to natolik, že když jste kousek za branou uviděli Nym přátelsky zavěšenou do nějakého mladíka v sithské uniformě, škvrně jen zbledlo a snažilo se víc ztratit v davu a za tebou. Strategie vyšla...

A tak jste dorazili do Draeshae.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban

O jakého kamaráda se jedná se dalo celkem dobře odhadnout. Někoho koho znala z její pirátské minulosti.
Nicméně jsem jen pokrčil rameny a rozhodl se že tam s ní pudu.
Minimálně se postarám o to, aby neměla nějaký špatný nápad. Nakoupit zásoby mohu i po tom, stejně jsem chtěl věci, které se dají sehnat jen od lidí, kteří jsou vzhůru 28 hodin denně.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk´atí boudy

Úzké uličky mají spoustu výhod - i nevýhod, záleží na úhlu pohledu. Rozhodně nedá problém je zablokovat, a velmi rychle k tomu. Něco takového se v praxi poštěstilo vidět tobě a vyžleti - a ta pětice, co vám zkřížila cestu (tři vpředu, dva na druhém konci uličky za zády, abyste náhodou nevzali kramle) nevypadala tak docela na amatéry.
Vlastně vypadali dokonce i na studenty akademie, sice víceméně takový ten póvl, co si myslí, že z něj bude postrach galaxie a ve skutečnosti je toho čtyřiadvacet do tuctu, ale přece jen...
KDE JE EUGENE SORELL,SKETO?! zahřímal mocným temným hlasem patrně vůdce skupinky.
VÍME, ŽE JSI HO HLEDAL - CO JSI MU PROVEDL?!
Vyžle se zatím za tvými zády nenápadně přesunulo, tak, aby stálo zády k tvým zádům a mělo dobrý výhled na ty dva vzadu.
Hm - tady někdo napřed řve, a pak myslí, poznamenalo zpola ležérně tónem, který ti až nepříjemně připomněl tón, který občas používáš sám. Jak můžete vědět, jestli ho vůbec našel? Třeba váš šéf sedí na záchodě, tečou mu střeva... ó jé, fakt skvělá pátrací akce...
Sithové se rozhodně načuřili, alespoň ti, které jsi viděl.
DRŽ TLAMU, MRCHO! TVÁ MISTRYNĚ JE BĚHNA A...
...spala se všemi krom Sorella a vaší bandy? Tssss! pokračovala ve špičkování učednice.
Zjevně to nespadalo do představy vedoucího skupiny o efektivní konverzaci, protože se omezil na zahuhlání poznámky, že si to s mrnětem ještě vyřídí, a obrátil se zase k tobě:
KDE JE VELMISTR SORELL?

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk´atí boudy

Když jsem uslyšel, že svého velitele nazývají velmistrem, měl jsem co dělat abych se nezačal smát, po chvilce jsem zjistil že je to marný boj a snažil se, abych smíchy nepadl na zem.
Ve...velmistr?
Podaří se mi mezi výbuchy smíchu otázat.
Nakonec jsem se uklidnil a začal brát situaci vážně.
To že mě přepadli zde mělo několik indicií, které mi napověděly.
Hlavně to byli amatéři, a to neskuteční, v takto úzké uličce nemohli využít početní výhodu, v boji budou muset bojovat po jednom.
To že pomocníka archeologa nazývali velmistrem jenom podtrhlo to že jsou to ňoumové. Archeologem by se dobrý vůdce, nebo bojovník nestal. A vzhledem k tomu že je donutil mu říkat velmistr, znamenalo že je to pořádný plebs.
Nicméně by mi mohli pár věcí prozradit.
Narozdíl od nich, jsem byl schopen využít výhod a nevýhod prostředí.
Zdrž ty dva vzadu, než se k nim dostanu
Pošeptám vyžleti a sáhnu po Síle.
Pomalým krokem vyrazím k trojici. Silou zatím uchopuji co nejvíce odpadků v uličce, a že jich zde je požehnaně. U některých hromad se spokojím s tím že do nich Silou jen udeřím, až zkrátím vzdálenost mezi námi na polovinu, vrhnu odpadky na trojici. Sám je s rychle vytaseným mečem následuji.
Vzhledem k tomu že trojice stojí těsně vedle sebe, nemohou se řádně bránit meči, aniž by se navzájem zmrzačili.
Provedu sek zezhora dolů na jednoho, vrátím meč nahoru skrz druhého, mluvčího skupiny odhodím Silou.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk´atí boudy

Zdálo se, že bandě, co vás přepadla, není jasné, co je k smíchu. Takovouhle reakci nepředpokládali - a o útoku zjevně platilo to samé. Asi byli zvyklí, že když dojde na temný tón, pózy a množství, spolehlivě to zastraší... či přiměje cíl k pasivní diplomacii.
I díky tomu byl tvůj úspěch stoprocentní a umrlci měli na tvářích výraz, který by se dal poněkud morbidně nazvat roztomile překvapeným.
Mluvčí skupiny v šoku dopadl na záda, půlka pouliční skládky na něm, ale bleskově se škrábal na nohy a aktivoval meč. V afektu se proti tobě vrhl, nejspíš spoléhaje na smrtící sílu čirého vzteku.

Nemohl jsi sice pořádně kontrolovat, co se ti děje za zády, ale podle mužského zařvání se vyžleti dařilo ty dva vzadu zadržovat - a asi i dost efektivně.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk'atí boudy

Ohledně schopností protivníků jsem se nemýlil. dva zemřeli, než stihli cokoliv udělat.
Mluvčí se rozhodl pro protiútok, stylem zelenáč. Sice mu už řekli že ho vztek posílí, ale už mu neřekli že všeho moc škodí. Hnal se na mne tedy bez sebemenší snahy o krytí a s minimální šancí změnit směr útoku.
Těsně před tím, než se dostal až ke mne jsem ustoupil do strany, co úzká ulička dovolovala a zablokoval jeho ránu šikmo mečem, aby sklouzl na druhou stranu uličky. Poté jsem dalším úderem síly ho poslal na zeď. Ač by mi udělalo vyloženou radost, jeho rozplesknutí lebky po zdi, jeho jsem chtěl živého. Mírnil jsem se tedy a jen ho poslal do bezvědomí.
Zkontroloval jsem vyžle jak se jí daří.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk'atí boudy

Vyžleti se zatím podařilo jednomu ze svých protivníků rozseknout břicho.
Druhý, s poněkud bezvládnou rukou, se dal na urychlený ústup, za což mohly především události, které se děly na tvé straně ulice.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk'atí boudy

Nehodlal jsem ho nechat jít. Silou jsem ho zvedl do vzduchu a stiskl mu hrdlo.
Nechal jsem ho cukat dokud mu nedošli síly.
Bezvládné tělo dopadlo na zem.
Tamtoho dodělej. Já si mezitím popovídám tady s kamarádem.
Ukázal jsem na toho s rozseknutým břichem.
Klekl jsem si k omráčenému a propleskl ho, aby se probudil a mohl mi pár věcí povědět. Nejdřív jsem ale zabavil meče, co se váleli okolo.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk'atí boudy

Nevěděla jsem, že js... jste až tak mocný, vyjádřilo se vyžle překvapeno tvým škrtícím zásahem a s povzdechem - elegantním švihnutím meče - dekapitovalo raněného sitha.
Divím se, že ještě nemáte seriózního mistra a necháte se mojí mistryní zatahovat do jejích plánů a nápadů.
Pak si sedlo na obrubník, tak, aby se mohlo zády opřít o stěnu a zároveň mělo dobrý výhled na tvůj výslech. Jednak to umožňovalo si odpočinout, jednak se případně i něčemu přiučit či od tebe něco odpozorovat.

Tvůj zajatec při proplesknutí pootevřel oči, uvědomil si, že tohle fakt vidět nechce, a zase je zavřel a předstíral mrtvolu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk'atí boudy

Děláš si to jen těžší.
Oznámil jsem mu, když začal dělat mrtvýho brouka Pelko.
Chytil jsem ho za pravou ruku, přišlápl ho nohou k zemi, aby se necukal, a vykloubil mu poslední článek ukazováčku.
Mam pokračovat?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk´atí boudy

Zajatec zavyl a věnoval ti nenávistně-zarputilý pohled.
Nechápal, co se stalo, že prohráli - a svým způsobem měl sto chutí ti říct, že to nebylo fér. Stejně jako tvé donucovací prostředky.
Místo toho doprovodil zavytí dodatkem ty -aný Jedi, ty jedijská svině, ty....
Pšššššt! přerušilo jeho litanii vyžle.
Za prvé - tohle NENÍ dobrý způsob sebevraždy. Viděla jsem, jak to dopadlo s lidmi, co zkoušeli to samé, co teď ty. Věř mi, že blbě.
Za druhé - jestli je někdo Jedi jako vyšitej, tak váš slavnej velmistr. Taskže přestaň kálet do vlastního hnízda a začni spolupracovat.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Korriban, Dreashae, poblíž Tuk'atí boudy

S každým mým označením za Jedie, jsem pokračoval jedním kloubem, takže za chvilku měl ruku, poněkud rozebranou.
Když budeš říkat to co chci slyšet nebude problém, pokud ne.... bude tě to bolet.
Oznámil jsem mu pravidla hry.
Začni mi povídat o tom tvém velmistrovi. Proč se schovává, co má společnýho s tím atentátem, však ty dobře víš co by mně mohlo zajímat.
Vyzval jsem ho.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“