East Wood = Křižující trať

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Základna

Začal jsem Thrana poslouchat už o něco pozorněji, protože to, co mi říkal, za pozornost určitě stálo.

„Kult osvícených“ - slyšel jsem to poprvé v životě, ale už teď jsem z nich cítil hrozbu. Ovšem zcela mi v tom všem nebyla jasná moje role.
Pokud tihle kultisté usilují o to, aby Sithové povstali, proč jsem byl svědkem toho, že můj medailon se sithskou mocí zabil stoupenkyni onoho kultu? Vymklo se to snad těm lidem z rukou a oni vyvolali moc, kterou nelze ovládat? Pokud tedy byla aktivována síla dávného temného učení a kult osvícených ji nedokáže ovládnout, bude to ještě horší, než si kdo myslí...

Přešel jsem teď přímo ke stolu, který byl pečlivě srovnán dle kritérií jeho majitele - jako by tu zasedal sám senátor Republiky.
Zadíval jsem se Thranovi do očí a zvolna spustil:
"Podle kultu tedy hrozí galaxii nějaká invaze? To mi připadá jako nadnesené, zvláště, pokud víbec je jejich tvrzení na místě a oni mají opravdu v úmyslu pomocí sithského učení zastavit neznámou hrozbu. Na druhou stranu jsem již slyšel něco o podobném seskupení, které se pokoušelo povolat ze záhrobí ducha nějakého velmi mocného Sitha. Těm šlo jen o moc a nadvládu nad galaxií. Prý ale nedopadli nejlépe...
Tady každopádně není místo pro zanedbání a podcenění situace, pane!"


Opřel jsem se pažemi o stůl a pohledem neuhnul ani o píď:
"Jak jste již řekl, rytířka Jedi, které byla u mých akademických zkoušek, zmizela právě zde, na Bakuře. Takže o mém postavení už víte... Já mám problém, vy máte problém. Otázkou je, co naše problémy spojuje??"

Zdálo se, že ten člověk je informovanější, než jsem čekal.
Už ví, že jsem budoucí Jedi... Teď jen zachovat chladnou hlavu - nebude od věci navštívit jednoho přítele na marodce!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Základna

Thran se ještě pohodlněji uvelebil ve svém křesle.
Pro začátek bych začal touhle místností, budovou, Bakurou, Ulrinem a v neposlední řadě naším společným přítelem... Šéf oddělení značně poklesl v hlase.
Mužná pozice vám docela sluší mladý pane. Doporočuji vám se zdokonalovat... S úsměvem sáhl do kapsy a vyndal z ní krabičku ze které si vzal jednu malou tabletku.
Přijde vám šílené říct ochrana galaxie? Ve svém oboru jste rarita. Poprvé za svůj život vidím Jediho co se nestará o blaho Republiky. Věru pozoruhodný jev.

Řekněme, že vašemu mistrovi Skywallkerovi něco dlužím.
Poznamenal Thran.
Wolw měl být jistota vašeho klidného vyspění, očividně se vše nepovedlo tak jak by mělo. Akademe byla nějakou dobu pod palbou ze strany senátu ohledně bezúhonosti tamních stuudentů. Politická scéna se jako vždy domívala, že Jediové plánují převrat kvůli špatné politické situaci. Obáváme se, že Osvícení mají nějaké ryby v politice, ale bez důkazů nemůžeme nic dělat...
A teď si přijdete vy a vnášíte do všeho světlo v podobě temnoty? Ironie...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Základna

Snažil jsem se bleskově reagovat na Thranovy parafráze, aby si nemyslel, že má nade mnou ve všem navrch:
"Jak Vás tak poslouchám, stále víc a víc budíte dojem, že víte o mém osobním životě v podstatě vše od mého příletu na Coruscant a následně nástupu na Akademii. Zdá se, že přítel Wolw se čím dál tím více stává někým, o kom jsem neměl ani potuchy - nejdříve se z něj vyklube republikový agent, teď je to dokonce vaše pravá ruka...
Povězte mi, jaký byl Váš plán ohledně mého studia? Měl jsem se stát někým, jehož rukou ukončí Republika působení toho Kultu Osvícených? A ještě jedna věc, stále totiž nevím, co zde dělá rytířka Theran a jak je ve všem zainteresována..."


Při posledních slovech jsem od stolu přešel k oknu Thranovy pracovny, zadíval se oknem do Bakurské noci a zlehka se pohupoval na nohou, ruce přitom držíce za zády...

Thranova slova mě nutila stále si v hlavě utřizovat myšlenky, jenže to nebylo zrovna jednoduché.
Kdo je ten Thran, že toho tolik ví? Přece jsem nemohl být od začátku studia nevědomky sledován a nevědět o tom. A Ulrin...
Při vyslovení jeho jména jsem nevěděl, zda cítit zlobu, či spíše nechápavost nad jeho úlohou...
Ovšem zdá se, že nemám na vybranou!
Jestli se něco děje v srdci Republiky a má v tom prsty kult, je třeba najít ohnisko nepřátel... A nestarat se o Ulrina, s tím si promluvím později...


Pootočil jsem k pracovnímu stolu hlavu jen letmo a tiše promluvil:
"V jednom máte pravdu: Nezajímá mne politika, nikdy jsem jí nerozumněl a byl spíše pro... udělal jsem odmlku ... Jediiské řešení!"
Poslední slova jsem pronesl s lehkým úsměvem, což můj hostitel nemohl vidět, díky pootočenému tělu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Základna

Na otázku odpověděl Thran zkříženými prsty na rukou: A víte, že to je přesně to co nevím? Theran nebyla součástí téhle operace. Popravdě řečeno, jsem jí i trochu podezdříval s přípravy vašeho funusu. Pravda je ovšem taková, že pokud jsou mé informace správné, na Bakuru vůbec letět neměla. Stalo se tak až na požádání pravděpodobně některého z mistrů. Kontakt s ní byl přerušen na ubytovnách. Ulrin na ni zařídil sledovačku.
Potlačujíc zívnutí dodal: Je dobré mít u sebe někoho z vyšších míst...

Pokud si chcete promluvit s Ulrinem, je o tři patra níže v lékařské sekci. Rád bych abyste se vydal na tu ubytovnu a svým Jedijským zrakem zhodnotil situaci. Co vy na to?
Otázal se Thran naprosto z příma.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Základna

No proč ne, delší pobyt v zatuchlých kancelářích, čpící byrokracií, mi nedělá dobře a rád se provětrám... napadlo mě.
"Rád se na to ubytovací zařízení podívám, nemám totiž ještě zařízený nocleh na dnešní noc..." zavtipkoval jsem.

Ale teď jsem chtěl vidět Ulrina a zjistit, jestli mu nic nechybí.
"Pokud pro mě nemáte již nic nového v našem případu, tak ještě, než odejdu, bych velmi rád navštívil přítele Ulrina, protože si toho máme tolik co říci..."
I když moje slova byla myšlena vážně, byl tam cítit sarkastický podtext.
Pravdou bylo, že Ulrin mi mohl říci něco k tomu, co jsem se dozvěděl v uplynulých několika desítkách minut od poručíka Thrana. Dost by mě zajímalo, jestli už je natolik v pořádku, abychom si mohli mezi čtyřma očima popovídat...

"Tak zatím, mám takový pocit, že se rozhodně nevidíme naposled!" promluvil jsem na rozloučenou k usazenému gentlemanovi za stolem jeho kanceláře a bez dalších průtahů si to namířil k ošetřovnám a medikačnímu centru, kde ležel Ulrin Wolw...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Základna - Ulrinův pokoj

Prošel jsi chodbou, následně pak sjel výtahem do požadovaného patra, až jsi nakonec stanul přede dveřmi Ulrinova pokoje.
Pacient seděl na posteli s obvázanou hlavou a pár žebry v rohu místnosti.
Zdravím… Takhle jsem si teda svůj výslech nepředstavoval. Poznamenal když tě viděl ve dveřích.
Omlouvám se, ale zdá se, že se karta obrátila… Dodal.
Vzhledem k tvému rozhovoru s Thranem a vzhledem k tomu, že toto je okamžik bez Seechovi odborné péče není se co divit, že neskáču radostí. Ušklíbl se.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Základna, rekonvalescenční oddělení, Ulrinův pokoj

Jako by to čekal, přivítal mě můj přítel ne zrovna veselými slovy. Sklíčenost v jeho hlase nešla přeslechnout, takže jsem se snažil začít neutrálně.
"Tak jak se vede, starý brachu?" a s rozpačitým úsměvem jsem si sedl na židli vedle jeho postele.

Chvíli jen tak koukajíce na podlahu, přemítal jsem, co říci, aby mě Ulrin nepochopil špatně.

"Vidím, že jsi informován o mém programu, zatímco ty si tady léčíš šrámy. Ano, byl jsem u Thrana a dozvěděl se fůru nových záležitostí. Je škoda, že jsem se některých nedočkal od Tebe..."
Aniž bych čekal nějaké kajícné reakce, pokračoval jsem:
"Thran je zajímavý člověk, ovšem to, že pro něj děláš agenta, mi nepříjde jako kdovíjak skvělé. Prostě se mi nelíbí, toť vše."

Viděl jsem, že Ulrin se chce napít ze sklenice vody a natáhl jsem ruku, abych mu jí pomocí Síly poslal vzduchem. Pak jsem pokračoval:
"Ale to, proč jsme tady, zůstává stále nevyřešeno. Prý jsi nechal Rebecu Theran sledovat až zde, na ubytovací prostory místního hotelu. Tam zmizela a nikdo neví, kde je... Takže jak to tak vypadá, půjdu na procházku bakurskou nocí..."
Postavil jsem se a počastoval Ulrina povzbudivým pohledem.
"Jen jsem chtěl, abys to věděl a co se Thranovy nabídky týká - na ní bude čas později. Kult pár hodin počká, když tu je už několik desetiletí, ne?" snažil jsem se nahodit pobavený tón.

Nechal jsem Ulrina přemýšlet a popřál mu nakonec brzké uzdravení.
Poté jsem pomalým krokem vyšel z pokoje a potichu za sebou zavřel dveře...

Doufám, že venku není chladno, nevzal jsem si svůj teplý kabát...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Základna - chodba

Vyšel jsi z Ulrinova pokoje se smíšenými pocity.
Heja, hej, hej! Roháč opět v akci! Slyšel jsi za sebou Seeche.
Svůj advokátní oblek vyměnil za relaxační pruhované tričko. Značkové kalhoty za sportovní světle zelené kraťasy a klobouk vyměnil za sluneční brýle co mu klinkaly na čele. Poprvé jsi tak viděl svého společníka bez jeho pokrývky hlavy. Bílé vlasy měl stažené do ohonu.
Ještě na mě chvilku zírej a ostříhám si i plnovous. Broukl.
Kam se chystáš? Zeptal se.

Pane Woode? Z debaty vás vyrušila slečna, která se tě evidentně snažila dostihnout.
A hle, East nám povýšil. Okomentoval to Seech.
Zajisté... Přistoupila zrzatá modroočka na jeho hru.
Czlic náhle znejistěl: Skutečně?
Šel bys se mnou zítra na oběd? Zeptala se tě bez okolků k velkému překvapení a do rukou ti nepozorovaně vtiskne mikro vysílačku a sadu kontaktních čoček.
Těším se drsňáku... Povzbudivě na tebe mrkla a odešla aniž by nechala pohled na tvém příteli.
Jakou používáš značku make-upu? Czlicova otázka se v tuto chvíli mohla zdát groteskní.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Základna - chodba

Jak bych já mohl mít nějaký klid k rozjímání, myšlenkovým pochodům a vnitřnímu uklidnění, když je tu...

"Seechi, ty nikdy nemarníš čas, viď?" promluvil jsem, ačkoliv oslovený byl za mými zády.
Jeho groteskní pitvoření a nový převlek mě donutily k pousmání, avšak ihned jsem zvážněl:
"Ulrin je v pořádku a jistě by uvítal, kdyby jsi ho šel pozdravit..."

Věděl jsem o jejich kamarádském vztahu, než mi však Seech mohl cokoliv namítnout, byli jsme vyrušeni.
Nějaká mladá a pohledná sekretářka k nám přiběhla a oslovila mě! Přitom mi do ruky vtiskla nějaké miniaturní předměty a na závěr mě pozvala na oběd a zalichotila mi.
V dlani jsem našel minivysílačku a nějaké kontaktní čočky...

Podíval jsem se opět směrem, odkud ke mně slečna přišla, ale ta už mezitím odcupitala zpátky do kanceláří. Zrovna její rozkošné pozadí mizelo v jedněch dveřích...

"Viděls to?" naklonil jsem se k mému příteli.
"Sice bych rád věřil, že jí šlo o mou osobu i z jiného, než profesionálního hlediska, ale hádám, že oběd s krásnou panenkou nebude..."
S hraným povzdechem jsem si nainstaloval do ucha sluchátko vysílačky a čekal, zda se mi někdo nebo něco ozve...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Základna - chodba

Seech ze sebe vydal bolestné zasténání, ale pak mu zasvítila očka a s rošťáckým úsměvem sobě vlastním zmizel.
Víte mýlil jste se, my se totiž už slyšíme… Díky vysílacímu přijímači k tobě nyní promlouval Walter Thran.
Nebojte se… Svoji kancelář jsem již opustil. Mám totiž podezření, že budu mít lepší obraz o pár pater níž. Vysoce tajný šéf vysoce tajné služby promluvil svým typickým nenuceným hlasem.
Nechci nějak podceňovat vaše schopnosti, ale mám dojem že dvě hlavy ví víc, než jedna a jedna desetina. Thran si nechtě odfrkl a pokračoval:

Čočky, které jste dostal doporučeně od slečny jsou ve skutečnosti kamerové snímače. Budou nám pomáhat při orientaci v terénu a dovoluji si říci, že svým způsobem i vám.
Abych byl přímočarý, obvykle svým podřízeným pěju ódy, ale s vámi počítám jako s rovnocenným partnerem. Dostaňte se na tu ubytovnu. To nám snad pomůže udělat si přesnější obrázek o Theran. Námitky nepřipouštím, ale pro jistotu: Jsou nějaké?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Základna - chodba

Seech jen těžko mohl slyšet, kdo že se mi to ozval v komunikačním přístroji. Každopádně můj výraz ve tváři mu to ztěží napověděl. Ozval se mi totiž ten, se kterým jsem mluvil ani ne před hodinou - Thran!

Chvíli jsem jej poslouchal, než mi došlo, že slečinka byla právě jeho sekretářkou a ty špionážní pomůcky mi donesla od něj chvíli poté, co jsem odešel za Ulrinem. Vyslechl jsem si monolog od poručíka, následně nasadil spokojený výraz a promluvil:
"Jsem si jist, že s Vaší pomocí se Theran dostaneme konečně na kobylku a splníme naše úlohy v této misi. Podívám se do ubytovny co nejdříve, ale nechtějte po mě, abych tam slídil jako zloděj uprostřed noci. Nespal jsem už docela dlouho a víte, co se říká o ránu? Jsem si jist, že zítra bude příhodnější čas... Nebojte, vím, že nemáme času nazbyt.
Pokud tedy nemáte nic proti, končím!"


Na Seechovi jsem viděl, že se mnou naprosto souhlasí, aspoň co se spánku týče...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Mise dokončena
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“